Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) csigi válasza [HUN]NIMROD (#47400) üzenetére


csigi
addikt

Légkörös ritka életformáknál nekem az vált be, hogy ha valamit nem találok keresem földrajzilag más típusú helyeken.
Felemelkedem, és más színű talajt keresek, mint ahol nem volt.
Ugyanez hegy - síkságra is igaz. Vagy kráterekben...
Így eddig mindent megtaláltam. Eddig.

nofene

(#47402) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Szerintem sokunkat érdekel ez : First Images from the James Webb Space Telescope

(#47403) [HUN]NIMROD válasza csigi (#47401) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Volt hogy én is kajtattam valami után sokáig mindenhol, de 2-3 ilyen eset után el kellett fogadnom hogy nagyon hamar eljön az a pont amikor már nem éri meg a ráfordított időt. És biztos hogy volt olyan, amikor vagy 4x fordultam rá más-más helyekre miután felmentem SC-ba, és semmi eredménye nem volt. Szóval nem tökéletes a dolog - ami nem baj - vagy lehet hogy egyszerűen a kisorsolt legritkább értékek olyan alacsonyak, hogy mondjuk egy bekékített területre, ami így is akár sokszáz négyzetkm, egyetlen példányt rak ki - na azt próbáljuk csak megtalálni...

#47394 Raymond: na ma jutottam el a 3. évadig, és hát beszrás hogy mennyire ütött a 2. rész vége! Sírtam! :)) A legjobb sci-fi sorozat valaha! A korábbi részek is kellemesek azt leszámítva amit már írtam, de ahogy előkészítették, megalapozták ezt a csattanót, az egyszerűen a történetfűzés és a dramaturgia örökranglistáján a No.1.! Amúgy mekkora volt viszontlátni az Orbis állomás prototípusát a Főnix által :DD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47404) csigi válasza [HUN]NIMROD (#47403) üzenetére


csigi
addikt

Szerintem ez így van jól. Úgy lehet értékelni, ha meg kell dolgozni érte. :K
Nekem az az egy van, hogy a napjától nagyon messzi, sötét bolygón nem vagyok hajlandó baktériumtelepre vadászni lámpafénynél.

nofene

(#47405) nubreed válasza kiskuplung (#47402) üzenetére


nubreed
veterán

Kösziii! Én ezt már nagyon vártam. Remélem a közeljövőben sok új JWST kép kerül fel a NASA oldalára. :R

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47406) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Látszik hogy uborkaszezon van, ám jött egy majd' gigás frissítés, benne az aktuális történetszálat lezáró kisfilmmel. Ez a kísérlet is pont ugyanolyan jól sikerült így elsőre, mint minden más kísérlete az emberiségnek :DD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47407) VikMorroHun válasza [HUN]NIMROD (#47406) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Kemények a thargoidok, nagyon kemények. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47408) nubreed válasza [HUN]NIMROD (#47406) üzenetére


nubreed
veterán

Ez így nem tud lázba hozni. Sajna.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47409) Raymond


Raymond
félisten

Na meg volt ez a friss hir is:

David Braben to step down as CEO of Frontier

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47410) nubreed válasza Raymond (#47409) üzenetére


nubreed
veterán

Hoppá. :Y Ez most vagy jót jelent ED szempontjából vagy nem. Majd kiderül.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47411) Leslie33


Leslie33
csendes tag

Amikor felfedezés közben új rendszerbe érkezek és szkennelem a bolygókat, akkor lehet tudni mennyivel több kreditet kapok érte, ha egyesével DSS-el is szondázom őket? Mert ez sokkal időigényesebb és lehet nem is éri meg szöszmötölni vele. Akár 8-10 rendszert tudok szkennelni annyi idő alatt, mint DSS-el egy 10 bolygós rendszert egyesével. Vagy válogassak a bolygófélék között?
Köszi!

Az igazság odaát van...

(#47412) csigi válasza Leslie33 (#47411) üzenetére


csigi
addikt

Itt egy jó kis térkép duvi -tól, mibe mennyi kredit van.

nofene

(#47413) 42861 válasza csigi (#47412) üzenetére


42861
senior tag

A kép jó, de az árak már nagyon elavultak. Ez az aktuális: [link]

Röviden a lényeg, earth like, water world, és a terraformálható high metal content bolygókat érdemes minden létező módon szkennelni.

[ Szerkesztve ]

(#47414) Leslie33


Leslie33
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :R
Így már mindjárt más! Ezek szerint nagyon is érdemes időt szánni a megfelelő bolygók szondázására is.

Az igazság odaát van...

(#47415) csigi válasza 42861 (#47413) üzenetére


csigi
addikt

Pardn! Jól felmentek az árak, biztos ezért lettem nemrég Elite I felfedezésből...
Köszi!

nofene

(#47416) Leslie33


Leslie33
csendes tag

Üdv Parancsnokok!
1000 fényévnél nagyobb utazásokat nem lehet kalkulálni? Vagy ez csak beállítás kérdése?

Az igazság odaát van...

(#47417) 42861 válasza Leslie33 (#47416) üzenetére


42861
senior tag

Szia. Igen, beállítás. Fastest Routes opció legyen bepöttyözve. Ilyenkor 20k fényév a max. ami tervezhető.

(#47418) nubreed


nubreed
veterán

Elnézést az offért, de szerintem ez sokaknak tetszeni fog:
[Artemis I: We Are Ready]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47419) Leslie33 válasza nubreed (#47418) üzenetére


Leslie33
csendes tag

OK! Köszi a választ!
Így meg akkor a maximális ugrásokat hajtja végre és kimarad egy csomó rendszer. Na mindegy, így legalább látványosabb az előre haladás. Van még bőven felfedezni való a galaxisunkban. :)

Az igazság odaát van...

(#47420) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Azt hogyan lehet megoldani, hogy ne akarjon 5000 vonalat húzgálni a térképen minden alkalommal (jelölve, hogy az aktuális rendszerből hova tudok ugrani)?

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47421) [HUN]NIMROD válasza VikMorroHun (#47420) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Ez engem is nagyon érdekelne, de azt hiszem ez (is) egy olyan funkció, ami régen működött (mármint hogy ki lehetett kapcsolni a vonalakat), most meg jó ideje már nem is létezik.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47422) privateer2


privateer2
csendes tag


Galnet hírek: 3308. szeptember 01.
A Birodalom megváltoztatja anti-Xeno stratégiáját.

Arissa Lavigny-Duval császár a HIP 22460 csatája óta először tett nyilvános bejelentést.

A szenátus előtt tartott beszédében...
Továbbiak a podcastben. [link]

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

(#47423) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Az (egyik?) aktuális elbszás a frissítésben ha jól látom: a FC-emen nem tudok kiszállni gyalogos módba, azt írja hogy túl nagy a gravitáció és le van tiltva a menüpont :C
Vagy valamit benézek? Nem hiszem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47424) [HUN]NIMROD válasza [HUN]NIMROD (#47423) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Most látom, hogy ez a hiba régi, de a megoldása egyszerű: lent a dokkban nem működik a Disembark, de ha fellifteztetjük a hajót a fedélzetre, ott már igen... :F És ezt ~fél év alatt nem sikerült megoldani, sőt az én esetem mutatja, hogy csak egyre többen futnak bele.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47425) buke


buke
tag

Egy elég zavaró játék lefagyás jelentkezik a fegyver bolti fegyver vásárlás + saját fegyver menüben való lépegetésénél, csere-bere stb -nél.
Az új frissítés a Horizons 4.0 óta van. Tehát akkor csak játszom és nem fejlesztek ? Oké ! :C Talán a hajóban, taxiban lehet még nem fagy most nézem.....KÉSZ LEFAGY ÍGY IS :W

[ Szerkesztve ]

(#47426) duvi válasza buke (#47425) üzenetére


duvi
nagyúr

Tudnak a hibáról és keresik a megoldást:

(#47427) buke válasza duvi (#47426) üzenetére


buke
tag

Egy másfél órás upgrade után rendbejött, na hát ez gyors volt. Köszönjük ! :K

(#47428) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

"...hogy a Tesla és Elon Musk kommunikációjából az elmúlt években arra lehetett következtetni, hogy az FSD megjelenése néhány hónapra, vagy legfeljebb 1-2 évre van" - hm, Frame Shift Drive? :))

Végül is egy kocsit már sikerült Nap körüli pályára állítani...

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47429) privateer2


privateer2
csendes tag

Kicsit felrázom a fórumot egy friss galnet podcasttel.

[Galnet hírek 3308. október 7. Azimuth: Segíthetünk a D-2-n.]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

(#47430) Leslie33


Leslie33
csendes tag

A Horizons 4.0-ban egyszerűen nem találom meg a bolygófelszínen a biológiai jeleket, csak a geológiai képződményeket. Valamit rosszul csinálok?

Az igazság odaát van...

(#47431) Snoke válasza Leslie33 (#47430) üzenetére


Snoke
tag

Odyban sincsenek meg. Próbáld a régi horiban, a 3.8-ban, csak ott láthatóak. Fdev majd megjavítja úgy 6-8 éven belül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47432) csigi válasza Snoke (#47431) üzenetére


csigi
addikt

A radar megfelelő üzemmódjában világoskék szerű foltokkal mutatja a geo/bio helyeket a felszínen. És ezek kiválaszthatóak, konkrétan melyik élőlényre vagy kiváncsi.

nofene

(#47433) Leslie33


Leslie33
csendes tag

Igen, ezt bolygószkennelés után látom is. Váltogatva a radar üzemmódot, mutatja a világoskék helyeket. Leereszkedek egy ilyen "foltra" és 40-60 méter magasan repülök 40-50 km/h-val, de nem látok csak geológiai képződményeket. Ha megállok, akkor többet is kirajzol a felszínen, de csak geo...

Az igazság odaát van...

(#47434) csigi válasza Leslie33 (#47433) üzenetére


csigi
addikt

Van ami már messzebbről, magasabbról is látszik a színe, mérete miatt.
De pl. a fűszerű kicsi, vékony növények inkább csak tizenméter magasról.
Repülni kell, keresgélni kell. Pár óra után meglesz minden. :K

nofene

(#47435) Snoke válasza csigi (#47434) üzenetére


Snoke
tag

Nem vagy kisegítve ezekkel a foltokkal, ha mondjuk a kristály erdőket keresed. Hori 3.8-ban egy konkrét pontként mutatja a helyüket, nem egy plecsniként, azt keresgéljed fél órát.

(#47436) csigi válasza Snoke (#47435) üzenetére


csigi
addikt

Igaz, néha mindenhol van susnya, néha sokat kell keresgélni.
Talán ezért(is) nem untuk még meg ezt a játékot...

nofene

(#47437) Snoke válasza csigi (#47436) üzenetére


Snoke
tag

A kristályerdő egy teljesen egyedi hely G5 mati farmolásra. Ha neked az okoz örömöt, hogy keresgéled napokig, amit mások 1 óra alatt összeszednek, akkor hajrá. Ettől még igaz, hogy a hori 3.8 és a 4.0 valamit az ody másképp vagy egyáltalán nem ugyanazt mutatják.

(#47438) Deaxus


Deaxus
tag

Sziasztok
Kis segítséget kérnék:
Megvettem az Anacondára ezt a pulse white festést,de valamiért nem tudom felrakni rá.Ugye ez az,amelyik világít magában is.
Már az is furcsa volt,hogy közvetlenül a Liveryben nem tudtam megvenni,hanem csak az extráknál,de akkor még nem aggódtam. :)

(#47439) duvi válasza Deaxus (#47438) üzenetére


duvi
nagyúr

Logolj ki és vissza!

(#47440) Deaxus válasza duvi (#47439) üzenetére


Deaxus
tag

Nem segített.
Ezen kívül a twich droppokat sem kapom meg,pedig az is működött régen.Valamiért azok sem mennek át az Elite twiches oldalára,hogy átvegyem őket.

(#47441) Snoke válasza Deaxus (#47440) üzenetére


Snoke
tag

Újabban már nem kell a tviccses oldalon is igényelni, ha stream nézés közben megkapod, akkor egyből az accodon vannak. Nálam legalább is így működnek mostanában.

(#47442) Deaxus válasza Snoke (#47441) üzenetére


Deaxus
tag

Megoldódott,köszi.
A lila twiches festéseket meg feliratokat igényelni kellett még,de a többit adja automatikusan.Plusz még az is kevert,hogy bizonyos festéseket mindenhova fel lehet tenni,másokat meg csak specifikusan.

(#47443) Leslie33


Leslie33
csendes tag

Tegnap este az én hülyeségem és tudatlanságom miatt, 10000 fényévre SOL-tól a semmi közepén elfogyott az üzemanyagom az ASP Exploreremből. Eddig az ugrások közben az üzemanyagkészlet vége felé, mindig olyan csillag jött, ahol tankolhattam. Gondoltam így tervezi az utat a computer. Hát nem...Eddig is csak szerencsém volt, hozzá teszem hónapok óta. Több hónap felfedezési adataival a fedélzeten kétségbe estem, hogy akkor ennek annyi. Aztán rákerestem a problémámra és megtaláltam a Fuel Rats csoportot és azonnal segítettek. CMDR RAVENOV jelentkezett és elmondta mit kell tennem. Rendszerek lekacsolása, barátként megkeresés stb.. Azt írta, 50 ugrás és szűk egy óra múlva ott is volt az Anaconda-jával, mint egy kozmikus Sárga Angyal és kisegített. Majd segített beállítani a galaxy map-ot, hogy legközelebb ne legyen ilyen problémám. Bocs, ha hosszú voltam, de nagyon hálás vagyok nekik és személy szerint CMDR RAVENOV-nak. :R Ha más is így járna, nyugodtan forduljatok hozzájuk.

Az igazság odaát van...

(#47444) duvi válasza Leslie33 (#47443) üzenetére


duvi
nagyúr

Jó, hogy időben rájuk találtál :K Rengetegen köszönhetik nekik a megmenekülésüket.

(#47445) Leslie33


Leslie33
csendes tag

Milyen messziről jöhetett segíteni, ha 50 ugrásra volt tőlem? Egy jól megtuningolt Anaconda ugrik vagy 70-80 fényévet?

Az igazság odaát van...

(#47446) Snoke válasza Leslie33 (#47445) üzenetére


Snoke
tag

78 LY volt a max, mit én láttam. Aztán lehet húzott még rajta tovább is valaki. Enyém 74-et tud.

(#47447) buke válasza Leslie33 (#47443) üzenetére


buke
tag

Leslie33: Szia, engem érdekelne hogyan kell beállítani a mapot az utazáshoz, hogy kevésbé forduljon elő ilyesmi. Előre is köszönöm a leírást ! :R

[ Szerkesztve ]

(#47448) Snoke válasza buke (#47447) üzenetére


Snoke
tag

Leszűkíted a csillagokat, O, B, A, F, G, K, M tipusúakra, hogy csak ilyen rendszerekbe tervezzen a "GPS". Így csak akkor visz nem tankolható csillag rendszerébe az úton, ha az ugrótáv miatt máshogy nem tudnál eljutni a célhoz.

(#47449) buke válasza Snoke (#47448) üzenetére


buke
tag

Snoke: Köszi valahogy így csinálom én is,de mindig be kell állítani különben az összes csillag szerepel a repertoárjában. Szerintem ez nem működik normálisan, vagy tk. mindig figyelni kell milyen csillaghoz ugrunk ; nincs automatizmus ?

(#47450) Leslie33 válasza buke (#47447) üzenetére


Leslie33
csendes tag

Szia! Ahogy azt Snoke is leírta. Csatolok egy képet a chatről, amit RAVENOV írt, amikor már feltankolt. Írtam neki, hogy magyar vagyok és nem erősségem az angol és főleg fordítóval próbálok kommunikálni. Erre ő fordított magyarra és úgy küldte el az instrukciókat. Nagyon segítőkész volt. :)

[ Szerkesztve ]

Az igazság odaát van...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.