Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#30951) kaszas19 válasza Emperor_ (#30950) üzenetére


kaszas19
senior tag

Az a gond hogy egy am2 lap van itthon amiben még letudnám tesztelni de az csak sata2-es portal rendelkezik.
Tegnap feltettem a wd blue 1tb vinyóra a windows 10 és komolyan mondom szárnyal a rendszer☹️
Ma még kipróbálom azt hogy másodlagosként bekötöm és úgy tesztelem le a sebességét.
Ha így is rossz lesz akkor csak ennek lesz baja.
Csak az a kérdés hogy hogyan érvényesítsem a garit.

(#30952) Emperor_ válasza kaszas19 (#30951) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem gond a sata2, 270-280 M/S írásnak meg kell lenni ;-).

A teszt eredményt és a gyári speckót egymás mellé téve. Ehhez kell min. 2 alaplapban mérni, hogy ne mondhassák azt, hogy egyedi hiba.

Ami nekem gyanús még a friss BIOS.os MSI lap. Nincs e friss BIOS a laphoz?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30953) kaszas19 válasza Emperor_ (#30952) üzenetére


kaszas19
senior tag

Ma leteszteltem úgy hogy másodlagosként bekötöttem és hozza azt a sebességet amit a gyártó rá írt.
Többször is lefutattam és jó volt.
Jelenleg full szűz az ssd egy partícíó van csak az ahogyan jött.
Lehet valami win szarság okozza?
Nincs újabb bios a laphoz a legfrisebb van rajta.

(#30954) dugo_ válasza kaszas19 (#30953) üzenetére


dugo_
veterán

Legalább 2-3 nap, mire egy friss win lefrissíti magát és befejeződik a lemezterhelés.

(#30955) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Azt jól gondolom, hogy a HD Sentinel egy MLC-s A-Data SP900-nél a kondícióra az írt adatmernnyiség miatt ír 86%-ot és még pár évig simán bírja?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30956) Frawly válasza kaszas19 (#30953) üzenetére


Frawly
veterán

Mondom, hogy a Windows-frissítés okozza, nincs baja annak a meghajtónak, jól van beállítva, gyártó által előírt sebességet hozza. Milyen Windows? Ha Win10, akkor a legfrissebb lemezképet szerezd be rá, ami az összes eddigi frissítést tartalmazza, ha Win7, akkor meg a rollup frissítőpackokat tedd fel rá, hogy ne tekerje órákon, napokon át a lemezt a Windows Update. Vagy felteszel Linuxot :D

(#30957) kaszas19 válasza Frawly (#30956) üzenetére


kaszas19
senior tag

Win10 x64 van rajta.
Ryzen miatt más nem játszik.

(#30958) Frawly válasza kaszas19 (#30957) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor szedj le egy hivatalos Win10 1803 x64-es lemezképet, az a legutóbbi nagy Fall Creator frissítésig tartalmazza az összes frissítést, így az Update már csak minimális új frissítést tölt le, nem fogja a lemezt tekerni napokig.

(#30959) kaszas19 válasza Frawly (#30958) üzenetére


kaszas19
senior tag

Erre gondoltam már én is.
Annó mikor kaptam egy nagy frissítést akkor szétcseszte a windowst mikor feltette, nagyon sok alkalmazás nem ment utána.

(#30960) Emperor_ válasza Mercutio_ (#30955) üzenetére


Emperor_
addikt

Jól, igen ;-).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30961) Emperor_ válasza kaszas19 (#30953) üzenetére


Emperor_
addikt

A win Update lesz akkor. Nekem fura, hogy ennyire megfogja az SSD-t.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30962) kaszas19 válasza Emperor_ (#30961) üzenetére


kaszas19
senior tag

Most feltettem a legfrissebbet amihez már nem talál frissítést.
Eddig jónak tűnik de nem akarom elkiabálni.
Az is furcsa volt hogy mikor a frissítés végig ment akkor a HDD-n jó volt a win, de ha SSD-n volt akkor nem ment a start menü nem tudom van-e hozzá de ezt vettem észre.

(#30963) kaszas19


kaszas19
senior tag

Na teljes tanácstalanság van most már. :(((
Nincs update, nincs olyan alkalmazás ami enné az ssd-t és lemérve megint 40mb/s az írás.
Néztem feladatkezelőben mikor futott a CDM és egyszer felugrott 170mb/s-ra utána vissza 40-re és ott is marad.
Komolyan mondom nem tudom mi lehet de nagyon felmérgel már hogy ezzel szívok napok óta.

(#30964) Frawly válasza kaszas19 (#30963) üzenetére


Frawly
veterán

A feladatkezelőben a Teljesítmény mi a neve a fülnek, ott nézd, hogy ha nem a WU, akkor valami más írogat-e, mekkora a lemez kihasználtsága. Nem létezik, hogy egyszer kifutja a gyári értékét a meghajtó, egyszer meg nem. Biztosan valami szoftveres gond.

(#30955) Mercutio: az a pár év ilyen ütemben még 8 év folyamatos üzemidő. Hamarabb fog a vezérlő megfeküdni benne, mint hogy a cellák elfáradjanak. Ezek a régebbi MLC-sek simán PB-os tartományban bírják az írást.

[ Szerkesztve ]

(#30965) kaszas19 válasza Frawly (#30964) üzenetére


kaszas19
senior tag

ott néztem és ott is a lemez fülre mentem.
Néha felugrik pár száz mb/s de utána vissza 40-re.

(#30966) Frawly válasza kaszas19 (#30965) üzenetére


Frawly
veterán

Ha annyira nincs más ötlet, akkor tényleg csak másik gépben tudod kipróbálni, ha ott sem jó, küldd vissza garba. Nekem akkor is szoftverhiba a gyanús, mert egy SSD vagy jó, vagy nem, olyan nincs egyszer normálisan megy, aztán meg nem. Vagyis még ez is előfordul, mikor a vezérlő dögledezik, de akkor fagyás, rebootolás is be szokott következni, meg a BIOS is elkezdni nem látni, aztán mégis.

(#30967) petakpa1


petakpa1
őstag

Létezik, hogy egy kb. 2 éves 250 GB-os kizárólag rendszermeghajtónak használt Samsung SSD 850 EVO elkezd lassulni? Illetve egész pontosan a meghajtó eleje kezd el lassulni?

Új korában ezt tudta (2. mérési eredmény a képen):

Most pedig ilyeneket mérek: Meghajtó eleje szignifikánsan lassabb, 230-270 MB/s között szóródnak az eredmények, meghajtó közepe és vége jónak tűnik, ott általában bőven 400 MB/s felett van a sebesség:

HD Sentinel szerint nincs gond a meghajtóval:

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#30968) kaszas19 válasza Frawly (#30966) üzenetére


kaszas19
senior tag

Most ott tartok hogy leteszteltem a másik gépben ott hozta a sata2-es értékeket.
Vissza tettem a gépbe és beállítottam hogy a vinyóról botoljon be erre a windows ban csak a lemezkezelő mutatja az ssd-t máshol nem látni.

(#30969) Frawly válasza petakpa1 (#30967) üzenetére


Frawly
veterán

Az SSD meghajtónak nincs eleje, vége, közepe, az adatokat a vezérlő össze-vissza pakolgatja! Az AIDA azért írogat ilyen hülyeséget, mert még HDD-khez készítették. Általában az számít, hogy mennyire van tele a meghajtó, meg megy-e a TRIM. A képernyőképen úgy látom, hogy a TRIM nálad megy, azt viszont nem látjuk, hogy a partíciók mennyire vannak rajta tele. A partíciókról sajátgépről és az SSD-ről SDDOK-ról tegyél be képet.

(#30968) kaszas19: akkor most már biztos, hogy vagy a SATA vezérlő hibája, vagy szoftverhiba. Azt értem, hogy 64 bites Win10, de milyen kiadást telepítettél? Hivatalos lemezképből? Azon a másik gépen, ahol próbáltad SATA2-es módban, milyen Win10 fut?

(#30970) kaszas19 válasza Frawly (#30969) üzenetére


kaszas19
senior tag

A legfrisebb kiadás van vinyón is meg az ssd is.
A másik gépben egy 32bites windows 10 van.
Mindegyik Windows hivatalos kiadás nem buherált.
Azt is észre vettem hogy ha ssd-ről bootol be a gép akkor van hogy nem megy a start nem reagál semmire se. De hdd nincs ilyen gond még akkor se ha klónozom a Windows-t mert azt is kipróbáltam már.
Nem is stabil a gép ha ssd fut a Windows.
Ezt úgy értem hogy begondolkozik dolgoknak aztán egyszer csak elindítja,de ez se mindig.
Kicsit olyan mint ha frissen indítva az ssd szépen muzsikál és utána belassul.
Igaz hogy a sentinel nem ehez való és nem is mondom azt hogy szent amit ír de ha rá nézek időközönként akkor folyamatosan több adatátviteli hibát jelez van 8-at is akár.

(#30971) Frawly válasza kaszas19 (#30968) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem nem az a baj, hogy nem látja, csak a lemezkezelő. Adj neki betűjelet, és kész.

Sokkal inkább úgy hiszem, hogy itt az MSI B350-es lap lesz a ludas. Van hozzá egy tiedénél újabb BIOS, próbáld frissíteni. Ahogy olvasom, elég sokan szívnak vele, sokára tudnak belépni a BIOS-ra, memóriagondok miatt belassul a Windows telepítése meg ilyen tünetek vannak. Ha a RAM-okat húzod, vedd vissza az órajelüket, és engedj nagyobb időzítéseket.

(#30972) Mercutio_ válasza Frawly (#30964) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30973) petakpa1 válasza Frawly (#30969) üzenetére


petakpa1
őstag

2 partíció van: Az első a Win7 által létrehozott 1000 MB-os Rendszer számára fenntartott partíció, mígy a másik 100 MB-tól tart 232 GB-ig, azon van a Win7. Sajátgépben értelemszerűen csak utóbbi látszódik. Jelenleg 134 GB adat van rajta.

SSDOK

HDTune (ez is azt mutatja, hogy bizonyos helyeken alacsonyabb a sebesség, SSD-nél egy konstans vonalat kellene kapnom nem?)

Ezt találtam a neten: [link]. Az enyémen is ugyanaz a EMT01B6Q firmware van:(

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#30974) Doky586 válasza petakpa1 (#30973) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tipp: Cseréld le az AMD drivert a win beépített szabványos driverére..

(#30975) Doky586 válasza petakpa1 (#30973) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HDtune nálam így néz ki: [kép] [kép] (default 64k adattal)
WinPE alól futtattam, nem a telepített OS alól. Elég egyenes.. :)
De a szabványos driver fontos az összehasonlíthatósághoz.

[ Szerkesztve ]

(#30976) kaszas19 válasza Frawly (#30971) üzenetére


kaszas19
senior tag

Tudtommal a legfrissebb bios van rajta nem találok újabbat.
De hdd-n mér nem csinálja? Ha instabil a gép akkor ott is előkéne hogy jőjön szerintem.
Az nem mutatja sehol az ssd-t csak a lemezkezelőben az nem azért van mert nem kap betűjelet mert kap csak épp sehol nem mutatja.
Kifogom próbálni még másik gépben ha ott jó akkor nálam van a baj.

(#30977) Emperor_ válasza kaszas19 (#30976) üzenetére


Emperor_
addikt

Amikor a hdd és SSD van rádugva, akkor az SSD ugyanazon a Sata porton van?
Ha nem akkor a win nem ott találja, ahol eddig volt...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30978) Emperor_ válasza Doky586 (#30975) üzenetére


Emperor_
addikt

Neki 850-es van.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30979) Emperor_ válasza petakpa1 (#30973) üzenetére


Emperor_
addikt

A Samsung Magiciannal tudsz firmware-t frissíteni.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30980) kaszas19 válasza Emperor_ (#30977) üzenetére


kaszas19
senior tag

Igen ugyan oda teszem viszza.

(#30981) kaszas19


kaszas19
senior tag

Na talán lehet meg van a hiba.
A panda free okozta a start menü befagyását és jelenleg a sebességek is rendben vannak.
A sentinel ugyan úgy hülyeségeket ír de az adata gyári programját fogom használni.

(#30982) King Unique válasza kaszas19 (#30981) üzenetére


King Unique
titán

Visszaolvasva eleve elég abnormális volt ez az egész és egyes külső programok valóban tudnak érdekes hibákat produkálni... Más dolog, hogy egy normális külső AV nem csinál ilyet, illetve a 10-esben akár a beépített védelem is elég.

Egyébként a screenshoton az a hiba lehet SATA-s csatlakozásnál az adatkábel / tápkábel hibája miatt is. Illetve egyes új és egzotikus SSD-knél javasolt a program legújabb verzióját használni, ami nemrég már említve volt.

[ Szerkesztve ]

(#30983) kaszas19 válasza King Unique (#30982) üzenetére


kaszas19
senior tag

Mindenesetre most jó bár jól meg szivatott.
Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#30984) Frawly válasza kaszas19 (#30983) üzenetére


Frawly
veterán

Nem szivatott az meg, teljesen jó SSD, hibátlanul működik, hozza a gyártó által megadott sebességeket is. A HD Sentinel nem ismeri, azért írogatja az átviteli hibát, tévesen olvassa ki a SMART-ot, vagy használod belőle a HDS legújabb bétáját, vagy maradsz az Adata SSD Toolboxnál. Meg magadat szivattad ezzel a Pandával. Ennyi a történet. Igazából ez az egész egy HDD-vel is megtörtént volna, csak az még ennél is jobban belassult volna, nem 40 MB/sec-et tudott volna random write-ban, hanem csak 1 MB/sec alatt.

(#30985) kaszas19 válasza Frawly (#30984) üzenetére


kaszas19
senior tag

Letöröltem a hds-t. Helyette a crystal disk info használom.
Az első ssd-m kicsit új volt ez nekem.

(#30986) Emperor_ válasza kaszas19 (#30981) üzenetére


Emperor_
addikt

Szuper!
Lényeg, hogy megvan a hiba forrása.
Én Avg párti vagyok.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30987) kaszas19 válasza Emperor_ (#30986) üzenetére


kaszas19
senior tag

Úgy fest hogy az volt a ludas.

(#30988) kaszas19


kaszas19
senior tag

Na sajnos eddig örülhettem, mert megint elő jött a hiba az írásba. :W :W :W

(#30989) Frawly válasza kaszas19 (#30988) üzenetére


Frawly
veterán

Mondanám, hogy teszteld Linux alatt, de azon nincsenek benchmarkok, amivel méricskélhetnél, csak a dd paranccsal lehet tesztelni a szekvenciális írást. Ilyenkor van az, hogy átnézed milyen programokat telepítettél. Lehet megint a vírusirtó a ludas, vagy valami futó Windows service. Vagy próbából tegyél rá fel Win7-et Win10 helyett, és használgasd azzal pár napig. Azt értem, hogy neked Win10 kell, írtad miért, de addig a pár napig kibírod.

[ Szerkesztve ]

(#30990) kaszas19 válasza Frawly (#30989) üzenetére


kaszas19
senior tag

Totál tanácstalan vagyok.
Tegnap óta semmit nem tettem fel rá, tegnap jó volt ma nem és akármit csinálok nem javul.
Vírus írtó a defender azt használom tegnap óta.
Még kipróbálom azt amit mondasz aztán ha az se akkor nem tudom milegyen.
Üresen nincs vele baj de ha már van rajta akkor meg hülyűl.

(#30991) kaszas19


kaszas19
senior tag

Na annyira azért nem egyedi probléma ez.
Találtam egy külföldi oldalt ahol szinte pontosan ilyen értékeket mértek vele.[link]

(#30992) Frawly válasza kaszas19 (#30990) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor viszont vidd vissza, jogilag hoznia kell a gyártói értékeket. Annyira nagyon nem kéne, hogy számítson, hogy mennyire van tele. Úgy értem számít valamennyire, de csak kicsit, komolyabb belassulásnak csak akkor kéne lennie, ha már alig van rajta szabad hely.

Ami itt minket zavar, hogy másik gépben jó, te gépedben is néha jó. Mert oké, legyen szar, de akkor mindig 40-50 MB/sec-nek kéne lennie annak a lineáris írásnak.

Ezzel a koreai oldallal nem tudok mit kezdeni, beküldhetném Google Fordítóba, de nem lennék vele sokkal előrébb.

Eddig csak te jeleztél vissza SU700-zal kapcsolatban, néhány ember vett itt a PH-n SU800-at, arra nem érkezett ilyen panasz.

[ Szerkesztve ]

(#30993) kaszas19 válasza Frawly (#30992) üzenetére


kaszas19
senior tag

Mielőtt vissza küldöm letsztelem még egyzser egy másik gépbe bár jobb lenne ha sata3 lappal tudnám tesztelni.

(#30994) Emperor_ válasza kaszas19 (#30993) üzenetére


Emperor_
addikt

Még az alaplapod topicjába bekérdeznék, az SSD tulajokat célozva, mérjenek egyet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30995) kaszas19 válasza Emperor_ (#30994) üzenetére


kaszas19
senior tag

Na meg lett a hiba.
Az ipon-on jelezte egy vásárló hogy 20-30% telítettség után az írás beáll 40mb/s-ra.
2x is leteszteltem úgy hogy egy 55gb játékot másoltam rá egyik vinyóról.
130mb/s másolta rá amit a hdd bír ezért ennyi, egészen 30gb-ig utána beesett 40mb/s-ra a sebesség ez mind a kétszer.

(#30996) Emperor_ válasza kaszas19 (#30995) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem.
Gariba vissza vagy vársz firmware frissítésre.

Olyan szokott lenni, hogy a cache kifogyása után az írás visszaesik. Csakhogy itt az SSD telítettsége okozza.
:-(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30997) kaszas19 válasza Emperor_ (#30996) üzenetére


kaszas19
senior tag

Már leadtam a hibát a pcx-nél majd jön a futár is viszi.

(#30998) #37106688


#37106688
törölt tag

Sziasztok!

Én kb 1-másfél hónapja vettem egy asus laptopot előre telepített windows-al és egy thnsnk256gvn8 típusú SSD-vel. Az a problémám, hogy pár napja telepítettem a hdsentinelt, és azt írja hogy az összes írt adatmennyiség 17,70TB :W ... ez azért elég aggasztó számomra, főleg hogy már le is lépett 1%-ot a kondíció így már "csak" (ugye egy max 2 hónapos ssd-ről beszélünk) 99%. 5napja telepítettem a hdsentinelt, azóta napi 100-400gb írást csinál. Van valakinek ötlete hogy ez mitől lehet? vagy mit csináljak? Vagy mekkora probléma ez? Esetleg az a baj hogy a hdsentinel crack-elt? A segítségeteket előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#30999) Frawly válasza kaszas19 (#30997) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor legalább kiderült mi a baj. Nekünk is tanulság, nem fogjuk az SU700-at ajánlani. Bár nem tudom, hogy a gyárban hogy tesztelik a firmware-t, ha ilyen kevés telítettség ilyen látványos lassulást tud okozni. Mert azt még érteném, ha a telítettséggel egyenes arányban lassulna, még az is durva lenne, de lenne benne legalább némi logika.

(#31000) Frawly válasza #37106688 (#30998) üzenetére


Frawly
veterán

Ilyen gondja más is volt a Toshiba SSD-kel, ha jól emlékszem, néhány oldallal ezelőtt két emberkének is. Akkor kiderítettük próbaírásokkal, hogy nem kell megijedni, az írást a SMART 32 MB-os egységekben számolja, azaz kb. 32-vel kell leosztani a kijelzett mennyiséget, szóval a te 17 TB-os írásod 557 GB mindössze, ami két hónap alatt napi kb. 9 GB, ami alatta van a szokásos 20-30 GB / napos windowsos felhasználói átlagnak.

Ha a pontos osztóra kíváncsi vagy, csinálj rá egy pontosan 20 GiB-os próbaírást, nézd meg mennyivel növekedett a kijelzett írási mennyiség, és ennek alapján hányszoros mennyiséget számol fel, elvileg 600 GB körüli mennyiséggel kéne többet mutasson.

Ha egy 1%-os esik a kondíció, nem kell vele foglalkozni. Van olyan SSD, amelyiknél már akkor csökken 1%-t, ha csak egy bájtot is írsz rá, de a következő 1%-os esés az majd csak több terás írásmennyiség után következik be. Egész addig nem kell aggódni, míg durvábban nem kezd el esni, ilyen 50%-ra meg az alá rövid idő alatt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.