Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) taranis válasza #16820480 (#32198) üzenetére


taranis
addikt

Alig várom a baszomnagy H2-t :D De amúgy valóban jó lenne egy vérfrissítés a fényerős prime-okhoz.

colorizer.net

(#32202) nord_ válasza Parci (#32199) üzenetére


nord_
veterán

Jaja, jöhetne egy Pro3-light, arra beneveznék. :)

(#32203) b.vr válasza taranis (#32201) üzenetére


b.vr
őstag

Pont ezt gondolom a saját szempontjaim szerint én is: alig várom a b*szomnagy H2-t :) Pontosabban egy feltétellel, ha beleteszik azt a pletykált 35+ vagy 40+ (vagy nem tudom hol tartanak most a pletykák) mpixeles szenzort. Ez már megütné azt az ingerküszömömet hogy lecseréljem az eléggé korosodó Oly E-M1 vázamat (hiába, bár mint látható is, nálam már jópár évvel ezelőtt beütött a last camera syndrom, de azért még pár dolog pisztergál :) ) , a portréfotózáshoz nekem kell a stabi, az innentől már Fujiban is megvan, és a retusáláshoz meg azért már szívesen használnék egy nagyfelbontású szenzort.

Az E vonalat meg nem a magam részéről nem sajnálom, pedig X-E2-m van (de csak azért mert amikor váz kellett, a használtpiacon tudásban ez volt számomra a best buy) amivel amúgy semmi bajom, de ergonómiailag a közelében sincs az E-M1-nek, ellenben annyival meg nem kisebb/könnyebb egy "nagygépnél" hogy értelmét lássam; vittem már magammal külföldre többször is a Fuji cuccomat fotótúrázni, de az a helyzet hogy a saját tapasztalatom szerint (nem csak a váz, hanem az objektívek miatt) ez _nálam_ valószínűleg sosem fogja tudni kiváltani a m43-ot utazáshoz. Így meg akkor jöjjön az a "b*szomnagy" H2 stúdiózni, utazni meg továbbra is m43dal utazok majd.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32204) Parci válasza nord_ (#32202) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az sem hülyeség, ha azt picit lejjebb tolnák. viszont az a spéci kereső miatt drága lesz, ergo megint kéne egy tök fölösleges modell alájuk, ami csak azért van, hogy olcsóbb legyen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32205) #16820480 válasza b.vr (#32203) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nekem nem is a méret, hanem a design miatt tetszik az E széria. Persze a Pro is ugyanaz, csak háromszoros áron. Optikai kereső nekem nem kellene, ezért eddig ilyen rangefinder designból csak az E volt elérhető, hát már az sem az. Méretben amúgy az E2 kvázi tökéletes volt nekem, kis obikkal teljesen hordozható (nekem pont az m43 nem volt annyival kisebb, pedig EM10-em volt, az még egész kompakt, de legalább jó nehéz váz).

(#32206) b.vr válasza #16820480 (#32205) üzenetére


b.vr
őstag

Ami az utazós méretet illeti: nekem az E-M10 másodváz az Oly 9-18cal azért érezhetően kisebb/könnyebb mint egy X-E2 a samy 12/2-vel. A fő váz E-M1 + 12-40 pedig végképp nem tudom mivel váltanám mi. A légitársaságok ugye felengednek a normál kézipoggyász mellett felengednek még egy minitáskát is, és részemről ez pont jó. Márpedig Fujiból még ha ezt is dupláznám meg, az is termetesebb lenne, csak éppen ergonómia miatt a fő gépnek minimum egy X-T kellene (de még inkább egy X-H), a 12-40-et meg nem látom utazáshoz mivel válthatnám ki (és nem csak én nem tudom, legutóbb pl. gorgo írt hasonlóképpen)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32207) b.vr válasza b.vr (#32206) üzenetére


b.vr
őstag

Bár egyébként a fene tudja, végülis amit utazáskor fotózok ott a tele végét még akár be is áldoznám (mondjuk, talán, elméletileg), és akkor a Fuji 10-24 mondjuk jönne a 12-40 helyett (kicsivel nagyobb ugyan de ez még egy nagyságrend), és a samy helyett a Laowa 9/2.8 az sem sokkal termetesebb a m43os tesója, a 7.5/2-nél (bár még erre a Laowa-beszerzésre sem szántam el magam hogy megküzdjek egy esetleges decenteresség-kálváriával. Mert m43on nem lenne gond a 12-40 mellé egyszerre vinni a 7.5/2-t és a 9-18at is, szuper trió lenne)

Valószínűleg ha most nulláról indulnék, ezt a 10-24 + 9/2.8 felállást nagyon komolyan számításba venném. De jelen helyzetemben váltás emiatt nem csinálnék.

Viszont ha kijönne az a bizonyos nagyfelbontású, stabis X-H2, és ott elszánnám magam, akkor azért az nálam is új helyzet lenne... Persze ez elméleti játék, az még ki tudja mikor jelenik meg, és hogy a kezdeti nyitó áron nem venném meg az is biztos, szóval ez a kérdés még odébb lesz.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32208) pepeSTAAR19


pepeSTAAR19
csendes tag

Sziasztok!

Van okom aggodni esetleg? Premium szallitassal kertem.

Mate 20 Pro

(#32209) dqdb válasza Gercsa (#32197) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nagyon rossz hír :(

Az X-E4-et vártam nagyon, az X-E2-höz képest az X-E3-at nem éreztem akkora előrelépésnek, hogy megvegyem még a decemberi-januári nyomott árakon sem (az X-E2 hasonló áron vettem). Amióta megvan az X-E2 (amit eredetileg az XF18-55 miatt vettem meg, hogy majd jól eladom a vázat ...), azóta az X-T1 alig volt a kezemben, annyival kényelmesebb számomra a rangefinder kialakítása. A Pro egy bálna hozzá képest méretre, így az nem opció.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32210) mikrofon válasza pepeSTAAR19 (#32208) üzenetére


mikrofon
addikt

Miért kellene?

[ Szerkesztve ]

(#32211) soldier2 válasza pepeSTAAR19 (#32208) üzenetére


soldier2
őstag

Nem kell aggódnod, náluk így szokás. Van, hogy akár 2 hét is eltelik mire megkapja a GLS. Onnan kezdve 2-3 nap.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#32212) #16820480 válasza b.vr (#32206) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, mondjuk néhány obi elég méretes Fujinál, de minőségben is igen jók mellé. 10-24 mellé mondjuk nem tudom kellene-e nagyon Laowa, vagy bármi ebben a tartományban, max az egyenestartás miatt.
Mondjuk én mindig a kistele irányba mozogtam szívesebben, az UWA üvegeket alig használom valamire (most éppen a Zeiss 12-es ül a polcon).

Nem tudom amúgy milyen társaságokkal utaztál, de nekem a kb 10 literes hátizsákomat is felengedték simán például Finnair, Korean Air fotós táskaként, Wizznél meg ha megveszed a 3000 forintos priority opciót, akkor kvázi két táskát vihetsz a gépre (egy kisbőrönd méretűt, meg egy rendes hátizsákot). Ezekben pont ugyanúgy elfér egy Fuji szett (mondjuk akár egy T3+10-24+valami kisebb fix esetleg), mint egy Oly. Annyira hatalmas különbséget én akkor látnék, ha mondjuk 16-55, 50-140, 90 meg hasonlók lennének nálad.

(#32213) sasNAXO válasza pepeSTAAR19 (#32208) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Szerintem a prémium szállítás csak onnan él, hogy átadták a futárszolgálatnak. Ez még a sajátjuk, nekem volt 16 napos is az egloballal.

(#32197) Gercsa: Kár érte, X-E sorozat a kompaktsága miatt nagyon jó volt, plusz ezt a "rangefinder-szerű" kialakítást is lehetett szeretni. X-E3 méretbe (de akár a régi X-E2 méretbe) ha még begyömöszölnek egy X100V-szerűen síkban lévő dönthető kijelzőt, szerintem sokak kedvence lett volna.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#32214) b.vr válasza #16820480 (#32212) üzenetére


b.vr
őstag

Ez tényleg fotózási szokás kérdése, nekem utazásnál/túrázásnál sokkal fontosabb a széles és ultra-széles látószög, a kistele tartományt ahhoz képest sokkal-sokkal kevesebbet használom (persze az a kevés is valami, és akár nagyon hiányozna ha nem lenne, ezért is írtam olyan többszörös óvatossággal hogy "mondjuk, talán, elméletileg" beáldoznám. De pl. amikor Izlandon voltam, oda még a tényleg jó nagy 40-150/2.8at is vittem (plusz telekonverter), pedig ahogy sejtettem is mindössze háromszor használtam a több mint két hét alatt,csak éppen olyankor fókákat fotóztam, meg gleccser-részleteket, és azokat a képeket nagyon szerettem és örültem hogy meg tudtam csinálni, nagyon hiányzott volna ha nincs ott a nagytele. Másrészt Izlandon olyan a közbiztonság hogy amikor meg amúgy sem kellett akkor nyugodt szívvel hagyhattam a parkolóban a kocsi csomagtartójában. De ez a kivétel, amúgy még a szálláson sem szeretek hagyni semmit, ezért is fontos a méret, egész nap megyek, tengerpartoktól fel a hegyekbe, és mindennek nálam kell lennie)

Egy napra simán vinném egyedül a 10-24-et (kicsivel még nagyobb tartományt is lefed mint az Oly 9-18, és azzal a gyakorlatban is tökéltesen elvagyok), de egy-két hetes külföldi útra mindenképpen kell a backup (objektívből is, vázból is!), és akkor már legyen olyan ami jól kiegészíti egymást (Olynál a 9-18 és a 12-40 nálam ilyen) És mivel az UWA tartomány nekem a fontosabb, így ezt tök jól el tudnám képzelni a Laowa 9/2.8-cal (persze még elméletben is szívnám a fogamat ha mégis kellene a kistele tartomány. De hát elméletben vagyunk, így könnyű hogy nincs tétje :) Az Oly 12-40 helyett amúgy persze, a Fuji 16-55 kellene, de hát a mérete meg az ára... _Nekem_ az úti/túra fotóimhoz közel sem tudna annyit hozzátenni hogy akár csak fontolóra vegyem. Még elméleti szinten sem.(és itt már nagyon látszik, hogy méretnél az Oly 12-40-hez képest már a Fuji 10-24 is kicsivel nagyobb (most fizikai méret, nem átfogás szerint párosítva). A másik objektívem viszont a picike és könnyű Oly 9-18, na ennek a helyére kellene beférnie a Fuji 16-55-nek... Erre mondtam hogy akkor inkább buknám a kistele tartományt és jöjjön a Laowa 9/2.8, persze egy Oly 9-18nál még ez is nagyobb és nehezebb, de azért még nem robbantja szét teljesen a koncepciót)

Repülőtársaság sokféle volt, akár egy úton belül is, pl. tavalyelőtt egy Bp - Tenerife - Madeira - Porto - Bp körtúra, mindenhol más társasággal. Pont a Wizz pl. a legsimább úgy, úgyis priority kell (ezt Te is írtad) hogy még véletlenül se száműzzék a csomagomat (elsősorban persze a gurulósokat szedik ki, de ez nem száz százalék), és ott a nagy kézi mellé most már a második kézipoggyász is nagy lehet. De pl. a Tenerife - Madeira (közben Gran Canaria átszállás, azaz újabb csomagellenőrzés), az végig kisgép, ott a kis hátizsák mellé is már csak egy konkrét pici fotós oldaltáska mehetett, szóval épp elfértem (mert még a fotós cucc mellé laptop, étel, ital. Szóval volt már hogy tényleg konkrétan minden cm számított hogy össze tudjam zsúfolni. De itt legalább végig volt nagy feladott csomagom is, és pl. állványom is volt, mert tudtam hogy éjjel fent a Teidén szeretnék majd star-trails fotózni) Aztán pesrze csomag-szabályokat is mindig variálják, tavaly pl. tavasszal mentem Szardíniára, a visszaút már Korzikáról (mindkettő más légitársaság (és nem wizz meg ryan mert azok előszezonban ilyen helyekre nem mennek), egy úton belül nem változott de mindig volt átszállás gyűjtő-reptéren, és ott meg sokkal szigorúbbak voltak hiszen ott jött össze a sok utas. Szerencsére azoknál a társaságoknál is volt lehetőség priorityre (mert itt viszont egyáltalán nem vittem feladott csomagot, mindennek el kellett férnie a nagy hátizsákba meg egy összegyűrt kicsibe), és megúsztam, de azért nem volt jó látni ahogy mellettem meg vették el a csomagokat. Márpedig ha szívózni akartak volna (és ezt nem tudhatod sose előre), az összegyűrt kis hátizsákom még így is elég határeset volt, igazából azt a kategóriát nem erre találták ki)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32215) Ébri válasza b.vr (#32214) üzenetére


Ébri
senior tag

Nekem egy Lowepro Slingshot Edge 250 van, az a kisebb csomagméreten éppen egy picit nyúlik túl, még nem volt bajom vele. Gép+rajta objektív, egy tele és egy 35/1,4 simán belefér alulra, felülre meg nem fotós cuccok. Vagy objektívek tokban :). De én ilyen szinten szeretek cipekedni :). Hozzátéve, hogy ez azon kevés hátizsákok között van, ami nem annyira kicsi, de egy kiló alatti. Ha vki tud nagyobbat, ami egy kiló alatti, lehet érdekelne, mert néha azért vinnék több obit.

(#32216) b.vr válasza Ébri (#32215) üzenetére


b.vr
őstag

"a kisebb csomagméreten éppen egy picit nyúlik túl"

Na de ez a gond, hogy ilyen általánosságban nincsen :)
(és bár tényleg elsősorban a gurulósokkal szoktak szívózni, de nem csak velük, bármikor bele lehet futni akár direkt szemétkedésbe is)

Maradva a bp-i fapadosaknál, ott pár éve a Ryan teljesen precízen cm-re megmondva felengedett mindenkit kettővel (egy nagy és a másik az tényleg pici), akkor vettem is olcsón kimondottan erre szabott szettet, amik téglatest alakúak voltak, a maximális helykihasználás miatt (akkor pl. Mallorcára Ryannal úgy mentem hogy a normál túrahátizsákomat üresen betettem a nagy kézicsomag aljába, mert még mindig így tudtam a legtöbb cuccot bepakolni. A négyzetes kézipoggyászokba befért sok cucc, a túrahátizsákommal meg kényelmesen tudtam túrázni.
Aztán lépett a Wizzair is, és ott tavaly már pirorityben két akkora hátizsákot vihettem (egy tényleg nagyot, de a második kézi is a normál fotós hátizsákom volt, laptoppal, gépekkel, objektívekkel, és még más is fért mellé) hogy nem is kellett feladott csomag.

De ahogy írtam, pl. a Tenerife-Madeira közötti gépen az a hátizsák amit mutattál, az pont a két szék között a pad alá lenne, mert normál kézipoggyásznak kicsi ezért pakolóhelyet buknék (pl szerintem ebbe a 13"os laptopom nem férne el), viszont ott a második cucc az tényleg csak nagyon pici lehetett. Nálam pl. az egy Lowepro Apex 110 AW volt, amibe tényleg csak a váz fér rajta egy nagyobb obival, semmi más.
(esetemben ez az E-M1 + 12-40/2.8, de a cm-ek alapján a Fuji is beleférne egy 10-24-gyel. És amúgy túrázni is így szoktam, ez van az oldalamon hogy ne a nyakamban lógjon folyton a gép de mégis mindig kéznél legyen, a cuccaim pedig egy túra-hátizsákban.)

Nekem egyébként tetszik az a hátizsák amit mondtál, csak nálam úgy alakult hogy nekem ennél jóval több pakolóhelyre van szükségem a víz, étel, ruhák számára. De persze a hátizsák, főleg ha fotós-túrázós, hát az egyébként is nehéz kérdés, ott kb mindenki mást tapasztal ki magának, sőt akár szituációtól függően más táskát vesz elő.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32217) lugosi válasza b.vr (#32216) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tenerife, Mallorca, Madeira, a fene a jó dolgodat :DDD ;)

(#32218) b.vr válasza lugosi (#32217) üzenetére


b.vr
őstag

De remélem azt is figyelted amikor azt írtam hogy a fotós szettemet kvázi 5 éve (!!) nem upgradeltem :) Mások meg évente cserélik a többezer euros vázaikat, meg még ez, meg még az, szintén sok-sok pénzért.
Én inkább utazok, ahogy korábban is utaltam rá, engem 5 éve (jó, legyen akkor 4, utána még azért beszereztem használtan a nem olcsó Noctricront ami portréfotózásnál azóta is a legfontosabb és legszeretettebb eszközöm) elért már a "last camera syndrome", azaz amit szeretnék azt elég jól le tudom fotózni. És ahogy egy potenciális X-H2 kapcsán írtam, egy nagyfelbontású váz (a portréretus miatt) még érdekelne, de messze-messze nem bármi áron. Mert azzal csak keveset nyernék, de évente átlagkét utazással valamilyen gyönyörű helyre, azzal meg rengeteget nyerek. Szóval én inkább utazásra költöm már jó ideje a fotózásra szánt pénzemet :)

(mert persze nyilván mindig elgondolkozok, hiszen mondjuk egy A7RIII az már nagyjából kompromisszummentes lenne az elődeihez képest, és meglenne a nagy felbontás, csak hát maga a váz is kb egy millió, és akkor még ha a teljes meglévő objektívparkomat le kellene cserélnem ugyanolyan jó minőségű Sonyra.... Persze, jobb minőséget kapnék (bár a szeretett Oly/Fuji színeim után azért a workflowval az elején még jól meg is szenvednék), szóval nyilván érezhetően jobb minőséget kapnék, csak hát erről szól a last camera syndrome, hogy nem fogok milliókat költeni hogy a már így is elég jónál kapjak egy mégjobbabb jót, miközben mondjuk abból a pénzből utazni is lehet.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32219) #16820480 válasza b.vr (#32214) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, szokás kérdése igazából. Bár szeretem az UWA képeket nézegetni, de sosem sikerült megszokjam a látószöget fotózáshoz, így mindig azt használom legkevesebbet, vagy az marad otthon akár.
De ha már otthon hagyás, én a laptopot tenném ki elsőnek, inkább több memóriakártya, azok kis helyen elférnek, vagy nagyon max egy hordozható backup vinyó (amibe csak bedugod a kártyát és lemásolja), aztán majd otthon foglalkozom a képekkel.

Viszont obiból még ott a 18-55, bár nem szokás annyira szeretni, mert kb minden más gyártó hasonló megoldása elég vacak, de ez tényleg jó obi, nem is hatalmas, egész fényerős is, jó átfogása van. Vagy mostanában kezdem megszeretni a 18-as fixet, zsebedben elfér akár és szép képe van. Illetve már ott a 16/2.8 is.
Szóval vannak azért lehetőségek, bár kétségtelenül nem pont ugyanaz a kínálat, min m43-on.

(#32220) Ébri válasza b.vr (#32216) üzenetére


Ébri
senior tag

Igen, észleltem, hogy folyamatosan mozog fel-le a méretkorlát, meg annyit nem repülök, hogy emiatt vegyem, viszont az esetek nagy részében teljesen jó volt (s igen, van ahol inkább pazarlás, de van olyan is, ahol ez is nagy, viszont akkor nézek alternatívákat). Leginkább az lenne jó, ha visszatérnének vmi kvázi többé-kevésbé szabványos méretezéshez a különféle társaságok, mert főleg átszállásnál tök jó számolgatni.
Érdekes, hogy nekem inkább a 18-55 az alapobi, amihez vagy az 55-200, vagy a 10-24 csapódik. (+1 fix).

(#32221) b.vr válasza #16820480 (#32219) üzenetére


b.vr
őstag

Laptopot otthon hagyni nálam teljesen kizárt. Nemcsak mert nem bíznám a backupot memóriakártyákra, hanem mert ahogy én utazom azt csak mobillal csinálni kínszenvedés lenne. Én minden este laptopon tervezem/pontosítom a másnapi túráimat, az autóhoz az egyes helyszíneket összekötő útvonalterv pontosítását, módosítását (azért sose úgy lesz mint ahogy azt itthon elterveztem, főleg ahogy halad előre az idő és jönnek közbe/változnak a dolgok), van hogy két naponta új szálláshelyet keresni, adott esetben repjegyet foglalni. Közben emaileket írni, ha várakozás van, esik az eső, stb akkor olvasni, filmet nézni stb, stb. Nekem ehhez egy mobil édeskevés.
Egyébként pont a hordozhatóság miatt 13"os Macbook Air-em van (de lassan 9 éves lesz, és már cserélni kellene mert recseg-ropog, de hát ugye inkább utazásra költök :) még 2011-ből, amikor kevesen vettek ilyen kicsi laptopokat. Nekem nagyon bevált. De mostanában már azért elkezdtem nézelődni olyan tabletek felé hogy amire ilyenkor a laptop nekem kell arra kiváltható legyen, és a dolog folyamatban van, idén elvileg már így szeretnék majd utazni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32222) b.vr válasza Ébri (#32220) üzenetére


b.vr
őstag

Hát sajnos hogy a sok légitársaságot rászorítsák a csomagméret-szabványosításra arra még az EU-n belül is lényegében semmi esély, világszinten meg végképp.
(és főleg azok hogy szoktak ennek "örülni" azok akik épp megvették mondjuk ráadásul drágán a kabinbőrönd szettet, aztán utána változtat a légitársaság, vagy csak később realizálják hogy ami az egyiknél megfelel az a másiknál nem...)

"Érdekes, hogy nekem inkább a 18-55 az alapobi"
Nálam ez teljesen esélytelen lenne, mert ez ekv kb 27mmről indul. Az Oly 12-40 (ekv 24-80) az már megfelel nekem, de általánosságban sokkal inkább a 9-18 (ekv 18-36) Fujinál nálam a 10-24 lenne itt a befutó.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32223) lugosi válasza b.vr (#32218) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Persze, teljesen egyetértek veled, igazad van. Én is csak nézegetem az újakat, de még nem ért el semmi olyan fázisba, hogy cserélni kellene a régit (pana gx80). Semmit se érne a tutibb felszerelés, ha nem tudnék eljutni oda, ahol érdemes is képet csinálni. (Utazós képekre gondolok, mostanában mást nem nagyon fényképezek, esetleg családi képek.)

"Noctricront ami portréfotózásnál"

Ez konkrétan melyik?

(#32224) b.vr válasza lugosi (#32223) üzenetére


b.vr
őstag

PanaLeica 42.5/1.2 Nocticron

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32225) lugosi válasza b.vr (#32224) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jaja, az, köszi.

(#32226) Ijk válasza lugosi (#32196) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, észre. Lassan kezdem irigyelni a motorosokat a hobbijuk költségeiért. Most egyre inkább a Ricoh GR3 felé húzok, de izzad még a kezem rányomni a megrendelés gombra közel 300 ezerért. Már nézegettem aprón XT30-at, de max váz+23 vagy 27-el kellene, már csak mini fix obis gépet vagyok hajlandó venni, összes zoom obis vázam záros határidőn belül otthoni porfogóvá vált.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32227) p_adam válasza Ijk (#32226) üzenetére


p_adam
addikt

Az Index fórumban ma került fel egy GR3 250ezerért (Digitális fotó adok/veszek)

(#32228) Ijk válasza p_adam (#32227) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pont ma nézegettem akkor még nem volt fent.
Majd megérdeklődöm némi alkuval.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32229) #16820480 válasza b.vr (#32221) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha telefonból is 2011 körüli van, akkor megértem, de manapság azért ezeken a nagyobb képernyőkön egész jól lehet intézni dolgokat (jó, nyilván vicc akart lenni :B). Mondjuk nem tolom olyan komolyan, mint te, de utazáskor nekem a mobil az első, térkép, szállás, stb. Az utolsó 1-2 alkalommal már mindent azon intéztem (Japán, Korea, HK), az airbnb-től kezdve a helyi eligazodáson át, és nem volt fennakadás szerencsére.

(#32230) b.vr válasza #16820480 (#32229) üzenetére


b.vr
őstag

Dual monitoron dolgozom egész nap, már egy laptopot is nagy visszalépésnek érzek :) Persze itthon is szeretem hogy a telefonnal mindig ott a net a zsebemben, de ennyi (illetve külföldön, ismeretlen helyen abból a szempontból sokkal-sokkal több, hogy térkép, google maps, waze, ez baromi fontos hogy bárhova elnavigáljak és ne papírtérképekkel meg útikönyvekkel kelljen nyűglődnöm napközben. De este a szálláson aztán elő a laptoppal. Persze ez tényleg csak személyes preferencia kérdése, én mindenesetre saját magam szívatásának érezném ha egy ilyen úton végig csak telefonra korlátoznám magam, a laptop számomra sokkal kényelmesebb és hatékonyabb, így én maradok is ennél :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32231) Ébri válasza b.vr (#32230) üzenetére


Ébri
senior tag

Ha csak ilyesmire kell, tablet tényleg hasznos, én mióta van, azt használom (s valóban kényelmesebb jóval a telefonnál).

(#32232) vihartigris válasza b.vr (#32230) üzenetére


vihartigris
őstag

Én is mindig viszek laptopot.

bármi reciproka a semmi

(#32233) b.vr válasza Ébri (#32231) üzenetére


b.vr
őstag

Hát igen, csak az meg elég bosszantó hogy szerintem amit a tabletek képeségeivel művelnek azt (én legalábbis) nevezségesebbnek tartom mint ami a fényképezőgép-iparban zajlik a szoftveres részen. Mert miközben tableteket is simán áraznak laptopokkal összevethetően, funkcionalitásban meg a töredéke. Az Apple tavaly ősszel jutott el pl odáig hogy ne hackelni kelljen ahhoz hogy kezelni tudjon mondjuk egy külső HDD-t...Egyébként az ilyenek miatt inkább valamelyik Microsoft Surface-ben gondolkozok (a korábbi modelleknél volt ami árban még nem annyira elszállt, billenytűzetes fedlappal) , csak még nézegetném hogy milyen is pontosan egy desktop windowshoz képest, csak eddig még nem volt rá idő, de elvileg a hónap második felében már lesz.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32234) Ébri válasza b.vr (#32233) üzenetére


Ébri
senior tag

Nem hatalmas a kereslet, s valahol a ne legyen túl nehéz, de ne is vegyen el mástól piacot jegyében fejlesztik. Nekem céges jegyzeteléshez meg képregényolvasáshoz kell alapvetően, s egyéb funkciók csak mellékes örömök, laptophoz viszonyítva valóban jóval kevesebbet tud. De jóval könnyebb is. (Most nem követem a laptoppiacot, de talán a Dellnek voltak ilyen kisképernyős tényleg könnyű laptopjai még használható billentyűzettel és egyebekkel, lehet neked újra vmi ilyesmi kéne majd akkor tablet helyett.)

(#32235) b.vr válasza Ébri (#32234) üzenetére


b.vr
őstag

A Microsoft Surface elvileg tudja azt ami nekem kell, csak még utána kell járnom hogy melyik az a verzió ami nem csak névleg hanem a gyakorlatban is megfelelő, és egyben nem kétszer annyi (mármint ez komoly) mintha vennék egy új Macbook Airt. Egy régebbi Surface Go elvileg már jó lehet, csak nem akarok meglepetésbe futni hogy a gyakorlati használat közben meg aztán mégse.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32236) Mercutio_ válasza Ébri (#32234) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyen 50k körüli tartományban van értelmes ~10" Tablet?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32237) nord_ válasza Mercutio_ (#32236) üzenetére


nord_
veterán

Kizárt.

(#32238) Ébri válasza Mercutio_ (#32236) üzenetére


Ébri
senior tag

Attól függ mi az értelmes, nagyfelbontású szerintem nincs, de pl. a gyereknek leárazott samsung már elfelejtettem mit vettem télen nem sokkal 50e felett. De az mindenképp kompromisszumosabb, tehát képfeldolgozásra szerintem már nem jó, netezni, játszogatni viszont tökéletes. Szóval topikba illően nem jó :).

(#32239) Mercutio_ válasza Ébri (#32238) üzenetére


Mercutio_
félisten

Netezős gyereknek való van itthon, annál jobbabbra gondoltam :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32240) Ébri válasza Mercutio_ (#32239) üzenetére


Ébri
senior tag

Az a baj, tablet kis piac, ennek megfelelő árazással, főleg ha nem alapfunkciókra kell. De szerintem itt simán van létjogosultsága a használtnak, ha aksi és képernyő rendben van, kipróbáláskor megy, mi baja lehet?

(#32241) #16820480 válasza Ébri (#32240) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem vagyok benne biztos, hogy a tabletek el vannak szállva árazásban annyira. Ha azt nézed, hogy alsó középkategóriás telefont kapsz mondjuk 50 ezerért, miért várnánk el, hogy egy jó hardverű, 5x akkora kijelzővel szerelt cucc hasonló áron legyen? 100 felett nem sokkal már van ipad, annyiért mondjuk (ha nem a nyomott árú kínaiakat nézzük) kb középkategóriát kapnál telefonból.
Persze másodlagos-harmadlagos eszközért én is sajnálok ennyi pénzt kiadni, de a hardverért kb indokolt simán.

(#32242) Gercsa válasza Mercutio_ (#32236) üzenetére


Gercsa
senior tag

Használt surface pro 2 ebayen szokott 200 euró alatt lenni.

Full HD, 4. generációs i5 + 4gb ram.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#32243) Mercutio_ válasza Gercsa (#32242) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R SW oldalon mennyire támogatott?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32244) #54625216 válasza b.vr (#32235) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ha tablettől laptop funkcionalitást vársz, akkor csalódni fogsz és azokban a termékekben is, amik ezt igérik.
Ha az a cél, hogy a szállodába visszatérve azonnal fel tudd dolgozni a képeidet rawból, akkor továbbra is laptopban érdemes gondolkodni, mert se a tablet, se a hibrid kategórában nincs olyan termék, amiben a hordozhatóság ne járna komoly teljesítmény korlátokkal.
A hibrideket is első sorban business felhasználásra tervezik, a Surface-en akkor éri meg egyáltalán gondolkodni, ha néhány speckó alkalmazás miatt minden képpen az MS ökoszisztémán belül kell maradnod.
Ha csak preview-ra, esetleg utazás közben tartalom fogyasztásra, stb. kell akkor egy iPad-al sokkal jobban jársz, főleg mert az iPad display-e szabvány REC709 (nem lehet szoftveresen elmatatni, a hardver meg egységes). Félprofi körökben is gyakran használnak iPad-ot forgatásokon REC709 referencia monitornak.

(#32245) |AP| válasza #54625216 (#32244) üzenetére


|AP|
veterán

RAW feldolgozásra azért elég kényelmes megoldás egy iPad Pro, ceruzával. És működik is f@szán egy Lightroom mobile-lal.
Viszont az azért árban teljesen más kategória.

(#32246) lugosi válasza #54625216 (#32244) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"mert se a tablet, se a hibrid kategórában nincs olyan termék, amiben a hordozhatóság ne járna komoly teljesítmény korlátokkal"

Ez szerintem nem így van, de nem az 50e alatti árkategóriában az tény.

(#32247) b.vr válasza #54625216 (#32244) üzenetére


b.vr
őstag

Hát ennek lassan lehetne egy küldön topic :) de ebben az értelemben nem várok laptop funkcionalitást, csak azokat a dolgokat amit írtam. Az iPad pl. sokáig azért volt nálam kizárt (pedig iPhone-om és Macbookom van sok sok éve) mert egyszerűen röhejesnek tartom ahogy a fileokat kezeli, és utazásnál legkonkrétabban hogy csak mindenféle hackeléssel lehetett volna megoldani azt az elképesztő igényemet hogy egy memóriakártyát átmásoljak egy külső winchesterre.... Na aztán ugye tavaly ősz óta van már ebben előrelépés, amióta van iPadOS, szóval még mindig nem vetettemteljesen el, de összességében egy asztali (és egyben laptop) operációs rendszerhez képest még mindig egy játékszernek tartom (de ahogy írtam is, tavaly ősszel volt komoly előrelépés végre, nem csak fájlkezelés hanem multitasking, több ablakos elrendezés, stb, szóval nyilván tudják merre kell menni csak nagyon lassan adagolják)
(egyébként sosem foglakozok utazás közben RAW feldolgozással, nem azért utaztam el hogy ezzel menjen el a drága idő :) Szóval ez nem szempont. Néhány ooc jpg-t szoktam emailekben hazaküldeni köznem a családnak, barátoknak, akinek épp írok, de a képeket aztán komolyan majd ha már hazaértem akkor válogatom ki és dolgozom fel)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32248) s4tch


s4tch
veterán

https://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/xt2/index.html

The firmware update Ver.4.32 from Ver.4.31 incorporates the following issue:
1.The phenomenon is fixed that in rare case, a freeze could occur with the firmware version 4.31.

(#32249) khron78


khron78
őstag

Visszajött az X-T3. Fotóparadicsom 1 hét -> UK Fuji Service center 2 hét.
Main board csere, 43eFt HUF. Panamoz-tól rendelt gép, fél napon belül kifizették a javítási költséget a PayPal számlámra. A javításból úgy jött vissza, ahogy leadtam. Karc, szerelés nyoma még a csavarokon sincsen. Mind a 3 közreműködő 5 csillagos.

(#32250) Ébri válasza #16820480 (#32241) üzenetére


Ébri
senior tag

Nem feltétlenül ebben a kategóriában, de árban felfelé haladva, legalábbis mikor pár éve az enyémet néztem, telefonban egyértelműen jobbat kaphattam volna. Simán lehet, rosszkor vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.