Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:35:32

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) 7Sony7 válasza SpaceKombajn (#15349) üzenetére


7Sony7
addikt

:R

-

(#15352) gabor9991 válasza Mikulásbá (#15348) üzenetére


gabor9991
őstag

Szerintem nem mindig lehúzás.Akkor, ha a magasabb oktánszámú benzint ki tudja használni a motor akkor nem feleslegesen kidobott pénz.Viszont, ha én beletankolom a sima 1.6 focusomba amiben nincs kopogásérzékelő és az előgyújtás emiatt nem változik itt nem fog adni semmi pluszt maga a benzin.Annyival jobb, amennyivel több/jobb adalék van benne, ha van benne de ezt ugye senki nem tudja.

(#15353) Mikulásbá válasza gabor9991 (#15352) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Eddig a 100-ast tankoltam ,de lehet áttérek a sima 95-ösre.Pláne ha kocsim amúgy sem érzékeli vagy használja ki.
2007-es 1.8 FFV MK2 Focus

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#15354) gabor9991 válasza Mikulásbá (#15353) üzenetére


gabor9991
őstag

1.8-ban elvileg van kopogás érzékelő, szóval a tiédben a motor elvileg ki tudja használni a magasabb oktánszámú benzint, nagyobb ilyenkor az előgyújtás, így nagyobb lehet a motor teljesítménye. Hogy megéri-e a felárat azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#15355) Kephamos válasza gabor9991 (#15354) üzenetére


Kephamos
addikt

Biztos hogy képes nagyobb kompressziót előállítani?

Kicsit visszakanyarodva: Próbálgattam én is mindenféle üzemanyagot, teljesen szkeptikusként, ámde kíváncsiskodva és semmiféle különbséget nem tapasztaltam. Talán a Shell fuel savernek hívott üzemanyagával kevesebbet fogyasztott, de ezt tényleg talán. Lehet hátszél volt. Annyi biztos, hogy a különbség nem szignifikáns. Elég jól ismerem már az autót, szerintem feltűnne, ha valami megváltozna. Több, mint 100 ezer km-t mentem már vele.

(#15356) molnarpeter válasza Kephamos (#15355) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Előgyújtást tud állítani.

(#15357) gabor9991 válasza Kephamos (#15355) üzenetére


gabor9991
őstag

Kompresszió fix, a gyújtást állítja addig amíg kopogni kezd a motor.A kopogást érzékeli a szenzor.Ezt a folyamatot ismételgeti az ecu folyamatosan.

Régi opelemben volt állítási lehetőség, ott lehetett 91 és 95-ös benzinhez választani előgyújtást.De ott még manuális volt a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#15358) troll81


troll81
addikt

sziasztok 1.8 benzines focusba olajcsere jon Focus 1.8i 16V (1998 – 2004) Zetec E 4,25 / 0,5 liter ez a fel liter mi? szereldmagad jon sajnos. :(((

(#15359) ReFleXx válasza troll81 (#15358) üzenetére


ReFleXx
addikt

valszeg a szuro

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15360) troll81 válasza ReFleXx (#15359) üzenetére


troll81
addikt

most akkor osszesen 4.25 kell bele.abszolute elso lesz

(#15361) ReFleXx válasza troll81 (#15360) üzenetére


ReFleXx
addikt

ja

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15362) troll81 válasza ReFleXx (#15361) üzenetére


troll81
addikt

koszonom :R Liqui Moly 5W-30 SPECIAL TEC F - FORD WSS-M2C 913-D megy bele ez van boltban :F

(#15363) Sub-ZeRo válasza flymi (#15350) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Itt a srác így csinálja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15364) kelly416 válasza Kephamos (#15343) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... barátom nekiállt nagyban fóliázni, bengás háti permetező, fűkasza, ködölő, tudomisénmiminden, és megvétel után pár használattal kezdtek betojni. Persze egyből szerviz, gari, semmi baja, jön vissza. Megint bekakkantanak. Helyi szerelő megkeres, mert ideje nem volt. A szerelő első kérdése az volt, hol tankolt? MOL. "Öntsd ki, tölts bele OMV-s bengát és minden rendbe jön." jött a válasz ingyen. Így tett, és hatodik éve boldogan használja az összes cucmóját. Szóval hiába ugyanaz az üzemanyag, a MOL-nál (mifelénk biztos) rengeteg bió meg mittudoménmilyen adalék van benne. Sokkal kevesebb, mint az OMV-nél, és az ilyen pici motorok ezt megérzik.

(#15365) kelly416


kelly416
veterán

Van-e bárkinek MK2 fókában ilyen transmittere? Mert állítólag nagyon jól dolgozik, de szerintem nem csak otromba nagy, hanem még jó eséllyel nem is férne be a szivargyújtóhoz. Ilyent meg nem feltétlenül szeretnék venni, mert ezeken a jó utakon a gombot nem találnám el a flexi nyak miatt. :DDD

(#15366) Sub-ZeRo válasza kelly416 (#15364) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszer tankoltam mol-t, olyan hangja volt a kocsinak, mint egy traktornak... :((( :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15367) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Az OMV-ről máris hallottam csupa jókat,főleg a 100-as MaxxMotion-ról,ami állítólag tényleg kintről jön,de csak ez.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#15368) radi8tor válasza Mikulásbá (#15367) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Prémium Diesel is kintről jön (Schwehat)

⭐ Stella

(#15369) flymi válasza Sub-ZeRo (#15363) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Még jó is lenne, de a videjóban csak a vinyilt vette le, a fém ott maradt. Viszont én olyat rendeltem, ami komplett, tehát nem csak a matrica...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15370) kelly416 válasza flymi (#15350) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem szerencsére az szép, csak a kormányon csúnya (amit elméletileg légzsákkal együtt lehetne cserélni :DDD ), de miért nem veszed le a csomagtartó kárpitot? Nem annyira nagy dolog, és akkor Te magad is látod, hogy van-e bármi. Ámbár két dolgot van, ami bátorságra ad okot, egyrészt ezeket szinte kivétel nélkül ragasztani szokták, amit egy vékony damillal ellenőrizni is tudsz, és egyúttal le is tudod szedni a csúf jelet onnan, másrészt ha már úgyis kicseréled, amikor Nálad az új embléma, akkor látod a hátulját, hogyan kellene rögzíteni, és tudod, hogy kell leszedd a régit.

(#15371) flymi válasza kelly416 (#15370) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ebben igazad van és kösz a tippet. Még nincs nálam az új. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15372) kelly416 válasza flymi (#15371) üzenetére


kelly416
veterán

Mondjuk ez a második fele a dolognak kissé kétséges, mert az eredeti lehet, hogy pattintós, az új meg mondjuk mert kínai (ne haragudj, nem tudom honnan rendelted, én magamból indultam csak ki), lehet, hogy csak ragasztós. De nyugi, nem szokták megfúrni a lemezt, csak jófajta ragasztót használnak szinte mindig. Én a motorom tankjáról az emblémát is damillal szedtem le, sírtam volna, ha bármi baja lesz a fényezésnek, de semmi maradandó, csak a ragasztót kente szét kicsit amit le lehet mosni.

(#15373) flymi válasza kelly416 (#15372) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R
Fromcsájna, igen.
Damil... Még jó, hogy nem horgászok. Na majd valamelyik kollégától kérek egy negyedméteres darabot. A ragasztó meg csak enged/puhul valamennyit ha kicsit megfújom mondjuk hajszárítóval. Bontani nem akartam a kárpitot (még), azt sem tudom hogy jön le és hol kéne nekiállni. Na meg milyen célszerszámmal... :U

Nálam a fényezés nem annyira érdekes, mert körben már javítva volt, 13 éves és azért karcos már itt-ott. Mondjuk a csomagtér ajtó még érintetlen ilyen szempontból, bár a korábban linkelt képen látszanak a használat nyomai. Messziről viszont jól néz ki az egész kocsi. Jól áll neki a távolság. Vagy benne kell ülni és akkor nem látom. :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15374) dellfanboy válasza flymi (#15373) üzenetére


dellfanboy
senior tag

fogselyem

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#15375) Kephamos válasza Mikulásbá (#15367) üzenetére


Kephamos
addikt

Az valóban Bécs mellől jön. A sima viszont rendszerint a közeli finomítóból. Keleten nagy eséllyel DuFi. Legyetek nyugodtak, hogy nincsenek jelentős különbségek. Max. a marketing. :) Most nem a szokásos "kispiszkos kúton" tankoltam, hanem OMW-nél, mert épp az volt közel. Semmiféle különbséget nem érzékelek.

(#15376) DeFranco válasza Kephamos (#15375) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csináltam én is tesztet, másfél hónapig a mezítlábas lukoil helyett extrafinom omv maxxxx motion turbo flux 3000 xtreme to the limit-et tankoltam sem fogyasztásban sem menettulajdonságban nem éreztem semmilyen változást.

(#15377) kelly416 válasza flymi (#15373) üzenetére


kelly416
veterán

Én sem pecázom, úgyhogy nyugi, nekem is kéregetnem kellett. :D A ragasztót meg utólag le lehet mosni szépen. Az autóm is eléggé szép állapotban van szerencsére (2006 Fóka kombi), de a motoromról írtam, hogy ott rozsdás bökővel szúrtam volna meg magam, de semmi baja a fényezésnek a damiltól, úgyhogy Neked is bátran ajánlom.

(#15378) rellif válasza flymi (#15371) üzenetére


rellif
senior tag

Honnan rendelted? (Ha nem titok)
Gyári embléma horror áron megy. :U

(#15379) flymi válasza rellif (#15378) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Várgyácsak... Most nézem, ez "badge logo sticker". :B Akkor csak a matrica. Mindegy így még jobb.
INNEN rendeltem egyébként valamelyik éjszaka, munkaközi szünetben...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15380) rellif válasza flymi (#15379) üzenetére


rellif
senior tag

Köszönöm :R

(#15381) kcsa válasza flymi (#15379) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem ez nem matrica, hanem műanyag :)

(#15382) gabor9991 válasza kcsa (#15381) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen, egy öntapadós műanyag.

(#15383) flymi válasza gabor9991 (#15382) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mehet a melegítős eltávolítós mutatvány és csak fel kell ragasztani a másik helyére. Nekem jó lesz így.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15384) kelly416 válasza flymi (#15383) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem ez a teljes márkajel egyben. Ragasztva van az eredeti is, ezért hívja sticker-nek. Nem csak egy hagyományos értelemben vett matrica, hanem egy ragasztós műanyag embléma, csak nekik erre külön nincs szavuk, ugyanúgy hívják mint a matricát. Úgyhogy nem úszod meg, szedheted le az egész jelet, ami azt jelenti, mehetsz kilincselni a kollégákhoz damilért. :P

Szerk.:
Majd amikor megérkezik, akkor meglátod, de náluk ez is sticker néven futna, pedig van vastagsága rendesen, nem az kimondott matrica. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15385) flymi válasza kelly416 (#15384) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ja értem. Mindegy, akkor is lemángászom valahogy. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15386) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdvözlet!
Kérdésem lenne: Focusomban a szélvédőfűtés zavar éjszakai vezetés közben. Ki akarnám cseréltetni szélvédőfűtés nélküli üvegre. Kb. árban mennyi az annyi, ha valaki már csinált ilyet?

(#15387) kcsa válasza #31600896 (#15386) üzenetére


kcsa
veterán

Legalább a tavaszt várd meg, télen valódi áldás :K

(#15388) gabor9991 válasza #31600896 (#15386) üzenetére


gabor9991
őstag

Casco-ra ingyen kicserélik, ha esetleg megsérülne :D
Egyéb esetben interneten rákeresve egy szélvédő csere 20+8munkadíj.

(#15389) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Az autó elinduláskor (csak ha nyomtam a féket) furcsa hangot ad mintha a fék lassan engedne ki, egyszer emelkedőn jött elő, egyszer meg vízszintes terepen. Ford csoportban is többnek van ilyen. Egy srác volt a szalonban és ezt írta:

"Ma voltam bent Fordéknál. Náluk nincs ledolgozás de a szervízvezető bent volt. Szerinte fékbetét csere.
Pénteken viszem mert van rá szoftverfrissités és valami tengelykapcsoló bla bla ami leállítja az autót ha szénné akarná égetni a kuplungot valaki.
Egyenlőre ennyi."

Bár nekem csak 3 ezer km benne. Betétekkel nem hiszem, hogy gond lenne.

Ha jól emlékszem a Focusom is csinált ilyet párszor, de semmi gond nem volt. Érdemes ezzel foglalkozni, vagy nem kell törődni vele? Volt egy srác, akinek a 80 ezer km alatt párszor csinálta a mondeo és ezen kívül semi gond nem volt.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#15390) Jenne


Jenne
senior tag

Prémium üzemanyagokhoz egy kis szösszenet..
Azt tudni kell, hogy az összes üa. (benzin -gázolaj) a MOL százhalombattai lepárlóból érkezik a Mo.-i kutakra, kivéve a Shell Prémum dízele és 100-as benzinje, valamint az OMV Prémukm dízele és a 100-as benzinje. Az OMV és a Shell prémium üa.-i a sógoroktól, a Schwechat melletti lepárlóból érkeznek közvetlenül a magyar kutakra. Egyetlen kút a kivétel ez alól az elosztás alól, ez pedig a 84-es úton Sárvár és Bükkfürdő közötti az OMV kút, a Hegyfalu melletti - pár km-re van Ausztria - kútja. Hát úgy is néz ki belülről is, mintha a sógoroknál lennénk és nem itthon. Ők osztrák kézben vannak, de magyar személyzettel. Minden üa. a sógoroktól jön hozzájuk tartálykocsikban. Szerencsések a közelben lakók. A schwechati finomító sajnos van olyan szerencsés, hogy válogathat az alap kőolajok között és választhatja a nagyon jó minőségű arab kőolajat és ebből a kőolajból dolgozhat, nem pedig a szennyezettebb és az arabhoz képest rosszabb minőségű orosz kőolajból, mint a MOL. Voltunk 2017 tavaszán Schwechatban egyébb logisztikai munkák miatt és onnan tudom, hogy négy külön lepárló soron dolgoznak. A prémium dízel, a 100-as benzin, a normál dízel és a normál benzin mind-mind külön, egymástól független lepárlón készül. A MOL-nak Százhalombattán mindössze kettő lepárló sora van. Egy dízeles és egy benzines és hozzá az orosz kőolaja mint alap.
-----------
Más: LukOil dízelhez.
Pár napja írtam be ide erről, nos úgy alakult, hogy a fiam 1.4 TDCi Fiestájában lassan tankolni kellett volna, de hagytuk még kicsit jobban kifogyni és (szerencsére csak) 5 ezerért tankoltunk lukoil prémium dízelt. (OMV vagy ritkábban Shell prémium dízellel jár a Fiesta)
A változás hamar eljött. Onnan vehető volt észre, hogy - például városban - 3.-ikban 50 Km/h-ról lelassultunk ~30 Km/h-ra, vagy picit még ez a sebesség alá, akkor finom gázadásra (sebesség maradt 3.-ikban) elkezdett az autó berángatni és a lefulladáshoz hasonló hangokat produkált, meg hörgött... Vissza kellett tenni 2-esbe egyértelműen. OMV prémium dízelnél vagy Shell Prémium dízelnél ez sosem volt! Simán vitte és vette fel a fordulatot ilyen esetben. Mert szerintem jobb üa. De a motor hangja is megváltozott a lukoil prémium dízelétől. Varrógépesebb, zakatolóbb és hangosabb hang lett. Asszonynak azonnal feltűnt és rögtön mondta is, hogy milyen más hangja lett az autónak. Nem a finom duruzsolós dízel hang amit megszoktunk. Akkor lehet észrevenni egy változást, szerintem, ha a jobbról váltunk a rosszabb felé.
Ezzel a beírásommal nem akarnék semmi vitát generálni, csupán a saját tapasztalat és észrevétel volt részemről.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#15391) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Érdeklődni szeretnék, hogy a lenti típusú kb 2014-2015 évjáratút milyen típusú motorral érdemes keresni?
A legtöbb hirdetés ahogy nézegettem dízel.

(#15392) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az anyós oldali üléssel is kezdeni kéne valamit (2005 Focus MK2), mert egyszerűen nem akad be. Ha van rajt súly/ülnek benne és előre van húzva, lehet hallani ahogy beakad, de azonnal hátra is csúszik majdnem egészen, pedig sok kis luk van a sínen és mégsem marad meg egyikben sem, ez így nem maradhat.
Hol lehet a hiba és hogy lehetne ezt orvosolni? Nem igazán tudtam alánézni...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15393) Szajo


Szajo
őstag

Uj fiestarol mi a velemenyetek?
Egy közepesen felszerelthez mennyiert lehet kb hozzajutni mert a konfigurátor valami borzalmas...

(#15394) #31733248 válasza Pardise (#15389) üzenetére


#31733248
törölt tag

Használom közben már én is a Mondeot, egyelőre nagyon bejön. A motor is kellemes, de jóval szomjasabb, mint a Octavia volt a 150 lovas benzinessel.

(#15395) Tsebacsi válasza Szajo (#15393) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát megéri bemenni konfigoltatni egyet személyesen, jobb árak jönnek ki. Nem hajtanak el, nekik is legalább valami történés. Csak az 1.0 turbós motort próbáltam, szerintem simán jó (új Focust szépen vitte).

(#15394) Econ: 1.5 ecoboost? A TSI-vel nem tudom mit csináltak,ismerős DSG-s kombi oktávja 7 literrel járt el városban. :Y

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15396) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#15395) üzenetére


bajnokpityu
félisten

anya képes volt 5.2vel közlekedni a 200lovas TSIvel... kézi váltóval.
és aszongya ment 160-180at is előzés közben.

ennyire azért nekem nem ment, de a nagy átlagom azért nekem is 7.5re jött ki.

egyébként ha kiszámolod, mennyi benyát spórolt, akkor nem is drága 100ezrenként szij helyett vezműláncot cserélni. (alig drágább)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15397) #31733248 válasza Tsebacsi (#15395) üzenetére


#31733248
törölt tag

Igen, 1.5 Ecoboost, 165 lóval. Kb. másfél literrel többet eszik, mint az Octavia ugyanígy bejáratósan. A futóműve és az egész viselkedése viszont sokkal nagyautósabb, bejön. :)

(#15398) Szajo


Szajo
őstag

Fiestaban az 1.1 szívómotorról van valakinek véleménye? mennyit fogyaszt ezzel a kasznival?

(#15399) galoslac válasza #31600896 (#15386) üzenetére


galoslac
tag

Kicserélteted valamelyik bontóssal, tuti megcsinálja ingyen.

Liqui Moly 5w30-at használ valaki? Gyárival kicsit csörög, raknék bele a polc tetejéről most.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15400) ReFleXx válasza #31600896 (#15386) üzenetére


ReFleXx
addikt

legnagyobb ostobasag lenne :Y

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.