Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#30351) sajtjani válasza Frawly (#30350) üzenetére


sajtjani
tag


Ő egy fórum adminja és számtech-ből ott van.

[ Szerkesztve ]

(#30352) Frawly válasza sajtjani (#30351) üzenetére


Frawly
veterán

Annyira azért mégse lehet ott számtechből, ha nem tudja megoldani. Persze nem szemétkedni akarok, csak a mihez tartás végett jegyzem meg.

Biztos, hogy ez a gyári BIOS-a a Z77-es lapnak? Mert ez a DualBios felirat eléggé moddolt valaminek néz ki.

Esetleg bootoljon be egy Live Linuxot (Rufusszal írja ki az .iso-ját), nem kell telepíteni, terminálban kiadja a dmesg | grep SATA parancsot, és megnézi SATA-módban mennek-e a meghajtók. Ha nem, akkor a BIOS szar, frissíteni kéne, hogy tényleg be is kapcsolja az AHCI-t ténylegesen, ne csak névleg. Ha viszont Linux alatt megy a SATA mód (SATA2, vagy SATA3, amik megfelelnek az AHCI-nek), akkor Windows alatt kézzel távolítsa el a szabványos IDE drivert, és tegye fel a szabványos SATA drivert.

(#30353) dugo_ válasza Frawly (#30352) üzenetére


dugo_
veterán

Ezen a lapon gyárilag két bios chip van, hogy az esetleges téglázás után legyen mentőútvonal. Ezt jelöli a Giga DualBIOS™ néven.
Ha nem tud bootolni, akkor a backup chipről felülírja a hibás biost és restartol.

[ Szerkesztve ]

(#30354) Doky586 válasza sajtjani (#30351) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor félredugott..

(#30355) sajtjani válasza Frawly (#30352) üzenetére


sajtjani
tag

Már megnézte a reg bejegyzést is: ...\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci “Start”=dword:00000000
ez is stimmel. Minden jel arra mutat hogy AHCI-ban megy, de a szoftverek IDE-t látnak. Csak ilyet még nem tapasztaltam, azért kérdeztem.

(#30356) sajtjani válasza Doky586 (#30354) üzenetére


sajtjani
tag

Asszem az is stimmel: Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Channel 0, Target 0, Lun 0, Device: 0

(#30357) Doky586 válasza sajtjani (#30356) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csakhogy a biosban mindkét helyet mutassa meg akkor, attól hogy az egyik AHCI attól a másik lehet IDE..

(#30358) sajtjani


sajtjani
tag

Köszönöm szépen a válaszokat. Már nem akarok offolni mert ez már nem SSD problem. Köszönöm!

(#30359) sajtjani


sajtjani
tag

Közben megoldotta dolgot a legújabb BIOS-ra való frissítés! Köszi.

(#30360) Doky586 válasza sajtjani (#30359) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha most tette fel a 2014-es (utolsó) bios frissítést akkor ne szivasson minket többé ilyen fölös kérdésekkel..

(#30361) sajtjani válasza Doky586 (#30360) üzenetére


sajtjani
tag

Én kérek bocsánatot, de nem érzem feleslegesnek a kérdést, inkább érdekesnek. 4 éve olvasom a topicot és nem emlékszem ilyen ellentmondásra. Az SSDOK képe alapján elhangozhatott volna a BIOS frissítése mint megoldás itt is.

(#30362) Frawly válasza sajtjani (#30361) üzenetére


Frawly
veterán

Pont azért írtam, hogy BIOS-t kéne frissíteni. Igaz nem az SSDOK képe alapján fogtam gyanút (pedig valóban lehetett volna annak alapján is), hanem a BIOS-ról lőtt képernyőkép alapján. Elvileg az IDE és az AHCI/SATA mód nem fér meg egymás mellett egyik lapon sem, hacsak tényleg nincs a gépben egy külön plusz vezérlő az egyikhez. Szóval ha a Windows IDE driverrel hajt valamit, akkor az nincs SATA módban, ilyen tévedés nem lehet. Szerintem a linuxos teszt is azt hozta volna ki, hogy nem megy SATA módban. Egyébként meg én sem láttam ilyet, hogy BIOS-os beállítás ellenére más mód lett volna aktív, kicsit morbidnak tűnik.

(#30363) sajtjani válasza Frawly (#30362) üzenetére


sajtjani
tag

Köszönöm a megértést! :R

(#30364) atlasz52 válasza Frawly (#30348) üzenetére


atlasz52
tag

Köszönöm a segitségedet.

LÁSZLÓ

(#30365) Emperor_ válasza sajtjani (#30361) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha négy éve nem is követem a topic-ot, de ilyet még én sem láttam :N .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30366) kumpl


kumpl
aktív tag

Szereztem egy SanDisk X110-es SSD-t CrystalDisk Mark-ban kb 450/280-at tud.. A Kingston V 300-am ami hivatalosan lassabb 550/520-körül. Mi lehet a baj? Vagy a Sandisk ennyire gyenge? (ugyan azokkal a beállításokkal mértem mindkettőt...

(#30367) Frawly válasza kumpl (#30366) üzenetére


Frawly
veterán

A baj ott van, hogy felültél ezeknek a szintetikus benchmarkoknak. Igazából a gépet egyformán gyorsítja érzetre bármilyen SATA2, SATA3 SSD, még a legolcsóbb TLC-s budget modell is. Azzal nem kell foglalkozni, hogy 550 MB/sec helyett 450 MB/sec, nem lehet a valós sebességen megérezni, még azt sem, ha az írás 200 MB/sec-kel kevesebb. Ezeket a diffiket csak akkor érzed meg, ha állandóan több gigás fájlokkal dolgozol, ahol számít a szekvenciális átvitel, egyébként az OS és a programok ugyanolyan gyorsan fognak indulni. Le kell sz*rni átlag felhasználásnál a benchmarkeredményeket. A benchmark csak arra jó, ha a gyári értékhez képest túl nagy az eltérés (fele, negyede), akkor onnan tudni lehet, hogy valamit nem jól állítottál be az SSD-hez, és optimálisabb beállításokat kell alkalmazni (megfelelő alignálás, AHCI mód, TRIM bekapcsolása, stb.).

Ha már megvan ez a SanDisk SSD-t, akkor használd egészséggel. Felesleges ezeken az adatokon rugózni. Egy dologra figyelj, ami SanDisknél problémás lehet, próbából másolj rá kb. 20 GB nagyságrendű adatot, és nézd meg, hogy a SMART adatokban regisztrált írásmennyiség is ennyivel növekedett-e, így tudod ellenőrizni a write amplificationt. Valamenyire minden SSD-n több írás generálódik, mint amennyit ténylegesen te írsz rá, de a problémás modelleknél nagyon durva az eltérés, többszörös. Ezt nem árt felmérni, és belekalkulálni a mindennapos használatba.

(#30368) kumpl válasza Frawly (#30367) üzenetére


kumpl
aktív tag

SMART adatot hol lehet kiolvastatni?

(#30369) Frawly válasza kumpl (#30368) üzenetére


Frawly
veterán

Hard Disk Sentinel. Mutatja az Áttekintés és a SMART fülön is, hogy mennyi írás történt a meghajtóra. Ezt a számlálót kell figyelni, hogy tényleg annyival növekszik-e, mint amennyit másoltál.

(#30370) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

próbáltam keresgélni, de nem találtam hasonlót. AData 920-as SSD-kel vettünk számítógépeket, több darab, 128, 256Gb is van.

A gépekben nem sok közös van, asztali, notebook, vegyesen, 6 és 0 év közöttiek, mind Intel.

Az SSD közül pár darab olyan hibát probukál (van, hogy naponta, aztán hónapokig semmi, olyan is van, ami összesen egyetlen egyszer), hogy vagy gép bekapcsoláskor azt írja, hogy nincs lemez csatlakoztva, vagy használat közben szűnik meg a kapcsolat az SSD-vel. Egy sima újraindítás után minden rendesen megy tovább.

Hiba nincs az SSD-ken, se a partíción. SSD-n firmware frissítés volt, kábel csere, másik port, gépeken bios frissítés... semmi ötletem nincs már.

Az egyetlen közös a gépekben a Windows 7 Pro 64 bit.

Interneten keresgélve sem találtam semmi hasonlót :U Nem futott esetleg bele valaki hasonlóba?

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#30371) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Beszereztem egy Samsung 850 EVO SSD-t.
MZ-75E250B/EU

Sony Vaio SWE1512W1eb laptopba került a régi HDD helyére.
A régebbi merevlemez pedig az optikai meghajtó helyére.

Ide kerülnek majd a letöltések és egyebek. Nem azért mert kímélni szeretném az SSD-t, egyszerűen így szoktam meg. Illetve a virtuális memóriát 400 MB-ra állítottam. Semmilyen egyéb buhera nem volt, vagy lesz.

Aki eddig évődött, hogy vajon képes-e SATA 3 sebességre ez a típusú laptop, annak elárulom hogy igen.

Trim rendben, alignálás rendben. AHCI beállítási lehetőséget nem találtam az egyébként is nevetségesen kevés beállítási lehetőséggel rendelkező BIOS-ban.

Ennek ellenére a HDS szerint működik:

(P:L)Lemez vezérlő,"Szabványos SATA AHCI-vezérlő (AHCI) [VEN: 8086, DEV: 1E03] Verzió: 10.0.16299.98, 6-21-2006"(/P)

Crystal Disk:

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

(#30372) sajtjani válasza DopeBob (#30370) üzenetére


sajtjani
tag

Jónap!
A hibát produkáló SSD-ken ez be van pipálva? Eszközkezelő/Lemezmeghajtó/SSD-meghajtó neve.

(#30373) Frawly válasza DopeBob (#30370) üzenetére


Frawly
veterán

Esetleg energiagazdálkodási beállítások között lehet olyan, hogy leállítja, és nem tudja visszakapcsolni az SSD-t.

(#30374) kumpl válasza Frawly (#30367) üzenetére


kumpl
aktív tag

Leteszteltem újra a rendszer ssd-met (Samsung), és a sebessége lecsökkent 3400/1220-ról 3100/1000-re. A lassulás szerintem a Sandisk ssd beszerelésekor kezdődött. Most vettem észre, hogy az SSDOK-szerint a SATA driver nem Szabványos SATA AHCI vezérlő volt mint most, hanem valami más.. Nem emlékszem rá de elég hosszú, furcsa neve volt.
(Alaplap Asrock AB350M-HDV)
Mi történhetett? Vajon mi volt az eredeti (gyorsabb) driver?
Egyébként a rendszer sebességén is lassulást érzek, főleg a BOOT-on

[ Szerkesztve ]

(#30375) dugo_ válasza kumpl (#30374) üzenetére


dugo_
veterán

Milyen Samsung SSD?
Ez most NVMe eredmény, vagy bekapcsoltad a Magicianben a RAM disket? Előbbi esetén nyilván nem AHCI driver fogja vezérelni. Utóbbi meg tök felesleges.

A bootidőt már az is növeli, hogy eggyel több hardvert kell inicializálni.

(#30376) kumpl válasza dugo_ (#30375) üzenetére


kumpl
aktív tag

Samsung PM961 256MB. Eddig 2 SSD (P961, Kingston V300), és 1 HDD (samsung)Most meg csak a Samsung SSD, meg a Kingston helyett a Sandisk. HDD-t lekötöttem. Na és azóta vannak a gondok...

(#30377) kumpl válasza kumpl (#30376) üzenetére


kumpl
aktív tag

Az gondolom nem okozhat gondot, hogy a HDD-ből csak a tápkábelt húztam ki, az adatkábelt bedugva hagytam?

(#30378) Frawly válasza kumpl (#30374) üzenetére


Frawly
veterán

Ez még nem olyan mértékű teljesítménycsökkenés, hogy aggódni kelljen. Ahogy egyre több adattal telíted az SSD-t, úgy lesz kicsit lassabb. Ilyen 3 giga/mp. sebességnél nem is érzed ezt a különbözetet. A driver az persze, hogy nem SATA AHCI, mivel ez egy NVMe SSD, az lenne csak a durva, ha azt AHCI driverrel hajtanád, azt még Chuck Norris se tudja.

Egyébként meg ez a 3/1 gigás sebesség nem az SSD-d sebessége, hanem az SSD cache-ének sebessége. Ahogy betelik a cache, úgy visszaesik jóval a sebesség. Néha mérésenként is lehet 100-200 mega ingás. Nem kell vele foglalkozni.

(#30379) kumpl válasza Frawly (#30378) üzenetére


kumpl
aktív tag

Nem is az NVMe SSD sebességével van gondom (Boot sebesség csökkenést az SSD cserekor kikapcsolódott Ultra Fast Boot okozta). Annak tudom, hogy más a drivere. A Sandisk-el vannak a gondok. Ott is csak az írásnál. Ha a Sandiskről másolok a Samsungra, akkor stabil 400, 450 MB/s az átviteli sebesség, fordítva pedig 400 MB/s 1-2 másodpercig (gondolom ez a cache), aztán leesik 280-ra, majd lemegy egészen 60MB/s-ig.. Na ez az ami zavar... Eddig a Samsung, Kingmax kombóval oda vissza 500 MB/s volt...

(#30380) Frawly válasza kumpl (#30379) üzenetére


Frawly
veterán

Elég nehéz követni ezt a sok SSD-t, de már értem. A helyzet az, hogy a SanDiskek gyengébbek szoktak lenni szekvenciális írásban, de itt a PH-n nem emiatt nem ajánljuk őket.

A driveren sok nem múlik, azt a szabványos AHCI drivert kell használni, ami nálad is fent van most. A lényege az, hogy szabványos módon átadja az OS felől a SATA parancsokat az SSD felé. Ez nem olyan műfaj, mint a videókártya, hogy minél optimalizáltabb, spécibb drivert teszel fel, annál jobb lesz a teljesítmény. Egyszóval nem tudom biztosra nálad mi a baj, de nem a driver okozza, az 900%.

(#30381) Emperor_ válasza kumpl (#30379) üzenetére


Emperor_
addikt

Kezdjük az elején!
A Sandisk X110-ről kérünk adatokat! Az itt leírt módon, a legutolsó HDS-el: [link] illetve egy SSDOK képet, amin az X110 van kiválasztva jobb felül.

Nekem nem sikerült gyári adatlapot találnom erről a típusról, ugyanis avval kéne összevetni a kapott eredményeket. Az, hogy a V300 mit tud, az ebben a kérdésben irreleváns.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30382) kumpl válasza Emperor_ (#30381) üzenetére


kumpl
aktív tag

HDS-ből melyik rész kellene?

[ Szerkesztve ]

(#30383) Emperor_ válasza kumpl (#30382) üzenetére


Emperor_
addikt

Elnézést HDS-t írtam, CMD-re gondoltam. Jelen esetben nincsen szükség HDS képre.

Én úgy vélem, hogy minden jól van beállítva, ami a sebességre befolyással lehet. Ez az SSD, ebben az alaplapban, ennyi tud. Ezek az értékek a mindennapi használatban bőven elegendőek.

Viszont ha melóra kell és számít a szekvenciális írási sebesség, akkor csere.

Azt mutasd meg még kérlek, hogy a jobb alsó Details-ra kattinva, hogy a nagyobb partició alignálása rendben van e!

A másolás közben sebesség visszaesést ki tudod mutatni pld a HDTune-al, ha kíváncsi vagy rá. Jellemzően ilyen sebesség visszaesések a belépő szintű, TLC-s modelleknél szoktak bekövetkezni, amikor kifogy a belső SLC cache-ből, de ez SanDisk egy MLC-s típus, ha jól tudom.

Mi volt a gond a Kingston V300-al? A korai modellek okésak voltak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30384) kumpl válasza Emperor_ (#30383) üzenetére


kumpl
aktív tag

A nagy partíció alignálása rendben van. Jól tudod, MLC-s ssd ez a Sandisk. A V300-assal nem volt semmi gond, már vagy 3 éve hibátlanul és gyorsan működik. Csak kicsit több hely kellett. a V300-as csak 60GB ez a Sandisk meg 128-as. Ezért cseréltem el. De lehet hogy inkabb visszacserélem. Tudom hogy nem a teszt programok miatt veszünk ssd-t, de ez másoláskor nagyon látványosan lassabb. Próbából másoltam rá 10 gigányi filmet a Samsungról és hihetetlen volt hogy az utolsó 1Gb-ot ugyan olyan lassan írta mint a 10 éves HDD-m. A V300-nál meg alig hogy kiírta mikor végez a másolással, már végzett is.

(#30385) Emperor_ válasza kumpl (#30384) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem.
Esetleg még egy firmware frissítést nézhetnél, hogy van e az X110-hez.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30386) kumpl válasza Emperor_ (#30385) üzenetére


kumpl
aktív tag

Frissítettem, nem segített semmit. Ez ennyit tud...

Hétköznapi életben, ha mondjuk én olyan 1-2GB-os fájlokkal dolgozom, akkor melyik lenne a jobb választás a bal (V300) vagy a jobb (X110) oldali? Két dologban jobban olvas az X110. Vajon azok mik?

(#30387) Frawly válasza kumpl (#30386) üzenetére


Frawly
veterán

Ez ennyit tud, szekvenciálisban. A 4K-s random írásokban tud egy kicsit többet (a Q a queued helyett áll, ez amolyan többszálúsított műveletet jelent). Adatot úgyse fogsz sokat másolni rá, csak amíg betelíted. A programok, OS ugyanolyan gyorsan tölt be egy ilyen lassabb SSD-ről is, mint egy gyorsabb SATA SSD-ről, amelyik 550/500-as szekvenciális átvitelt tud. Annyira nem rossz SSD ez, akármelyik HDD-hez képest dimenzióugrás, meg régi gépekbe is bőven elegendő. Az, hogy jó vétel-e, azzal lehet vitatkozni, erősen attól függ, hogy mennyire olcsón jutottál hozzá.

(#30388) Emperor_ válasza kumpl (#30386) üzenetére


Emperor_
addikt

Az attól, hogy a file folyamatos olvasása történik vagy össze-vissza kell benne ugrálni.
Az első sor a folyamatos sebesség.

Az oprendszernek adnám X110-, az nvme-en még melóznék a helyedben 😌
.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30389) kumpl válasza Emperor_ (#30388) üzenetére


kumpl
aktív tag

Végülis, nem is rossz ötlet...

[ Szerkesztve ]

(#30390) kumpl válasza Emperor_ (#30388) üzenetére


kumpl
aktív tag

Viszont ha nem az nvme lenne a rendszer meghajtó akkor jobban járnék ha visszacserélném a V300-at, nem?

(#30391) Frawly válasza kumpl (#30390) üzenetére


Frawly
veterán

Nem járnál jobban. Lehet szekvenciálisban jobb a V300, de elég kicsi SSD, és megbízhatatlan széria. Mindenképpen jól tetted, hogy attól szabadultál. Gondolom azért rendszermeghajtóra nem sok mindent fogsz szekvenciálisan másolni, betöltési időkben meg lesz olyan gyors, mint a V300. NVMe-re meg mehet szekvenciális nagy fájlok másolása, írása, az pont arra való, hogy azt gyorsítsa minél nagyobb mértékben.

(#30392) Emperor_ válasza Frawly (#30391) üzenetére


Emperor_
addikt

A V300 megbízható.ságával nem soha gond. Ez még az első széria.
A gyártó suttyomban memóriát cserélt az első pozitív tesztek után.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30393) Emperor_ válasza kumpl (#30390) üzenetére


Emperor_
addikt

V300.ról dobj kérlek egy hds smart képet és egy ssdok.ot!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30394) kumpl válasza Emperor_ (#30393) üzenetére


kumpl
aktív tag

HSD-t nem tudok, mert nincs nálam a meghajtó, ssdok itt van:

SMART-ot nézegettem a múltkor szerintem rendben volt ott minden, meg hát az ment is elég jól...

[ Szerkesztve ]

(#30395) Emperor_ válasza kumpl (#30394) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha elférsz a 60 GB-on, lehet a V300 is rendszer meghajtó. Olyan 10% legyen mindíg szabadon!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30396) Trandoshan


Trandoshan
csendes tag

Üdv!
Volna itt egy SSD probléma.
Ismerős vett egy új Dell Vostro 5568 notebookot. A benne lévő SSD (Toshiba THNSNK128GVN8 M.2) HDSentinel szerint irdatlan mennyiségű adatot ír. Először vettem kezembe a gépet,[ezt a képet mutatta] , 5 óra használat és 4 TB írt adat volt benne, és nőtt, hát újratelepítettem a legújabban feltöltött (jan. 5.) „Microsoft.Windows.10.AIO.64bit.Hun.Build.16299.192-fatebringer” verzióval. Telepítés ideje alatt (3/4 óra) írt 600Gb-ot, és driver telepítések alatt még 200-at, és ilyen ütemben nő.
A Vostro oldalán van 5 SSD-hez, de ehhez nincs firmware.
HDsentinel a legújabb 5.01. SSDLife annyit ír, hogy Healthy. Próbáloztam még SSDOK programmal, abból régebbit találtam, az nem írt SMART értékeket, SSD-Z nagyjából ugyanazt írja, mint a Sentinel.
Valakinek van ötlete, mit lehet vele kezdeni? Lehet hibás a mérés?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#30397) kumpl válasza Emperor_ (#30395) üzenetére


kumpl
aktív tag

3 vagy 4 éve az a rendszer meghajtóm, úgyhogy elférek rajta az biztos..
Megpróbáltam feltelepíteni a Sandisk SSD-re a Windows 10-et de újraindítás után kiírt valami olyat a gép, hogy valamilyen eszköz nincs csatlakoztatva, csatlakozási probléma, stb.. meg valamilyen hibakódot is dobott.
Csak cmos reset segített. lehet hogy mégis baj van az ssd-vel? Másodszorra feltelepült...
A HDS eddig is panaszkodott csatlakozási problémákra, de azt hittem még az előző géppel volt gond, amiben eddig volt.. De akkor lehet, hogy mégsincs rendben valami a Sandiskkel

[ Szerkesztve ]

(#30398) Emperor_ válasza kumpl (#30397) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez kábel problémának tűnik.
200.as smart attributum.ban nő az érték ilyenkor.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30399) kumpl válasza Emperor_ (#30398) üzenetére


kumpl
aktív tag

Annak tűnik,, igen, de én úgy gondoltam, hogy az előző géppel volt gond. Viszont lehet, hogy inkább az ssd-nek van baja, nem? Ezt a kábel használom már egy jó ideje a V300-nál is, Ott nem volt hiba HDS-ben...
Szerintem hétvégén visszacserélem az ssd-t.. Az már jól bevállt, ezzel meg csak kínlódok már lassan egy hete.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.