Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#33601) ro_bert17 válasza ubyegon2 (#33599) üzenetére


ro_bert17
őstag

wondershare live boot 2012

A notebookom bootoláskor látja usb-n, de live lemezzel bebootolva már nem. Egy másik asztali gépre dugva a win7 látja a TS32GSSD 25-M-et usb-n, de ennyi.

Egyébként a régi gépen bebootolva, NTFS-re formáztam, másoltam is rá, tallózni is tudtam.

(#33602) ubyegon2 válasza Ribi (#33600) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebben nehéz is lenne vitás pontot találni, no meg valószinűleg Win volt rajta. Én viszont a live eszközön lévő dologra kérdeztem rá. ;) Mert ha az egy live Linux volt, az abban lévő particionáló akár ext fájlrendszerre is particionálhatta, a kolléga meg csak annyit említett, hogy nem látja a Windows, azt nem írta, hogy nem tudja particionálni.

(#33603) ubyegon2 válasza ro_bert17 (#33601) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt nem tudom, mire jó egy ilyen régi médiakonvertáló program, de ezerszámra vannak live desktop Linuxok teljesen full felszerelten particionálótól kezdve böngészőn át a mediplayerig.
Tölts le egyet és azzal vizsgáld meg az SSD-t. Itt találsz pár vizsgálati módszert.

(#33604) Ribi :B Jogos, ezt el is felejtettem, ez tényleg fura.....

--------------------------------------------------------
Az is lehet, hogy a vezérlő adta meg magát.....a live Linuxos tesztelésekkel ez is kiderülhet.

[ Szerkesztve ]

(#33604) Ribi válasza ubyegon2 (#33602) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én a "Lemez inicializáláskor crc hibát ír." részt vettem annak, hogy nem tudja win alatt formázni.

(#33601) ro_bert17: a régi gépen az a 3 évvel ezelőttöt jelenti, vagy abban a gépben működik most is, csak máshol nem?

(#33605) Doky586 válasza Ribi (#33600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ribi ro_bert17

2,5 év tápfesz nélkül bizony okozhat ezt-azt..
Elfelejti az adatokat, partíciókat, lemeztípust (mbr/gpt) is. Rosszabb esetben tönkre is megy.

[ Szerkesztve ]

(#33606) ro_bert17 válasza Ribi (#33604) üzenetére


ro_bert17
őstag

Na szóval.
Ez az IDE SSD egy régi ThinkPad T42 ben van. De jelenleg az a gép el sem indul. [link]

A lock résznek szerettem volna utána járni, hogy mi okozhatja. Ezért kivettem a meghajtót, mert olvastam olyat hogy annak a hibája miatt is lehet.

És amikor usb adapteren keresztül rádugom az ssd-t más gépre, akkor tapasztaltam azokat amiket írtam.

Az egyedül gép, amin látni hogy még van valami az ssdben egy C2D-s gép.
Egyébként ott ezek látszanak: [kép], [link], [link]
Szóval enged partícionálni, formázni, tallózni, rá menteni txt-t azt megnyitni és tesztelni is a partíciót.

Bocsi a képekért, telefonról. :B

(#33605) Doky586: vagy is?

[ Szerkesztve ]

(#33607) Doky586 válasza ro_bert17 (#33606) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor mi is a gond?
Nem az hogy pata eszköz nem kompatibilis az ahci-vel?
Vagy nem kap (elég) tápot?

(#33608) ro_bert17 válasza Doky586 (#33607) üzenetére


ro_bert17
őstag

Aha, értem. Vagy is az ssd valószínűleg jó, csak ne dugdossam már mindenhova ha a nem muszáj, hanem a rendes helyén kellene használnom, ugye?

(#33609) Doky586 válasza ro_bert17 (#33608) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom mit akarsz? Adatmentést vagy használni a régi gépben? Miért kell most és miért nem kellett évekig?

(#33610) ro_bert17 válasza Doky586 (#33609) üzenetére


ro_bert17
őstag

Megfordult a fejemben hogy értékesítem a régi notit, meg a barkács része is érdekel.

Nincs szükség adatmentésre (amúgy is gyalulva lett most, csak nehezebb lenne). Ki akartam volna zárni a notebookon jelentkező hiba kapcsán, a hibás meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#33611) Doky586 válasza ro_bert17 (#33610) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt írtad: "Szóval enged partícionálni, formázni, tallózni, rá menteni"..

Tehát nincs semmi gond. Telepíted a legális os-t és eladod.. :K

(#33612) ro_bert17 válasza Doky586 (#33611) üzenetére


ro_bert17
őstag

Igen, az alatt a live rendszer alatt ezeket engedi.

Viszont Windows alatt meg nem látni sem a partíciót, sem a lemezt.

De akkor bízom benne, hogy ez így normális, és működni fog rendben. Köszi a válaszokat! :R

(#33613) AtHoS válasza ro_bert17 (#33612) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Sajnos" normális a jelenség. Én / barátom járt úgy, hogy egyik gépben particionált SSD másik gépben / géppel teljesen érintetlennek mutatkozott. A megoldás az volt, hogy amelyik gépben volt szándék napi szinten használni ott lett particionálva és azóta is szépen működik

read-only mode on the forum

(#33614) Emperor_ válasza wwenigma (#33594) üzenetére


Emperor_
addikt

Végre egy kolléga, aki tudja mire való az alsó keret 😉

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33615) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Egy sata 3 és egy m.2 ssd sebességében van különbség,vagy ha van akkor nagy?A méretre tudom az m.2 jobb,kevesebb helyet foglal.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33616) Emperor_ válasza wwenigma (#33594) üzenetére


Emperor_
addikt

Okésak.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33617) Doky586 válasza Pityu. (#33615) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#33618) wwenigma válasza Emperor_ (#33616) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Köszi. :) Valóban nem szokták tudni hogy oda lehet írni, hamvas barack koromban én is painttel pattintottam oda.

Pityu.: egy picit fentebb pont egymás mellett van két mérés. A sata SSD jobb fajta, gyengébbek is vannak ...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#33619) makoss válasza King Unique (#33406) üzenetére


makoss
addikt

Üdv!

Mértem egy új tesztet, Samsung T5 külső SSD-re, ezuttal már az új Gen 2-es adapterrel a hosszú PCI-E bemenetbe dugva, egy régi, és egy új CrystalDiskMarkal mérve, jobb, de amit a 2 program között nem értek, azt bekereteztem, hogyan kell ezeket értelmezni:

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33620) Doky586 válasza makoss (#33619) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#33621) r.mark


r.mark
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen kérdezem-e, de a napokban vettem egy Crucial BX500-as, 240 gb-s SSD-t. Tönkrement a laptopom töltő része, és kiszedtem a benne lévő ssd-t a kerettel együtt. Kivettem ezt a régi Adata SSD-t a keretből is és az új Cruical-t akartam úgy rácsatlakoztatni egy másik laptopra a kerettel, hogy tükrözöm rá azon laptop rendszerét...
De nem ismeri fel.. Megnéztem ha ezzel a kerettel és a hozzá tartozó usb-vel a pc-m sem ismeri fel. Viszont a keret jó, mert egy másik ssd-t és egy hdd-t is felismer.
Amúgy is furcsa volt ez a kínai cucc, hogy olyan könnyű, műanyag az Adatához képest.
Szerintetek valamit rosszul csinálok, vagy rossz és vigyem vissza? /14 napos csereidőszak még tart.
Előre is köszi minden választ.

[ Szerkesztve ]

Márk

(#33622) makoss válasza Doky586 (#33620) üzenetére


makoss
addikt

:R Eddig oké, csak mi a külömbség köztük?
Csak rövidítést látni :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33623) makoss


makoss
addikt

Marhaérdekes mérést végeztem az elöbb a Samsung T5 külső SSD-vel!
A baloldali kép a gyári Type C - Type C 46 centis kábellel történt, a jobb oldali kép egy számítástechnikai boltból 2500Ft-ért vett szintén Type C - Type C 1 méteres kábellel történt.
A fölső sor érdekes, mert az ember azt hinné, hogy kevesebb lesz, de még több:
:F

A belső Samsung 850 EVO 250 GB-os SSD-től így is elmarad:

Érdekes. :U

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33624) Doky586 válasza makoss (#33622) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A lényeg hogy oda van írva hogy a 3-as verzió nem összehasonlítható az 5-6 os verzióval.

(talán a v3-as 4.sora hasonlít kicsit a v6-os 3. sorára, de az időzítések mások lehetnek így más értéket ad, a többi totál más)

[ Szerkesztve ]

(#33625) King Unique válasza makoss (#33619) üzenetére


King Unique
titán

Ott van a linkelt kép, ami szemlélteti az 5.X és 6.X verzióknál a különbségeket. Aztán a hivatalos weboldalon is van magyarázat az egyes mérési módszerekre a 6.X verziónál, plusz ITT a 3.X verzióra vonatkozón bővebben is ki van fejtve.

Ha tényleg Gen 2 alapon készült a mostani teszt, akkor ahhoz képest kissé gyengék az értékek. A T5-nek kb. annyit kellene tudnia, amit egy másik tesztnél. Nem teljesen üres a tied az igaz és az is számít valamennyire, de azért akkora mértékben nem feltétlen kellene így sem visszaesni a tempónak. Aztán a Windows 10-nél elvileg van natív USB 3.1 Gen 2 és Type-C támogatás, de egyes vezérlőknél esetleg előfordulhat, hogy külön driver kell a megfelelő működéshez. Arról pedig korábban volt szó, hogy utólag berakott PCIe bővítőkártyával nem feltétlen fogja ugyanazt a sebességet hozni, mint amit egy natív megoldással. Egyébként nemcsak a CDM létezik, ott van még tesztelési célra pl. az ATTO, akár azzal is rá lehetne nézni. Illetve a szekvenciális írás és olvasás méréséhez a macOS-ról ismerős AJA használható Windowson is.

[ Szerkesztve ]

(#33626) Emperor_ válasza r.mark (#33621) üzenetére


Emperor_
addikt

Asztali gépen kéne a csupasz SSD-t kipróbálni, SATA kábellel. Hogy kiderüljön maga az SSD az okés e.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33627) Emperor_ válasza makoss (#33622) üzenetére


Emperor_
addikt

különbség

A különböző szóból ered. Konzekvensen rosszul írod, ezért bátorkodtam jelezni ;) :R .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33628) Emperor_ válasza makoss (#33623) üzenetére


Emperor_
addikt

Szerintem ez méréshatáron belüli eltérés.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33629) makoss válasza King Unique (#33625) üzenetére


makoss
addikt

Jó, de akkor mit kéne még ezen állítani, hogy jó legyen?
Mert szerintem hardverileg kimerítettem mindent, itt már csak egy teljes alaplapcsere oldaná meg szerintem ahol alapból van Gen 2 csati... :F

(#33628) Emperor_: Pontosabban?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33630) r.mark válasza Emperor_ (#33626) üzenetére


r.mark
csendes tag


Ha ez az, akkor, azzal próbáltam ki és semmit nem reagál a pc sem.

[ Szerkesztve ]

Márk

(#33631) #56474624 válasza r.mark (#33630) üzenetére


#56474624
törölt tag

Előre közlöm, nem tudom, hogy mindent jól vettem-e le a hozzászólásodból, de nem lehet, hogy egyszerűen nincs az új SSD-n kötet? A Lemezkezelésben kellene megnézni, ott szerepel-e az SSD.

(#33632) makoss válasza King Unique (#33625) üzenetére


makoss
addikt

Nem tudom ezt mivel konfigban mérték, de vagy kamu, vagy zsír új rendszerről van szó!
Miért? Azért, mert a belső SSD-m jobb jóval.
Azért mert külső, ennyivel rosszabb lenne? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33633) r.mark válasza #56474624 (#33631) üzenetére


r.mark
csendes tag

Lehet, hogy nincs rajta kötet, ha bedugom semmi nem látja pc-n, a lemezkarbantartó sem.

Márk

(#33634) #56474624 válasza r.mark (#33633) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem, én a lemezkezelőre gondoltam. :) WIN10 alatt start menün jobb egérgomb, és ott kikeresheted. Vagy diskmgmt.msc -t beírod a keresésbe/futtatásba, és úgy futtatod.

(#33635) King Unique válasza makoss (#33629) üzenetére


King Unique
titán

A Windows eszközkezelőjében az USB-vezérlőknél van Gen 2-es Host Controller, a megfelelő driver telepítve van hozzá? Az eredmények pár értéket leszámítva majdnem olyanok, mintha csak USB 3.0-sak lennének, annál 450 MB/s a max.

Egyébként a korábban linkelt teszt nyilván nem kamu a T5-nél, mert más tesztekben is mértek hasonló értékeket. Pl. ennél és ennél is, ahol az utóbbinál a hardveres konfiguráció fel van tüntetve.

(#33636) r.mark válasza #56474624 (#33634) üzenetére


r.mark
csendes tag

Húúú tényleg!!! Ez a kezelő kiírta, hogy nem inicalizált! Sorry, h ennyire nagymama vagyok a dolgokhoz és köszi :D

Márk

(#33637) makoss válasza King Unique (#33635) üzenetére


makoss
addikt

Háát nem tudom, egyenlőre kamu, inkább reklámnak tűnik, reklámfogás, nem tudom hogy mondják mostanában...
Szervíz állította be ma, ennyit tudott kicsikarni...
Ez van:

Egyébként beszéltem Kékes525-el, neki is T5 van, neki is 500MB/S alatt van, a gyári értékek közelében nincs....itt valószinü csak az alaplap csere oldaná meg (szerintem) :O

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33638) Doky586 válasza makoss (#33637) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez az a szerviz volt amelyik nem tudta elképzelni hogy a rövid csatis kártyát a hosszúba dugjon valaki..? Ellenőrizted hova dugták (?), vagy csak helyeseltek amikor érdeklődtél?

Egyébként melyik kártya ez (link) a kettő emlegetett közül?

Csak azért mert ez sima USB 3.0 porthoz (vagy PCIe x1 hez) illő értékek, vagy véletlen az alaplapos USB-be dugtad?

[ Szerkesztve ]

(#33639) makoss válasza King Unique (#33635) üzenetére


makoss
addikt

2015-ben már volt GEN 2?
Mert akárhogy nézem, Asrock Z77 Extreme 4-re akkortájt volt a legfrissebb drájver :U
Az eszközkezelőben látni 3.1-es Host Controller-t, noha nem Gen-es, lehet csak ezt ismerte fel.
Az biztos, hogy korábban nem volt még annyi sem, tudom, mert csináltam képet róla: [link]
De ha tudol olyan drájvert amitől ez jobb lehet, és felismer, linkeld! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33640) makoss válasza Doky586 (#33638) üzenetére


makoss
addikt

Csak szólok, hogy 2 szervíz nem tudta mi a Gen 2!
De nyugodtan kérdezz körbe te is, tuti lesz pár! :K
Tudom hova dugtam, és meg is néztem mit hova tettek.
Azt viszont ne kérdezd mit telepített hova, azt mondták a legfrissebb drájver van fent....
Mondjuk a gyártó linkelhetne egy drájvert ami jó ehhez, mert a kis telepítőlemez ami az eszközhöz adtak nem látni sehol a Gen2-t! :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33641) Emperor_ válasza makoss (#33629) üzenetére


Emperor_
addikt

Arra nincsen magyarázatom, hogy miért gyorsabb az egyik kábel...
Kb 5..10% az eltérés, ez még belefér a mérési hibába.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33642) King Unique válasza makoss (#33637) üzenetére


King Unique
titán

Tehát van, mégpedig ASMedia. Ha az eszközkezelő nem ír hibát, akkor elvileg a driver is rendben feltelepült hozzá, viszont annak pontos verziója nem ismert. Az alaplapnál a hardvergyártó weboldalán egy régebbi driver van a letöltések között, de akad annál újabb is.

A reklámfogás és a kamu inkább az lenne, ha a gyártó által megadott értékeket rajtuk kívül senki más nem tudná elérni. Viszont linkelve volt idáig 3 db külső teszt is, amelyeknél sikerült... :) Esetedben igaz nem, de az alapján még nyilván nem lehet általánosítani. Lehet az az alaplap + adott bővítőkártya párosítás tényleg csak ennyit tud, ha nem szoftveres (OS, driver) oka van.

[ Szerkesztve ]

(#33643) Emperor_ válasza makoss (#33629) üzenetére


Emperor_
addikt

5.1.2 cdm x64 verzióval mérnél egyet?

Kaphatunk képet, amin látszik a bővítő kártya?
Ez már az új kártya ugye?
Régi ki lett véve?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33644) Doky586 válasza makoss (#33640) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha azzal a kártyával próbálod amire már a múlt hónapban elmondtuk hogy még az USB 3.0 sebességét sem fogja elérni (drivertől függetlenül) akkor ne csodálkozz..

(#33645) makoss válasza King Unique (#33642) üzenetére


makoss
addikt

Egy direktlinket küldjél már légyszi a lehetségesen jó drájverről! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33646) makoss válasza Emperor_ (#33643) üzenetére


makoss
addikt

Nem tudom az miféle verzió de el sem indul :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33647) King Unique válasza makoss (#33645) üzenetére


King Unique
titán

Még az sem derült ki, hogy most milyen verzió van telepítve és szükséges-e egyáltalán frissíteni, újabbat feltenni. A linkelt leírásban egyébként ott vannak az infók, direkt linkek stb.

(#33648) makoss válasza Emperor_ (#33643) üzenetére


makoss
addikt

[link]
[link]

(#33647) King Unique:"Még az sem derült ki, hogy most milyen verzió van telepítve és szükséges-e egyáltalán frissíteni, újabbat feltenni."
Jókat kérdezel! Nem tudom milyen verzió van fent, sem azt, hogy miként lehetne megnézni, frissíteni, nem én tettem fel. :F
Nekem egy jó link kell, direktlink, ami jó!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33649) makoss válasza Emperor_ (#33643) üzenetére


makoss
addikt

[link]
Igen, a teszteléseket már az új kártyával csináltam. :K
A régi kártya még benne van.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33650) Emperor_ válasza makoss (#33648) üzenetére


Emperor_
addikt

Köszi!

A képek alapján ez a tényállás:

PCIE3: ebben van a Gen 2.0 új bővítő
PCIE4: ebben van a Gen 1.0 régi bővítő

Alaplap leírása:
- 2 x PCI Express 3.0 x16 slots (PCIE2/PCIE3: single at x16 (PCIE2) / x8 (PCIE3) or dual at x8/x8 mode)
- 2 x PCI Express 2.0 x1 slots

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.