Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) duvi válasza Submarine (#46099) üzenetére


duvi
nagyúr

A megfizethető kategóriából jó választás a T16000M :K Én is erre a dual joyra szavaznék, ha most kéne választanom. E mellé utólag külön is vásárolhatsz pedált, ha szükségét érzed. Ha már van tapasztalatod joyal/hotassal és eldöntötted, hogy hosszútávra tervezel, akkor lehet, hogy érdemesebb várni és gyűjteni egy profi darabra. Jelenleg ők képviselik a felső ligát: Virpil és VKB

[ Szerkesztve ]

(#46102) aerosmith válasza duvi (#46101) üzenetére


aerosmith
őstag

Virpil van itthon kb 2 embernek úgy saccolom. Annak valami embertelen beteg árazása van. :DDD

(#46103) macy válasza aerosmith (#46102) üzenetére


macy
addikt

A VKB ugyanolyan drága. Nekem egy Ravcore Javelin van, ami tök úgy néz ki mint ez, csak műanyag belül a mechanika. 18.000-ért vettem pár évvel ezelőtt. Lehet benevezek egy Virpilre, csak utána kell néznem, hogy valamelyik bázisuk tekerhető-e, mert nincs rudderem.

(#46104) duvi válasza aerosmith (#46102) üzenetére


duvi
nagyúr

Csak én több embert ismerek ED-ben, akinek Virpil setje van, és ehhez jön még kettő SC-s :DDD . A többség dual formában használja.

(#46105) kraven54 válasza macy (#46103) üzenetére


kraven54
aktív tag

Nem a bázistól függ a twist axis, hanem a grip-től. Constellation Alpha "tekerhető", illetve a WarBRD grip is.

[ Szerkesztve ]

(#46106) macy válasza kraven54 (#46105) üzenetére


macy
addikt

Köszi. Akkor maradok márkahű, a Connstellation jobban illik a Connie Andromedahoz :D
Már csak azt kell eldöntenem, hogy a Mongoose bázis megér-e 100€-val többet. Meg hogy hogy szereljem fel a cockpitre. A mostani joy egy kis széken van :D

(#46107) Hexarius


Hexarius
kezdő

Ma fog érkezni update ugye? Van esetleg valami infó arról, hogy mit fog tartalmazni?

https://www.youtube.com/c/Hexarius

(#46108) Snoke válasza Hexarius (#46107) üzenetére


Snoke
tag

Annak az update-nek már reggel meg kellett volna érkezni. Senki nem tud semmit, de állítólag olvastak olyat valahol, hogy egy héttel elhalasztották. A tartalmáról végképp nincs infó. :(

(#46109) duvi válasza Snoke (#46108) üzenetére


duvi
nagyúr

Fórumon találtam:
"As we noted on last week's Supercruise News, Update 5 is now scheduled for Thursday 1 July so we can add even more into it."

(#46110) nubreed válasza duvi (#46109) üzenetére


nubreed
veterán

Ahham, szóval tényleg elhalasztották. Csak legyen jó.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46111) Hexarius


Hexarius
kezdő

Akkor 1 hét csak. Köszönöm az infókat! Reméljük kalapálnak rajta és akkor én is visszatérek a végtelen univerzum porszemeként. :))

https://www.youtube.com/c/Hexarius

(#46112) kraven54 válasza macy (#46106) üzenetére


kraven54
aktív tag

Szerintem nem a Mongoose föleg repszim, helikopterszimhez van a toldók miatt jobb a teherbírása. Űrszimhez felesleges. Nekem a sima van és teljesen jó.

(#46113) [HUN]NIMROD válasza duvi (#46109) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Ez mekkora egy ócska duma... Méghogy addig még többet tudnak beletenni, hát én nagyon örültem volna, ha a mostanáig elkészült javításokat megkapjuk, és nem kell még egy hétig szívni azokkal a hibákkal :((
Egyébként egyre biztosabb vagyok benne, a teljesítménygondokat az okozza, hogy ez a csoda Cobra motor MINDENT, MINDIG kiszámol, mintha átlátszóak lennének a falak, de még azt is ami a hátunk mögött van! Minél nagyobb és minél részletgazdagabb egy település, annál jobban szaggat. És a lényeg, hogy ugyanolyan lassú marad, ha befordulok egy sötét sarokba! Egy jól megírt motor csak azt számolja, amit látunk, és csak extrém helyzetekben lassul be (nagy terek egyszerre sok objektummal). A LoD is lehet hibaforrás, pontosabban az is olyan mintha nem is használnák, a legtávolabbi dolgokat is ugyanolyan részletességgel dolgozza fel, mintha az orrunk előtt lenne.
Ha egy Doom Eternal lazán elfutkos nálam (meg a PS4-en stb), ennek is el kéne... Semmi többet nem nyújt látványban az Ody.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46114) nubreed válasza [HUN]NIMROD (#46113) üzenetére


nubreed
veterán

A Doom Eternal iszonyú jól van megírva, kb a hűtőgépen is elfut, egyáltalán nem kell hozzá csoda erős hardver. Az Ody meg tipikus példája a korán kiadott nagyon rosszul optimalizált, erőforrásokat feleslegesen zabáló cuccoknak. Azt már sok helyen lehozták, hogy igen ez az egyik baja az Ody alatt lévő engine -nek, hogy olyan dolgokat is számol, amiket teljesen felesleges az adott pillanatban. Ékes példája annak, hogy hogyan lehet mesterségesen erős HW követelményt támasztani, miközben a játék grafikája tényleg nem indokolja. Egy hét éves játék/engine kicsit tovább fejleszett változatáról beszélünk.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46115) miqlas válasza nubreed (#46114) üzenetére


miqlas
őstag

A SC-t próbáltátok már? ;]

42

(#46116) Snoke válasza miqlas (#46115) üzenetére


Snoke
tag

Nem megy VR-ban, szóval engem nem érdekel. :B

(#46117) duvi válasza miqlas (#46115) üzenetére


duvi
nagyúr

Persze. Rendszeresen játszok vele :K

(#46118) nubreed válasza miqlas (#46115) üzenetére


nubreed
veterán

Nem, de ahogy fejlődik lassan eljut oda, hogy megvegyem az alap 45$ -os csomagot. És az egy early access/alfa játék, az Ody meg elvileg full release. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46119) macy válasza kraven54 (#46112) üzenetére


macy
addikt

DCS és MSFS a fő profil, melettük persze Elite és SC. Toldót biztos nem fogok használni. 

Nubreed : még csak alpha-nak sem nevezném, de jó lenne ha még nyugdíj előtt kész lenne. Így 7 év után kezdek kicsit kételkedni.

(#46120) miqlas válasza nubreed (#46118) üzenetére


miqlas
őstag

... a kérdés költõi volt. Azt tudom, hogy Duvi tolja, fõleg, hogy egy SC videóban a streamer barát listáján is ott virított! :D

Csak arra utaltam, hogy az egy bugos fostenger az Ody-hoz mérve!
Állomáson pl. 4-8 fps :Y
Ûrben 7-18 fps
Bolygófelszínen már karcolja a 21-et.

Többször elõfordult velem, hogy beléptem a liftbe vagy a metróra és kis tulzással a bolygó magjáig zuhantam.

Tudom, alfa ... de ~2010 óta :W

42

(#46121) nubreed válasza macy (#46119) üzenetére


nubreed
veterán

Nem 11? :D

#43120 miqlas: akkor aszem várok még 1-2 évet. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46122) macy válasza nubreed (#46121) üzenetére


macy
addikt

Én még csak 7 éve vagyok hülye :D

(#46123) duvi


duvi
nagyúr

Hivatalos kereskedőtől Steames Odyssey 18%-os akcióban 28.85€-ért.

(#46124) nubreed


nubreed
veterán

Az fdev implementálhatná az FSR -t vagy DLSS -t a játékba, mindjárt egy csomó framrate probléma megszűnne. Nem tudunk ilyen tervekről?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46125) Snoke válasza nubreed (#46124) üzenetére


Snoke
tag

A framerate probléma attól szűnne meg, ha nem számolná ki a teljes univerzumot minden pillanatban, akkor is ha csak a cipőmet nézem.

(#46126) nubreed válasza Snoke (#46125) üzenetére


nubreed
veterán

Tudom, de ez egy plusz jófejség lehetne a részükről. Egy csomó játékba jön a DLSS...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46127) Snoke válasza nubreed (#46126) üzenetére


Snoke
tag

Jófejség FDEV-től? Bárcsak igazad lenne! Irigylem az optimizmusod (vagy naivitásod?). :DDD

(#46128) [HUN]NIMROD válasza Snoke (#46125) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

De ez mekkora gagyi már! Egyáltalán hogyan lehetséges hogy ilyen elb***ottnak csinálták meg eleve?? Ez egy akkora baki, amit szinte csak direkt lehet elkövetni... :(((
--------------------------
Tegnap este már majdnem abbahagytam, amikor is kínáltak egy kihagyhatatlan küldetést:
csak 9 fosztogatót kellett lerakétázni a levegőből, és KÉT szabályozót adtak érte! :DD

Ez meg csak egy spontán érkezés egy helyszínre, semmi szándékos beállítás nem volt, épp így csíptem el.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46129) kraven54 válasza miqlas (#46120) üzenetére


kraven54
aktív tag

2012 októberében lett bejelentve és indult a kickstarter

[ Szerkesztve ]

(#46130) Snoke válasza [HUN]NIMROD (#46128) üzenetére


Snoke
tag

"De ez mekkora gagyi már! Egyáltalán hogyan lehetséges hogy ilyen elb***ottnak csinálták meg eleve?? Ez egy akkora baki, amit szinte csak direkt lehet elkövetni..."

Sajnos erre én sem tudom a választ, nem vagyok fejlesztő sem, de tény, hogy emiatt van a siralmas teljesítmény. ED saját Cobra engine-t használ, amit csak ők ismernek, de pár hozzáértő már kielemezte az optimalizációs hibákat youtube videókban.

(#46131) miqlas válasza kraven54 (#46129) üzenetére


miqlas
őstag

Ja, a wiki oldala kicsit zavaros ... de a lényeg, hogy 9-10 éve alfa, és ha az univerzumot nem is, de azt az egy naprendszert akkor is lerenderelni, ha csak a cipõdet nézed egy üres sarokban! :DDD Ehhez képest a bugos Ody egy Ferrari! :R

42

(#46132) Snoke válasza miqlas (#46131) üzenetére


Snoke
tag

Én az Odyról beszéltem, hogy kiszámolja az univerzumot IS állandóan.

(#46133) miqlas válasza Snoke (#46132) üzenetére


miqlas
őstag

... tudom. Szerencsére ezt nem tapasztalom! :)

42

(#46134) duvi válasza miqlas (#46120) üzenetére


duvi
nagyúr

"Csak arra utaltam, hogy az egy bugos fostenger az Ody-hoz mérve!
Állomáson pl. 4-8 fps :Y
Ûrben 7-18 fps
Bolygófelszínen már karcolja a 21-et."

Mivel ez az ED topik, ezért nem szeretnék hitvitákat indítani, de ezek az FPS értékek csak egy régi és gyenge configgal jöhettek össze. Egy normálisabb géppel jelenleg is játszató ez az alpha SC. Ha kell, akkor küldhetek ingame FPS számlálós képeket, de szerintem inkább az SC topikban folytassuk ezt!

(#46135) miqlas válasza duvi (#46134) üzenetére


miqlas
őstag

... gyenge konfigom van! :R

42

(#46136) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Na velem ilyen nem történt eddig még Horizonsban meg soha korábban: ledobott a szerver, és a visszalépés után az összes küldetésem eltűnt. Már fogalmaztam a bejelentést fejben, de közben kiléptem teljesen és vissza, és szerencsére így meglettek. Kicsit fájt volna, mert újabban csak olyanokat vállalok, aminek a jutalma szükséges a ruha/fegyver fejlesztéshez/módosításhoz.

Megnéztem a boltokban, van olyan szűrő hogy hanyadik szintes cuccokat mutassa, és hát ott 5-öst is ki lehet választani, nem csak 3-asig. Ebből az következik, hogy elvileg ki lehet kapni 5-ös felszerelést, ami kissé durva mázli annak, akinek ez bejön.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46137) duvi válasza [HUN]NIMROD (#46136) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ebből az következik, hogy elvileg ki lehet kapni 5-ös felszerelést, ami kissé durva mázli annak, akinek ez bejön."
Talált már valaki grade 3-nál nagyobb, vásárolható suitot vagy fegyvert?

(#46138) csigi válasza duvi (#46137) üzenetére


csigi
addikt

Részemről egy 3-as ruci volt a legnagyobb (meg sok kettes).
Fegyverből meg semmi, egy darab extrát nem találtam még... :U

nofene

(#46139) miqlas válasza duvi (#46137) üzenetére


miqlas
őstag

Fegyverbõl csak 2-est, de azt „sokat”, ruhát 3-as / szimpla Artemist, 2-es / szimpla Dominatort és 2-es / extra backpack-es Maverick-et.

42

(#46140) Maksifül


Maksifül
senior tag

Ha ARX-okból vásárolok monduj lila lézert, akkor az egyetlen lézer színét változtatja meg vagy az összeset? Ha más hajót veszek, más lézerrel, akkor arra újra meg kell venni a színes lézert egy rahedli ARX-ért vagy alapból olyan lesz az is?
Egyébként milyen feladatokért, hogyan lehet ARX-okat farmolni? /Nyilván nem fizetnék értük valódi pénzzel. / :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#46141) duvi válasza Maksifül (#46140) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha egyszer megvetted, akkor az összes hajód összes lézerére felteheted ezt a színt. Minden aktív játékidő termeli az ARX-et. Küldizés, bányászat, bountyzás... A hangsúly az aktivitáson van.

(#46142) [HUN]NIMROD válasza Maksifül (#46140) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Ha nem sikerül egy hét alatt játékkal kitermelni a 400-at, vagy játszani sem volt idő, a módszer a következő: egy értékes modult, mondjuk egy 6A fuel scoopot eladsz, majd visszavásárolsz. Kilépés főmenübe, időzítő indít: 4 perc 40 mp-ről számoljon vissza. A lejártakor elölről az egész. Ez így 5 percenként 11 ARX. Pár óra alatt megvan. Én volt hogy hetekig(-hónapokig?) nem játszottam, de csütörtökönként ezt lezavartam miközben bármi mást csináltam. 2019 szeptembere óta ez kb 37000 ARX, számold ki, mire elég, pláne úgy hogy csak akkor vettem bármit, ha legalább 30%-os leértékelés volt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46143) Peppo válasza [HUN]NIMROD (#46142) üzenetére


Peppo
őstag

Ha jól emlékszem, a powerplayes szállítások is jól hozzák. Mondjuk elég idegesítő, ahogy azzal kell szarakodni, de egy óra alatt megvan egy nagy hajóval.

(#46144) duvi


duvi
nagyúr

Nem olyan csúnya ez az Odyssey látványvilág :N

(#46145) Hexarius


Hexarius
kezdő

Ma fog érkezni valami update ugye? Valami hír, időpont van már? Most nem néztem utána.

https://www.youtube.com/c/Hexarius

(#46146) miqlas válasza Hexarius (#46145) üzenetére


miqlas
őstag

... nem csütörtökön érkezik?

42

(#46147) duvi válasza Hexarius (#46145) üzenetére


duvi
nagyúr

Holnap délelőtt érkezik. A pontos időt még nem közölték, de 9-10 óra körül szokott jönni.

(#46148) Hexarius válasza duvi (#46147) üzenetére


Hexarius
kezdő

Oh oké. Köszönöm az infót.

https://www.youtube.com/c/Hexarius

(#46149) duvi


duvi
nagyúr

Az eddigi és a holnap érkező frissítés havi összesítője. Jelentős javítások érkeznek holnap, de pontos időpont még mindig nincs kiadva.

(#46150) duvi


duvi
nagyúr

Holnap 9-kor lövik le a szervereket:

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.