Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) gabor9991 válasza Mikulásbá (#15046) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem lesz magas a 190mm?
Enyémbe csak a 175magas fér be.

[ Szerkesztve ]

(#15052) Mikulásbá válasza gabor9991 (#15051) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na ezt nem is néztem,de szerintem annyi hely van még.

(#15053) Mikulásbá válasza gabor9991 (#15051) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 72Ah-s már túlzás lenne?Az 175 magas,de hosszabb,viszont az beleférne.
Állítólag túl sokkal nem szabad túllépni a gyári méretet a töltés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15054) gabor9991 válasza Mikulásbá (#15052) üzenetére


gabor9991
őstag

Befér, csak a fedelet nem lehet a helyére tenni.
Akku kapacitás és a töltés között nagyjából semmilyen összefüggés nincs.Kalciumos legyen az akku, arra még figyelj.

Enyémben a gyári bírt 4 évet, ezt lecseréltem egy motorcraftra az bírt 3-at most egy Jász akku van benne ez 4.éves.Ha ez megadja magát, újra a legolcsóbb megy bele :)

[ Szerkesztve ]

(#15055) Mikulásbá válasza gabor9991 (#15054) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az Exide Ca alapú,ha jól sejtem.
Most mértem,32 cm-ig mehet bele akku.Viszont érdekes dolgot tapasztaltam,félórája azt jelezte a töltő,hogy teljesen töltött az akku,na gondoltam pár perc múlva újra ráteszem,hátha még megy egy kicsit-most azt jelzi,hogy félig sincs feltöltve.A töltő nem százas vagy az akku? :F
A gyári "Ford" akku 10 évet bírt ki,minden gond nélkül,télen nyáron.

[ Szerkesztve ]

(#15056) gabor9991 válasza Mikulásbá (#15055) üzenetére


gabor9991
őstag

Meg kellene mérni multiméterrel.
50%-os töltöttség, nyugalmi állapotban kb. 12.4V

(#15057) Mikulásbá válasza gabor9991 (#15056) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most nem tudom,szolgálatban vagyok,nincs nálam.

(#15058) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Viszont a töltő AutoXS,amire van panasz is,ha jól láttam. :B
Most csak ez van,de a másik is egy régebbi Lidl-verzió.

(#15059) kelly416 válasza Mikulásbá (#15055) üzenetére


kelly416
veterán

Nem tudom, miben és mennyire másak a gyári akkuk, de általában azok kibírják a 10 évet kis szerencsével, utána akármit teszel bele, ami gariidőn felül van, az ajándék. Na jó, nem ennyire kemény, de majdnem 3-4, jo esetben 5 év, aztán kakukk.

(#15060) Mikulásbá válasza kelly416 (#15059) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ezt tudom.

(#15061) #31733248 válasza Pardise (#14886) üzenetére


#31733248
törölt tag

Megjött az enyém is, a jövő héten átvehetem.

(#15062) molnarpeter válasza Mikulásbá (#15048) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

akkumulatorakcio.hu

(#15063) Mikulásbá válasza molnarpeter (#15062) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ennél vannak jobb netes ajánlatok.Igaz,nem sok a különbség.

(#15064) molnarpeter válasza Mikulásbá (#15063) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Összességében legolcsóbb akkut itt találtam pár hónapja, korábban sem volt bajunk az electric powerrel. Ha nem kell Ca-Ag, jók ezek is szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#15065) embe válasza Mikulásbá (#15055) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem is a Merivában azt jelezte, hogy teljesen töltött, de valójában vacak volt. Ha 10 évet kibírt, akkor tedd össze a kezed, kiszolgálta az autót.
Én akkor Exide Premiumot, 70Ah-t vettem, jó kis akksi volt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15066) tailor válasza Mikulásbá (#15046) üzenetére


tailor
őstag

Exide Premium a tuti - előzőleg is ilyen volt a miénkben (2005, 1.6), és 7 (!!!) évig bírta. Most is ilyen ment bele., ez Fókába való.
A Forexet amúgy nagyon ajánlom, profik minden tekintetben.

(#15067) Mikulásbá válasza tailor (#15066) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Délelőtt kiderül,hogy akku gond van,vagy töltés,esetleg egyéb.Én lehet bevállalom a 72Ah-s változatot,befér a akkutálcára.

[ Szerkesztve ]

(#15068) embe válasza Mikulásbá (#15067) üzenetére


embe
nagyúr

Rosszul írtam, nekem is 72Ah-s volt. Ilyen.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15069) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nos,mivel reggel meg se nyekkent indításkor,szinte tuti akku lesz a gond.Melóból egyenesen a szerelőmhöz mentem,de ugye a motorház tető is kulccsal nyílik,le kellett állítani a masinát.Utána sem indult már újra,bikázás után mérés,töltés van. :(
Szóval akku rendelés folyamatban.

(#15070) Sub-ZeRo válasza Mikulásbá (#15069) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ahogy olvasom 10 évet bírt neked a gyári. Szerintem ted össze a kezed, mert bátyámnak a Suzukiba a garancia lejárta után minden akku megdöglött benne. Mindegy milyen márka volt...
Szóval ez a 10 év dicséretre méltó!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15071) Kephamos válasza kelly416 (#15059) üzenetére


Kephamos
addikt

Az enyémben 6. éves a gyári és egyelőre hibátlan. Télen kiderül, hogy lehet mégsem az. :)

Mk3 fóka középső kijelző világítás cseréjéről valakinek valami infó? Legalább az, hogy mi a hivatalos angol neve, mert sehol nem találok semmi infót.

(#15072) radi8tor válasza Sub-ZeRo (#15070) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért tegyük hozzá, nagyon számít az is hogyan használják az autót, mennyit indítóznak, mennyit áll hidegen töltés nélkül, stb, stb.

⭐ Stella

(#15073) Sub-ZeRo válasza radi8tor (#15072) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Minden nap ment a kocsi és télen garázsban állt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15074) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Utolsó két tankolásomnál volt egy-két gubanc. Először tele szerettem volna tankolni Mondeot és kb 50-55 liter helyett csak 30-ig töltötte a pisztoly, utána lekattant és nem is tudtam bele nyomni többet. Azóta tegnap tankoltam újra, kb negyedig volt a tank, de már az elején lekattant kétszer is egymás után a töltőfej. Úgy sikerült bele tölteni kb 54 litert, hogy végig fogtam... találkoztatok már ilyennel?

(Mondeo MKIV fl)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15075) Tsebacsi válasza Real_Necro (#15074) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lehet a gázkivezetővel van valami? :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15076) kelly416 válasza Real_Necro (#15074) üzenetére


kelly416
veterán

Nem-e esetleg megpróbált valaki kicsempészni belőle üzemanyagot, és idegen anyag kerülhetett a szűrőbe? Vagy eleve valahol sikerült gyengébb minőséget tankolni, és elrakódott a szűrő? Merthogy tudtommal ezekben (már az enyémben is, MKII Fóka) van egy szűrő már a betöltő nyílásban is, többek között megakadályozandó leszívni az üzemanyagot illetéktelenek által.
Faternak van olyan szűrős tölcsére, amint a GO átfolyik, de a víz fenn marad (állítólag csak sűrű a szövése a fémszálnak, de szerintem valami víztaszító anyagos lehet, pl. olaj és az okozza ezt), és lehet, Nálad is volt valami trutymó egy régebbi tankolásnál, amit ez kiszűrt, csak nincs ahová kiürítse, azon habzik fel az üzemanyag már az elején és lekattintja a pisztolyt.

(#15077) jansky1 válasza jansky1 (#14565) üzenetére


jansky1
senior tag

Bendix hiba volt az ok.
Figyelgetem majd, hogy ezzel most megoldódott-e minden indítási gond.

(#15078) Real_Necro válasza kelly416 (#15076) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egyetlen kúton tankoltam mindig az utóbbi időben. Mindig OMV Maxxmotion megy bele. Az autó sem volt nagyon magára hagyva, valamint automata záras (titanium felszereltség).
Lehet valami kosz, de ha még csinálja megnézetem szerelővel.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15079) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

15 perce hozta a futár az akkut,5 perc és benne is volt.

[link]

A sorszáma alapján 2017 decemberi?Remélem ez nem számít idősnek,hogy addig állt raktáron.
12.85V volt benne,majd szombaton rátöltök.

[ Szerkesztve ]

(#15080) kelly416 válasza Real_Necro (#15078) üzenetére


kelly416
veterán

Nincs esetleg ilyen olcsón beszerezhető telefonra csatlakozó endoszkóp kamerád? Mert igazából belekukkantani te is bele tudsz azzal, nem hiszem, hogy bármi botrányt tudnál csinálni. Legalább egy annyit megtudsz, hogy koszos-e nagyon. Bár tény, eléggé furcsa a jelenség.

Mifelénk is a legjobb minőség talán az OMV-nél van, vagy legalábbis a legkevesebb adalék, így én is mindig ott tankolok. :K

(#15081) Real_Necro válasza kelly416 (#15080) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ennek a nyílását pontosan merre találni? Munkahelyemen van endoszkópos kijelzős kütyü, azzal meg tudnám lesni. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15082) DeFranco válasza Real_Necro (#15081) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt mondtad az utolsó két tankolásnál történt. ugyanannál a kútfejnél? kutast kérdezted, hogy rossz-e a pisztoly véletlenül?

(#15083) Real_Necro válasza DeFranco (#15082) üzenetére


Real_Necro
veterán

Két külön fejnél, de ugyan azon a kúton.
A shopját most építették át, de a töltőknél elvileg nem történt változás.
Kb 2-3 hét múlva kell megint tankolnom, kipróbálok egy másik OMV kutat. Ha ott jó lesz, akkor lehet a pisztolynál állítottak el valamit.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15084) albiosz válasza Real_Necro (#15074) üzenetére


albiosz
őstag

Nekem is előfordul MK1 Fókával és kizárólag OMW kutakon, de ott sem ugyanazzal a pisztollyal. Eddig 2 alkalomra emlékszem 2 év alatt. Utána pl. MOL-nál simán teletöltöttem legutóbb.

(#15085) radi8tor válasza Mikulásbá (#15079) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Teljesen jó az az érték.

⭐ Stella

(#15086) gabor9991 válasza Mikulásbá (#15079) üzenetére


gabor9991
őstag

12.85V volt benne,majd szombaton rátöltök

Nagyon nagy szükség nincs rá :) teljesen fel van töltve.

(#15087) ReFleXx válasza Real_Necro (#15074) üzenetére


ReFleXx
addikt

vagy pisztoly problema a kuton vagy tankszellozes problema a kocsinal, tankolj tök mashol legkozelebb probabol

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15088) Real_Necro válasza ReFleXx (#15087) üzenetére


Real_Necro
veterán

Meg lesz, köszönöm a tippeket. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15089) kelly416 válasza Real_Necro (#15081) üzenetére


kelly416
veterán

Minek a nyílását? Én az üzemanyagbetöltő nyíláson lesnék be, hogy a szabad szemmel látható rész alatt mi is van. Hátha felfedezek valamit, és nem kell 2-3 hétig rágódni meg másik kútra menni.

(#15090) kelly416


kelly416
veterán

Mi a manó lehet az autóval? MK2 Fóka, 2.0 tdci, gyári fejegység. Tegnap levettem az akkusarut (kipattintottam a kormánylégzsákot, hogy a tempomat gombjaihoz hozzá férjek, mert nem működik, és véletlen sem akartam, hogy kinyíljon a lufi), és mióta vissza tettem mindent a helyére, azóta ha bekapcsolom a fejegységet, kiír egy nagybetűs "ONE HOUR" feliratot, utána meg egy "Wait" kíséretében vissza számol 30 perctől.
Nem, még nem vártam végig, nem hiányzik, hogy esetleg letiltsin valamit. Van tippetek, mi lehet ez?

(#15091) kcsa válasza kelly416 (#15090) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt elvileg akkor írja, ha a kódot tízszer rosszul írtad be.

(#15092) kelly416 válasza kcsa (#15091) üzenetére


kelly416
veterán

Hát, igazából harmadjára jól írtam be, látszólag elfogadta, és most még kódot sem tudok írni. De akkor saru le, seru fel, újra próbálom. :)

(#15093) berek21 válasza kelly416 (#15092) üzenetére


berek21
senior tag

A saru visszarakása előtt várj 10 percet.

LG Velvet eladó!

(#15094) kelly416 válasza berek21 (#15093) üzenetére


kelly416
veterán

Mindegy, mégiscsak elrontottam, számolja a próbálkozásokat. A legközelebbit a könyvébe írt kóddal a kezemben teszem meg. A memóriám már nem a régi. :DDD

(#15095) Drp81


Drp81
aktív tag

Sziasztok!

Nem olvastam végig a hosszú topikot, remélem nem ismétlek senkit. Szeretnék segítséget kéni.
A minap szert tettem egy Ford Mondeo BA7 Ghia Ex. (2008/08) típusú autóra, amelyben a következő Sony fejegység van:

A telefon kihangosítást szeretném beállítani, de nem tudom. A PHONE gomb, vagy a zöld vagy piros gomb megnyomásával az AUDIO MUTED felirat jelenik meg. Ez azt jelenti, hogy nincs benne Bluetooth? Akkor miért vannak a telefon felvevő/lerakó gombok? :W
Ha nincs benne, akkor lehet utólag beszerelni ilyet?

Köszi a segítséget előre is :R

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#15096) kcsa válasza Drp81 (#15095) üzenetére


kcsa
veterán

A Bluetooth külön modulban van, nem a fejben.

(#15097) bull84ghia válasza Drp81 (#15095) üzenetére


bull84ghia
őstag

Maga a fejegység tudja kezelni a bluetoothot, de csak abban az esetben ha a modul csatlakoztatva van hozzá. Ki kell venni a kesztyűtartót mert ott a helye a modulnak. Ha nincs ott márpedig véleményem szerint nincs akkor meg kell nézni hogy a helyén ott van-e a csatlakozó. Ha igen akkor bontókban kell venni egy ilyen modult össze dugni és már kész is. Ha nincs ott a csati akkor kábelezni kell ami nehezebb de nem lehetetlen. Én c-maxban csináltam csak én az USB miatt.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15098) kelly416 válasza bull84ghia (#15097) üzenetére


kelly416
veterán

Szuper. Nekem meg pont benne van a modul, de a fejegység ezek szerint cserélt, de eredeti Sony, csak éppen nem a telefonos. :( Merthogy bluetooth van, csatlakozni tudok hozzá, csak a fejegységem nem kezeli. Igaz, MK2 Fóka, a másik fajta Sony fejegységgel. (A kép csak illusztráció, semmi közöm hozzá.)

(#15099) Drp81


Drp81
aktív tag

Köszönöm a segítséget :C , körülnézek akkor egy bontóban, mert szerintem sincs benne.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#15100) kelly416 válasza Drp81 (#15099) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Redmi Note 4 valamiért nem látta, Samsung A3 2017 látta az autó bluetooth egységét, és a Xiaomi A2 lite is látja. Legalább egy másik telefonnal próbálj rákeresni még azért bontó előtt.

Egyébként hogy néz ki ez a bluetooth egység? Hol kell keresni a kesztyűtartó alatt? Mert én a minap kiszedtem azt is (nem egy nagy valami), úgyhogy belekukkantanék még egyszer, már csak kíváncsiságból is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.