Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#30151) ZsoltG60 válasza Emperor_ (#30146) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Köszi kipróbáltam a Windows 7 USB DVD Download Tool programot (bár nem tudom erre gondoltál-e :U ) ezzel már valamit haladtam de szintén nem megy. Vagy az iso rossz
(Windows 7 SP1 AIO x64 Integrated August 2017 IE11 Hungarian-Kori)
vagy nálam van valami nagy gebasz.. Eszközkezelő szerint minden driver fent van..

Lumia 950XL

(#30152) Vakegérke válasza ZsoltG60 (#30151) üzenetére


Vakegérke
veterán

A Rufus-t még kipróbálhatnád, ha eddig nem tetted meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30153) Doky586 válasza ZsoltG60 (#30151) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván nem belepiszkált, aktivátorozott, előtelepített trojanal, AIO verziót kell letölteni hanem a Microsofttól az eredetit a témaösszefoglaló(k) szerint !

Ezen hibaüzenet már 5éve is ismert volt (naponta kérdés volt itt) az usb3 miatt..

[ Szerkesztve ]

(#30154) Livius válasza ZsoltG60 (#30151) üzenetére


Livius
őstag

Egy normális integrálások nélküli MSDN ISO-t kellene használni a Windows 7 USB DVD Download Tool-val, valamint a telepítést jó lenne USB 2.0-ás porton keresztül próbálni (a jelenleg fent lévő drivereknek nincs semmi köze és hatása a win 7 eredeti telepítőjéhez). Amúgy az eddigi infók alapján a problémádnak sok köze már lassan nincs az SSD topikhoz.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#30155) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget nem is offolom tovább a topikot, kiírtam dvd-re.. így már megy. :R

Lumia 950XL

(#30156) King Unique válasza ZsoltG60 (#30151) üzenetére


King Unique
titán

Az a program eleve elavult és amúgy semmivel nem jobb ilyen célra, nem tud többet, mint a Rufus. Az ISO-fájlt pedig már régóta nem kell XY kétes oldalakról levadászni, mert letölthető közvetlenül a Microsoft oldaláról is. Valamint az ebben a hozzászólásban említett oldalakról szintén.

Amúgy a másik topikban nem derült ki, hogy milyen laptopról van szó, van-e hozzá egyáltalán Windows 7-hez támogatás. De EZ alapján elvileg az is elérhető volt hozzá. Viszont az új gépek sok esetben már eleve Windows 10 only. Valamint az új UEFI-s laptopoknál többnyire megint csak Legacy BIOS módban opció a 7-es, mert az UEFI-s telepítésnél lehetnek vele gondok (példa). Aztán, ha pendrive-ról történik a telepítés, akkor az USB 3.0 portoknál a natív támogatás hiánya miatt szintén (példa). Vagy hiányolhat akár egyéb drivert is a telepítő. Amúgy, ha ennyire nem megy a telepítés pendrive-ról, akkor célszerű optikai lemezről (DVD) is megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#30157) mckay válasza Emperor_ (#30150) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszönöm, úgy lesz.

(#30158) mckay válasza Glaz-dozfhut (#30149) üzenetére


mckay
aktív tag

ok, lehet, hogy megnézem, mennyi lenne ez az Acronis

bár félő, hogy ez neki is zsákutca:

(#30159) Doky586 válasza mckay (#30158) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minnél többet próbálkozol annál jobban csökkennek a mentési esélyeid.
A fizetős cégek mentési esélyeit is csökkented.

[ Szerkesztve ]

(#30160) ZsoltG60 válasza King Unique (#30156) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Köszönöm Neked is, de sajnos a linkelt oldalról letöltött Rufussal és Win7 ISO-val sem megy. Nem talál illesztőprogramot.
Na mindegy csinálok lemezről egy tiszta telepítést és beviszem szervizbe szenvedjenek ott vele.
Részemről itt vége az OFF-nak, elnézést ha sok volt . :R :B

Lumia 950XL

(#30161) Vakegérke válasza ZsoltG60 (#30160) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még valamit kipróbálhatnál. Ne NTFS-re, hanem FAT32-re formázz a Rufus-szal.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30162) King Unique válasza ZsoltG60 (#30160) üzenetére


King Unique
titán

Attól függetlenül, hogy melyik programot célszerűbb használni, az már kiderült, hogy itt inkább egyéb gondok voltak, mintsem szimplán maga a kiírás. Illetve az nem újdonság, hogy a 7-es pendrive-ról történő telepítésénél lehetnek gondok, ellenben a 8.1/10 esetében már kevésbé. Viszont, ha a leírtak alapján optikai lemezről sikerült telepíteni, driverek stb. is OK, akkor elvileg no problem.

(#30161) Vakegérke:
Ha EZ alapján Legacy BIOS (CSM) módban telepít, akkor pont jó az első opció, vagyis az NTFS + aktív partíció. Meg annál FAT32-t eleve nem is enged beállítani a program, max. a másik 2 lehetőségnél. Viszont utóbbiak EFI módban történő telepítéshez valók, a 3. meg pláne.

(#30163) Doky586 válasza King Unique (#30162) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Viszont utóbbiak EFI módban történő telepítéshez valók"
Gondolom jó lenne neki az EFI mód is..

(#30164) Vakegérke válasza King Unique (#30162) üzenetére


Vakegérke
veterán

"FAT32-t eleve nem is enged beállítani"

Igazad van. Kevertem valamivel a dolgot, egy kicsit blamázs. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30165) King Unique válasza Doky586 (#30163) üzenetére


King Unique
titán

De nem aszerint, hanem elvileg Legacy módban akart telepíteni... A W7-nél utóbbihoz rendszerint NTFS + aktív partíció kell, míg önmagában FAT32-vel nem minden hardveren működik, illetve ilyenkor is általában aktív partíció kell neki. Meg a FAT32 mindkét telepítési módban amúgy is inkább a W8.1/10 ISO-knál opció. Az meg más dolog, hogy a 7-es telepítése EFI módban, főleg az újabb laptopoknál megint problémás lehet...

[ Szerkesztve ]

(#30166) Livius válasza ZsoltG60 (#30160) üzenetére


Livius
őstag

Egyáltalán van support a Windows 7-re azzal az alaplappal amire fel akarod rakni? Volt már rajta valaha Windows 7?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#30167) Emperor_ válasza ZsoltG60 (#30151) üzenetére


Emperor_
addikt

Arra 😉

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30168) Doky586 válasza King Unique (#30165) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Legacy módban akart telepíteni"
Azt mondta volna hogy ha EFI módban sikerülne feltelepítenie az semmiképp nem kéne neki..? Ez elkerülhette a figyelmem. :B

A másik: új gépre lehet hogy nem megy fel a W7 efi módban, de ennek inverze is igaz: régi gépre felmehet a W7 efi módban miközben a W10 nem tud felmenni efi módban (csak legacy módban). Nem tudom milyen laptopról van esetében szó.

W7 eredeti DVD-jéről (vagy Microsoft ISO-ból kiírva) telepíthető EFI módban minden változtatás nélkül (ellentétben az USB-vel). És sikerült is neki DVD-ről telepítenie. :K

(#30169) King Unique válasza Doky586 (#30168) üzenetére


King Unique
titán

Ezen beállítás és az először próbált program alapján vsz nem EFI módban akart telepíteni. Aztán, hogy optikai lemezről milyen módban sikerült, az nem derült ki.

Az 8.1-gyel és főleg a 10-essel ellentétben a 7-es elvileg nem támogatja teljes körűen az UEFI-t, illetve a legújabb specifikációkat. Valamint elvileg Secure Boot aláírása sincsen. Tapasztaltam már nem egyszer egyes hardvereken, hogy pendrive-ról és optikai lemezről sem ment vele EFI módban a telepítés, mert nem indult el, kifagyott bootoláskor stb. Vagy, ha be volt kapcsolva a Secure Boot, akkor kapásból letiltotta. Ellenben ugyanilyen környezetben az újabb Windowsoknál nem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#30170) Doky586 válasza King Unique (#30169) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én "Ezen" beállításból nem vonnék le ilyen messzemenő következtetéseket.. :B
Ez csak azt jelenti hogy nemcsak EFI módban hanem Legacy módban is tud bootolni.

"sem ment vele EFI módban a telepítés, mert nem indult el, kifagyott bootoláskor stb"
Ezért íertam előzőekben azt amit írtam. Újra leírom hogy tudd: A laptopomat 2012-ben vettem újonnan előtelepített Win7-el. EFI módban volt telepítve. Telepíthető rá a win7 EFI és Legacy módban is. Bios-ban nincs semmi Legacy/CSM-re utaló dolog. Bios-ban nincs Secure Boot kapcsolási lehetőség. Win10 nem települ rá EFI módban: a filok másolása után elszáll konfigurálási hibával, de Legacy módban simán települ.

Tehát nem a 8-10-et kell isteníteni, hanem meg kell érteni hogy a régi gépeket a win7 EFI üzemmódjához tervezték (optimalizálták), az új gépeket pedig a win10 EFI üzemmódjához..

[ Szerkesztve ]

(#30171) King Unique válasza Doky586 (#30170) üzenetére


King Unique
titán

Ja, csak ha visszaolvasol, akkor nála nem a telepítő szimpla bebootolása volt a gond, hanem hogy nem talált közben illesztőprogramot. A pendrive-ot meg eleve NTFS-re formázta, ellenben EFI-s bootolásnál a FAT32 a szabványos fájlrendszer és ez sok hardveren is ilyenkor csak azzal működik, még ha egyes alaplapoknál akad ettől eltérő példa is.

A W7 EFI-s telepítésénél pedig nem arról volt szó, hogy egyáltalán nem működik semmilyen hardveren, mert ez nyilván nem így van. Az volt lényeg, hogy mivel nem teljes a támogatás, ezért lehet vele gond főleg az újabb gépeknél. De mondjuk szintén egy 2012 körül gyártott laptopon is reprodukálva volt a korábbi válaszban említett dolog, szóval nem feltétlen kell annak olyan nagyon újnak lennie. Az, hogy nálad állítólag a W10 nem települt EFI módban, az érdekes. De azért ez nyilván nem az újabb Windowsoknál szokott leginkább gond lenni, mint ugye tudjuk... Meg akkor ott van többek között pl. a Secure Boot támogatása, ami megint az újabb Windows-verzióknál OK inkább.

Szóval de, azért van egynéhány pró az újabb rendszerek mellett ilyen szempontból. Meg az UEFI lehetőségeit is Windows platformon leginkább csak a 8+ vonal tudja kihasználni, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#30172) Doky586 válasza King Unique (#30171) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

" pedig nem arról volt szó.."
Arról volt szó, arról beszélek tucatnyi hozzászólásban, hogy szerinted ő NEM akart EFI-ben telepíteni.. :F
EZ az elfogultság a gond.

Ezen kép alapján látszik hogy a W8 megjelenése utáni, de nem a mai csillogó villogó HD felbontású UEFI Setupos gépról van szó hanem egy inkább BIOS-ra hasonlítóról EFI bootolási képességekkel tippem szerint 2013 körüli.

"hogy mivel nem teljes a támogatás"
Valójában a hardwernek (alaplapnak) sem teljes az EFI támogatása.. így passzol a W7 efijéhez.

[ Szerkesztve ]

(#30173) King Unique válasza Doky586 (#30172) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban még más volt feszegetve, holott az sem pont úgy volt állítva, ami utána le is lett írva. Az pedig megint érdekes, hogy szerinted EFI módban akart telepíteni, amikor az idézett hozzászólásban írta is, hogy "Biosban be van kapcsolva a Legacy .", valamint a telepítőt is annak megfelelően készítette el... Arról pedig szintén volt szó, hogy az eszközillesztővel volt gondja a pendrive-os telepítésnél.

Az pedig nem újdonság, hogy egyes laptopoknál nem olyan csicsás UEFI van, mint az asztali gépeknél, illetve alaplapoknál. Azon a hardveren pedig még ha támogatott is a 7-es EFI-s telepítése, attól általánosan még nem lesz jobb ilyen téren a támogatottsága, mint az újabb Windowsoknak...

[ Szerkesztve ]

(#30174) Doky586 válasza King Unique (#30173) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem állítottam hogy EFI-ben akarta telepíteni, de azt sem hogy legacyban, egyszerűen csak telepíteni akarta. Bárhogy. W7 esetén amúgy sincs észrevehető különbség. Talán azt se tudja mi a különbség. A laptop EFI-je pedig nagyobb valószínűséggel kezel Fat32-t mint Ntfs-t. A w7 telepítő is elfér Fat32-n. Ezért furcsáltam hogy ellenzed a fat32-t és hogy csak az ntfs a megváltó, és csak legacy.

Win7-et is lehet USB-ről telepíteni, de úgy megijesztetted hogy inkább DVD-hez fordult. ;)
Ami persze ugyanúgy jó EFI-hez mint Legacy-hoz. (nem baj ha eltéveszti kiválasztásnál)

Ahogy nézem ez egy 2014. februári kiadású sata2 laptop gyári win7 driverekkel támogatva, tehát nem egy 'új' hw.

(#30175) King Unique válasza Doky586 (#30174) üzenetére


King Unique
titán

Ezeket az egyes megállapításokat egyébként megint nem tudom hogyan sikerült így összerakni... :B

A mit akart dolog aszem világosan le volt írva, hogy hogyan állt neki. Ahogyan nyilván a telepítéshez fűzött infók és a linkelt példák sem voltak alap nélküliek. Az ilyen integrált AIO telepítőknél meg, ha mondjuk 4 GB+ az install.wim mérete, akkor a FAT32 nyilván nem opció. De még csak nem is ez volt a téma, hanem hogy ha egyik / másik mód szerint telepít, akkor ott a 7-esnél mit szokás használni, vagy éppen az említett programok mire formáznak. Az az állítás, hogy állítólag az lett írva, hogy nem lehet pendrive-ról telepíteni, az pedig megint csúsztatás... Csak arról volt szó, hogy bizonyos esetekben lehetnek vele gondok, amit a mostani példa is tökéletesen szemléltetett. Az pedig a másik topikban már említve volt, hogy ugyanarra a laptopra érdekes módon a W10 simán feltelepült pendrive-ról... A DVD-ről telepítést pedig szintén említette már és meg azelőtt ki is próbálta, mielőtt itt a topikban javasolva lett volna. Illetve, ha ennyire nem megy pendrive-ról, akkor az optikai lemezen, vagy esetleg a WinToHDD és társai megoldásokon kívül nyilván nem nagyon marad más opció.

[ Szerkesztve ]

(#30176) Livius


Livius
őstag

HD sentinelen kívül mivel érdemes még SSD-knek az állapotát felmérni? Milyen jó programok léteznek még erre?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#30177) Frawly válasza mckay (#30148) üzenetére


Frawly
veterán

A HD Sentinel a SMART fülön sem mutat semmit? Azt értem, hogy nem ismeri fel, de azért csak kéne látnia, hogy ott van egy SATA drive, és próbálnia kéne kiolvasnia róla legalább a szabványos információkat, meg SMART attribútumokat. Ha máshogy nem megy, Ubuntu 17.10-et bebootolsz live módban, nyitsz rajta egy terminált, ott az lsblk paranccsal megnézed az SSD eszközjelét (vagy /dev/sda lesz vagy /dev/sdb), és utána lefuttatsz egy sudo smartctl -a /dev/sda > report.txt parancsot, és ide bemásolod a report.txt tartalmát, vagy feltöltöd valami sharing oldalra.

(#30178) King Unique válasza Livius (#30176) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk nem derült ki, hogy az eddigiek alapján még a Samsung SSD-ről van-e szó és csak összehasonlításhoz kell másik program, vagy másik SSD-ről és netán nem ismeri fel a HDS stabil / béta változata.

De amúgy Windowsnál a HDS-en kívül még pl. a CDI, SSDOK, SSD Life, SsdReady, SSD gyártójának saját szoftvere stb. használatos diagnosztikai célra.

Ha másik OS-en akarod felmérni az állapotát, akkor a másik válaszban említve volt opcióként pl. a Linux, illetve a pendrive-ról bebootolt ún. Live változata.

[ Szerkesztve ]

(#30179) Livius válasza King Unique (#30178) üzenetére


Livius
őstag

Más SSD-ém is van, csak egyszerűen érdekelnek a lehetőségek mikkel lehet chekolni ezeket.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#30180) mckay válasza Doky586 (#30159) üzenetére


mckay
aktív tag

Igen, gondolom, így van, csökkentek az esélyek.
De ez most tulképp ilyen pálya pont: nincs rajta visszaállíthatatlan adat, csak az az érték, hogy belőttem a rendszert (nyomtatómegosztások, adatbáziskezelők, felhőkapcsolatok, jogosultságok), és újra kell csinálnom.
De mivel nemigazán sikerült a mentés, ma már el is kezdtem felépíteni az új Windows-t.

Közben kaptam egy Acronis-t, azzal is kipróbáltam, de ő is úgy van vele, hogy a nyolc percre becsült mentést 7 percig csinálja, aztán megáll.

Azért nagyon köszi a segítséget, sokat tanultam:

- Sosem szabad letörölni a mentést abból a meggondolásból, hogy 11 hónapig jól ment az SSD, és most pont kéne a hely a hurci-vinyómon, és majd egyszer csinálok egy új mentést, mert Murphy azonnal odacsap: nov 30-án letöröltem a mentésemet, dec 23-án meghülyült a hardver.

- Nem igazán jó ötlet kevésbé ismert kínai SSD-t venni, mert lám így jártam vele, bár ez azért messze nem statisztika, vettem életemben eddig kb 10 SSD-t, ez az egy állt meg eddig.

- SSD esetén is érdemes raid kötetet építeni.

(#30181) mckay válasza Frawly (#30177) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi.

Nincs baj szerintem a SMART és egyéb adatok kiolvasásával, bár még nem próbáltam. Tökéletes az SSD, pont 3 percig remekül megy a Windows is ha bebootolok rá, ha pedig másra bootolok akkor akár 5 percem is van.
;]

De most ki is próbáltam a HDSentinellel, itt a SMART adat, de ezzel nem azt akarom mondani, hogy ilyen típusú SSD-t ne vegyetek, hanem hogy jé, így is lehet járni SSD-vel.

(És jjjjééé, ma már nem azt írja ki a HDSentinel, hogy nem ismeri!!!)

- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #1: BIWIN SSD --

Lemez Tulajdonságok
---------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : USB Attached SCSI (UASP) SAT Standard USB/ATA
Gyártó információ . . . . . . . . . . . . . . . : VID: 152D, PID: 0578
Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) 7 sorozatú/C216 lapkakészletcsalád USB bővített állomásvezérlő – 1E2D (USB 2.0) [VEN: 8086, DEV: 1E2D] Verzió: 10.0.16299.15, 6-21-2006
Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Bus Number 0, Target Id 0, LUN 0
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : BIWIN SSD
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : P1222A
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : 1707026601377
SSD Vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Transcend TS6500 / Silicon Motion SM2246 / SM223x
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 122103 MB
Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
Logikai meghajtó(k) . . . . . . . . . . . . . . : D: [Rendszer számára fenntartott] F: [Szerver]
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 35 °C
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 162 nap, 15 óra
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : 13 nap
Összes írt adatmennyiség . . . . . . . . . . . . : 1,03 TB
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #------------------- 9 % (Kritikus)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

A lemez felületén található 1754 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

SSD Jellemzők
---------------
Adatcsomag menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
TRIM parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Meghatározott olvasás TRIM után . . . . . . . . : Támogatva
Op. rendszer TRIM funkció . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve

S.M.A.R.T. Teszt
------------------
Off-line adatgyűjtés állapota . . . . . . . . . : Nem volt indítva
Önteszt állapota . . . . . . . . . . . . . . . . : Sikeresen végrehajtva
Off-line adatgyűjtés teljes ideje . . . . . . . : 120 másodperc
Off-line teszt végrehajtása . . . . . . . . . . : Támogatva
Off-line teszt felfüggesztése/folytatása . . . . : Nincs támogatva
Off-line felületellenőrzés . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Rövid ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Részletes ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Szállítás ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Szelektív ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Rögzítés energiatak. módba lépés előtt/után . . : Nincs támogatva
Attribútum rögzítés engedélyezése/tiltása . . . : Támogatva
Hibák naplózása . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Rövid ön-teszt becsült időtartam . . . . . . . . : 2 perc
Részletes ön-teszt becsült időtartam . . . . . . : 10 perc
Utolsó rövid ön-teszt eredmény . . . . . . . . . : Nem volt indítva
Utolsó rövid ön-teszt dátum . . . . . . . . . . : Nem volt indítva
Utolsó részletes ön-teszt eredmény . . . . . . . : Nem volt indítva
Utolsó részletes ön-teszt dátum . . . . . . . . : Nem volt indítva

S.M.A.R.T.
------------
# Attribútum Küszöb Érték Legr.. Adat Státusz Állapotjelzők
1 Read Error Rate 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
5 Reallocated Sectors Co.. 50 100 100 0000000006DA OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
9 Power On Time Count 50 100 100 000000000F3F OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
12 Power Cycle Count 50 100 100 000000000104 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
160 Uncorrectable Sectors .. 50 100 100 000000000027 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
161 Number of Valid Spare .. 50 100 100 000003332B06 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
163 Number of Initial Inva.. 50 100 100 000000000018 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
164 Total Erase Count 50 100 100 000000004E22 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
165 Maximum Erase Count 50 100 100 0000000000A0 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
166 Minimum Erase Count 50 100 100 000000000001 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
167 Average Erase Count 50 100 100 000000000026 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
168 Max Erase Count of Spec 50 100 100 000000000BB8 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
169 Remain Life Percentage 50 100 100 000000000063 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
175 Program Fail Count In .. 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
176 Erase Fail Count In Wo.. 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
177 Total Wearlevel Count 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
178 Runtime Invalid Block .. 50 100 100 0000000006DA OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
181 Total Program Fail Count 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
182 Total Erase Fail Count 50 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
192 Power-off Retract Count 50 100 100 000000000038 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
194 Controlled Temperature 50 100 100 000000000023 OK Ön-ellenőrző, Statisztikai
195 Hardware ECC Recovered 50 100 100 00000003A0C9 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
196 Reallocation Event Count 50 100 100 000000000027 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
197 Current Pending Sector.. 50 100 100 0000000006DA OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
198 Uncorrectable Error Co.. 50 100 100 000000000027 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
232 Available Reserved Space 50 100 100 000003332B06 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
241 Total Data Written (32.. 50 100 100 00000000837C OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló
242 Total Data Read (32MB) 50 100 100 000000011BD6 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló
245 Total Flash Write Coun.. 50 100 100 00000000F179 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai

[ Szerkesztve ]

(#30182) Doky586 válasza mckay (#30180) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ma már el is kezdtem felépíteni az új Windows-t"
Ez után már próbálkozni is felesleges adatmentéssel..

(#30183) mckay válasza Doky586 (#30182) üzenetére


mckay
aktív tag

természetesen másik hardveren dolgozom az új rendszeren

de valószínűleg igazad van, a folyamatos olvasási kísérletek hatására már nagyon sok lehet a hibás cella vagy mittomén (nem vágom az SSD-k haldoklását)

és sőt, mivel már chkdsk-val is próbálkoztam, ami természetesen szintén lefagyott pár perc után, szerintem már a fájrendszer is oda van

de persze itt van még az SSD az asztalomon, nem küldtem még gariba, ráér, ha sikerült tényleg mindent rekonstruálnom az új hardveren

(#30184) Ueda válasza mckay (#30180) üzenetére


Ueda
senior tag

https://prohardver.hu/teszt/hova_mentsem_a_fontos_adataimat/biztonsagi_mentes_nelkul_nem_megy.html

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#30185) Frawly válasza Livius (#30176) üzenetére


Frawly
veterán

SSDOK még. Esetleg ha a HD Sentinel valami kirívót írna valamelyik adatnál, akkor még az SSD gyártójának a saját programját lehet ráküldeni ellenőrzésképpen. Persze nem kell ezeket nap mint nap monitorozni. Elég eleinte pár hetente, majd havonta ránézni, ezt is csak azért, hogy valamelyik érték nem megy-e el túl gyorsan nem normális tartományban, különös figyelemmel az írások mennyiségére (amivel a nagy write ampificationt, és az írási kergekórt kapott szoftverek hatását is ki lehet szűrni). Az SSDOK-ot elég egyszer futtatni, mikor minden fel van már telepítve az SSD-re, ellenőrizni a drivert, AHCI módot, TRIM-et, partíciók alignálását, azt többször nem is kell ellenőrizni.

(#30186) Frawly válasza mckay (#30181) üzenetére


Frawly
veterán

A reallocated sector értéke kicsit nyugtalanító, de mást nem látok. Az még egy kicsit gyanús, hogy mindössze 168 nap működési idő, és 1 tera írt mennyiség, ezek szinte semmik, és a kondíció már lent van 50%-on, azért ez így valahogy nem kerek, legalább 9X%-nak lennie kéne. Persze ezek csak a SMART adatok, meg az adatfelület, a vezérlő ettől függetlenül dögledezhet diagnosztikai előjel nélkül, ami miatt fagy a rendszer rajta.

Nálam Crucial MX300-on kb. hasonló írási érték és működési idő mellett 100%-os a kondíció, 0 reallocated sector.

(#30187) Emperor_ válasza King Unique (#30178) üzenetére


Emperor_
addikt

SSD-Z ha még nem ismernéd, szerintem ez se rossz.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30188) King Unique válasza Emperor_ (#30187) üzenetére


King Unique
titán

Windowsra ilyen programokból is egyre bővebb a választék. Ezt a mostani még nem próbáltam, de köszönöm a tippet. Általános infók lekérdezéséhez amúgy jó, S.M.A.R.T. infók és sebességteszt is van benne, portable stb. Viszont nem túl gyakran frissítik, mert 2016-os a legutóbbi verzió.

(#30189) King Unique válasza Emperor_ (#30187) üzenetére


King Unique
titán

téves, törölhető

[ Szerkesztve ]

(#30190) Frawly válasza King Unique (#30188) üzenetére


Frawly
veterán

Ez inkább Linuxon probléma. A linuxos HD Sentinel tudásban sajnos össze sem hasonlítható a windowsos verzióval. Csak a smartmontools marad, annak is a smartctl nevű programja. Esetleg van a grafikus Disks nevű alkalmazás, de az nagyon gyatra, teljesen hülyeségeket képes írogatni. Ráadásul minden ilyen működő megoldás csak konzolos (parancssoros), ami extra kényelmetlenné teszi.

De benchmark sincs nagyon Linuxra. Lehet szekvenciális sebességet mérni dd paranccsal. hdparm-mal a meghajtó cache-ének a sebességeit lehet lemérni. Van még a fio nevű alkalmazás, de az IOPS-ot mér, meg sokszor rosszul. Esetleg bonnie++, de az megint hülyeséget mér sokszor, igaz ebbe a kernel is belejátszik, mivel orrba-szájba agyoncache-el mindent, és emiatt esélyük nincs rendes eredményeknek kijönni (bár a cache-t lehet mindig üríteni). Ezek is konzolosak mind. Így pedig a 4K-s random értékeket és a késleltetést le sem lehet mérni. Létezik még a Phoronix Test Suite, de az is ezeket a fentieket hívja meg, meg egy csomó más felesleges tesztet is lefuttat, emiatt nem ér fel a Crystal Disk Mark vagy az AS SSD szintjére.

Már arra is gondoltam, hogy fejlesztek valami grafikus scriptes megoldást Linuxra, mai Gtk-s vagy Qt-s felületen ablakban mutatja az SSD-ről az infókat meg a SMART-tot, partíciók alignálását, stb., amolyan SSDOK-koppintást, mert azt nem lenne nehéz összehozni. Viszont benchmarkot nem tudom hogy lehetne írni, hogy a queued meg random lemezműveleteket normálisan mérni lehessen.

(#30191) #64118272


#64118272
törölt tag

Sziasztok!

Egy kis segitséget kérnék.

Vettem egy Samsung 960 EVO ssd-t, most egy Kingston 240gb-s ssd hajtja a gépet, ezt váltaná rendszer alatt.

Az alaplapom egy Asus Z97-P, amin van M.2 csatlakozó, ahova gond nélkül be is lehetett dugni a Samsungot, de nem látja a bios. Amit biztosan tudok, hogy a 850EVO-t támogatja az alaplap oldala szerint, de szerintem ezt is kéne neki. Valami beállitás hiányzik, vagy mit rontok el? :F

Illetve Samsung Magician látja. :K

[ Szerkesztve ]

(#30192) dugo_ válasza #64118272 (#30191) üzenetére


dugo_
veterán

Nézz rá a 66. oldalon írt bios beállításokra:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/Z97-P/E9385_Z97-P.pdf

PCIe NAND Conf.

Mondjuk az nem tudom mi lehet, hogy a bios nem látja, OS alól meg látszik...

[ Szerkesztve ]

(#30193) #64118272 válasza dugo_ (#30192) üzenetére


#64118272
törölt tag

Biosba konkrétan az M.2 az irja, hogy empty. Nem látszik a meghajtók között, de pl AIDA is mutatja, hőmérsékletét, mindent. Csak igy, hogy bios nem látja, nem tudom hogyan tudnám a windowst rátenni. :F

(#30194) p87 válasza #64118272 (#30191) üzenetére


p87
senior tag

Bios-od legfrissebb?
2801-es verzítól írja az Nvme támogatást.

(#30195) #64118272 válasza p87 (#30194) üzenetére


#64118272
törölt tag

Bios volt a gond, új bios után nem volt gond, simán felmászott a windóz.

Viszont sebességbeli problémám van:

WTF? :F

(#30196) HZoli87 válasza #64118272 (#30195) üzenetére


HZoli87
veterán

Teljesen rendben van, ennyit tud az alaplap (10 Gb/s sebességű M.2 csatoló van rajta).

Az Intel 100-as szériás alaplapokon már 32 Gb/s sebességű M.2 csatoló van.

[ Szerkesztve ]

(#30197) dugo_ válasza #64118272 (#30195) üzenetére


dugo_
veterán

Nem találok rá konkrétumot, de úgy tűnik, hogy a 2db PCIe 2.0 x1 slottal osztozik a sávszélen, szóval M.2 használata esetén az SSD PCIe 2.0 x2 módban működik, aminek konkrétan ennyi a gyakorlati teteje.

(#30198) Emperor_ válasza dugo_ (#30197) üzenetére


Emperor_
addikt

De jó kis táblázat 😀. Berakom az összefoglalóba.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30199) dugo_ válasza Emperor_ (#30198) üzenetére


dugo_
veterán

(#30200) #64118272 válasza HZoli87 (#30196) üzenetére


#64118272
törölt tag

Tényleg nagyon érik már a cseréje, de nem olyan rég vettem vele az i5 4460-at, egy vagyon volt, ahhoz képest, hogy nem mai csirke, és most meg a ram csere is... :U :(

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.