Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#30551) Emperor_ válasza -FreaK- (#30546) üzenetére


Emperor_
addikt

Komoly darab :-)

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30552) radi8tor válasza -FreaK- (#30546) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép kis mod. Szomorú, hogy ez nem így van gyárilag.

⭐ Stella

(#30553) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv.

Ma érkezett meg Samsung Evo850 250GB képében az első SSD-m. Kérdésem az lenne, hogy az Asus M4N68T-M-LE-V2 bios-ban hol lehet átállítani a sata vezérlőt achi-ra? Nem találok ilyen opciót. :P

Miért mindig én???

(#30554) bazsi83vp válasza AndrewBlase (#30553) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Némi googlizás és a user manual alapján arra jutottam, hogy raid/non-raid mód a választási lehetőség és így a lapod szerintem nem támogatja az ahci-t.

Ez pedig más tollából:
"nVidia 400, 500 and 600 series MCPs don't natively support AHCI.. so you won't find that setting for the storage controller in your BIOS......"

[ Szerkesztve ]

(#30555) KonzolKartel válasza Frawly (#30550) üzenetére

Frissen, kipihenve, itt egy videó az általam ismert programokkal. A hiba szerintem látható párszor, köztük 25mp-nél.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#30556) AndrewBlase válasza bazsi83vp (#30554) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Köszönöm az infót. Ebből adódhat, hogy a fent nevezett SSd "csak" az alábbi értékeket produkálja?

Mert, hogy őszinte legyek, nem érzem, hogy hűde gyorsult volna tőle a rendszerindítás. Ha ez így ebben a formátumban ennyit tud, akkor kvázi felesleges pénzkidobás volt megvennem. :U

Miért mindig én???

(#30557) bazsi83vp válasza AndrewBlase (#30556) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ez még mindig jóval gyorsabb, mint egy merevlemez. (pl 1-4 megát érnél el a sima 4k mérésnél, nem 20 felettit.)
Egyébként ha jól értelmezem, az alaplapod 3Gbps satát tud, ami miatt a 850 evo ~550 megabyte/s sebességét nem érheted el.
Tisztán újratetted a wint?

[ Szerkesztve ]

(#30558) AndrewBlase válasza bazsi83vp (#30557) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Először klónozni akartam, aztán mégis tiszta telepítés lett belőle.

Miért mindig én???

(#30559) Emperor_ válasza KonzolKartel (#30547) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez egy kiszolgálókba szánt SSD, nem hinném, hogy itt lenne ehhez szakértő :U .
Ezért csak tippeim vannak:
- BIOS frissítés keresése a gyártó honlapján,
- a HDS nem csoda, hogy nem látja, mert konzumer SSD-kre van felkészítve. Riport küldését ettől függetlenül megpróbálhatod,
- ha valami veszettül ír rá, akkor az lebuktatható Feladatkezelő/Erőforrás-figyelővel. Lesni kell egy darabig, mi irkál.
- szétkapni és hűtését megvizsgálni,
- visszavinni az eladónak.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30560) Emperor_ válasza AndrewBlase (#30556) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezek jó értékek SATA2-n.
A rendszer indítás sebességét sok más tényező is befolyásolja. pld a HDD-k inicializálása. Próbáld ki csak SSD-vel a működést!
A programok indításának a sebessége se nőtt?

CPU és RAM mennyiség is számít. Ezek az infók tudhatóak egy SSDOK kép formájában?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30561) bazsi83vp válasza AndrewBlase (#30558) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nekem is van régebbi négymagos AMD-m, régebbi SSD-vel és egy merevlemezhez képest jóval gyorsabban feláll a rendszer. Az alaplapi sata drivert nem telepítettem fel, hanem a windows sajátját hagytam, az fix. Bár az ahci-t, azt hiszem már támogatja a lap, de nem tudom friss telepítésnél ennek hiánya miért okozna galibát. :F
De ugye csak a win betöltését nézed, a bios esetleges tökölését nem.

[ Szerkesztve ]

(#30562) tttzshd


tttzshd
tag

Sziasztok !

Vettem egy Samsung 960 pro-t és egyelőre csak mint tárolónak van beállítva

alaplap : Asrock extreme6 x99 legfrisseb bios rajta ,mondjuk ami elég régi 2016/6/28 de ujabb nincs
biosban a bootok menüben látom a samsung960pro (f11)

A win10 felismerte a "Lemezkezelés"és szépen működik ami azt jelenti hogy le tudtam formázni és használni is lehet tudok rá másolni.

A probléma hogy letöltöttem a Samsung Magicican progit ami nem látja egyáltalán és a Crystal Disk Info sem látja.

Crystal Disk Mark viszont látja és le tudtam tesztelni :F

Ez miért lehet pedig működik ?



(#30563) AndrewBlase válasza Emperor_ (#30560) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Még csak a windowst és a dirvereket raktam fel. Gondoltam, ha valami miatt újra kellene húzni a rendszert, ne dolgozzak feleslegesen.

Ma már nem kapom szét a gépet, hogy lehúzzam a vinyót, de majd megnézem (csütörtökön).

A CPU egy AMD Athlon II x2 3Ghz, 6 GB ram-al. Nem találok letölthető/kitömöríthető példányt az SSDOK-ból. :(

(#30561) bazsi83vp

Igen, csak a win-t nézem. Így csupaszon nem érzem jóval gyorsabbnak a HDD-n lévő szűz telepítésűhöz képest.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#30564) krypton válasza Frawly (#30518) üzenetére


krypton
senior tag

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de nem voltam gépközelben. Szóval van SMART, ír hőfokot, indulást, de pl írt és olvasott adatmennyiséget nem, és azért ez is fontos lenne. SPCC Solid State Disk-nek nevezi, ahogy kellene például a BIOS-ban, de a gyártói program már nem látja.

(#30565) Emperor_ válasza tttzshd (#30562) üzenetére


Emperor_
addikt

Elképzelhető, hogy a driver kell neki: [link]

(#30563) AndrewBlase
SSDOK
Olyan esetben fordulhat elő ez, ha valami szuper gyors HDD van a gépben, pld Samsung Momentus. Akkor nem annyira észrevehető az ugrás.
De mint írtam volt a környezet is számít, hogy kifussa magát az SSD.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30566) Frawly válasza AndrewBlase (#30563) üzenetére


Frawly
veterán

Milyen proci van a gépben? Hány másodperc a bootidő? Mennyi volt HDD-vel? Valami nálad nincs rendben, ha nincs jelentős gyorsulás, mert még akkor is, ha nem AHCI-n van és csak SATA2-n tudja hajtani a lapod SATA3 helyett, akkor is állva kéne hagyjon akármilyen HDD-t. A bootidőnek friss Windows-telepítéssel le kellene mennie 5-6 mp. környékére SATA2-őn is. Programoknak is azonnal pöccre az arcodba kéne, hogy vágódjanak, amikor indítod őket. Egyáltalán nem volt pénzkidobás megvenni, a 850 EVO egy nagyon jó SSD.

Eleve már a Windows telepítésének is jóval gyorsabbnak kellett volna lennie. Tegyél be képet az SSDOK-ról, és a Hard Disk Sentinel Általános fülén mutatott adatokról is.

(#30565) Emperor_: bármely HDD-hez képest durván gyorsabb kell legyen, akkor is, ha előtte 10k rpm-es HDD-k voltak benne RAID0-ba kötve. Egyszerűen a HDD-nek annyival nagyobb az elérési ideje, és random lemezműveletekben is annyira gyengék, hogy össze sem lehet hasonlítani egy SSD-vel, még egy Kingfasttal sem. Eleve már ott ráver akármelyik SSD a HDD-re, hogy nem lassítja le a töredezés.

[ Szerkesztve ]

(#30567) Frawly válasza krypton (#30564) üzenetére


Frawly
veterán

Képet tegyél be a HD Sentinel SMART fülén mutatott adatokról. Az oszlopok legyenek széthúzva olvashatóra, meg az ablak is maximális méreten legyen, hogy az összes sort lássuk.

Egyébként néhány SSD nem közöl írási/olvasási mennyiségről adatokat. Az viszont gáz, hogy a gyári program nem látja.

(#30568) Frawly válasza Frawly (#30566) üzenetére


Frawly
veterán

Ááá, a procit látom írtad, csak nem vettem észre. Elvileg pedig az Athlon x2 3 GHz-es proci nem olyan gyenge, hogy ne tudja az SSD-t kihajtani. Azért kérdeztem. Az, hogy nincs AHCI, annak nem kéne túl sokat lassítania. Bár azért nem értem, hogy annyira nem olyan szörnyen régi lap, hogy gondolta a gyártó, hogy AHCI az nem kell.

(#30569) Frawly válasza KonzolKartel (#30547) üzenetére


Frawly
veterán

Utánanézve a Huawei ES3000 V2 nem támogat SMART-ot. A saját gyári alkalmazása kéne, hogy lássa, kondíciót, írt/olvasott adatmennyiséget kéne hogy mutassa, de pl. a hőmérsékletét nem lehet monitorozni, meg semmi mást sem. Drivert tettél fel hozzá? Innen letölthető a hozzá való driver.

Azt nem tudom értelmezni, hogy azt írod, hogy valami ír rá, de az értékek hihetetlenek. Mivel nézed? Pontosan mik ezek a hihetetlen értékek?

Rendszert miért ne lehetne rá varázsolni? Mi az, ami azt súgja, hogy nem tudnál rá rendszert tenni?

A videódon nem látok semmi rendelleneset. A programok nem látják, az világos, mivel nem támogat SMART-ot, ezért nem tudnak adatot nyerni róla. Mikroakadást látok ugyan a videón, görgetés közben, de közben az SSD maximális terhelésen van, mivel a Crystal Disk Mark méri jó hosszan.

[ Szerkesztve ]

(#30570) AndrewBlase válasza Frawly (#30566) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem mértem a boot időt, csak érzetre nem sokkal gyorsabb, mint a hdd-n egy tiszta telepítés után. Majd csütörtökön tudok ránézni, mert ma-holnap reggeltől-estig dolgozok.

(#30565) Emperor_ Innen le tudtam tölteni, csak éppen kicsomagolni nem volt hajlandó. :(

***
De lehet, hogy csak én aggódom túl ezt a sebesség "gondot" és teljesen jó ez az érték. Csak a korábban olvasottak alapján azt gondoltam, hogy "pislantani se lesz időm" annyira megtáltosodik ez az öreg szekér. :DDD

Mindenesetre köszönöm , hogy foglalkoztok vele(m). :R Csütörtökön talán okosabbak leszünk. :))

Miért mindig én???

(#30571) Dege1


Dege1
csendes tag

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem van egy Lenovo legion y520 laptopom, van benne gyárilag egy 1tb hdd vettem bele egy Crucial mx300 275gb m.2 ssd-t, és sajnos egyáltalán nem érzékeli- nem ismeri fel a gép ezt az ssdt(frisítettem a biost,próbáltam csak az ssdvel elindítani,lehúztam a hddt) tanácstalan vagyok mi lehet a gond. Segítségeteket előre is köszönöm.(ha bioszos beáállítási gond lehet kérem a segítőt részletesen írja le a megoldást) Még egyszer köszönöm

(#30572) KonzolKartel válasza Frawly (#30569) üzenetére

A kondíciót, és az írt, olvasott értéket mutatja a saját GUI-es programja. Hőmérsékletről valóban nem tudok semmit. A drivert letöltöttem, és az FW-t is frissítettem rajta. Szimplán rosszul értelmeztem valamelyik monitorozó program írt értékeit, mert 3.000 MB/s-et írt, de fentebb olvastam, hogy ez nem valós érték, osztandó. A problémám, hogy néha úgy is akadgat, hogy nem futtatok azon az SSD-n semmit. Amióta cseréltem rajta gap pad-et, és pasztát, azóta határozottan jobb lett a helyzet. Esetleg még kitalálok valami extra hűtést rá, és szerintem jó lesz. Rendszert azért, mert nem látja a BIOS semmilyen szinten. Illetve az, hogy driver kellett ahhoz, hogy háttértárként ismerje a Win, ezért gondoltam, hogy nem kivitelezhető.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#30573) dugo_ válasza Dege1 (#30571) üzenetére


dugo_
veterán

M.2 PCIe NVMe kell bele, nem pedig M.2 SATA AHCI.

(#30574) Dege1 válasza dugo_ (#30573) üzenetére


Dege1
csendes tag

Köszönöm a választ! Aqvában vettem szerintetek visszaveszik! Vagy kicserélik

(#30575) krypton válasza Frawly (#30567) üzenetére


krypton
senior tag

Így néz ki a HD Sentinel, remélem látszódik. A HDD particionálásával ne foglalkozzatok, még nem egyesítettem :U.

[ Szerkesztve ]

(#30576) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Olyan gondom van, hogy van egy Lenovo G580 laptopom, amibe vettem egy WD Green 120-as SSD-t, a HDD-t pedig caddy-vel szeretném az optikai meghajtó helyére tenni.
SSD-n már fönt a Win10, optikai helyére beraktam a HDD-vel a régi vinyót, gondoltam, majd Windows-on belül formázom.
Valamiért már egy ideje a BIOS-ba nem tudok belépni (nem írja alul, a Lenovo felirat alatt bekapcsoláskor az F2-BIOS, F12-Boot valami sort), így megnézni nem tudom, hogy látja-e a gép a HDD-t. Windows-on belül a Számítógép természetesen nem, de a Lemezkezelő igen, viszont indításkor földobja, hogy MBR, vagy GPT-re akarom inicializálni. Egyiket sem engedi, valami "fájl nem található", vagy valami ilyesmi hibát ír (nem vagyok otthon), a méretét nem látja, csak azt írja, hogy "Ismeretlen", alatta pedig "Nincs inicializálva". Próbáltam Minitool Partition Wizard-dal, az nem is látta egyáltalán a HDD-t, csak az SSD-t.
Néztem, hogy a caddy-ben van egy 3 állású kapcsoló, balra volt kapcsolva (elvileg a Lenovo-hoz az kell), de se középen, se jobbra kapcsolva nem látta egyáltalán a Lemezkezelő sem, plusz, néha villogott pirosan a kis led a caddy-n (ami amúgy kék). Majd balra kapcsolva sem látta már a lemezkezelő.
Néztem DISKPART-on belül, ott sem listázta, csak Disk0, és Disk1 volt, ami az SSD.
Eszközkelezőben látta, hogy "Ismeretlen eszköz" van a lemezek között, 2-es portra csatlakoztatva.
Próbaképpen átraktam az SSD-t a caddy-be, a HDD-t a helyére, arról indítottam a régi Windows-t, de ugynaúgy nem látta egyáltalán az SSD-t sem.
Lehet, hogy a caddy-vel van gond?

Tudnátok segíteni? Fontos lenne, nincs ötletem, mit tudnék csinálni. :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30577) dugo_ válasza Dege1 (#30574) üzenetére


dugo_
veterán

Ha neten adtad le a rendelést, akkor 14 napig elállhatsz a vásárlástól.

De az Aqua valószínűleg enélkül is cserélné. Vissza kell vinni és vázolni a helyzetet.

dave0825

Simán lehet caddy inkompatibilitás, meg kell próbálni másikkal.

[ Szerkesztve ]

(#30578) dave0825 válasza dugo_ (#30577) üzenetére


dave0825
őstag

Ebay-ről rendeltem, nincs másik. :( :O

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30579) dugo_ válasza dave0825 (#30578) üzenetére


dugo_
veterán

Ilyen ez a popszakma, mehet a következő rendelés. :D

900-1100Ft-os caddyket feltételezve még három bukónál is sokkal olcsóbban jössz ki, mint ha boltból vennéd.

Hardveraprón is árulnak még tűrhető felárral.

(#30580) dave0825 válasza dugo_ (#30579) üzenetére


dave0825
őstag

1700 volt. :(((
Nézek akkor itt, bár Mo.-on 7-8 ezer alatt nem láttam. :(

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30581) aTe014 válasza dave0825 (#30580) üzenetére


aTe014
aktív tag

Én ilyet vettem október végén: [link]

Nem valami nagy márka, de a célnak tökéletesen megfelel, egy 1 TB-os HDD van nálam benne.

i14Pro

(#30582) Frawly válasza KonzolKartel (#30572) üzenetére


Frawly
veterán

Melyik monitorozó írta a 3000 MB/sec értéket? Az összes írás/olvasás nem biztos, hogy osztandó. Egyes SanDisk és Toshiba SSD-ken az, neked nem ilyen. Persze lehet nálad is osztani kell, mérd le, másolj rá 10-20 gigát, nézd meg mennyivel növekedett a számláló, abból látni fogod, hogy mennyivel kell leosztani.

(#30575) krypton: a 241-es és 242-es SMART attribútumokat nézd. Írásnál F1, olvasásnál C2 értéket mutat hexadecimálisan, ami 241 GB írásnak és 194 GB olvasásnak felel meg szerintem. Legalábbis ez tűnik reálisnak.

[ Szerkesztve ]

(#30583) KonzolKartel válasza Frawly (#30582) üzenetére

Hazaértem megnézem. A Windows felrakása akkor nem reménytelen?

Köszönöm az eddigi segítséget!

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#30584) krypton válasza Frawly (#30582) üzenetére


krypton
senior tag

Ohh, oké, akkor így kell. De mégis hogy van ez, hogy nem írja ki csak úgy, és még firmwaret se tudok nézni hozzá. Lehet ilyenkor csinálni valami? Még ezt is hamisítják? Az alap hőmérséklet rendben van? Nekem egy ADATA SX900 van, de nem szokott 40 fok fölé menni, ez meg alatta nem volt talán soha.

(#30585) Frawly válasza KonzolKartel (#30572) üzenetére


Frawly
veterán

A hűtést mindenképp érdemes megcsinálni rajta. Rendszer is mehet rá, de ha a lapod nem tud róla bootolni, az ciki. Ha asztali gép, akkor megpróbálhatsz venni bele PCIe-kártyát, ami úgy fogadja az NVMe-vezérlőt, hogy tud róla bootolni is. Persze ez is kockázatos, mert vagy fog vele a lap bootolni, vagy nem. Első körben, még mielőtt ilyet vennél, érdemes lenne BIOS-t is frissíteni, hátha tud majd a lapod bootolni róla.

(#30586) Frawly válasza krypton (#30584) üzenetére


Frawly
veterán

A gyártó oldalán keress firmware-t, van-e újabb, le lehet-e tölteni, milyen toollal lehet feltenni. Lehet ez a Silicon Power egy OEM SSD, és azon általában nem lehet firmware-t cserélni. Ezért szoktuk írni a Milyen SSD-t vegyek topikban, hogy az OEM SSD-k kerülendők, ha egy mód van rá.

Az SSDOK, HDS nem jelez ki mindent, az nem tragédia, mert adatbázisból dolgoznak ezek a programok és ezt az SSD-t még nem ismerik. Van a HDS-ben ilyen jelentő funkció, akkor a fejlesztő megkapja az SSD adatait, és bele tudja venni az adatbázisba, de az SSDOK fejlesztőjének is jelezhetek, ő jelen van a PH-n, így eléred, hogy a jövőbeli verziók ismerni fogják. Esetleg AIDA64-gyel is lehet egy próbát tenni.

(#30587) *Ropi* válasza Frawly (#30586) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az SSDok-ot (amennyire tudom) sajnos már nem fejleszti a srác, mert nincs rá ideje.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30588) dave0825 válasza aTe014 (#30581) üzenetére


dave0825
őstag

Nem márkafüggők ezek kialakítás szempontjából? Konkrétan az enyémhez néztem.
Korábban ezt rendeltem.

Amit Te linkeltél, olyan ez is, csak olcsóbb, igaz?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30589) aTe014 válasza dave0825 (#30588) üzenetére


aTe014
aktív tag

Annyi a különbség, hogy amit te linkeltél, az 12,7mm vastag. Tehát abból is 12.7-es kell, amit én linkeltem ([link])

Egyébként, ha a milliméter stimmel, akkor megfelelő helyre kerül a hátulján lévő csatlakozó (és a felpattintható előlap mélyedései is), így könnyedén becsúsztatható az optikai meghajtó helyére. Annyi a dolgod, hogy kiveszed az optikai meghajtót, leméred, és annak a méretnek megfelelőt rendeled. Nem márkafüggők. :)

u.i.: ne tévesszen meg, hogy a linkelt webshopon 12mm-esnél is ugyanazok a képek vannak, mint a 9.5mm-esnél. De ezt a Gembird-et én bátran ajánlom. :)

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#30590) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Van egy Samsung 840 Pro (MZ-7PD256) 256GSSD-m. Ez benne volt egy olyan gépben, aminek eldurrant az alaplapja. Namost az SSD-vel az van, hogy ha Linux alatt rádugom a gépre, akkor látni látja, de bármilyen lemezműveletet elkezdek vele csinálni, akkor ilyenekt ír:

[ 108.669587] sd 8:0:0:0: [sdc] No Caching mode page found
[ 108.669592] sd 8:0:0:0: [sdc] Assuming drive cache: write through
[ 108.748307] sd 8:0:0:0: [sdc] tag#0 FAILED Result: hostbyte=DID_OK driverbyte=DRIVER_SENSE
[ 108.748311] sd 8:0:0:0: [sdc] tag#0 Sense Key : Aborted Command [current]
[ 108.748313] sd 8:0:0:0: [sdc] tag#0 Add. Sense: No additional sense information
[ 108.748317] sd 8:0:0:0: [sdc] tag#0 CDB: Read(10) 28 00 00 00 00 00 00 00 01 00

Ha a "testdisk"-el megnézem, ezt írja:

Disk /dev/sdc - 1006 MB / 959 MiB - CHS 959 64 32, sector size=512

Az a tippem, hogy a nagy elszállásba felűlíródtak a lemez alap adatait, pl cilinder és hasonlók darabszámát, ezért is csak 1G-snek látszik...

Ha ez így van, akkor a testdisk-el vissza lehetne írni ezeket az adatokat... na de ilyeneket nem találok sehol... esetleg valaki, aki ügyesebb google felhasználó vagy tudja ezeket, megtenné, hogy elárulja? :)

Köszi :)

Laca

(#30591) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#30590) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

... illetve bármilyen alternatív javaslatot szívesen fogadok ám :)

laca

(#30592) dave0825 válasza aTe014 (#30589) üzenetére


dave0825
őstag

Már megrendeltem, nem is néztem, hogy csak 9mm-es, visszamondtam, nézek máshol akkor, köszi.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30593) Emperor_ válasza Frawly (#30585) üzenetére


Emperor_
addikt

Képet néztél már az SSD.ről :-)?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30594) Emperor_ válasza vitezlejszlo (#30591) üzenetére


Emperor_
addikt

Linux topic.ban szerintem előbb kapsz segítséget. A SSD transzparens az oprendszernek. Olyan mint egy HDD.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30595) Frawly válasza vitezlejszlo (#30590) üzenetére


Frawly
veterán

Így első blikkre az alaplappal elszállt az SSD is. De hogy biztosan kijelentsük, futtasd le a sudo smartctl -a /dev/sdc parancsot és másold be a kimenetét a SMART értékekről.

(#30596) Frawly válasza Emperor_ (#30593) üzenetére


Frawly
veterán

Még nem néztem, de akkor most már látom, hogy eleve gyárilag jókora hűtőbordával jön, egy videókártya is megirigyelhetné. Így vagy nem a melegedés a baja, vagy a hűtőborda valami gagyi dísz, ami nem hűt semmit.

(#30597) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Sikerült beüzemelnem a frissen vásárolt (ADATA SU800) SSD-t. A "milyen SSD-t vegyek" topikban, a leírást követve bekonfiguráltam. Mindennel végeztem, programok telepítve. Azonban a HDSentinel 80% kondíciót mutat közvetlenül win telepítést követően. Van ennek bármi jelentősége? Azt hittem, hogy első beüzemeléskor 100% lesz.

A zöld mezőben az alábbi szöveget írja a program:

1500 hiba fordult elő adatátvitel során.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Hirtelen rendszerleállás, összeomlás, újraindulás, "kékhalál" esetén vagy ha fájlok/mappák nem érhetőek el, érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett.
További információk: http://www.hdsentinel.com/hard_disk_case_communication_error.php
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.

Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése.

(#30598) Emperor_ válasza bexinho23 (#30597) üzenetére


Emperor_
addikt

Ssdok képet kérlek tégy fel!

A probléma Sata kábel hibára utal- >kábel csere javallott.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30599) bexinho23 válasza Emperor_ (#30598) üzenetére


bexinho23
őstag

Haza érek, töltök fel képet. Sata kábel csere necces lenne :U , mert egy laptopról van szó ('15-ben vásárolt Asus). Előző HDD-m (ami gyárilag benne volt, 1TB samsung) 100%-os volt mielőtt kivettem. Szerintem nem kábel hiba.

Előfordulhat, hogy az első beüzemelés miatt (windows és programok telepítése) ugrott le így a %? Vagy csak rosszul jelzi a HDSentinel? Amúgy minden a leírásnak megfelelő, minden pipa ott van, ahogy a leírásban is szerepel... TRIM engedélyezve, AHCI, stb... egyedül a % ami kiszúrta a szememet.

(#30600) bexinho23 válasza bexinho23 (#30599) üzenetére


bexinho23
őstag

Szerkesztés lejárt... elnézést.

Viszont itt a cikkben pont a 80%-ra mutat rá az író, mégpedig, hogy a TRIM funkció nem aktív. Esetemben viszont igen.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.