Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) [HUN]NIMROD válasza buke (#46699) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

+ a küldetés leadását nem tudom miért nem látod. Ugyanott kéne lennie, ahol elvállaltad.

++ pár hete írtam egy olyat valakinek, hogy a terminálon két célpontot is ki lehet jelölni, egy épületrészt és egy "bútort". Ez tuti így is volt, de most nézem hogy már elmúlt, már csak egyvalamit lehet.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46702) duvi


duvi
nagyúr

Egyik veterán ED játékostársunk - phoebia - a játékból mentett hajóképekből diorámákat készít. A Frontier fórumára is felkerültek az alkotásai.

(#46703) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Nahát, hogy repül az idő... Steam szerint 2018 óta nem indítottam el a játékot, úgyhogy tegnap gyorsan elkezdtem (újra) repülni tanulni. Most meg csak olvasgattam, hogy mennyi újdonságról írtatok. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#46704) buke


buke
tag

Sziasztok ! Nekem ez a profil klónozás nem akar sikerülni élő npc-ről.
Mindig észrevesz a delikvens. :(( Mi ennek a trükkje ?
Viszont ma ért egy meglepetés, váratlanul a combat rangom Elite-re változott, úgy, hogy kb. két hete csinálgatom itt az Ody-ban a combat jellegű missionokat, az elején Deadly 55 % körül voltam. Gondoltam majd tavasszal átvált, mivel heti- kétheti rendszerességgel szoktam kalózt írtani vagy Conflict Zone-ozni.
Még annyit a sima Raid-es feledatokhoz, hogy szerintem az olyan kiírású küldit nem szabad elvállalni, amelyiknél nincs megadva előre a helyszín és a létszám csak a faction neve, mert ezek nálam mindig üres, inaktív, kifosztott bázisra vittek. Viszont a másik esetnél érdemes a bolygó roncsait is átnézni, mert ott jöhetnek ezekből a keresett faction-ból.
Most hétvégén kivétel nélkül aktív bázisokat sikerült célba vennem, mind ipari vagy hightech. Elég sokféle materiált szereztem, de pl. titán plating-ot sehol nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#46705) [HUN]NIMROD válasza buke (#46704) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

A lényeg hogy se ő, se más ne lásson rád, amikor használod a kütyüt. Tehát a háta mögött kell lenni, nem árt guggolni, és a radaron nem lehet olyan NPC-jelző kis háromszög, aminek a hegye akár csak nagyjából feléd mutat.
Extra eset, ha valamilyen tárgy nagyrészt eltakarja, így akár szemben is állhat veled, és egy kilógó testrészét becélozhatod. A lényeg, hogy a radaron tűnjön el az őt jelző háromszög.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46706) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok!
Ezekhez kellene egy kis segítség, hogy hol érdemes farmolni:

Decoded Emission Data
Aberrant Shield Pattern Analysis
Classified Scan Dtabanks

Az első kettőt RES-en próbáltam bounty hunt közben. (Combat shipeket kell érte scannelni)
Az utsót meg próbáltam Distribution Centre-nél meg Convoy-oknál (Trade shiepeket kell érte scannelni)

Nah ezekből nekem nagyon kevés jött (pár darab)
Vagy farmoljak esetleg más matit és tradeljem el arra ami kell? Ha igen mit?

Köszi :R

(#46707) [HUN]NIMROD válasza 5150head (#46706) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Éppen az itt lentebb látható roncsból lehet a legjobban adatot farmolni: Jameson kobrájánál, HIP 12099 1b -54.3 -50.4 de lehet hogy azóta már van rá rendes becélozható POI. És persze utána material trader.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46708) buke


buke
tag

ODY: A "MANUFACTURING INSTRUCTIONS" nevű data típust milyen helyekről lehet szerezni, mert ugyan én 9-et valahogy beszereztem (nyilván letölthettem valahol,vagy roncs küldetésben volt),de ezek véletlenszerűek voltak. Jól látom,hogy ezt nem lehet kicserélni materiál kereskedőnél? Az túlságosan tág, ami le van írva az inarán a lokációkkal kapcsolatban.Viszont csak ezért bázisokra járkálni, elveszi a kedvét az embernek. Most voltam épp az egyiken, persze hogy nem volt pont ez. 1 db kellene a pajzshoz még.

(#46709) [HUN]NIMROD válasza buke (#46708) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nem képezi csere tárgyát, a legjobb módszer pedig az hogy elvállalsz egy olyan küldetést, ahol egy lezuhant műholdból kell kikukázni és elhozni egy alkatrészt. Amikor letetted a hajót a roncs mellé, szállj ki és NE szedd össze a mütyűrt, hanem nézd meg az adatportját, van-e rajta olyan állomány ami kell, jelen esetben manuf.instr. Ha van, töltsd le (javaslom hogy válogatás nélkül mindent tölts le, mert ha a mérnökölés elején vagy, még nem tudod hogy miből mennyi fog kelleni, jól jönnek még azok). Ezután ott álltó helyedben relog. Amikor újra megjelent melletted a cucc, megint tele lesz adatokkal. Ha betelt a ruha kapacitása, csak fel kell tölteni a hajó tárolójába. Ezt ismételgesd amíg meg nem untad, vagy a küldetés ideje a végéhez kezd közeledni. Ekkor vedd magadhoz a küldetés tárgyát a kivágandó panel mögül, és irány leadni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46710) buke válasza [HUN]NIMROD (#46709) üzenetére


buke
tag

Köszi, remélem sikerül majd.

(#46711) 5150head válasza [HUN]NIMROD (#46707) üzenetére


5150head
senior tag

Köszi! Ki-be logolással gyorsan meglett! :R
Azt hiszem, hogy ide visszajáró vendég leszek :D
A többi matihoz is van ilyen trükk?

(#46712) [HUN]NIMROD válasza 5150head (#46711) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Szívesen (+buke is). Igen, minden kelléknél létezik "trükk", bár itt inkább leghatékonyabb módszernek nevezném, mert semmi trükkszerű nincs ezekben. Mindegyik azt használja ki, hogy a játék nem tartja számon az összes létező helyszínt parancsnokonként.
Amúgy érdemes barátkozni a keresőkkel, én sem fejből vágom ezeket, most is csak annyit írtam be hogy
elite dangerous data farming
és máris sorjáztak a hasonló találatok. "data" helyett bármit írunk oda, a megfelelő téma kerül a szemünk elé ;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46713) buke válasza [HUN]NIMROD (#46712) üzenetére


buke
tag

Ody: Sikeres lett a Manu.Instr. data gyűjtés egy kis türelemmel. Tegnap a Ross 129-en vettem fel a saját holdjaira 8 küldit roncs site-ra,de egy sem volt műhold. Aztán most csak a szomszédos rendszerekre (89Leonis,Wolf 406, stb.) vettem fel 3-at és ebből 2 műholdas volt. :K Lényeges,hogy elég volt a menübe kilépni.27-et begyűjtöttem.Közben a corvettet piszkáló fosztogatókat írtottam :), mert ügye azok 4-5 fordulónként megjelentek. Még összejött 1 fegyver upgrade is, nagyrészt szórakoztató játékkal.
Mit lehet kezdeni a goods/item nevezetű és egyenlőre nem felhasználható anyagokkal ? Cserélni nem lehet ? Eladni sem ?

[ Szerkesztve ]

(#46714) [HUN]NIMROD válasza buke (#46713) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Jaja, természetesen elég a menübe kimenni, nem kell a desktopig. Van egy olyan farm ahol az kell, de a legtöbbnél nem.

Ezen a linken lehet ellenőrizni, hogy a cuccok közül melyik kell és melyik nem a fejlesztésekhez. Ami nem kell, állomáson a pultosnál eladható.

--
Még tegnap megcsináltam a dupla rakétás összeállítást, brutális. 3-as CZ, 10 perc alatt 20+ millió, ranghúzás a toppon :DD Eddig sem volt rossz a +shotgunnal a 14M körüli, de azért na :D Legjobb amikor letesz a dropship 6 csókát, 3-4 raksi befigyel, dőlnek jobbra-balra.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46715) VikMorroHun válasza buke (#46713) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

"Lényeges,hogy elég volt a menübe kilépni.27-et begyűjtöttem."
Ehhez egy adalék: a múltkor elvállaltam egy küldetést, amivel valamelyik szervezetnél növekszik a hírnevem, ha teljesítem. (Azt olvastam valahol, hogy ettől a kapcsolódó szuperhatalmak is felfigyelnek rám, nekem meg az jutott eszembe, hogy jó lenne a Federation vonalon elindulni.) Pite küldetés volt, simán teljesítettem. Leszállás után jött a dicsérő szöveg, meg egy vonatkozó küldetés, miszerint a Federation máris felfigyelt rám. Nem is volt vészes a dolog, csak határidőre kellett teljesíteni. Mondom jó, de ma este már fáradt vagyok, nem akarok játszani. Felveszem most a küldetést, majd holnap megcsinálom. Csak még előtte eladom a rakományt, mert dugig van a hajó. Átváltottam a piacra, és ennyi volt, a küldetés elúszott.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#46716) wollnerd válasza buke (#46713) üzenetére


wollnerd
aktív tag

"Mit lehet kezdeni a goods/item nevezetű és egyenlőre nem felhasználható anyagokkal ? Cserélni nem lehet ? Eladni sem ?"
Eladni lehet, a barterder-nek az állomásokon! A 2. menupontot választva amikor hozzábeszélsz. :)
Természetesen azokat kevésbé érdemes, amik kellenek az engizéshez, modifikációkhoz. (Hacsak már befejezted az összes létező fejlesztéseket :D) Azok mehetnek bőven, amiknek nincs szerepük, kell is eladni azokat, hiszen a hajónk tárhelye véges. :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#46717) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Rájöttem valamire, eddig tévedésben voltam és "hülyeséget" írtam a településeken folyó harcokról. Úgy derült ki, hogy tegnap délután elkezdtem keresni új helyszínt, bementem vagy 10 db 3-as fokozatú településre ahol van CZ, de soha nem jöttek a legkeményebb ellenfelek csak a pár ezret vagy legfeljebb 20k-t érők, és a végén a jutalom sem volt 300k. Volt már ilyen korábban is 1-2x, de valahogy eddig a 3-as szám általában jót jelentett. A megoldás valószínűleg az, hogy a saját térképünkön nem ellenőrizhető a CZ igazi szintje, csak állomáson a Frontline Solutions térképén. Ott látszik hogy Hi/Low, és a jutalom is, ez alapján kell választani (de nem velük menni, mert az időpocsékolás). Az 1-2-3-as fokozat a település eredeti, békebeli biztonsági szintjét jelenti.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46718) buke


buke
tag

Teszt egy katonai bázison.
Kíváncsiságból elrepültem egy katonai gazdaságú, anarchia settlementhez, ami corporate rendszerben volt. Egyből 2 légvédelmi üteg lőtt és egy óriás sentry lövögetett rakétákat felém. Miután kb. 4-5 perc alatt és jó pár SCB veszteséggel semlegesítettem a védelmet leszálltam és elkezdtem bepakolni a fél bázist.Direkt kint hagytam az egyik SRV-t a bejárat előtt arra az esetre,ha ledobnának egy osztagot és szétlőnék; ugyanis ezt bent nem hallani,de ügye kiírja, ha megsemmisül.Erre valami szokatlan zajt hallok, kimegyek, látom hogy egy conda ( valami system defence...) közelről éppen leszedi a pajzsomat a corvette-ről.Gyorsan beugrás,menekülés 25km-re,ott reparáltam az 55%-ig lement hullomat.Ebben a zónában már nem támadt a conda és társa egy eagle, viszont egy érdekes 3-as wing járőr szolgálat húzott el mellettem és az egyik kicsit nekem jött:). Mivel nem végeztem a kipakolással visszamentem, máris előjött a conda és lőtt újra,nincs mit tenni ki kell lőni,kicsit küszködve de a 4-es multicannon tunningolva és a premium 30%-os + damage a raw matikból szintetizálva megtette a kellő hatást.Lézer már nem fért fel, a rakéták miatt. Mostmár befejezhettem a kipakolást, persze a hajót már nem hagytam ott, csak egy srv-m volt a közelbe,amivel kezdődött az elmenekülésem a dolgom végeztével. Igen ám,de megint jött egy eagle és nem tudtam lerázni, mint általában a missionok végeztével.Folyamatosan lőtt,érdekes hangok a felszínen a becsapódások miatt,de nagy kárt nem tudott okozni. Még kilométereken át tartott a riogatása és amikor lehívtam a hajómat elkezdte azt lőni,de nem sokáig, miután felszálltam ő könnyű préda volt. Éppen indítottam volna az fsd-t, mint aki jól végezte dolgát, újra jött egy 3-as wing, újra meglökött az egyik,de nem bántottak! Természetesen az FSD-m meghibásodott, gondolom még a conda csinálta.Reboot után is hibát jelzett,de sokadszorra végre kiírta,hogy online és végül megnyugodhattam. A nagy kérdés mi lett volna, ha az FSD javíthatatlan ? Más hajó, account modul javítója esetleg használható vagy ez csak személyes használatú. Elvileg akkor buktam volna egy corvettet :)...de egy jó játékélménnyel lettem gazdagabb. :K

(#46719) csigi


csigi
addikt

Update 9, új srv: Elite Dangerous: Odyssey | Update 9 Notes | Frontier Forums

És (nem akarom elkiabálni), de mintha jobban menne állomáson belül. Korábban 50fps volt, most 80-90 -et láttam.

nofene

(#46720) [HUN]NIMROD válasza csigi (#46719) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

A javulást már én is észrevettem, de már néhány hete így van. Nekem 880M-en 15 fps volt állomáson, egy ideje ~35. Szóval megcsinálták, amit nem hittem volna, tényleg volt benne ennyi lehetőség. Ha most az U9 erre is rátesz, akkor öröm, bódottá, és hajrá konzolok.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46721) duvi válasza csigi (#46719) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha már új SRV, itt trailere is: Introducing the Scorpion SRV

(#46722) fejesg2 válasza duvi (#46721) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Ezt vajon Odyssey nélkül is meg lehet majd venni?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#46723) Deaxus válasza duvi (#46721) üzenetére


Deaxus
tag

Nagyon pofás,kérdés mire lesz majd használható.A bázisokon nem tudsz vele manőverezni,és igazából másra meg mire?Persze kitalálhatnak hozzá valami újat(srv-s kalózok).
Látom most javítják majd a bányászati bugot is.Nagyon derék.
Speciel még örülnék egy (pár) új fleet carriernek is,amit megéri megvenni a magamfajta átlagos játékosnak.Legyenek kisebbek,egyszerűbbek,olcsóbbak és ne legyen drága a fenntartásuk.
Nem rinyálok,csak most ezek így hirtelen eszembe jutottak.

Ja egy kérdés a fleet carrier tulajoktól: a fenntartási költséget mindig fizetni kell?Mondjuk ha fél évig nem lép be az ember,akkor is ketyeg az óra?És mi van ha nincs annyi pénzem,lefoglalja a behajtó a hajót,vagy mi lesz?

(#46724) duvi válasza fejesg2 (#46722) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem, csak Odysseyel.

(#46725) duvi válasza Deaxus (#46723) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, offline is ketyeg az óra és fizetni kell akkor is ha nem játszol. Ha időközben elfogyna a pénzed, akkor megy a bontóba. Ezért is szoktak az FC tulajok felhalmozni, több évre elegendő fenntartási pénzt.

(#46726) [HUN]NIMROD válasza Deaxus (#46723) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Úgy látom, harcra van kitalálva. Nem biztos hogy halott ötlet, azt tudom elképzelni hogy a település peremén körbe-körbe járőrözve az érkező utánpótlásokat lehet vele gyorsan lenullázni, közvetlenül a ledobásuk alatt/után. És azért a főkapun is be lehet menni és azon a széles úton valameddig, ami mindenhol többé-kevésbé megvan. Az tény, hogy a kis zegzugos helyeken ez is esélytelen.
FC: nem vagyok tulaj, de tudom hogy igen, kell fizetni. A legtöbb ami megtehető, hogy minden extra szolgáltatás lekapcsol, így csak heti 5M a fenntartás. Ha nincs meg a fedezet, akkor elkezd gyűlni egy adósság, és ha ez átlépi a 250M-t, akkor kobozzák el a végrehajtók :)

Én annak a javításnak örültem, hogy az állomások újra azonnal megjelennek SC-ból kilépve. Totál azt hittem, hogy ez csak nálam van mert lassú valami.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46727) Deaxus válasza duvi (#46725) üzenetére


Deaxus
tag

Köszi a válaszokat.
Szerintem ez így igazságtalan egy kicsit.Valahogy úgy tudnám elképzelni,hogy max 1-2 hónap fizetség halmozódik fel.Így olyan,mintha kényszerítenék a játékra az embert.
Persze,ez az én meglátásom.

(#46728) csigi válasza [HUN]NIMROD (#46720) üzenetére


csigi
addikt

Ja, én azt hittem most jött a gyorsulás. Ha néhány hete így van már, akkor lehet ez az, csak nekem most tűnt fel... :U

Új SRV-ről még annyi, hogy dupla helyet igényel a korábbihoz képest. Szóval az egydarabos modulomba be sem fér. Kezdhetem újrakonfigolni a moduljaim, hogy beillesszek egy nagyobbat neki.

nofene

(#46729) gabranek válasza Deaxus (#46727) üzenetére


gabranek
aktív tag

Az az igazság, hogy annyira könnyű pénzt keresni a játékban, hogy én úgy hagytam abba, hogy a szolgáltatásokat sem kapcsoltam ki az FC-n. 5-10M ide vagy oda, kb letojom. Ezt a könnyű pénzkeresést természetesen úgy értettem, hogy amikorra eljutsz odáig, hogy megvedd az FC, már nem igazán számít. Egy óra alatt simán összelövöldözök 100M-et, és ebből 40 perc a küldik begyűjtése. És még csak meg sem erőltettem magam.

田中れいな

(#46730) fejesg2 válasza duvi (#46724) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Ahh, köszönöm az infót.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#46731) buke


buke
tag

Deaxus: Az FC szolgáltatásoknál van még egy ilyen csökentett díjfizetés szerűség, amennyiben "pihenteted" a használatot. Remélem jól emlékszem.

(#46732) VikMorroHun válasza duvi (#46721) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Lehet, hogy be kéne szerezni ezt az Odysseyt... :)

Különben ez akkora marhaság, hogy offline is ketyeg az óra, beleértve a függőben levő küldetéseket is. Ennyi erővel akkor lehessen beállítani, hogy amíg én alszom/dolgozom, a pilótám autopilot :) módban leszállítja a megadott állomásra a küldetéshez szükséges adatokat, vagy valami.

Erről jut eszembe: pár napja nagy békésen, senkit nem zavarva szívogatom az egyik csillag koronájából az üzemanyagot. Erre jött egy kalóz, hogy neki is kellene a rakományom. FSD interdiction, ahogy az lenni szokott. Látom ám, hogy ebből baj lesz, mert a menekülési vektor egyenesen a csillagba vezet. Mit lehet tenni, belerepülök a csillagba (nem volt kedvem harcolni). Ki is estem a normál térbe. Érdekes, hogy a csillag közvetlen közelében nincs is olyan meleg (legalábbis nem füstölt a kabin). :) A kalóz viszont sehol - lehet, hogy erre nem számított. Szépen megvártam, amíg rendbe jön a térhajtómű, aztán gyorsulás, sikerült megszökni a csillag vonzásteréből (98%-os kabin hőmérséklet, megjött a füst), aztán szépen mentem tovább a dolgomra.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#46733) Raymond válasza VikMorroHun (#46732) üzenetére


Raymond
félisten

"Különben ez akkora marhaság, hogy offline is ketyeg az óra, beleértve a függőben levő küldetéseket is."

Azert mert nincs offline mod. A Solo csak azt jelenti hogy nem talalkozol mas jatekossal, de a BGS (background simulation) ugyugy live ebben a modban is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46734) Peppo válasza VikMorroHun (#46732) üzenetére


Peppo
őstag

Az a helyzet, hogy akinek van pénze FC-re, azt már nem vágja földhöz a fenntartási költség sem. Évekre előre befizeti a pénzt. És ahogy más is írta, a galaxisban az élet nem áll meg attól, hogy kilépünk a játékból.

Sok módja van az interdiction elkerülésének.

-A legegyszerűbb természetesen, ha simán lerázod az illetőt.

-Megteheted, hogy leveszed a sebességet nullára, ez megadásnak minősül, és kikerültök normál térbe. Viszont ezt a játék úgy veszi, hogy az FSD-d nem melegedett túl, így nagyon gyorsan újra tudsz ugrani. Persze így is el kell töltened vele egy 10-15 másodpercet, ami egy nagyon gyenge hajóval végzetes is lehet. De általában azért ez a módszer is működik.

-Teheted azt, amit írtál, hogy egy bolygóhoz/csilaghoz közel mész, kvázi belehajtasz, de persze a játék még az ütközés előtt kidob SC-ból, és amúgy a mögötted lévő kalózt is, csak mindkettőtöket máshol. Ilyenkor többet kell várni az FSD lehűlésére, és lehet, hogy SC-be visszatérve megint ott lesz a kalóz (neki is lehűl addigra az FSD), szóval ezt a módszert óvatosabban (és igazából nagyon ritkán) érdemes használni.

-Ha még nem kezdődött el az interdiction, csak látod, hogy követnek, akkor azt is lehet csinálni, hogy úgy manőverezel, hogy egy bolygó/csillag kerüljön közéd és a kalóz közé. Az NPC-k segghülyék, simán elakadnak így, te meg mehetsz tovább úgy, hogy meg sem tudta próbálni az interdictiont. Ez a módszer jó lehet, ha nagyon lomha hajód van, amelyikkel nem biztos, hogy ki tudsz védeni egy interdictiont.

-Aztán még azt is lehet csinálni, hogy ha követnek, elindítasz egy hiperugrást, és még ha közben el is kezd kiszedni a kis hamis, ha rajta tudsz maradni elég ideig a megfelelő vektoron, akkor átugrasz a másik rendszerbe, és ő hoppon marad.

Mindenzen módszerek természetesen csak NPC-k ellen működnek. Ha egy másik játékos támad meg, akkor, nagyon kevés kivételtől eltekintve, ki fog szedni és másodpercek alatt szét fog lőni, és ez ellen nagyjából semmit sem tudsz tenni egészen addig, míg nincs egy kellően feltuningolt hajód, és elég rutinod ilyen esetekre.

(#46735) [HUN]NIMROD válasza Peppo (#46734) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

A "megadás" nem igazán jó módszer, mert az üldöző újra és újra ki fog szedni. Persze így is egyre közelebb kerülünk a célhoz, de a végén varázslatosan mindig hátrateleportálódunk pártíz fénymásodpercre, tiszta időpocsékolás (legalábbis így volt régebben, ezért erről rövid próbálkozás után végleg leszoktam). Azért alapvető fontosságú megnyerni az ID minijátékot, mert olyankor az üldöző esik ki lassan hűlő FSD-vel a normál térbe, és ezért annyira lemarad, hogy többet nem ér utol.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46736) buke


buke
tag

Én úgy érzem valami fura van a lövészettel. Soha nem tudtam folyamatosan mozgó kommandóst eltalálni, viszont ha megáll, akkor is találatot jelez, ha kissé mellé lövök. Ez rendszeresen megtörténik. Elé lövök, van próbálkozási időm is, ha sokáig mozog, nem jön össze, ők utánna már rám szaladnak és csak a menekülés marad. Ugyanez van a háborúban is. Elképzelhető, hogy ez a plazma fegyver miatt van. Tény, hogy soha nem játszottam FPS játékkal, de a Thehunter: Call of the Wild nevű játékkal évek óta játszom, ott tökéletes az elé lövés stb. rá emelés stb. a távolságtól, sebességtől, fegyver típustól függően.
Van egy olyan érzésem ez az egész egy kamu. Azaz majd akkor fog sikerülni, ha az upgradeken felül végig csinálom az ehhez kapcsolódó max.módosításokat, remélem nincs igazam.

[ Szerkesztve ]

(#46737) [HUN]NIMROD válasza buke (#46736) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nekem nincs ilyen érzésem, az egyetlen "furcsaság" az hogy néha a rakéták csak úgy maguktól felrobbannak a levegőben, mintha valami láthatatlan akadályba ütköztek volna (amikor feljetpackeltem magam magasra, és lefelé lövök).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46738) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nnnnna. Megvan a 6xelit :D
[kép]

A mercenary csíkhoz odatettem +2 csata eredményét alá. Ezek 10-12M-s High CZ-k eredményei, valamiért néhány napja nincs 20+M-s végösszeg. Nem értem hogy lehet, ugyanazt csinálom, a per fő jutalom is ugyanannyi (max 87k). Valahogy vissza lett vágva a díjazás. Persze a pénz nem számít, csak a killek.

Ideteszem a Deadeye utolsó 4 lépését is, ebből látszik, hogy kb 64 csata kellett, és hogy az Elite I is nagyjából ennyi lesz, vagy kicsit több:
[kép]

Most jöhet a 6xE V :))

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46739) Peppo válasza [HUN]NIMROD (#46735) üzenetére


Peppo
őstag

Nekem nem volt problémám a megadással, mire ő megint ugorhat, én már messze járok. Az más kérdés, hogy nagyon ritkán kellett ilyesmivel próbálkozni, mert általában simán sikerül elkerülni, hogy kiszedjen. Azért egyszer-egyszer, mikor a legendásan fordulékony T9-essel repültem, voltak rázósabb pillanatok. :D Drágább rakományt inkább viszek a Cutterrel, azt még ha ki is szedné (nem tudja), akkor sem biztos, hogy örülne neki. :D

(#46740) buke válasza [HUN]NIMROD (#46738) üzenetére


buke
tag

Gratulálok ! :K :C Ettől én még nagyon messze vagyok. Viszont a Settlement Raid tisztán gyalogos módon történő teljesítése lehetetlennek tűnik számomra. Az egyenként levadászós stílus jónak tűnik, meg is van hozzá a G5 M. Executioner,de amint lelövök valakit hírtelen a semmiből ott terem egy katona és érzékeli a társa halálát, ezután riadóztat.A radaromat folyamatosan figyelem. Mi lehet a kulcsa az észrevétlen egyenkénti likvidálásnak nemtudom. A videón, amit pár hete belinkeltem jól látszik a katonáknál hogy közel vannak egymáshoz,de mintha vakok lennének és nem is hallanak. [link] Ráadásul sikerült pont erre a bolygóra és pont ilyen szintű küldit kapnom,de egy kicsit nagyobb telepre. Sajnos a riasztó kikapcsolásáig 3x is lebukhatok és attól,hogy ezt megtenném,még simán szólnak egymáshoz ha látják a kilövéseket. Általában a riasztót nehéz megtalálni. Nem fogom feladni, addig variálom míg csak sikerül egyszer. Szívesen fogadok bármi jellegű ötletet, de ne a hajós megoldást, mert én azt már kimaxoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#46741) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

Lassan vissza kellene térnem a játékhoz, hogy össze gereblyézzem egy időre az FC-n fenntartási összegét. Mit javasoltok? Mivel lehet most jól keresni a játékban? Arra gondoltam a combat rangomat amúgy is húznom kellene, így kalóz irtás lenne CNB-nél vagy hazRES-ben. Ha már kalózirtás, akkor érdemes lenne hozzá küldit is felvenni. Van bevált hely esetleg?

Köszi!

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#46742) [HUN]NIMROD válasza pcnet (#46741) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Tuti helyet nem tudok, de a bubiban kb bárhol jó, ahol sűrű a nép, csak kell egy központi HazRES-es rendszer: [link]

Nemsokára nálam is ez lesz a program, csak előbb a merc. van soron. Úgy döntöttem, kipróbálom a twitchezést, nézzétek és terjesszétek:

[link]

Még csak az első próba van fent, kicsit bénáztam is :DDD
Köszi :R

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46743) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Azt gondoltam, elég jól felszereltem a kis Cobrámat, hogy kipróbáljak egy Low Conflict Zone háborús küldetést. 8 ellenséges hajót kellett volna kilőni. Találtam egy Federal Dropshipet, ha jól emlékszem. Kb. hárman is lőttük, már majdnem leszedtük a pajzsát, amikor megunta a dolgot. Rám fordult, és 3 mp alatt szétlőtt. Pedig próbáltam elmenekülni, de esélytelen volt. Azt hiszem, maradok a magányos kalózok elleni harcnál. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#46744) Peppo válasza pcnet (#46741) üzenetére


Peppo
őstag

Ngalinn-Mainani. Birodalmi rangot szoktak itt húzni, mert az előbbi rendszerben minden szállítóküldetés az utóbbiba szól. Ugyanez igaz a kalózirtós küldetésekre is, és, ha jól emlékszem, a Mainaniban van haz res (mondjuk szerintem a high res site gyorsabban hozza a pénzt, de ilyen ott sajnos nincs).
Ha mégsem lenne, akkor nézd meg a Hip 8444- Hip 8758 párost! Az is hasonló ranghúzós hely.

Én amúgy a Heveriben szoktam küldetéseket felvenni, de ott sajnos két szomszédos rendszerbe is adhat (Paitina és Logoni), ami nem annyira jó, ill. olykor a frakciók egymást ütik, akkor nem nagyon adnak kalózirtásra megbízást.

#46743VikMorroHun

Komolyabb harcra addig nagyon ne gondolj, míg a pajzsokat és a boostereket nem tudod mérnökölni! Többet számít, mint a fegyverek.

[ Szerkesztve ]

(#46745) Submarine válasza VikMorroHun (#46743) üzenetére


Submarine
senior tag

Lehet azt csinálni de nem igazán fizet jól, viszont időtöltésnek kiváló.
Ha mondjuk egy térségben mindkét egymással harcoló frakcióhoz veszel fel küldit, még sokkal izgalmasabb lesz ha mindkét bagázst elkezded lőni. Megvan a varázsa, folyton beszólogatnak, meg jönnek néha nagy csatahajók is.
:D
Bár én nem próbálkoztam Cobrával sehol sem, rögtön (már úgy értve, miután elkészült - ami nekem gyakorlatilag több mint egy évbe telt) egy agyon mérnökölt Kraittal álltam neki célbalőni. Sztem nem árt ha bivaly a hajó, de mindenhogy tanulni kell a dolgot.

(#46746) buke


buke
tag

#46740 buke: Véletlenül egy küldetés miatt kifogtam egy, a linkelt videóban látható kicsi ipari bázist,(szvsz ugyanaz) ahol szintén csak max.15 a levadászandó létszám. :)
A megoldás az lehet, hogy bár kevés épület van a kommandósok szétszórva őrködnek, így könnyebb a széleken észrevétlen kezdeni a kilövést. Ha el is hibázom, az 5/15 körül már megnyerem a játékot, mert ilyenkor bújkálással és további egy-egy kilövéssel csak a munkások maradnak. :R
Rendszer: ANTEVORTA, A 2 B Bastien's Workshop, leszállni csak a kis hajók tudnak, a bázis mellé nehéz letenni, mert egy hegyen van,ami jeges és az srv is folyamatosan csúszik. Czernovale és a saját rendszeréből is adtak ide jó pár küldit, sima Raid és Settlement Raid is volt köztük.

[ Szerkesztve ]

(#46747) Deaxus


Deaxus
tag

Mától, 25.-éig minden nap lehet kapni kis ajándék ARX-ot, ha belép az ember a játékba.

[ Szerkesztve ]

(#46748) Submarine válasza Deaxus (#46747) üzenetére


Submarine
senior tag

hát, én speciel ma még csak agyfszt kaptam.. :D

(#46749) Felhőtakaró válasza Submarine (#46748) üzenetére


Felhőtakaró
tag

:C Jogos az öt pont! Együtt érzek veled!

huhh

(#46750) buke


buke
tag

Settlement Raid-nél megint úgy jártam, hogy 19/20 -nál azaz egy emberke nem akart előkerülni pedig a termináloknál néztem, srv targetelésével is, de az újrakezdés sem segített, 10/20-nál számolom a hátralévő állományt és 1 npc megint ugyanúgy hiányzik a terminál listájából :(((

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.