Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Pikkolo^^ válasza Pardise (#15200) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nagy mester a srác.

(#15202) kcsa válasza Pardise (#15200) üzenetére


kcsa
veterán

30ezerért vállalom, hogy a kijelzőn megjelenő feliratokat megtanítom neked angolul.

(#15203) Pardise válasza kcsa (#15202) üzenetére


Pardise
senior tag

Tudom mi mit jelent, annyi angol tudásom van, csak többen mutogatták a magyar menüt, gondoltam megkérdem már miként lehet kivitelezni.

Ezeknek az 1.5 ecoboostnak mennyire árt a városi használat? Én városban ha kimegyek legalább 30-50 km-t tekergek, pár km-es rövid távon nem járok. Mindig járatom a kocsit indítás után és leállítás előtt, bár a szalon szerint ezeket nem kell, de én mégis szoktam járatni. Hetente legalább egyszer megyek országúton, bár az nem nagy táv. Többen azon a véleményen vannak, hogy városba tökéletes, volt aki írta pl. ebben a facebook csoportban, hogy ugyan úgy nem tesz jót neki a városban való poroszkálás, mint a dízelnek. Az ilyen "kis motorokat" pörgetni kell ahogy olvasom. Én városban 3-asban megyek, úgy forog 2 ezret, és 2500-nál szoktam felváltani.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#15204) kcsa válasza Pardise (#15203) üzenetére


kcsa
veterán

Pár másodperc, egy perc járatás simán kellhet, hogy olaj körbeérjen, ennél több az pazarlás.

A 30-50 kilométeres szakasz pont necces, éppen hogy bemelegedne, alapvetően ez még hidegjáratás. De ha így használod, akkor így. Valószínűleg már nem nálad fog széthullani :)

(#15205) Tsebacsi válasza kcsa (#15204) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:N Rohadtul gyorsan bemelegszik. Ez benzines. 5km de nagyon max 10.

Mikibá: próbáltam kicsit túlozni nekem is ilyen motorom van a Focusban.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15206) Mikulásbá válasza Tsebacsi (#15205) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem kell 5 km sem.

(#15207) kcsa válasza Tsebacsi (#15205) üzenetére


kcsa
veterán

Víz és olaj hány fokos amikor azt mondod, hogy bemelegedett? :) Főleg az olaj, garantáltan nincs 90 fok környékén 5km alatt.

(#15208) Sub-ZeRo válasza kcsa (#15204) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

30-50 km hidegjáratás... Okéjó... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15209) kcsa válasza Sub-ZeRo (#15208) üzenetére


kcsa
veterán

Oké. Akkor a fele. 15 oda (valahova), 15 vissza. Feltételeztem így történik. Ha egy seggel 50, az már valami.

(#15210) Pikkolo^^ válasza kcsa (#15204) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A mostani időben reggel (kb. 10C) 2.0 Ecoboost 4 km-en belül üzemmeleg, szóval a 30-50 km sokkal, de sokkal több, mint ami kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#15211) bajnokpityu válasza Pikkolo^^ (#15210) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2.0 diesel amikor középen áll mutató, akkor víz nincs 65 fokos. Olaj gondolom szintén semmi..

1.8 tsi is ezt jelezte, mutató középen 4km alatt, de az még semmise.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15212) gabor9991 válasza bajnokpityu (#15211) üzenetére


gabor9991
őstag

Ecoboost tud olyat, hogy a vízpumpa nem dolgozik csak akkor amikor már tényleg üzemmeleg a gép.Az azért úgy hamarabb bemelegszik ám.

(#15213) DeFranco válasza gabor9991 (#15212) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és ráengedi a hideg vizet a meleg blokkra? okos...:D

(#15214) Kephamos válasza gabor9991 (#15177) üzenetére


Kephamos
addikt

Pedálgumi kopás nem jelent semmit. Az enyémben ~160 ezer van és újnak néz ki, mert ennek a távnak jelentős részét autópályán kapta 6-osban.

(#15215) kcsa válasza bajnokpityu (#15211) üzenetére


kcsa
veterán

Köszi :) erről regéltem én is. Mk3 1.8 benzin: egészen pontosan 55 fokos a víz, amikor a mutató középen áll.

(#15216) bajnokpityu válasza gabor9991 (#15212) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Olaj eleve később melegszik fel, mint teljes vízkor, szóval élettartam szempontjából inkább rontottak. Persze kellett az egy százalék fogyasztas csökkenés..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15217) molnarpeter válasza bajnokpityu (#15211) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Teljes volt a kezelés és kiírja a fokot pontosan, vagy csak ménes lett terelgetve? :D

(#15218) bajnokpityu válasza molnarpeter (#15217) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Forscan fokra írja

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15219) gabor9991 válasza bajnokpityu (#15216) üzenetére


gabor9991
őstag

Mit rontottak ezzel?Nem értem mire gondoltál.

(#15214) Kephamos :

Épp ezt írtam én is, hogy nem számít, hiszen a kuplungon már nem az eredeti van, de gyárira lett cserélve így kopásmentes.

[ Szerkesztve ]

(#15220) Pikkolo^^ válasza bajnokpityu (#15211) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Convers+ a motor hőfokát írja ki és külön van víz hőmérséklete.

(#15221) bajnokpityu válasza Pikkolo^^ (#15220) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem értem, mi az h motor hőfoka?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15222) Pikkolo^^ válasza bajnokpityu (#15221) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Milyen meleg a motor.

(#15223) Pardise


Pardise
senior tag

Ebben a mondeos facebook csoportban nagyon megy a szidkozódás az 1.5 ecoboost terén, persze csak olyanok szidják, akiknek semmi tapasztalat, csak szidják a kis köbcentis turbós motorokat... Egy faszikám ezt a tesztet lökte be, megemlítik az 1.5 ecoboostot is. Bár nem tudom mit bírtak művelni a kocsikkal, ha pár 10 ezer km után meghaltak.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#15224) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Pedálgumit honnan lehet levadászni és kábé milyen árban van? Fékpedálra kéne másik, de ha van szettben, akkor úgy lenne ésszerű cserélni. (2005 focus kombi)
Ebayen rákerestem az éjjel egy szabad 10 percemben, de nem adott megfelelő találatot...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15225) kcsa válasza flymi (#15224) üzenetére


kcsa
veterán

Cromax :)

(#15226) bajnokpityu válasza Pikkolo^^ (#15222) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Melyik Pontja?! Több száz fok difi van. Nincs ilyen szenzor, h motorhofok.

Az 1.0 fordokat is szidtak pont ezért. Jó blokk lenne, de könnyen hullik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15227) flymi válasza kcsa (#15225) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Asszem pont azt is kidobta a kereső, de csak c-max-ra, meg 2008 utáni focusra van, azokkal pedig nem tudom mennyire kompatibilis. Persze le kéne szedni, megmérni...
Most megyek a kocsiért amúgy. Meg aztán egyáltalán nem sürgős, csak gondoltam ha van, akkor lementem könyvjelzőbe.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15228) Tsebacsi válasza bajnokpityu (#15226) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem az a bajom, hogy hol van erről hiteles forrás, ez a noizz ez valami új blikk? A színvonal meg a stílus olyannak tűnt... Gúnyolódik a kis turbósokon közben halkan pityereg, hogy elhullanak az 1.8-2.0 szívó benzinesek. Vezettem 1.0-es 125 lovas Focust, nem volt rosszabb (csak hangra) mint az 1.8 civicem. És 1-2 literrel kevesebbet is mutatott az óra. Mégsem hallom, nincs nagy dobra verve, hogy halomra hullanak a kisturbós Fordok (vagy rossz oldalakat olvasok???).
Nagy pofával koronázzák az 1.6dízel pözsót, persze azt 16 éve reszelgeti a PSA és a Ford és csak a repülőkbe nem tették még bele (ugyanez az 1.5dci is nem?), volt Fordban, BMW-ben, Volvo-ban, Suzukiban is... Nem mellesleg 75 lóerős...

Ránéztem TC népítéletre (nem reprezentatív), Focus 1.5 ecoboost nincs beírva, pedig a magyar az első ha panaszkodni kell. Mondeobol 3 van, mind3 4 csillagos, 1 sír a fogyasztás miatt (10l város, jéé az enyém is...). Szóval valami nem kerek itt a szarozást tekintve.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15229) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#15228) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egy flottauzemelteto sírt, hogy sorra viszik ford hoz javítani a kocsikat, mert hullanak az 1.0k. Szerintük azért, mert tolják hidegen is. Nem elszigetelt esetről beszélt, hanem tendenciarol. És kiemelten, hogy bezzeg a merci is csinál nagy literteljesitmenyu turbó benyast, és nincs bajuk.

Nem, semmi köze az 1.5 dcinek az 1.6 hoz. Viszont mindkettő jó cucc.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15230) Tsebacsi válasza bajnokpityu (#15229) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mondjuk a flottások nem normálisak, úgy nyúzni egy autót, nem csodálom ha feladja benne valami...

Mégis az 1.0-es nyert nem is tudom hányszor év motorja díjat a kategóriában (5x talán? :F )

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15231) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#15230) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A kettő nem zárja ki egymást.
Láttunk 2.0 benyast 120ezernel blokkot cserélték, de egyáltalán nem igaz, h minden flottás hülye. Enyém is flottás kocsi, soha rosszabbat. Eco virágok múltbeli használat alapján viragoztak, blokk kicsattano egészségben van 170 ezernél...

Mp: nektek mi a statisztikatok?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15232) molnarpeter válasza bajnokpityu (#15231) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet csak a használók normálisak, vagy egyszerűen túl hamar adjuk el az autókat, de amit láttam, a 2.2 TDCI Rangerben nyűgösebb az 1.0 Ecoboostnál.

Na mondjuk a Ranger is elment 100 ezret majdnem, csak aztán elköszönt az olajnyomás :B 20-30 azért egy olajcserét jelent újabban, nem semmi...

[ Szerkesztve ]

(#15233) bajnokpityu válasza molnarpeter (#15232) üzenetére


bajnokpityu
félisten

valszeg akkor használók normálisak, mert nekem a srác 20-30e km alatt tropára ment motorokat emlegetett.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15234) #31600896 válasza Pardise (#15203) üzenetére


#31600896
törölt tag

Akkor meg mi a kérdés?

(#15235) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv!
Autókozmetikát fontolgatok. Mik a tapasztalatok, megér egy misét, vagy annyira nem érdemes? Apróbb kőfelverődéseket, jégverések nyomát, kisebb karcokat szeretném kipolíroztatni. Vitte már valaki az autóját teljes átpolírozásra? :)

(#15236) Tsebacsi válasza bajnokpityu (#15233) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ott valami nagyon nem lesz kerek, ha céges autóként nézzük az 1 év, 1 olajcsere csere periódus, de még csere nélkül is el kell(ene) menjen ennyit.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15237) Pardise válasza #31600896 (#15234) üzenetére


Pardise
senior tag

Igazából mar semmi. Annyira vegyesek a tapasztalatok, vélemények. En bizok benne, hogy hosszú távon is meg leszek elégedve a mondeommal! Üresben gurulas árt a kocsinak? Szoktam néha hogy kirakom uresbe és gurulok.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#15238) molnarpeter válasza #31600896 (#15235) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jég kasztnis, kavics fényező, karcok kozmetika alapvetően :)

(#15239) molnarpeter válasza Pardise (#15237) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szvsz nem árt. Turbó és a motor belseje is kicsit hűvösebb lesz utána, hosszú kigurulást követően ne padlózd egyből ;)

(#15240) patomi válasza #31600896 (#15235) üzenetére


patomi
őstag

A kőfelverődés festék vagy lakk hiány, a jégverés meg horpadas a lemezen. Egyiken sem segít a polir. Max a karcokon javít ha nem mély. Egy jó polir kb. 80-100 tol indul, alatta a sufni megy csak és szarabb lesz mint volt. Nézz be az autó ápolós topikba, ott vannak szakik, tanácsot is tudnak adni.

Be is előztek a válasszal :R

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#15241) #31600896 válasza Pardise (#15237) üzenetére


#31600896
törölt tag

Szerintem nem árt neki, legalábbis én is szoktam üresben csak "gurulni" eddig soha nem okozott gondot. :))

(#15242) #31600896 válasza patomi (#15240) üzenetére


#31600896
törölt tag

Fú nekem a Focus tetején és a motorháztetőn van vagy 4-5 lakkhiba, amit jégverésnek gondoltunk. Néhány halvány karc akad még itt-ott, de összességében nagyon patent a járgány. Ha jó idő lesz holnap szépen kap egy jó alvázvédelmet tőlem :DD

(#15243) Kephamos válasza Pardise (#15237) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem ekll túlzásba vinni az izgulást. Olajat kell cserélni, hidegen nem kell üvegelni, napiszinten nem kell menni a Hungaroringre. Okosan, ésszel vezess. :)

(#15244) Pardise válasza Kephamos (#15243) üzenetére


Pardise
senior tag

Koszi mindenkinek a véleményt!

Your car, your life ;)

(#15245) kcsa válasza Pardise (#15237) üzenetére


kcsa
veterán

Hypermiling egyik megoldása a gyorsít-gurul megoldás, túl sok kárt nem tudsz tenni vele :)

(#15246) gabor9991 válasza flymi (#15224) üzenetére


gabor9991
őstag

(#15247) SzlobiG válasza bajnokpityu (#15226) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha predinél frissíted a konzervet a legutolsó verzió mutatja a motorhőfokot, de én azt vettem észre, hogy egy az egyben a vízhőfokkal azonos az érték. Én amúgy nem szoktam ezzel foglalkozni az autó értem van, ha kell beülök és megyek ha csak 1km-re akkor annyira. :))

Most nyáron úgy is pihent van hogy két hétig csak állt a garázsba, akkor vettem elő ha mentünk vhova messzebb, amúgy robogó mindenhova, de mihelyst lefagyok róla átveszi a mondi a szerepét.

(#15248) bajnokpityu válasza SzlobiG (#15247) üzenetére


bajnokpityu
félisten

neked nics már dpf, jól gondolom?
néha ránéznék olajra, azért, de nyilván az auto van értem, nem forditva.

+3 esőben én még robogózok, azért.
de persze inkább azért, mert kocsi+bkv 70perc, melóhelyig kocsi az szintén 50-60perc+ 350ft/óra parkolásdij. robogó esőben is 25-30 max, és ingyé parkol.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15249) SzlobiG válasza bajnokpityu (#15248) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaja már évek óta. Alap dolgokat ellenőrzöm ebbe beletartozik az olajszint is, de sose fogyott még. Most el se fogja érni a 10k km-t az olaj a kövi cseréig olyan keveset mentem vele egy év alatt.

Esőbe még én is szoktam, de a közel mínusz fokoknál már leteszem és autózok. Te akkor más helyzetbe vagy nekem 5 percnyire van kb a munkahely és parkoló is van. :)

(#15250) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Egy Mk2-es facelift-es Focusba bele lehet tenni az Mk3-mas ST üléseket?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.