Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Kizartnak tartom 13 év alatt a 170e kmt. Mi nem cégként használjuk, és így megyünk évi 25-30ezret, átlag csaladkent.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16552) gabor9991 válasza flymi (#16550) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez a rendszer se százas.
2011-ben megnéztem egy neppertelepen egy focust.Akkor az órájában 98000 volt.
A kocsi egyébként akkor 4 évesen borzalmas állapotban volt a rendszáma alapján megtaláltam egy banki visszavett oldalon ahol a valós futásával volt fent ami akkor 180ezer körül volt.
Na most, eszembe jutott a történet,meg a rendszámra is emlékeztem megnéztem az új rendszerben.
Az egyik képen ami még 2011.06 hónapban készült amikor a bank elárverezte ott látszik a valós 180ezres futás de egy másik képen ami már 2011.08 hónapban készült amikor megvette a neppertől a palimadár ott már csak 98000 van az órában.
A futásteljesítmény grafikonon a rendszer 98ezerről indít(pedig ugye 180-ról teketrék vissza de ez valahogy kimaradt) a legutolsó bejegyzés pedig 146ezer.Ha az ember csak benéz ebbe az adatbázisba és nem nézi át egytől -egyig a képeket akkor még ezek után se fog kiderülni, hogy az adott autó közel 100ezerrel többet futott.
És mennyi ilyen hiba lehet még a rendszerben sajnos...

(#16551) bajnokpityu:

Mi átlag családként 10-12 ezret évente.Nem vagyunk egyformák.A 170ezer persze biztos kamu :D

[ Szerkesztve ]

(#16554) Anulu79 válasza bajnokpityu (#16551) üzenetére


Anulu79
addikt

Én sem megyek évente 20.000 km-t kocsival. Meg a km kinti autó miatt nem mérvadó ugye. :D

(#16555) ReFleXx válasza gabor9991 (#16552) üzenetére


ReFleXx
addikt

ugy latom a futasteljesitmeny diagramba csak a muszaki vizsga soran felirt km ora allasok vannak jelen
az oldalon megszoktak jelenni az eredet vizsga kepek is, amiken altalaban szerepel kep a km ora allasrol is, de ezeket nem irjak oda legalul.
ezert latod igy.
nem a rendszer hibas, hanem csak kb 2011-12 utan lett bevezetve , muszaki adatok kb csak onnantol lesznek.

az is latszik egyertelmuen hogy melyik auto kulfodrol behozott es mikor, a nepper is forgalomba helyezes elott tekeri az orat, igy a kulfodi autok eseten ezt figyelembe kell venni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16556) zoltan.bagi válasza ReFleXx (#16555) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

Engem mondjuk a tulajdonosok számával sikerült meglepnie a rendszernek... :U (előző tulaj másodiknak mondta/hitte magát)
Óraállást anno már autoszkóppal le tudtam kérni. Most legalább van egy timelapse a kormány kopásáról is :))

Más téma:
[Totalcar]
Sajnos az olajfogyasztás engem is érint... Alapok (PCV, szelepfedéltömítés) cserélve, de érdemi változás nincs. 1.6 benzin, FYDB motorkód (2003-as, 290ezerrel). Essmotornál kaptam egy ~350 körüli ajánlatot generálra, ami nekem sosem térülne meg. Feltételezve, hogy nálam is "csak" kokszos gyűrű okozza a hibát, látjátok értelmét egy ilyen (akár 3-4-szer elvégezve) kísérletnek? [Xado]
Valakinek van tapasztalat? Fő kérdés: tudok ezzel nagyobb bajt csinálni, ártani a motornak? (fellazuló kokszdarab, koksz által áthidalt hézag, vagy azáltal egybentartott gyűrű :DD ) Annyi előzetes ötletem lenne, hogy kettesével fújnám, mindig az alsó pozícióban lévő dugattyúkra, hogy a hengerfejtömítést ne érje.

(#16557) zoltan.bagi válasza Jenne (#16504) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

Saját tapasztalat 2003-as Ghia Fóka: Mindegyik gomb "kétszintű" , mint a fényképezők fókosz/elsütő gombja. "Mélyen" lenyomva van a leírt működés.
[Ezzel] a trükkel működik a távirányítóval is, bár nem nagyon szeretem mert párhuzamosan (amíg hosszan nyomod) még rázár/nyit az ajtókra is 2-3-szor, ami nem hiszem, hogy jó neki a hangból ítélve. (Persze van, hogy ennek ellenére nagyon jól jön, ha csomaggal megpakolva nem kell visszaülni.)
Viszont: ha van légterelő, azzal néha elakadást érzékel és visszahúzza teljesen az egészet. Emiatt mindig körbejárom ilyen zárás után.

(#16558) zoltan.bagi válasza zoltan.bagi (#16556) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

Sorry a spam-ért, már nem tudok szerkeszteni.
Itt mondjuk van ellentmondás, hogy kell-e utána olajcsere... :U
[eszerint nem]
[itt már igen]
Nem túl bíztató, hogy a gyártó infói sem egységesek. :(

[ Szerkesztve ]

(#16559) Anulu79


Anulu79
addikt

Melyik az oldal ahol bagóért le lehet kérni a jármű adatokat? Nem jut eszembe a neve. Nincs ügyfélkapum és munka miatt nem is tudok csináltatni.

(#16560) molnarpeter válasza zoltan.bagi (#16556) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tulajdonosok száma hitelintézetekkel növekszik, második tulajként lehetsz ötödik is, ha előtte tesztautó volt a kereskedésben pl.

Kezdésnek karter le, aztán érdemes lenne olajpumpa szívókosarat tisztítani, aztán egy olajcsere idő előtt, hátha tud eleget tisztulni a motor.

[ Szerkesztve ]

(#16561) kcsa válasza zoltan.bagi (#16556) üzenetére


kcsa
veterán

A tulajdonosok száma "nem stimmel", hozzáadja a kereskedőket és a tippek szerint a lízingbeadókat is (ugye jó pár éve nincs hitel, csak lízing).

(#16562) molnarpeter válasza Anulu79 (#16559) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Autodna, vin-info

(#16563) molnarpeter válasza kcsa (#16561) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kereskedők is benne vannak? Csak azért kérdem, mert normál esetben nem veszi a nevére a hagyományos módon :F

(#16564) flymi válasza molnarpeter (#16563) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen, beleveszi a kereskedőt is. :K

Enyémnél én vagyok a 6. tulaj.
2 cég, 2 magánszemély, 1 kereskedő és én. Az összesen hat, ha jól matekozok.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16565) ReFleXx válasza molnarpeter (#16563) üzenetére


ReFleXx
addikt

csak megerositeni tudom, hogy beleveszi, engem is harmadik tulajnak ir, mikozben a masodik vagyok.

erdekes dolgokra is talalni, mint pl a kettovel korabbi kocsim 2012 es 2016 kozott nem volt forgalom birsag nem fizetese miatt :D
azert vannak infok amiket nem szeretne az ember ha mindenki latna a kocsijarol :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16566) ReFleXx válasza zoltan.bagi (#16557) üzenetére


ReFleXx
addikt

volt ket Focusom is FYDA motorral, mind a ketto ette az olajat, pedig nem extrem korulmenyek kozott volt hasznalva es 10-15e kmenkent megkapta a friss olajat.
a masodik kozel 1L-t benyelt 1000kmen a vege fele (283e km), rozsda is kezdte enni a hatsoiveket, meg a kuszobelejet a sarvedovel, hetekre szereloknel dekkolt volna ha ugy dontok megjavitom. motorgeneral biztos lett volna 300e Ft, sajnaltam de inkabb eladtam, 375e-rt ment el...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16567) ReFleXx válasza zoltan.bagi (#16558) üzenetére


ReFleXx
addikt

a legjobb ha olajcsere elott csinalod meg. egy probat megerhet, nagyobb bajt nem okozhat, bar en nem bizok az ilyen cuccok sikereben, de max kidobtal par ezrest az ablakon.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16568) updog válasza bajnokpityu (#16551) üzenetére


updog
senior tag

Én most léptem át a 150.000-t a 12 éves C-Maxszal, szerintem először, a lekért adatok alapján (2013-ig vannak meg visszamenőleg) kb. lineáris a növekmény, mi is 7 hónap alatt raktunk bele eddig ~8.000-t. Átlag családként :DDD ;] De mondjuk én érzem is hogy nagy szerencsém volt ezzel az autóval :) (bár nem feltétlen szerencsének hívnám, csak hozzáértővel együtt mentem vásárolni, és nem vettem meg az első lerúgott rozsdahalmot, ami szembejött, "mert úgyis mind sz*r, jóvanaz" :D )

Én is 3. tulajként szereplek, pedig felhívtam az előző gazdát (megkaptam az összes számlát az autóval, rajta volt :D ), egy nyugdíjas könyvelő házaspáré volt, és megerősítették, hogy ők adták be közvetlen a kereskedésbe, tehát itt is beleszámolták a neppert is.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16569) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Javítsatok ki ha tévedek, de 2005-ös Focus mk2-höz az alábbi alufelni méret az 100%-ig jó ugye? :U

Márka: gyári felni
Átmérő: R 16
Lyukosztás: 5x108
Típus: alufelni
Szélesség: 6,5
ET szám: 52,5
Kerékagy átmérő: 63,4

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16570) ReFleXx válasza flymi (#16569) üzenetére


ReFleXx
addikt

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16571) flymi válasza ReFleXx (#16570) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16572) orosziem81


orosziem81
tag

Sziasztok,

Pér napja vettem egy '99-es Ford Fiestát. 1.3 Family

Azt szeretném megérdeklődni, hogy milyen típushibákra kell figyelnem?

Valamint mitől lehet, hogy gyorsuláskor határozottan remeg az egész autó? (gyújtás hiba?)

Üdv:
Orosz István

(#16573) Anulu79 válasza orosziem81 (#16572) üzenetére


Anulu79
addikt

Nem a motortató bak miatt van?

(#16574) orosziem81 válasza Anulu79 (#16573) üzenetére


orosziem81
tag

A kocsi korából és az előélet hiányából ítélve lehet az is. Egyet láttam fent. Hol keressem a többit?

(#16575) orosziem81


orosziem81
tag

A csatolt képen fekete karikával jelölt elektromos érzékelő micsoda pontosan?

(#16576) DeFranco válasza orosziem81 (#16575) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#16577) OPiiPO válasza orosziem81 (#16572) üzenetére


OPiiPO
addikt

tényleg nem bántásból, de ezt a kérdést nem a vásárlás előtt szokták feltenni? ;)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16578) orosziem81 válasza DeFranco (#16576) üzenetére


orosziem81
tag

Bocsánat, nem leltem eddig nagyobb képet.
Szóval Ő mi?

(#16579) orosziem81 válasza OPiiPO (#16577) üzenetére


orosziem81
tag

Igazad van. A vásárlás akkut volt és a szememben (keresési feltételek és találatok viszonya) nem volt másik alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#16580) molnarpeter válasza orosziem81 (#16578) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lambda szonda

(#16581) orosziem81 válasza molnarpeter (#16580) üzenetére


orosziem81
tag

Köszönöm szépen. Házilag kimérhető, hogy él-e még?

(#16582) gabor9991 válasza orosziem81 (#16581) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha nem jó akkor világít a

(#16583) orosziem81


orosziem81
tag

@gabor9991 Köszönöm.

Megvan valkinek esetleg a Fiesta MK4 kezelési útmutatója?

Neten nem leltem még meg.

(#16584) Anulu79


Anulu79
addikt

Kérdezett már le valaki autó adatot az ingyenes ügyfélakupus rendszerben? Mert ha igen akkor érdekelne, hogy az mutatja azt is ha törve volt az autó mint pl. a vin-info?

(#16585) molnarpeter válasza Anulu79 (#16584) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tudtommal csak akkor, ha törés miatt let kivonatva hivatalból, vagy ha törötten vitték eredetvizsgára (és a képeken úgy látod).

(#16586) ReFleXx válasza Anulu79 (#16584) üzenetére


ReFleXx
addikt

nemigazan, max ha törve volt a kocsi eredetvizsgalaton vagy müszakin, bár ott komoly serulessel nem igen viszik :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16587) Anulu79


Anulu79
addikt

Köszi! Akkor marad a zsebbenyúlósabb lekérdezés. :D

(#16588) flymi válasza Anulu79 (#16584) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Idén január 1-től lesznek csak vezetve a káresemények, korábban történtek az kábé továbbra is homály.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16589) Pikkolo^^ válasza flymi (#16569) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

[link] csak állítsd át az autót.

(#16590) #31600896 válasza flymi (#16588) üzenetére


#31600896
törölt tag

Jaa az enyém is csak addig követhető le, mióta nálam van...jó lenne tudni a németországi előéletét, 2012-ig vezették a szervízkönyvét.

(#16591) Pikkolo^^ válasza #31600896 (#16590) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Jó lenne egy EU-s központi irányelv, rendszer ezzel kapcsolatban ha már minden egyéb - szerintem sokszor felesleges - kérdésben egységesítenek.

[ Szerkesztve ]

(#16592) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mikor le lett cserélve a vezérlés, akkor cseréltem a vízpumpát is (igazából jó volt), csak biztosra akartam menni. Mit csináljak vele?
Most csak áll egy dobozban. Érdemes felújíttatni vagy dobjam fel pár Mátyásért eladósorba? :U
Szervokormány szivattyút értelemszerűen visszaviszem dobozában mert betétdíjas.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16593) gabor9991 válasza flymi (#16592) üzenetére


gabor9991
őstag

Felújítani szerintem nem nagyon lehet, használt vízpumpa meg van minden focusban :D

(#16594) ReFleXx válasza #31600896 (#16590) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezért nem veszek külföldi kocsit neppertől, itthon is elég lutri venni használtat hát még azok...
külföldi max csak ugy ha maga megy ki az ember es valasztja ki, de kinek van arra energiaja es ideje, meg eleg ha megnezed az autoscoutot ott sem dobaljak toredek aron a jo kocsikat...

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16595) flymi válasza gabor9991 (#16593) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A mondat második felével abszolút egyetértek. :)
De ezzel nem vagyok előrébb, h mi legyen a sorsa. :N

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16596) molnarpeter válasza flymi (#16592) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kuka minden, ami ki lett szedve.

(#16597) flymi válasza molnarpeter (#16596) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Oké. Csak azért mertem megkérdezni, mert a szervokormány szivattyú az betétdíjas és felújítható.
Akkor ez lenne a kakukktojás?

Nem hagy nyugodni a gondolat. Csak van (még) olyan alkatrész amit érdemes felújítani?! :U Motor? ;]

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16598) gabor9991 válasza flymi (#16597) üzenetére


gabor9991
őstag

Kormánymű?
Biztos szivárog a szimeringnél csak még nem vetted észre :D
Amikor cserélik a szivattyút nézd majd meg.

[ Szerkesztve ]

(#16599) Anulu79 válasza ReFleXx (#16594) üzenetére


Anulu79
addikt

Ezért vagyok én is bajban mert nem találok magánszemélytől az igényeimenk valót. :)

(#16600) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok
Mk3 kombi Focus esetén (2012 tehát nem fl), közepén digitálisan nem írja ki az aktuális sebességet? Ott ahol az átlag, hátralevő távolság van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.