Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#30251) Emperor_ válasza JoolsNOS (#30248) üzenetére


Emperor_
addikt

Nekem a Recovery és System Volume Information mappák furák, nem lehet, hogy mégis van bennük file?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30252) Luc001 válasza JoolsNOS (#30240) üzenetére


Luc001
tag

Szia!

Ha volt Windows frissítés akkor ott is maradhat a régi telepítésből. Lemezkarbantartónál meg tudod nézni a rendszerfájlok törlésénél.

(#30253) Luc001


Luc001
tag

Sziasztok!

Probléma: Win 10 újraindításánál nem látja az ssd-t. Normál indításnál igen (ha lekapcsolom és újra bekapcsolom)

ThinkPad x240-be produkálja egy sandisk x210. Előtte is ssd volt benne egy samsung 120g-s azzal nem volt ilyen gond. ismét visszatettem a samsung-ot, hiba nélkül dolgozik.

A bios beállítások mindkét meghajtónál egyformák.

Tipp hogy miért nem szereti az újraindítást?

(#30254) Emperor_ válasza JoolsNOS (#30248) üzenetére


Emperor_
addikt

Chkdsk c: /f
Ezt ráküldenem, mert lehet valami megzavarodott a file rendszerben.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30255) JoolsNOS válasza Doky586 (#30249) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Treesize:

Asszem ott a ludas: a System tényleg nem üres.

Hogy tudnám törölni? Lemezkarbantartó nem látja...

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#30256) Doky586 válasza JoolsNOS (#30255) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy megmondtam (és előtte mások is): vannak különbségek - amiben nem hittél.. :K

(#30259) lovi81


lovi81
csendes tag

Kingston SHFS37A240G
100%
25°C

Adatcsomag menedzsment/TRIM parancs/Op. rendszer TRIM funkció Támogatva, engedélyezve

Alignálás O.K.

A tünet win8.1 enterprise alatt, hogy bekapcsnál a win logo megjelenését követően sötét képernyő és folyamatos lemezművelet visszajelzés fogad (villog a led).

Reset, vagy ki/be kapcs után normálisan bebootol.

Próbáltam másik vga-val, lehúzva a deszkáról mindent...stb, de ua.

Nincs ötletem, szívesen fogadok minden javaslatot. :R

U.i.: csak nálam gond, hogy Fire/SOUL/CD saját ssd tesztere kódolt tömörített file-ként jön le? nem ismervén a pw-t nem tudom kicsomagolni :(

[ Szerkesztve ]

(szerintem)

(#30260) dugo_ válasza lovi81 (#30259) üzenetére


dugo_
veterán

SSDOK v1.5.5.14 by fscd.zip | jelszó: ssdok | VIRUSTOTAL elemzés
# S.M.A.R.T adatbázis javítás, bővítés

Annyira nem titkos. ;]

Ebben a gépben másik SSD/HDD klónozott rendszerrel, ez pedig másik gépben próba még lehetne.

(#30261) JoolsNOS válasza Doky586 (#30256) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem nem hittem. Azt mondtam az nem lehet 10 giga. És az első program amire írtam, hogy nem lettem tőle okosabb, az nem mutatta azt amit ez most igen. Ezzel már látom hol van ez a 10 giga amit kerestem. Szóval a kérdés még adott, hogy takarítom ki a System Volume Information könyvtárat.
Persze eddig is köszönöm a segítséget amivel idáig jutottunk. :R

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#30262) dugo_ válasza JoolsNOS (#30261) üzenetére


dugo_
veterán

Abban a könyvtárban a rendszer-visszaállítási pontok találhatóak tudtommal.
A Vezérlőpultban (Rendszer és biztonság - Rendszer - Speciális rendszerbeállítások) be tudod állítani egyes meghajtókra külön-külön, beállíthatod a maximális méretét is a mentéseknek:
https://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/using-windows-vista-system-restore/

Darabonként azt hiszem csak külső programmal tudsz törölni belőlük, erre pl. alkalmas a CCleaner is (Tools - System restore).

(#30263) Doky586 válasza JoolsNOS (#30261) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A beépített Lemezkarbantartó rendszerfileok törlésével: [kép] [kép]

(#30264) JoolsNOS válasza Doky586 (#30263) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mint írtam a lemezkarbantartó nem látja. A ccleaner sem.
De youtubon már találtam törlési lehetőséget.
Köszi mindenkinek.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#30265) Doky586 válasza JoolsNOS (#30264) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arról bootol, filekezelők látják, de pont ez nem látja..? :Y
Mi a különleges rajta?

[ Szerkesztve ]

(#30266) herdsman12


herdsman12
őstag

Egy hónapos ADATA SP920SS SSD sda1 particióján Debian van telepítve.
GParted ellenőrzés az alábbi hibát dobja:

GParted 0.24.0 --enable-libparted-dmraid --enable-online-resize

Libparted 3.2
A fájlrendszer (ext4) ellenőrzése és javítása ezen: /dev/sda1 00:00:00 ( HIBA )

/dev/sda1 kalibrálása 00:00:00 ( SIKER )

útvonal: /dev/sda1 (partíció)
kezdet: 2048
vég: 41945087
méret: 41943040 (20.00 GiB)
/dev/sda1 fájlrendszerhibáinak keresése és azok javítása (ha lehetséges) 00:00:00 ( HIBA )

e2fsck -f -y -v -C 0 /dev/sda1 00:00:00 ( HIBA )

e2fsck 1.42.12 (29-Aug-2014)
/dev/sda1 has unsupported feature(s): metadata_csum
e2fsck: Get a newer version of e2fsck!

Másik 3 partíció rendben van.
Mit tehetek helyreállítás ügyben?

(#30267) radi8tor válasza herdsman12 (#30266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem ezt kéne tenni? "Get a newer version of e2fsck!"
(nem értek hozzá csak ezzel áll le)

⭐ Stella

(#30268) Emperor_ válasza Doky586 (#30265) üzenetére


Emperor_
addikt

Hm :F .
Lehet, hogy egy korábbi windows-hoz tartoztak. Mindenesetre fura a jelenség.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30269) Frawly válasza Luc001 (#30253) üzenetére


Frawly
veterán

A Win10 alapból nem áll le, hanem félhibernált állapotba teszi le a gépet, és bekapcsoláskor gyorsabban tölt be, ez a fast boot. Ha csak simán újraindítást nyomsz neki, akkor nem tesz ilyet. Valahol ezzel lesz összefüggésben. Persze ki lehet ezt kapcsolni.

Csak kíváncsiságból, milyen SSD is ez? Legalább egy SSDOK kép jöhetne róla.

[ Szerkesztve ]

(#30270) lovi81 válasza dugo_ (#30260) üzenetére


lovi81
csendes tag

Hálás köszi! :R

A gondomra nincs esetleg ötleted? :F
Föltettem most win8 után a win 10-et is, de ua a jelenség. A win logo-ig látom a bootolást, utána sötét képernyő (a monitor nem kapcsol ki) és a led alapján folyamatos lemezművelet van, de ennyi. Nyomok egy reset-et és úgy már bebootol végig.

BIOS-ban csak az AHCI és a UEFI van átállítva a defaulthoz képest.

A tegnap esti friss win10 install-ra is csak a drivereket tettem föl (amd oldaláról).

Tanácstalan vagyok. :W

(szerintem)

(#30271) dugo_ válasza lovi81 (#30270) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudom, hogy meg lehet-e úszni az ilyen hibák kiderítését alkatrész cserélgetés nélkül.

Írtam, hogy klónozd át a rendszered egy másik meghajtóra, azzal az SSD-t ki lehet talán zárni. Marad a többi hardver, lehet az alaplap is rossz.

(#30272) lovi81 válasza dugo_ (#30271) üzenetére


lovi81
csendes tag

O.K., köszi! :R

(szerintem)

(#30273) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Samsung 250GB EVO 950 SSD-n kell üresen hagyni némi helyet vagy gyárilag le van csípve belőle egy rész biztonsági okokból?

(#30274) Melorin válasza Melorin (#30273) üzenetére


Melorin
addikt

Bocs, 850-es az SSD :DD

(#30275) Frawly válasza Melorin (#30273) üzenetére


Frawly
veterán

Valamennyi gyárilag is le van csípve, azt nem tudom hány GB, tippre olyan 6 GB körül. Érdemes még szabad helyet hagyni rajta, egy olyan 15 GB-ot mindenképpen, de mindenkinek azt javaslom, hogy ne particionálatlan területen hagyja ezt a helyet, hanem a használt partícióknál ügyeljen, hogy ne töltse meg őket 90%-nál jobban. Már a HDD-knek sem tett jót, ha 90%-nál kevesebb volt a hely, nem a hardvernek ártott, hanem a fájlrendszer kezd el olyankor rohamosan töredezni, és látványosan belassulni. SSD-nél nincs ez a belassulás, mert a töredezésre nem érzékeny, de a wear levelingnek egy teletöltött SSD-n sok adatot kell átmozgatnia, hogy egyenletesen fáradjanak a cellák, ezzel pedig automatikusan megtöbbszöröződik az az írásmennyiség, amit eredetileg írtál rá fel. SSD celláit nem úgy kell kímélni, hogy semmit nem írsz/raksz fel, meg mindent letiltasz az OS-ben, hanem nem kell teletömni adattal.

(#30276) herdsman12 válasza radi8tor (#30267) üzenetére


herdsman12
őstag

Én se értek hozzá, azért kérdezem. Arra gondoltam, hogy nem én vagyok az első, aki ilyen hibával találkozik, aztán lehet, hogy tévedek. :F
A forrásból fordítás se az én szintem.

(#30277) JoolsNOS válasza Doky586 (#30265) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem a meghajtót nem látja, hanem azt a 12 giga vackot amit el akarok tüntetni.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#30278) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

Laptopba vásároltam egy ilyet .
A benne lévő HDD külső meghajtóként használnám.
Kérdésem ,hogy az SSD milyen arányban particionáljam ha nem csak op rendszerhez használnám?
Telepítés előtt BIOS-ban milyen beállításra kell figyelni?

(#30279) Emperor_ válasza A214 (#30278) üzenetére


Emperor_
addikt

Olyan 100 GB.ot adnék az oprendszernek. Feltételezve, hogy a programok is a c.re kerülnek telepítésre. A D.re mehet az adat.
De ez ízlés dolga 😀.
A jobb oldali tudástár egyik cikkében minden fontos dolog benne van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30280) Bodor válasza Frawly (#30275) üzenetére


Bodor
veterán

"de mindenkinek azt javaslom, hogy ne particionálatlan területen hagyja ezt a helyet,"

Miért javaslod ezt? Tudtommal a wear levelingnek teljesen mindegy, hogy hol van az üres hely. Ha nem akkor mi a forrás, ami szerint nem?

(#30281) Frawly válasza Bodor (#30280) üzenetére


Frawly
veterán

Én vagyok a forrás. A wear levelingnek mindegy fizikailag, hogy hol van hagyva üres hely, meg a felhasználónak is mindegy, mert vagy így, vagy úgy, de nem használhatja el normálisan. Viszont a fájlrendszernek hasznosabb szoftverügyileg, ha őrajta van az üres hely, nem particionálatlan helyen. Esetleg a felhasználónak sem mindegy, ha egy programnak telepítéskor, mondjuk a temp fájloknak kell plusz pár giga hely, és pont ennyi hiányozna a telepítéshez, akkor fel tudják használni, és utána fel is szabadul ez a terület, míg ha particionálatlan részen hagyjuk a szabad helyet, az tényleg használhatatlan lesz bármire is. Van sajnos néhány ilyen szutyok windowsos szoftver, amelyik csak a C:\-re hajlandó magát kibontani, meg temp fájlokat csinálni. Minden amellett szól, hogy a partíción maradjon a szabad hely.

(#30282) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Ha torrentezni szeretnék, viszont csak SSD van a laptopomban akkor lehet gond az ssd-vel ha a feltöltést nem engedem csak a letöltést? Tehát letöltöm és leállítom egyből.

(#30283) radi8tor válasza smallmer (#30282) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Írás jobban terheli az SSD-t szóval nem nyersz rajta sokat, ha a feltöltést nem engeded.

⭐ Stella

(#30284) smallmer válasza radi8tor (#30283) üzenetére


smallmer
őstag

hamar kinyírom vele? van egy nasom, ha simán letöltöm a nas-ra és onnan a gépre? akkor simán chrome-ból a letöltés nem terheli?

(#30285) dugo_ válasza smallmer (#30284) üzenetére


dugo_
veterán

Attól függ, mennyit torrentezel rá. Minden írásművelet rövidíti a cellák élettartamát, hogy most a torrentkliens ír, vagy a netről töltöd le, az teljesen mindegy.

(#30286) Doky586 válasza dugo_ (#30285) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Őszintén szólva én sem értem miért óckodnak sokan az SSD-re torrentezéstől. Szerintem ha be van kapcsolva a hely előre lefoglalása akkor nem csinál több írást mintha filekezelővel másolnám rá a letöltött filet.

(#30287) Luc001 válasza Frawly (#30269) üzenetére


Luc001
tag

Nem a hibernálásból nem tudott felébredni, hanem ha leállítás helyett újraindítást csináltam akkor produkálta ezt a hibát.

"ThinkPad x240-be produkálja egy sandisk x210. Előtte is ssd volt benne egy samsung 120g-s azzal nem volt ilyen gond. ismét visszatettem a samsung-ot, hiba nélkül dolgozik"
Amúgy már nincs meg a sandisk ssd, visszavette akitől kaptam.

De azért köszi a segítséget.

Üdv Laci

(#30288) Bodor válasza Frawly (#30281) üzenetére


Bodor
veterán

Így már érthető, hogy miért preferálod, hogy particionált helyen legyen a szabad hely, bár a wear levelingnek tényleg teljesen mindegy, a felhasználónak viszont nem.

(#30286) Doky586: Teljesen igazad van, lassan egy éve használom ezt az SSD-t, és azért töltök le rendesen, meg sem kottyan neki.

(#30289) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Tudom ,hogy ez nem normális, de ilyen alacsony lenne a SSD-m hőmérséklete? Max 13°-14°C-ra emelkedik terhelés alatt. Az alaplap új, ha ez számít.
Az SSD a videokártya mögött helyezkedik el, az hűtheti le ennyire?
A HDD-m kicsivel lejjebb van, arra pedig az első ventiről megy a szél, de az általában 30°-40°C között van, terhelés függvényében.

A kérdés, hogy hagyhatom így, vagy ez nagyon gáz? :F

(Jobb klikk, kép megnyitása új lapon.)

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#30290) dugo_ válasza Richard! (#30289) üzenetére


dugo_
veterán

Rosszul van kiolvasva a hőmérséklete, már ha van egyáltalán van rajta szenzor és nem egy konstans hülyeséget küld. Ennyi nyilván nem lehet, kár vele tovább foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#30291) Richard! válasza dugo_ (#30290) üzenetére


Richard!
addikt

Akkor figyelmen kívül hagyom. Bitedánke :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#30292) choco01


choco01
addikt

Hali.

Tegnap beszereltem egy Adata SU800-as SSD-t egy régebbi laptopba, és tegnap este arra lettem figyelmes hogy 68 fokot jelez a HDS a frissítések alatt, de a burkolat még langyosnak sem volt mondható az ssd alatt.. :U

Továbbá a HDS szerint 95%os a kondíciója ez nem tudom mennyire normális..pedig nem volt benne előtte írás..

Most is 10 perce megy semmit nem csinálok de már 50 fokon van.. :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#30293) odrif


odrif
MODERÁTOR

Asszony gépébe (Facebook, Böngészés-re), találtam egy Adata SP600 80%-os kondícióval rendelkező SSD-t.
Meg szabad venni az ilyen kondícióval rendelkező SSD-t?

20 éve a Prohardveren

(#30294) Emperor_ válasza choco01 (#30292) üzenetére


Emperor_
addikt

Az adata saját progija mit mutat?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30295) Emperor_ válasza odrif (#30293) üzenetére


Emperor_
addikt

Valószínűleg usb.n nézték. Kérj sata portra kötött adatot!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30296) lavorka


lavorka
aktív tag

Üdv szakik!
Amatőr kérdésem lenne: ezzel az SSD-vel van e bármi félnivalóm, 5éves múlt, am hibátlan. Illetve hogy van e jobb amire van értelme lecserélni? Persze ha nem muszáj nem nyúlok hozzá :)

[ Szerkesztve ]

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#30297) dugo_ válasza lavorka (#30296) üzenetére


dugo_
veterán

Az egyik legjobb, legmegbízhatóbb SSD volt anno. Ha elférsz rajta, akkor nem kell lecserélni.
Hiába 5 éves, alig rakod bele a működési időt, így még nagyon sokáig menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#30298) Frawly válasza dugo_ (#30297) üzenetére


Frawly
veterán

A működési idő is érdekes kérdés. Kiszámoltam, hogy az 1 év 8 hónap üzemidő 5 év alatt 35%-os üzemidő az SSD korához képest. Meglepő, de nálam is pont ennyi, 74 napnyi üzemidőt tettem az enyémbe 209 nap alatt. Persze ez a minden nap használt gép a napoknak nem 35%-ában megy, hanem jóval többen, átlag min. 50%, de szerintem még annál is több, csak azt nem számít bele, míg a rendszer energiatakarékosan altatja az SSD-t.

Az írási mennyiségről tudjuk, hogy átlagos felhasználással Windowson átlag 20-30 GB/nap, ennyi jön a ki itt az SSD-s topikokban betett adatokból. Az üzemidő a legtöbb SSD-nél MTTF-ben 1 millió órában van megadva, ami kb. 114 év, tehát ez a korlát is elég elérhetetlen a felhasználónak. Persze az világos, hogy ennyit egyik SSD se fog bírni, még a megbízhatóbbak sem. Viszont annyit mindenképp bírnak, amennyit egy HDD korábban bírt, még talán többet is, mert mozgó alkatrész és mechanikailag keletkező hő nélkül kevesebb a meghibásodási faktor, plusz az SSD áramfelvétele is alacsonyabb, szóval még tartósabbak is kéne lenniük nagy átlagban.

Másik érdekes adat a resets és power on resets értéke lenne, lehet kéne mindezekről (írásmennyiség, üzemidő, reset-ek, kondíció) egy Google-s kérdőívet csinálni.

(#30299) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok,lenne egy kérdésem,M2 Pci-e ssd-re csak GPT mehet,vagy mehet rá MBR is?
Köszi!
:R

(#30300) King Unique válasza ScomComputer (#30299) üzenetére


King Unique
titán

Ez a kérdés így ebben a formában a körülmények ismerete nélkül értelmetlen...

Ha OS-t, abból is pl. Windowst akarsz rá telepíteni, akkor az MBR / GPT eleve a Legacy BIOS / UEFI boot mód és telepítés függvénye. Ha netán csak másodlagos meghajtóként lesz használva pl. adattárolásra, akkor azon lehet MBR egészen 2 TB-ig. 2 TB felett a teljes tárterület kihasználásához viszont már eleve GPT szükséges. De mivel vannak a GPT-nek bizonyos előnyei, ezért akár egy < 2 TB másodlagos meghajtón is lehet azt használni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.