Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) 5150head


5150head
senior tag

Nah megb@szták a Kingfishert... Ki gondolta volna? ;] :DDD

(#47502) Hexarius


Hexarius
kezdő

Gyors fordítás a legutóbbi Galnet News-ból.
[Kingfisher Megahajó eltűnt]

-Pilóták Szövetségi FIGYELMEZTETÉS-

Megszakadt a kapcsolat a Kingfisher megahajóval a Hyades Sector YO-Q b5-1 rendszerében, alig több mint egy nappal az érkezése óta.
A Kingfisher úgy volt felszerelve, hogy jeleket továbbítson a Taranis nevű csillagközi anomáliához, azzal a céllal, hogy kommunikációt tudjon nyitni vele, ha ilyen lehetőség fennállna. A xeno-békemozgalom több mint 3000 támogatója volt a megahajó fedélzetén, amikor az elhagyta az Andavandul rendszert.

Rani Zaman, a Thargoid Advocacy Project csapatának szóvivője, aki hosszú távú kommunikációt figyel a megahajóval, nyilatkozatot adott ki a médiának:
„Sajnálattal kell kijelentenem, hogy minden próbálkozás a Kingfisher hajóval bármilyen frekvencián kudarcot vallott. Az utolsó üzenet, amit kaptunk, erősen torz volt, de vészhívásnak tűnt. Azonnali segítséget kérünk a megahajó felkutatásához és a szükséges támogatás biztosításához.”

A szövetség válaszul visszavonta a Hyades szektor YO-Q b5-1 rendszerére vonatkozó ideiglenes engedélyezési korlátozást minden hajóra vonatkozóan, kivéve a flottaszállítókat. Ezt az engedélyt Dalton Chase kongresszusi képviselő kérésére adták ki, aki kulcsszerepet játszott a Kingfisher megahajó beszerzésében a TAP önkéntesei számára. A rendszerhez való hozzáférés visszaállításával szövetségi nyomozókat küldtek ki, hogy értékeljék a helyzetet.

Megfigyelők megerősítették, hogy a Taranis anomália fénynél gyorsabban haladt át a Hyades Sector YO-Q b5-1-en. A többi rogue signal-hoz hasonlóan a Taranis továbbra is az alaprendszerek felé halad.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/c/Hexarius

(#47503) Snoke válasza 5150head (#47501) üzenetére


Snoke
tag

:DDD :DDD :DDD

(#47504) buke


buke
tag

Sziasztok ! Most a jövőheti 14 -es frissítés, tehát azt is jelenti, hogy a 3.8-as Horizons-al bármi gyűjtögetést végzünk az elvileg már nem kerül át a live verzióba,ha átváltunk Hor.4.0-ra és/vagy az Odysseyre?
Akkor elvileg egész hétvégén kéne G4 RAW matit gyűjtenem a kristály erdőben :C

(#47505) duvi válasza buke (#47504) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, így van.

(#47506) 5150head válasza buke (#47504) üzenetére


5150head
senior tag

Erről pontos info engem is érdekel!
Az egyik streamer ma azt mondta h "legacy" lesz és pl galnet nem fog menni azon a verzión, meg gondolom egy csomó minden más sem.
Nekem csak Hori van, uh ha jól gondolom, akkor a 4.0-t is le kell kapnom még... bár most h epicen féláron van az ody elgondolkodtam a vételen... bár engem az onfoot nem nagyon izgaz...

(#47507) duvi válasza 5150head (#47506) üzenetére


duvi
nagyúr

Már csak az Ody kap további fejlesztéseket, szóvak aki szeretne még új tartalmakat kapni, az úgy készüljön, hogy anélkül nincs élet tovább. Értelemszerűen a BGS-t is szétválasztják.

[ Szerkesztve ]

(#47508) 5150head válasza duvi (#47507) üzenetére


5150head
senior tag

Akkor az Ody-n kívül a Horizon 4.0 sem fog kapni? Amit Te írsz, a lore-t érinti? Szóval a most közelgő fenyegetést se kapjuk már meg Hori 4.0-ban, vagy csak az onfoot részét nem?
Jó lenne képbe kerülni. :F
Van valahol erről vmi konkrét leírás, mert sajnos csak egy rövid FaQ-t találtam, ahol egyébként mást írtak. Köszi

Én eddig csak 3.8-at nyomtam, most amikor "újrakezdtem" a játékot láttam, hogy van egy 4.0 lehetőség is, ha oda jönnek tovább az űrhajós tartalmak akkor OK, viszont ha a Frontier ugyan azt eljátsza mint az Ubi/Massive a Div2-vel, hogy az alapjátékot kinyirják a DLC-vel, akkor valszeg végleg elköszönök a game-től, mert én repkedni szeretek ebben a game-ben, nem állomásokra betörtni és FPS lövöldözni... :(

(#47509) duvi válasza 5150head (#47508) üzenetére


duvi
nagyúr

Bocsi, ha félreérthetően fogalmaztam! Már csak távolról követem a fejleményeket. A 4.0-ás verziók (Hori és Ody egyaránt) kapnak frissítéseket, csak a 3.8 fog leállni. Itt olvasható a hivatalos note.

(#47510) 5150head válasza duvi (#47509) üzenetére


5150head
senior tag

Köszönöm :R

(#47511) [HUN]NIMROD válasza 5150head (#47501) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Szegény idióták, azt hitték az idegen szép :))

Ody vs 4.0 vs 3.8: szerintem mindenki készüljön arra, hogy hamarosan csak Ody lesz, ugyanis ez a kettébontott galaxis nem valószínű hogy túl sokáig életképes marad. Aki nem akar gyalogolni, nem is kötelező benne, de a történet és a háttérszimuláció miatt evidens hogy mindig a legaktuálisabb változat megy tovább, a régiek előbb-utóbb mindenképpen elmúlnak, és akkor minden oda fektetett energia/idő kárba vész.

Ja és a hírlevélben 75% leárazást olvasok Ody-ra.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47512) Raymond válasza [HUN]NIMROD (#47511) üzenetére


Raymond
félisten

Na ja, de en meg mindig inkabb a nem-clone-stamp-tool bolygokat szeretem amik a 3.8-ban vannak. Ha csak relax jatszod repkedni, szallitgatni akkor az meg mindig jobb, legalabbis nekem. Persze a meg regebbi bolygo tech lenne az igazi amikor meg tobb votl a valtozatossag es szinek :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47513) [HUN]NIMROD válasza Raymond (#47512) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Én nagyon remélem hogy előbb-utóbb az Ody-ban viszik tovább a normális bolygógenerálást.

Jav.: nem 75 az, csak 50%. Jó átverősen van megfogalmazva.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47514) Munkas válasza duvi (#47509) üzenetére


Munkas
aktív tag

Ody űrhajóból is jobban néz ki itt-ott, mint a Horizon, meg vannak benne praktikus dolgok térképen, menükben. Annyit megér az ára.
A gyaloglós részt egyszer-kétszer érdemes megnézni benne, de szerintem túl sablonos. Meg kell hozzá egy jobb videókártya, az többe kerül.

(#47515) Snoke válasza [HUN]NIMROD (#47513) üzenetére


Snoke
tag

[link]
69% leértékelés Odyra.

[ Szerkesztve ]

(#47516) Munkas válasza buke (#47504) üzenetére


Munkas
aktív tag

Ez a mati gyűjtés, hogy is megy? Ha Horizons-t indítom, akkor újra lesznek fix helyű nagy kristály erők, mint régen, és nem kell annyit keresgélni a bolygófelszíneken a világos- és sötétkék pacák között?

(#47517) duvi válasza Munkas (#47516) üzenetére


duvi
nagyúr

Így van. De siess vele, mert az update után már nem lehet átvinni a begyűjtött matikat!

(#47518) duvi válasza Munkas (#47514) üzenetére


duvi
nagyúr

Nekem megvan az összes accomra az Ody és elég sokat toltam a felszíni küldiket, illetve területfoglalós PFS harcokat. Ha már úgyis megveszi valaki az Odyt, akkor érdemes kipróbálni ezeket is! Ami érzékenyen érinthet pár játékost az a jelentősen megnőtt hardverigény. Indulás óta sokat javult a helyzet, de még így is sokkal erősebb hardver kell az Odyhoz, mint a Horihoz. Ezt mindenki vegye számításba, aki beruház az Odyra és nem túl acélos a gépe!

[ Szerkesztve ]

(#47519) Raymond válasza duvi (#47518) üzenetére


Raymond
félisten

Arrol nem volt valami info hogy a kulso eszkozok (inara, eddb, EDengineer) hogy kezelik majd a Live es legacy elvalasztast? Mert azert meg mindig jo lenne tudni hogy hol talalhato valami amit eppen keresek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47520) duvi válasza Raymond (#47519) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez egy jó kérdés, de mivel ezek az oldalak teljesen függetlenek a Frontiertől, ezért mindegyik saját "hatáskörben" fogja lereagálni. Így is iszonyat sok meló van ezekben a rajongói oldalakban/adatbázisokban. Jó kérdés, hogy lesz-e elegendő kapacitásuk dupla könyvelést vezetni? (szerintem nem). Én arra tippelnék, hogy a 4.0 lesz tovább frissítve és a 3.18-as régi el fog halni. Persze ez csak a személyes véleményem!

(#47521) Raymond válasza duvi (#47520) üzenetére


Raymond
félisten

Hat igen, sajnos ez van:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47522) macy válasza duvi (#47518) üzenetére


macy
addikt

Engem inkább az érint érzékenyen, hogy fps-ben nincs VR. :O ;]

(#47523) Raymond válasza macy (#47522) üzenetére


Raymond
félisten

Vagy hogy hardvertol fuggoen VR-ban nincs FPS :))

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47524) Munkas válasza duvi (#47517) üzenetére


Munkas
aktív tag

Na, betankoltam. Ez már kitart pár űrhajó fejlesztésre. Ez valami nagyobb upgrade lesz, új hajók is lesznek?

(#47525) Munkas válasza macy (#47522) üzenetére


Munkas
aktív tag

Elég gyorsan leamortizálnád a lakást :)

(#47526) duvi válasza Munkas (#47524) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem hallottam új hajóról, de bármi megtörténhet. Főleg, hogy már csak távolról követem a fejleményeket. Úgy látom, hogy most a Thargoid storyval akarnak valamit kezdeni, de már egy ideje nincsenek nagy elvárásaim...

(#47527) 5150head válasza Munkas (#47524) üzenetére


5150head
senior tag

Szia! Merre tudtál ennyi nyersit farmolni? Ha van jó spotod, ne tartsd magadban. :D

#47526 duvi A Panther Clippert régóta ígérgetik már, hátha...

(#47528) miqlas válasza Munkas (#47524) üzenetére


miqlas
őstag

... már több, mint egy éve nem játszok az Elite-tel, és fõleg az ilyen dolgok, mint a nyersanyag farmolása (grindelés) miatt engedtem el a játékot - volt más is, de fõleg ez.
Egy high-tech sci-fi játékban - szerintem - fura és zavaró, hogy nem lehet a pénzedért megvenni az ilyen alapvetõ elemeket, meg hajókomponenseket, hanem bányászni, meg gyûjtögetni kell õket! :W

42

(#47529) Snoke válasza 5150head (#47527) üzenetére


Snoke
tag

HIP 36601 - C 4 A - Selenium - (Not cryatal shards)
HIP 36601 - C 1 a - Polonium
HIP 36601 - C 1 d - Ruthenium
HIP 36601 - C 3 b - Tellurium
HIP 36601 - C 5 a - Technetium
Outotz LS-K d8-3 - B 7 b - Ruthenium
Outotz LS-K d8-3 - B 5 a - Yttrium
Outotz LS-K d8-3 - B 5 c - Antimony
HR 3230 , Planet: 3 A A - Selenium

Felszínen bio site-okat kell keresni, de csak hori 3.8-ban látszanak. Patch után kérdéses, megmaradnak-e, vagyis a megtalálásuk lesz a legnagyobb nehézség. Odyban is ott vannak, csak felér egy lotto ötössel, ha megtalálod vakon. Lehet rosszul fogalmaztam. Ott lesznek patch után, csak amit 3.8-ban kifarmolsz, azt nem fogod 4.0-ban és horiban látni, szóval csak 3.8-ban maradó játékosoknak lesz releváns.

[ Szerkesztve ]

(#47530) ooooobi


ooooobi
senior tag

Sziasztok, nagyon régen nem játszottam, most szerintem felszállni se tudnék:) most viszont megvettem akciosan az odyt. Merevlemezen volt eddig az elite nem volt olyan nagy a töltési idő, de ez most nagyon sokáig tartott, vagy csak első indítás miatt,nem tudom. Ssdn sokkal jobb lenne? Ryze3900x egy gtx 1080 hajtaná.
Másik kérdés, első alkalommal mindenképp valami bolygóra rak gyalogosan? Nem kezdtem neki mert nem volt időm, de legutóbb tuti valahol az űrben voltam, hogy kerülök majd vissza a hajómra?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#47531) VikMorroHun válasza ooooobi (#47530) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Szerintem az űrhajódban indulsz, de mintha lett volna valami gyakorló FPS küldetés is. Az biztos, hogy SSD-n gyorsabb a töltés. Első indításkor (vagy komolyabb frissítés után) shadereket készít, ott a videokártya sebessége számít.

Ja, és van benne oktató mód, fel és leszálláshoz is.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47532) Munkas válasza 5150head (#47527) üzenetére


Munkas
aktív tag

Snoki kolléga jól mondja. Itt egy kis videó is hozzá, ha nem csak raw mati kell:
[link]
Persze ezeken lehet finomítani, de elindulni jók az ily videók.

(#47533) Munkas válasza ooooobi (#47530) üzenetére


Munkas
aktív tag

SSD-n minden gyorsabb. Sőt két SSDn RAID0-ban az igazi. De ha egyszer betöltött az Elite-nek nincsenek nagy igényei. A 16+ MB RAM többet ér. Én 1070-el játszom, az már tud 30-40 fps-t a bázisokon is (1440p-ben). Az űrben meg gyakran a monitor 165 Hz-e a korlát :)

Ha van hajód mehetsz avval is, még SRV-t is használhatod (lehet azokkal is lőni a katonákat: hajóra rakéta, srv meg úgyis jól céloz). Amúgy meg van taxi. A menüből tudod hívni.

[ Szerkesztve ]

(#47534) fejesg2 válasza ooooobi (#47530) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Üdv. Igen, először egy "bemutató jellegű" sétálós küldi lesz, hogy ismerkedj az Ody alapokkal de az átugorható. A 1080 elég lehet ha nincsenek túl nagy elvárásaid a grafikus részleteket illetően.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#47535) Munkas válasza fejesg2 (#47534) üzenetére


Munkas
aktív tag

Az a baj, hogy Elite-ben az élsimítás szar, és ultrán is megmarad a raszteres kinézet. A videókarikat meg néha random leülteti. Játszottam kicsit lányom 3060 Ti-vel felszerelt gépén, de nem sokkal volt jobb, mint a 1070-el. Bár nincs pariban a két setup: nálam 12. gen CPU meg 32 GB DDR5 tett hozzá kicsit (vagy inkább mintha nem volna vett el). Persze ez aránytalanul munkagép, a 1070-et is csak az Ody miatt tettem bele, mert régebbi játékokkal szoktam játszani. A 10XX GTX-ek meg manapság nagyon olcsók és nagyon adják magukat az Elite-hez.

(#47536) duvi


duvi
nagyúr

Igaz, hogy ez egy éve készült kép, de egy 3700x(4,1GHz)+RTX3070+32GB DDR4 3200+SSD configgal ennyire - 43FPS - be tudott zuhanni az FPS egy Capture küldinél. Felbontás 1440p max graffal. Igaz, hogy gép szempontjából ez a legmegterhelőbb része a játéknak, szóval ha itt játszható sebességet produkál a gépetek, akkor a többi helyszínen már tuti nem lesz gond.


(#47537) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Sziasztok,
Egy kérdés:
Az tervem, hogy megveszem az Epic-en az Odyssey-t, a Horizons már megvan. Cimborám, aki anno megmutatta a játékot, szerintem nem birtokolja az Odyssey-t. Namármost. A FAQ szerint 3 (nevezzük így) realm lesz:
3.8
4.0 (Horizons)
4.0 (Odyssey)
Ezek játszhatnak egymással,láthatják egymást.
De, ha meglesz az odyssey, és játszok vele, akkor felteszem, hogy a Horizons-ból indulok, amit eddig ott elértem, az a kezdőpont, ugye?
Ha én játszok odyssey-t, majd jönne a cimbora(csak Horizons-sal-gondolok közben arra is, hogy ő feltehetőleg átlép 4.0-ra), akkor el tudom én magamnál indítani csak a Horizons-t, vagy akkor beszoptam, nincs többet játék anélkül?

Tudom láma kérdés :F

(#47538) 5150head válasza Sztyepadzso (#47537) üzenetére


5150head
senior tag

Az Elit launcheréből el tudod külön indítani a Horit meg az Odyt is. A lényeg h 4.0-ban legyetek, mert amit 3.8-ban csináltok az ott is marad. (így Te nem tudod átvinni a progresst Odyba)
Ha együtt nyomjátok és neki nincs Ody akkor mindketten a Hori 4.0-ban nyomjátok. A 4.0 variánsok szinkronizálnak vica-verza, szóval egyedül tudsz játszani az Odyval és a progress is átmegy.

Tegnap én is feltettem a 4.0-t. Kapásból szétb@szta a beállításokat, még a HUD is pixeles volt... nem örülök a váltásnak, de majdcsak megszokom.
Éppen az egyik kristály erdőnél farmoltam a matit, de 4.0-ban már nincs ott. Gondolom ezért mondtátok, h még a hnapi frissítés előtt érdemes feltankolni. :R A vnapom kb ezzel telt.
Köszi #47529 Snoke :R "életmentő" volt az info.

(#47539) 5150head


5150head
senior tag

Meglestem a Hyades Sector FB-N b7-6 rendszert. Palin prof szerint ide érkezik meg Taranis.

Nem lehet szkennelni a drágát.

A szektor hemzseg a bogaraktól (nem néztem meg konkrétan mik lehetnek, mert a felfedezős géppel repültem)

Kíváncsi leszek hogy az ott állomásozó carrierekből (amivel tele van a rendszer) mi marad holnapra. :DDD

(#47540) Sztyepadzso válasza 5150head (#47538) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszi szépen!

(#47541) Snoke válasza Sztyepadzso (#47540) üzenetére


Snoke
tag

@5150head:
FC-k sérthetetlenek, így vannak tervezve kezdetektől fogva. Most sem lesz semmi bajuk.

(#47542) Munkas válasza Snoke (#47541) üzenetére


Munkas
aktív tag

Pedig amiket nem használnak a tuljadonosaik, mondjuk egy hónapig, azokat kirakhatnák valami carrier depóba.

[ Szerkesztve ]

(#47543) Sztyepadzso válasza 5150head (#47538) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Még annyit, hogy SEMMI sem jön át a legacy(3.8)ból? Vagy mire ez a nagy farmolás? Csak mert jobban látható? 🤔

(#47544) Munkas válasza Sztyepadzso (#47543) üzenetére


Munkas
aktív tag

Igen. Alapból szerintem Odyssy-ben könnyebben megy a raw gyűjtögetés, mint a Horizons-ban. Csak a Horiban vannak azok fix helyek, amiket Snoky is írt, ott pikk-pakk megvolt. Ezeket (és minden fix helyet) a Ody-ban kiszedték, és keresgélni kell.

(#47545) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Az intróban mintha kissé összementek volna a medúzák, alig nagyobbak az Orca-nál, pedig elvileg 3x olyan szélesnek kéne lenniük :F

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47546) 5150head válasza Sztyepadzso (#47543) üzenetére


5150head
senior tag

A mai naptól szétválik a 4.0 és a 3.8. Amit eddig elértél 3.8-ban az természetesen átjön, de ezután amit 3.8-ban csinálsz az nem jelenik meg 4.0-ban.
Ahogy #47544 Munkas is írta a fix raw mati helyek miatt volt a farmolás, 4.0-ban ezek nincsenek.

(#47547) Raymond


Raymond
félisten

OK, hat nekem ez rohadtul nem hianyzik [link]

Tudja valaki milyen kihatasa lesz ennek a legacy Horizon 3.8-ra? Ott lehet elni nyugodtan es mehet tovabb a trade/exploration Thargoid interdiction nelkul? Vagy az lesz hogy a Thargoido-ok elobb utobb elfoglaljak az osszes bazist es a BGS miatt az lesz hogy a Horizon 3.8 is tele lesz abandoned allomassal es a trading-nek annyi?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47548) duvi válasza Raymond (#47547) üzenetére


duvi
nagyúr

Nekem már nincs feltéve az ED és ahogy elnézem az újdonságokat, ezekért nem is lesz visszatéve :( Mivel a 3.8 már nem kapja meg ezeket az új tartalmakat, én arra tippelnék, hogy ott kb. megáll az idő és a régi tartalmak maradnak örökre. Csillnek és a konzolosoknak jó lesz egy darabig, de valószínűleg egy idő után szép lassan elnéptelenedik a 3.8-as Hori.

Szerk: Aki ezt a gyalázatos "intrót" elkövette, azt páros lábbal rúgnám ki! Az ED emlékének a meggyalázása! :W

[ Szerkesztve ]

(#47549) buke


buke
tag

A taxit csak úgy lehet használni long range (rendszerek közötti) utazásra, hogy egy helyi állomás, bázis felé indulunk majd menet közben jelöljük ki a meglátogatni kívánt másik rendszert. :U
Ugyanis az állomáson az indulás előtt ez a funkció nem működik, azaz nem jelölhető ki semmi. Remélhetőleg majd javítják. Ritkán,de ez a hiba lehet játék blokkoló is, ha valaki nem elég kreatív.

(#47550) cabala1


cabala1
tag

A T10 tankom úgy felrobbant a Maelstromb Taranisban mint a sicc :)

(De megvan az Encoded: Massive Energy Surge Analytics, meg pár érdekes cucc: Caustic Shard és Corrosice Mechanisms materialok )

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.