Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#33951) pruzsi válasza Graphics (#33950) üzenetére


pruzsi
őstag

:) Rendben,térjünk inkább a 99-100 közötti ugrásokra :D köszi

(#33952) Frawly válasza pruzsi (#33948) üzenetére


Frawly
veterán

Nincs ezzel semmi baj, stabilan 99%, de még az is lehet, hogy ez 100-at jelent, mert 0-99-es tartományban tartja nyilván. A 400 vs. 844 giga írás is elég gyorsan összejön, mert az egy dolog, hogy a Win+játékok csak 400 giga voltak összesen, de használtad is a rendszert, a Win10 egy csomó frissítést lehúz, telepít, temp fájlokat hoz létre, registryt firkál 20 másolatban, a böngészőcache is ha lemezen van, mennek rá a gigák, vírusirtó is szeret irkálni.

De még így se sok 69+ napra a 844 giga, kb. 12,2 GB/nap, ez a szokásos felhasználói átlagnak is kb. csak a fele. Ezzel az ütemmel 22,7 év, mire eléred a garihoz megadott limitet, de a Crucialok a hivatalosan megadott értéknek is simán sokszorosát bírják.

(#33953) Bodz


Bodz
nagyúr

Jött ma egy firmware frissítés 860 Evora. Valami changelog azért jól esne. :)

[ Szerkesztve ]

(#33954) Mikisys válasza Mikisys (#33868) üzenetére


Mikisys
őstag

Tegnap sikerült az Ubuntu-Linux oprendszert is feltelepíteni. Igen, itt már igen gyors a működése mindennek, főként az internetes oldalak betöltése, azonnali, mire odanézek, már minden fent van.
A másolás, betöltés, letöltés is igen gyors, szóval megérte az SSD.

Üdv!

(#33955) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Sajnos rossz topicba dobtam be először, inkább itt a helye.
A hozzáértőktől kérdezném:
A Hard Disk Sentinel szerint a rendszerért is felelős Samsung 840 SSD -m kondíciója 54%, ugyanakkor a visszajelzés szerint
"A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak. Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez."
Jelenleg folyamatban van egy új gép építése, amibe vaci új SSD -k kerülnek, de ez a régi is valószínűleg megmarad. E szerint a visszajelzés szerint esedékes már ennek a majd 6 éves rendszer meghajtónak a cseréje is egy újabb 12(x) GB meghajtóra, ha még jó pár évig életben szeretném tartani? (A HDS azt mondja, hogy a becsült hátralévő működési idő 423 nap (eddig szerinte 374 napot ment))

Megvizsgáltam a Samsung Magician programjával is, de abban nem láttam infót a kondícióról.

(#33956) Raymond válasza Acheron (#33955) üzenetére


Raymond
félisten

A Samsung Magician-be nyisd meg a Disk Drive reszt es ott jobbra fent van egy SMART gomb. Arra kattints es arrol tegyel be ide egy kepet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33957) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Itt írtam,megjelent egy hibás szektor,azóta szaporodott,ez még mindig nem garanciáztatható?


Wasabi...

(#33958) Raymond válasza Kronos3000 (#33957) üzenetére


Raymond
félisten

Ha gariztatni akarsz valamit a gyari programjaval kell nezned.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33959) Kronos3000 válasza Raymond (#33958) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Nincs semmilyen elérhető gyári program.

Wasabi...

(#33960) Acheron válasza Raymond (#33956) üzenetére


Acheron
őstag

Valami nem kerek, a Magician valamennyi meghajtóra (SSD és HDD) azt mondja, hogy "This drive is not supported". Próbálom megkeresni az okát, ha lesz kép, beteszem.
(#33961) Raymond: Én inkább azt találtam, hogy a Samsung szerverrel való hitelesítéssel van gondja az 5.x verzióknak. Megpróbálom leszedni és feltenni egy régebbit, meglátjuk. Az SSD egy sima 840 sorozatú darab, újonnan vettem anno hivatalos forgalmazótól.

[ Szerkesztve ]

(#33961) Raymond válasza Acheron (#33960) üzenetére


Raymond
félisten

Ez akkor szok lenni peldaul ha OEM az SSD

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33962) Kronos3000 válasza Raymond (#33961) üzenetére


Kronos3000
senior tag

JcA Leven 120GB- Rufusz -nál vásárolt idén februárban,dobozos 3 év garanciával.
Itt a gyártó honlapja,még csak utalás sincs semmilyen programra.A gyári értékeket amúgy a mai napig korrektül hozza.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#33963) Acheron válasza Raymond (#33956) üzenetére


Acheron
őstag

Nos, a 4.9.7 verzió "már" felismeri :)
Ez lett az eredmény, így már nem olyan vészes a kép.

(#33964) Frawly válasza Kronos3000 (#33962) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor gariztasd a legújabb HD Sentinel alapján, esetleg a Crystal Disk Info-val is ránézhetsz.

Egyébként ezért sem szoktuk az olcsó, márkátlan SSD-ket ajánlani. Nem azért, mert annyival kevésbé lennének tartósak, de pl. a 3rd party progik nem ismerik fel őket, nincs hozzájuk rendes gyári szoftver, se rendszeres firmware-frissítés, se technikai doksi, se semmilyen terméktámogatás.

(#33965) Kronos3000 válasza Frawly (#33964) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Crystal Disk is ennyi hibát ír.Van itthon ssd ismert típusok hiba nélkül mennek,de ezt nem tudtam kihagyni,akkor akciósan 4999ft volt,gondoltam ennyiért hátha kihúzza a három évet,de mégse.... :Y

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#33966) Frawly válasza Kronos3000 (#33965) üzenetére


Frawly
veterán

Az vitán felül áll, hogy mindenképp menjen vissza gariba. Akkor csatold a HDS és a CDI eredményeit is.

(#33967) Kronos3000 válasza Frawly (#33966) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Köszi,megpróbálom. :R

Wasabi...

(#33968) AtHoS válasza Frawly (#33966) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Erre nem gariz az Intel, FW frissítést, partíciók törését és utána felület ellenőrzést javasolt (mondjuk van még 3 év a gariból, szóval nem kell sietni :B )

FW frissítés, partíciók törlése és HDS felület inicializálása után ez lett az eredmény (hibás szektorok tartalék területre lettek áthelyezve és ismét eredeti kapacitással bír a meghajó)

read-only mode on the forum

(#33969) Emperor_ válasza Acheron (#33963) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha a 177-es a 10-et eléri, akkor kell cserélni.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33970) Acheron válasza Emperor_ (#33969) üzenetére


Acheron
őstag

Akkor azt hiszem, van még egy kis idő hátra :R

(#33971) gaben9569


gaben9569
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok, e keresgéltem a megfelelő topikot lehet nem az, ha van erre megfelelő akkor linkeljétek pls.

A gondom az, hogy pár hete vettem egy Samsung SSD 860 EVO 250GB-osat és gondok vannak vele. Ezen van a rendszer és mellette van egy HDD.

Azt csinálja az SDD, hogy esetenként (játék ban, rendszer inditásakor akár netezés közben) lefagy 1-2 percre, nem tudok semmit se csinálni,de közben pl. TSen tudok kommunálni, az egér mozog de ha kattintok nem reagál. Próbáltam csak SSD-ről akkor is előjött a probléma.

Állitolag az AMD chipsettel vagy driverrel van probléma a Samsung SSDknél.
Alaplap: Gigabyte GA-990XA-UD3
Proci: AMD FX8320

Valami tipp, segitséget tudtok adni? Mert megvettem ezt a ****-t elég sok pénzért h majd jó lesz erre ez van.

Válaszokat előre köszönöm! :R

(#33972) Emperor_ válasza gaben9569 (#33971) üzenetére


Emperor_
addikt

Az ettől régebbi AMD chipsetekkel van gondja 860-asnak, az ajánlós topicban erre mindenki figyelmét felhívom.

Első körben fel kéne tenni a Samsung Magicain-t és megpróbálni egy firmware frissítést. Ez javíthat a helyzeten.
Utána kérek egy SSDOK képet!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33973) Frawly válasza gaben9569 (#33971) üzenetére


Frawly
veterán

Nem szar, a legjobb SSD a piacon a SATA-sok közül. Csak egyes AMD-s lapok nem szeretik. Ha vissza lehet cserélteti, lépd meg, ha nem, akkor se add el, vegyél hozzá SATA vezérlőkártyát.

(#33974) Corsa02 válasza gaben9569 (#33971) üzenetére


Corsa02
őstag

Szia!

Nekem is ugyan ezt csinálja, ezzel az AMD-s lappal: Gigabyte GA-890GPA-UD3H

Ha kicserélem az AMD Sata vezérlőt a Windows sajátjára akkor megszűnik a dolog és jól működik.

The Truth Is Out There --->

(#33975) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kis segítség kellene, mert elakadtam.

Adott egy Win8.1-es rendszer, amit szeretnék egy NVMe-s meghajtóra átklónozni, majd működésre bírni egy másik PC-ben..

Tudom, hogy valahol hibázok, csak nem tudom mit...

Forrásgépről Active Boot CD-vel klónoztam, majd a mentést megcsináltam az NVMe-s meghajtóra.

Másik gép elindít, először nem látta, aztán állítottam a bIOS-ban, most elindulna, de kék képernyővel, és SYSTEM-THREAD-EXCEPTION_NOT HANDLED hibával megáll.

Ötlet javaslat? vagy totál szűzen kell nekifogni :( ?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33976) Graphics válasza Graphics (#33975) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hozzáteszem csökkentett módban simán elindul...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33977) wwenigma válasza Graphics (#33976) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Valoszinuleg regedites AHCI/raid/ide dolog lehet azaz nem uefi ahci-ben lett telepitve a forrason, egyszerubb lenne ujra felrakni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#33978) Graphics válasza wwenigma (#33977) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a baj, hogy rengeteg beállítási dolog van, amit nem szívesen csinálnék újra.

Még megpróbálok egy EASUS klonozast.

AHCI-ben lett telepítve, de az NVMe csak bonyolítja a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33979) Mikisys válasza gaben9569 (#33971) üzenetére


Mikisys
őstag

A Gigabyte alaplap cseréje (Asus, Asrock, HP, Intel, stb.) segít megoldani a problémát, nem az AMD chip a gond.

Üdv!

(#33980) Emperor_ válasza Graphics (#33975) üzenetére


Emperor_
addikt

Az adott operációs rendszernek nincs valamiféle mentése, amit ráhúznál egy szűz telepítésre?

win 8.1 támogatja az NVMe-t?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33981) Graphics válasza Emperor_ (#33980) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mentettem már Active Boot Disk segítségével, ha azt áthúzom pörög párat és a fentebbi hibával elszáll.

NVMe támogatott a 8.1-nél, szűz telepítés simán megy.

Sejtésem szerint gond lehet az eltérő hardver is, habár a 8.1-nek ehhez már viszonylag rugalmasan kéne alkalmazkodnia.

AHCI mód bekapcsolva, habár a StartOverride sorban találtam egy 1-es értéket is a 0-s mellett.

Csökkentett módban még megpróbálom a registry-s mókát.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33982) Frawly válasza Graphics (#33981) üzenetére


Frawly
veterán

NVMe-nél az AHCI semmit nem csinál. Két külön protokoll, az NVMe-s SSD-nek már semmi köze nincs az IDE, SATA, AHCI, TRIM, stb. dolgokhoz. Ezeknek csak SATA SSD-knél van fontossága.

(#33983) oxalisz


oxalisz
tag

Egy 860EVO 250GB-s ssd win10 home "belakva". A Magician szerint a frimware régi, konkrétan RVT01B6Q.
Kérdésem: lehet-e adatvesztés nélkül win alól frissíteni a Magician-t használva. (Korábban Intel ssd-m volt ott ez gond nélkül lehetséges volt, de az ördög ugye nem alszik, és inkább előbb kérdezek, mint utólag bánkódom.)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#33984) Raymond válasza oxalisz (#33983) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor ujits csak firmware-t ha valami problemad van. Ha minden rendben akkor hagyd ahogy van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33985) oxalisz válasza Raymond (#33984) üzenetére


oxalisz
tag

Probléma nincs. Nem fogom piszkálni, de ha lenne a kérdés még kérdés marad.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#33986) Raymond válasza oxalisz (#33985) üzenetére


Raymond
félisten

Ez olyan mint barmilyen mas fw frissites - elmeletileg nem tortenik semmi, de mentes nem art :) A Samsung szoftver is fogja mondogatni frissites elott.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33987) Graphics válasza Frawly (#33982) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

MEgoldási javaslatod van a probléma feloldására? :D :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33988) oxalisz válasza Raymond (#33986) üzenetére


oxalisz
tag

Persze, menteni amúgy sem árt.
Én magát a rendszert nem szeretném újra rakni, de ezek szerint ilyen veszély általában nem fenyeget. Köszönöm a választ.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#33989) weiss válasza Frawly (#33982) üzenetére


weiss
addikt

A TRIM az OS cucc.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#33990) Bodz válasza oxalisz (#33983) üzenetére


Bodz
nagyúr

Lehet. Pár mp az egész. Utána gép kikapcs, bekapcs.

(#33991) wwenigma válasza Frawly (#33982) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En mondtam neki mert ez volt a legjobb ötletem a nem bootolásra klónozás után. Megoldási javaslatot en is szivesen latnek. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#33992) weiss válasza Graphics (#33975) üzenetére


weiss
addikt

Macrium? Nálam azzal Win 7 is simán ment NVMe-re.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#33993) gaben9569 válasza Corsa02 (#33974) üzenetére


gaben9569
csendes tag

Na a akkor bepróbálom azt! Majd nézek hozzá valamit, vagy ha tipped van akkor ird le hogyan kéne :D

(#33994) Corsa02 válasza gaben9569 (#33993) üzenetére


Corsa02
őstag

Legjobb hozzá a gyári windows-os. Eszközkezelőben eltávolítod a régit és a windows-ost teszed fel hozzá, nálam megoldódott a dolog.

The Truth Is Out There --->

(#33995) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok!
Vásároltam egy Sandisk Extreme Pro 128GB-os pendrive-ot.
A leírása alapján 420MB/s-os olvasási sebessége, illetve 380MB/s-írási sebessége van.
Lemértem a Crystal Disk Mark programmal, ez lett az eredménye: [kép]
Azért ez jóval kevesebb mint amit ígérnek. Ennek mi lehet az oka?
Köszi!

(#33996) Graphics válasza Runner_fxr (#33995) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Eltévedtél :D?

Ez nem pendrive topic, ez az amit keresel: [link]

3.1-es csatolófelületen használod? Ha nem, akkor pl ez is ok lehet.

Habár ezt írják: Read speeds up to 420MB/s, write speeds up to 380MB/s. USB 3.1 Gen 1 or USB 3.0 port required. Based on internal testing; performance may be lower depending upon host device. 1MB=1,000,000 bytes.

Talán itt van a kutya elásva.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33997) Runner_fxr válasza Graphics (#33996) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja, bocs, köszi, eltévedtem. :)
Amúgy 3.1-es USB van az alaplapomon, tehát ez nem lehet gond elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#33998) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok, garancia kerdesem lenne.

adott: egy 1 TB 850 EVO SSD-re 33TB-ot irtam, es csak 3 eves (5 ev gari es 150TBW a gari)
problema az elmult 3 hetben minden heten 1-el nott a SMART 5-os ertek, azaz "Reallocated Sectors Count" erteke, ami jelenleg 3.
kerdesem hogy garanciaztatni lehet mar ekkor? meg nem volt tapasztalatom SSD garizasban.. aggaszto a helyzet, mert ha ez igy fojtatodik hamar kiesne alolam.

HDsentinel egyebkent 98%-ot ir ra.
ill. ezt irja:

A lemez felületén található 3 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
3 hiba fordult elő a lemezre írás során.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.

ami annyira nem nyugtat meg
koszi.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#33999) Graphics válasza Konflikt (#33998) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az SSD használódik. Ez természetes.

Nem garanciális

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34000) Kronos3000 válasza Frawly (#33966) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Tegnap reggel munkából beszaladva szervizbe leadtam.Közölték garancia idő alatt semmilyen bad sector nem elfogadható.Példás gyorsasággal délután felhívtak,hogy cserét kérek,vagy levásárolom?
Levásároltam.Kaptam egy új planár mlc ssd-t,meg egy két apróságra futotta az akkori árból.
Az új szerzemény,sajnos elfelejtettem üresen tesztelni,feltelepítve számtalan programmal terhelten ezek az eredményei:
HP M700 120GB MLC


Wasabi...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.