Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#30051) Pendragon911 válasza Frawly (#30048) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Íme a képek:

HDDS_Általános

HDDS_S.M.A.R.T.

SSDOK

Utólag arra is gondoltam, hogy lehet nem az SSD-vel van gond, viszont ez a jelenség azóta van, hogy be lett szerelve, tehát talán nem proci, VGA a problémás.

[ Szerkesztve ]

(#30052) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok!
Most raktam össze egy új gépet. De nem látja az ssd-t. Se bios boot beállításnál, se win 10 telepítésénél nincs a listában.
Az alaplap: Gigabyte GA-B250-HD3P
Az ssd: Adata sp900 m.2 256GB
Esetleg tipp, hogy mit kellene átálítanom a biosban?

(#30053) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Vásároltam egy Samsung 850 EVO 500GB SSD-t.
Viszont a kérdésem az hogy a napi 14 óra használat mellett nem sok a 16-20GB írt adatmennyiség?

Még egy kérdésem lenne, tehát ha napi 16-20GB-ot ír az SSD ugye az nem egy teljes nap, amit a HD Sentinel 1 nap-nak számol, hanem mondjuk csak 14 óra.
Sok helyen olvastam hogyha napi 15-20 GB adatot ír az SSD az még jó.
Szóval a "napi írásmennyiség" az = 12-16 órával használattól függően?

Köszi! :)

(#30054) Sub-ZeRo válasza eL Geri (#30052) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Legfrissebb bios van fent? Az m.2 port engedélyezve van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30055) dugo_ válasza tothjozsi96 (#30053) üzenetére


dugo_
veterán

Majd átlagold ki 1-2 hét használat után. A friss telepítés/klónozás miatt még nem lehet következtetni ebből semmire.
10-40GB/24 óra között normálisnak mondható. A legtöbbünknek 18-23 közé áll be.

(#30056) dugo_ válasza eL Geri (#30052) üzenetére


dugo_
veterán

Keress SATA configuration vagy hasonló sorokat a biosban. Lehet engedélyezni kell az M.2-t, vagy csak átállítani SATA/PCIe mód között.

Illetve általában ezek osztoznak a sávszéllel 1-2 sima SATA porttal, emiatt a 0/1/2 valamelyikére nem köthetsz másik meghajtót.

Lap manuálját olvasd el ezügyben.

(#30057) Frawly válasza Pendragon911 (#30051) üzenetére


Frawly
veterán

Teljesen hibátlan SSD-nek néz ki, mindene 100%-os, a beállításaid is megfelelők (szabvány driver, aktív TRIM, AHCI mód, partíciók alignálása megfelelő, defrag kikapcsolva).

Nézd meg rendesen rajta van-e az SSD-n az adatkábel és tápkábel, nehogy ki legyen lazulva. Esetleg próbáld meg másik SATA kábellel, vagy dugd át másik SATA portba.

Ha kékhalálozik, akkor milyen hibaüzenetet ír ki a Windows?

(#30058) Pendragon911 válasza Frawly (#30057) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Megnézem, átdugdosom, stb. Kékhalál nem volt, egyszer csak elsötétült a képernyő, nincs jel felirat előjött és vagy újraindult vagy csak úgy állt üresen, semmire nem reagált, csak a power gombra. Elvileg a hűtés rendben van, gondolom, ha túlmelegedett volna az SSD-t és amiatt állt volna meg a rendszer, azt ki lehetne olvasni a fenti képeken lévő adatokból. Tegnap nem jött elő ez a probléma.
Köszi a segítséget!

(#30059) rétisün


rétisün
veterán

sziasztok,

nem biztos, hogy ide kéne írnom, ha esetleg rossz topikban vagyok, kérnék egy linket a jóba......

tehát: Dell laptop, mSata meghajtóval. A 2. merevlemeznek van helye, de nincs 'bekábelezve', ezért kellett mSata meghajtót beraknom. következő a gond: feltelepítem a windows, amíg benne van a telepítő pendrive, elindul a rendszer, amint kiveszem, nem talál oprendszert. a telepítőről történő "Indítási javítás" sem sikeres, arra gondolok, valamiért nem jó az ssd-n a bootszektor (vagy mi)

a parancssoros megoldás, hogy létrehozza a rendszerpartíción a rendszerfájlokt, elvileg sikeres, de ennek ellenére nem indul a rendszer, csak ha benne van a telepítős pendrive.

találkozott valaik ilyennel? mit lehet ezzel kezdeni?

mod: a bios beállítások elvileg jók, AHCI, UEFI, ami kell.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30060) tothjozsi96 válasza dugo_ (#30055) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi!
Már 1-2 hét után vagyok.
A HD Sentinel azt írja hogy telepítés óta írt adatmennyiség 167 GB.

Viszont átlagosan a napi 10-12 óra használat mindig megvan!
Viszont, működési időnek 6 nap 17 órát ír...

Mondjuk így hogy elosztottam ezt a 167 GB-ot a telepítés óta eltelt idővel, így 6,7 GB jött ki naponta.

(#30061) dugo_ válasza tothjozsi96 (#30060) üzenetére


dugo_
veterán

Az nem tudom milyen matek.

167GB/6,71nap = 24,9GB/nap, tök átlagos.

A nap a működési idő, nem a vásárlástól számított naptára nap.

[ Szerkesztve ]

(#30062) rétisün


rétisün
veterán

új kérdés: mSata ssd pendrive sebességgel......AHCI driver telepítve, a bios beállítások jók....a régi vivyó, ami bent volt a gépben alapból 10x gyorsabb.

létezik, hogy elcsesződött az ssd? van ilyen? :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30063) Emperor_ válasza rétisün (#30062) üzenetére


Emperor_
addikt

Alignalas rendben van?
Ssdok képet tudsz adni? A particios részéről.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30064) Emperor_ válasza rétisün (#30059) üzenetére


Emperor_
addikt

Boot sorrend jól van beállítva? Tud onnan boot.olni elvileg?
Már bocs a kérdésért 😃

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30065) rétisün válasza Emperor_ (#30064) üzenetére


rétisün
veterán

kép, eszerint minden rendben:

a bootsorrend jó kell legyen, főlg hogy ha csak az ssd van a gépben, akármilyen sorrend van beállítva, végül onnan kéne bootolni a rendszernek, ha jól tudom. de ha kiveszem a telepítő pendrive-ot, nem bootol.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30066) rétisün válasza Emperor_ (#30064) üzenetére


rétisün
veterán

ssdok-t letöltöttem, nem tudom használni.....a letöltött fájlt meg lehet nyitni, nem kér jelszót, de onnantól semmi :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30067) Emperor_ válasza rétisün (#30066) üzenetére


Emperor_
addikt

Ahonnan letölthető ott van a jelszó.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30068) rétisün válasza Emperor_ (#30067) üzenetére


rétisün
veterán

közben megvan, csak kissé komplikáltabb a dolog a frissen teleített win-el, amin még egy 7zip se volt.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30069) Emperor_ válasza rétisün (#30065) üzenetére


Emperor_
addikt

Tipp a telepítés során a pendrive.ra tett valamit a win. Erről mit gondolsz?
Azért nem boot.ol.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30070) Emperor_ válasza rétisün (#30068) üzenetére


Emperor_
addikt

Alignalas okés. Nem látok gondot.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30071) rétisün válasza Emperor_ (#30069) üzenetére


rétisün
veterán

ha ez a gond, akkor újrarakom dvd-ről, arra biztos nem tesz semmit ;]

de valami akkor sem oké, mert először dvd-ről telepítettem, és úgy nagyon lassan települt. de egy próbát megérhet, majd jelentkezem jó sokára :)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30072) Emperor_ válasza rétisün (#30071) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha megoldható, akkor mindent törölj az SSD.ről partició se legyen rajta. A win telepítő csináljon mindent. Ha megvagy akkor ssdok kép és cmd mérés.

Használt SSD.nek tűnik. Lehet nem volt trim és meg van zakkanva...

Működő trim helyre kéne hozzá.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30073) rétisün válasza Emperor_ (#30072) üzenetére


rétisün
veterán

most települ, letöröltem mindent, hagytam hogy a win csinálja a partíciókat. nagyon lassú, szóval alighanem a végét járja, bár HDSentinel szerint 92%-os, ha ez számít valamit...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30074) rétisün válasza Emperor_ (#30072) üzenetére


rétisün
veterán

itt egy kép a frissen telepített win-el, most indul úgy is, ha nincs benn a telepítőlemez, de nagyon lassú a rendszer. sztem ez az ssd kuka, lassabb így a rendszer, mintha pendrive-on lenne.

a cmd mérés micsoda? :B

meg még azt kéne kiderítenem, miért win10 enterprise lett a rendszer, bár végül is mindegy, mert nem hinném hogy marad.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30075) Emperor_ válasza rétisün (#30074) üzenetére


Emperor_
addikt

CDM tudnivalók ebben vannak.
A beállítások körül én nem látok gondot. A korábbi háttértárral ment rendesen? A CDM mérés után okosabbak leszünk. Elnézést, elírtam a rövidítést :U .

Akkor ezek szerint a win rátelepült a penre és azért nem indult, mert azon volt az indulás valamilyen kelléke. Szééép.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30076) rétisün válasza Emperor_ (#30075) üzenetére


rétisün
veterán

most megy a CDM mérés, már vagy 10 perce, de nem történik semmi, azaz nagyon lassú az ssd. próbaképpen a laptop régi vinyójával is csináltam egy mérést, összhasonlításként, hogy egy sima vinyó is mennyivel gyorsabb, de így kár is hasonlítani.....

mod: na most lett megg az első eredmény, olvasás 280MB. a párhuzamosan futtatott pendrive-os mérés gyorsabban halad, bár lassabb eredményeket ad.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30077) rétisün válasza Emperor_ (#30075) üzenetére


rétisün
veterán

eredmények, pendrive:

laptop régi vinyója:

msata ssd:

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30078) Doky586 válasza rétisün (#30077) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)


Azért a leírás elolvasása nem túlzottan sikerült.. :(((

(#30079) rétisün válasza Doky586 (#30078) üzenetére


rétisün
veterán

most, hogy mondod, tényleg nem :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30080) Emperor_ válasza rétisün (#30077) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez valóban karcsú, az írásnak olyan 85 MB/s-el kéne mennie. Mivel SandForce-os egy 0Fill-es mérést is meg kéne ereszteni, de érdemi változást nem várok.
Itt 2 frissebb firmware is letölthető, esetleg azt még megpróbálnám.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30081) rétisün válasza Emperor_ (#30080) üzenetére


rétisün
veterán

új kép, ez már talán jó:

firmware frissítést próbáltam délután, de valamiért nem akarta megcsinálni, lehet az oldalon emlegetett bios jelszavas akármi miatt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30082) Doky586 válasza rétisün (#30081) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tedd fel az 5.2.2-es firmet. A leírás ott van benne. Talán egy kicsit javít még rajta.

[ Szerkesztve ]

(#30083) rétisün válasza Doky586 (#30082) üzenetére


rétisün
veterán

próbáltam, de nem tudtam frissíteni a firmware-t :( valamiért nem engedte.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30084) Doky586 válasza rétisün (#30083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, ezt már mondtad..
Hát kerezd meg a hibát és javítsd ki..

(#30085) Emperor_ válasza rétisün (#30081) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez már szerintem rendben van. Mi segített? Érzésre milyen?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30086) rétisün válasza Emperor_ (#30085) üzenetére


rétisün
veterán

lehet, hogy jónak néz ki, de maga a rendszer nagyon lassan reagál mindenre. megnyitnám a fájlkezelőt, hosszú másodpercek telnek el, mire történik valami.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30087) Emperor_ válasza rétisün (#30086) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem😒.
A kondíciója nem okozhatja, azt lehet látni, hogy kb 2-3 évig használatban volt.
A firmware frissítésen kívül nincs már tippem.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30088) rétisün válasza Emperor_ (#30087) üzenetére


rétisün
veterán

a firmware frisítéssel nem boldogultam :( :B

a 3 év a minimum, de szerintem régebb óta használatban volt. de mindegy is, mert lecseréltem egy kingstonra, amire ehhez képest villámgyorsan feltelepült a win (a korábbi rendszer klónozása nem igazán működött) szóval köszönöm a tanácsokat, úgy tűnik itt olyan probléma keletkezett, amit nem tudtunk/tudtam orvosolni....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30089) TheProb


TheProb
veterán

Egész jól bírja a kis Intel... :DDD

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30090) Beelzee


Beelzee
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Crucial MX 300 as SSD-t.
Asrock h81m DGS R2.0 alaplapom van.
Nem akarja felismerni az ssd-t. Nem látja sehol.
Valakinek valami ötlete?

(#30091) dugo_ válasza Beelzee (#30090) üzenetére


dugo_
veterán

Se a bios, se a beépített Lemezkezelő?

Táp- és adatkábel is be van kötve? Másik SATA porton, másik kábellel próbáltad?

#30093

LOL. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30092) Doky586 válasza Beelzee (#30090) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi az hogy nem látja..? Nincs a gépednek szeme? Mit értesz ezen?

(#30093) Beelzee válasza dugo_ (#30091) üzenetére


Beelzee
tag

Jaj istenem,nem lehetek ennyire vadbarom. :DD :DD :DD
Tápot persze,hogy elfelejtettem rákötni. :Y

Köszi. :C

(#30094) Emperor_ válasza TheProb (#30089) üzenetére


Emperor_
addikt

DC S3700, 25 nanométeres, MLC. Ez korrekt :C .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30095) Frawly válasza TheProb (#30089) üzenetére


Frawly
veterán

Az igen! Kapja szegény az íveket rendesen, már 4,5 éve napi 400 gigákat csapatsz fel rá írásügyileg. Igaz ezek az SLC-s meghajtók nagyon sokat bírtak, persze jó drágák is voltak anno, és még most sem olcsók.

A HD Sentinelnek viszont az ilyen baromságait nem szeretem, 82%-os kondíciójú meghajtóra beröfögi, hogy 85 nap becsült élettartam van hátra. Az meg hogy a pékbe jött ki neki? Mert ha a számokat nézem, akkor ezzel a brutális írási ütemmel is még egy laza 20 év, mire a kondíciója lemegy 1%-ra.

(#30096) xuldar


xuldar
őstag

Ha windows7 telepítésnél nem volt lehúzva a winyó, és a telepítő tényleg tett rá indítófájlokat (winyó nélkül nem bootol, csak hibaüzenet), azt lehet javítani úgy, hogy ne kelljen újratelepíteni? Köszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#30097) dugo_ válasza xuldar (#30096) üzenetére


dugo_
veterán

Lehet. Akár magával a telepítővel, vagy pl. a minitool partition wizardban van rebuild mbr parancs.

(#30098) xuldar válasza dugo_ (#30097) üzenetére


xuldar
őstag

Köszönöm a gyors választ, a hétvégén meg is csinálom.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#30099) TheProb válasza Frawly (#30095) üzenetére


TheProb
veterán

Jah, hát szerverben kerül rá egy kis "forgalom" :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30100) Emperor_ válasza Frawly (#30095) üzenetére


Emperor_
addikt

MLC.
Kérek linket az SLC-ről:-)!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.