Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) 5150head válasza VikMorroHun (#47048) üzenetére


5150head
senior tag

Ha nehezen megy a kivédés akkor ez egy jó taktika lehet:
Mivel a hajó jobban fordul "fel-le" mint "jobbra-balra" ezért érdemes lehet a hosszanti tengelyen forgatni a hajót. Én ált forgatom és az egérrel korrigálom az irányt, hogy mindig a "cső" kijárta felé nézzen a gép. Természetesen a gázkart nem veszed el.
T9-el se szedtek még ki pedig az híresen "fordulékony" hajó. (olyan mintha egy darab kővel repülnél de én imádom :U )
Ha kiszednek, minden energia a hajtóművekre és boostolás ezerrel hogy a masslocktól megszabadulj, persze közben mehet a zikk-zakk is h nehezebben találjanak el. Ha az FSD visszatöltött akkor lehet ugrani supercruiseba (ha lehült a hajtómű ez gyorsabban tölt fel mintha a kövi csillaghoz ugranál)
Sok sikert :K

(#47052) Peppo válasza Snoke (#47050) üzenetére


Peppo
őstag

T9-cel egyszer beszoptam. Annyira követhetetlen volt vele az escape vector, hogy végül kiszedett. Aztán végül sikerült meglépnem a szarrálőtt hajóval (pajzs nem volt rajta), mert szerencsére az ellenfél csak valami kisebb vadász volt.
Más kérdés, hogy e mellett volt rengeteg sikeres evasion, és szerintem is kb. mindig ki lehet védeni. De azért olykor bele lehet szaladni egy pofonba.
Zűrösebb szállítmányt amúgy inkább a Cutterrel viszek, azt már nem szedi ki egyik sem, és ha mégis megtörténne, még mindig 500 körül boostol.
De pl. powerplayes cuccokra tök oké a T9 is, azért még soha egyetlen kalóz sem jelentkezett be.

(#47053) Snoke válasza Peppo (#47052) üzenetére


Snoke
tag

Normálisan mérnökölt hajóval tök felesleges szalomozgatni, meg kanyarogni, főleg ha ilyen T9 kategória. Gáz nullára, megvárod míg kivesz SC-ből. Vissza a cél irányába max energia a motorra és boost ahogy csak engedi. Amint lehet ugrás vissza SC-be. Ez NPC-k ellen nálam 100% működik és gyorsabb is, mint a manőverezgetős verzió. Openben ember által vezetett hajók elől csak így lehet meglépni, mert mérnökölt cuccal simán kiszednek SC-ből, akármilyen ügyes vagy. Jobb ezt betanulni inkább, már NPC-k ellen is.

[ Szerkesztve ]

(#47054) nTom válasza buke (#47042) üzenetére


nTom
aktív tag

nem kell modul, csak a nav. pont szkennelése

[link]

[link]

[link]

3 gúgli táblázat a HGE kereséshez

(#47055) [HUN]NIMROD válasza Snoke (#47053) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Most hogy ezt megint emlegetitek, mondja már el valaki, újabban a megadásos elmenekülés után többet már nem jön ugyanaz a próbálkozó? "Régen" ugyanis ez volt, nemrég le is írtam: ilyenkor könnyen utánunk ugrik és kezdődik a cirkusz elölről. Ha viszont ő veszti el a minijátékot, akkor ő fog lassan hűlő FSD mellett kiesni normál térbe, és mire összeszedi magát, mi már olyan messze járunk, hogy nem ér utol.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47056) Snoke válasza [HUN]NIMROD (#47055) üzenetére


Snoke
tag

NPC nem megy utánad. Openben valódi kalózok ellen csak a másik rendszerbe ugrás működik, mert utánad ugrálnak pikk-pakk. Másik rendszerbe viszont nem.

(#47057) [HUN]NIMROD válasza Snoke (#47056) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Pedig engem sem játékosok üldöztek anno. Rakomány vagy küldetés miatt rám álló kalóz, fejvadász/ellenérdekelt fél miatt mondjuk egy 1000 ls-es távon 5-6 ID jött ugyanazon NPC-től ha megadogattam magam. Ráadásul a végén ha a célhoz már nagyon közel vagyunk az utolsó esetben (10 ls alatt), akkor visszadobott 40 ls környékére, és ez ismétlődött jó sokszor. Akkor remélhetőleg ez már a múlt?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47058) buke válasza [HUN]NIMROD (#47057) üzenetére


buke
tag

[HUN]NIMROD: Nem a múlt sajnos. Engem amióta ODY likvidálós küldiket csinálok folyamatosan zaklatnak a kicsi hajók (mindig 1-1) akiket a cél frakció küld rám a likvidálás után és persze a megadás után még 5x is kiszednek. Jobb , ha egyszer kivédem (nem nehéz).
A gond az,hogy rejtve vannak és ha kilövöm, akkor kezdődik a wantedes móka, újabban már rakok a hajómra warrant scannert, de néha nem tudja kielemzni és clean-t ír ki. Szóval a megadás csak növeli az ID-k számát és ez már zavaró tud lenni.

#47054: nTom: köszi !

[ Szerkesztve ]

(#47059) [HUN]NIMROD válasza buke (#47058) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Na jólvan akkor maradt a régiben, csak azért akartam ezt tisztázni, hogy ne adjunk egymásnak fals tanácsokat!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47060) Snoke válasza [HUN]NIMROD (#47057) üzenetére


Snoke
tag

Hetek óta csak 40-50 milliós szállítós küldiket csinálok, mert FC-t akarok venni. 3-4 fordulónként 1x, 2x találnak be kalózok, de simán működik ellenük a megadás, elszáguldás módszer. 2x ugyanaz nem talál meg, esetleg valami másik, de elég ritka, hogy egy út alatt kettővel is összefussak. Nem adok fals tanácsokat és nem is kell megfogadni. Felőlem aztán kanyarogjon akinek az jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

(#47061) buke válasza Snoke (#47060) üzenetére


buke
tag

Snoke: mivel rengeteg szállítós küldit csináltam, tudom,hogy ott a megadás után nem jöttek többet kiszedni, persze nagyon gyorsan újra indultam a 480-as boost után. Nálam itt a legális settlement raid feladatoknál mindegyik után rám ragad egy clean mission target hajó és nem hagy békén. Ha kilövöm jön a tortúra a wanted rendezésével.
K Warant scanner sem jó mindig. Olyat is csináltam direkt kijöttem az állomásról a Corvettel, akkor eltűnt basszus. :C

[ Szerkesztve ]

(#47062) Peppo válasza Snoke (#47056) üzenetére


Peppo
őstag

Rendszeren belül utánad mehet. Volt már, hogy leráztam, majd egy-két perccel később megint jött ugyanaz a kalóz utánam, csak közben már akkora lemaradása volt, hogy nem tudott ismét utolérni.

(#47063) [HUN]NIMROD válasza Snoke (#47060) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Ó én itt elsősorban magamra gondoltam, hogy feleslegesen véletlenül se nyomjak olyan szöveget ami esetleg már elavult. De végül nem mellesleg úgy néz ki hogy az eredeti felvetést (#47040) tevő kolléga is jobban járt volna, ha inkább elkerüli az ID-t, összességében tehát úgy érzem az a javasolt módszer. Pláne kis hajóknál, mert SC-ban semmilyen mérnökölés nem ad hozzá a fordulékonysághoz, tehát egy full E-s kezdő összeállítás is ugyanakkora eséllyel indul mint egy A-s. De ha kint van normál térben, ott már ég és föld.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47064) VikMorroHun válasza [HUN]NIMROD (#47063) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Ma jött kettő kalóz (ezeknek nincs jobb dolguk, mint a bubitól 2-300 fényévnyire azt lesni, mikor járok tankolni valamelyik csillaghoz? :) ), és egyik esetben sikeresen elkerültem az interdictiont. A másik esetben még az FSS-sel foglalkoztam, de már be volt állítva a következő csillag, úgyhogy hiába szövegelt, hogy felesleges meneküléssel próbálkoznom, nyomtam is egyből a J gombot. Huss...

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47065) 42861


42861
senior tag

Maradt még szkennelni való! :)

Bónusznak meg egy Panther Clipper LX

[ Szerkesztve ]

(#47066) Felhőtakaró válasza duvi (#46702) üzenetére


Felhőtakaró
tag

phoebia- a program szerint 20 hónapja nem lépett be, ezekszerint már csak irodai munkát végez? :C :DD

huhh

(#47067) Felhőtakaró válasza Felhőtakaró (#47066) üzenetére


Felhőtakaró
tag

-Szerintem nemárt néha a terepre kilátogatni, ahogy Szijjártó Peti -is teszi ! :R

huhh

(#47068) Snoke válasza Felhőtakaró (#47067) üzenetére


Snoke
tag

Legújabb baromsága a játéknak: Ha egy kalóz nem tud elkapni mielőtt egy starporthoz érek, akkor ugye mellettem szokott a bejárat előtt megérkezni, de általában csak a hangját hallom. Most meg többször is pont szembe érkezett velem és lekoccolt, képtelenség kikerülni. Erre én kapom a bírságot mert vadul vezetek. :DDD Nem mintha a 200 kredit hiányozna, na de az elv, meg eddig ilyen nem volt.

(#47069) VikMorroHun válasza Snoke (#47068) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Miért, amikor én kaptam 2-400 kredit bírságot a "felelőtlen lövöldözésért", miközben épp egy megashipet akartam megmenteni a kalózok eszeveszett támadásától, az micsoda? :DD

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47070) duvi válasza Felhőtakaró (#47066) üzenetére


duvi
nagyúr

Valamit csúnyán benéztél, mert Pho majdnem napi szinten online, amit többen is tanúsíthatunk akik segítünk neki a dioráma készítésben 😉

(#47071) duvi


duvi
nagyúr

Szerverek lelőve. Érkezik az update 10. Előreláthatólag 2 órás leállásra számíthatunk.

(#47072) Snoke válasza duvi (#47071) üzenetére


Snoke
tag

Remélem nem lesz leértékelve a FC, mert pár napja vettem meg rendes áron. :DDD

(#47073) gabranek válasza duvi (#47071) üzenetére


gabranek
aktív tag

Reménykedtem az FC-k belső terében, de ahogy olvasom az csak a kövi-ben jön. Remélem azért az ellenséges wingek jelzését a radaron kijavították, mert igencsak zavaró és az sem látom sehol ebben a leírásban.

#47072 Snoke: Gratula :)

田中れいな

(#47074) buke válasza gabranek (#47073) üzenetére


buke
tag

gabranek: megtaláltam az AI résznél: "Hostile ships will once again appear as such on the radar" :R

#47072 Snoke: Gratula :K

[ Szerkesztve ]

(#47075) gabranek válasza buke (#47074) üzenetére


gabranek
aktív tag

Nem voltam benne biztos, hogy ez arra vonatkozik-e, de akkor most reménykedek :)

田中れいな

(#47076) Snoke


Snoke
tag

Thanks gabranek és buke :R Még csak kreditet farmolok, hogy legyen egy kis tartalék, ha elindulok valamerre FC-el, és az alap dolgokat állítgatom rajta és költöztetem rá a bárkáimat.
Találtam egy rendszert, ahol nem akarnak elfogyni az 50 milkás bányász küldetések.

[ Szerkesztve ]

(#47077) buke


buke
tag

Kipróbáltam, újra van üzemelő hostile gomb. :K
Azt valaki tudja, hogy a kolóniai Mel Brandon-hoz milyen reputációnál kapok meghívást, mert most lassan a friendly közepén járok. Relog nincs kihagyva. Kalóz írtással növelem tovább, amúgy is kell ide a bounty credit igaz nem sok.
Gondoltam, ha már idejöttem gyalogos mérnökölni a fő acc.-al, akkor az ID mérnököt is felkeresem a G5 szinthez.

(#47078) Snoke válasza buke (#47077) üzenetére


Snoke
tag

Úgy emlékszem friendly szint elég a Colona Council frakcióval és kell neki 100k bounty.

(#47079) Cooper911


Cooper911
senior tag

Üdv CMDR-ek!
Lenne néhány kérdésem amire elég ellentmondásos infókat találtam.
PS4-en az ED támogatja a PS VR használatát?
A PS4es ED-ben benne van a horizon? Tehát le tudok szállni bolygókra?
A PS4es játékhoz solo módban kell a PS Plus előfizetés?
PC-s ED accountal be tudok lépni PS-en?

Köszönöm, előre is a válaszokat.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#47080) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Új bug: Docking request denied. Sorozatosan.
Persze kilépés/újraindítás megoldja.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47081) Snoke válasza VikMorroHun (#47080) üzenetére


Snoke
tag

Ez hol történik? Mert van olyan bázis, ahol konkrétan nincs elég landing pad és azért nem kapsz engedélyt, mert mind foglalt épp.

(#47082) [HUN]NIMROD válasza VikMorroHun (#47080) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nálam annyi, hogy amikor szintet léptem Merc. rangnál, azt az üzenetet kaptam a comms-ra hogy gratulálnak az Elite III. fokozathoz, pedig ez még "csak" a II. volt.

Cooper911: ezek közül csak azt tudom megerősíteni, hogy a Horizons már alapból benne van, le lehet szállni. Mindezt ebből a reklámból (a végén: "HORIZONS SEASON NOW INCLUDED") szűröm le: https://www.youtube.com/watch?v=kMtfdKVNqpg
Továbbá szvsz nem lehet a PC-s fiókkal belépni, a Solo megy PS+ nélkül, és nincs VR.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47083) VikMorroHun válasza Snoke (#47081) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Előjött az egyik mérnöknél, ahol rajtam kívül senki más nem repkedett. Előjött az egyik finomító állomásnál is, ahol tény, hogy az összes leszálló hely épp foglalt volt, de amikor az egyik hajó befejezte, eltűnt a sárga jelzés, akkor sem kaptam engedélyt, hiába próbáltam újra.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47084) Leslie33


Leslie33
csendes tag

Most ez a szkennelés hogy működik? Amerre én járok, sok rendszert fel tudok térképezni, de ezek csak nekem újak? Vagy még nem járt arra senki? Sokszor ott van a rendszer bolygóinak adatai között, hogy ki fedezte fel először, mégis tudtam szkennelni. Aztán ezeket az adatokat a 20 fényévnél messzebbi rendszerekbe tudom eladni. Ha olyan helyen járok, ahol még tényleg senki sem, akkor azokért több pénzt is kapok? Van bármi különbség a Horizons és az ODY között szkennelésnél? Nekem csak Horizons van, de gondolom ugyan úgy látom az ODY játékosokat is és a felfedezéseket is.

Az igazság odaát van...

(#47085) [HUN]NIMROD válasza Leslie33 (#47084) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Lehet adatot gyűjteni és fizetnek is érte akkor is ha valaki(k) már előtted megtette('k). Általánosságban igaz hogy ha nem látsz CMDR neveket a bolygókon, akkor te vagy az első. És igen, ezért jár bónusz is, amikor leadod.
Viszont mivel írod hogy "20 fényévnél messzebb" ebből az következik hogy a bubin belül vagy. Itt rengeteg rendszerre amik nagyon régóta lakottak az vonatkozik, hogy soha nem fog odatenni első felfedező nevet.
O és H között nincs különbség ilyen szempontból, mindössze neked H felhasználóként esélyed sincs "First footfall" bejegyzést ejteni egy bolygón, mivel nem tudod kitenni a lábad a hajóból/SRV-ből.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47086) Cooper911 válasza [HUN]NIMROD (#47082) üzenetére


Cooper911
senior tag

Értem. Köszi.
"és nincs VR" Hát ez elég fájó.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#47087) nubreed


nubreed
veterán

Egy ideje nem követem a játékot napi szinten. Van már szó húsvér thargoidokról, akikre vadászhatunk fps módban?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47088) duvi válasza nubreed (#47087) üzenetére


duvi
nagyúr

Egyelőre semmi konkrétum.

(#47089) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Múltkor elkezdtem feloldani a mérnököket, erre a harmadik lépésnél kissé megakadtam, mert semmi kedvem 5000 fényéves útnak indulni. Erre most (vagyis tegnap) látom az eseményt, hogy pont a Sirius Corporation ellen irányulnak a hadműveletek, akik leszállási engedélyt osztogatnak a támogatók legjobb 75%-ának. Pont jól jönne nekem, mert így megspórolom ezt az 5000 fényéves utat. A 100%-ba már sikerült bekerülnöm, most már csak az a kérdés, menni fog-e a 75%. :) Illetve az is kérdéses, hogy - mivel a másik oldal jóval hamarabb el fogja érni a teljes sikert - ilyenkor egyből győztest hirdetnek, vagy azért megvárják a határidő végét?

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47090) nubreed válasza duvi (#47088) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, azt hittem, hogy már lesz valami előre lépés ez ügyben, sajnálatos, hogy nem. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47091) [HUN]NIMROD válasza nubreed (#47087) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Ebben a videóban kb minden benne van, és figyelemre méltó, hogy azóta több dolog is megvalósult belőle pl mérnökök, skorpió. A Panther clipper is nagyon a kanyarban van, szóval azt mondom nemsokára jönnek, csatolva az új guardian tartalommal, ahol a kézifegyverek thargoid-ellenessé tételéhez szükséges cuccokat lehet majd begyűjteni.
Mondjuk ez egy nagy változást kell magával hozzon hogy ne csak egy-két távoli helyre elzarándokolva lehessen T-poloskákat irtani, tehát kb arra számítok mint amikor az űrhajók megjelentek és utána elkezdték az állomásainkat is támadni. Így lehet egy frontvonalat csinálni, ahol több felszíni településen is T-CZ-ok jöhetnek létre. Az lenne viszont az igazán nagy királyság, ha a Witch Head Nebula felé eső lezárt területre lehetne valahogy belépést kapni, és ott a (feltételezett) fészkükben is rendet rakhatnánk.

VikMorroHun: azonnal vége van ahogy valaki eléri a célt, de a 75%-ba bekerülni nem szokott problémát okozni, csak csinálni kell. Azt nem értem, hogy váltja ki az 5000 fényéves utat a Sirius körüli machinálás? Prof. Palin és egy másik csak akkor fog megnyílni. Ez az út különben nem egy nagy was ist das, egy átlag hajóval is 2 óra alatt letudható, ha a végén kinyírod magad mert csak ez volt a cél.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47092) duvi válasza nubreed (#47090) üzenetére


duvi
nagyúr

Amíg a konzolos Odyt ki nem adják, addig nagy fejlesztésekre ne számítsunk.

(#47093) VikMorroHun válasza [HUN]NIMROD (#47091) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Úgy, hogy itt azt írják, 5000 fényéves út után fognak meghívni a Sirius rendszerbe. Az esemény leírásában meg az van, hogy a legjobb 75%-ot meghívják a Sirius rendszerbe. Megyek is lövöldözni, hátha összejön. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47094) [HUN]NIMROD válasza VikMorroHun (#47093) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Aha, látom, itt egy olyan terv van, ami minden mérnök elérésére ad egy komplett módszert a lehető legtömörebben. De ezzel még nem úszod meg a "nagy" utat, ha kell mindegyik a végén. Ez a CG annyit rövidít, hogy nem kell szövetségessé (vagy csak baráttá?) dolgoznod magad hagyományos módon (kereskedelem, harc stb) azért hogy meghívjanak a Sirius rendszerbe.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47095) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Hát, ezt gyorsan lezavarták (mármint a másik csapat). De azért sikerült bekerülnöm a legjobb 50%-ba. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47096) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Van egy 10.01-es hotfixünk, a szintlépésnél kapott hibás üzenetet nem javították. Egyébként 6-an visszaigazolták az issue trackeren, szóval innen tudom hogy nem csak nálam volt egyszer. Úgy tűnik, hogy bárki lép, a gratulációban egy fokozattal magasabbat előlegeznek meg :DDD
Ez meg valami extrém anomália, a Panther XL első, nem hivatalos szereplése. Imádtam a második részben, pláne mert valami glitch miatt god mode-ba lehetett fejleszteni :K

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47097) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Elindultam a szokásos megaship kontra kalózok küldetésre. Az egyik kalóz úgy elzavart onnan, hogy csak na. Aztán még tovább üldözött. Egy idő után meguntam, és láttam, hogy van egy rendőr is, úgyhogy mondom ketten csak elintézzük (plusz a másodpilótám a vadászban - aki mellesleg már jobb besorolású, mint én.) Eléggé kemény volt, de talán sikerült volna lelőni, csakhogy a rendőr ügyesen beleszállt az egyik ágyúlövésembe - fel is robbant. Körözés, notoriety 1, 5000 credit vérdíj. Nekem, aki összesen egyszer találtam el. Aha. Úgyhogy most egy másik ilyen feladattal foglalkozom, ahol a célpont 120.000 fénymásodpercre van a csillagtól. Azzal is telik az idő...

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47098) Snoke válasza [HUN]NIMROD (#47096) üzenetére


Snoke
tag

Jól kezdődik. A radaron és a valóságban két különböző hajót mutat. Tudom, ez nem public verzió, de a frontier bénázásait átélve 1000-szer, nem tudnék csodálkozni, ha így maradna. :DDDValaha ki fogják javítani, hogy ha az a bounty küldetésem, hogy keressek meg valakit, aki majd megmondja hol találom a célpontomat, akkor az a valaki nem a csillagtól 3 méterre fog várni egy találkozóra sc-ből droppolva. Agyamra megy, mikor nem tudok a közelébe sem menni, mert leolvad a burkolat. Ilyenkor lehet újabb köröket futni, hátha távolabb esik ki SC-ből az informátor.

(#47099) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Hát, a múltkor rendesen megszívatott a játék. Kétszer is felrobbant a hajóm (második így nézett ki: látom, hogy baj van, már csak kb. 10-20 mp, és szétlőnek. Menekülni kell. Tanultam a múltkori esetekből, egyből hiperugrást próbáltam. Nem jó, a célpont egy bolygó túloldalán van. 10 mp van hátra. Kövi célpont: egyenesen előttem. Oké. Frame Shift Drive charging. Még 5 mp. Align target with trajectory hibaüzenet. Mi van?!! Ott a célpont előttem. Jó, kicsit odébb viszem az egeret, aztán vissza. Align target with trajectory. Bumm. Köszi. (Itt komolyan elgondolkodtam, hogy ha már a játék ilyen durván csal, akkor beszerzek egy cheat tablet, és én is csalni fogok.) Lett vagy 7 millió kredit veszteségem. Pihentettem egy napot, aztán újra nekiestem. Kiderült, hogy valami börtönhajón kezdek, de sebaj. Fél óra múlva lejárt a notoriety, úgyhogy mehettem kifizetni a felgyűlt vérdíjakat. Utána meg újra nekiveselkedtem a megaship küldetéseknek. Egyikből nem sok pénz lett, mert ott nem jöttek kalózok, a másikból viszont lett vagy 8 millió kredit vérdíj, meg a küldetésért járó egy millió, úgyhogy végül nem is lett olyan rossz a mérleg...

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47100) gabranek válasza VikMorroHun (#47099) üzenetére


gabranek
aktív tag

A hyperjumpot és a supercruiset bindeld két külön billentyűre. Ha menekülni kell elég ha supercruiseba ugrasz, annál nem kell célpontot választani.

Egyébként ennek a játéknak tuti írtak valami szívatós rutint. Nehogy már felhőtlenül szórakozzon a hülye user...Egy hétig tök jól elvoltam a kalózok seggbe durrogtatásával, de a végén kezdtem kicsit egysíkunak érezni, gondoltam elmegyek kicsit felfedezni. De ha már elmegyek, kössük össze egy kis mati vadászattal. Átváltottam a magas szintű raw matikat és elugrottam a carrierrel a HIP 366601-be.
Na hát itt kezdődtek a gondok: Emlékeztem rá, hogy az autó irányítása elég szenvedős, de ez egy katasztrófa. Sehogy nem áll kézre se hotassal, se egér+bill-el. Órákig szarakodtam vele, hogy próbáljak valami irányítható kombinációt összehozni belőle. (Ha pár napja nem tolom le a hajamat, tuti most csomókban téptem volna ki).
A másik, hogy Ody-ban nincsenek dedikált geological és biological siteok, tehát elég nagy lutri, hogy találsz-e gyorsan matit, vagy órákig autózhatsz. Még szerencse, hogy vissza lehet menni Horizonsba, csak ez is ki tudja meddig működik.
Úgyhogy most megint eléggé elment a kedvem az egésztől. Legszívesebben visszamennék lövöldözni (űrhajókat, nem az odyssey-es counter strike baromságot), viszont nincs egy darab 4-es raw matim sem :( Kénytelen leszek itt szenvedni fene tudja mennyi ideig.

田中れいな

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.