Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#33801) Frawly válasza Alcsi69 (#33799) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudom, én semmi rendelleneset nem látok. Driver, beállítások, SMART adatok jók. Eléggé tele van a meghajtó, amiatt lehetne kicsit lassabb, de nem ennyivel. Próbáld meg másik SATA portra átdugni, ha tudod.

[ Szerkesztve ]

(#33802) Alcsi69 válasza Frawly (#33801) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Másik SSD-vel kipróbálva ugyan azon a sata csatlakozón jó a sebesség,szóval szerintem tuti hogy az ssd-vel van valami.
Illetve nagyon tele van? 199Gb szabad rajta... :Y

(#33803) Bodz


Bodz
nagyúr

Samsung 860 Evo 250GB MSI Z77A-G43 lapban. A költöztetésben a Samsung Data Migration segített. Next, next, finish típusú, hülye biztos progi.

(#33804) Frawly válasza Alcsi69 (#33802) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, bocs, én úgy láttam, hogy foglalva van annyi. Akkor végképp nem tudom miért nem gyorsabb.

(#33805) Alcsi69 válasza Frawly (#33804) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Valóban megtévesztő tud lenni. :D
Én sem értem egyébként, mert mindenféle program azt írja neki hogy még vagy 8 évet kibír meg ilyesmi...
1 év gari van még rá, megróbálkozom szerintem vele az iPonnál. :)

(#33806) Corsa02 válasza Bodz (#33803) üzenetére


Corsa02
őstag

Szia!

Megtennéd, hogy az aktuális Samsung Magican-el is csinálsz egy mérést?
Hasonló konfigom van és kiváncsi lennék rá Nálad mit mér.

Köszönöm előre is.

The Truth Is Out There --->

(#33807) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Samsung 840 EVO 250GB-os SSD-m a gépemben már pár éve.
Az elmúlt napokban friss rendszer, win10 került fel, új vidikarival (1080Ti)
Most is felvetődött bennem a kérdés jobban hogy hány százaléknyi helyet érdemes szabadon hagyni? Évek múltán úgy emlékszem hogy azt mondták hogy 20% (25%?). És ami jobban érdekel: 250 GBos, de mint tudjuk, a valójában kevesebb, csak 232 GB-os. Ebből kell felszánnom 20-25 %-nyi szabad helyet mindig vagy gyáriból is jó?
Ugyanis feltelepíteném a Ghost Recon Wildlands-ot, de alapból is vagy 72 vagy több helyet igényelne és most 101 GB szabad hely van... :U

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33808) Doky586 válasza wollnerd (#33807) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Régebben benne volt az összefoglalóban hogy ezeknél elég 5% ot szabadon tartani.

(#33809) wollnerd válasza Doky586 (#33808) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Csak 5%? :Y Nem erre számítottam...
Mindegy, amúgy felszabadítottam 30 gb-ot egy demo törlésével. :)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33810) Bodz válasza Corsa02 (#33806) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Persze, tessék.

(#33811) Corsa02 válasza Bodz (#33810) üzenetére


Corsa02
őstag

Szia!

Köszönöm szépen. A MB/s értékek szinte teljesen ugyan ezek nálam is, viszont az IOPS 40-45e között van, amit kicsit keveslek, az SSD adatlapja szerint 98e körül tud, bár érdekes, hogy nálad sem sokkal több mint nálam. Az én lapom+procim azért egy régebbi darab ( AMD Phenom II X4 970BE 3,6GHZ , Gigabyte 890GPA-UD3H).

Befolyásolhatja a CPU ezt? Neked milyen processzorod van?

The Truth Is Out There --->

(#33812) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez gondolom teljesen normális egy ilyen SSD- től (írt adat mennyiség / %)
A működése teljesen normális. Majd szeretném lecserélni PCIe M.2 SSD -re, mert ez a nem PCIe-s M.2 port a VGA alatt van és zavar az 50c+ feletti érték, ha pl. gamelek

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33813) Frawly válasza Corsa02 (#33811) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, simán befolyásolhatja a proci, nem tudja teljesen kihajtani az SSD-t. Régebbi gépbe ezért nem is szoktunk bomba SSD-t ajánlani.

(#33814) Bodz válasza Corsa02 (#33811) üzenetére


Bodz
nagyúr

i7-2600K a proci. Egyébként a Magician 58000-62000 közt mér, mikor mennyi.
Több dolog is befolyásolhatja. Pl. proci, sata vezérlő, akár a kábel, driver, az épp futó progik.

[ Szerkesztve ]

(#33815) nioskbn válasza nioskbn (#33760) üzenetére


nioskbn
csendes tag

Sikerült megoldanom.

(#33816) Corsa02 válasza Bodz (#33814) üzenetére


Corsa02
őstag

Áhá, azért az erősebb egység mint az enyém :) Akkor belenyugszom, az enyém így ennyit tud....

@Frawly: Köszönöm Neked is választ.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#33817) Corsa02 válasza Frawly (#33813) üzenetére


Corsa02
őstag

Még egy kérdés felmerült:

Az alaplapom oldalán van egy chipset driver ami ~240Mb és 2012-es az utolsó verzió(meglehetősen öregecske) --> feltettem, de baromira belassul az SSD, gyakorlatilag felét tudja mindenben mint a windows-os driverrel.
Az AMD oldalán ki lehet választani ezt a chipsetet és az 2018-as 64Mb-os, friss driver. Ezzel is ugyan ezt produkálja, belassul, nem lesz jó. Nem is akar egyébként telepítéskor mást felrakni, legalább is csak két dolgot ír, az AHCi driver és az USB drivert.
Érdemes ezekkel szenvedni? Felrak még valamit a chipset driver az usb-n és az ahci -n kívűl ami fontos?

The Truth Is Out There --->

(#33818) Bodz válasza Corsa02 (#33817) üzenetére


Bodz
nagyúr

Felesleges szenvedni. Azzal használd amivel a leggyorsabb! Valamivel nálam is lassabb az Intel ahci a MS félénél, bár ekkora különbség azért nincs.

[ Szerkesztve ]

(#33819) Rolibácsi


Rolibácsi
csendes tag

Tiszteletem az uraknak! Segítséget szeretnék kérni ssd beállításhoz.Ugyan én már álligattam de csak rosszabb lett. https://people.inf.elte.hu/szzuaci/ssdinstall.html Az itt leírtakat használtam fel és volt kis OC is a gépen utána már fagyott is és "oc faileddel indult újra" Anno már segítettetek rajtam itt és akkor jó is lett. (komolyan mondom ebből az "ssd beállításból" már olyan szinten elegem van h azt elmondani sem tudom... )

Az elsődleges hiba h a WOT kidobál hibakód nélkül... már új az összes hardver szinte a gépben...(alaplap,proci,ram,táp,ssd) előző gépemen is ugyen ezt csinálta amióta win10 et használok... másoknak érdekes mód nem,legalábbis google kereséssel nem találkoztam ezzel kapcs semmivel h másnál is lenne ilyen...
Az alaplapot ugyan nem ismeri fel ami érdekes.... (asus R5 e10)
Remélem tudtok segíteni :W
Szép napot!

[ Szerkesztve ]

X99

(#33820) varmi2 válasza Rolibácsi (#33819) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez már régi elavult dolgok. A windows 10 ezt mindet megcsinálja, minden beavatkozás nélkül. Továbbá, nem kell letiltani a virtuálus memóriát. Hiszen az ssd-t azért vetted, hogy használd. Továbbá vannak benne tévedések. Pl:
Először is a BIOS-ban a SATA vezérlőjének módját állítsuk AHCI-ra, ugyanis a TRIM parancsot csak az AHCI meghajtóprogram képes továbbítani. ez nem igaz, ide módban is van trim.
Ha szétt állítottad, akkor telepítsd újra a windows10-et. És csak arra figyelj, hogy ha sata módban telepítsd. Minden másról a win10 gondoskodik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33821) Graphics válasza Rolibácsi (#33819) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kell semmit buherálni....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33822) Rolibácsi válasza varmi2 (#33820) üzenetére


Rolibácsi
csendes tag

Szia!
Nos ez teljesen friss win 10 a gépen.Telepítés után jött az alalplapi driver majd a videókártya és utána már töltöttem is le a World of tanks-ot....utána jött a csalódás..már az első indításnál kidobott... 10-ből 8x megcsinálja. Amikor tölti be a játékot és a netet használja h szinkronizálja a játékban lévő cuccaimat utána a helyett h a menübe dobna egyszerűen kidob...semmi hibaüzenet,mintha mi sem történt volna.(ez a leg bosszantóbb benne)
Másik amikor már benn vagyok akkor mikor csatába lépek és tölti a pályát amikor betöltötte kidob és olyankor elindítom újra de aztán meg azzal nem enged vissza h "már be vagyok lépve" persze a tankom ott is van a csatában tétlen....

Amit írtál h a win 10 mindent megold...nos ja ezt is várnám el így h több mint 10 éve kinn vannak az ssd k a piacon... bedugom feltelepítem a dolgokat és örülök...nem ilyesmikkel szarakodni...

Nos akkor kérdés :D

Remélem ezekszerint nem sata módban telepítettem. ??? :)
Köszönöm válaszod!

X99

(#33823) Doky586 válasza Rolibácsi (#33822) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért telepítés előtt a biosban valóban érdemes ellenőrizni hogy AHCI módban legyen a lap! (sokkal korszerűbb mint az IDE v RAID mód)
Telepítés után pedig kikapcsolni a gyorsindítást..

(#33824) Mikisys


Mikisys
őstag

Segítségre lenne szükségem:
Van egy HP8300-as konfigurációm, ami 500GB-os HDD-vel jól működik, Win10 alatt. Vettem egy Samsung EVO860-as 250GB-os SSD részegységet és erre szeretném a rendszert áttelepíteni, de valamilyen kompatibilitási problémát ír ki, amit nem értek, hogy mi lenne az, mert felismeri, de mégsem látja az eszközt.
Mi a teendő?

Üdv!

(#33825) Rolibácsi válasza Doky586 (#33823) üzenetére


Rolibácsi
csendes tag

Most néztem meg "sajnos" abban volt. :( még a videókari ami a régi. (lehet az a halott... bár nem hinném)

X99

(#33826) Doky586 válasza Rolibácsi (#33825) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

No problem. Csak ezt be kell írni a registrybe:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci]
"Start"=dword:00000000

ezUTÁN belépni a biosba és átállítani IDE-ről AHCI-re, reboot és kész is. :K

[ Szerkesztve ]

(#33827) Rolibácsi válasza Doky586 (#33826) üzenetére


Rolibácsi
csendes tag

bocsi félreértehtően írtam.. "sajnos" achi-ba volt... :S és úgy dobált ki a játék tiszta telepítés után..még az előtt h áligatam vna...
minegy,sztem holnap újrahúzom a win-t.. utána az ssdok-al csinálok képet és beteszem ide...ha ott mindent okénak találtok majd akk legalább tudom h más problem van :)

X99

(#33828) varmi2 válasza Rolibácsi (#33827) üzenetére


varmi2
nagyúr

De nem az ssd miatt dobál ki a játék téged, hanem valami más ott a gond. Van virtuális memória? Állíts be legalább 4Gb-ot, ha nincs.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33829) margithid


margithid
veterán

A napokban a win10 kétsze ris lefagyott, kétszer újra kellett indítanom ,egyszer most éppen nem, de a böngészőket újra kellett indítanom, a win10 idő megállt 14 órakor. Ez már az sse halálának az előjele?

(#33830) Graphics válasza margithid (#33829) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Esemenykezelo, miért épp az SSD? Millio oka lehet

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33831) Doky586 válasza margithid (#33829) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi az az "sse" ?

(#33832) margithid válasza Graphics (#33830) üzenetére


margithid
veterán

Régi samsung ssd-nél ilyesmire emlékszem, mielőtt elszállt volna.

(#33833) Dorozsmano válasza margithid (#33829) üzenetére


Dorozsmano
csendes tag

Segítségre lenne szükségem.
Van egy 950 pro m2 250GB nvme ssd-ém, MSI Z270-A Pro lapban.
Az a problémám, hogy a win 7 -et nem tudom telepíteni bios látja de telepítéskor nem kínálja fel telepítésre.
Előtte win 10 volt fent azt sikerült telepíteni.
Telepítéskor pendriv-ról betallózom a samsung meghajtó sys inf fájlokat de nem fogadja el.
Mi lehet a probléma

Üdv

(#33834) Doky586 válasza Dorozsmano (#33833) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

XP esetén is problémád lenne.. Használj w10-et.. Vagy cseréld be sata3 ssd-re.. :K

(#33835) Graphics válasza Dorozsmano (#33833) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NEm tudsz ilyen lapra szerintem már Win7.et rakni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33836) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Win10 x64-em van, egy Samsung SSD 850 Evo -val. Az SSD új, túl vagyok egy Win és egy Office telepítése, frissítésen, illetve egy Win update-en (1809-re). A HD Sentinel szerint az eddig írt adatmennyiség 526 Gb. Én ezt egy kicsit sokallom. Pláne, hogy 1 héttel ezelőtt kb 310 Giga volt emlékeim szerint. Napról napra növekszik, és nem értem, hogy miért. A letöltések egy külön fizikai meghajtóra mennek, ami egy HDD. qBittorrentet használok, az ideiglenes fileok is a hdd-re kerülnek, letöltéskor előre lefoglalva a lemezterületet.

Hogyan tudnám kideríteni, hogy mi írt az elmúlt 1 hétben az ssd-re? Van esetleg erre valami program, amit ha feltelepítek, utána tudom vele monitorozni? Ha visszamenőleg nem tudom megmondani, de legalább a jövőben tudnám vele figyelni?

(#33837) margithid válasza margithid (#33832) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem az ssd-m elszállt, ennyit a biztonsági mentésről, nem mintha nagy dolog lenne újratelepíteni.

(#33838) varmi2 válasza JockeyEwing (#33836) üzenetére


varmi2
nagyúr

Napi 30Gb az nem sok, főleg telepítés után. Ne aggódj az ssd-ért nem fognak a nand cellák elromlani, hamarabb fog a vezérlő elpusztulni, mint a nand cellák irási limitbe ütközzenek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33839) Frawly válasza Mikisys (#33824) üzenetére


Frawly
veterán

Ilyen problémával találkoztunk régebben. Az szokta okozni, hogy mikor futó rendszer alatt próbálod ki az új SSD-t, akkor a Win10 létrehozhat rajta valami hitelesített tárolót, most nem tudok linket adni, de ennek olvass utána. Ahogy sikerül rajta ezt a hitelesített tárolót kikapcsolni, utána mennie kéne a telepítésnek.

(#33840) Frawly válasza JockeyEwing (#33836) üzenetére


Frawly
veterán

A Win10 Feladatkezelő Részletek fülén kapcsold be az I/O írás oszlopot, vagy mi a neve, akkor lehet látni, hogy melyik folyamat mennyit ír (általában Windows frissítések, és böngésző cache szokta rá írni a legtöbbet). De már a látatlanban mondom neked, hogy jól írták felettem, napi 30 GB egyáltalán nem sok, az egy elég megszokottnak mondható napi átlag. Plusz ez a napi átlag még csökkeni is fog tovább, anélkül, hogy különösebben spórolni akarnál az írásokkal, mivel nem fogsz rá minden nap Windowst újratelepíteni. Az első hetekben mindig nagyobbnak tűnik először az írásterhelés, aztán majd megállapodik egy szokásos ütem mellett.

Ezzel az ütemmel a garanciális limitet (nem a meghajtó végleges limitje) a 120-250 gigás 850 EVO-nál 7 év múlva, az 500-1000 gigás modellel 14 év múlva éred el, és ezek csak garanciális limitek, az SSD bírja efölött is, kb. a dupláját.

(#33841) tamasas0913


tamasas0913
tag

Üdv skacok.
Végre megérkezett az adapterkártyám a 970 EVO-hoz. Z97x-sli lapba ment.
Sima M.2 alaplapi slotban ennyit tudott:

Második VGA slotban ennyi:

Sima M.2 Slotban vannak jobb értékek. Ez vajon mitől lehet?

Mate 10 Pro

(#33842) Doky586 válasza tamasas0913 (#33841) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jobban jártál volna sata3 ssdvel.. :B

(#33843) tamasas0913 válasza Doky586 (#33842) üzenetére


tamasas0913
tag

Tudom, hisz mindenhol mindenki ezt mondja, hogy inkább nagyobb tárhely mint gyorsabb ssd.
Venni akartam egy 970 EVO-t. Vettem. Ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#33844) margithid


margithid
veterán

Nem nagyon találtam infót róla, az intel 520-as ssd-nek mennyi a max tbw-je kbM
Érdekes, hogy az 530 kondiciója 21% 270 teránál, az 520-é meg 240 teránál 86% :Y

(#33845) varmi2 válasza margithid (#33844) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez az adott ssd méretétől is függ.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33846) margithid válasza varmi2 (#33845) üzenetére


margithid
veterán

120 mindegyik.
Kicsit jobb konstrukció az 520 :)

(#33847) tibor2010 válasza tamasas0913 (#33841) üzenetére


tibor2010
tag

Alaplap BIOS frissítése megvolt?

(#33848) tamasas0913 válasza tibor2010 (#33847) üzenetére


tamasas0913
tag

Természetesen.
Fel sem ismerte amíg nem frissítettem le.
Igazából a nagy különbséget nem értem az M.2 és a PCIe slot közt. Mármint azt, hogy az M.2-ben gyorsabb volt az ssd bizonyos mérésekben holott összességében pont fordítva kellene lennie.

Mate 10 Pro

(#33849) Doky586 válasza tamasas0913 (#33848) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld úgy hogy semmilyen PCIe eszköz sincs a gépben. VGA se. Hátha úgy gyorsul a 4K sebesség.. :K

(#33850) tibor2010 válasza tamasas0913 (#33848) üzenetére


tibor2010
tag

Felraktad a Samsung NVMe driverét?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.