Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, az Alzán meg lehet venni most és kérdezném, hogy az összes kieget tartalmazza csak az Odessy-t nem? Nem játszottam még vele, csak anno 30 éve az elődökkel és érdekelne. Egyébként klánok, korpok is vannak?

(#46502) Sztyepadzso válasza [HUN]NIMROD (#46499) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Na, megnéztem, nekem nincs ott ship controls. De nincs Odyssey, lehet hogy neked van, és emiatt más.

Mindenesetre újfent ezer köszönet nektek!
:R :R :R :R :R

(#46503) [HUN]NIMROD válasza helgi (#46501) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Igen, minden korábbit egyesítettek az alapba, egyedül a legújabb (Ody) van külön.

Sztyepadzso: szívesen, és akkor így pontos ahogy írod, ezek szerint Ody nélkül maradt a korábbi menüszerkezet (azóta nem néztem).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46504) Leslie33 válasza helgi (#46501) üzenetére


Leslie33
csendes tag

Szia!
Én is most kezdtem bele a játékba augusztus végén. A Code Guru oldalról vásároltam meg az ED-t, nem volt 2 ezer forint. Most is ennyi még.
Egyelőre gyűjtögetem a kreditet, próbálgatom a hajókat és a fejlesztéseket, próbálom a beállításokat magamra szabni. Az online játékba még nem mertem bemenni, csak a solo játékkal próbálkozom.
Csak ajánlani tudom, nagyon szép a látványvilág.

Az igazság odaát van...

(#46505) Deaxus


Deaxus
tag

Csak megvettem az Odyt.Mondjuk sikerült hozzájutnom 8100ft-ért,így már nem húztam annyira a számat. :)
Első benyomásra tetszik.A grafika jobb lett,az űrcsaták látványosabbak.Mondjuk az aszteroidamezőben sötétben,most tényleg rohadt sötét van.Az éjjellátó nélkül simán nekimennék a köveknek.De talán így reálisabb.
Az állomásokon a menürendszert szokni kell még,mondjuk nekem tetszett a régi is,de ez is látványosabb lett.
Kipróbáltam egy kalózvezér vadászatos küldetést.4 millát fizetett volna,ha megcsinálom.Régebben az ilyeneket simán lenyomtam,mert általában egy anaconda volt az áldozat.Hát most négyen vártak(igaz nem kondával)úgyhogy dobni kellett a küldit.Vége van a könnyű pénzszerzésnek.
Nade most jönnek a kérdések.
Összességében mit érdemes csinálni az új kiegben?Mi éri meg legjobban a ráfordított idő/credit arányában?
Ezeket a földi küldetéseket csak úgy tudom felvenni,ha kiszállok a hajóból,és végigkérdezem a népeket a bárban?
Van ez az Apex.Ez ha jól értelmezem(nagyon gány az angolom) valami taxi társaság,ami az adott rendszerben fuvarozgat?Van értelme használni?

(#46506) [HUN]NIMROD válasza Deaxus (#46505) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nos, ha csak az idő/cr arány számítana, akkor nem kellene az Ody, mert még mindig a bányászat a legnagyobb pénzfarm. Gondolom nem ezért vetted, tehát csináld azt ami jólesik ;) de nagy kaszára ne számíts egyik tevékenységgel sem.

Ha az NPC-knél veszel fel küldit, lehet alkudozni, ami szövetséges szintnél sokat számít materialok esetében, mert 5-ről akár 10-re is felmegy, ami az igazán ritka összetevőknél óriási segítség. Terminálon viszont az az előny, hogy lehet szűrni, és sok van a listában (5+ frakció és nagy forgalom esetén).

Apex: rendszerek között is működik, nem érdemes használni (lassú, korlátozott célpontok), csakhogy néha rá vagyunk kényszerítve.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46507) [HUN]NIMROD válasza Deaxus (#46505) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Kieg.: most hogy újraolvastam, rájöttem hogy csak a lényeget nem emeltem ki: igen, MUSZÁJ kiszállni a hajóból és elcaplatni a "közösségi tér"-be, mert a terminál is ott van, és a hajóban csak a régi küldetéseket listázza.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46508) gabranek válasza [HUN]NIMROD (#46507) üzenetére


gabranek
aktív tag

Egy élmény gyalogolni amikor leszálltál a Corvette-el és a bázis bejárat a hajó segge mögött van. Ilyenkor kapásból szállok is vissza a hajóba, futkározzon az akinek három anyja van és ebből kettőt személyesen ismer.

A világításról: számomra a legzavaróbb, hogy harc előtt mindig be kell kapcsolnom a night visiont, mert a nélkül képtelenség látni az ellenfelet. És ez sajnos nagyon sokat ront a látványon...a horizonban ilyen gondom nem volt (az a baj hiába megyek vissza a horiba, a fényeket ott is elszúrták a kieggel).
Közben ha bemegyek a jégaszteroidák közé, kb kiég a szemem.

田中れいな

(#46509) Deaxus válasza [HUN]NIMROD (#46506) üzenetére


Deaxus
tag

Köszi.

Próbálgatom,de eddig nem sok jót adott ez a földi küldetéssor.Nagyon ki kell tapasztalom,mit és hogyan érdemes,mert ha elsőre nem sikerül,nincs load opció.
Kétszer próbáltam fosztogatókat levadászni,de bebuktam mindkétszer.Másodszorra már majdnem levadásztam az összeset,erre jött egy másik banda,és harc közben kifogyott az energia a ruhámból.
Az idegesítő ilyenkor,hogy visszatesz a hajóra,és mehetek vissza az űrkikötőbe,az újabb küldetésért,mert ez bukta.

(#46510) csigi válasza Deaxus (#46509) üzenetére


csigi
addikt

Az srv tornyából könnyebb a vadászat.
Én a nagyját így szedem le, messziről. Az utolsó 1,2,3 darabért, amelyik nem mozdul, már kiszállok.

nofene

(#46511) helgi


helgi
aktív tag

Mi lehet a különbség a három verzió között?
[link]

(#46512) Submarine válasza helgi (#46511) üzenetére


Submarine
senior tag

(#46513) helgi válasza Submarine (#46512) üzenetére


helgi
aktív tag

Kösz, sajnos kitérés nem volt arra illetően, hogy mi a különbség a linkben szereplő három változat között. (Worldwide, Európai ill. Commander Deluxe Edition és a három ár.)

(#46514) Submarine válasza helgi (#46513) üzenetére


Submarine
senior tag

Kérdezz rá a webshopnál.

(#46515) duvi válasza helgi (#46511) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezekből egyik se tartalmazza az utolsó DLC-t (Odyssey). Mivel időközben ingyenessé vált a Horizons DLC, ezért automatikusan jár az alapjátékhoz. A Commander Deluxe Edition bónusz hajófestéseket ad, de szerintem nem éri meg az árát. Festéseket bármikor tudsz venni az online storeban. Egyébként ha már vásárolsz, akkor ne a szürke kulcsboltokból vedd, hanem a hivatalos kereskedőktől! Főleg, hogy ott is megkapod ennyiért, vagy még olcsóbban ;)
Hivatalos kereskedőnél most itt a legolcsóbb az alapjáték: GamersGate
Az itt látható 2.193 Ft-os árból még lejön 11%, ha használod az ISTHEREANYDEAL kódot.

[ Szerkesztve ]

(#46516) Deaxus válasza csigi (#46510) üzenetére


Deaxus
tag

Ezt a technikát kezdtem el én is alkalmazni.Most már elég jól megy a dolog.
Viszont a különféle cuccosok beszerzése elég nehezen megy.Nem is nehezen,inkább hosszadalmasan.
Nem vagyok holmi tolvaj,aki belopódzik és kilopkodja a cuccosokat a szekrényekből,én lelövök mindenkit,bevárom az erősítéseket,azokat is lelövöm,kirámolok mindent,és a végén leállítom a generátort is(a poweres cumóért). Ez mennyivel becsületesebb.Ugye? :D
Ez így sokkal hosszabb idő,de nekem így tetszik.
Elsőre mérges voltam,hogy nem lehet minden cuccoshoz csereberével hozzájutni,de végül is így korrektebb,meg növeli is a játékidőt.
Most az első mérnökhöz próbálom összeszedni az 5 "pusht". Kellene a nagyobb hátizsák.A következő meg az éjjellátó lesz,mert bizonyos helyeken nagyon hiányzik.
Meglepett, hogy kipucoltam két helyet,és ezzel meg is lett a 400 ARX-os heti kvóta.Gondolom ezen később változtatnak.
Azt melyik gombbal tudom elérni,hogy eltegyem a kezemben lévő dolgokat?Erre még nem jöttem rá.

(#46517) [HUN]NIMROD válasza Deaxus (#46516) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

On foot controls > Holster Weapon
Ez elteszi a szerszámokat is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46518) helgi


helgi
aktív tag

Köszönöm a segítséget és a hivatalos linket, kódot. Egyébként steamet ill. online letöltést kihagyva, van e értelme megvenni? Vagy egyáltalán lehet e kapni?

(#46519) [HUN]NIMROD válasza helgi (#46518) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Úgy érted "dobozosan", DVD-n vagy ilyesmi? Volt valami korábban, de nem hiszem hogy még mindig van, és semmi értelme, mert annyi patch van + kell a folyamatos kapcsolat a játékhoz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46520) duvi válasza helgi (#46518) üzenetére


duvi
nagyúr

A Frontier storeban tudsz venni saját kliensű verziókat, amikhez nem kell a steam. Ez annyival jobb, hogy nem kavar be a steam kliens frissítéseknél, vagy nagy ritkán csak azért mert olyanja van. Egyébként a steames kliens is ezt hívja meg a háttérben, indításnál.

(#46521) csigi


csigi
addikt

Minap nem bírtam kiszállni a hajóból/srv-ből, mert túl nagy volt a gravitáció. Konkrétan 3,35G.
Persze jogos, összecsuklanék és nem bírnék visszamászni... :DDD
Tudja valaki hol a határ, ami alatt engedi a játék a gyaloglást?

nofene

(#46522) helgi


helgi
aktív tag

Köszi az infókat. Már csak azt kell eldönteni, hogy a dvd-s ér e 3x többet.. Egyébként tegnap kétszer akartam megvenni a gamersgate-ről és nem sikerült, nem értem. Lehet a net sza.akodott. Ma még megnézem. Örülnék egy független verziónak, amit akkor használok amikor én akarok, 3x annyiért lehet nem szórakozok vele.. bár sallangokat nem szívesen telepítgetek a gépre..ala steam, stb.

(#46523) Raymond válasza helgi (#46522) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs ertelme a DVD-s verzionak mert ez egy online jatek. Nincs olyan hogy "akkor használok amikor én akarok", internet nelkul nem megy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46524) duvi válasza helgi (#46522) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem a DVD kiadás csak gyűjtőknek ajánlott. A Frontieres verziónak már több értelmét látom (még a magasabb ár ellenére is), mivel ezzel van a legkevesebb probléma. Nekem is az összes accom frontieres klienset használ. Sajnos a Frontier nagyon megbonyolította a steames kliens használatát/összekapcsolását és sokaknak volt már problémája a beaktiválással és frissítésekkel. Ha jól vettem ki a szavaidból, akkor nem ragaszkodsz a steamhez, ezért kezdésnek ezt a frontieres verziót javaslom megvételre, amennyiben belefér a büdzsédbe, ez a kb. 8.500 Ft-os ár. Ha nem, akkor marad a steames verzió. Az Odyssey DLC-re baromira ráérsz még, mert ennek nagyon elkapkodták a kiadását és jelenleg is zajlik az optimalizálása és javítása!

(#46525) [HUN]NIMROD válasza helgi (#46522) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

+ olyannyira online a játék, hogy nincs olyan hogy "na most le-pause-olom egy kicsit", sőt bizonyos helyzetekben szabályosan még ki se tudsz lépni belőle, várni kell X másodpercet, mire elenged.
Ez azért ne tántorítson el, csak azért írtam a többieket kiegészítve, mert úgy látom a kérdéseidből, eddig hagyományos/klasszikus offline stílusúnak hitted, na hát nagyon nem az.

csigi: https://elite-dangerous.fandom.com/wiki/On_Foot
Azt írja 2.7, lásd: "Restrictions"

#46526 helgi: erre írtam itt: #46519 hogy a sok javítás miatt még ez sem igaz. Meglepődnék, ha állandóan újranyomnák a lemezeket az aktuális legfrissebb tartalommal, inkább az van hogy van egy nagy adag 7 éves ősi állapotú DVD, és amikor először frissítesz, gyakorlatikag full felülírja a legújabb soktíz gigás tartalommal.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46526) helgi


helgi
aktív tag

Raymond, így van, ez egy online játék és nyilván kell hozzá aktív kapcsolat.Viszont feltelepíteni lehet nem online is..
Duvi, ezt a linket akartad inkább mutatni frontieres verziónak? Nem ragaszkodom a steamhez, szerintem néhol még fejleszteni kéne rajta, akkor talán..

(#46527) Raymond válasza helgi (#46526) üzenetére


Raymond
félisten

Fel lehet telepiteni DVD-rol is csak annak megint nincs ertelme mert az elso dolog amit a kliens csinal a jatek inditasa elott egy tobb tiz GB update letoltese es telepitese mert a par eves file-ok a DVD-rol mar nem jok. Tehat a DVD-rol telepites csak idopocsekolas.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46528) duvi válasza helgi (#46526) üzenetére


duvi
nagyúr

Sorry, rossz tabról másoltam a linket! :D Itt a helyes link a Frontier storeból. Ez az alapjáték, ami az Odysseyen kívül tartalmazza az összes DLC-t.

(#46529) helgi válasza [HUN]NIMROD (#46525) üzenetére


helgi
aktív tag

Inkább Eve Online szerűnek gondolnám.

(#46530) Raymond válasza helgi (#46529) üzenetére


Raymond
félisten

Nagyon nem az.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46531) helgi


helgi
aktív tag

Igen, látom. Lehetne egy olyan kérdésem, hogy Steam-nál, ki lehet e választani a célkönyvtárat? (Másik partíció, etc).

(#46532) pcnet válasza helgi (#46531) üzenetére


pcnet
addikt

Igen, ki lehet.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#46533) Submarine válasza helgi (#46531) üzenetére


Submarine
senior tag

Igen, lehetne. Mármint ilyen kérdésed.
;]
Nem tudtam kihagyni, bocs.
:P
Konkrétan nem emlékszem ennél a játéknál, de a steam engedi, hogy oda telepíts ahova akarsz, tehát szvsz nem a játéktól függ.
Alapból a Steam mappában itt a helye, mint minden másnak is:
XYZ\Steam\steamapps\common\Elite Dangerous

(#46534) helgi


helgi
aktív tag

:) Jóvan, értem én, majd írok én is valamit mindjárt :). Viszont akkor elég lehet a steam-es változat is, harmad annyiért és kész.

(#46535) csigi válasza [HUN]NIMROD (#46525) üzenetére


csigi
addikt

Aha, 2,7G... köszi! :R
Meg látom 700Kelvin fölött sem szökdécselünk.

nofene

(#46536) buke


buke
tag

Sziasztok! Explorer hajó hull és shield mérnökölésénél, ha figyelembe veszem azt a tényt, hogy szinte állandó felszín közeli manőverezésnél nagy az ütközés veszélye, jár-e kiemelt hátránnyal a kinetikai opció választása ? ( a hullnál és a shieldnél is van ilyen) A hajó csak bolygó felszín pásztázásra lenne használva fajok keresése kapcsán. Nézegettem 1-2 fittet ,de leginkább a heavy duty-t használják lightw. alloys-nál. Nyilván ezek régebbiek, nem számolnak a gyakoribb felszín közelséggel az új exobiosz miatt.
Arra is gondoltam, miért legyen könnyű a hull ( alap lightweight alloy) amikor fontosabb a kockázatos,de gyorsabb keresés miatt a masszív hajótest, persze így meg nem tudok nagyot ugrani majd. :F

(#46537) [HUN]NIMROD válasza buke (#46536) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Egyértelmű hogy rá kell gyúrni a minél erősebb hajótestre és pajzsra, ha az életkeresés a cél. Nem lesz jó az alap kaszni, mert az a legérzékenyebb az ütközésekre, amit semmilyen mérnöki fejlesztéssel nem lehet javítani. A kinetikus fejlesztés CSAK a lövedékekkel szemben erősíti, az ütközésnél ez sem számít! Egyszerűen rá kell tenni a military változatot.
Diamondback Explorerem a lehető legnagyobb prismatic pajzs + military grade composite + 4 db shield boosterrel is 59 fényévet ugrik, úgyhogy semmi panasz nem lehet. Ez garantálja hogy nem nagyon tudom olyan durván odaverni a felszínhez, hogy a pajzs ne bírná ki, eddigi legnagyobb bénázásomnál is 80-valahány%-ra ment csak le. A hull csak akkor sérül, amikor túl gyorsan lépnék be glide-ba, ez nem tudom ütközésnek számít-e, mindenesetre elég sokszor megtörténik, mert érthetetlen hogy mikor veszi túl gyorsnak. Néha én gondolom hogy na most tuti kivág mert olyan gyors vagyok, erre simán átmegy glide-ba, máskor meg azt hiszem minden rendben van mert alig vánszorgok, erre kiesik. A majdnem egy hónapja tartó második exobio utamon most vagyok emiatt 87%-on.
Azért sem számít az ugrótáv, mert itt nem cél a nagy táv megtétele, lazán el lehet bóklászni eco útvonaltervezéssel, ugyanannyi potenciális helyszín fog elénk kerülni.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46538) buke válasza [HUN]NIMROD (#46537) üzenetére


buke
tag

Köszi, sokat segítettél !

(#46539) [HUN]NIMROD válasza buke (#46538) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nagyon szívesen.
Ha már, mondok pár tippet, amit a gyakorlat hozott, előbb-utóbb mindenki rájönne, de így gyorsabb:
-Artemis ruha 5-ös szinten ezekkel a fejlesztésekkel biztosítja a leginkább kockázatmentes és gyors munkát: ugrás+, futás+, energiakapacitás+, takarékosabb eszköz-energiahasználat.
-Útvonaltervezésnél ki kell szűrni mindent ami M vagy az alatti típus. Az M határeset, én mégis kihagyom, mert bár itt is lehetnek dolgok, de csak nagyon ritkán.
-Ha vannak értékes (terraformálható, ammónia, vizes, földszerű) bolygók, amikre nem lehet leszállni, nyilán nem hagyjuk térképezetlenül, de amikor kilőttük rájuk az összes szondát, nem kell megvárni amíg célba érnek, máris lehet menni a köv. égitesthez. Ha ez volt az utolsó itt, akkor hiperugrás előtt azért meg kell várni az eredményt, de tölteni akkor is lehet, utána csak ráfordulás és gáz.
-Mivel a csillag felől megyünk, legtöbbször a teljes világos oldalhoz érkezünk, de ha néha mégsem onnan közelítünk, akkor is át kell menni oda, mert sötétben iszonyat nehéz meglátni bármit.
-Az esetek 60+%-ában két faj lesz, baci és egy másik (fonticulua v. stratum v. tussock stb) teljes átfedésben. Ilyenkor is és néhány kivételtől eltekintve mindig egy síkságot kell kinézni ami az egyik fajjal teljesen be van terítve, a combat és az analysis mód váltogatásával orbital cruise-ban. Amikor egy fajból a 3. mintánál tartunk, érdemes addig repülni a felszín felett, amíg olyan helyre nem érünk, ahol egymáshoz közel van egy ebből is és egy másik növényből is. Így egy leszállással megvan két minta is.
-SRV csak nagyon ritkán kell (ha sok faj van egy sík területen), gyorsabb a hajóval odébb libbenni.
-A fű (tussock) nem nagyon látszik a magasból, de ahol a színezés jelölte, szinte mindenhol van, és gyalog is meg lehet csinálni a 3 mintát.
-Ha több területen oszlanak meg a fajok, legjobb a határvonal mellett haladni az egyik oldalon, és amikor megvan mind, egy 90 fokos fordulóval át lehet menni a másik zónába, ezzel elkerülhető a második megközelítés (néha úgyis muszáj lesz).
-A fungoidák szinte csak a hegyekben élnek, nagyon ritkán láttam máshol. Nem tudom megérik-e a ráfordított időt, én azért nem szoktam kihagyni őket.
-Ha tehetjük, érdemes leszállás előtt jóval átváltani a következő célpontra, és a bolygónak azon a részén ereszkedni, amelyik a lehető legközelebb esik arra (de még világos). Így amikor végeztünk a felszínen, egyből mehet a FSD, vagy legalábbis kevesebbet kell kerülni hogy indítani lehessen.
-Nem tudok nyilatkozni a nem légkörös helyekről, mert úgy tapasztaltam, hogy sokkal több ilyen helyen nincs semmi, ezért teljesen kihagyom őket, a fentiek mind légkörösekre vonatkoznak.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46540) Boka1984


Boka1984
friss újonc

Sziasztok!
Bedobok egy olyan kérdést amit általában nem szoktak szeretni, de hátha van egy vállalkozó szellem a csapatban :)
Teljes mértékben új vagyok az Elite világában. Igazából nem tudom miért és hogyan, de eddig elkerült.
Most megvásároltam és tömérdek hozzászólás és fórum olvasgatás után talán jobban össze vagyok keveredve mint előtte.

Szóval a kérésem/kérdésem az lenne (bár tudom gyakorlatilag lehetetlent kétek), hogy milyen irányt vegyek, mikre kell feltétlen odafigyelni, mit ajánlanátok egy teljesen amatőrnek?

Köszi ha van bátor jelentkező :)

(#46541) duvi válasza Boka1984 (#46540) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia,
Szerintem pont ebben lehet a segítségedre az összefoglaló Hasznos Tippek Kezdőknek szekciója. Ettől függetlenül szívesen segítünk a felmerülő kérdésekben is.

(#46542) Boka1984 válasza duvi (#46541) üzenetére


Boka1984
friss újonc

Aaa nagyon köszi. Ilyesmire gondoltam

(#46543) [HUN]NIMROD válasza Boka1984 (#46540) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Amióta van kezdő zóna, a legfontosabb tanács az hogy véletlenül ne hagyd el :) Ha egyszer is dokkolsz egy olyan állomáson ami kívül esik ezen a pár rendszerből álló területen, akkor többé nem térhetsz vissza oda.
Itt elég jól megtanítják az alapvető dolgokat küldetésekkel, tevékenységekkel kapcsolatban, mert eléggé korlátozottak a lehetőségek - nem nagyon lehet mellényúlni -, de nem is árt bevésni ezeket, meg pl a dokkolást, en bloc a repülést, a hajó kezelését, mielőtt kilépsz a rendes játéktérbe.
Ha ez azóta mégis sikerült, az sem tragédia, csak akkor óvatosabban kell akciózni.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46544) Peppo válasza Boka1984 (#46540) üzenetére


Peppo
őstag

Ahogy már írták, a segédlet tényleg hasznos, ill. ha a kezdő zónában maradsz, az is jó ötlet. Direkt ezért hozták létre, hogy a teljesen kezdőknek nyugis övezetet biztosítsanak. Még hozzátenném, hogy eleinte javasolt a solo mód, hogy legalább a többi játékos ne köthessen beléd, aztán ha úgy érzed, mehet az open is.

A játék irányítása nem egyszerű, millió gomb és kezelőszerv van, amelyeket meg kell majd tanulni. Ebben segít a tutorial is. Ehhez képest a bázisokon/menüben történő navigálás már egyszerűbb, de ehhez is idő kell.

Eleinte szerintem érdemes néhány egyszerű küldetést elvállalni, leginkább a courier job-okat tudom ajánlani, mert ezzel egyrészt gyakorlod a menüt, az egyes csillagrendszerek és állomások közötti közlekedést, és még egy kis pénzt is kereshetsz velük, amelyekből vagy nagyobb hajót vehetsz, vagy a kezdő Sidewindert pakolhatod fel jobb modulokkal. Ez felfogható a tutorial első részének. :D

Aztán majd jön a második felvonás, a mérnökök felkeresése, ami már hosszabb, és némi tapasztalatot igényel, szóval ez még odébb van. Ez kicsit mélyebben megmutatja majd a játék lehetőségeit, és a leggyakrabban folytatott tevékenységeket (szállítás, felfedezés, bányászat, harc, stb.) De ez még ráér. Egyelőre tudd kezelni a játékot és a hajódat, minden egyéb csak utána!

(#46545) helgi


helgi
aktív tag

Nos, sikerült megvennem, (codeguru), és már húzza is lefelé. Köszönöm mindenki segítségét.

(#46546) nTom


nTom
aktív tag

kezdő játékosok: kérjetek belépést a privát grúpba, és használjátok a discord csatornát is. Nem annyira unalmas mint itt

ha már PG, Duvi légyszi :
FOGLALT NÉV
ISMERETLEN NÉV
MAZSOLA

[ Szerkesztve ]

(#46547) duvi válasza nTom (#46546) üzenetére


duvi
nagyúr

FOGLALT NÉV jóváhagyva, a másik kettőnek kiküldve a meghívó.
Mi a Discordos nicked?

[ Szerkesztve ]

(#46548) nTom válasza duvi (#46547) üzenetére


nTom
aktív tag

Suomarte

(#46549) duvi válasza nTom (#46548) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi. Minden rendben :K

[ Szerkesztve ]

(#46550) fejesg2


fejesg2
aktív tag

Tiszteletem pilóták!
Folyamatosan olvasva a fórumot kérdeznélek titeket, hogy ha csak solo módban játszom az Elite-t, szerintetek van értelme megvenni az Odyssey dlc-t? Az eddig olvasottak alapján nem nagyon láttam értelmét, de ti hátha tudtok érvelni mellette. Előre is köszönöm szépen a véleményeket. :R

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.