Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) mikrofon válasza Matska (#32350) üzenetére


mikrofon
addikt

Nagyon jól tetted!

[ Szerkesztve ]

(#32352) i400 válasza lugosi (#32344) üzenetére


i400
senior tag

Otthon annyira nem szigorú a szabályozás, így mehetsz, én ausztriában 3 hete ücsörgök karanténban, és még messze a vége. A szekrényben figyel a fényképező, idén nem hiszem h fényképezni fogok oldtimer rallykat...

(#32353) Mathiask válasza Mathiask (#32330) üzenetére


Mathiask
senior tag

Jól van, e-infin-en 1159€ az X100V. (de csak fekete van)

(#32354) lugosi válasza Mathiask (#32353) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az szép, még az itthoni nettó árnál is jobb.

(#32355) MrChris válasza mikrofon (#32348) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bár éppen eladtam a fuji vázam, szeretem olvasgatni a fuji fórumot, hogy képben legyek, mert érdekel, de ettől már kezd olyan lenni mint egy bújtatott politikai, gazdasági fórum. :( PH szellemében simán moderálnám, mint ahogy Stauffenberg is nagyon helyesen kigyomlálta a milc-es fórumból.

(#32356) mikrofon válasza MrChris (#32355) üzenetére


mikrofon
addikt

Pedig ez nem az, mert ez egyszerűen hozzá tartozik a Fuji váz vásárláshoz. Ezzel most éppen ugyanúgy kell számolni mint egy szükséges kiegészítővel... Ez igen is egy nagyon fontos tényező szerintem és fontos vásárlási tanács fuji cuccok külföldi vásárlásához. Semmilyen más tartalma nem volt még bújtatottan sem...

Ráadásul amíg ilyet lehet itt hivatalosan is (Nagyszerű éve van a 4iG-nek Írta: Dajkó Pál) addig az én HSz-em általad említett tartalma elhanyagolható ehhez képest. Ráadásul ez egy azóta többször is ismétlődő cikksorozat itt saját prohardveres topikkal...

Szóval szerintem kár volt a hsz-ed ért... Mert point te adsz neki egy olyan tartalmat ami már túl nyúlik a tényeken mert én csak a tényekre koncentráltam...
Ha már @Stauffenberg-et és a milc-es fórumot említetted, szerintem azt is nagyon helyesen megírta hogy önjelölt rendfentartónak se kell lenni...

[ Szerkesztve ]

(#32357) Matska válasza MrChris (#32355) üzenetére


Matska
senior tag

és milyen Fuji váz lesz helyette?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#32358) MrChris válasza mikrofon (#32356) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azért járok a PH fotós fórumaira, hogy kissé szabaduljak az internet szerte ránk ömlesztett politika, propaganda és vírushírek alól, lévén ez egy ettől mentes fórum. Lenne. Amit linkeltél egy IT hír az IT café-n, nem járok oda, aki akarja olvassa, oda tartozik. De az általad emlegetett politikai irány, kormányzati aktivitás, politikai fordulat, meg forint mögül kivonuló befektetők... nemtom mit keres itt. De ha ez szerinted helyén való akkor legyen.

Matska: Eddig az XT4 az ibis miatt az első ami komolyabban felkeltette az érdeklődésem, csak nekem még nagyon drága.
De majd ha megjön a politikai fordulat, kormányzati aktivitás megfelelő lesz, a forint mögé visszajönnek a befektetők és a politikai irány irányt vált akkor majd jobb áron meg tudom venni, mert biztosan többet fog érni a pénzem.

(#32359) _q válasza MrChris (#32358) üzenetére


_q
addikt

Szerintem is túl van ez gondolva. Nekem annyi jött át a hozzászólásából, hogy lehet jobb ha most vesz valaki külföldről vázat, mert vagy még ennél is drágább lesz később deviza váltásból eredendően vagy ugyan annyi lesz mint most, tehát kár várni, ha már eldöntötte venni akar. A politikai részt szerintem azért érzed, mert most neked (mint mindenkinek) a **** tele van a helyzettel és emiatt nem a deviza átváltás vélemény ment át.

Amúgy az árfolyam sokmindentől függ, megjósolni nehéz, hogy mikor éri meg külföldi vázat megvenni. Az XT4 persze amiatt is lesz sokáig drága, mert még csak most jön ki.

(#32360) Matska válasza MrChris (#32358) üzenetére


Matska
senior tag

A T4 nem vonz, ami engem illet, maximum az új filmszimulációk, de azokért meg nem adom ki a T20 árát négyszer. Vagy többször.
A magam részéről annak örülnék, ha kétfelé válna a rendszer: egyik vonalon a magas iso teljesítményre gyúrnának rá, másikon mehet a megapixel háború.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#32361) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Szeretnék venni egy T20-at kitobival, találtam egy jónak tűnő hirdetést Jófogáson, 185-ért, felhívtam, de a személyes találkozó nem megoldható a vevő által. Utánvéttel meg neccesnek tartom a dolgot. Mit gondoltok, meg merjem próbálni ? Nem ismeri valaki esetleg az eladót?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#32362) Muerte68 válasza -FreaK- (#32361) üzenetére


Muerte68
addikt

Mivel van még 20 gép amit árul kereskedő lehet, utánvéttel csak annyi hogy meg kell nézni mikor megjön addig nem elengedni a postást futárt.
Az előre utalás rizikósabb de ott mutat egy címet ott nem elérhető?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32363) khron78 válasza Muerte68 (#32362) üzenetére


khron78
őstag

Igen, jellemzően egy postás várni fog fél órát még lezajlik a teszt.

(#32364) Muerte68 válasza khron78 (#32363) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem jellemző,de egyébként kellene neki.
Nagyon más megoldás nincs vagy marad a zsákbamacska.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32365) nord_ válasza khron78 (#32363) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem arra gondolt, hogy megnézze, nehogy féltégla legyen a dobozban fotógép helyett.

(#32366) Muerte68 válasza nord_ (#32365) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen konkrétan erre,anyit azért szerintem bárki tud várni amíg kibontja az ember a csomagot, igazából meg is kellene várnia persze nem szokás de lehet hogy ha szól az ember akkor vár egy kicsit.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32367) -FreaK- válasza Muerte68 (#32366) üzenetére


-FreaK-
veterán

Sajnos postával sem tudja feladni mert sokat kell várni a posta előtt, Foxpost-al tudná küldeni, automatába.

(#32368) Muerte68 válasza -FreaK- (#32367) üzenetére


Muerte68
addikt

Hát az olcsóbb és bizonytalan.
Én ilyen értékben személyesen szeretem átvenni, postázva már vertek át

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32369) -FreaK- válasza Muerte68 (#32368) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi, kihagyom inkább én is. Nézelődök tovább máshol.

(#32370) khron78 válasza -FreaK- (#32369) üzenetére


khron78
őstag

Miért nem kérdezel rá a garanciára? Hátha vaterán, vagy egyéb helyen is hirdeti. Főleg, ha több gépe is van, nem kizárt, hogy bolt. Én kibontást mindig videóra veszem, felesleges túlizgulni a dolgot.

(#32371) -FreaK- válasza khron78 (#32370) üzenetére


-FreaK-
veterán

Milyen garanciára? Amit ő ad? Azt megint csak szóban adja, tehát abban meg kellene bízni.

Bolti gari? Ha átver és nem küld semmit, akkor azzal sem sokra megyek :)

Oké, videóra veszem a kibontást, kinyitom és egy tégla van a dobozban. Na akkor mit csinálok? Rendőrség, feljelentés? Fussak a pénzem után hónapokig, de nagy valószínűség szerint, még ha el is kapják, akkor sem fogja megtéríteni a káromat. Ez így túl nagy lutri.

Ha legalább itt a PH!-n, megbízható eladóként hirdetné, akkor oké, belemennék.

(#32372) lugosi válasza Muerte68 (#32364) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tehát egy utánvétes rendelésnél megtehetem azt, hogy kifizetetlenül kinyitom a csomagot, és ha úgy látom, hogy nem az van benne amit rendeltem, azt nem fizetem ki és visszaadom a postásnak?

(#32373) hibavissza válasza -FreaK- (#32361) üzenetére


hibavissza
veterán

100% átverés vagy lopott cucc.

(#32372) lugosi: egyszer találkoztam ilyen lehetőséggel egy webshopban (nem tudom már melyiknél, de végül nem ott rendeltem). persze felárral.

[ Szerkesztve ]

(#32374) mikrofon válasza lugosi (#32372) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem! Előbb ki kell fizetni. Addig at sem adhatná a kézbesítő a csomagot....

(#32375) randras_83 válasza -FreaK- (#32361) üzenetére


randras_83
addikt

Nézd meg az indexes adok-veszek topicot, ott láttam most 130k ért T20-at

https://www.flickr.com/randras83/

(#32376) lugosi válasza mikrofon (#32374) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sejtettem, nagyon furának tűnne.

(#32377) total90


total90
veterán

Ma volt szerencsém pár órára az X-T4-et használni, mivel, aki az X-T3-am megvette, az ezt vette elsődleges gépnek.

Hm... érdekes volt a pár hónap Z6 után megint egy Fujit venni a kézbe, de felemás az érzésem.
Szerintem, hogy a váz egy picit nagyobb lett, jót tett a fogásnak és a haver elmondása alapján, az akksi is jobban bírja.
Videó terén minőségben nem nagyon veszek észre különbséget az X-T3-hoz képest, viszont a stabi az nagyon brutálisan jó lett. Nagyon, nagyon jó.
Az Af is javult, vagy is az is nagyon jó.

A fotós rész meg... aki csak fotózik, annak az X-T2 is bőven elég, mert számomra érthetetlen módon, ezen semmit nem javítottak. Az ISO érzékenység, ami számomra egy gyenge pont volt, ugyanolyan maradt. Why Fuji?
A szoftveres támogatás sem lett semmivel sem jobb, sajnos...

Összességében jól nyúlt bele a Fuji, de nem ártana a fotós képességeket is javítani.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#32378) madgie válasza total90 (#32377) üzenetére


madgie
titán

Mármint hogy javult volna, ha ugyanaz az érzékelő, ugyanaz a processzor, minden, cserében még amúgy egy IBIS is fűt körülötte?

Képminőséggel nagy gond szerintem nincs, van Sony-s ismerős, aki A9 + GM fixek mellé vett T3-at, nem panaszkodik, azt mondta, rosszabbra számított az APS-C méret miatt.

(#32379) nord_ válasza total90 (#32377) üzenetére


nord_
veterán

Magyarán akkor egy fotós jobban jár az olcsóbb T3-mal. :)

(#32380) Ébri válasza nord_ (#32379) üzenetére


Ébri
senior tag

Már ha nem szeret nem mozgó témákat lassú záridővel fotózni :).

(#32381) total90 válasza madgie (#32378) üzenetére


total90
veterán

Egy verzióváltásnál én igen is elvárom, hogy jobb legyen. Az X-T széria még is inkább a fotós gép és az X-H a videós. Annak ellenére, hogy most az X-T4-be videó terén sok mindent beleraktak, az nem jelenti azt, hogy a fotós részhez hozzá sem kell nyúlni.

Én épp a képminőség miatt váltottam, vagy is az volt a fő ok, illetve a rossz szoftveres támogatás.

(#32379) nord_

Ha csak fotózni akar, akkor az X-T2 is bőven jó Fuji belül.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#32382) madgie válasza total90 (#32381) üzenetére


madgie
titán

Mire is váltottál? Nikonra? Akik a Z szériánál három, illetve hat (!!!) éves szenzorokra építették a komplett sorozatukat? De bezzeg a Fuji minimum ugorjon hardvert a másfél éves "belű", prosumer, 1500-1700 dolláros gépénél.

Ilyenkor irigylem kicsit FEDman-t, hogy ritkán jár ide olvasni...

(#32383) vrbst válasza madgie (#32382) üzenetére


vrbst
tag

A 6 éves szenzor alatt a Z6-ra gondolsz?

(#32384) madgie válasza vrbst (#32383) üzenetére


madgie
titán

Miért, nem a D750 szenzora van benne? Még összehasonlítva is ugyanazt hozza, nem csak papíron.

(#32385) taranis válasza madgie (#32384) üzenetére


taranis
addikt

Ha az van benne, akkor viszont nem 6 éves, hanem legalább 8. Mert a D600-ban is ugyanaz az IMX128-as szenzor volt, az pedig 2012-es váz. De hát csak újítottak valamit azóta. Vagy nem :)

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#32386) kovsol válasza madgie (#32384) üzenetére


kovsol
titán

Z6 úgy tudom az Sony A7III szenorát használja ami 2 éves.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32387) madgie válasza kovsol (#32386) üzenetére


madgie
titán

És mégis kopp ugyanazt tudja a dpreview képek alapján, mint a régi szenya. Vagy annak nem kéne képminőségben is fejlődnie, csak az irgumburgum Fujinak?

[ Szerkesztve ]

(#32388) DonRazzino válasza madgie (#32387) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Mivel nekem a szekrényben lévő 4 váz meg 12 lencse Fuji, ezért én leszarom a Nikon-t, az irgumburgum Fuji viszont igenis kapja össze magát ;]

(#32389) Clemi válasza DonRazzino (#32388) üzenetére


Clemi
veterán

:DD

(#32390) madgie válasza DonRazzino (#32388) üzenetére


madgie
titán

Szólj a Sony-nak, csináljanak új csúcsszenyát APS-C-re, úgyis jóban vagy velük, mióta az A9-cel hűtlenkedtél ;]

(#32391) gorgo válasza DonRazzino (#32388) üzenetére


gorgo
őstag

Kihűtlenkedted magad, és visszatértél, vagy mi a szitu?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32392) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam beköszönök, mert a héten szert tettem egy X-E3-ra a XF 18-55mm F2.8-4 R LM OIS kitobival. Még korábban sosem volt cserélhető objektíves gépem, főleg Fujifilm gép nem volt a családban sem, így ha bármilyen kezdő hasznos tanáccsal elláttok, hogy mivel kell kezdenem (természetesen a használati utasítás elolvasása mellett, azon már rajta vagyok), azt nagyon megköszönöm. :)

www.brczart.hu

(#32393) lugosi válasza madgie (#32384) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem ugyanazt hozza. Én a D750 képét zajosabbnak látom.
[link]

(#32394) madgie válasza lugosi (#32393) üzenetére


madgie
titán

Bocs, hogy csak a használható értékekig néztem, 12800-on kopp ugyanolyannak tűnt (25k-t meg tudod, ki használ amúgy :D).

(#32395) vrbst válasza madgie (#32384) üzenetére


vrbst
tag

Szerintem nem, legalabbis a D750 (600/610) szenzorán biztosan nincsenek AF pontok. Persze ettől még lehet (sőt valószínű), hogy rokonok. De orbitalis különbség valóban nincs a teljesítményük között a dxomark mérései szerint sem.

(#32396) #16820480 válasza madgie (#32387) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nyugi, majd most jönnek a Sigma obik és mindent megoldanak :D

(#32397) lugosi válasza madgie (#32394) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Semmi gond! De szerintem ott is látszik, csak kevésbé. Igazából ott kezd el szerintem előjönni a különbség, később válik jelentősebbé. Akárhogy is, csak azt akartam megmutatni, hogy túlzás azt állítani, hogy ugyanaz a szenzor és ugyanúgy teljesít.

(#32398) #31733248 válasza total90 (#32381) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Egy verzióváltásnál én igen is elvárom, hogy jobb legyen."

Nincs új szenzor, illetve remélhetjük, hogy igazak az IMX671AQR lapkáról szóló hírek, mert akkor valószínűleg érdemi előrelépés lesz. De a Fuji X-T2 - Sony A6300 vonalról (4 éve) képminőségben nincs érdemi előrelépés. Nálunk leginkább a vázstabi léte vagy nemléte, az új fókuszrendszer és a van-e picture profile jelenti a pozicionálás alapját, de ezek variálására több új APS-C modellt is fel lehetett húzni. :D

A madgie által emlegetett D750 szenzora pedig akárhány éves, még ma is nagyon jó. Én nem is a magas ISO-n mutatott teljesítményét irigylem (bár az is penge), hanem a +1EV-t a dinamikatartományban és a nagyobb mosodát.

(#32399) madgie válasza #31733248 (#32398) üzenetére


madgie
titán

Én nem azt mondtam, hogy rossz, hanem arra utaltam, hogy sok-sok éve nincs érdemi előrelépés ott sem, akkor meg az APS-C (és MFT) oldalról mit várunk? Eleve elhanyagoltabb fejlesztés szempontjából és mág ráadásul már elég kis pixelekkel operálnak, BSI ide, vagy oda, max Quad Bayeres bohóckodással lehet majd itt is szórakozni, az említett 43 megás APS-C szenzor is szerintem az lesz.

Egyébként most az APS-C/FF (és MF) pont elérte azt a pixelméretet, ahol a low ISO kedvelők már húzzák a szájukat. Az X-T3/A7R IV/GFX 100 technológiailag ugyanaz a cucc, csak természetesen más méretben kihasítva a waferből (meg más elektronikával, stb) és a T3 és A7R IV userek is szívják néha a fogukat, hogy magas ISO-n azért nem igazán jobb, mint az előd, sőt.

(#32400) #31733248 válasza madgie (#32399) üzenetére


#31733248
törölt tag

Madgie, azt látom, hogy egy ideje már tulajdonképpen minden fontosabb tudás és obi meg van. Már az APS-C szenzorok is sokat nyújtanak, utólag is meg lehet cibálni a csúszkákat rendesen, a fókuszrendszerek szintén nagyot léptek előre és az 1.4-es fixek is eleget tudnak, nem kell már annyira FF után sóvárogni, mint amikor még a Canon ócska 50-ese jelentette A portréobit. Mikrofon, vakuk? Szintén pipa, van normális HSS is évek óta, ráadásul olcsón. Hogy a 4K/60fps ritka még, az azért túlélhető. :)

Tudod, minek örülnék? Ha rátehetném a vázra a laptopon kikísérletezett preseteket és olyan képeket köpne ki a gép, amin még a clarity is pont úgy nézne ki, mintha a nyers fájlokat megcibáltam volna. Van persze most is mindenféle picture profile és rommá lehet tuningolni a jpg-ket, de az mégsem ugyanaz, mint amikor asztali gépen dolgozol és szinte lemászik a végeredmény a monitorról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.