Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) Kephamos válasza #31600896 (#15449) üzenetére


Kephamos
addikt

Kb az első pocsolyába hajtás után elkezd rozsdásodni. :)

(#15452) kcsa válasza flymi (#15448) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem Auspuff rendben van, nálam az exhaust systemet kell cserélni :/

;]

(#15453) flymi válasza kcsa (#15452) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:D

Csak gondoltam kérek arra is egy ajánlatot, h lássam mire számíthatok majd ha esetleg később cserélni kell.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15454) Szajo


Szajo
őstag

Valaki vett már itt autót ford creditre?
Mennyire jó ez?
Vagy mit kell tudni róla?

[ Szerkesztve ]

(#15455) sparta2 válasza Szajo (#15454) üzenetére


sparta2
tag

Szia!
Átlagos Merkantil Bank hitel. A Ford, vagy a bank honlapján utána tudsz nézni.

(#15456) Tsebacsi válasza sparta2 (#15455) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem ilyen Merkantilos van. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15457) gabor9991 válasza flymi (#15448) üzenetére


gabor9991
őstag

Hátsó szilenteket nézted?Szakadt mind?Egy lengőkar van amelyikben szakadni szokott a többi lehet jó is.
Írtam is ezt neked, hogy vásárlás előtt nézesd meg a típushibáit, és ahogy elnézem meg is van lassan mind :) Még kellhet esetleg egy fagydugó vagy gyújtótrafó, esetleg egy törött spirálrugó csere jöhet meg egy szervószivattyú vagy szervócső és utána jó lesz :)

Lengőkar készlet 60-ért nem sok, ha nem kínai és benne vannak az új csavarok.Külön csak a csavarkészlet ~13-15k.

[ Szerkesztve ]

(#15458) Szajo válasza Tsebacsi (#15456) üzenetére


Szajo
őstag

És kb mennyit szoktak engedni az árból fordék, hogy kalkuláljak?
Pl a konfigurátorban 5.5 milliós fiestábol kb mennyit fognak engedni?

(#15459) troll81


troll81
addikt

Sziasztok mennyire bonyolult kicserelni egy km orat 1 es focusban? Megadta a hatter világítás magát benne este jo volt reggel nem :U

(#15460) Tsebacsi válasza Szajo (#15458) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát ez változó, de Focusnál 1-1,5 millió engedve volt, igaz akkor már kifutóban volt a széria (3,5 gen). Fiestánál szerintem kisebb az árrés, és tuti kevesebbet enged.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15461) DeFranco válasza troll81 (#15459) üzenetére


DeFranco
nagyúr

20 perc, van róla tutorial video is de most nem találom.

kb. 4 (?) csavar a műanyag betéten, kipattintod (bolhás), lehúzod a csomagtartó gombját, kijön a keret, kicsavarod a panelt tartó 4 (?) csavart, benyúlsz hátra, felhúzod a csatlakozót tartó leffentyűt és kihúzod a csatlakozót, kint van a panel.

fontos hogy állítva tárold, mert fektetve kifolyhat a kvarckristály.

amúgy biztos a panel a hibás? minden háttérvilágítás elment rajta? ha csak egy vagy néhány, akkor sima izzó, kb. kézzel cserélhető.

vagy várj, neked csak a kvarc kijelzőt kellene cserélni? azt passzolom, én csak a panelt szereltem ki egyben.

[ Szerkesztve ]

(#15462) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok! Akkor erre a lamda szonda által előjövő hibakódra nem tudtok valami ötletet adni? Elvileg minden szonda jó értéket produkál, mégis 100-150 km után felgyullad a Check engine. Jól húz a kocsi, nem fogyaszt 6,7 liternél többet átlagban.

(#15463) kelly416 válasza flymi (#15448) üzenetére


kelly416
veterán

Állítólag az utóbbi időben kigyulladó bömösök a rozsdás és átrozsdásodott részecskeszűrő ház miatt gyulladnak ki. Azért figyelj oda, hogy az auspuff ne nagyon legyen rozsdás. Egyébként sejted, mennyibe fáj azt cserélni? Merthogy az a 32 nagyon karcsú, vagy a Tiédben nincs DPF? Vagy én vagyok eltévedve? A rezonátortól a hátsó lökösig egyetlen cső, amiben benne van a DPF is, és így ez az enyémre állítólag 200 körül mozog (bár tény, még nem néztem utána, mert szerencsére nem kell cseréljem).

Ja? Hát így azért jelentősen bővebb a lista, így már értem az árat. Sőt, talán még keveslem is. Gyertyát, lengéscsillapítót, ilyeneket nekem nem kellett cserélnem, de mondjuk egy motortartó bakot illene, a bal felső elengedte az olajat, és néha meg-meg remegteti a bódét valami, gyanítom, ez az. Majd ha cserélték, kiderül, hogy tényleg-e vagy nem.

(#15464) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire igazak azok a rémhírek, hogy az Mk1-es Focusok nagyon rozsdásodnak? Alapvetően Polo 9N és A2-ket keresek, viszont azért puszta kíváncsiságból körbenéztem, hogy 7-8k között mik szerepelhetnek még a listán és elég sok akár faceliftes, akár facelift előtti Fókát lehet találni.

Esetleg tudtok nekem segíteni, hogy mit kell tudni a típusról, milyen típushibák vannak, mire kell figyelni, ezeknek a javítása pedig mennyire költséges? Alapvetően az 1.6 szívó benzines 101LE-s modelleket néztem, de az 1.4-es 75 lovas is érdekel. Az automata váltó milyen párosítás az 1.6-ossal?

Ezen kívül pedig találtam egy-két amerikai modellt is, valójában mekkora az eltérés az európai és amerikai modellek közt? Az az igazság, hogy utóbbi jobban tetszik. :)

Köszönöm előre is!

(#15465) Goose-T válasza Szajo (#15458) üzenetére


Goose-T
veterán

Itt nézz szét, ide már valódi árakat írnak.

Szerk.: a Petrányinál szűk 800 ezret engednek ebből az 5,5 millás Fiestából, ehhez lehet viszonyítani.

Szerk 2.: de akár 1 millás kedvezményt is ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15466) troll81 válasza DeFranco (#15461) üzenetére


troll81
addikt

Szia a háttér vilagitas halt meg a egyik sarka a vizhofok oldalon

(#15467) DeFranco válasza troll81 (#15466) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sima izzó egy negyedfordulattal kitekerhető foglalatban, nagyon egyszerű a csere. 5-7 ilyen izzó van a panel hátulján azok adják a világítást (plusz gondolom az LCD-nek van saját, meg a visszajelző lámpáknak biztosan saját van)

(#15468) gabor9991 válasza kelly416 (#15463) üzenetére


gabor9991
őstag

"Tiédben nincs DPF? Vagy én vagyok eltévedve?"

:K
Az övé 1.6 benzin, semmi dpf, egr, semmi ilyesmi.Egy egyszerű szívómotor.

(#15469) kcsa válasza gabor9991 (#15468) üzenetére


kcsa
veterán

Egr biztos van. Ha nagyobbacska benzines lenne, még dmf is akadna :)

(#15470) kelly416 válasza gabor9991 (#15468) üzenetére


kelly416
veterán

Valamiért 1.6 tdci maradt a fejemben. Köszi a helyreigazítást, nem szóltam semmit így.

(#15471) gabor9991 válasza kcsa (#15469) üzenetére


gabor9991
őstag

7 év alatt nem találtam benne egr-t...

[ Szerkesztve ]

(#15472) berek21 válasza troll81 (#15466) üzenetére


berek21
senior tag

Ha sikerül kiszedned, akkor cseréld ki mind LED-re. Megfogsz lepődni a külömbségen. 👌

LG Velvet eladó!

(#15473) gabor9991 válasza #31600896 (#15462) üzenetére


gabor9991
őstag

Ötletem épp lenne :)
Mi a hibakód?

(#15474) mtade válasza gabor9991 (#15473) üzenetére


mtade
aktív tag

Hibakód ötletem a p420 vagy p430 :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#15475) #31600896 válasza gabor9991 (#15473) üzenetére


#31600896
törölt tag

Azt nem tudom sajnos. Mit jelentenek ezek?

(#15476) #31600896 válasza #31600896 (#15475) üzenetére


#31600896
törölt tag

Katalizátor jónak bizonyul, CO2 kibocsájtást elvileg megnézték rajta, az jó.

(#15477) troll81 válasza berek21 (#15472) üzenetére


troll81
addikt

hol kapok ledet pl conrad? :F milyen a tipusa ennek az egonek? :F

(#15478) kcsa válasza gabor9991 (#15471) üzenetére


kcsa
veterán

Keresd jobban ;]

Mindenesetre ma is tanultam valamit, tényleg csak 1.8-2.0-ban van. Meglepődtem.

(#15479) gabor9991 válasza #31600896 (#15476) üzenetére


gabor9991
őstag

Hát, ha a katalizátor is jó, meg a szondák is, akkor ott valaki biztosan hazudik :)
Lehet még egy pici lyuk is a kipufogón valahol és erre nyögi be a hibát a lambda, mert ott jut a rendszerbe oxigén.De ezt így telefon kijelzőjén nem tudom biztosra megmondani, hogy tényleg az-e a hiba.Ez csak egy lehetőség a sok közül.

[ Szerkesztve ]

(#15480) Szajo válasza Goose-T (#15465) üzenetére


Szajo
őstag

Az egész jó már...
1.0 ecoboost tartossagara lennék kivancsi még...

(#15481) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ma észrevettem, h valami nyiszorog jobb oldalt elől. Olyan mintha a fékpofa hozzáérne egy fordulat után egy ponton a tárcsához. Lehet ilyen? Ha jobbra kanyarodok nem hallok semmit, de bal kanyarban és egyenesben végig hallom. Alacsony sebességnél (5-35km/h) alig, szinte semmennyire nem érzékelni, de ha gyorsabban megyek úgy hangosodik.
Mi lehet a baja?
Tavaly tavasszal lettek cserélve elől a fékek, legalábbis számla szerint.

A kipuff ár a katalizátor utáni dobokra és csőre vonatkozik. Rozsdásabb mint a lengőkarok vagy az alváz többi része.
A hátsó lengőkarok kompletten jó vásárnak tűnnek: vasak, szilentek, csavarok... És az egész új lesz.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15482) Pikkolo^^ válasza .Szaki. (#15464) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Szerinted mit lehet várni egy min. 14 éves autótól?

(#15483) kelly416


kelly416
veterán

Van tippetek, hogy mi lehet ez a csatlakozó? Olyan, mintha egy kis izzó vagy biztosíték kellene oda, de a gázpedál fölé mi a matyinak?
MK2 2.0 TDCI

(#15484) berek21 válasza troll81 (#15477) üzenetére


berek21
senior tag

Nekem (igaz mk3 mondeo) 4db t10 w5w, és 6db t5 (rizsszem) kellett. Szerintem akár már jobb autós boltokban is találsz ilyet. Ha ráérsz, akkor ali, e-bay is szóba jöhet. Fehéret vegyél, és a beszerelésnél figyelni kell a polaritásra.

LG Velvet eladó!

(#15485) gabor9991 válasza kelly416 (#15483) üzenetére


gabor9991
őstag

Lábtérvilágítás? :U

[ Szerkesztve ]

(#15486) berek21 válasza gabor9991 (#15485) üzenetére


berek21
senior tag

Igen azaz. Szineset ha kérhetném. :)

LG Velvet eladó!

(#15487) #31600896 válasza gabor9991 (#15479) üzenetére


#31600896
törölt tag

Francba akkor sose derül ki, mindenki mást mond. Attól tartok így használom és nagyobb bajt idéz elő idővel...

(#15488) kelly416 válasza gabor9991 (#15485) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... elég fura lenne. Hacsak nem a belső világítással egyszerre működik, de ez a megoldás ebben a pillanatban jutott csak a fejembe. Meg fizikailag is kicsit lerúgás veszélyes helyen van, de majd meglesem jobban a könyvét, eddig nem találtam benne hasonlót. És ilyen kialakítású izzót sem nagyon találtam eddig.

De egyébként tettem lábtérvilágítást, rgb ledsor van mind a négy (hátul középen valamiért nem megoldható) lábtérben, de sajna bluetooth-os irányítású kütyü volt, és valószínűleg egyszer ráindítottam bekapcsolt állapotában és kinyírta a túlfesz. Mármint a bluetooth-t csak, így mosz fantáziája szerint világít. Majd veszek másikat. De ez a kis izzó bolygatja a fantáziájat.

(#15489) kcsa válasza kelly416 (#15488) üzenetére


kcsa
veterán

Pedig tényleg lábtérvilágítás :) Trend felszereltségű C-Maxban is benne hagyták a foglalatot, maga az izzó csak magasabb felszereltségi szinthez jár. Logikus ugye.

(#15490) gabor9991 válasza kelly416 (#15488) üzenetére


gabor9991
őstag

Fura mi ?:D
T10 izzó kell bele.

(#15491) .Szaki. válasza Pikkolo^^ (#15482) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem ez volt a kérdés. :N

A kérdés az volt, hogy igaz-e a legenda, hogy a többi típushoz képest az Mk1-es Focus sokkal jobban rozsdásodik-e? Az evidens, hogy egy minimum 14 éves autó rohad, csak nem mindegy, hogy mennyire hajlamos rá. Persze sok mindentől függ, de akkor is általánosságban azért ki lehet jelenteni, hogy bizonyos típusok bizonyos idő alatt jobban rohadnak, mint mások.

(#15492) kelly416 válasza kcsa (#15489) üzenetére


kelly416
veterán

Ne is mondd. Akkor dobtam hátast, amikor volt főnököm elmesélte, a G Astra csak csúcs felszereltséggel húzza fel az ablakot amikor bezárod, de lekapod a kárpitot, azt az egyetlen forrasztást megejted, amihez meg a drót is ott van egyik végével beforrasztva gyárilag, és a Tiéd is egyből megcsinálja ugyanezt. De ezek szerint a Ford még viccesebb. Kíváncsi lennék, ez az egyetlen extra mennyibe fáj hivatalos vásárlásnál. :DDD

---

Egyébként igaz az, hogy bármelyik Ford kulcs bármelyik Fordot bezárja (asszem a hengeres szárú, hatszög fejű kulcsokra mondják ezt), csak nyitni nem nyitja?

gabor9991:
Betojok, ilyen még van is otthon. Ha haza érek, kipróbálom. :R

[ Szerkesztve ]

(#15493) gabor9991 válasza kelly416 (#15492) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem csak ez az egy extra lett lebutítva.Ott van pl. az aux bemenet is a kesztyűtartóban csak kell rá venni egy csatlakozót és már működik is.Vagy pl. a tempomatot is be lehet utólag kapcsolni, ha szerzel bele tempomatos kormányt vagy utólagos vezérlőt.
A kulcsos legenda tényleg igaz.

(#15494) flymi válasza kelly416 (#15492) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Sokszor én is a hajam tépem, mikor leállítom az autót és utána jut eszembe, h bakker az ablak lehúzva maradt. Ilyenkor újra gyújtás, felhúz, leállít. Jó lenne ha tudná a felhúzást anélkül is, h ennyit kéne "kulcsozni".

ERRE valaki? :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15495) kcsa válasza flymi (#15494) üzenetére


kcsa
veterán

A felhúzás is felszereltségfüggő, próbáld ki, hogy neked megy-e: távirányítóval bezárod, de tartsd nyomva a zárógombot aránylag sokáig. Felhúzza (vagy sem :) )

(#15496) pet007 válasza flymi (#15494) üzenetére


pet007
aktív tag

Nalam akkor csinalt hasonlot amikor fektarcsa nem volt teljesen kozepen, kerek le, kozepre szepen beallit majd kerek viszza. Tobb helyen azt mondtak fekpofa csere, de mivel elotte lett cserelve az ossszes tudtam hogy nem az.

(#15497) updog válasza kcsa (#15489) üzenetére


updog
senior tag

:Y Már rendelem is a zöld LED fényforrást bele :DDD Belső tér világításért nem szólnak be műszakin ugye?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15498) kcsa válasza updog (#15497) üzenetére


kcsa
veterán

Nem számít. De előtte ellenőrizd le, hogy tényleg ott van-e, mert kb. szerencse kérdése hogy bekerül, vagy sem.

(WagonR gyártás beindításakor voltak olyanok, hogy fizikailag bent volt az elektromos szervó, csak a biztosítékot nem rakták be a táblába, volt ködlámpa, csak nem kivágott lökhárítót raktak fel, és hasonlók).

[ Szerkesztve ]

(#15499) kelly416 válasza gabor9991 (#15493) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... a tempomat be van kötve, 2 napig működött, de hangyányit sem bízom már abban a szerelőben, majd megnézetem massal, de rá ér. Gyanitom, csak a gombokat kellene kicserélni, mert a bekapcsoló gombjára nem reagál semmit.
Jack meg van a kesztyűtartóban, és eléggé gyarinak látszik.

(#15500) DeFranco válasza kelly416 (#15499) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kinzo kérdés:

tett már valaki valaha kesztyűt a kesztyűtartóba? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.