Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:35:32

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) Tsebacsi válasza sparta2 (#15749) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Don vöri, az enyémből (ST line) a hátsó középső könyöklő és a piperetükör világítás lett "kispórolva", ez utóbbi miatt Asszony azóta is a magassarkú hegyével veri a fejem (jogosan), fene se gondolta 2017-ben hogy az ilyen extralistás...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15752) sparta2


sparta2
tag

Na szép, akkor nem hisztizek! :(((

(#15753) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megjött a hátsó embléma. Leszedtem a régit (karmokon kívül kétoldalú volt még alatta) és azon a műanyag *ecivel volt felragasztva, vagyis esélytelen volt feszegetni. Az újat csak simán felragasztottam a helyére, remélem ez a 3M ragasztó is olyan erős, mint a gyári és nem jön le.
A végeredmény szép, remélem a víz nem megy alá és nem kezd el pont ott rohadni.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15754) radi8tor válasza Tsebacsi (#15751) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha neten rendelted még vissza viheted 14 napig :D

⭐ Stella

(#15755) Mi5u válasza sparta2 (#15747) üzenetére


Mi5u
tag

2011-es Trend Plus C-Max-ban mindkettő oldalon van,külön nem kellett kérni.

[ Szerkesztve ]

(#15756) sparta2


sparta2
tag

Köszönöm a válaszokat!

(#15758) bull84ghia


bull84ghia
őstag

2009-es C-maxom van amiben kulcs nélküli indítással rendelkezik. Hogy lehet ehhez másik kulcsot tanítani. Csak a nyitás és zárás része érdekelne. 2004-es focusnál 4x kellett gyújtást adni és akkor lépett tanuló módba. Ennél nem működik. Valakinek ezzel tapasztalata?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15759) 3L1T3


3L1T3
addikt

Sziasztok,

XIII. kerület környékén vagy online hol tudnék venni 16 db Ford Focus (MKII 2005) kerékcsavart és hozzá 4db kerékőrt? :R

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#15760) kcsa válasza 3L1T3 (#15759) üzenetére


kcsa
veterán

Cromax, szinte biztos hogy raktáron is van.

(#15761) Jenne válasza 3L1T3 (#15759) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Én most szeptemberben, amikor a MARSO egyik pécsi szervizében jártam, akkor ott láttam fordhoz való, gyári kerékanyákat. De más több autó típushoz is való kerékanyák kerékcsavarok is voltak.Rögtön vettem is a fiam autójára (Fiesta) tartalékba pár darabot. Jó drága volt darabja, :DDD 240 Ft/db... :O :DDD ráadásul a fényezett nem a matt acél színű. :K Ott láttam az üveges vitrinjükben dobozban kerékőröket is, több méretben is.
Egy telefont megér érdeklődni, ha van a közeledben MARSO szerviz.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#15762) ReFleXx válasza 3L1T3 (#15759) üzenetére


ReFleXx
addikt

szerintem neked nem kerékcsavar, hanem kerékanyák fognak kelleni
kerékőrt csak nagy értékű felninél használnék már és csakis ugy ha én magam rakom fel őket meg szedem le, mert irdatlan szopás tud lenni belőle ha elbasszák a kulcsot...
alufelnihez vagy acélfelnihez kellene amugy?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15763) #27070592 válasza 3L1T3 (#15759) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ha ragaszkodsz a nem szokványos kerékanyákhoz , megnézheted ezt a szettet is.

Kérdés hogy hány cserét bír ki a hozzá adott adapter.

(#15764) kcsa válasza #27070592 (#15763) üzenetére


kcsa
veterán

Ilyenem van, első blikkre nekem az anya feje tűnik gyengébb minőségűnek, aztán persze ki tudja. De olyan sűrűn úgysem cserélek kereket hogy hamarabb kopjon el, mint az autó :D

(#15765) 3L1T3 válasza ReFleXx (#15762) üzenetére


3L1T3
addikt

Igen lehet hülyén fogalmaztam.

Gyári alufelnihez kellene kerékanya. Most vettük páromnak az autót és az előző tulajnál a gumisok kicsit szétbarmolták a csavarok fejét.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#15766) ReFleXx válasza 3L1T3 (#15765) üzenetére


ReFleXx
addikt

M12 x 1,5 kell neked Focusra. Galaxy-é pl más
kb minden autos boltban, gumisoknal is lehet kapni, arra figyelj hogy ne ilyet, hogy ra van sajtolva a krom kupak az anyara, mert ezeknel elobb utobb leesik a kupak
lehet kapni olyat amelyiknel

lehet kapni ilyet aminel egy anyagbol ban, es nincs kupak.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15767) skopy válasza sparta2 (#15747) üzenetére


skopy
tag

Szia
Én is hasonló problémákba ütköztem.
Az ebay-en nézelődtem, két ilyen ledre gondoltam kétoldalra.

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#15768) kelly416 válasza 3L1T3 (#15759) üzenetére


kelly416
veterán

Én is fenntartásokkal kezeltem, és biztos vagyok benne, hogy nemsokára meg is kapom a beosztásom itt egy-két embertől, de fél éve használom és teljesen jól bevált. Azóta látta gumis, látta szerelő, rá is kérdeztem mindkettőre, és egyik sem találta gyenge minőségűnek.

(#15769) sparta2 válasza skopy (#15767) üzenetére


sparta2
tag

Próbáltam csatlakozót keresni a jobb oldalon, de nem találtam. Gondoltam, (ha van csati) veszek egy gyárit horror pénzért és csak bepattintom. A barkácsolást még meggondolom! Voltam a Fordnál valamiért és feltettem ezt a kérdést. Azt a választ kaptam, hogy felszereltségi szinttől és típustól is függetlenül, van ahol mindkét oldalon van a csomagtérben világítás, hol csak egy oldalon. A beépített kábelkorbács függvénye. Szerintem ez elég piti gyártási hozzáállás! Az FordEcat szerint 2 van benne (bal/jobb), de az előző (off) autóm tapasztalata alapján, ez nem jelent semmit. :F

[ Szerkesztve ]

(#15770) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Focus mk2-ben az anyósülés magassága nem állítható? :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15771) 3L1T3 válasza flymi (#15770) üzenetére


3L1T3
addikt

Nem, mi is most vásároltunk egyet és nem! :N

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#15772) flymi válasza 3L1T3 (#15771) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Asszony panaszkodott, h ha vehemensebben kanyarodok a majrévas összekócolja a homlokát. :)
Én sem találtam állítási lehetőséget, de gondoltam hátha csak felszereltség függő fícsör.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15773) kcsa válasza flymi (#15772) üzenetére


kcsa
veterán

Vegyél bontott jobbkormányosból ülést, az állítható lesz.

(#15774) flymi válasza kcsa (#15773) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

És azt vajon lejjebb lehet állítani mint a mostani gyári magasság?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15775) kcsa válasza flymi (#15774) üzenetére


kcsa
veterán

Természetesen ugyanolyan lesz mint a vezetőoldali (hiszen jobbkormányosban az a vezetőoldali... :) ) Ha az jó, a cseredarab is jó lesz.

(más okból, de én is cseréltem ülést, kárpitot is áthúztam a bontottra, így teljesen azonos maradt minden)

[ Szerkesztve ]

(#15776) flymi válasza kcsa (#15775) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát arra mos biztos nem futja, még a hátsó futóművet akarom rendbe rakni, aztán nagyon baba lesz a kocsi. Talán a tavasszal ha lesz rá keret, addig majd vagy kapaszkodik a majrévasba vagy behúzza a nyakát. ;]
Késő délután megyek nyomok egy telitankot, az idénre talán szűken elég lesz.
Nem akar a benzin ára belátható időn belül még lejjebb menni? Tudom nem vagytok jósok, de hátha valakinek jobb rálátása van (akár a rendszeresebb tankolásokból kifolyólag is) az olaj és dollár árfolyamra.

Az ülést pluszban magasítja még az utólag a huzat alá elhelyezett ülésfűtés is. Nem sok, de akkor is magasít kicsit.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15777) #27070592 válasza flymi (#15776) üzenetére


#27070592
törölt tag

A dollár április közepe óta ment kb 14 százalékot, 250ről 285re.
A wti olaj viszont most szakadt be másfél hónap alatt 25 százalékot, 75ről 57re.
Én várnék még egy hetet a teletankolással.
Bár nem valószínű hogy még egyszer visszatér a 300ft környéki benzinár, de egy 20ft csökkenésre én még számítok.
Az egy tank benzinnél kb egy ezres.

(#15778) Spyd


Spyd
csendes tag

Sziasztok

Egy 2008 as C-Max boldog tulajdonosa vagyok.Ma viszont amikor mentem a gyerekért az óvodába, hazafelé már nem indult el. Engine Malfunction hibaüzenet fogad és a motort sem tudom elindítani

Szerintetek mi lehet a gond ?

Tudom ezerféle gond lehet, de reggel szükségem lenne az autóra

(#15779) flymi válasza #27070592 (#15777) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nyomtam azért bele hazafelé 12,5k-ért, ebből lejött literenként -10Ft a 373.9Ft/L árból. Hónap elején még talán 390 körül lötyköltem bele egy ötösért, majdnem tele is lett most a tank, kábé 90% körül lehet.
Viszont azt tapasztaltam, hogy nem tudtam folyamatosan tankolni, folyamatosan levágta. Olvastam korábban, már volt ilyen jellegű probléma. Eddig másfél hónap alatt ha ötször tankoltam, de egyszer sem csinált ilyet.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15780) mtade válasza Spyd (#15778) üzenetére


mtade
aktív tag

Első körben jól a tetejére vágnék a műszerfalnak. Vannak benne gyenge forrasztások, az ütleg lehet helyrehozza.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#15781) Tsebacsi válasza mtade (#15780) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem javaslom... Ez így elsőre ha nem indul, akkut ellenőrizni, egyáltalán teker? Vagy el se kezdi? Vagy nem kapja el? Félek ez sárga angyal vagy tréler egy Ford szervizbe és diag :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15782) kcsa válasza Spyd (#15778) üzenetére


kcsa
veterán

Úgy látom dízel. Pénztárcát készítheted jó eséllyel...

(#15783) Spyd válasza Tsebacsi (#15781) üzenetére


Spyd
csendes tag

Szia, Akku jó, minden elektromos dolog működik, lámpa légkondi, elektromos ablakemelő stb

(#15784) Spyd válasza kcsa (#15782) üzenetére


Spyd
csendes tag

Igen Diesel 1.8 TDCi

ne rémiszgess

(#15785) gabor9991 válasza Spyd (#15784) üzenetére


gabor9991
őstag

Ki kell olvasni a hibakódot, addig kár feleslegesen megrémülni :)

[ Szerkesztve ]

(#15786) kcsa válasza Spyd (#15784) üzenetére


kcsa
veterán

Hogy ne csak rémisztgesselek, lehet olcsó is :)

(#15787) SzlobiG válasza Spyd (#15784) üzenetére


SzlobiG
félisten

Diag nélkül csak találgatás. Viszont az a motor nem épp egy ajánlott verzió.

(#15788) Mi5u válasza Spyd (#15784) üzenetére


Mi5u
tag

Diag nélkül , csak egy kép alapján nem lehet megmondani. Mivel hirtelen állt le, és előtte gondolom rendesen működött(értsd. nem rángatott, nem volt gyanús hang, stb.) akkor lehet csak valamelyik szenzor tilt le.

(#15782) kcsa: Sztereotípia ON. Sajnos bármilyen üzemű autóra rá lehet locsolni egy vagyont, nemcsak egy dízelre.

[ Szerkesztve ]

(#15789) kcsa válasza Mi5u (#15788) üzenetére


kcsa
veterán

Igen és nem. De bevallhatod hogy az 1.8 igen kockázatos vétel.

Ha nekem kellene vagy egyáltalán lehetne költeni az üzemanyagrendszerre 300k-t, azért az igen meglepő lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#15790) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok, 2003-as fókára nincs valakinek egy zárhíd takarója? Hiába túrom a netet, nem találok még bontottan sem... :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15791) Mi5u válasza kcsa (#15789) üzenetére


Mi5u
tag

Ha időben van cserélve az üzemanyagszűrő és nem mindenféle gyanús lötyi van beleöntve akkor egy Delphi rendszer is tud tartós lenni. Valamint minden magasnyomású rendszerre alapszabály , hogy nem várjuk meg amíg porzik a tank. Üzemanyagrendszer mint olyan meg nincs. Legalább 15+ éve már a befecskendezőrendszer(elektronika is) része.
A karbantartás hiányára visszavezethető hiba meg User Error. Ott kár a gyártót hibáztatni.

[ Szerkesztve ]

(#15792) kcsa válasza Mi5u (#15791) üzenetére


kcsa
veterán

Lehet a szavakon lovagolni, de attól még ugyanarról beszélünk. És lehet hogy user error, de érzékeny a rendszer. Pont. (és tartalmaz további érzékeny elemeket ugye)

Egyik TC cikkben/videóban/podcastban (már nem emlékszem hol olvastam/hallottam) volt egyszer, hogy a mai modern technika üzemeltetésére - ami az autókban van - az átlagember már nem képes. És komoly igazság van benne.

[ Szerkesztve ]

(#15793) Mi5u válasza kcsa (#15792) üzenetére


Mi5u
tag

Autótechnikusként tisztában vagyok vele.

"a mai modern technika üzemeltetésére - ami az autókban van - az átlagember már nem képes."
Csak az időszakos karbantartást kell normálisan megcsinálni, és pár alapszabályt(ami benne van a kezelési útmutatóban) betartani. De sok ember túlvállalja magát (mert a szomszédé nehogy már jobb legyen), és mikor az alap dolgok elhanyagolása miatt beüt a krach akkor megy a másra mutogatás.
Minden típushibát lehet valamilyen módon kezelni, igaz ez néha több odafigyelést és pénzt kíván.
A fentieket vásárláskor figyelembe kell venni. A piac beáraz, és nem szégyen eggyel kisebb kategóriát venni, ha csak arra van pénzünk.

(#15794) kcsa: Vagy jönnek kérdeznek, de nem tartják be ilyen-olyan okokból, aztán meg megy a sírás ha jön a baj.

[ Szerkesztve ]

(#15794) kcsa válasza Mi5u (#15793) üzenetére


kcsa
veterán

Csak az időszakos karbantartást kellene normálisan megcsinálni, és pár alapszabályt(ami benne van a kezelési útmutatóban) kellene betartani.

De a többség nem olyan mint te (vagy én) aki egy egyébként is műszaki fórumon mozog :)

(#15795) ReFleXx válasza Sub-ZeRo (#15790) üzenetére


ReFleXx
addikt

bontosok nem raknak fel minden kacatot a netre, latogass meg par ford bontot, biztosan talalsz

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15796) Goose-T válasza Sub-ZeRo (#15790) üzenetére


Goose-T
veterán

Hívd fel őket telefonon. Tegnapelőtt voltam náluk, szokásos olaj+szűrőcsere, meg műszakiztatták a kocsimat, és van náluk egy MK1-es Focus kombi bontáson, az biztos. Hátha van nekik olyan, ami neked kell.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15797) Spyd válasza Spyd (#15783) üzenetére


Spyd
csendes tag

Sziasztok, mégiscsak az Akksi volt a ludas :))

Köszönöm a segítséget

(#15798) Tsebacsi válasza Spyd (#15797) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na örülök neki! Mindig kell az akkura is gyanakodni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15799) kcsa válasza Spyd (#15797) üzenetére


kcsa
veterán

Nagy mák, erre lehet bontani egy sört, pedig aztán én nem vagyok ivós :D

(#15800) Sub-ZeRo válasza Goose-T (#15796) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönöm, ránézek! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.