Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) kocsisg73 válasza gabor9991 (#15849) üzenetére


kocsisg73
csendes tag

Nincs hibaüzenet, se check engine.
Illetve most hogy mondod, az asszony vezeti a kocsit, és azt mondja, hogy néha a vízhőfok és a benzinmutató közötti piros led világít, de nem ír ki semmit.
Mint ezen a képen középen:
https://autotechnika.hu/uploads/images/gallery/album90/1257409288Ho_kep1.png

(#15852) Pikkolo^^ válasza pulffy (#15844) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Szerintem már most menjél el tesztvezetésre, én az 1,5-es próbálkoznék, van ilyen a C-ben is. Az 1.0 Fiestába való. Mind a két típus a korábbi Focus alapjaira épül, szerintem a nem ST Line-s Kuga csúnya, azzal nagyon szép.

[ Szerkesztve ]

(#15853) gabor9991 válasza #27070592 (#15850) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez a módszer szerintem eléggé messze van attól, hogy az akku állapotáról helyes képet adjon.
Nyugalmi akkufeszültség adhat infót valami durva hibáról, de ez így szerintem minden akkut a kukába küldene.
NYugalmi feszültség a töltés befejezését követően fél óra múlva mérhető és teljesen feltöltött állapotban 12.72V.Itt, ha beszereled a kocsiba minden elkezdi meríteni, attól, hogy a fényszóró le lesz kapcsolva 2 perc után a feszültség egészen biztosan nem lesz 12.7V fölött.
Teljesen jó állapotban lévő akkunál, ha felnyitod a géptetőt
és ezt érzékeli az ecu és megméred a feszültségét egy fél órán belül biztos, hogy 12.7 alatt mérsz.

(#15854) gabor9991 válasza kocsisg73 (#15851) üzenetére


gabor9991
őstag

A piros kis led felvillanásakor ki kellene írnia azt, hogy mi a hiba.Az egy hibajelző led.

(#15855) #27070592 válasza gabor9991 (#15853) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ha egy feltöltött akkut visszaraksz az autóba és fél órán belül 12.7 alá esik a fesz, ott valami nem kerek.
Elvileg max néhány milliamper lehetne a fogyasztása egy leállított, nyugiban lévő autónak.

A tesztelésről itt olvastam.

(#15856) gabor9991 válasza #27070592 (#15855) üzenetére


gabor9991
őstag

Focusnál leállítás után fél óránál a fedcomp biztosan tovább ébren tartja az egész elektromos rendszert ez látszik is abból mikor kapcsolja le a km számláló megvilágítását, ezért a néhány mA-es fogyasztásnál ekkor még biztosan magasabbat lehet mérni.

(#15857) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!

mindenamiford.hu -hoz nincs valakinek véletlenül kuponja? :D
Olajokat szűrőket vennék tőlük és látom fizetésnél lehetne kupont használni.

Köszönöm!

(#15858) galoslac válasza Norbika88 (#15857) üzenetére


galoslac
tag

Klubkártyás kedvezmény volt régebben, mostanában nem láttam, hogy lenne kupon.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15859) albiosz válasza DeFranco (#7122) üzenetére


albiosz
őstag

Szia!

Ma nálam is jelentkezett ez a gond. Fene nagy köd meg eső volt délelőtt az M3-ason és halványan világított, visszafelé nem esett, akkor egyáltalán nem. Este újra eső és halvány világítás. Neked mi lett a megoldás?

szerk.: megvan: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15860) troll81


troll81
addikt

Sziasztok obd csatlakozó kellene nekem mk1 focushoz hol milyet erdemes venni? Meg mennyire hasznos otthoni felhasznalasra? Hatha kevésbé vennének hülyére a szerelők :D meg ugye kivancsi is vagyok, meg szeretnek is egyet.

(#15861) tailor válasza troll81 (#15860) üzenetére


tailor
őstag

Szia!

Én ilyet vettem nemrég: LINK. MK2-höz kellett, és a Torque nevű app fizetős verziójával tökéletesen kiolvasta a hibakódokat, és törölni is lehetett.

(#15862) DeFranco válasza tailor (#15861) üzenetére


DeFranco
nagyúr

volt eltérés a hibakódokban a demohoz képest? nekem sem a torque sem a forscan demo nem hoz hibakódot ami nagyon jó csak kérdés hogy érdemes-e megvenni a fizetőset vagy kiolvasni kiolvasná ez is.

(#15863) tailor válasza DeFranco (#15862) üzenetére


tailor
őstag

A Torque demót nem próbáltam - első körben a Car Scanner nevű programmal próbálkoztam, ami ki is olvasta a kódokat, de számomra annyira bonyolultan mutatta, hogy azt sem tudtam, mit nézzek... Szóval pár próbálkozás után fogtam magam, és megvettem a Torque-ot :B

(#15864) pet007 válasza tailor (#15863) üzenetére


pet007
aktív tag

Azert erdemes a forscan beloni, nalam kiolvasott olyan hibakodot is amit a torque nem(ha jol emlekszem klimahoz volt vmi kod).

(#15865) tailor válasza pet007 (#15864) üzenetére


tailor
őstag

Köszi a tippet, kipróbálom a demót. A Pro verzió mennyivel jobb / miben több?

(#15866) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok, az mk1-es faceliftes focus-ból ha kicserélem a légzsák control modult, mert kinyílt a lufi és veszek bele bontott, nem kinyílósat, akkor jó lesz, vagy programozni kell, vagy ilyenek?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15867) hoby36


hoby36
senior tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék, mert fiestám nem szép hangokat ad. Ha felmelegszik csattogó hangja van ami szerintem a vezérlés felől jön. Hidegen semmi. Gázadásra elmúlik kb 1500-as fordulattól. [link]https://youtu.be/adsljryH75Q

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#15868) kcsa válasza hoby36 (#15867) üzenetére


kcsa
veterán

A linked nem jó.

Motor, évjárat, stb.

(#15869) hoby36 válasza kcsa (#15868) üzenetére


hoby36
senior tag

1.4 tdci. 2003 . [link]

A logikában semmi sem véletlen!

(#15870) Sub-ZeRo válasza hoby36 (#15869) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vízpumpa talán?! Mintha nekem is ilyen hangja lett volna egy pár hónapja és nekem a vízpumpa ment el.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15871) hoby36 válasza Sub-ZeRo (#15870) üzenetére


hoby36
senior tag

Az szép mert kb 25e km-t bírt csak.

A logikában semmi sem véletlen!

(#15872) Jenne válasza hoby36 (#15869) üzenetére


Jenne
senior tag

Hát jó kerregős a hangja ...
Milyen olaj van benne?
Én sok éven át Castrol Magnatec 5w30 olajat használtam, aztán tavaly márciusban az olajcsere után nagyon elkezdett ilyen kerregős hangja lenni a motornak. (fiamé az autó) Nem bírta a fülünk és nagyon hamar újra olajcsere lett, Castrol helyett (sok panasz is jött rá, de ezt inkább nem részletezem) ezt tettük bele és MANN olajszűrőt.
Szépen kisímúlt a hangja, eltűnt az a kerregős varrógépes hang, csendesebb is lett kicsit, bár a dízelhang az megmaradt hiszen a PSA dízel motorja van benne. Asszony azonnal észrevételezte is a pozitív irányú változást. (jó füle van)

(#15870) Sub-ZeRo
Szerintem a vízpumpának, ha elkezd haldokolni, inkább sípolós hangja van...

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#15873) kcsa válasza hoby36 (#15869) üzenetére


kcsa
veterán

Vízpumpa nekem nyekergett inkább.

Kicsit gugliztam - vannak videók is hasonló hangokkal, a többség az injektor tömítését írja, amit érdemes is javítani mielőbb. Már ha az :)

(#15874) hoby36 válasza Jenne (#15872) üzenetére


hoby36
senior tag

Castrol van benne. Eddig mindig az volt. De a hang hirtelen jött,eddig semmi hasonló. Szűrő nekem is mann.

A logikában semmi sem véletlen!

(#15875) hoby36 válasza kcsa (#15873) üzenetére


hoby36
senior tag

Cserélték kb 15-20000 km-rel ezelőtt a réztömítéseket. Fészküket ki is marrták. Temélem nem megint az a baja. Az hidegen csinálta inkább a hangot.

A logikában semmi sem véletlen!

(#15876) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Apósom Fusion-öket nézeget. Mit gondoltok erről a darabról? [link]

(#15877) Tsebacsi válasza albiosz (#15876) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rozsda, vezérléscsere időben megvolt-e és normálisan megcsinálva (ismerősnél rosszul volt feltéve az ékszíj, 2 hónap múlva jött rá egy haverja mikor szétszedte, mert hülye hangja volt az autónak és rosszul fogyasztott), nem kell sokat várni tőle de relatív sok benne a hely. Anyunak második autónak gyereket suliba vinni szuper volt. Apósnak gurulgatni tuti jó lesz, nem alulra ül, van benne fejtér bőven.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15878) albiosz válasza Tsebacsi (#15877) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Mennyinél kell vezérlést cserélni ezeken?

(#15879) Tsebacsi válasza albiosz (#15878) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Erre sajnos nem tudok választ adni :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15880) gabor9991 válasza albiosz (#15878) üzenetére


gabor9991
őstag

Itt meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#15881) albiosz válasza gabor9991 (#15880) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Egy csere úgy látom már kellett volna, hogy legyen.

(#15882) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Új Ford mondeoban az 1.5 ecoboost motor harom vagy negy hengeres? Facebook csoportban azt írják h az újak 3. Par helyen négyet olvastam.

Your car, your life ;)

(#15883) Tsebacsi válasza Pardise (#15882) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pontos választ erre most szerintem csak egy kereskedő tud mondani. Hivatalosan eddig az 1.5 sornégyes volt a Mondeoban és csak az 1.0 volt 3 hengeres.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15884) hdanesz válasza Pardise (#15882) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

A motortérbe nézve látszódnia kellene. De a műanyag borítás lepattintása után mindenképp látszik,hogy 3 vagy 4 henger. De érzetre/hanghatásra is van különbség. A három hengeres motor sokkal ércesebb hangon szól, főleg gyorsításnál. Valamint remegősebb alapjáraton is.

[ Szerkesztve ]

(#15885) kcsa válasza Pardise (#15882) üzenetére


kcsa
veterán

Nézd meg a motortérben :P

Egyébként fiesta, focus l3, mondeo l4

[ Szerkesztve ]

(#15886) Pardise


Pardise
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Munkából írtam így megnézni nem tudtam, de ma utána járok!

Your car, your life ;)

(#15887) Mi5u válasza Pardise (#15882) üzenetére


Mi5u
tag

3 hengeres az összes új benzinmotor. A dízelekhez hasonlóan már ezek is részecskeszűrővel szereltek.
" a benzinmotorok mind háromhengeresek benne (egyelőre), 1,0-1,5 literig, 85-182 lóerőig, a dízelek meg 1,5-ösek, illetve 2,0 literesek, 95, 120 és 150 lóerővel."

Sőt 1 hengert le is kapcsolnak részterhelésen.
"„Milyen furcsa kispolszki-hangja van” - kaptam fel a fejem, és rájöttem, hogy épp lekapcsolós üzemmódban hallgatom a sorhármas EcoBoost énekét."

[ Szerkesztve ]

(#15888) kcsa válasza Mi5u (#15887) üzenetére


kcsa
veterán

Lásd #15885

(#15889) Pardise válasza Mi5u (#15887) üzenetére


Pardise
senior tag

Kereskedővel beszéltem ő azt mondta, 4 hengeres.

Your car, your life ;)

(#15890) molnarpeter válasza Pardise (#15889) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ázsiai piacon mintha már lenne 3 hengeres 1.5 Mondeo. Mindenesetre a 4 hengeres 1499 ccm, a 3 hengeres 1497 ccm, papíron is meg lehet állapítani :)

(#15891) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

A szervokormány szivattyú hangja ugyan nem változott az elmúlt 2 hónapban, de nem hagy nyugodni a gondolat, hogy érdemes-e cserélni egy felújítottra. Szerintetek?

General Ricambi, felújított és betétdíjas cucc, listaára 70k, kedvezménnyel nekem kábé a feléből jönne ki. Egy új ára sajnos 100k+, az nem férne bele semmiképp.
Komplett hátsó futómű javító készlet (lengőkarok, szilentek, csavarok) megrendelve, délután 4 körül megyek a holmiért, addigra kéne eldönteni, hogy megvegyem-e a szivattyút vagy sem... :U

A termék leírása a következő a honlap szerint:

Megnevezés:
Szervókormány szivattyú
Betétdíj:
18507 FT + 27% Áfa
Megjegyzés:
Felújított Gyártó korlátozás: ZF, Működési mód: hidraulikus, Bordák száma: 6, Szíjtárcsa-? [mm]: 125

Tudja valaki, hogy a gyártó korlátozás kódja mit takar? :F

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15892) #31733248 válasza Pardise (#15889) üzenetére


#31733248
törölt tag

Négy hengeres, ha leszeded a habosított műanyagból készült borítást (kézzel egy mozdulat, szerszám sem kell) látni fogod. Megnéztem én is a biztonság kedvéért. :))

(#15893) Pardise válasza #31733248 (#15892) üzenetére


Pardise
senior tag

Szuper, köszi mindenkinek :)

Your car, your life ;)

(#15894) gabor9991 válasza flymi (#15891) üzenetére


gabor9991
őstag

Felújított gyári 35-ért nagyon jó ár :) , viszont kínai utángyártottal nem érdemes foglalkozni.

ZF a gyártó neve, lehetne bosch vagy trw is ők is gyártanak ilyesmit.
Szivattyú cserekor a szervócső végén a tömítés is cserélendő, ez vagy egy + hollander megvásárlását jelenti +5000-ért amiről leveszed azt a teflongyűrűt ami neked kell vagy szerezned kell egy tömítést, de azt csak úgy nem lehet kapni :)
Amíg csak zajos, de van rásegítés én nem foglalkoznék a javítással, ídővel majd elgyengül, akkor ráérsz kicserélni.
Le-felszerelést szintén nem nagyon lehet szerszámok nélkül otthon megoldani, ez plusz költség, ráadásul kell majd bele új szervófolyadék, a zöld olcsóbb de a piros eléggé drága, nem tudom melyik van a tiédben.
Úgyhogy a 35 ezres szivattyú jóval többe lenne mire ki lenne cserélve.

(#15895) Pardise válasza molnarpeter (#15890) üzenetére


Pardise
senior tag

Az enyém 1498, de tényleg 4 henger, most lestem meg a papírokat!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#15896) flymi válasza gabor9991 (#15894) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szervo folyadék 99,9%, hogy piros.
Értem. Akkor megveszem és majd 1-2-3 hónap múlva lecseréltetem.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15897) molnarpeter válasza Pardise (#15895) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi a pontosítást, csak netről ollóztam össze.

(#15898) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

MK3 Mondeo FL előtti verzió van, szerintetek bele lehet rakni a 190mm magas akkut, vagy csak a 175mm magas jó bele?

iPhone 13 Pro Max

(#15899) kcsa válasza jozsi252 (#15898) üzenetére


kcsa
veterán

Hátha te látod amit írok ;]

Bele lehet, csak a fedelet nem tudod felrakni rá.

(#15900) jozsi252 válasza kcsa (#15899) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor marad a 61Ah Exide Premium, az még 175 magas. A 64Ah viszont már 190 magas.

:R

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.