Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#33251) ubyegon2 válasza Frawly (#33248) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Régebben olvastam, hogy a JFS is ajánlott SSD-re Linux alatt, alacsonyabb processzor használat, jobb cache használat miatt igen gyors tud lenni bizonyos szegmensekben.

Ami még számíthat, az az I/O scheduler, érdemes csak az SSD-nél a noop-ot választani. Van még pár ezen kívül is, de általános használatra a noop a legjobb.

a HDS sötét pöttyei irrelevánsak.

Ettől még zavaróak, mivel a másik SSD-n nyoma sem volt hasonlónak.
Én is kíváncsi vagyok, tapasztalt-e más is hasonlót az UV500-nál, mert ahogy mondod, ez még pendrive-nál és HDD-nél is durván alacsony lenne (persze normális pendrive-re és HDD-re gondolok itt)

Pár éve csináltam mérést róluk is:

(#33252) darkpower válasza Emperor_ (#33250) üzenetére


darkpower
aktív tag

Nem, az halott sajnos :( a többi meghajtón gond nélkül lemegy.
Fura mert van, hogy órákig semmi baja, aztán hirtelen újraindul és akkor már hajlamos boot loop-ba is kerülni

Egyébként,ha már vannak szakik itt, a következő konfigba 2x M.2-s 970 evo ssd-t akarok beszerezni, az egyiken lenne a win, a másikon a játékok. A másik opció, hogy egy 500-as ssd, amire minden megy. Erről mi a vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

(#33253) Bodz


Bodz
nagyúr

Adata SU650 240GB

Kicserélték. Nem melegszik (38 fok fölé durva kínzással sem tudom kényszeríteni). Már csak az élettartama kérdéses, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#33254) Emperor_ válasza darkpower (#33252) üzenetére


Emperor_
addikt

Akkor az döglődik :(( . Ments adatok sűrűn!

Az attól függ :) . Milyen alaplap? Milyen felhasználás? Legjobb lenne a társtopicban kibeszélni, a kérdéssor kitöltése után :K .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#33255) darkpower válasza Emperor_ (#33254) üzenetére


darkpower
aktív tag

Rendben, köszi.
Előre hoztam az új gép vásárlását, ennek már csak pár napot kellene kihúznia.

(#33256) MasterDeeJay

Érdekesség képpen kukázott gépben volt egy régi ssd:
Corsair Force F60 60gb-os. 1.1-es firmware van rajta a 2.4-es nem megy fel rá mert a tool nem ismeri fel. (bár lehet win10 a baja neki) Ez még sata2-es. Csak 7Tb írás van rajta és 14tb olvasás.
Mennyit bírnak ezek?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#33257) Raymond válasza MasterDeeJay (#33256) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem van egy F120-as (ugyanaz csak 120GB), azt hiszem most mar 7+ eves. Volt desktop gepben 2 evig, egy laptop-ban 3 evig, egy Zotac Zbox kisgepben 1 evig, kulso vinyokent talan fel ev (csak kabel SATA2USB3 kabel, semmi doboz) es most megint tobb mint fel eve egy laptopban van. Eddig meg birja :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33258) Frawly válasza Bodz (#33253) üzenetére


Frawly
veterán

Na, ugye. Mondtam én, hogy kifogtál egy hibás darabot, ami annyira melegedett. Nálam sem megy harmincakárhány fok fölé. Sebességileg is teljesen rendben lévő SSD. Ami miatt egyelőre nem ajánlgatom senkinek, hogy itt linkelték, hogy külföldön sorban feküdtek meg belőle példányok 2-6 hónap után, bár ezt meg a 3 éves gari lefedi.

(#33255) darkpower: sajnos ez ilyen, megdöglenek előbb-utóbb. A V300 amúgy sem a megbízhatóságáról volt híres, nálad ezzel a 4-5 évvel még elég sokáig is húzta, visszahozta az árát. HDD-ktől sem várható átlagban 5 évnél több használati idő, persze van, amelyik elmegy 8-12 évig is, de nem ez az átlag.

Megjavítani nem lehet, ahogy a halott, haldokló pendrive-ot, memóriakártyát sem lehet. Nincsen trükk vagy valami csodaprogi, ami formázással vagy sámánista ráolvasással visszahozza az életbe, hogy még valameddig menjen. Ha bedöglik, akkor kuka.

[ Szerkesztve ]

(#33259) Frawly válasza ubyegon2 (#33251) üzenetére


Frawly
veterán

A Linux kerneles schedulereket nem néztem még, tesztek elég kicsi különbséget mutatnak ki, az is ingadozik, az egyik scheduler ebben, a másik abban jobb, de egyről sem lehet kihozni, hogy a legjobb lenne.

Érdekesség: most írtam a 240 gigás Adata SU650-re egy majdnem 5 gigás telepítő .iso-t. Nem esett be a sebessége 256 MB/sec alá, de még így is kevesebbet ment, mint a meghajtó tudott volna, mert a dd-t kicsi buffermérettel indítottam, meg a meghajtó hulladék ASMedia UASP SATA-USB adapteren keresztül van USB3 portra lógatva, ami alaposan visszafogja a sebességét, igazából 500 MB/sec felett tud a meghajtó, és nagyon 300 alá sem kéne, hogy benézzen. Igaz ez 240 gigás, nem 120, de mégis egy kategóriával alatta van az UV500-nak, ami már középkategóriás meghajtó 5 év garral, nem belépős, mint ez. Nagyon az a gyanúm, hogy te fogtál ki hibás UV500-at, és a HDS felületteszten azok a sötét mezők lehet mégis csak valós hibára utalnak.

Közben megjött a 860 EVO, majd este szerelem be a gépbe. Néztem róla beszerelési videót, mégse kell teljesen szétszedni hozzá a lapost, csak a billetnyűzetet, palmrestet leszedni, az meg meglesz mindenestől 10 perc alatt, Win install 5 perc alatt. Első nem normál SATA SSD-m, kicsit furcsa, hogy milyen apró, két hüvelyujjköröm hosszú, másfél köröm széles. Persze, ennyit ír a specifikáció is, meg más mSATA-sok is ekkorák. Az M.2-es se sokkal nagyobb (meg ha kibelezel egy SATA SSD-t, abban a nyák szintén nem sokkal nagyobb), de azért furcsa kézbe venni, képeken, videókon nagyobbaknak tűnnek ezek. Hihetetlen hová fejlődik a memóriagyártás és a miniatürizáció, ilyen kis szutyokra fel tudnak nyomorgatni már a konzumer szegmensben is 2 TB-nyi tárterületet akár. Ha a jövőben még csökkenteni tudják a csíkszélességet, lemennek majd akkora méretre, hogy telókba is bele lehet tenni microSD kártya méretben 0,5-2 terásat, legfeljebb a telókban interface-t kell módosítani.

(#33260) Bodz válasza Frawly (#33258) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ó, a kezdeti öröm már elmúlt azóta. :D Ez sem százas. Megint a hőmérséklet, csak most máshogy. Néha ilyen 10-12 fokokat mutat, aztán 40-et, 22-t, utána megint 10. Kézrátétel alapján azért nem olyan meleg, mint az előző volt. Az írt adatmennyiség 54069,30TB. 100 giga rámásolása után kb. harmadára esett vissza a sebesség.
Majd megérdeklődöm, hogy másra lehet-e cserélni vagy marad a próba egy harmadikkal.

SU650 a keresőnek.

[ Szerkesztve ]

(#33261) ubyegon2 válasza Frawly (#33259) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyértelmű, hogy általánosságban nincs jobb vagy rosszabb scheduler, jobb is nem állítgatni, ha valaki nem ismeri a hatását, a noop például nem tesz jót a HDD-nek.
Ezt a BFQ-t azért érdemes megnézni egyszer, itt a Plextor SSD teszten elég meggyőző értékeket hoz.

Köszi, hogy megnézted az Adata SU650 sebességét, én is csináltam egy particiók közötti másolást 7GB-os adatfájllal, 310-280 között futott le.

Ez a dd-s másolás meg a cache beállító parancs érdekelne, mert anno használtam, de sehol sem leltem, dd-vel meg nem szórakozunk, igaz ezeken az SSD-ken még nincs különösebben fájó adat.

Hihetetlen hová fejlődik a memóriagyártás és a miniatürizáció, ilyen kis szutyokra fel tudnak nyomorgatni már a konzumer szegmensben is 2 TB-nyi tárterületet

Nehéz megtippelni, mi lesz 10 év múlva, gondolom túl hamar nem akarják a technológiát frissíteni, mert üzletileg jobban megéri lassan húzni a fejlesztést..... ;]

(#33262) kiraly965


kiraly965
csendes tag

Sziasztok!
A minap vásroltam egy ADATA ASX8200NP-240GT-C pcie ssd-t de sajnos nem tudom működésre bírni sehogy se.Az alaplapom Asrock AB350m Pro4, és sajnos az uefi se látja az ssd-t.

Valami ötlet, miképp lehetne működésre bírni? :))

(#33263) gulyasa válasza kiraly965 (#33262) üzenetére


gulyasa
őstag

A legelső szokásos kérdés: alaplapon a legfrissebb UEFI van telepítve?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#33264) kiraly965 válasza gulyasa (#33263) üzenetére


kiraly965
csendes tag

Igen a 4.90 -es.

(#33265) gulyasa válasza kiraly965 (#33264) üzenetére


gulyasa
őstag

Oké.
Nézd meg, jól van-e a helyén az M.2 foglalatban az SSD.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#33266) kiraly965 válasza gulyasa (#33265) üzenetére


kiraly965
csendes tag

Mind a 2 foglalatba próbáltam már többször is.

(#33267) gulyasa válasza kiraly965 (#33266) üzenetére


gulyasa
őstag

Akkor próbáld így: csatlakoztass le mindent más meghajtót (HDD-t, optikait, stb.) az alaplapról, csak az SSD legyen benne. Indításkor lépj be a BIOS-ba, a CSM legyen "disabled" és a secure boot-nál se legyen (windows) UEFI aktív. Ezután "Save and exit", majd újraindítás után újra lépj be a BIOS-ba és nézd meg, látszik-e az SSD?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#33268) kiraly965 válasza gulyasa (#33267) üzenetére


kiraly965
csendes tag

Nem látja így se sajnos,

(#33269) ubyegon2 válasza kiraly965 (#33266) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

4 SATA3, 1 Ultra M.2 (PCIe Gen3 x4), 1 M.2 (SATA3) forrás

Fentiek közül csak egy a PCIe foglalat. Nálad kettő van?

(#33270) gulyasa válasza kiraly965 (#33268) üzenetére


gulyasa
őstag

Na igen...
ubyegon2 kolléga kérdése valószínűleg nem véletlen.
Az "Ultra M.2" feliratú foglalatba dugtad az SSD-t?

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#33271) kiraly965 válasza gulyasa (#33270) üzenetére


kiraly965
csendes tag

Igen először rögtön abba próbáltam. Ha a másik foglalatba helyezem a gép nem is jut túl az uefi képernyőn, mert ugye az m2-satas.

[ Szerkesztve ]

(#33272) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy rögtön a mai Type C USB 3.1 adapter berakása után miért csak ennyi a sebessége a Samsung T5 500 GB-os SSD-mnek???

Mi a bánatért csak ennyi? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33273) makoss válasza makoss (#33272) üzenetére


makoss
addikt

Ehhez az adapterhez milyen beállítás vagy frissítés kell, hogy vigye a Samsung T5 sebességét? :R
Elvileg a videó szerint, tudnia kéne a T5 sebességét:
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33274) varmi2 válasza makoss (#33273) üzenetére


varmi2
nagyúr

Próbáld meg 0fill-el tesztelni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33275) King Unique válasza makoss (#33272) üzenetére


King Unique
titán

Az addig rendben, hogy Type-C, viszont a linkelt képen USB 3.1 Gen 1 és 5 Gbps felirat van, ami más néven USB 3.0. Ha egy USB 3.1 Gen 2 külső SSD maximális adatátviteli sebességét ki akarod használni, akkor nyilván a gépen is annak megfelelő portra van szükség. Az meg a másik, hogy az ilyen utólag behelyezett USB 3.X PCIe bővítőkártyák nem feltétlen produkálnak olyan értékeket, mint a natív, alaplapi megoldások.

(#33276) makoss válasza King Unique (#33275) üzenetére


makoss
addikt

A videón szereplő értékek szerint tudnia kéne a maximális sebességét a T5-nek!
Csak milyen beállítás kell hozzá?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33277) makoss válasza King Unique (#33275) üzenetére


makoss
addikt

625Mb/s :U
De ha ez nem jó, marhára kíváncsi lennék TE hogyan hoznád össze a T5 max sebességét!! :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33278) King Unique válasza makoss (#33276) üzenetére


King Unique
titán

Az a videó az USB 3.1 Gen 1 és Gen 2 szabványokat magyarázza, hasonlítja össze. Viszont sehol nincsen benne arról szó, hogy a T5-nek mit kellene tudnia, illetve ezzel a PCIe bővítőkártyával mit... Max. a névleges 625 MB/s értéket említi a Gen 1-nél, de az közismert, hogy a 8b/10b kódolás miatt az elméleti effektív érték max. 500 MB/s lehet, ami a gyakorlatban max. 450 MB/s szokott lenni. De ugyanez megvan pl. a SATA3-nál is, hiába 6 Gbps, az sem tud ténylegesen 750 MB/s értéket, hanem max. csak kb. 560 MB/s-et.

Úgy hoznám össze a T5 max. sebességét, hogy olyan gépet használnék, vagy olyan bővítőkártyát vennék, amin eleve USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) port van. ;) Az már nem nagyon fogja limitálni a SATA3-as SSD sebességét USB-n és elvileg hozni fogja azt, ami pl. ebben a tesztben.

[ Szerkesztve ]

(#33279) Frawly válasza makoss (#33272) üzenetére


Frawly
veterán

Ezek az USB-SATA adatperek belimitálják az SSD sebességét. Még ha tud is az adatper UASP módot és USB3.1-et, akkor valahol 400-450 MB/sec környékén tetőzik a maximális átvitel, hiába tudna az SSD 550 meg afölött menni. Ha meg csak USB3.0-ra dugod, akkor még ennyit se megy. Ha ócskább adatperrel próbálod, ami csak BOT módot tud (hála istennek a Samsung T5-ön nem ilyen van), akkor meg olyan 300 MB/sec környékén tetőzik. Ez ilyen műfaj, az SSD semmiképp nem fogja tudni USB-n kifutni magát, ha beledöglesz sem.

Amit ilyen netes videókon magyaráznak, az az USB adott verziójának az elméleti sávszélessége, de az azért elméleti, mert annyit nem lehet rajta átpaszírozni. Az oka az, hogy az átvitelkor metaadatoknak is át kell mennie, nem mind hasznos adat.

Én épp ezért is vettem magamnak olcsóbb belső SSD-ket külsőnek használva ASMedia vezérlős adatperekkel, mivel nem kell sebességbajnoknak lenniük. Csak USB3.0 portom van, így elég limites, amit át lehet nyomni rajta még UASP módban is. Persze még így is köröket ver akármilyen pendrive-ra (mellette alig drágább, és nagyobb tárhelyet ad), egy kivétel, a Corsair Voyager GTX, de az is pendrive-nak álcázott SSD.

(#33280) makoss válasza King Unique (#33278) üzenetére


makoss
addikt

Ettől nem lettem boldogabb, inkább átvert....na de mindegy, a lényeg, hogy jelen konfiggal hogyan lehetne elérni a max T5-ös tempót? :R

Úgy hoznám össze, hogy olyan gépet használnék, vagy olyan bővítőkártyát vennék, amin USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) port van.
És hol van itthon ilyen kártya, ami biztos tudja? amin van Usb és Type c is! :K
Mert a szervizes is alig akadt rá a mostanira! :W
Mert ez eddig harmatgyenge sebesség!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33281) Frawly válasza Bodz (#33260) üzenetére


Frawly
veterán

Próbáld ki másik gépben. Melyik programmal nézed? Mert ha az adatmennyiségre is ilyen baromságot mutat, akkor vagy rossz progival nézed, ami rosszul kezeli (pl. HDS) vagy a SMART-ja romlott el.

(#33282) Frawly válasza kiraly965 (#33266) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor lehet inkompatibilitás lépett fel. A B350 chipsetes lapok szokták támogatni az PCIe 3.0 x4-es NVMe SSD-ket, ha a BIOS is a legújabb verzió és az összes M.2 foglalatot végigpróbáltad, akkor kilőtted az összes lehetőséget, nincs már mivel próbálkozni.

(#33283) King Unique válasza makoss (#33280) üzenetére


King Unique
titán

Az árgép találatai alapján lehet kapni Gen 2 (10 Gbps) típusokat akár a hazai boltokban is. Ahogyan az eBay és társai nemzetközi online piactereken szintén.

[ Szerkesztve ]

(#33284) makoss válasza Frawly (#33279) üzenetére


makoss
addikt

Eddig oké, de:
1: pontosan milyen adapterről is beszélünk?
2: itthoni boltból beszerezhető?
3: mérésekkel tudnád igazolni? (CrystalDiskMark) :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33285) Frawly válasza ubyegon2 (#33261) üzenetére


Frawly
veterán

A Linuxos topikba megírom a dd paraméterezését és a cache letiltását. Az utóbbit nekem is meg kell nézni, mert állandóan elfelejtem hogy kell letiltani.

Közben a 860 EVO beüzemelve. Majd holnap csinálok CDM 6.0.1-es mérést, megnézem az SSDOK és a HDS mit ír rá. Egyelőre még csak beszereltem, meg feltoltam rá a Win10-et. A telepítése egész gyorsan ment volna, SSD-ről SSD-re, de egy csomó időt nem is a telepítés vitt el, az megvolt 3-4 perc alatt, hanem az első boot után a sok idióta kérdés, felhasználói fiók, itt még az offline fióknál is egy csomót kérdezett, be kellett állítani 3 biztonsági kérdést, privát hálózatot, Wi-Fi-hoz csatlakozás, a telemetriával kapcsolatban vagy 10 kérdést feltett, Cortanát legalább 2x kellett kikapcsolni (egyszer a mikrofon kikapcsolásával, másodszor, hogy ne az legyen a személyi asszisztens), utána még frissítéseket is feltett, ami a telepítőbe volt integrálva. OMFG. Nagyon kell bele, hogy teletolják ennyi szeméttel, és egy 3-4 perces telepítés tartson vagy 10-15 percig. Pedig hivatalos 1803-as lemezkép volt a MS oldaláról letöltve. Ráadásul egy csomó kérdés felesleges, mert utólag is lehetne ezt állítgatni, plusz a regionális, nyelvi, billentyűzetkiosztásos beállításokat kétszer kérdezi meg, egyszer a telepítés legelején, másodszor meg az első boot után a felhasználói profil kialakításánál, igaz ott csak jóváhagyást kér. Sok értelme van.

A 860 EVO eddig csendes, van ugyan ennek is egy nagyon halk, elektromos gerjedéses hangja, de olyan halk, hogy csak akkor hallani, ha intenzív terhelésen van és a laptopra ráteszem a fülem. Csendesebb, mint az Adata SU650, és sokkal csendesebb, mint a Crucial MX300 és a Samsung PM800. Melegedni sem melegedik, azt nem néztem mennyiről indult, de intenzív terhelésnél sem ment 41 fok fölé egyelőre. Sebességérzetre nem tűnik gyorsabbnak a felsorolt SSD-knél, de ez várható is volt.

(#33286) kiraly965 válasza Frawly (#33282) üzenetére


kiraly965
csendes tag

Az alaplap kompatibilitási listájában szerepel az ssd. Volt lehetőségem kipróbálni ma egy Asrock ab350-es lappal az felismerte azonnal.Nekem ab350m-em van.Szinte már mindent kipróbáltam.

(#33287) makoss válasza King Unique (#33283) üzenetére


makoss
addikt

:R Akkor ezzel el lehet érni a max sebességet a T5-nél? I-TEC PCI-E USB 3.1 Gen.2 10 Gbps Card

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33288) Frawly válasza makoss (#33284) üzenetére


Frawly
veterán

Az adatperekről beszélünk általában. Én különböző kínaiakkal próbáltam, Orico (JMS578-as chipset) és CSL (ASMedia 1051/1053-as chipset) meg egy noname adapter (szintén ASMedia 1051/1053-as, de csak BOT módot tud a másik két adatperrel ellentétben), ThinkPad X220 USB 3.0-ás portjára dugtam őket különböző SATA3 SSD-kkel. CDM-es mérést nem tudok betenni, mivel Linuxot használok, és arra nincs normális benchmark. Amit mértem, azt körülbelül írtam, és a dd parancsos másolással, meg szimpla fájlmásolgatással mértem (sokgigás fájl átmásolása oda-vissza egy 500 MB/sec feletti átvitelű SATA3 SSD-ről az USB3-ra lógatott SSD-re).

Ennek a témának van egyébként saját topikja, ott King Unique-ot keresd, ő a szaki a témában, írt róla cikkeket is (ebben van CDM-es mérés is, amire igényt tartasz). Én úgy tudom, hogy a Samsung T5-ös a legjobb most a piacon, mert annak van a legjobb USB-SATA átalakítója, de még az is limitál.

(#33286) kiraly965: ahogy nézem, az ab350m is támogatja, mivel a B350-es chipet általánosságban is tudja. Ha a support listában is ott van, akkor végképp nem tudom miért nem megy, a gyártót kéne kérdezni. Az SSD sem lehet rossz, ha másik lapban megy. Így csak az a lehetőség marad, hogy mégis BIOS gikszer, vagy a lapodon nem jók az M.2 foglalatok.

[ Szerkesztve ]

(#33289) King Unique válasza makoss (#33287) üzenetére


King Unique
titán

Ehhez nyilván olyan kell, ami Gen 2 (10 Gbps) típusú. Ez a bővítőkártya már ilyen és ha jó a gépedbe, akkor a feltételek elvileg adottak. Aztán hogy abban a hardver- és szoftverkörnyezetben ténylegesen mit produkál majd, az más dolog. De annál nyilván többet kellene, mint amit a Gen 1 (USB 3.0) tud.

[ Szerkesztve ]

(#33290) makoss válasza Frawly (#33288) üzenetére


makoss
addikt

Köszi az infót! :R

(#33289) King Unique: Jó volna biztosra menni :U
Gondolom a mostani kuka :W

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33291) Raymond válasza makoss (#33290) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet hogy idegesito kerdes, de biztos hogy T5 az az SSD? Mert a mert eredmenyek nagyjabol azok amiket egy T3-al kapsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33292) ubyegon2 válasza Frawly (#33285) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebbe a szemezős topikba is írd be léci, ha nem gond, jobban megmarad hetek, hónapok múlva is a leírás. A Linuxos szakmaiban legtöbben nem foglalkoznak az SSD-vel, sőt még azt is lütyőnek nézik, aki vigyáz rá, oprimalizálja. ;]

Közben a 860 EVO beüzemelve.

Na ja, különleges élményt okozol magadnak újra ezzel a nagyszerű oprendszerrel! Úgy kell neked! :D

A 860 EVO eddig csendes...

Eddig azt hittem csak marhulnak, akik említették, hogy van hangja az SSD-nek.

(#33293) Doky586 válasza makoss (#33290) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Inkább Sata mobil fiókot vettél volna a gépbe bármilyen Sata ssd-hez, olcsóbban kijöttél volna és gyorsabb is mint bármelyik USB..

Másik megoldás az eSata dokkolóval.

[ Szerkesztve ]

(#33294) Bodz válasza Frawly (#33281) üzenetére


Bodz
nagyúr

2 gépben is kipróbáltam. Szerintem az összes ismertebbel, az Adata SSD Toolbox is ennyit mutat.

(#33295) makoss válasza Raymond (#33291) üzenetére


makoss
addikt

Gyári csomagolású Samsung T5 SSD-ről beszélünk.

(#33293) Doky586: Az hogy néz ki? hordozható? ütésálló? könnyű? Mert ez az. :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33296) Frawly válasza ubyegon2 (#33292) üzenetére


Frawly
veterán

Oké, majd oda írom. Win10-et néha napján használok játszani. Amit lehet Linux alatt játszom, de vannak játékok, amik Linuxon nem futnak, vagy kevésbé jól, és integrált GPU-n főleg számít, ha Win alatt több fps-t kapok, nem fogja vissza azt a kevés teljesítményt a Wine emulációs overheadje.

Hangja pedig van az SSD-knek. Eddig mindnek volt, amivel dolgom volt. Közülük a PM800-as a leghangosabb, az olyan hangos daráló hangot ad házon kívül, hogy sok HDD is elbújhat szégyenében mellette. Ha lenne kellően érzékeny, zajmentes mikrofonom, felvenném elrettentő példának.

(#33293) Doky586: ez a SATA mobilfiók jó ötlet. Laptopokban sajnos nem játszik, és eSATA is elég sok laptopon nincs már.

(#33294) Bodz: ha viszont több gépben is ilyen hülyeségeket mutat a gyári programjával, az vezérlőhiba, vidd vissza, de most ezúttal helyette másik modellt kérjél, vagy a pénzt vissza. Jó, hogy visszajelzel, ezek szerint nem csak külföldön van probléma az SU650-esekkel, lassan ha így folytatja ez a modell, nem hogy ajánlani nem fogjuk senkinek, de bekerül a kerülendők közé. Nekem nincs vele bajom, de lehet vagy egy régebbi, jobb szériából vettem még, vagy kifogtam egy jobban sikerült darabot.

[ Szerkesztve ]

(#33297) Raymond válasza makoss (#33295) üzenetére


Raymond
félisten

Azert kerdeztem mert az hogy a max olvasast nem ered el az egy dolog, de az irasnak tobbnek kene lennie meg ha nem is Gen2 az adapter. Es a szamok gyanusan hasonlok (mind iras mind olvasas) amit egy T3-nal latsz es messze elmarad az iras egy T5-os elvart sebessegetol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33298) #56474624


#56474624
törölt tag

Csináltam az elmúlt napokban kis lineáris olvasás tesztet. A durva az, hogy a kis 64 gigás SX900-am a kora ellenére mennyire jó még mindig.

egy-két hetes 120 GB-os ADATA SU650:

4 és fél éves, 64 GB-os ADATA SX900 (secure erase-t kapott tegnap, életében először, kb. 16 TB írás van rajta):

SX900 lineáris olvasás secure erase előtt:

Írástesztet nem csináltam, nem akartam őket terhelni vele. :P

[ Szerkesztve ]

(#33299) makoss válasza Raymond (#33297) üzenetére


makoss
addikt

Akkor egy nagyon jó hamisítvány lehet T5 névvel!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33300) makoss


makoss
addikt

Viszont amit még észrevettem az a másolás!
Volt eszembe már az is, hogy helyhez kötöm a T5-öt, és nem veszek 1 terrás SSD-t, mert ez volt a terv...
Érdekes, hogy tesztelgettem pld. egy Sandisk Extreme USB 3.0-ás pendrájval ami a pendrive topikban most az egyik legjobb, másolgattam pld pendrájvról belső SSD-re, amit kaptam eredményt, nem kicsit durva:


meg máshogy is, Belső SSD-ről pendrivera:

pendrájvról külső SSD-re:

külső SSD-ről pendrivera:

külső SSD-ről belső SSD-re:

belső SSD-ről külső SSD-re:

Érdekes nem?
majd valaki szaki fejtse már meg ez hogy van? :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.