Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) bilanszki


bilanszki
csendes tag

Sikerült megoldani :)

Először úgy csináltam ahogy írtátok elmentem a sárga zónába vártam vagy 20 percet semmi,körözgettem a zónán belül úgy se találtam meg.
Végső elkeseredésembe újrakezdtem a karriert és kikapcsolva hagytam az internetet és sikerült megjelent a ferrari és kitudtam hívni, utána visszakapcsoltam az internetet és azóta működik.

(#2002) -=Szabi=- válasza gali777 (#1999) üzenetére


-=Szabi=-
tag

megjelenéskor tiltani kellet a mikrofont mindenhol hogy elinduljon a játék.. na egy hónapja kb. fel kell oldani mindenhol hogy menjen az online.. :D

(#2003) gali777 válasza -=Szabi=- (#2002) üzenetére


gali777
őstag

Kipróbálom majd, más ötletem már nincs :D

(#2004) gali777 válasza -=Szabi=- (#2002) üzenetére


gali777
őstag

És így tényleg megy. Köszönöm. Innen is gratulálok a fejlesztőknek.

(#2005) -=Szabi=- válasza gali777 (#2004) üzenetére


-=Szabi=-
tag

az online jó , viszont nálam azóta előjött a tdr-es videokártya leállós hiba.. random időközönként bezárja magát a játék, gyenge vigasz, de sokan vagyunk így vele :-/

(#2006) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Korábban említettem a kicsit gáz CPU használatot.. Most eszembe jutott, csináltam képet, Íme:

Szerintem ezt mindennek lehet nevezni, csak épp jónak nem.. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2007) nofi


nofi
őstag

Eddig fix 30 fps-re állítva med-high beállításokkal játszottam a FH3-mat. A gépemhez (i5 2500K@4000; 8gb RAM; RX 480 4gb) képest egész jól fut, csak átvezetőknél reccen meg picit. Megnéztem mi a helyzet 60 fps-nél, ott már elég durva szaggatások vannak free roamban is.
Lőttem egy képet a memória-használatról:

Mielőtt rohannék hwapróra RAM-ért, szeretnék biztosra menni, hogy RAM-bővítéssel érek-e valamit, mert semmilyen más játék/program nem igényelt még 16 gigát. Fix 30 fps-nél még 1Gb szabad, úgy, hogy a háttérben fut x chrome ablak, messenger, viber, torrent, stb. Ugyanez 60 fps-nél annyiban módosult, hogy elkezdte felzabálni a maradék 1 gigát is, tiszta sor. Ami számomra nem világos, hogy már belépve a játékba is szaggatott, mikor még volt szabad memória, tehát kicsit elbizonytalanodtam.

Xbox GT: nozsolt

(#2008) cyberkind válasza nofi (#2007) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha a 16-ot azért veszed, hogy 60fps-sel menjen csak ez a játék akkor ne tedd mert nemcsak ezen múlik a 60fps, ha viszont hosszabb távra rendezkednél be a gépeddel és ezen tervezel játszani akkor megéri, nálam jó pár játék örül a 16-nak. ;)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2009) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Forza 6 Apexnál ki lehet valahogy kapcsolni a fék rásegítést, meg az irányvonalat, hogy merre menjek?
Eléggé idegesítő. és én nem találom. :O

(#2010) Németh Péter válasza senzaj (#2009) üzenetére


(#2011) senzaj válasza Németh Péter (#2010) üzenetére


senzaj
senior tag

Nagy köszönet!! :R

(#2012) LordAxwell válasza nofi (#2007) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Mindenképpen ideje a plusz 8gb ramnak.

Nálam high-ultra beállítások mellett megy a játék 50-60fps között és sosem szaggat, 16gb ram i5 2500k alapon és egy 1070.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#2013) nofi válasza LordAxwell (#2012) üzenetére


nofi
őstag

Pont erre szeretnék rájönni, hogy ez kimondottan a RAM miatt lehet, vagy más is van itt a dologban, esetleg csináljak egy reinstallt. Megkérdezhetem, hogy neked a játék alatt mennyi RAM-ot eszik a rendszer windowsostul, programostul?
Mert 30fps-el jól megy, de a menüben ott is érzek szaggatást és ott mindig van 1Gb szabad a memóriakezelő szerint.

cyberkind
Mondjuk a DDR3 már nem egy tuti befektetés, de talán nem is esik annyira az ára, hogy ne tudjam kis veszteséggel majdan eladni.

Xbox GT: nozsolt

(#2014) Bib válasza nofi (#2013) üzenetére


Bib
őstag

Én már itt sokszor leírtam 10-12Gb-ot is bír használni ha van miből.

(#2015) nofi válasza Bib (#2014) üzenetére


nofi
őstag

Ezt már lehet a RAM-os topicba kéne írnom, de csak azért értetlenkedek, mert a memóriahasználat szerint még van 1Gb szabad RAM, amihez nem nyúlt a játék. Laikusként én arra következtettem, hogy ez azért van mert elvan ő ennyivel is. Itt még a 80% kihasználtságot sem éri el és semmi különbség nem látszik. Szóval felejtsem el mennyi van szabadon, jobb lesz nekem? :U
Közben azért lemérem befér-e a Hyper 212 mellé még két darab magasított Vengeance DDR3 :R

Xbox GT: nozsolt

(#2016) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Ezt a születésnapi XBOX-os festést hol lehet megkapni?
Játszok már egy másfél órája, de semmi nyoma nincs.

(#2017) Bib válasza nofi (#2015) üzenetére


Bib
őstag

Logitech lcd-n az msiab értékeit szoktam figyelni, most nyomtam 5 versenyt, szépen kúszik fel a Ram használat nálam.

(#2018) Bib válasza Dzsuri89 (#2016) üzenetére


Bib
őstag

A social,message, gift-be szokott lenni ha jól emlékszem.

(#2019) Dzsuri89 válasza Bib (#2018) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Köszi :)

(#2020) Balion


Balion
senior tag

Hihetetlen mennyi vramot zabál, amikor betelik természetesem akadozik. 30 fps-en nincs ilyen gond, és úgy magas grafikai beállítással is menne, de nem bírom rávenni magam a 30 fps-re, főleg egy olyan autós játéknál, ahol ilyen sebességek vannak. Remélem jön valami javítás, ami orvosolja a vram zabát. Tudtok valamit erről?

(#2021) tomas51 válasza Balion (#2020) üzenetére


tomas51
senior tag

Mennyi a vramod?

(#2022) nofi


nofi
őstag

Kezdem feladni a dolgot... Ma beraktam plusz +8Gb RAM-ot a meglévő mellé és semmi változás nincs 1x8Gb-hoz képest :( Hardverváltozás miatt újraoptimalizálta játékot, de ugyanúgy beesik 60-ról 45, 47-re és érződik is rendesen. A tükrözéseken (medium) kívül minden High-on, MSAA Off; FSAA: On és 60 FPS a target. Egyelőre úgy néz ki 0 értelme volt a plusz RAM-nak.
Lassan ott tartok, hogy eladom a VGA-t, meg a plusz RAM-ot és veszek egy XOne-t :(((

(i5 2500K@4Ghz; RX 480 4Gb; 16 Gb DDR 3 1600)

Xbox GT: nozsolt

(#2023) tomas51 válasza Balion (#2020) üzenetére


tomas51
senior tag

3-4Gb nem árt ha van manapság, még FHD-hoz is. :K

(#2024) tomas51 válasza nofi (#2022) üzenetére


tomas51
senior tag

Hol esik be az fps?
Melyik részeken?

(#2025) nofi válasza tomas51 (#2024) üzenetére


nofi
őstag

A második, "városos" fesztiválnál járok még csak. Betöltés után onnan indulok és ott már rögtön a házak között bereccen. Mindegy, hogy esik, vagy süt a nap, elég csak egy nagy irányváltás, esetleg ütközés és máris érezni.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#2026) Bib válasza nofi (#2022) üzenetére


Bib
őstag

Pedig a 480 paliba van egy 970-el.Dynamic high 60fps megy 970-el. Ma black fridayben tudsz jó áron talán Xo-t venni akkor 30fps-ben menni fog tutira.

(#2027) Balion válasza tomas51 (#2021) üzenetére


Balion
senior tag

3GB

(#2028) .LnB válasza nofi (#2025) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]
[link]
[link]

Írtam egy párszor már korábban én is. Adatlaponon a gépem. Ez van beesik. De csak ott. Engem már nem is érdekel. Sőt van olyan verseny mikor nem esik be. Teljesen kiszámíthatatlan. De nappal, napsütésben fixen esik az fps a városba.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2029) nofi válasza .LnB (#2028) üzenetére


nofi
őstag

Korábbi hsz-eid nem láttam ezzel kapcsolatban de akkor ez mindenképp érdekes. Ha tényleg csak ott csinálja akkor nem megyek a falnak, hétvégén jobban letesztelem. Egyébként ha jól látom neked is csak 8 giga memóriád van, te legalább nem rohantál egyből bővíteni, mert én szépen benyaltam, hogy emiatt problémázik.

Xbox GT: nozsolt

(#2030) cyberkind válasza nofi (#2029) üzenetére


cyberkind
félisten

Én mondtam, hogy csak ennek a játéknak a +8GB nem fog sokat érni, én más miatt bővítettem és még régebben, azóta pár játéknak tetszik is. a Forza pedig ilyen PC-n, nem használja ki a hardvert ahogy kéne, a gpu-t sose tekeri meg ahogy kéne.

Paranormal Cocktivity

(#2031) .LnB válasza nofi (#2029) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Fél szemmel követtem ezt a ram-os sztorit, de az kimaradt, hogy venni is fogsz, pedig lehet írtam volna, hogy gondold ezt át. Tudni kell azt, hogy itt ph!-n vannak felhasználók, akik szerint "a 450-es táp az kevés mindenre", "az i5-ös proci kevés mert CPU limited lesz", "és 64gb ram a minimum manapság már játékokhoz"...ja és azok akik gépén semmi soha nem megy 120fps alá mert ők értenek hozzá. Ezért én már ezekből próbálok kimaradni.

Na de térjünk vissza a ram témához. Én régebben a fizetésem egy igen nagy részét elköltöttem hyperszuper mega ramokra. Mert azok annyira jók lesznek! (Akkoriban a fizum se volt sok, meg a ram is drága volt. :) ) Tudni kell, hogy akkor még rendszeresen teszteltem a gépemet 3d mark-kal és hasonló programokkal. Szóval megvettem baromi drágán egy ram kitet. Már akkor mondta az ismerősöm aki ért is hozzá, hogy hát ez nem volt túl jó ötlet. Áh dehogy! Gondoltam. Most majd minden jobb lesz. Rákészültem, ram csere előtt lefuttattam a tesztprogramokat, felírtam az eredményeket. Majd megjött a ram, betettem, nekiugrottam a teszteknek. Csillogó szemekkel vártam az eredményt... Így. Aztán tudod mi történt. Az első 3Dmark futtatása alkalmával kaptam 1 kibsztt ponttal többet! Eggyel!! Ami semmi, mert még a hibahatáron kívül sincs! Azt hittem agyvérzést kapok!

Azóta én a ramokkal úgy vagyok, hogy hallgatok az eszemre, és a hozzáértők tapasztalatára. Most mikor vettem a gépet is "csak" 8gb-ot vettem. És elég. Mindenre.

Azt elismerem, hogy vannak esetek mikor sok-sok óra után esetleg lehetnek gondok ha megtelnek. De én még ilyennel nem találkoztam. Igaz nekem a VGA is 8Gb Vram-os. Viszont mikor nem ez a VGA-m volt akkor se sokszor jött ez a "korlát" elő. Jelenleg pedig Battlefield 1 (Ultrán, 150% render scale mellett), Deus Ex MD, COD:IW, The Division, GTA V stb stb játékoknál se volt kevés egyszer sem a 8Gb. De még egyszer mondom mielőtt valaki nekem ugrana, hogy lehet a VRam miatt.

Viszont! A Forzánál nem a ram a baj. Mindegy, hogy nézitek a memóriahasználatot. Én ezt a városban droppolós dolgot elég jól körbejártam. Bármit csináltam akkor is előjön. Ez ilyen. Kiszámíthatatlan. Nem tudom mitől lehet. De csak ott jelentkezik. Ahol sok ház van. És ha jól vettem észre csak nappal. Árnyékokra gyanakszom, levettem Ultra-ról Medium-ra, akkor is beesik az fps. Szóval passz. Sajnos nagyon az elején járunk még ezeknek az UWP+DX12 játékoknak, és eddig a GOW4 kivételével mindegyikkel volt baj (A GOW4 portolása, optimalizálása az csillagos 5-ös, csak a game gyenge picit) . A Forzának ez a betegsége.

Ennyit tudtam segíteni. Mint írtam korábban, minden patch után az első utam a városba vezet, megnézni, hogy javították e már ezt. De eleddig nem. :(
(Medium alá egyszer sem mentem még beállításokban. Akkor is csak az árnyékokat vettem le, szóval nem tudom, hogy Medium-on is akad e. Nem veszem le a grafikát, elvből. :D)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2032) nofi válasza .LnB (#2031) üzenetére


nofi
őstag

Nem történt nagy baj, mindössze egy 20 peres kitérőt tettem az egyik hwaprós taghoz és már meg is volt a plusz RAM. Inkább csak az dühített, hogy az új VGA + FH3 után pont egy ilyen kiadás tette volna fel az i-re a pontot ebben a hónapban és semmi haszna nincs.
Miközben vacilláltam megnéztem pár hozzászóló konfigját, aztán átlestem a RAM topicba, ahol aztán nyilván az lett a konklúzió, hogy nem ember akinek ma 8, vagy annál kevesebb RAM-ja van.
FPS növekedést nem vártam, csak ez maradt az egyetlen ésszerűnek tűnő magyarázat arra, hogy a konfigomon miért lassul be. Mindenesetre így kiderült, szó sincs arról, hogy kifutok a memóriából, ilyen a FH3. Most egyébként mentem egy-két versenyt városon kívül és ott sem volt semmi változás. Nem annyira szembetűnő, mint a városban, de nekem ott is be-beröccenget 60 fixnél mint ahogy eddig. Korábban is írtam, hogy a játékot elindítva sem tükörsimák a menü háttéranimációi, a versenyek előtti pásztázások, ezek szintúgy megmaradtak.
Hosszú idő után a Doom volt az első játék, aminél már azért oda kellett figyelni a beállításaimra, hogy élvezhetően fusson, de ennyit, mint a FH3 esetén már rég nem szenvedtem játékkal (illetve offoltam topicot). Ez van, nem egy mai konfig, pár játék meg sosem fog úgy futni ahogy kell. Valószínű visszatolom 30 fixre, a RAM-ot meg árában eladom mert 1. Nem akarok futtetni CAD-et és GuitarRiget egyszerre a játékokkal párhuzamosan 2. 1-2 éven belül azért terveben van egy konfig-upgrade, felesleges addig bespájzolni DDR 3-ból. Konzol az meg csak egy kirohanás volt, bár legkésőbb RDR2 miatt be kell szereznem egyet.

Xbox GT: nozsolt

(#2033) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Updatelt valamit a játék. Tudni valamit róla hogy mi volt ez?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2034) BigStraw válasza .LnB (#2033) üzenetére


BigStraw
senior tag

Nem vettem észre semmi különöset.

NBA = Where Amazing Happens :) ------ My belief is stronger than your doubt....

(#2035) Erdei88


Erdei88
veterán

Rendszeres problémám, hogy kidobál az online játékból. Van, hogy végig tudok játszani több kört is, de legtöbbször kidob az első után
Erre van valami megoldás? Most már játszhatattlan az online része számomra

[ Szerkesztve ]

(#2036) -=Szabi=- válasza Erdei88 (#2035) üzenetére


-=Szabi=-
tag

az online dob visza offlineba, vagy a játék lép ki az asztalra ?

előbbire a megoldás a mikrofon feloldása a gépházban.. játékon belül nyugodtan tilthatod a mikrofont :D

(#2037) Erdei88 válasza -=Szabi=- (#2036) üzenetére


Erdei88
veterán

Online-ból dobál vissza offline-ba

(#2038) gali777 válasza Erdei88 (#2037) üzenetére


gali777
őstag

Nálam is ez volt. Adatvédelmi beállításoknál kapcsold vissza a mikrofont és jó lesz. Azóta nem dobott le.

(#2039) Erdei88 válasza gali777 (#2038) üzenetére


Erdei88
veterán

Be van kapcsolva :O

(#2040) Erdei88 válasza Erdei88 (#2039) üzenetére


Erdei88
veterán

Úgy néz ki a portforward megoldotta!

(#2041) Daffchy


Daffchy
őstag

Mi a PH-s csoport pontos neve (FH3)? :)

Csatlakoznék én is, ha nem bánjátok! :R

[ Szerkesztve ]

(#2042) Erdei88 válasza Erdei88 (#2040) üzenetére


Erdei88
veterán

Korai volt az öröm. A rá következő sessionből ugyanúgy kidobott

(#2043) gali777 válasza Erdei88 (#2042) üzenetére


gali777
őstag

Xbox appban, a hálózati beállításokban a NAT típusa milyen?

(#2044) huby80


huby80
senior tag

Sziasztok

A bétát kilehet már probálni pc -n ? :R

(#2045) sagem válasza huby80 (#2044) üzenetére


sagem
addikt

béta? Mármint demó? Demót ki lehet:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#2046) huby80 válasza sagem (#2045) üzenetére


huby80
senior tag

Ja igen a Demora gondoltam :) és honnan lehet leszedni? :)

(#2047) sagem válasza huby80 (#2046) üzenetére


sagem
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#2048) huby80 válasza sagem (#2047) üzenetére


huby80
senior tag

:R Danke

(#2049) géeles válasza Daffchy (#2041) üzenetére


géeles
aktív tag

Forza csoportot PH! felkiáltójelesen próbáld úgy megtalálja.

:K

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#2050) Daffchy válasza géeles (#2049) üzenetére


Daffchy
őstag

Igen azt megtaláltam, mindössze 20 taggal... :D

Azt hittem van másik, de mindenesetre csatlakoztam. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.