Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) nTom válasza fejesg2 (#46550) üzenetére


nTom
aktív tag

Fogod-e sajnálni a ráköltött pénzt? Ez a kérdés.
Valszeg az egyetlen vagyok a pilóták között, aki még előrendeléssel kifizettem, de azóta sem telepítettem, és nincs is szándékomban amíg vannak vele problémák. De nem is sajnálom az árát.

(#46552) [HUN]NIMROD válasza fejesg2 (#46550) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Köze nincs a játékmódnak a kiegészítőkhöz. Nem attól lesz jobb ha találkozol játékosokkal. A tartalom 100%-ban ugyanaz akkor is, ha csak NPC-k vannak. Sőt, megspórolod a találkozást az ovisokkal, akik abból űznek sportot hogy ok nélkül lőnek mindenkire.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46554) Deaxus


Deaxus
tag

Ez a Hero Ferrari mikor kezdi el számolni a földi harcokat?Megcsináltam vagy négyet már,és semmit nem számol.
Úgy csináltam őket,hogy az űrállomáson beálltam egy frakcióhoz,és eltaxiztak a csata színhelyére(mint erősítés).Volt egy alkalom,amikor magam mentem oda,de azt se számolta el. :F

(#46555) [HUN]NIMROD válasza Deaxus (#46554) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Ha jól emlékszem rá, nála nem volt semmi gond, lenyomtam a 10 meccset és kész. Igaz, közben nem nézegettem hogy számol-e bármit, talán nem is tudtam hogy van számláló. Az viszont más esetekből kiderült, hogy a mérnököknél a követelményeik számontartása nem hibátlan. Szóval csak csináld, 10 után lépj ki-vissza, és meglesz. Ha nem, CZ addig, amíg megadja. A zsoldos rangod ezzel is nő, nem vész kárba az erőfeszítés.

Más: milyen lúzer járt itt előttem egy rendszerben, feltérképezte az outdoor bolygót, de volt mellette két terraformálható is, azokat meg kihagyta :F

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46556) Deaxus válasza [HUN]NIMROD (#46555) üzenetére


Deaxus
tag

Jaja,lenyomom a 10 meccset,aztán meglátjuk.Tegnap óta se írta jóvá,de majd meglesz egyszer.A lényeg,hogy ezek szerint nem csináltam semmit rosszul,csak hiba van a Mátrixban.
Köszi.

(#46557) Deaxus


Deaxus
tag

Na,mehetek Ferrari úrhoz.Persze nem megyek,mert nincs meg az a 15 data,amit kér a kövi mérnökhöz,és nem kell tőle semmi fejlesztés,de a lehetőség már megvan.Egyszer csak kész lett,kb 11. meccs után.Nem tudom miért nem tudják rendesen megcsinálni az ilyen számlálókat.

Ebben az új frissítésben jól felgyorsították az adatok letöltését.Most max 30mp és kész is voltam minden esetben.Máskor volt háromszor ennyi idő is,ha sok volt az adat.

(#46558) [HUN]NIMROD válasza Deaxus (#46557) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Igaz hogy a kinézete alapján nem a helyes csapatban játszik, de ő nem úr hanem hölgy :))

Egy adott adatfajta idejénél is látsz változást? Ha jól gondolom pl a manufacturing instructions 10 mp volt korábban. Nem találok arról infót hogy melyik mennyi, hogy ezt nem írják a wiki gyűjteményben az érthetetlen. A legrövidebb 5 mp, a leghosszabb talán 120..? Tehát ha válogatás nélkül mindent letöltünk, akkor összejöhet olyan csomag ami 5 db adat 25-30 mp, de egy is lehet nagyon hosszú.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46559) Deaxus válasza [HUN]NIMROD (#46558) üzenetére


Deaxus
tag

Én eddig mindig,mindent töltöttem.És ritkán úsztam meg 60 mp alatt,most meg nem voltam egyszer sem 30 mp felett.KB persze.Soha nem nézegettem részletesen a letöltési időket.
És az is lehet,hogy most mázlim volt.

(#46560) nubreed válasza fejesg2 (#46550) üzenetére


nubreed
veterán

Miért ne lenne? Bár én egy jó ideje nem játszom az ED -vel már megint (pár héttel azután, hogy kijött az Odessey, megvettem és egy ideig játszottam vele, de meguntam a koncelciót, így abba hagytam), de amíg játszottam, csak Soloban nyomtam. 99% -ban Soloban játszom. Simán megéri így is. Már akinek jó móka az, hogy több száz órát bele kell majd ölni abba, hogy mindent össze gründolj ami kell ahhoz, hogy level 5 -ösek legyen a cuccaid és akkor még ott vannak a mérnökök szívatásai. A Frontier szerint ez a gameplay rendben van. Szerintem meg nincs.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46561) miqlas válasza nubreed (#46560) üzenetére


miqlas
őstag

... ez az egyik oka, hogy most pihen az ED nálam ...

42

(#46562) Deaxus


Deaxus
tag

Ismét egy gond:
A Jude navarronak kellenének ezek a restore vagy reactivation küldetések.Ezek pontosan melyikek is?Amilyen videókat találtam a neten,azoknál mind aktív volt a Support küldetésfül,és ugye onnan vették fel a küldetéseket.Nekem oda nem ír semmilyen küldit sosem.Gondolom valamelyik pach-al ezt is megváltoztatták.

(#46563) [HUN]NIMROD válasza Deaxus (#46562) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nem hiszem, inkább véletlenül pont olyan állomásokon vagy, amelyek környezetében nincsenek ilyen lehetőségek, vagy a küldetésadó rendszer van vmilyen furcsa állapotban. Vándorolj, és keress egy helyet, ahol látsz restore/-activation küldiket az összesített listában, biztos ami biztos. Ez egy alap típus, kell lennie terminálokon és NPC-knél is dögivel. A számlálás itt is "hibás" lehet, a tuti az ha külön számon tartod, és amikor az egyik fajtából megvan az a szám amit a mérnök ír, akkor átállsz a másikra.
Ezeknél kapunk power regulatort, amit be kell tenni az erőműbe.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46564) Deaxus válasza [HUN]NIMROD (#46563) üzenetére


Deaxus
tag

Úgy csináltam,ahogy mondtad,és a negyedik rendszerben találtam egy ilyen küldetést.Egyszer meg is csináltam,holnap folyt.köv.
Köszi a segítséget.

(#46565) [HUN]NIMROD válasza Deaxus (#46564) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nincs mit, és még annyit, ha találtál egy ilyet helyet, akkor érdemes ott "letáborozni", mert folyamatosan adni fogja. Ahogy pár hete írtam egy összefoglalóban, jó ha van egy olyan bázisunk, ahol legalább 7 párt van, az állomás közel a csillaghoz, és a környéken sok Ody-s település szintén nem messze a csillagtól (azaz nem kettősök százezernyi fénymásodperces távokkal).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46566) gabranek


gabranek
aktív tag

Ha esetleg valakit érdekel, eladó az X52 pro-m. 40 ropi tokkal-vonóval, szállítással, előre utalással. Képet most nem csináltam róla, mert már összecsomagoltam és majdnem megőrültem, mire sikerült kiagyalnom, hogy milyen módon kell belerakni a dobozába Ugyanolyan mint az új...nincs karc, kopás, nem rezeg a poti. Persze ha valakit komolyan érdekel, csak dobjon egy üzit és lefényképezem.
Zalaegerszegen kipróbálható.

田中れいな

(#46567) Snoke válasza gabranek (#46566) üzenetére


Snoke
tag

Miért adod el? Lett helyette jobb?

(#46568) gabranek


gabranek
aktív tag

Dehogy, csak picit túlköltekeztem (a tegnapi 15.000 ft-os New World számla is érzékenyen érintett :) ).
Meg van egy olyan érzésem, hogy engem elveszített a Frontier az Odyssey-es szenvedésükkel. A kis joyt azért megtartom, ha esetleg visszatérnék, de a hotas csak a helyet foglalja.

田中れいな

(#46569) fejesg2


fejesg2
aktív tag

Egy ideje foglalkoztat a bányászás. Az Anaconda alkalmas lenne erre a célra?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#46570) duvi válasza fejesg2 (#46569) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, külszíni bányászatra kimondottan ajánlott. Core (robbantásos) miningra nem. Arra Python vagy Krait az ajánlott típus.

(#46571) fejesg2 válasza duvi (#46570) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Köszönöm. Hát egyikben sem vagyok otthon, de egy ideje foglalkoztat a dolog. Nem is a pénz, hanem inkább valami újat kipróbálni és megtanulni dolog végett. Bányász lézeres féle verzsönt próbálnám ki először.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#46572) duvi válasza fejesg2 (#46571) üzenetére


duvi
nagyúr

Akkor kezdésnek ezt olvasd át! Nem egy friss cikk, de a lényege még mindig aktuális.

(#46573) fejesg2 válasza duvi (#46572) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Rendben, köszönöm! :R

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#46574) Deaxus


Deaxus
tag

Ááá,én ezt nem csinálom. :((
Már egy csomószor kifarmoltam a turista komplexet,és esett kb 3 opinion cumó.De ez legalább esett,nem úgy mint a settlement defence plan.Abból semmi.Farmolja,akinek két anyja van.
Plusz valamiért nekem nagyon nem megy ez a lopakodás dolog.Valamit mindig elrontok,és megszólal a riasztó,és bukom a küldit.Ezért nem tudom hogy csinálom meg Terrának a küldetéseit.Kb sehogy.
Egyetlen szerencsém,hogy úgy vettem észre,hogy olyan nagyon nincs is szükség ezekre a mérnökös fejlesztésekre.Kis ügyeskedéssel,és a felfejlesztett felszereléssel,el lehet boldogulni.Legalábbis én így vettem észre.
Egy hely van,ami gáz,a katonai központ vagy tábor,vagy mi.Ott a Góliát drón,az elég keményen osztja az áldást,és srv-vel is sokáig tart szétlőni.
Arra mi lenne a megoldás?Arra gondoltam,hogy a hajó közelében maradok,és úgy lövöm.Akkor a hajón lévő rakétaelhárító elvileg leszedi a goliat rakétáit.Mint a guardianoknál.
Vagy valami jobb ötlet esetleg?

(#46575) [HUN]NIMROD válasza Deaxus (#46574) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Ez bizony ilyen. A s.d.plan meg nem onnan jön, hanem abból a 2-es threat irregular markerből, amiben van egy sentry-roncs. (Erről írtunk korábban, meg nem mondom pontosan mikor, valamikor nyáron. Ott pontosabban ki van fejtve.)
Riasztót szinte minden általános küldetésnél ki kell kapcsolni, ez az első feladat (erről is regéltem hosszabban).
Jók azok a mérnökölések, nagyon is hasznosak tudnak lenni, nem kis mértékben gyorsítják a tevékenységek elvégzését.
A drónokkal sem kell harcba keveredni, de ha mégis, vissza a hajóba, és rakétát nekik.
De legtöbbször ha valami gixer csúszik be, a leggyorsabb resetelni a helyszínt (hajóba be, FSD, és 40 km-ről vissza).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46576) Deaxus válasza [HUN]NIMROD (#46575) üzenetére


Deaxus
tag

Akkor azt benéztem.Mondjuk a parancsnoki épület se dobta(dobhatná).Az irregular meg nem működik már.Kipróbáltam pár napja.

(#46577) privateer2


privateer2
csendes tag

Discordon és redditen már posztoltam.
"A sas leszállt ... de vacsorára nem kapja meg a kobrát."
https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/qaw0k7/cobra_versus_eagle/

[ Szerkesztve ]

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

(#46578) privateer2 válasza [HUN]NIMROD (#46563) üzenetére


privateer2
csendes tag

State függő a dolog. Háború vagy civil lázongás (civil unrest) statejú rendszerekben fordulhat elő restore vagy reactivation küldetés.
Amúgy meg power regulátorból dögivel van nálam, CK miatti terror jóvoltából. :) Ugyanis az is undermine, ha a CK után kilootolod az állomást, és elviszed a power regulatort is. Nálam már cutternyi mennyiség rohad. :)
Bár emelhetnék a tárolót. Mint a mérnökölés kezdetén, Emlékszel mg rá? 500-as tároló volt. Majd emelték 1000-re. Aztán jött a jelenlegi rendszer. Erre tessék újfajta lootolható cuccokból megint csak 1000-es tárolóbe lehet rakodni. Majd idővel több rekesz lesz a matiknak.

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

(#46579) [HUN]NIMROD válasza privateer2 (#46578) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Szerintem ahol én dekkoltam egy-két hónapig, nem nagyon volt harc, de elejétől a végéig tuti nem, mégis volt mindenféle küldetés. Az viszont lehet hogy a környéken mindig voltak olyan csoportok akár vetésforgóban, akik ilyen nyugtalan állapotokat vettek fel, és azokban a rendszerekben az ott érdekelteknek mindenhol adta a restore-t.

A kobrás-sasos képed brutál jó :R
Mutatok én is valamit amit tegnap találtam, és szerintem ilyet még nem láttatok. Egy eleve ritka összetett gázóriás-holdrendszer, de az igazán érdekes az, hogy a megjelölt hold terraformálható, pedig az egész 5000 fénymásodpercre van egy átlagos méretű F csillagtól, aminek a lakható zónája nem lehet ilyen messze. Az elmélet az hogy az árapályfűtés is okozhat annyi hőtermelést, ami elég a lakhatósághoz:
[kép]

Nagy kuss van a konzolos megjelenésről... Talán csak nem képtelenek összehozni? Vagy tényleg újraírják az egész kobramotort az alapoktól.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46580) csigi


csigi
addikt

Hú skacok, baj van!
Egy balul elsült felszíni küldetésben kilőtték a hajóm. Én gyalog sikeresen elmenekültem, majd taxival biztos helyen vagyok.
Igen ám de, nincs hajóm. Csak állok egy szem űrruhában egy bázison és semmim sincs! :Y
Pénz ugye nem gond, de akkor is az agyon mérnökölt hajóm, minden felszereléssel... pótolhatatlan. :O
Ilyenkor a biztosítás miért nem működik?
Vagy mit tudok csinálni most?

nofene

(#46581) csigi válasza csigi (#46580) üzenetére


csigi
addikt

Megoldódott!
Leírom, okuljatok belőle.
Mivel a bootképernyőn még ott pörgött szépen a Kraitom, reménykedtem, hogy a játék még számon tartja. Így is volt.
Elrepültem egy feszíni bázisra, felballagtam a kilátás végett egy szép hegyre, majd hagytam lemerülni minden energiát és megfulladtam.
Ekkor életbe lépett a biztosítás dolog és pénzért meglett a hajóm.
Ijesztő volt csupaszon, na.. :DDD

nofene

(#46582) [HUN]NIMROD válasza csigi (#46581) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Ó de kár hogy nem voltam itt, mert ezt a problémát meg lehet oldani kevésbé szuicid módon is: elsétálsz egy állomáson az Inter Astra pulthoz, és ott elsőre nincs is más lehetőség, mint az elveszett hajót odateremteni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46583) csigi válasza [HUN]NIMROD (#46582) üzenetére


csigi
addikt

Akkor valóban kár, hogy nem voltál... ;] Kínomban öngyilkossági hajlamom lett.
Köszi, legközelebb élve megúszom! :R

nofene

(#46584) Munkas


Munkas
aktív tag

Sziasztok! Kihagytam egy fél évet (vagy többet?) Most vettem meg a FC-t, de még nem jöttem rá hogy mire jó:
- Bányászni jó. Főleg valami távoli vidéken.
- Harcolni nem jó, mert az érdekesebb helyeken nincsenek szabad FC helyek, és tölteni, parkolni ugyanúgy lehet másik játékos FC-jén is. Estleg a világ végén a thargoidoknál?
- Felfedezni nem jó, mert lassú. Mire ugrik egyet addigra már 1000 ly-el odébb vagyok hagyományos módon. Lehet, hogy mást kell játszani közben, vagy unalmas délelőtti Teams értekezleteken átlépni rá, és új célpontot kijelölni?
- Kereskedéssel ugyanígy vagyok, bár azt nem próbáltam. Ahol lenne jó hozam ott valószínűleg nem lesz hely, ha meg ugrani kell, akkor elvész az előnye.
- Flotta tárolásra sem szerencsés, mert ha leülök játszani, akkor ideális esetben is 20 perc mire nekiláthatok. (Eddig a bubin belül egy gyors hajóval mászkáltam a szerteszét parkoló hajóim között. A bányász a bánya mellett parkolt, a vadász a harcmező közelében stb. pár perc alatt odamentem.)
Más tipp, javaslat? Valami olyan amit eddig nem lehetett? Valamit rosszul csinálok?
Azt lehet valahogy nézni, hogy hogyan ugrik, vagy csak ez bentről nézzük "hol tartunka az ugrási szekvencián" van?

[ Szerkesztve ]

(#46585) Munkas válasza Munkas (#46584) üzenetére


Munkas
aktív tag

Tényleg volt valami újdonság a közelmúltban? Azt hittem az Odyssey-el jön majd pár új hajó, vagy új űrállomások, legalább egy-két kiegészítő hajófelszerelés, de még nem vettem észre semmit.

(#46586) [HUN]NIMROD válasza Munkas (#46584) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

FC: ott a titok nyitja, hogy ezeket a dögöket eredetileg csak játékos csoportok közös irányítása/fenntartása alá akarták behozni. Így nem történhetett volna meg, hogy elárasztanak bizonyos helyeket.

Igen, a felfedezésnél a haladást akkor is biztosítja, amikor nincs idő folyamatosan ott ülni a gép előtt, elég negyed óránként leművelni az ugrást. Annyi hiba ebben is van, hogy ha egyszer így elindul az ember, akkor közben már nem lehet átváltogatni hagyományos haladásra.

Egyszer érdemes megnézni kívülről is az ugrást ha még nem láttad, de bedokkolva nincs külső nézet.

Ami a legkonkrétabb plusz, az a nagy ugrás, vagyis el lehet vele jutni olyan rendszerekbe, ahová semmilyen más normál hajóval nem lehet.

Az Ody a gyaloglásra koncentrál, ehhez jöttek a plusz tartalmak. Apropó: tegnap megjött a 8-as számú frissítés, ami behozott 4 mérnököt a kézifegyver/páncél kategóriában a Kolóniára.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46587) buke válasza Munkas (#46584) üzenetére


buke
tag

Munkas: a hagyományos felfedezéshez nehezen illeszthető, de pl. most az ODY -ban a bolygó felszín közeli repülések miatt jó ha van a közelben egy "bázis". Én pl. csak most kezdtem a felfedezést a bolygók minőség javulása miatt. A gyorsaság itt nem fontos.Viszont ha nagyon eltávolodsz az FC-dtől, akkor már nemtudod magadhoz rendelni, mert a tritiumot távolról nem lehet betölteni. (vagy én nemtalálom a kapcsolót :))) 2000Ly kb.
További hátránya pl. hogy egy komolyabb útra pl.a galaxis túloldalára történő utazás kb. 1 milliárd credit ; aki nem szokott hozzá gyors pénzkeresethez ez mindenképpen idő igényes lesz.
Én viszont örülök,hogy égethetem a milliárdjaim ezen okból is.
Ha elhúzódik a felfedezés nem gond,mert a másodlagos fiókomon van ez, a többivel párhuzamosan tudok játszani és "grindelni" a bubiban. Sőt érdemes a felfedezéshez egy külön FC-t vinni, mert kint a tritium ára kb. 3x-os.
Végezetül annyit még, hogy ha nem lett volna lehetőségem FC-t venni, soha el nem kezdtem volna grindelni a meglévő egyéb tartalmakért. Soha nem akartam a harcot és kalózkodás kipróbálni, mert az elején veszteséges nagyon,de a sok credit lehetőséget adott a laza betanuláshoz és azóta ez a két játék rész a kedvenceim közé tartozik. Szóval itt a játékban mindenkinek más a története és nehéz ezen utólag változtatni.Én pont az állandó rohangálást untam már mindenhova. Most már elég szabadon játszom :)

[ Szerkesztve ]

(#46588) Munkas


Munkas
aktív tag

Nagy útra nem mennék, csak az ősziszünetben játszok kicsit vele.
Vettem a raktérbe 5 kt H-3-ot, meg 5 Mrd kreditet tettem az FC számlája. Úgy számoltam az (a jelenlegi szabályok szerint) 10 évig kitart, ha esetleg addig nem veszem elő újra :)
(Addigra a trícium fele le is bomlik, de a radiokatív bomlást még nem kezeli a game :) )

[ Szerkesztve ]

(#46589) Munkas válasza Munkas (#46588) üzenetére


Munkas
aktív tag

Rosszul gondoltam. Ezért inkább rendesen leírtam a folyamatokat az Exelben 😊
Szóval még jól is járhatunk: A H-3 bétával bomlik He-3-ra, amit szintén jól lehet égetni az FC fúziós reaktoraiban. Ugyan a T+He-3 reakcióból kicsit kevesebb energia jön ki, mint T+D fúzióból, viszont a reakcióban mindegyik keletkező részecskék mindegyikének van töltése így könnyebben kordában tarthatók, ezért nem terheli annyira hajtóművet. Ezért lehet, hogy H-3-al 5000 ly-et is megugrik majd a hajó és 2 perc alatt visszahűl a következő ugráshoz?
Probléma viszont, hogy az 5 kt trícium aktivitása, 1,79E+24 Bq. Ami a sugárvédelmi szempontból ugyan nem vészes, mert elég lágy bétája van, de a bomlásból származó hőteljesítmény 5,3 GW. Majdnem annyi, mint amennyivel Paks fűti a Dunát. Elég meleg lehet az FC felszíne, hogy ekkora hőteljesítményt ki tudjon sugározni az űrbe. De megoldható, csak ezt már lusta vagyok végig számolni.

(#46590) Deaxus válasza [HUN]NIMROD (#46586) üzenetére


Deaxus
tag

"Az Ody a gyaloglásra koncentrál, ehhez jöttek a plusz tartalmak. Apropó: tegnap megjött a 8-as számú frissítés, ami behozott 4 mérnököt a kézifegyver/páncél kategóriában a Kolóniára."

Még mindig nem értem,miért is jó,ha kitesznek mérnököket a világ végére.Arról nem beszélve,hogy ugyanazokat csinálják,mint a helyiek.
Én azt hittem(láttam ilyen képeket),hogy a 8-as pachban az srv-ket is fogják fejleszteni.Vagy lesznek újabbak(másabbak).Legalább lenne értelme a vehicle shematicnak.De talán majd máskor.
Más.
Kipróbálta valaki,hogy javították-e a bányászatos bugot?Amikor az ércek beleragadnak az aszetoridába,szegény limpetek,meg csak köröznek körülötte.

(#46591) [HUN]NIMROD válasza Deaxus (#46590) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Azoknak a játékosoknak kedveznek ezzel, akik "kiköltöztek" oda, hogy ne kelljen visszajárniuk a bubiba mérnökölni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46592) Munkas válasza Deaxus (#46590) üzenetére


Munkas
aktív tag

Még csak a Horizonsig jutottam. Ott arra használtam a Colonia mérnökeit, hogy azokat a fejlesztéseket tettem rájuk, ami biztosan kelleni fog. A bubiban meg a többit, felhasználástól függően. Így több dolog fér a remote engineeringbe.

(#46593) csigi


csigi
addikt

No hiszem...
Volt a 8.update, tegnap feltettem, elindítottam ment rendesen.
Mára a steam kiírja, hogy hiba a telepítés során. Közben meg letölt/telepít végtelen ciklusban. :U
Nektek minden ok?

nofene

(#46594) csigi válasza csigi (#46593) üzenetére


csigi
addikt

Amikor megnyomtam a steamen a frissítés szüneteltetése gombot, azt írja, hogy a frissítés besorolva 4.23GB.
Ez túl nagy, a 8. óta van most nagyobb javítás, vagy még egyszer ugyanazt szeretné?

nofene

(#46595) Peppo válasza Munkas (#46589) üzenetére


Peppo
őstag

Ha mégis végigszámolnád, mindenképp közöld az eredményt! :D

Én már ott elakadtam, hogy mivel tudtommal a trícium felezési ideje kb. 12 év, ezért természetes körülmények között aránylag ritka. Ehhez képest mégis bányásszuk sokmillió éves aszteroidákból. Hogy van ez?

(#46596) csigi


csigi
addikt

No én meg újratelepítettem az egészet, így jó.
Fene sem érti mi volt ez..

nofene

(#46597) Peppo válasza Munkas (#46584) üzenetére


Peppo
őstag

Bányászni tényleg nagyon jó.

Harcra is sokszor használtam. Főleg ott volt nagyon hasznos, ahol egyébként nem volt nagy állomás. Simán újratölthettem a hajót, még ha a Corvette is volt az a nélkül, hogy ugrálnék. Lehet, hogy egyes helyeken tényleg nehjéz a parkolás, de harcot igazából akárhol lehet találni.

Pontosan a home office-os felderítésre szuper. Én keresztülugráltam vele a galaxist munka közben. :D Persze kicsit drága mulatság, de szerencsére a Nagy Tojásláz idején sikerült feltölteni a bankszámlám. :D

Lehet vele kereskedni is. Igazából azzal az a probléma, ami általában a kereskedelemmel, egyszerűen nincs benne túl nagy pénz. Bár, ha viszel alkoholt a Rackham's Peak-re, azzal egész szépen lehet keresni. Csak aztán győzd kipakolni egy közepes leszállóhelyre azt a 20k tonnát. :D

Pedig nagyon is jó flotta tárolására. Nekem mindenem fel van rá pakolva, és nagyon kényelmes, hogy bárhova el tudom vinni az egészet. A Bubin belül kb. egy ugrás bármi.

Igazából az FC akkor lenne tökéletes, ha lehetne neki adni útvonaltervet hosszabb távra, amit aztán végigugrál, ill. képes lenne magát feltölteni a raktérből.

#46596 csigi

Ma nekem is patchelt egy szép nagyot. Korábban nem volt róla értesítés, hogy szeretne, szóval új patch lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46598) Munkas válasza Peppo (#46595) üzenetére


Munkas
aktív tag

Majd, ha lesz több időm, akkor a warp drive működésére is rájövök, csak az nehezebb, mert önképzéssel nem lehet megtanulni a kvantumgravitációs összefüggéseket, mert még senki sem írta le jól, így azt is ki kell találni hozzá.
A tríciumot viszont tudom, mert annak nagy tudománya van. Simán megterem a természetben. A földön pl. a légkörben, amikor egy nitrogén atom összefut egy kozmikus sugárzásból származó gyors neutronnal . De He-3 ból is az lesz. Az meg elég sok van világűrben, a csillagokból jövő „napszél” (részecske sugárzás) miatt, ami megáll az aszteroidák felszínén és ott feldúsul. Hasonlóan a Li-6 vagy B-10 is termel neutronnal tríciumot. Az aszteroidákon is azért a jéggyűrűkben van több, mert ott gyakoribbak az ilyen könnyebb elemek.
Valószínűleg a kitermelt trícium sem tisztán értendő, hanem valamilyen nagyobb dúsítottsági fokú HT vagy HTO (H2 és H2O csak a molekulában valamelyik hidrogén trícium). Az adott helyen dúsítottság meg attól függ, hogy milyen gyorsan keletkezik, hiszen folyamatosan fogy is a radioaktív bomlás miatt, de mindig beáll valamilyen egyensúly a keletkezés bomlás arányában. A földön ez elég kicsi (ezért itt inkább másból gyártjuk, ha sok kell), de az űrben itt-ott sokkal nagyobb is lehet az aránya. Ez lehet a mező gazdagságát jelző adat. Ami a valóságban is korrelálhat is a többi ott bányászható vegyületekkel H2O2, H2O, és a könnyű elemek, hiszen azokból keletkezik számottevő hatásfokkal a H-3 is. De ennek az asztrofizikáját nem tudom, csak saját teória.

(#46599) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Erre a hétre (-nov 4) az ARX limit a szokásos 400 helyett 1200 lett, és állítólag 3x-osan is adja a tevékenységekért, tehát nem kell többet "dolgozni".

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46600) Peppo válasza Munkas (#46598) üzenetére


Peppo
őstag

Azt nem tudom, hogy az űrben mennyi szabad neutron kolbászol, tekintve, hogy igen hamar elbomlik. Aztán abból még egy nem is elég, hogy tríciumot csináljon a hidrogénből, rögtön kettő kellene. Nem tudom mennyi lehet a természetben a trícium aránya a hidrogénhez képest, de abban biztos vagyok, hogy nagyon alacsony. Szerintem ezernyi tonna hidrogénből lehetne talán grammos nagyságrendben kinyerni. De lehet, hogy még ezzel is keveset mondtam, tekintve, hogy még a deutérium aránya is nagyon alacsony, pedig az legalább stabil.
Szóval nekem a mesterséges előállítás tűnik valószínűbbnek, ha valaha is nagyobb mennyiségben fogják használni.

A He3 az más, az tényleg előfordul. Azt mondják, a Holdon is van annyi, hogy akár meg is érné begyűjteni. Mondjuk nyilván iszonyatos költségekkel járna, és jelenleg még nem is nagyon van mire használni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.