Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) Gondwana válasza SidCorky (#31950) üzenetére


Gondwana
addikt

Amikor a Canon csak UV szűrővel tekintette időjàràsàllònak az EF16-35/2.8-at, ràadàsul a II-re 82mm-es kellett, nem panaszkodott senki...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31952) madgie válasza SidCorky (#31950) üzenetére


madgie
titán

Az eredeti X100 objektív-felépítésnek csak a hátsó szakasza változott meg, tehát valószínűleg ugyanúgy tologatja az orrát élességállításkor, akkor meg már nem lehet ráírni, hogy WR.

(#31953) Parci válasza madgie (#31949) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha 1400 megmatolcsyzott dollár neked jó ár, akkor milyen az, amikor rossz :Y ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31954) lugosi válasza madgie (#31952) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tologatja igen ugyanúgy.

(#31955) SidCorky válasza madgie (#31952) üzenetére


SidCorky
senior tag

Igen, erre rá is kérdezett a közönségből valaki és megerősítették. Na majd az X100XY...

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31956) lugosi válasza Parci (#31953) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon tetszik nekem is de tényleg húzós az ára.

Ha jól gondolkodok akkor úgy lesz, hogy 1400 USD —- Európában 1400 EUR és akkor arra rájön az ÁFA, az a mostani rossz árfolyamon 596.000 Ft-ra jön ki nálam, ami ha jól számolok akkor nem túl vidám.

Én áfával együtt olyan 470-480-ban tippelgettem magamban, de lássuk meg mennyiért jön ki ténylegesen.

Személy szerint a wr-nek nagyon örülök hogy meglett és a kihajtható LCD-nek is. Az új ISO tárcsa is nagyon szimpatikus.

Összességében szerintem ezt jól összerakta a fuji.

(#31957) madgie válasza Parci (#31953) üzenetére


madgie
titán

Akárhogy nézzük, ez az X-Pro3 tudása, keresője, mojo-ja, egy beépített, francos-fasza 23/2-vel. Mennyi is az X-Pro3 meg mondjuk az XF 23/2 mellé? 1800 + 450 usadorrá', az 2250.

Ehhez képest szerinted sok az 1400. Értem, Vagyis dehogy, a faszt értem, kétharmadáron megy a Pro3/23-hoz képest :D

Igen, az egyik titánium (amiről kopik a fekete festék, sokak szerint), a másik alumínium, (ami majd könnyen sérül). Én bevallom, 1600 dolcsi körüli árra tippeltem volna, ahhoz képest olcsóbb.

Szerk2: úgyis e-infinről vesszük majd meg valamikor, olcsóbban, nem itthon, sokpénzé.

[ Szerkesztve ]

(#31958) #16820480 válasza lugosi (#31956) üzenetére


#16820480
törölt tag

A kinti MSRP ára nettó 1400 USD az kb 1270 Euró, amire ha rádobod mondjuk a német áfát, akkor 1525 jön ki. Az itthoni áfával pedig 1615 Euró, ami középárfolyamon nézve olyan 545 ezer forint.

(#31959) lugosi válasza #16820480 (#31958) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Abból indultam ki, hogy az európai árazás úgy szokott lenni, hogy ahány USD, annyi euró ideát, nem? Mintha ilyesmi rémlene. Ha nem így van, akkor annak csak örülök.

(#31960) #16820480 válasza lugosi (#31959) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem így van, soha nem is ezt a logikát követte, csak sokáig majdnem pont annyi volt az árfolyamkülönbség az USD és EUR között, amennyi a nettó és (mondjuk német) bruttó ár között, ezért első pillantásra annyi tűnik fel, hogy ugyanazt a számot látod mindkét valuta mellett.

(#31961) Parci válasza madgie (#31957) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha egy picit hátrébb lépsz és nem mented fel azzal, hogy a szintén qrva drága pro3-hoz képest "egész olcsó", akkor azért félmilla+ egy ilyen cuccért szerintem a (honi) userek 99,9%-ának megindokolhatatlan (nyugati fizuval nem lenne gond, ez is tény).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31962) #16820480 válasza Parci (#31961) üzenetére


#16820480
törölt tag

Honi fizetéssel az A7iii-ak, Nikon Z6-ok, 5Dmkiv-ek is elég indokolatlanok, hacsak valaki nem munkára veszi őket, aztán mégis hányan rohangálnak ilyennel.

(#31963) madgie válasza Parci (#31961) üzenetére


madgie
titán

Főni, nebasszámáfő :D

9 éve 1200 dolcsiról indított az X100. Két verziónként emelnek egy százast a bejelentéskori árán és most a V-nél van először az, hogy nem spórolnak az LCD-n, nem spórolnak az EVF-en, újratervezték az obit, WR lett... konkrétan az van, hogy nincs végre a Pro alá butítva.

Nézz már be a boltokba, 450 ezer itthon az X100F, ami egy bő hároméves gép. 450. Mennyiért kéne adni a Fujinak egy jobb, vadiúj gépet? 237 ezerért?

Azért meg a Fujinak kéne aggódnia, hogy a narancsos haverjaink épp szanaszétbasszák az országunkat? Nekünk kéne ezen aggódni, de amíg sóbertnorbizunk, addig vastagon meg is érdemeljük, hogy a pofánkba röhögjön a szotyis meg a haverjai.

(#31964) Parci válasza madgie (#31963) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, legyen, "komparatíve" jó áron van.

abszolútértékben viszont nekem horror. :( (és igen, jobbanteljesít....)

inkább azt mondjátok meg, hogy ki adja el a végre elavult x100f-jét 3p-ért? ;]

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31965) madgie válasza Parci (#31964) üzenetére


madgie
titán

"inkább azt mondjátok meg, hogy ki adja el a végre elavult x100f-jét 3p-ért?"
Hát az nekem is kéne :D

Egyébként a Fuji most pont gondol az árérzékeny amatőrökre is, XC35/2, szerintem az X-T200 is jó árban lesz (kicsit később, nem bejelentéskor).

(#31966) Parci válasza madgie (#31965) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, az az obi nagyon jó húzás volt. az x-t200 is jó lenne, de nekem a kezelőszervei nagyon nem jönnek be. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31967) madgie válasza Parci (#31966) üzenetére


madgie
titán

Neked van egy frankó H1-ed, mi kell még? :)

(#31968) Parci válasza madgie (#31967) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmi. az ára :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31969) lugosi válasza madgie (#31963) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"450 ezer itthon az X100F"

Éppen most per pillanat, hogy lehessen honnan akciózni :) . Előtte decemberben és januárban 340-360 körül mozgott. És legyünk őszinték valahol az is a reális ár teteje egy 3 éves gépnél, tekintettel arra, hogy 3 éve nyitott annyin, mint amennyiért most árulják, ergo a 450-es árat én nem tekinteném reálisnak. Megkockáztatom, hogy az F ára hamarosan beáll "akcióban" valahova a realitások talajára. Meg is lepődtem rajta rendesen, hogy visszavitték a nyitáskori árra.

(#31970) madgie válasza lugosi (#31969) üzenetére


madgie
titán

375-390 volt, akcióban is, nekem fű alól tudtak volna 350-ért, nagyon akciósan, szóval azért kicsit megszépítetted a tavaly karácsonyi árat.

Vagy a Media Markt-ot vetted alapul, ami 90 napra írta, hogy talán be tudja szerezni? :D

(#31971) gorgo válasza Parci (#31968) üzenetére


gorgo
őstag

Rosszul megy a péhá? :F :D

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#31972) Parci válasza gorgo (#31971) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

húsz éve hanyatlik, nem mondták?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31973) lugosi válasza madgie (#31970) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem 375-től indult és nem szépítettem.

(#31974) madgie válasza lugosi (#31973) üzenetére


madgie
titán

Áhá és ebben hol van az, hogy hivatalos viszonteladónál mennyi volt? Mert csingacsung garázsgéesemben sokszor olcsóbb, de akkor meg már eglobi és 850 euró, nem?

[ Szerkesztve ]

(#31975) madgie válasza madgie (#31974) üzenetére


madgie
titán

De végül is mindegy: legyen igazad, lehet nem emlékszem jól :) Ettől függetlenül nincs túlárazva a V, max az itthoni pénztárcának. Sőt, meredekebbet mondok: szerintem ez a gép sokkal átgondoltabb, jobb lépés, mint a Pro3.

[ Szerkesztve ]

(#31976) topikk


topikk
senior tag

Na, a Fujinál is elkezdődött a behemót korszak. Mondjuk nekem nincs bajom a nagyobb obikkal, Olympustól is szeretem az f1.2-es darabokat. És ez a Fuji (50mm) is jól néz ki. :C

https://www.dpreview.com/news/0421800527/fujifilm-shows-off-xf-50mm-f1-0-lens-teases-fastest-gf-lens-yet

[ Szerkesztve ]

(#31977) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Mérgemben kitöröltem az összes LR presetemet. Túl sok volt, nem tudtam rendet tartani. Van valakinek valami jó 5, 10 max 20 presetes pakkja, ami kifejezetten X-Trans IV raw-okhoz készült? Ha van ilyened, privátban írj. Cserébe sör, csoki amit szeretsz. Ha azt mondjátok van valami kibaszott jó valahol, csak meg kell venni az sem baj. :R

(#31978) Parci válasza madgie (#31975) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a pro3-nál szerintem nagyon mellé, hogy a kereső optikai részét butították. más létjogosultsága amúgy sincs a t3 mellett, ott minden tűzerőt pont, hogy arra kellett volna irányítani, hogy még jobb legyen az (o/e)vf.

úgyhogy igen, jobban tetszik nekem is az x100v.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31979) madgie válasza Parci (#31978) üzenetére


madgie
titán

A Pro3 egy baromi jó gép, aminek minden ízét a 23/2-höz alakították. Tudod, 18/2-höz már nincs fókuszkeret, 50-56 körül meg már eszméletlen pici a keret. Talán még a 35mm, ami jó rajta.

Szóval, egy ekv 35 millihez alakított csodagépet csináltak, majd most megcsinálták ugyanezt sokkal elfogadhatóbb formában - jobb megoldásokkal (normális LCD), ráadásul olcsóbban. Szeretem a Pro formavilágát, de nekem az X100V jóval szimpatikusabb.

(#31980) lugosi válasza madgie (#31975) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy emlékszem hogy a digiexpert ára volt a 339e-s a barna változatra. Igaz nem hazai webshop de tudomásom szerint áfás számlát adnak (ha van közösségi adószám akkor úgy tudom az jó).
Így 267e lett volna nettó újonnan a gép ha jól számolok ami nagyon jó, de egyrészt a barna másrészt a külföld miatt nem mertem végül megrendelni.

(#31981) madgie válasza lugosi (#31980) üzenetére


madgie
titán

840 euró most is az e-infin, szerintem lesz ez még olcsóbb kicsit. Igaz, itt nincs áfás számla.

(#31982) Parci válasza madgie (#31979) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de az x-pro2 ovf-je használhatóbb volt, az volt a jobb irány :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31983) lugosi válasza madgie (#31981) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az kb. egál vagy jobb ár mint a 339-áfa (bár a cseh áfát nem tudom, hogy mennyit kell levonni pontosan).

Egyébként én most per pillanat úgy vagyok vele, hogy esélyes hogy megveszem ha megjelenik itthon. Vagy ezt, vagy ha nagyon akciózzák akkor az F-et.
Engem nem limitál semmiben az ekv. 35mm (sőt filmes gépen is a legtöbbet azt használom), nem fotózással foglalkozok ergo nem a hasznossága számít hanem a szabadidő kellemes eltöltése a fotózáskor, másrészt meg a felszerelés abszolút nem korlátoz abban hogy mivel csinálom a béna kis amatőr képeimet, szóval egész egyszerűen szeretnék egy ilyet és egyszer élünk felkiáltással most úgy gondolom, hogy meg is lesz.

Jelenleg is nagyjából ezt a gépet próbálom felépíteni magamnak, amikor a Panasonic Gx80-on a 20/1.7-et használom (csak azért nem a 15/1.7 lett mert kifogtam a 20-asra egy elárazással felérő akciót, és nem hagytam ki), és szinte másik obit soha. Viszont elegem van a raw-ból egy ideje és csak jpg-t használok, abban pedig a fujik jobbak.
Szóval én nagyon vártam a megjelenést és nagyon nem csalódtam, valami gyártási tévedésnek vagy szériahibának kéne lenni hogy eltántorítson.

(#31984) madgie válasza lugosi (#31983) üzenetére


madgie
titán

Én még nem tudom, mit csináljak. Ezer éve szeretnék X100-at (megint, az eredeti, első széria óta nem volt ilyenem), de amint elkezdek vakarózni, hogy oké, akkor mondjuk az X-H1 menjen a háztól, egyből befut egy olyan meló, ahová kell az is :D

Negyedik gépnek meg akkor is fene nagy luxus ilyet venni, ha a három másik pénzkereső.

(#31985) Milán13 válasza lugosi (#31983) üzenetére


Milán13
tag

Régóta nem követem a topikot aktívan, de a X100V felkeltette az érdeklődésemet. Hajdanán vettem egy XT20-at 18-55, 35F2, 16F1.4 obikkal. Én vagyok a kevés a felszereléshez és nem fordítva. Haonló dilemműm van mint neked. A jelenlegi felszerelést is lusta vagyok elvinni, max önmagában a 35F2-t. Erősen gondolkodom én is, hogy eladom a cókmókot, gyakorlatolag vadi új az egész és veszek belőle egy X100V-t. Nálam eddig dealbreaker volt a fix kijelző, de ez most telitalálat. Úgy érzem hogy ezt a gépet kb. bedobom a tatyóba, bármikor velem lehet.

(#31986) sasNAXO válasza madgie (#31984) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ha a másik három munkagép kitermeli a hobbid árát..? :))

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#31987) madgie válasza sasNAXO (#31986) üzenetére


madgie
titán

Előbb a H1-nek kéne visszahoznia az árát, eddig egy munkánál használtam, ott is csak kb 20 képre :DDD

(#31988) lugosi válasza #16820480 (#31958) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy látszik majdnem pontosan eltaláltad, a német amazon már beárazta, 1500 EUR: [link]

(#31989) MC Pite válasza DonRazzino (#31977) üzenetére


MC Pite
veterán

Van. Ja, várjál, az jpg :DDD
Ha film módok miatt, akkor a gyári cucc. Azontúl meg -én- csak akkor rawozok ha az összes dinamikabéli tartalékra szükség van.
Mire kell (több) tucat preset?

100V: Jó cucc, erre sokkal kevésbé sajnálnám a pénzt mint a Pro3-ra amire nem nagyon értem minek egy olyan ovf, főleg az evf mellé. Majd 4 év múlva de az más kérdés. Épp kiszámoltam hogy 2 év alatt 100k-t buktam a T20-on... Kellett az a nyüves HSS meg nagyobb af terület. Most meg más :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31990) Mathiask


Mathiask
senior tag

Van aki esetleg követi, hogy e-infin-en/e-globalon mennyivel olcsóbban jelenik meg egy új Fuji és hogy változnak az árak idővel?
Gondolok itt konkrétan az X100V-re, hogy kb mennyivel fog nyitni és 1-2-3 év alatt kb hogy változik majd az ára az eddig megjelent kamerák tapasztalataira alapozva.

(#31991) Matska válasza Mathiask (#31990) üzenetére


Matska
senior tag

A pro-3-at 1800 dollárra jelentették be, mostanában jelent meg az E-infin, Eglobal-on, egyiken 1550, másikon 1400 euró.
Viszonyításnak talán jó.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#31992) Gercsa válasza Mathiask (#31990) üzenetére


Gercsa
senior tag

Infin jóval stabilabbak az árak.

Globalon viszont állandóan mozognak, több az időszakos akció is, plusz osztogatnak kuponokat is.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31993) DonRazzino válasza MC Pite (#31989) üzenetére


DonRazzino
senior tag

A több tucat nem jó dolog, pont most szabadultam meg tőlük. Most valami olyasmi érdekelt volna, amit kifejezetetten T3 rawokra cibált össze valaki. Ezek a pakkok általában 8-20 presetet tartalmaznak és tök jó inspiráció a feldolgozáshoz. Nem gyakran használom ezeket, általában párok kreatívjánál, ami nekem nem a fő profilom.

(#31994) madgie válasza DonRazzino (#31993) üzenetére


madgie
titán

Keverj egyet, ne rinyálj :D

(#31995) taranis


taranis
addikt

Szóvalhogy egy Fujifilm manager sem tudja, hogy jön e egyáltalán a Classic Negative X-T3-ra. Gyász.

colorizer.net

(#31996) madgie válasza taranis (#31995) üzenetére


madgie
titán

Vagy nem mondhatja el.

(#31997) taranis válasza madgie (#31996) üzenetére


taranis
addikt

Hát ha elolvastad (nem), akkor direktben állítja, hogy nem arról van szó, hogy tudja, de nem mondhatja el, hanem hogy nem tudja. Ezek után persze még mindig mondhatjuk, hogy hazudik :)

colorizer.net

(#31998) madgie válasza taranis (#31997) üzenetére


madgie
titán

Öt perccel előtte olvastam a Fujirumorst, de simán süketelhet attól.

Mondjuk azon se lepődnék meg, ha tényleg nem kapná meg a T3.

(#31999) taranis válasza madgie (#31998) üzenetére


taranis
addikt

Hát ja. Mindegy, én megveszem az X-T4-et, aztán majd csinálok LUT-ot az X-T3-ra, de az csak a videósoknak segít.

colorizer.net

(#32000) madgie válasza taranis (#31999) üzenetére


madgie
titán

Fotósoknak meg ott a Capture One, ott megy a Classic NEG. Tudom, JPG-re nincs gyógyszer, de ha RAW, meg OOC, pont tegnap jutott eszembe, hogy régen az X RAW Studioban volt egy egyszerű xml fájl, minél meg lehetett próbálni "hazudni", melyik gép mit tudjon (de természetesen nem ment, ha hardveres akadálya volt ennek), de a mostaniakban már nincs ilyen, egy kódolt DAT fájlt találtam, amire maga a program hivatkozik sok helyen, de hát azt meg nem tudom megbuherálni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.