Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16403) kcsa válasza #31600896 (#16402) üzenetére


kcsa
veterán

Ember, mit vársz egy márkatopikban? Az interneten keresztül kezelhető hibákra kaptál tippet, a többire kompetens szerelőt javasoltunk.

Az, hogy vettél egy félig elrohadt bontószökevényt nem az itteniek, de még csak nem is az adott márka adott típusának a hibája, láthatóan van itt pár elégedett tulajdonos.

Nekem karácsony előtt elfosta magát a gyújtótrafó, januárban komplett kormánymű csere következik. Őrjöngök itt? Nem. 12 éves autó...

Vegyél inkább valami másik márka hasonló állapotú kocsiját, akkor majd az opelvagrenaultfiatcitroenhyundai lesz a szar nálad. Lehetőleg hasonló stílusban megutáltatva magad az adott topik usereivel.

Vagy megérted amit én is mondani akarok, vagy tényleg ne járj ide.

Peace.

(#16404) #31600896 válasza kcsa (#16403) üzenetére


#31600896
törölt tag

Persze világos amiket írsz teljes mértékben. Más szemszögből kell a dolgokat vizsgálni. Nagyon általánosítottam korábban, hogy az összes Ford szar. Van egy Fiestánk 15 éves, semmi baja nem volt soha.
Na de ilyen ez a szakma. Flegma stílusra flegmán válaszolok, de ne én legyek már a bunkó!

[ Szerkesztve ]

(#16405) bajnokpityu válasza kelly416 (#16398) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Aki szerelo ezt a megoldast ajanlja, oda se vinnem tobbet. Ha jol mulodik a kocsi, semmi gond nincs ezekkel..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16406) bajnokpityu válasza #31600896 (#16402) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az autok mechanikus, elektronikusan is összetett bonyolult dolgok. akinek magas százalékú megbizhatóság kell, az vegyen koreai új autót, azokkal elég jó eséllyel meg lehet a legtöbb nyűgöt úszni. persze az 1-2kmes etapokra használt diesel ott is kifingik, de mondjuk egy szivóbenya új kia nagyjából a legtutibb megoldás.
a fordnak meg vannak jobb, meg kevéssé jó tipusai, de még a legjobbak is hamarabb lesznek nyűgösek, mint egy közepesen sikerült koreai, illetve ott van még az előző tulaj gondoskodása x szerencsefaktor is.

új autót nem lehet használt áron kapni, ez nagyon fontos szabály. ha áll egy helyben, akkoris öregszik...

szóval 100%ra nem lehet menni, de egy 6-8évnél öregebb kettes fóka már biztosan jelent elfoglaltságot.
hogy valami egyéb flamet is irjak, szomszédom sikeresen lebeszélt az 530xDről, mert hogy 0-8 hónap alatt 2 alapvető dolog romlott el, olyan alkatrész is, aminek kb nulla az esélye. szerviz meg úgy áll hozzá, hogy hát kicserélhetik gariban, de onnastól jó eséllyel zörögni fog a belső tér. egy újonnan tizensok millás prémiumnak hivott kocsiban.

dudával kapcsolatban okosabb lettem ma reggel. kicseréltem, és szétszedtem a régit. nem a kábel végén levő csatlakozó a szar, hanem a dudán levő nagy téglalap alakú, elvileg nem bontani való csatlakozás a szar. de az nagyon. ezt a helyén kb lehetetlen kitakaritani. ha jól látom ezek az idióták aluminimum perselyt csatlakoztatnak réz hengerre.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16407) #31600896 válasza bajnokpityu (#16406) üzenetére


#31600896
törölt tag

Már kezdek beletörődni. Tegnap nagyon felháborodtam miatta. Sajnálnám is elpasszolni annyira "rendberaktam" már. :K

(#16408) Goose-T válasza #31600896 (#16407) üzenetére


Goose-T
veterán

Lehet, hogy meg volt törve csúnyán, azért van annyi baj vele.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16409) Mágus2 válasza #31600896 (#16407) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mi volt a pontos hibakód a lambdaszondára?

(#16410) molnarpeter válasza gabor9991 (#16396) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kevesebb oxigén éri a szenzort, alacsonyabb értéket mér.

(#16411) #31600896 válasza Mágus2 (#16409) üzenetére


#31600896
törölt tag

Azt sose tudtam meg. :(

(#16412) Goose-T


Goose-T
veterán

Napi szánalmas hirdetés:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16413) flymi válasza Goose-T (#16412) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Dikmán, alkatrésznek még jó! Horog van meg szép nagy auspuff, most akkor mi a gond? :)
Mindenkiről peregjen le az ilyen. Oké a fordosok nem jaguárosok, de azért na... Van egy szint, akinek jobb lenne a suzuki. Én szégyelljem magam amiért fordom van ilyenek miatt? :((( Gyájjj! :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16414) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Egy kis segítséget kérnék, tegnapelőtt este Szekszárdról jöttem haza (~65km), megálltam a kapuban és kinyitottam, h beálljak és ekkor hallottam a motorháztető alól valami fura, szabálytalan ritmusú kopogást. Gyorsan lőttem is róla egy videót, a végén már nem is hallani, abbahagyta. Szerintetek mi lehet? :U
LINK

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16415) gabor9991 válasza flymi (#16414) üzenetére


gabor9991
őstag

Le is vetted a videót?

(#16416) flymi válasza gabor9991 (#16415) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem, miért? Nem megy?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16417) gabor9991 válasza flymi (#16416) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam nem.

(#16418) flymi válasza gabor9991 (#16417) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

ÍGY?
Bocs, nem vagyok nagy videomegosztó. :B

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16419) gabor9991 válasza flymi (#16418) üzenetére


gabor9991
őstag

így se :N

(#16420) flymi válasza gabor9991 (#16419) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Privát videó volt, nyilvánossá tettem. Próbáld megint. Kösz és bocs. :B

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16421) gabor9991 válasza flymi (#16420) üzenetére


gabor9991
őstag

Hallatszik valamilyen zaj, de meg nem mondanám, hogy mi okozza.

(#16422) flymi válasza gabor9991 (#16421) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Alap motorzaj (szép egyenletesen jár egyébként)+ a videó elején a kopogás. Nem tudom mi lehet, még nem hallottam eddig, vagy csak nem tűnt fel.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16423) kcsa válasza flymi (#16422) üzenetére


kcsa
veterán

Mennyire erős a hang élőben? (videón nagyon az)

Kuplung kinyomásra elhallgat?

Nálam kicsit hasonlít a hang nyelestengely-csapágyra.

(#16424) Sub-ZeRo válasza flymi (#16422) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ott valami komoly baj van...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16425) flymi válasza kcsa (#16423) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mennyire erős a hang élőben? -> Mint a videón. Mintha valakit bezártam volna a motortérbe és ki akarna szabadulni, azért kopácsol.

Kiszálltam kinyitni a kaput, a kocsi üresben volt berántott kézifékkel. Mire visszaszálltam abbamaradt. Fél percig tartott a kopogás, kábé.

Sub-ZeRo: Ne rémisztegess!
Először arra gondoltam a motor hűl, a rönyó is szokott recsegni, pattogni ha hűl, de ez kopogott.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16426) kcsa válasza flymi (#16425) üzenetére


kcsa
veterán

Kicsit körbe kéne járni a témát, simán lehet az említett csapágy, de akár motortartó bak is. És akkor ezek az olcsó dolgok :D

(#16427) flymi válasza kcsa (#16426) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szerelővel átnézessem ezeket? Ha már úgy is szét lesz szedve a hátulja, ezeket is megnézhetné.

Papír szerint idén tavasszal volt kuplung szett csere, féltengely szimering, stab pálca, kinyomó csapágy, váltóolaj, fékfolyadék és motortartó bak csere.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16428) Sub-ZeRo válasza flymi (#16427) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát szerintem kellene. De amúgy csak most csinálta, egyszer, vagy már régóta?
Mert ha most, akkor nem ütött valaki valami fémet kalapácssal videó közben? :DDD
Ha meg a motortérből jön véletlenül, az nagy baj...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16429) flymi válasza Sub-ZeRo (#16428) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az tény, hogy nem normális. Te is hallottad a kutyaugatástól? :B
Szerintem ha korábban csinálta volna, feltűnt volna. Ezt nem lehet nem észrevenni.
Nem örülnék neki ha nagy baja lenne, holnap munkába megyek, majd meghallgatom odafelé és vissza is.
Az biztos, hogy nem hajtottam túl. Szélvédőt is javíttatni kéne, de lehet előbb megvárom mi a diagnózis, mit mond a szerelőm.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16430) gabor9991 válasza flymi (#16429) üzenetére


gabor9991
őstag

Motortérbe benéztél azóta?Olyan a hang, mintha a géptetőt belülről ütögetné valami.De ott semmi nincs ami ütögetni tudná, maximum a generátor hajtószíj, ha szét lenne szakadva, de az nem csak a géptetőnek verődne, hanem körben mindennek és az meg magától nem hagyná abba a kopogást.
Ebből a kis zajból megállapítani, hogy mi lehet az ok, hát nem lenne egyszerű még egy tapasztalt szerelőnek sem :)

[ Szerkesztve ]

(#16431) flymi válasza gabor9991 (#16430) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Olyan a hang, mintha a géptetőt belülről ütögetné valami -> Pontosan.
Nem pislogtam bele, péntek este letettem a kocsit, holnap hajnalban indítom be legközelebb. De lehet felnyitom és gyanús hangok után kutakodok indulás előtt.

Ebből a kis zajból megállapítani, hogy mi lehet az ok, hát nem lenne egyszerű még egy tapasztalt szerelőnek sem -> Ettől félek én is. Ezért gondoltam megosztom itt, hátha. Több fül többet hall.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16432) gabor9991 válasza flymi (#16431) üzenetére


gabor9991
őstag

"Nem pislogtam bele, péntek este letettem a kocsit, holnap hajnalban indítom be legközelebb."

Annyira azért nem izgultad túl úgy látom :D

(#16433) flymi válasza gabor9991 (#16432) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem mert abbahagyta. :)
Most azért olvasok durvábbnál durvább dolgokat a hajtókarcsapágytól a dugattyú palást törésig mindent. Próbálok tapogatózni a vaksötétben.
De lehet még a kipufogó rezonátor is (amúgy is cserés), rosszabb esetben a kuplung, de találtam főtengely csapágy tippet is.
Remélem "csak" csapágy lesz vagy valami egyszerű és occsó vacak és csak a ijeszteget a kis piszok.

Egy elég hasonló videó, most találtam.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16434) embe


embe
nagyúr

Az én autóm 2013 Focus 1,6 tdci. Akinek hasonló évjáratú dízel autója van megtudná nézni Forscannel, ha tudja, hogy az akksi hány százalékos töltöttségi szinten van üzemi körülmények között?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16435) kelly416


kelly416
veterán

Nemsokára bővül a család reméljük, kettő helyett három gyerek lesz. A fókát igyekeznék lecserélni, de kombiba kb. mondi meg c vectra van, amiben talán el lehet férni, meg az egyterűek, de nem feltétlen fajulnék odáig évente 1-2 hosszabb út miatt. Nos, ha 2005 környéki 2 literes benzines mondeót nézek, mennyire nyúlok mellé? Tudtommal 1.8 nem annyira ajánlott, de lehet, én tudom rosszul.

(#16436) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Boldog Új Évet Mindenkinek!

(#16437) kcsa válasza kelly416 (#16435) üzenetére


kcsa
veterán

Kb egy kaptafa a kettő megbízhatóságban,mondjon bárki bármit.

De előtte próbáld ki, hogy befér-e három gyerekülés. Mi raktunk már be hármat a mondeoba, de akkor az övekkel vergődés van - de tény, befért.

Pár napja leírtam tipikus hibákat, ugyanaz igaz mindkettőre.

(#16438) Pikkolo^^ válasza kelly416 (#16435) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

S-Max-ba a gyerekülés simán belefér és a csomagterébe is belefér minden cucc. 2006-tól már vannak, de inkább 2007-es legyen ha még belefér.

(#16439) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ma mentem vele pár kilométert (munkába, postára, boltba ((természetesen munkaidőben :) )) majd haza), leállítás előtt mindig kiszálltam, hallgatóztam, de nem hallottam a kopogást. Lehet egy picit hosszabb út után nagyobb az esélye, h előjön, bár nem kívánom. Csak nyugtalanít a tudat, hogy valami kopogott.

Ma levettem a belső világítás burkolatát, szépen kipucoltam a műanyagot, láttam a szofita égőt is, csak nem volt nálam mérőszalag, nem tudtam megmérni... :B

Boldogat és balesetmentest mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16440) troll81


troll81
addikt

sziasztok :D Boldog Újj Évet minden fórumozónak.
El döntődtt a téli gumi téma 87 ért találtam szállítással aki tud olcsóbban ne tartsa magában :D
Continental WinContact TS860 185/65 R14 86T :R

(#16441) molnarpeter válasza troll81 (#16440) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Index gumis topikban talán tudsz alkudni belőle :)

(#16442) molnarpeter válasza flymi (#16439) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha jelentkezik megint, nyisd fel a géptetőt,és fülelj/tedd a telefont több helyre, hogy kerüljön a zaj forrása ;)

(#16443) troll81 válasza molnarpeter (#16441) üzenetére


troll81
addikt

köszönöm jelenleg ennél jobbat nem találtam árban

(#16444) flymi válasza molnarpeter (#16442) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Úgy lesz, de itt sem tartott tovább az egész 20-30 másodpercnél. Mire elővettem a telefont, rányomtam a felvételre, mindössze a videón is hallható kábé 10-11 másodperc maradt. Utána megszűnt a zaj.
Valamikor január elején megyek majd vele egy 35-40km-es kört aztán meglátjuk.

Reggel viszont azt vettem észre, hogy a fagyálló hűtőfolyadék jócskán a minimum szint alatt van. Még inkább, mint legutóbb volt, ami fura, vagy nem is tudom.
Van még a beletöltött hűtőfolyadékból a flakonban, nem lett mind beleöntve. Öntsek rá ebből vagy ebből és desztvíz kombót nyomjak bele, vagy csak desztvizet töltsek utána?

A kipufogó rezonátort hallhatom a vezető oldali ajtónál? Tényleg nagyon oda van. Vagy a kipufogó lukas, de annak más hangja szokott lenni. Gázadásra megszűnik a tompa dübögés/pöfögés. Csereérett szegényem.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16445) flymi válasza molnarpeter (#16442) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nagyon hasonlít ehhez a hanghoz.
Még mindig a netet bújom, hátha meghallom ugyanezt a hangot és találok rá konkrét hibaleírást.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16446) embe


embe
nagyúr

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16447) flymi válasza embe (#16446) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hasonlókat kívánok minden topiklakónak!

*** *** ***

Ha aláfekszem a kocsinak és megmozgatom a motortartó bakot, azzal ki tudom zárni?
Az első szilentek tudnak ilyen hangot produkálni esetleg? Csak egy ötlet. Mert az is cserés.

Na jól van, asszem iszok egy kupica pálinkát, mert most kezdem érezni, hogy túlaggódom. Vagy nem? :B
Elvégre szilvegyszer van.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16448) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Érdekes videó a korai Duratec motorokról.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16449) molnarpeter válasza flymi (#16447) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Taposd a féket, közben egyesben némi gázt adva (sarokkal) engedd rá valamennyire a kuplungot, így lehet ellenőrizni a motortérben a bakokat ;)

(#16450) kelly416 válasza kcsa (#16437) üzenetére


kelly416
veterán

A tipushibákat visszaolvasom majd, köszi. Nem kell a 3 gyerekülés, a lányom 11 éves, mindjárt 1,50 magas, a fiam 9 éves és 120 körül van már. Igazából ha lesz harmadik, a lányom jön anyósülésre 1-2 évig, feleségem meg a picivel hátul, úgy gondolom. De se a feleségem, se a fiam ne szorongjon ha megyünk hosszabb útra, a csomagtartóba meg csak elférünk, max. majd még veszek egy koporsót a tetőre ha kell.

Pikkolo^^:
Nem picit nagyobb, feleslegesen sokkal többe van mind megvételkor (a mondi misi alatt figyel), mind fenntartáskor. A lányom megőrül az s-maxokért, de ez kevés indok mellette.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.