Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) kalmanchris válasza kcsa (#15685) üzenetére


kalmanchris
tag

Leállítás után10-ből 8-szor megy még a hűtőventillátor 1.6-nál. Csak érdekességképp.

(#15702) Pikkolo^^ válasza bajnokpityu (#15700) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A hivatkozást azért oda raktam, hogy ne legyen csak ennek újabb hozzászólás.

Milyen széles a prémium gyerekülés amelyik elfér a nem teljes értékű ülésen középen?

(#15703) #31600896


#31600896
törölt tag

Hidegindításnál mindig lefullad a motor először. Másnak is? 1.4 benzin Focus Mk2

(#15704) bajnokpityu válasza Pikkolo^^ (#15702) üzenetére


bajnokpityu
félisten

42cm 3x42cm plusz 2x3cm csat 132cm, könyöklők között amiket írtam 134cm van. Egyébként a zafira is pont ennyi, pl.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15705) gabor9991 válasza #31600896 (#15703) üzenetére


gabor9991
őstag

Fojtószelep tisztítás vagy szoftverfrissítés után meg szokott javulni, először tisztítsd ki a fojtószelepet, ha nem javul
érdemes rákérdezni márkaszervizben van-e újabb szoftver amit fel tudnának tenni rá.

[ Szerkesztve ]

(#15706) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Újabb gyulladós infók.

(#15707) Tsebacsi válasza SzlobiG (#15706) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát csak leírja hogy mi a hiba pontos oka és menete, és hogy a visszahívás már régen megvolt. Azaz akinek manapság kigyullad az nagy vonalakban magának vagy az előző tulajnak köszönheti. Ettől még persze az a széria gyártási hibás.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15708) Erdei88 válasza Tsebacsi (#15707) üzenetére


Erdei88
veterán

2013-as Mondeonk van, eddig végig márkaszervizbe vittük. Én nem emlékszem, hogy kaptunk volna 1 darab levelet is arról, hogy visszahívnák...
Mindenesetre mi jól állunk, 1.0 és 1.6-os Ecoboost Focus/Mondeo :DDD

(#15709) SzlobiG válasza Erdei88 (#15708) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem keresd fel őket, hogy nézzék át és építsék be a szenzort neked is.

(#15710) Erdei88 válasza SzlobiG (#15709) üzenetére


Erdei88
veterán

Szüleimé az autó, de már rajta vagyunk az ügyön. Csak kicsit körülményesebb, hogy Bp-Nyh a távolság

Azt nagyon komolyan kell venni, nagy szívás lehet a vége

(#15711) molnarpeter válasza Erdei88 (#15710) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Addig nézni kell a tágulási tartályt, ha tartja a szintet, nyugodtan lehet járni vele :)

(#15712) #27070592 válasza Tsebacsi (#15707) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nem az első ilyen "stiklije" a cégnek.
A legendák szerint '66 és '80 között olyan automataváltót raktak az autókba, ami járó motornál P állásból random átugrott R-be, rengeteg balesetet okozva. Visszahívás helyett minden tulajnak küldtek egy matricát biztonsági utasításokkal amit a műszerfalra kellett ragasztani. :)
Ettől függetlenül a brand megítélése jó.
Az USA-ban fél percenként adnak el egy F150-et.

(#15713) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Ez a tagulési tartaly repedes anyam 2004-es fiestajan is megvolt par eve. szerencsere ott nem okozott nagyobb gondot, a tartaly legaljan volt csak hutofolyadek, a repedes kicsit felette volt.
persze az autoszerelo eloszor a tartalybol jovo csoveket cserelte, szerintuk az volt a repedt, en vettem kesobb eszre hogy a tartaly a ludas

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15714) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok tudtok jó ford bontót! Kellene jó sok alkatrész. kaszni elemek, lökös miegymás.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15715) DZs válasza Sub-ZeRo (#15714) üzenetére


DZs
senior tag

Az lesz a jó, amelyiknél az van, ami neked kell. A hozzád közel esőknél érdeklődj.

(#15716) kelly416 válasza Sub-ZeRo (#15714) üzenetére


kelly416
veterán

Én Szentesről Őrbottyánba vagy hová a fenébe mentem alkatrészekért (multis kormány, légtömegmérő, DPF nyomásérzékelő, vezetőoldali ajtó kéder, feneemlékszikmárrámimég), és utólag szerintem majdnem ugyanazt megkaptam volna itthon is, vagyis a közelben. Csak ők reklámozták magukat talán racingbazáron, és ott akadtam rá azokra, amik kellettek. Még egyszer nem indulnék neki ekkora távra, úgyhogy én is azt tanácsolom, keresgélj először a közeledben.

(#15717) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi mindenkinek! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15718) Pardise válasza #31733248 (#15676) üzenetére


Pardise
senior tag

Bevittem, találkoztak már ilyennel, szétszedik megnézik. Mentünk egy kört a múltkor, hallották, hogy ropog, ma kellett visszavinni, ma persze nem ropogott, de szétszedik és megnézik. Kérdésem lenne, hogy a patentbolhák eltörnek ilyenkor? Remélem nem. Azt mondták, az a legjobb ha nem kell szétszedni. Hát remélem egy szétszedéstől nem törnek szét.

Your car, your life ;)

(#15719) Sub-ZeRo válasza Pardise (#15718) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha van bolha kiszedő akkor nem fog eltörni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15720) Pardise válasza Sub-ZeRo (#15719) üzenetére


Pardise
senior tag

Most ment barátnőm vissza a kocsimért. Megoldották a problémát, a karosszériás elment ebédelni, a kollégája mondta, hogy meglett oldva a gond. De, hogy mi volt a gond vagy mit csináltak, arról egy szó nem esett..... Meg van a faszi telefonszáma, mert asszonyék Fordját fényezni kellett, de ezt a faszit még telefonon elérni nem lehetett. Mindegy, remélem már jó lesz.

Your car, your life ;)

(#15721) kelly416 válasza Pardise (#15720) üzenetére


kelly416
veterán

És reméljük, tényleg csináltak is valamit. Olyan furcsa, hogy az ilyen "vagy kellett dolgozni, vagy nem" munkákról az emberek eltűnnek, és általában telefont sem veszik fel... :U

(#15722) Pardise válasza kelly416 (#15721) üzenetére


Pardise
senior tag

Ilyenkor van ebédidő. De a kollégái is megmondták, hogy ezt a faszit lehetetlen elérni telefonon. Majd kiderül, hogy megcsinálták-e. Nem soká hazaér a kocsim és beállok a garázsba. Ha a garázs előtt lévő területen (ahol a legjobban ropogott a kocsi) nem fog ropogni akkor rendben van.

Your car, your life ;)

(#15723) kcsa válasza Pardise (#15722) üzenetére


kcsa
veterán

Nem lehet egyébként, hogy az ajtó gumitömítései szólnak? Az elő szokott fordulni azért..

(#15724) Pardise válasza kcsa (#15723) üzenetére


Pardise
senior tag

Ők is ezt mondták az elején, de én nézegettem a tömítéseket, rendben voltak, be is kentem ápolóval, hátha ki van száradva vagy valami.

Your car, your life ;)

(#15725) kelly416 válasza Pardise (#15722) üzenetére


kelly416
veterán

Neked szurkolok!

(#15726) kcsa válasza Pardise (#15724) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem pont akkor nyekergett nagyon, amikor egyszer beszilikonoztam. Azóta ilyet nem csinálok :)

(#15727) Pardise válasza kcsa (#15726) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, hasonlókat én is olvastam. Én külön műanyag és gumielemekre való cuccot kentem rá, már rég használom és szeretem nagyon.

Your car, your life ;)

(#15728) Mi5u válasza Pardise (#15724) üzenetére


Mi5u
tag

"hátha ki van száradva"

Egy új autónál nem hiszem. Viszont nekem egyedül a Sonax gumiápoló stift-je tudta csak elhallgattatni a nyiszogó kédereket. Igaz az én autóm már 7 éves lesz, ott már beszélhetünk anyagfáradásról.

[ Szerkesztve ]

(#15729) Pardise válasza Mi5u (#15728) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen tudom, hogy új autónál kizárva, de hirtelen másra nem tudtam gondolni. Rendben van az autó, megszűnt a ropogás. Viszont lesz még egy kör a Fordba, mert az asszony elfelejtette mondani, hogy a másik odlalt is ropog.... Igaz nem annyira, de ropog, de majd megcsinálják ott is. Én nem tudom hogy szerelik ezeket össze. Ilyen drága autónál ilyen hibák, nevetséges.

Your car, your life ;)

(#15730) kelly416 válasza Mi5u (#15728) üzenetére


kelly416
veterán

Egy 97-es 1.9 dzívó D Clio-val szaladgálok általában (a Ford kirándulósnak meg "majd, ha Anya is vezet és kell mind a két autó éppen" van félretéve, nem városba való), és még mindig nem nyiszorognak a kéderek. Vagy már nem? ;] Vagy csak a traktor túlharsog mindent? Nem tudom, hogy csináljátok, hogy Nektek ezek nyöszögnek, de akkor én tegyem össze a két kezem, mert minden apró rendellenes zörejtől falra mászok (az autóban, máshol nem nagyon érdekelnek ezek).

(#15731) skopy


skopy
tag

Sziasztok
Keresek egy Ford Focus C-Max kalaptartó rajzot, ahol a méretek is meg vannak, nem tudjátok honnan lehetne szerezni?
Tudom, hogy a Google a barátom, de én nem találtam róla semmi konkrétat.
Köszönöm előre is :R

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#15732) mtade


mtade
aktív tag

Üdv,

Eladó elm327 kábelt keresek ms can / hs can kapcsolóval, ami működik forscan-nel, elmconfiggal. Ebay-t nem szeretném kivárni.
Els27 vagy obdlink termékek előnyben, Székesfehérvár 50-60 kilóméteres körzetében elmennék kipróbálni, megvenni.

Köszönöm!

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#15733) bajnokpityu válasza mtade (#15732) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vaterán fönt van még a srác, aki árul ilyet? keress vissza a topicban, én is vettem tőle, hasonló okok miatt.
Szigetszentmiklós környékén lakik, épp a 60km határon.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15734) Mikulásbá válasza mtade (#15732) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Helló!

Nekem van egy ilyenem,sosem volt használva,ha eddig nem ekllett,ezután sem fog.A kipróbáláshoz kicsit messze vagyok.

[link]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#15735) Mi5u válasza kelly416 (#15730) üzenetére


Mi5u
tag

A >300k km és a ridegtartás megteszi a hatását. Nálam az autó csak műszaki törődést kap, esztétikára nincs idő. Külső belső ápolás majd talán tavasszal, ha le tudom támasztani valamelyik kozmetikában pár napra. Addig marad a tűzoltás.

[ Szerkesztve ]

(#15736) mtade válasza bajnokpityu (#15733) üzenetére


mtade
aktív tag

Köszi! Van egy srác, aki épp ma szerelte be a bt modult, és neki nem kellett aktiválni, este megpróbálom behegeszteni az új kábelkorbácsot, hátha megúszom. :)

@Mikulásbá,
Küldök egy árérdeklődős üzit azért... :DDD

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#15737) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ma délelőtt visszakaptam a kocsit, elég fura hangja lett, de gondolom ez hamar el fog múlni. Mintha berezonálna valami a motortérben vagy nem is tudom, de csak hidegen indítva csinálja, párszáz méter után megszűnik a zaj. Szíjj is szinte víjjog ha véletlen késik a lábam picit a kuplungon. Összességében hangosabb lett a jármű.
A korábban hallott nyöszörgés viszont a szerelő szerint a szervóból jön, lehet csak egy cső van megtörve és nem úgy áramlik az olaj ahogy kéne, tehát nem a fék. Javaslat: menjek vele amíg tudok, ha behal lehet cserélni.
Amik első körben cserélve lettek: gyertyák, szűrők, motorolaj (10w40 helyett került bele gyári Ford 5w30), fagyálló, vezérlés, első főtengely szimering.

Jobb első műanyag sárvédő dobot is kéne cserélni, olyan mint az ementáli...

Következő körben majd az első szilent pár jön, hátul a két lengéscsillapító és ha megvettem akkor a két komplett lengőkar javító készlet. Drága lesz... És a javítás is időigényesebb.
Majd januárban kiveszek pár napot, mikor úgy is nagyon hidegek lesznek.

Nem kell futóművet állítani azután, hogy majd ennyire szét lesz kapva a hátulja?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15738) bajnokpityu válasza molnarpeter (#15711) üzenetére


bajnokpityu
félisten

[link]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15739) molnarpeter válasza bajnokpityu (#15738) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Néztem én is :( Ezekkel mindig az a baj, hogy nincs utólagos közlemény kiadva, miszerint x típus y variáns z okból kifolyólag égett le :D Ecoboost esetén először a vízszint csökken, utána az elégtelen hűtés okán hibásodik meg a hengerfej, és csak ekkor kezdhet olaj tűzveszélyes szituációt alakítani. Ha valaki rendszeresen ellenőrzi a szintet (pár naponta/hetente futás függvényében), egyből látja a tömítetlenség jelét, és egy cső vagy tartály cseréje után mehet is tovább. A cikkben szereplő példány taxiként dízel lehetett, teszem azt 300-400k városi km után egy átégett DPF/EGR/stb is lehetett, vagy elektronikai probléma, elvégre van ott több dolog utólag beépítve... Alapvetően viszont egyszerűen nem akartam el inni a szint figyelmeztetés hiányát a benzines botrányban, 15 éves industry standardnak gondoltam volna, aztán most drága lett a spórolás. Persze ha kicsit is érdeklődő típusú a user, ránéz néha úgyis, csak alapozni nem lehet ilyenre, aztán ha meg túl sokat megy (taxi), azért nincs ideje elég gyakran nézni... Csak mert épp felmerült egy előadáson, jut eszembe a Ford Pinto. Úgy néz ki, a hasonló ügyekben érdemes lenne változtatni némileg, talán valami board jó lenne, akik aránylag könnyen át tudnak vinni egy recallt, vagy franc tudja. Erről a konkrét taxiról jó lenne többet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#15740) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ilyen cuccost vettem valamikor idén tavasszal egy meg nem valósult kocka fa gépház projekthez, ha jól rémlik 2m hosszban controllerrel. Be lehet ezt szerelni lábtérbe úgy, h ajtónyitásra kapcsoljon?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15741) bajnokpityu válasza molnarpeter (#15739) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyetlen diesel taxiban nem tudok dpfet..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15742) gabor9991 válasza flymi (#15737) üzenetére


gabor9991
őstag

"Szíjj is szinte víjjog ha véletlen késik a lábam picit a kuplungon" Ez pontosan mit is jelentene?A kuplungnak egyik szíjjal sincs semmi dolga.
Berezonál valami a motortérben?
Vezérműszij cseréhez volt célszerszám használva vagy filctollal lett összejelölve?
Szervócső megtörve? :D Milyen szerelő adott ilyen okos tippet?
Futóművet persze hogy be kell állítani miután fel lesz újítva.
Ezt szerintem be tudod kötni a lábtérvilágításra, bár nem látom mekkora a teljesítménye, a lábtérvilágítás vezetéke arra a 3W-os izzóra van méretezve.

[ Szerkesztve ]

(#15743) kemalboy01


kemalboy01
tag

Sziasztok!
(MK1 1.8b)
A rossz katalizátor cseréjét mennyire szabad halogatni?A Check Engine lámpa sárgán vílágított így elvittem diagnosztikára és ki kellene cserélni javítani nem lehet.Károsodhat valami ha mondjuk 1 év múlva cseréltetem ki? Tudom műszakin fontos de kb fél éve volt úgyhogy még másfél évem van.

(#15744) flymi válasza gabor9991 (#15742) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mikor nyomom a gázt és sebességet váltok, nyomom a kuplungot de a gázról még nem vettem le teljesen a lábam, akkor "vijjog". Nem tom jobban hangutánzó szavakkal leírni.
A furcsa zaj megszűnt mára egyébként és a szervóból jövő hangot se hallottam. Igaz csak 2x1,5km volt a mai táv.

Led szalag gondolom jobb lenne. Erősebb a fénye, nem csak "dekoráció".

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15745) gabor9991 válasza flymi (#15744) üzenetére


gabor9991
őstag

Abból amit írsz, váltáskor a kuplungban a kinyomócsapágynak lehet hangja.
Szervónak ilyen hangja lesz mikor kezdi feladni.Hidegen még lesz rásegítés melegen meg nem.Kis gázzal megemelve a fordulatot melegen is észhez tér.Ameddig nem éri el ezt a szintet kár költeni rá.
Egyben lesz a géped, mire minden kész lesz rajta :)

(#15746) flymi válasza gabor9991 (#15745) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen, ez szervó hang, jelen van sajnos. Ezt említettem "nyiszorgásként".

Számla alapján 2018 április közepén kuplung szett csere volt:
-féltengely szimering
-stab pálca
-kuplung kit
-kinyomó csapágy
-váltó olaj
-fékfolyadék
-motortartó bak

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15747) sparta2


sparta2
tag

Sziasztok!
Az autó egy 2018-as, 5 ajtós, Focus MK 3,5 , Titanium felszereltséggel. Nekem csak bal oldalon van csomagtartó világítás, a jobb oldalon csak egy zárófedél van a nyíláson. Nektek mindkét oldalon van lámpa, vagy szintén csak a bal oldalon?
Amikor tele van pakolva a csomagtartó, kicsit kévésnek tűnik.

(#15748) Pikkolo^^ válasza sparta2 (#15747) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

2010-as S-Maxban is ugyanígy van megoldva és nagyon kevés az egyoldali világítás.

(#15749) sparta2 válasza Pikkolo^^ (#15748) üzenetére


sparta2
tag

Köszi!
Néztem, hogy van-e csati a jobb oldalon és csak a spórolás miatt hagyták el, de nem találtam.
Azért kérdeztem, mert néhány tesztben, ahol látszik a képeken, ott mindkét oldalon van. :F

(#15750) kcsa válasza sparta2 (#15749) üzenetére


kcsa
veterán

Tesztekre mindig jól felkészített autók mennek... Cmaxban, mondeoban is csak egy van. Én led csíkkal megoldottam a problémát, éjjel az egész utcát bevilágítja :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.