Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#33301) korren válasza makoss (#33300) üzenetére


korren
aktív tag

Jujj de suhan az a kalózhajó :DDD

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#33302) Doky586 válasza makoss (#33295) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak a szabványos sata eszközt kell hurcolni és semmi mást. Azt hogy milyen nylonzacskóba, szövettasakba, bőrszütyőbe teszed hurcolás közben a HDD-SSD-t csak rajtad múlik.. Az AHCI feltalálása óta a sata az hot-plug (akárcsak az USB).

[ Szerkesztve ]

(#33303) makoss válasza King Unique (#33289) üzenetére


makoss
addikt

Majd válaszolj már erre is légyszi! [link] :R

Meg erre is:
Ha vennék egy ilyen adaptert azon 1 darab USB csati van, milyen aktív hubot ajánlanál amin több bemenet van mint 4?
Azért kellene mert az alaplap topikban azt írták, hogy valószinü haldoklik az Asrock Z77 Extreme 4-es lapom USB csatijai. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33304) makoss válasza Doky586 (#33302) üzenetére


makoss
addikt

Még mindig nem tudom miről van szó! :F
Neve, típusa, ára stb.....valamit mondjál vazze :DD

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33305) King Unique válasza makoss (#33303) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a PCIe bővítőkártyát legjobb, ha az alaplapod topikjában kérdezed meg, hogy ott ki milyet használ, milyen tapasztalataik vannak. Aztán még a chip sem mindegy az ilyeneknél, amiatt is lehetnek a sebességnél eltérések. Plusz ami már említve volt, hogy a natív megoldáshoz képest egy ilyen bővítőkártya által nyújtott sebesség elmaradhat. A korábbi tesztedben vélhetően az előbbinél még egész jó értékek jöttek ki, de ez a legutóbbi a bővítőkártyával nem valami fényes.

Az USB-elosztó (hub) megint nem éppen ennek a topiknak a témája. De abból is aktívat célszerű venni, ha több eszközt akarsz hozzá csatlakoztatni. Volt aki pl. ezt dicsérte 7 portos kivitelben, de ennél a 3 db 1,5 A-es port elvileg csak töltéshez van. Továbbá ha egyszerre több eszköz van csatlakoztatva egy ilyenhez, illetve egyszerre több van használatban, akkor annak függvényében nyilván megoszlik USB-n is a sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

(#33306) Doky586 válasza makoss (#33304) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link], van 2,5" vagy 3,5" lemezhez.

[ Szerkesztve ]

(#33307) Frawly válasza makoss (#33303) üzenetére


Frawly
veterán

Ha haldokolnak az alaplapodon az USB-s csatik, arra nem HUB-ot kell venni, hanem amit eleve nézegettél, egy PCIe-s USB 3.1 Gen2 10 Mbps-os bővítőkártyát. Azzal nem csak a portok száma oldódik meg, de a sávszél is megnő.

(#33308) Shin Chen


Shin Chen
tag

Sziasztok!
Vettem egy Kingston A400 240GB SSD-t az Acer ES1-132.es notimba, be is raktam, minden faja.... de a windows intéző nem látja.... :Y
Esetleg valami ötlet? Eszközkezelőben szerepel :F
[kép]

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#33309) Frawly válasza Shin Chen (#33308) üzenetére


Frawly
veterán

A Lemezkezelőben kell particionálni (Start Menü - Futtatás: diskmgmt.msc). De még jobb, ha nem Intézőben nézegeted, hanem OS-t telepítesz az SSD-re, ott a telepítő megfelelően fogja particionálni. Gondolom nem másodlagos háttértárnak vetted.

(#33310) Shin Chen válasza Shin Chen (#33308) üzenetére


Shin Chen
tag

(#33309) Frawly
Köszi :)

win 10 tárhely menedzser megoldotta... megint elhamarkodtam :W

(elsődlegesen csak háttértár, hdd nem ment volna bele szerintem, aztán majd később ha lesz asztali akkor abba átrakom. AM4 konfig még messze jár :( )

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#33311) makoss válasza Frawly (#33307) üzenetére


makoss
addikt

Aha!
És én hol írtam, hogy az USB HUB--bal akarom megoldani a problémát? :DD
A PCIe-s USB 3.1 Gen2 10 Mbps-re meg valami garancia kéne, hogy tényleg elérem a T5 max sebességét! :U

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33312) makoss válasza King Unique (#33305) üzenetére


makoss
addikt

"Ezt a PCIe bővítőkártyát legjobb, ha az alaplapod topikjában kérdezed meg, hogy ott ki milyet használ, milyen tapasztalataik vannak."
írtam, senki nem válaszol :(
Nincs valami ötleted topikot illetően vagy sz*rjam le, és rendeljem meg ezt? [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33313) Emperor_ válasza makoss (#33312) üzenetére


Emperor_
addikt

Gyártói oldal

Elvileg ez a kártya jó.

Ilyen PCIe portot javasolnak hozzá: PCIe 2.0 x4

De azt szeretném hangsúlyozni, senki nem fog Neked garanciát vállalni, hogy:
- ez egy szuper kártya,
- hozni fogja az általad elvárt sebességet a Te gépeden, alaplapoddal, oprenszereddel, stb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33314) makoss válasza Emperor_ (#33313) üzenetére


makoss
addikt

Ez van: 2 x PCI Express 2.0 x1 slots [link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33315) Emperor_ válasza makoss (#33314) üzenetére


Emperor_
addikt

A portod szerintem korlátozni fogja a sebességet. PCIe 2.0

Idézet onnan:
"Like 1.x, PCIe 2.0 uses an 8b/10b encoding scheme, therefore delivering, per-lane, an effective 4 Gbit/s max transfer rate from its 5 GT/s raw data rate. "

Picit fentebb van egy táblázat a sebességekkel: PCIe 2.0 x1 500 MB/s

Szerintem nem megoldás a bővítő ebben a portban.

más

Ki kéne próbálni a mostani kártyádat egy 16x PCIe portban, ott mit tud.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33316) Doky586 válasza makoss (#33314) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszerint nemcsak olcsóbb de gyorsabb is lenne a mobil rack mint ez az USB3 amit minden gépbe át kéne tenned, SATA3 (600 MB/s) pedig mindenhol van... :K

[ Szerkesztve ]

(#33317) siletto válasza Emperor_ (#33315) üzenetére


siletto
tag

Üdv Urak!

Mióta Ssd-t használok, és kikapcsoltam a hibernálást, folyamatosan rosszalkodik a laptopom. Eleinte azt hittem, csak valami kis frissítési baki a windowsban, de már 3 hete ilyen.

Ha leállítom a laptopot, gyakran égve marad a bekapcsolást jelző led-je, és a nyomógomb világítása. Ezt hosszan nyomvatartott gombbal lehet megszűntetni csak, mivel akksit nem lehet kivenni. Szóval nem áll le valami szabályosan. Mondjuk tízből három-négyszer legalább.

Ha lehajtom a fedelet, és alvó módba lép a gép, soha nem jön elő a kijelző többet, sötét marad, nem ébred fel, de a gép az igen.

Másnál volt ilyen esetleg? Csináltam BIOS frissítést, indításgyorsító opciókat kikapcsoltam, nvidia drivert is újratettem, de semmi.

Próbáltam kikapcsolni a hibernációt az energiagazd. lehetőségeknél, és parancssorból is, külön-külön és együtt is, de sehogysem múlik ez el véglegesen.

(#33318) King Unique válasza makoss (#33312) üzenetére


King Unique
titán

Itt annyi a lényeg, hogy a megfelelő sebességhez a szükséges feltételeknek is teljesülni kell. Vagyis a bővítőkártyánál a már említett USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps), a PC-nél pedig a megfelelő PCIe foglalat, amit a topikgazda is írt. Aztán azt már neked kell kipróbálnod, hogy a saját hardver- és szoftverkörnyezetedben ténylegesen mit tud majd. Ha online vásárolsz belföldi boltból, akkor meg ott van a 14 napos, indoklás nélküli elállás joga, ha esetleg nem válna be a termék.

(#33316) Doky586:
Lehet a natív SATA3-as megoldás valamivel gyorsabb lenne, viszont egy belső mobil rack mobilisabbnak semmiképpen sem nevezhető, mint az általa használt külső SSD. Az utóbbi előnye a kisebb fizikai méret mellett még az is, hogy kényelmesen használható nemcsak asztali PC-hez, hanem laptophoz, de akár okostelefonhoz és tablethez is. Plusz az USB a gyakori fizikai csatlakoztatásokat is jobban bírja, a menet közbeni eltávolítás is eleve OS szinten támogatott és nem kell hozzá a BIOS-t állítgatni, meg pl. HotSwap külső programot használni.

[ Szerkesztve ]

(#33319) Doky586 válasza makoss (#33314) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kiegészítés: ha e kártyát PCIe x16 (hosszú) slotba dugod akkor el tudod érni a kártya specifikációjában megadottakat, de cserébe (tudtommal) az alaplap felezni fogja a VGA kártya sebességét.

King: Igen jobban mobilizálható az USB, viszont ma még szinte sehol nem fog találni USB3.1G2 gépet, csak USB3.0-t..

[ Szerkesztve ]

(#33320) Doky586 válasza King Unique (#33318) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Asztali lapoknál eleve támogatva és bekapcsolva van a SATA hot swap.. nem kell semmit állítgatni, az emberek inkább arra panaszkodnak hogy a rendszer SSDjük miért szerepel az eltávolítható meghajtók listájában.

[ Szerkesztve ]

(#33321) King Unique válasza Doky586 (#33319) üzenetére


King Unique
titán

A gazda oldalon az USB 3.1 Gen 2 port lehet nem annyira elterjedt még, de az túlzás, hogy sehol nem fog olyat találni. Asztali PC-k és laptopok között is van már manapság nem egy, ami ilyennel van szerelve és a jövőben még több lesz, vagy már eleve USB 3.2. Amúgy meg elég, ha az általa használt gépe(ke)n van / lesz. Ahol meg esetleg csak USB 3.0-n tudja használni, az megint nem akkora nagy probléma, mert azért az sem olyan lassú, sőt.

Azért nem feltétlen minden asztali PC-nél van alapértelmezetten úgy bekapcsolva, beállítva a hot swap / hot plug a szoftveres leválasztáshoz, panaszkodni sem mindenki szokott a tálca értesítési területén megjelenő SATA-n csatolt háttértárak leválaszthatósága miatt, pont az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#33322) Doky586 válasza King Unique (#33321) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"panaszkodni sem mindenki szokott.."
Természetesen a többségnek van annyi esze hogy körülnéz a biosbanuefiben hogy mit hol lehet állítani, esetleg véletlen beleolvas a manualba.. :U

"USB 3.1 Gen 2 port lehet nem annyira elterjedt még"
Nagyon finoman fogalmaztál.

[ Szerkesztve ]

(#33323) King Unique válasza Doky586 (#33322) üzenetére


King Unique
titán

Vagy nem, mert a gépén lehet éppen nem úgy van alapértelmezetten beállítva és azért nem is foglalkozik vele, fel sem tűnik neki. Akinél meg igen, ők sem feltétlen mindig azzal jönnek, hogy maguktól kikapcsolták és úgy már OK, hanem miért olyan, hogyan kell... :D

Az USB-nél meg ott vannak még az új Macek is Thunderbolt 3 porttal szerelve, ami fizikailag eleve kompatibilis a Type-C-vel és a Gen 2 adatátviteli módot is támogatja. Ha pedig arról van szó, hogy egy random asztali PC-n, vagy akár Macen kell használni, akkor azoknál is nagyobb valószínűséggel lesz valamilyen USB-port, vagy azt is kezelő TB3, mint belső mobil rack használatához megfelelő lehetőség, pláne előre kialakított formában.

[ Szerkesztve ]

(#33324) Doky586 válasza King Unique (#33323) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, neki kell eldöntenie milyen gépeken van lehetősége használni.

De pont a lényegre nem reagáltál: melyik a jobb? ha azt a kártyát bedugja az x16 slotba és ezzel feláldozza (?*) a VGA kártya sebességének a felét, vagy PCIe x1 portba dugja (500GB/s), vagy USB 3.0 portba dugja és akkor az ssd sebességét áldozza fel..?

*: itt bizonytalan vagyok mert a PCIe 3.0 szerinti megy ez a felezős-negyedelős eljárás az alaplap leírása szerint, de a kártya csak a PCIe 2.0-t tudja..

[ Szerkesztve ]

(#33325) makoss válasza Emperor_ (#33315) üzenetére


makoss
addikt

És mennyivel korlátozna le?
Nekem az a lényeg, hogy a T5 max sebességét visz-e?
Más bemenetbe nem passzol csak a PCI-E 2.0 tudomásom szerint

(#33316) Doky586: Nem érdekel a mobil rack. :N

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33326) makoss válasza Doky586 (#33319) üzenetére


makoss
addikt

Rövidet hosszúba hogyan? Sose láttam még olyat.
De a hosszú amúgy sem jó, mivel a GTX 1070 kettő és fél slotos kártya, masszív vastag, éppen a kártya alatt van, annyira, ha a adapter oda be lehetne dugni, lehet a vga-hoz érne :F
Lehet küldök róla képet, de most melóban vagyok....

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33327) makoss


makoss
addikt

Amúgy hülyeségnek tartom ezt a USB 3.1 Gen 2 szabványt, egységesíteni kellene, meg nem kellene kompatibilitási lehetőségeket, hibákat keresni. :(
Egységesíteni kellene rendes USB 3.1 szabványra, szoftveres frissítéssel állítani, korszerüsíteni, és ennyi. :(
Nem sz*rakodni mint én most ezzel, gen 1 gen 2 csuvi 3 malacka 5 meg a k***annya :W
0 egy ráérős valami lehetett aki ezt kitalálta!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33328) Picco


Picco
addikt

kollegak, ma megerkezett a 960 evo 500gb ssd-m, valaki meg tudna mondani h ezek jo/normalis ertekek e mielott rahuzom a windowst?

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#33329) Emperor_ válasza makoss (#33325) üzenetére


Emperor_
addikt

500 MB/s az elvi sebessége. Mint írtam volt, a linken van egy táblázat a szabványok adta/korlátozta sebességekkel. Azt megnézted?
Ki kell próbálni, hogy mit tud a x16-ban. Az már tudjuk, hogy a x1-ben mit tud.

Ha beválik (megnő az írási sebessége), akkor meg kell próbálni a VGA és USB3 kártyák elhelyezését optimalizálni, hogy legyen levegő áramlás. Pld felcseréled őket. A VGA sebességgel lehet gond. De ezt Neked kell kisakkozni:
- Melyik port milyen sebességű?
- Feleződik?
- Játékoknál érződik?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33330) King Unique válasza Doky586 (#33324) üzenetére


King Unique
titán

Nem mintha eddig erről lett volna szó... :D A felsoroltak közül nyilván az utóbbi lenne a kevésbé fájó, de itt az is kérdés, hogy mit tud az a VGA, mennyire használja ki a x16-ot. Ha még x8 módban működne is, akkor sem feltétlen feleződne a teljesítmény. Sőt, egy korábbi tesztben egy komolyabb videókártyánál szinte alig voltak különbségek a x8 vs. x16 között PCIe 3.0 alapon.

(#33327) makoss:
Jól megkavarták ez igen, de ezzel nyilván a gyártóknak is kedveznek, hogy gyengébb teljesítményű eszközeikre is rá tudják aggatni a 3.1 feliratot. Ráadásul az USB 3.2-nél megint variáltak, ami másfelől nézve akár egységes is lehet... ;]

[ Szerkesztve ]

(#33331) jeni válasza Picco (#33328) üzenetére


jeni
félisten

nem cserélünk?
az enyém az Nvme Intel P600 csak 1500/800 tud.
Az Intel SSD 480Gb meg 500 körüli

(#33332) Doky586 válasza makoss (#33327) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kellett ez neked..? Hogy ennyi gondod legyen.. :F

(#33333) makoss válasza Emperor_ (#33329) üzenetére


makoss
addikt

Az a baj, hogy a sorrend nem jó, elöbb tudnom kell, hogy jó-e a kártya, addig nem szeretném megvenni, de ha mondjuk jobb mint a mostani, ha nem éri el a T5 kiírt sebességét akkor eladom az SSD-t, nincs miért tartani.
Jó volna azt tudni, mennyivel lenne több, ha nem is éri el a gyártó által megadott értékeket. Ha nem sokkal, akkor nem éri meg vesződni vele, a mostani adapter is 8000Ft-ba fájt :(

(#33332) Doky586: Mert te biztos tudod mi a jó, és mit veszel :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33334) Emperor_ válasza Picco (#33328) üzenetére


Emperor_
addikt

Hozza a gyári speckót, igen.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33335) Doky586 válasza makoss (#33333) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mert te biztos tudod mi a jó, és mit veszel"

Tudod a poén az hogy az USB 3g2 SSD az visszafelé kompatibilis az USB 3.0 val...
Csak az utolsó cseppet is ki akarom most és azonnal csavarni belőle hozzáállásod okozza a problémát. De ez sajnos manapság elég elterjedt. Szerintem.

(#33336) Emperor_ válasza makoss (#33333) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem.

Pont ezért kéne kipróbálni a mostani kártyát egy x16 slotban, hát jobb az írás.

Az az alap probléma, hogy a mostani PCIe 2.0 x1 csatlakozásod elvi maximális sebessége 500 MB/s. Ennél nem lesz semmiképpen nagyobb. Ebben a slotban (x1) az új kártya se tudna ennél nagyobbat. Mint látható, mindig az elvi sebességnél kisebb eredmények születnek.

Én is megszívtam egy olcsó e-bay-es USB3-as kártyával: Itt olvashatod.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33337) esde


esde
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. Vettem egy 240es ssd-t, egész pontosan ADATA Ultimate SU650 SSD 240GB, és olyan problémám lenne hogy a Win7 (x64) telepíti az illesztőprogramot és használatra kész, viszont sehol nem mutatja pl windows intézőben sem az ssd-t. Ilyenkor mit lehet tenni? :D Köszönöm!

(#33338) Bodz válasza esde (#33337) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Kell rá partíció is.

(#33296) Frawly: Crucial BX500 lesz helyette.

[ Szerkesztve ]

(#33339) esde válasza Bodz (#33338) üzenetére


esde
tag

Köszönöm, erről teljesen megfeledkeztem.
SSD-t ugyanúgy kell mint a HDD-t, NTFS, logical? Easeus partition mastert használnám erre.

(#33340) Frawly válasza Bodz (#33338) üzenetére


Frawly
veterán

A BX500-ra kíváncsi leszek. A speckók alapján egy elég fain SSD, de sehol nem láttam, hogy árulnák. Te leszel itt az első, aki olyat vesz. Az SU650-nél mindenesetre kettő kategóriával van felette.

(#33341) Frawly válasza esde (#33337) üzenetére


Frawly
veterán

A Lemezkezelőben meg kell particionálni. Ha rendszer alá vetted, akkor még jobb lenne, ha telepítés közben particionálnád és nem Lemezkezelőben.

Ugyanúgy kell particionálni, mint egy HDD-t, de erről a Windows telepítő gondoskodni fog.

(#33336) Emperor: az az 500 MB/sec-os specifikáció csak elméleti maximum. Még ennyit sem fog menni neki garantáltan. Jó esetben 400-470 MB/sec környékén, épp hogy állnak a csillagok.

(#33333) makoss: az SSD-k világa ilyen műfaj. Olyan gyorsak lettek már, hogy a csatolók sávszélessége a szűk keresztmetszet. Így ha ki akarod őket hajtani, akkor adott esetben gépet kell beújítani, nem fogod megúszni. Ezt nem szokták sokan érteni, mikor túl régi vagy gyenge gépbe keresnek SSD-t, hogy felesleges túl acélosat venni azokba, nem tudják kihajtani. Se a proci, se a SATA vezérlő, se a PCIe foglalat. Én is ezért vettem külső SSD-nek olcsó fajtákat, nem a leggyorsabbak, de USB 3.0-án úgyse tudnák magukat a drágák kifutni. Különösen ezért nem vettem Sámsongot, mert hiába a legjobb, én sem tudnám kihajtani, a pénzt meg nem akartam így pocsékolni rá.

De pl. hiába vagyok körültekintő, a mostan ThinkPad-emmel megszívtam, vettem bele 860 EVO-t, és utólag derült ki, hogy a gépbe az mSATA slotba csak SATA2 van bedrótozva, így csak fele sávszélen tudom hajtani. Ha ezt előre tudom, vettem volna valami olcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

(#33342) Bodz válasza Frawly (#33340) üzenetére


Bodz
nagyúr

Alzánál csak 800 forinttal drágább a SU650-nél. A másik jelölt a Patriot Burst lett volna, de arról elég gyorsan lebeszéltem magam. :D

(#33339) esde: Hát attól függ, hogy mik a terveid vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#33343) Emperor_ válasza Frawly (#33341) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezt próbáltam én is ecsetelni, hogy ez csak az elmélet, tutti, hogy lassabb lesz :K .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33344) esde válasza Frawly (#33341) üzenetére


esde
tag

Köszönöm a válaszokat, igen rendszernek szeretném.
Egyébként valahogy az kivitelezhető hogy az ssd-ről telepítsem a windowst? :D

(#33345) Doky586 válasza esde (#33344) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Létezik már mikro-hitel is, ha már nincs <5eFt-od egy 8GB-os pendrivera..

[ Szerkesztve ]

(#33346) King Unique válasza esde (#33339) üzenetére


King Unique
titán

Elég ehhez a Windows lemezkezelője is, nem szükséges külső particionáló program csak emiatt. Logikai partíció meg pláne nem, mivel nyilván elsődleges (primary) kellene rá... Ha rendszermeghajtóként lesz használva, akkor viszont teljesen felesleges előparticionálni, ráér az majd a telepítővel is. Na meg egyesek úgyis pont nem találják el az MBR / GPT szerinti inicializálást és utána meg csodálkoznak, hogy legacy BIOS / UEFI módban történő telepítésnél miért problémázik a Windows telepítője az MBR / GPT miatt... :DDD :N

Ha tényleg nincsen 2018-ban egy szabad pendrive-od, vagy optikai lemezed (DVD) a telepítéshez, az érdekes, de akár anélkül is megoldható. Lehet a telepítőt a helyi, SATA-s meghajtóról is bootolni pl. az alábbi videóban szemléltetett módon. Vagy külön partíciót létrehozni és oda másolni a telepítő fájljait, majd utána parancssorban bcdedit / külső program használatával hozzáadni az indítóbejegyzést a boot menühöz. De a meglévő Windows alól is megoldható a telepítés egy másik fizikai lemezre, vagy akár az aktuálisan használtra pl. a WinToHDD programmal.

[ Szerkesztve ]

(#33347) esde válasza King Unique (#33346) üzenetére


esde
tag

Köszönöm a választ, annyira nem bonyolult mint hittem. Windows alól szerettem volna, de pont olyan EREDETI mókolt wint találtam amivel nem lehetséges.
Egy gyors megoldás lett volna, a pendrive foglalt volt, dvd meghajtóm meg már régóta nincsen.

(#33348) King Unique válasza esde (#33347) üzenetére


King Unique
titán

Ez az eredeti mókolt Windows-telepítő valahogyan nem teljesen tiszta, sőt inkább ellentmondásos... :D A linkelt módszerek viszont működőképesek lehetnek, próbáltam már én is egyiket, másikat. Ha van / lesz kéznél üres pendrive ilyen célra, akkor első körben inkább azt kellene megpróbálni, az lenne a legegyszerűbb. Az előbbi megoldásokat akkor szokás használni, ha tényleg nincsen más lehetőség.

(#33349) esde válasza King Unique (#33348) üzenetére


esde
tag

:DD Jó ezt szar poénnak szántam, mégse írhatom ide hogy de szar ez a tört win, még ha úgyis tudjuk hogy mindenki azt használ. Marad a pendrive, csak gyorsan kellett volna és kíváncsi voltam hogyan lehet megoldani legegyszerűbben. :)

(#33350) King Unique válasza esde (#33349) üzenetére


King Unique
titán

Attól hogy olyan, még a telepítésnek elvileg működnie kellett volna vele. De ha valami összevissza gányolt ISO, akkor már ki tudja... Amúgy meg azért nem mindenki, vannak akik eleve hardverrel együtt veszik előtelepített formában, vagy kedvezményes áron vesznek kulcsot, netán a sulitól, melóhelytől kapnak. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.