Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) Kephamos válasza kelly416 (#15100) üzenetére


Kephamos
addikt

A bluetooth az ördögtől való. :) Focusban simán működik mindenféle telefonnal, a kínai szartól az új iPhoneig. Haver 30+millás brutál BMW-jében meg egy darabig nem ment csak bizonyos telefonokkal.

(#15102) radi8tor válasza Kephamos (#15101) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert van belőle vagy 4 féle szabvány.

⭐ Stella

(#15103) Pikkolo^^ válasza radi8tor (#15102) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Inkább csak gyenge az egység ami benne van. Egyébként az 5.0-s verziónál tartanak 😉

(#15104) DaFok


DaFok
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy - korához képest - jó állapotban lévő 1-es fóka. A szokásos rohadós betegsége az első két sárvédőn már látszik és azokat meg is csinálom amint hozzám kerül mivel még nem nagy a baj.

Viszont ami fura volt,hogy kicsit ráz (remeg) a kocsi alapjáraton, a motor szépen és egyenletesen jár, jól húz... stb.. Esetleg motortartó bak vagy más baj lehet ennek a hátterében?

Köszi a válaszokat előre is!

(#15105) DeFranco válasza DaFok (#15104) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valószínű hogy bak.

(hogy csinálod meg a sárvédőívet házilag?)

(#15106) DaFok válasza DeFranco (#15105) üzenetére


DaFok
csendes tag

Nagyon minimális a sérülés, kb az alsó 10-15 centit kivágjuk, hegesztünk a helyére egy épet és ismerős (fényező) szépen színre fújja, aztán kap védelmet is az egész. Vagy veszek másikat, elég common színe van úgyis. :K Csak félek, hogy így elütne kicsit.

(#15107) kelly416 válasza DaFok (#15106) üzenetére


kelly416
veterán

Én a helyedben vennék akár bontóban is két jó állapotban lévőt (vagy újonnan, nem tudom, úgy mennyi az ára), és ha már úgyis ismerős fényezi, mindkét elemet színre fújatnám. Mert ha én keresnék, tuti pirosat találnék csak a szürke autómhoz, mert nekem nincs fényező ismerősöm. :DDD

(#15108) radi8tor válasza kelly416 (#15107) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Színre karosszéria elemet keresni nem jó ötlet. Egy bontós mondta, hogy fél évig keresett családtagnak egy adott színt, de feladta. Ami színre egyezett azt kocsi mellé rakva már teljesen más árnyalatnak látszódott. Nagyon nem mindegy pl az sem, hogy mennyit áll a napon a kocsi. Szóval ezek hallatára bordó Fókához zöld ajtót vettem. Azóta se látszik rajta sehol, hogy zöld. Merci szerviz jó munkát végzett. :D

DaFok: rázás az motortatró bak miatt van általában. Nekem télen semmi bajom nem volt vele, nyáron klímát bekapcsolva amikor alapjáratot kicsit lehúzta a klíma elviselhetetlen rázásba kezdett az autó.
3 gumibak van, de nem kell mindet cserélni csak amelyik lóg. Nálam már nem volt benne gumi, fém a fémmel érintkezett.
Eredeti nagyon drága, utángyártott van 10-15 körül.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15109) DaFok válasza radi8tor (#15108) üzenetére


DaFok
csendes tag

Ilyesmire gondoltam én is mikor beindítottam és reméltem nem lehet nagy a baj, mert amúgy nagyon egyben van és látszik,hogy vigyáztak rá hiába a majdnem 280k km.

Én is ettől tartok,hogy nem lesz szín azonos és majd látszik a különbség. Majd kiderül ha ott tartok, szeretnék rendbe rakni rajta mindent. :D

(#15110) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok.

Nem vagyok (még) Ford tulajdonos, egyelőre nézelődöm, elég nehezen döntök ilyen kérdésekben.
Van egy kiszemelt Mk1 kombi, ami tetszik, de nem néztem még meg. Szerintetek képek alapján érdekes lehet? Elég furcsán áll a géptető, (vagy csak nincs rendesen lecsukva?). Rozsda nem nagyon látszik, illetve rendszámot lekérdezve valósnak tűnik a 293k futás.

(#15111) DZs válasza #27070592 (#15110) üzenetére


DZs
senior tag

Nekem úgy tűnik, fényszórót cseréltek és hiányzik a tömítő gumiszallag. Érdemes élőben megnézni, km valós és állapot tényleg jó.

(#15112) kcsa válasza #27070592 (#15110) üzenetére


kcsa
veterán

Ilyen drágán mérik? Mindjárt feladok egy hirdetést a Mondeora :D

(#15113) radi8tor válasza kcsa (#15112) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt feladhatod, de Mondeót sokkal rosszabb áron viszik. Nem kell használtan senkinek olyan dög nagy autó.

camelferr: én ennyiért nem venném meg. Oké, hogy jó állapot meg minden. De csak 300k van benne. Ugyanúgy kell rá költeni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15114) #27070592 válasza kcsa (#15112) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ez tényleg az ársáv teteje, de nem is a full fapad 1.4 ambiente. :)

Ami leginkább érdekes extra nekem az a motoros tetőablak, amiből itthon alig találni eladót, úgy kell vadászni. Ha volt is törve az eleje, azt nem tartom akkora tragédiának egy tizenhat éves autónál.

szerk: #radi8tor szerintem az egymilla alatti használt autóknál nincs lényegi különbség 600 700 vagy 800k ár között. Ha hajlandó az ember megfizetni a vétel utáni alapos szervízt, az simán kiteheti a vételár 40-50 százalékát is, ha négy-öt év használat a cél. De inkább költök egy igazoltan 300-at futott magyarországi autóra, mint egy 400ról 190re tekert párszáz eurós lerúgott lomra, amit itthon már 600ért hirdetnek.

[ Szerkesztve ]

(#15115) kcsa válasza radi8tor (#15113) üzenetére


kcsa
veterán

Ha dög nagy azt jelenti hogy be tudok magam mögé szállni, akkor az. Vállalom :D

(#15116) DeFranco válasza kcsa (#15115) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de miért akarsz magad mögé beszállni? :P

(#15117) kcsa válasza DeFranco (#15116) üzenetére


kcsa
veterán

Ez a kattanásom :D

Egyébként a lányom a gyerekülésben nehezen fér el a hátam mögött kisebb autókban.

De hétvégén pont autókat nézegettem, és tengelytáv (mint a belső tér fontos mérőszáma) alapján már nem is olyan nagy, két-három centivel kisebb a Dacia Logan, ami őszintén meglepett.

Ennyit nőttek az autók az elmúlt 17 évben (első mk3 mondeo ugye 2001-es)

(#15118) DeFranco válasza kcsa (#15117) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem ebből a szempontból túlzott igényeim nincsenek, nem vagyok lábtérfetisiszta, trabantban nőttem fel. a fóka hátul is elég... nekem.

a fiam szintén nem akar elférni a gyerekülésben, most már alap hogy leparancsoljuk róla a cipőt a háttámla védelmében de mutass egy tetszőleges légköbmétert amit egy 3-16 éves gyerek nem tölt be :D

(#15119) smokiii1 válasza DeFranco (#15118) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Szevasztok!
Nemrég vettem egy 1.4 focust. 2001 ambiante. Nem is konkrétan erről kérdeznék, hanem arról hogy szervízkönyv lekérésen kívül tud e valaki más módszert amivel ki lehet deríteni volt e visszapörgetve a km számláló? 130800 kmel vettem, ami gyanúsan kevés nekem, de állapota viszont nagyon jó, szóval megvettem.

(#15120) bull84ghia válasza kelly416 (#15100) üzenetére


bull84ghia
őstag

https://www.proxyparts.com/car-parts-stock/information/make/ford/model/focus/part/bluetooth-module/partid/8942912/
Itt van róla kép a modulrol.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15121) ReFleXx válasza smokiii1 (#15119) üzenetére


ReFleXx
addikt

ha mar megvetted , teljesen mind1 , elotte szokas lecsekkolni

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15122) smokiii1 válasza ReFleXx (#15121) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Mindegy persze csak érdekelt volna

(#15123) ReFleXx válasza smokiii1 (#15119) üzenetére


ReFleXx
addikt

[link]

vagy a belugy oldala

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15124) rellif


rellif
senior tag

Sziasztok!
Pár hónapja sikerült vennem egy Ford Focus mk3-at.Kérdésem az "Útszakasz km-számláló"-val kapcsolatos.
Nemrégen egy hosszabb útnál kellett volna a pontos megtett km.A számlálót induláskor nulláztam,de visszaúton vettem észre,hogy kb 2000 km után újra kezdte a számlálást. :F
Nem találtam ezzel kapcsolatban semmilyen leírást,így kell működnie?

(#15125) ReFleXx válasza rellif (#15124) üzenetére


ReFleXx
addikt

asszem igen

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15126) smokiii1 válasza ReFleXx (#15123) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Köszi

(#15127) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

A focus mk2-ben ugyan az a 2.0 szívó benzin motor van mint az mk4 mondeoban?

(#15128) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok

Focus mk1 akku kérdésem lenne:
A gyári spec az ezüst-kalcium akku használatát írja elő, mennyire gáz ha sima ólomsavas akku van az autóban?
Állítólag a generátor nagyobb feszt ad az akkunak,mint amit egy standard ólomsavas akku szívesen elviselne, szeretnek az olcsó akkuk egy két éven belül elhalálozni.
Van valakinek ilyen tapasztalata?

(#15129) updog


updog
senior tag

Remélem nem túl off: ha valaki szintén azon gondolkozik, hogy Kínából rendeljen klímagombokat, illetve az illesztések közé tömködhető szalagot, mindkettőt bátran tudom ajánlani, a 2007-es C-Max-ban tökéletesek lettek :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15130) DZs válasza #27070592 (#15128) üzenetére


DZs
senior tag

Savas akku van az autóban, vagy olyat akarsz venni, mert már nem nagyon kapni.

(#15131) pet007 válasza updog (#15129) üzenetére


pet007
aktív tag

Ugyan ezeket a gombokat rendeltem mondeo mk4-be, ott is tokeletes, es sokkal jobban nez ki.

(#15132) #27070592 válasza DZs (#15130) üzenetére


#27070592
törölt tag

Venni nem fogok csak gyári minőségű akkut, de ha egy autóban a filléres alap akku van az tekinthető automatikusan cserésnek?

(#15133) kcsa válasza #27070592 (#15132) üzenetére


kcsa
veterán

Nem feltétlenül. Nekem két éve van legolcsóbb magyar akku az autóban, és kutya baja. Persze nem a legkisebbet raktam bele :)

(#15134) tailor válasza updog (#15129) üzenetére


tailor
őstag

Hú, ez a neon csík erős kicsit ;]

(#15135) molnarpeter válasza #27070592 (#15132) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak 1-2 éves akkut láttam így, de nem nagyon volt baj vele. Néha olajszint mellett nézd meg az akkut is, ha pezsegteti a cuccot, látszik majd a kifolyón, hogy járt ott vmi, arra érdemes lehet figyelni.

(#15136) updog válasza tailor (#15134) üzenetére


updog
senior tag

Hát, a kocsi színe is az :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15137) tailor válasza updog (#15136) üzenetére


tailor
őstag

Így viszont már érthető :R Kékben nincs ilyen csík? :D

(#15138) Hannibhál válasza updog (#15129) üzenetére


Hannibhál
őstag

Hejhó:)
Nagyon pöpec, a csíkot már én is néztem, annyit kérdeznék, hogy a klímagombokat milyen néven találom meg alin?(ha onnan van)
Nagyon állatul néznek ki, s a fiestamba(2004es) szeretnék én is ilyet:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#15139) updog válasza Hannibhál (#15138) üzenetére


updog
senior tag

google: "ford ac knob" + a megfelelő kínai áruház neve :) Sajnos ebből zöld nem volt :DDD

(#15137) tailor biztos hogy találsz kékben is :) Ugyanaz mint fent, "car interior decoration strip"

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15140) Hannibhál válasza updog (#15139) üzenetére


Hannibhál
őstag

hálám üldözzön hetedíziglen a családfádon :R :R :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#15141) kelly416 válasza updog (#15129) üzenetére


kelly416
veterán

Én hasonlót vettem króm színben, az ajtó belső műanyagjai közé próbáltam meg betologatni, esélytelen. A két végén "mint bíró .... a ló...", köztük meg bele sem tudtam dugdosni rendesen. A lámpa (köd, helyzetjelző, országúti) kapcsolója szigetét körbe vettem, az pofásan néz ki, aztán ennyi. Elajándékoztam a többit. :DDD
(MK2 fóka)
Úgyhogy szerintem először érdemes körbetekinteni, hová tennétek a csíkot és van-e ott némi kis hézag?

(#15142) gabor9991 válasza #27070592 (#15128) üzenetére


gabor9991
őstag

Kalciumos jászakku pont jó lesz.Nem is drága.Ford és motorcraft után én is ilyet tettem bele, eddig jó.

(#15143) radi8tor válasza #27070592 (#15128) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyesek esküsznek rá, hogy csak olyat szabad bele venni, amit Ford mond. Mások meg nem törődnek ezzel és évekig hibtálanul kiszolgálja őket bármilyen akku. Szerintem ez egy ügyesen felépített marketing, mert senki más nem használ ilyen akkut csak a Ford...

⭐ Stella

(#15144) dellfanboy


dellfanboy
őstag

hasznalt ford focus II vasarlasa eseten ha az elado megadja az alvazszamot, van olyan website ahol le tudom ellenorizni az auto eloeletet?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#15145) kcsa válasza dellfanboy (#15144) üzenetére


kcsa
veterán

Nincs, és arra is van esély hogy a márkaszerviz is csak a tulajdonosnak adja ki az információt.

(#15146) tailor válasza dellfanboy (#15144) üzenetére


tailor
őstag

Van hivatalos gépjárműadat-lekérdező szolgáltatás: LINK
Persze ebben csak az szerepel, amit felvittek... De egy próbát mindenképp megér!

(#15147) troll81


troll81
addikt

Szelephezag állítás ra keresnék megbízható embert. Tudnátok ajanlani valakit? Mk1 focus 1.8 zetec. Köszönöm előre is.

(#15148) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

egy ismerősnek a Ford KA-ja pot.méter folytószelep út 1. hibát rögzít. Ez mi lehet? Mit csininál, vagy hogy javítható?
Épp szerelőnél van, meg foglalkoznak vele, de gondoltam rákérdezek nálatok is,biztos ami biztos alapon. :R

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#15149) Pikkolo^^ válasza dellfanboy (#15144) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

[link] pénzbe kerül a teljes, érdemes lekérdezni. Sok információ van benne, főleg ha külföldi az autó.

(#15150) kcsa válasza Pikkolo^^ (#15149) üzenetére


kcsa
veterán

Ha holland...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.