Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) OPiiPO válasza Mi5u (#15300) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi! :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15302) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Közben megtörtént az újabb tankolás. Valószínűleg a kútnál lesz a bibi, mert most rendben volt, nem lőtte ki a pisztolyt.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15303) troll81


troll81
addikt

Sziasztok valaki nem tudja pontosan milyen vastag hűtő kell a 1.8 zetec motorhoz? Mk1 focushoz? Szivason vagyok vele. Valami nem passzol. A regit nem láttam igy nem tudom az új meg vékonyka. :((( mert kijelentette a szerelő h hengerfej bajos. Kb 6000 km ezelőtt. Nem. Igazan hiszek neki. Az auto megy heti 1000 km kb de csak bizonyos sebesség utan melegszik a víz. Minden új benne a hűtő re gyanakszom h nem passzol bele. Találtam 3 4 fele vastagsagban. Ezert erdeklodnek.

(#15304) Mi5u válasza troll81 (#15303) üzenetére


Mi5u
tag

Vagy csak annyira koszos a rendszer vagy maga a hűtő, hogy nincs meg a hűtőkapacitása.
Amúgy 1 fajta van hozzá.

(#15305) Hannibhál válasza troll81 (#15303) üzenetére


Hannibhál
őstag

H érted h bizonyos sebesség után melegszik? :Y

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#15306) Pardise


Pardise
senior tag

A mai nap lemostam a kocsim itthon, majd miután végeztem a mosással nem indult be a kocsim. See manual, full accessory active, ezeket írta ki, valamint pirosan világított az akksi ikon és volt kint egy kulcs jel is. Többször indítoztam, de nem indult. Vártam egy kicsit, utána beindult és azóta jó. Mi a fene lehetett ez?

Your car, your life ;)

(#15307) Tsebacsi válasza Pardise (#15306) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Olyan mintha az immo tiltott volna le. Kulcsnélküli indítós?

(#15308) SzlobiG: Erre gondolni sem mertem, nem mosunk motorteret :B

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15308) SzlobiG válasza Pardise (#15306) üzenetére


SzlobiG
félisten

Motorteret nem mostad agyon? Beázásra tippelnék mivel mosás után csinálta.

Ki kell olvasni, biztos tárolt el hiba kódot, ha mutatta a műszerfal.

(#15309) kcsa válasza Pardise (#15306) üzenetére


kcsa
veterán

Gondolom kulcs nélküli indítás van benne. Ilyenkor immo tilt le amennyire tudom. Eltávolodni a kulccsal, majd visszatérni, mintha mi sem történt volna :) (vagy nem :D)

[cinikusság] nem való neked ez az új autósdi :DDD [/cinikusság]

[ Szerkesztve ]

(#15310) Pardise válasza SzlobiG (#15308) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem mostam agyon a motorteret, fel sem lett nyitva. Miért mosnék motorteret? Többször mostam már le a kocsit itthon és soha nem volt semmi baj. Magasnyomásúval leverettem.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#15311) Pardise válasza kcsa (#15309) üzenetére


Pardise
senior tag

Benne volt a kulcs a kocsiban. Egyszer hallotam is, hogy indulásnak kezdett a motor, de nem indult be. Kulcs nélküli indítós igen.

Your car, your life ;)

(#15312) Tsebacsi válasza Pardise (#15310) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kérdés volt, nem vádlón mondta. Ez immo hibának tűnik, ilyen esetben még a becsuk - kinyit szokott segíteni. Ha újra csinálja, kulcscsere. Ha azzal is, szerviz. Ha nem, a másikban cserélnék elemet vagy szintén szerviz aztán nézzenek rá. (enyém ilyet nem csinált még).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15313) troll81 válasza Hannibhál (#15305) üzenetére


troll81
addikt

160 után addig semmi gond

(#15314) troll81 válasza Mi5u (#15304) üzenetére


troll81
addikt

Az uj hűtő 17mm vastag kb akkor ezt is ekl ktak mint a vizpumpat. 23 25mm vastag van itt felem amit m
Kidob a gép hozzá.

(#15315) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Azt jól gondolom, hogy az elektronikus szervizfüzet központi, és ha egyik márkaszervizből átmegyek egy másikhoz, ugyanúgy látnak és le tudnak kérdezni mindent?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15316) jupp008 válasza updog (#15315) üzenetére


jupp008
senior tag

Igen

(#15317) berek21 válasza troll81 (#15314) üzenetére


berek21
senior tag

Esetleg nézd át az egész vízkört. Pumpa, termosztát, csövek. Ha arra gyanakszol hogy kissebb a hűtő, azt úgy tudod legkönnyebben ellenőrizni, hogy leereszted a vizet. Megméred hogy mennyi, és összehasonlítod a gyári ajánlással.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#15318) troll81 válasza berek21 (#15317) üzenetére


troll81
addikt

minden uj pumpa termosztat hazal egyutt kiegyenlitotartaly csovek komplett csere volt.ma mertem a hutot 17 mm vastag :((( nem jo.de ez is uj.egy baratom szerint 1.6 focus hutoje. :W nem ertem miert nekunk kell ki filozni ki mit ba...t el az automon. :U

[ Szerkesztve ]

(#15319) ReFleXx válasza troll81 (#15313) üzenetére


ReFleXx
addikt

ilyenkor amikor melegedik mennyire meleg a hutobol visszatero vizcso?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15320) troll81 válasza ReFleXx (#15319) üzenetére


troll81
addikt

Rendesen minden jo eddig. Csak kiderult lassan a hűtő sem bele valo az új amit bele tettek. Nem az auto a hibás, a szerelő nézte be.... Vékony.. 17mm itt ahol rendelem van 23 25 mm amit 1.8 es 2.0 focushoz ajanlanak. Ahany ország anyi hűtő ezt sem ertem. :((( hova lett a sok normalis autószerelő?

(#15321) Mi5u válasza troll81 (#15320) üzenetére


Mi5u
tag

Válaszoltam a privátodra. Normális szerelő sajnos már kevés van, és azok is túlterheltek. :(((

(#15322) kelly416 válasza troll81 (#15320) üzenetére


kelly416
veterán

A legtöbb kiment külföldre, ahol a normális autótulajdonosoknak dolgoznak, akik kifizetik inkább a minőségi munkát, és nem minél olcsóbban akarják megúszni a dolgot. Ugye a politikát nem keverjük bele, bár nem tudom, hogyan lehetne másként leírni, hogy mitől lett ilyen a nép, de ameddig a nép ilyen, addig ezen nem lehet csodálkozni. Sajnos.

(#15323) Hannibhál válasza kelly416 (#15322) üzenetére


Hannibhál
őstag

én is mit kaptam az otthoniaktól, hogy skoda márkaszervízbe vittem a fiestámat...Após hordja oda már 21 éve az autóit, mert van ott egy ismerőse aki eléggé ért a kocsikhoz (vizsgabiztos már talán) s soha egyetlen egyszer sem volt gond egyik kocsijával sem, pedig Németországtól Olaszországig mentek mindegykkel mindenhol, s éves szinten simán megy 30k km-t, a mostaniába is 270e van...
Na de rendesen megcsinálták az enyimet is, kicsit húzósabb ára volt, de hogy minek (nem) lettem elhordva az valami gyönyörűséges :D
Tisztelet amúgy azon kevéske autószerelőnek aki amúgy hobbiból csinálja otthon falun, s olyan tudása is van, mert biztos van ilyen, csak arra mifelénk pont nem, ügyeletes autószerelőhöz a faluba egyszer vittem, még az elején, de soha többet inkább :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#15324) #31600896 válasza Hannibhál (#15323) üzenetére


#31600896
törölt tag

Felénk sem, mindig elküld, hogy be van táblázva, aztán sohasem vállal. Kielégítő válaszként ezt kaptam a kérdésemre: Járj vele így, más is szokott hibakódos kocsival járni...

(#15325) Hannibhál válasza #31600896 (#15324) üzenetére


Hannibhál
őstag

az a kedvencem, meg amikor mondják, hogy jó az úgy....Na mondom persze, biztos poénból építették bele, hogy több legyen a szervizköltséged nem?:)
Erre felcsillan a szemük, hogy de, hát persze, ez is csak lehúzás....
Oh édes istenem, ez még a szkíta jézust is übereli :D
Másik kedvencem, hogy öcsémnek elromlott az elakadásjelző gombja(beragadt így egyfolytába világított) s valamelyik szomszédos faluba egy szerelő kicserélte neki 2500ft-ért, s mondta papámnak(ő lakik öcsém mellett, ő ismeri a környékbeli embereket ezért az ilyeneket ő szervezi) hogy ez szakszervizbe lett volna 10-14e ft ha nem több! S én ezt hallgatom mindig, hogy pl neki az olajcsere megvan 7e ft-ból(vagy 9ből) a szomszéd faluba egy másik szerelőnél, engem akkor lehúztak a 8k-ba kerülő olajjal, meg a munkadíjjal(mondjuk azzal le is, jövőre magamnak csinálom, miután haverom mutatta, hogy milyen egyszerű) na de 7e-ért olaj+szűrő+kicserélni... Nem tom.

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#15326) Mikulásbá válasza kelly416 (#15322) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azért a másik oldal is megérne egy misét,lehúzások,átvágások tömkelegét lehet hallani,olvasni.

(#15327) kelly416 válasza Hannibhál (#15323) üzenetére


kelly416
veterán

Mifelénk van egy srác, megjárta Amerikát de haza jött honvágyból, és nekiállt motorokkal foglalkozni. Valamikor 7-8 évvel ez előtt vittem oda a motoromat, akkor ismertem meg a srácot. Félelmetesen jól csinálta a dolgát, meglepően kedves, jól felszerelt műhellyel, és számomra mai napig elképesztő szaktudással. Csak kissé nehezen lehetett elérni, néha 1-2 hétig kerestem, mire valamit meg tudtunk beszélni vagy csinálni. Pénzt alig akart elfogadni (igaz, gyakorlatilag én csináltam a motoromat az Ő irányítása alatt ameddig másik motorral foglalkozott, de ezt én szerettem volna így, hogy tanuljak), nekem meg sült a képem, ezért nem kerestem sokáig. Évek teltek el, megvettem a fókát, elvittem egy kolléga által ajánlott helyre vezérlés és minden más kötelező dolog cseréjére, és mit ad az ég, ugyanazon az udvaron dolgozik a régi ismerősöm is. Persze beszélgettem Vele egy keveset, teljesen átnyergelt az autókra mert a motorokban nincs pénz, meg amúgy is világ életében Ford mániás volt. Tele is volt a környék Fordokkal Fiestától F350-ig mindent láttam ott pár hónap alatt. És ugyanaz a srác, mint aki a motoromat csinálta pár éve. Ég és Föld pár év alatt ugyanaz az ember. Egyszerűen hihetetlen. Nem lett rosszindulatú egy kicsit sem, félreértés ne essék, de szétszórt, figyelmetlen, mintha a szakértelme is oda lenne, pedig nem, csak annyi felé kapkod össze-vissza, hogy szerintem nem tud a saját gondolataiban rendet vágni. Az a pénz, amit kifizettem feleslegesen, az az utolsó fillérig másokhoz vándorolt, és többnyire olyan helyekre, amikhez köze nincs a szerelőnek. Szóval még az sem szentírás, hogy aki régen jó volt, az még most is jó.

Mikulásbá:
Persze. Egyik oldal sem szent. De abban azért egyet értünk, ha jól gondolom, hogy mindkét oldal sokkal normálisabban áll hozzá például egy nyugatnémet tartományban. A szerelő is tudja, ha jól dolgozik, vissza mennek még hozzá (és nem azért, mert direkt úgy csinálta meg, hogy pár héten belül megint vissza menjenek), aki meg szereltetni viszi az autót, nem úgy viszi, hogy véres a torka és csináljunk belőle egy "műszakin még éppen átcsúszik" példányt minél olcsóbban. Vagy még jobb az, amikor úgy csináltatják meg, hogy "nem érdekel, felőlem kábelkötegelőzzed, csak addig bírja ki, ameddig a vevő kifizeti... "
És mindez "csak" azon múlik, hogy a brekkencs feneke alatt vannak a bérek az árakhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#15328) Mi5u


Mi5u
tag

A meglévő jó szerelők túlterheltek. Betegre keresném magam szereléssel én is, de életem na az nem lenne.
Csináltam pár évig de mikor az ügyfél már reggel 4-kor zaklat telefonon,pláne azután, hogy éjfélig melóztál az autóján csupán jófejségből...na az már nem hiányzik. Hiába írod ki a nyitva tartást, azt egy idő után már senki nem veszi figyelembe, mert minden azonnal kell.Most egy multinál dolgozom messze a szakmától, és már csak közeli ismerősöknek javítok. Így jó ez.

[ Szerkesztve ]

(#15329) Hannibhál válasza Mikulásbá (#15326) üzenetére


Hannibhál
őstag

Tény és való, annyi talán mellettük szól, hogy van számla s félév jótállás, szóval ha gáz van lehet hivatalosan verni valahol a dobot, míg ha jóska pista csinálta a hátsó kertbe akkor b*szhatod....
De mondjuk olajcserével én se mennék márkaszervizbe, vagy otthon megcsinálható dolgokkal, hanem tényleg egy kicsit ügyesebb hobbiszerelő vagy ilyesmi, de pl vezérlés meg komolyabb alkatrész csere az már valami ,,komolyabb helyre".
Legjobb az lenne ha tanulónak délutánonként el tudnék menni győrbe egy autószerelőhöz :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#15330) Kephamos válasza Mi5u (#15296) üzenetére


Kephamos
addikt

Hogy érted, hogy normális helyen?

(#15331) Mi5u válasza Kephamos (#15330) üzenetére


Mi5u
tag

Neves kúton kell tankolni, nem a szomszéd Józsi traktorjából.

(#15332) Jenne válasza Mi5u (#15331) üzenetére


Jenne
senior tag

Ezzel teljes mértékben egyet értek. LukOil meg MobilPetrol meg hasonlókat (is) el kell kerülni.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#15333) Tsebacsi válasza Jenne (#15332) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mi a baj a Lukoillal? Szerintem semmi...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15334) dellfanboy válasza kcsa (#15145) üzenetére


dellfanboy
senior tag

akkor a mai TC-s Galaxy vadasz cikkben a kolto szerintetek mire gondolt?

[Megadta az autó alvázszámát, ennek birtokában mindent le tudott ellenőrizni a magyar Ford a nemzetközi rendszerben]

vagy ez megint olyan cucc hogy ismerettseg fugvenye? :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#15335) kcsa válasza dellfanboy (#15334) üzenetére


kcsa
veterán

Olyan...

(#15336) gabor9991 válasza Tsebacsi (#15333) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem elég prémium :D
Ott tankolok emberemlékezet óta mert az esik útba.Amikor nem ez esik útba akkor meg Auchan.
Még megy a gép.

(#15337) Jenne válasza gabor9991 (#15336) üzenetére


Jenne
senior tag

Az nem elég ha a nevében prémium csak és ismert arc reklámozza. Lásd: Szujó Zoltán

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#15338) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Ford ranger 2016 on "véletlenül" kikapcsoltam a vezetőoldali biztonsági öv figyelmeztetést, viszont nem tudom visszakapcsolni. Hogyan lehetne visszakapcsolni? Van erre valami trükk?

-

(#15339) frigoo válasza 7Sony7 (#15338) üzenetére


frigoo
aktív tag

Asszem 4x biztonsági öv ki-be dugás és visszaáll eredetire. De lehet, hogy 5x, pontosan nem emlékszem már rá.

(#15340) 7Sony7 válasza frigoo (#15339) üzenetére


7Sony7
addikt

Kipróbálom, köszi!

-

(#15341) 7Sony7 válasza frigoo (#15339) üzenetére


7Sony7
addikt

Működött, köszi! :R
Esetleg a bennehagyott kulcs csipogást nem tudod hogy lehet kikapcsolni? Attól viszont agybajt kapok.

-

(#15342) frigoo válasza 7Sony7 (#15341) üzenetére


frigoo
aktív tag

Azt sajnos nem tudom.

(#15343) Kephamos válasza Jenne (#15332) üzenetére


Kephamos
addikt

Évekig dolgoztam a kőolajiparban. Tudom mire gondoltok és meg is mondom, hogy zöldség. A magyarországon vásárolt üzemanyag 95% egy helyről jön. :)

(#15344) Mikulásbá válasza Kephamos (#15343) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor az adalékokban a kutya elásva?Valami különbség biztos van.

(#15345) Kephamos válasza Mikulásbá (#15344) üzenetére


Kephamos
addikt

Minimális. Prémiumnak mondott üzemanyagokban asszem kevesebb a bio komponens. Annyira egyértelmű a szabvány, hogy a legolcsóbb üzeamanyag is tökéletes.

(#15346) Mikulásbá válasza Kephamos (#15345) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem 1.8-as FFV van,azaz FlexiFuel,teljesen felkészített bioetanolra.Régebben jártunk is vele,csak ugye senki nem írta-mondta,ez egy elég aggresszív anyag,gyakorlatilag megette a fúvókákat.Amennyivel olcsóbb volt a bioetanollal járni,azt később a 4 fúvóka ára-olyan 80 ezer Ft-el is vitte.Erről ennyit.

(#15347) 7Sony7 válasza frigoo (#15342) üzenetére


7Sony7
addikt

Sebaj, azt esetleg tudod/tudja valaki/, hogy mk4 mondeónál hogyan kell nyugtázni az olajcserére figyelmeztetést? Haver kicserélte otthol, de nem lett "nyugtázva", ma meg sípolt menet közben, hogy cserélje ki.

-

(#15348) Mikulásbá válasza Kephamos (#15345) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor a másik örök vita-a 95-ös és a 100-as között az a 40 Ft különbség is csak pénz lehúzás?

(#15349) SpaceKombajn válasza 7Sony7 (#15347) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Így

spacetime

(#15350) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azt tudja valaki, h a hátsó embléma az ragasztva van, vagy esetleg van ott egy-két tüske/patent is?
Focus mk2 kombi. Ezt kellene kicserélni:

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.