Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) nubreed


nubreed
veterán

Kíváncsi leszek mi lesz majd ez a Narrative Feature.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47252) duvi


duvi
nagyúr

Feltöltötték a Community Events naptárt - májusi - tartalommal.

[ Szerkesztve ]

(#47253) nubreed


nubreed
veterán

Ez szerintem nagyon gyenge. Ezzel nem fogják visszahozni az elvesztett játékosokat.

A New Mission Vartiant -tól nem várok sokat. A Narrative Content még akár lehet is érdekes (talán story mód jönne az ED -be?). De ha ezzel nem gurítanak valami nagyot akkor ez a játék teljesen elveszett. Szvsz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47254) Snoke válasza nubreed (#47253) üzenetére


Snoke
tag

Mindenki megnyugodhat, idén tuti nem lesz semmi új tartalom, se új hajó, se semmi. :(

(#47255) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Ez a "narrative content & phase" nem olyasmi hogy kvázi szintet lép valamelyik fő történetszál, mondjuk a thargoidok megjelennek személyesen, és akkor az ehhez kapcsolódó tartalom az lesz hogy lehet ellenük harcolni akár a T bázisokon gyalog, teremről teremre, meg fejleszteni a kézifegyvereket stb?..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47256) nubreed válasza [HUN]NIMROD (#47255) üzenetére


nubreed
veterán

Ki tudja, akár ez is lehet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47257) Raymond válasza [HUN]NIMROD (#47255) üzenetére


Raymond
félisten

Valamelyik letezo nav beacon vagy crash site vagy hasonlohoz dobnak valami recording-ot amit lejatszik ha scanneled.

En kb. ennyi erofeszitesre szamitanak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47258) [HUN]NIMROD válasza Raymond (#47257) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Na ez azért enyhén durva lépés lenne mint új "tartalom", amit kiemelnek egy ilyen nagy léptékű ütemtervben, azért ilyen mélyre még nem süllyedtünk.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47259) Snoke válasza [HUN]NIMROD (#47258) üzenetére


Snoke
tag

Narrative content lehet az is, hogy a galnetes estimeséket más irányba viszik majd el, amiknek kb semmi hatása nincs a játékra, ahogy most sincs. Valaki leül este egy sör mellett és megírja a heti galnetes tartalmakat, ennél költséghatékonyabb fejlesztés nincs. Ha most megnézed a galnetet, valami tenni valós vagy játékban csinálj ezt-azt, kb 10-ből 1 van. Viszont twitch-en is baromi érdekes live tartalom, mikor a két arc felolvassák a 3-4000 nézőnek a galnetet. :DDD

(#47260) nubreed válasza Snoke (#47259) üzenetére


nubreed
veterán

Ha tényleg csak ennyi illetve amit még felvázoltatok, akkor az nagyon gyenge. Akkor tényleg halálra van ítélve az ED.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47261) [HUN]NIMROD válasza Snoke (#47259) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Ugyanazt kell erre mondanom: túl kevés lenne ahhoz hogy egy ilyen táblára felkerüljön.

nubreed: nem tudom hány fős a kemény mag, de már akkor sem lenne halálra ítélve, ha semmi változás nem lenne innentől kezdve. Ha magamból indulok ki, örökké tudnám ebben a formában is tolni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47265) nubreed válasza [HUN]NIMROD (#47261) üzenetére


nubreed
veterán

A kérdés az, hogy a "kemény mag" ED -vel kapcsolatos költései elégséges-e ahhoz, hogy fenn tartsák hosszútávon pl. a szerverek fenntartási költségeit. Mert ha a játékosok jó része elpárolog nem tudom, hogy fog bevételt és profitot termelni az frontier. Igen tudom, az FDEV -nek van néhány másik játéka, abból jön a pénz, de nem tudom házon belül azt hogy osztják el (pl abból megy-e az ED szerverekre, stb).

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47266) iFriend77


iFriend77
csendes tag

Sziasztok!
Kb 90órám van eddig a már alapnak számító Horizon-ban.
Egy jó ideje kb 60 órányi Keelback-es galaxis felfedezgetés és egyéb adat szállítgatás után belevágnék valami újabb tevékenységbe pl bányászat.
Jelenleg összesen 22milla credit áll rendelkezésre a hajó és annak felszereltségének értékével együtt.
Milyen hajót vegyek erre a célra? Illetve milyen illesztékek, tartozékok kellenek bányászathoz?
A Type7-et nemrég kipróbáltam de túl nagy és nehéz, nagyon lomha, manőverezhetősége is elég siralmas. Lehet az Alliance Chieftain v. Challenger valszeg jobb lenne. De inkább mondjátok meg ti :)

(#47267) 5150head válasza iFriend77 (#47266) üzenetére


5150head
senior tag

Először is el kell döntened, hogy MIT és HOGYAN szeretnél bányászni, ugyanis ahhoz kell felszerelni a hajót.
Aztán tudni kell, hogy mit hol és hogyan keress, mit éri meg kiszedni és mit nem.
A bányászat azért kicsit komplexebb mechanika mint a felfedezés. Itt a topicban is rengeteg info van róla.
Ez egy jó tutorial: [link]
Szerintem azért 22M kevés egy jó hajóhoz.
A Phyton pl ajánlott vas, de csak a hajó ára a duplája a keretednek.

(#47268) Snoke válasza iFriend77 (#47266) üzenetére


Snoke
tag

Bányászat előtt én a szállításra mennék rá a helyedben. Sok helyen adnak 35-50 milliós küldetéseket, miután ally vagy a helyi frakciókkal. Azzal összeszeded magad és mehetsz hajót venni a bányászathoz.

(#47269) Raymond válasza Snoke (#47268) üzenetére


Raymond
félisten

Ott a pont.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47270) iFriend77 válasza Raymond (#47269) üzenetére


iFriend77
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat. Akkor belefogok előbb a szállítmányozásba és összeszedek kb 100Millát hogy legyen megfelelő keret egy jól felszerelt, akár kimaxolt bányász hajóra.
Csonti nevű streamer void opál bányászós kalandjait néztem, az alapján nem tűnt annyira bonyolúltnak a bányászat.

(#47271) duvi válasza iFriend77 (#47270) üzenetére


duvi
nagyúr

Csonti jó streamer, de nem sokat játszott az ED-vel, másrészt azóta elég sok minden változott, kibővült!

(#47272) Raymond válasza iFriend77 (#47270) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy a kollega irta, maradj egy helyen es pengazz 2-3 rendszer kozott ugyanazokkal a frakciokkal. Ha van olyan adakozos misszio hogy rep+++ akkor adj nekik penzt es a szallitos misszok is sokkal jobban tejelnek. Megeri azt a 100K-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47273) [HUN]NIMROD válasza iFriend77 (#47266) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Én is mondok egy utat: kezdj bele a legegyszerűbb módon, az eredeti lézeres módszerrel. A többivel ráérsz ismerkedni, ha ezzel már van tapasztalat.
Egy ~5 milliós Cobra MKIII, ezzel vigyázz, mert nincs rajta pajzs. Csak egy 4-es raktárhelyet beáldozva lehet rá tenni, nem katasztrófa, tanulni úgy is jó lesz.
Ez meg egy majdnem 20 milliós Asp E.

Mindkettőnél lehet lejjebb vinni a költséget ha az A-s modulokat olcsóbbra cseréled.
És vigyázz a közlekedéssel, mert nincs fuel scoop.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#47274) duvi válasza iFriend77 (#47270) üzenetére


duvi
nagyúr

Jelenleg kétféle bányászat van az ED-ben. Felszíni és aszteroida robbantásos módszer. Érdemes mindkettő alaposan tanulmányozni, mielőtt nekivágnál!

(#47275) Leslie33


Leslie33
csendes tag

Bolygófelszíni bányászat is van? Vagy csak a geologiai és biologiai pontokon található anyagokat lehet összeszedni?

Az igazság odaát van...

(#47276) Snoke válasza Leslie33 (#47275) üzenetére


Snoke
tag

Bolygófelszíneken nem a klasszikus bányászat megy. Anyagokat lehet begyűjteni, de nem úgy, mint az aszteroida mezőkön.

(#47277) duvi válasza Leslie33 (#47275) üzenetére


duvi
nagyúr

Felszíni nyersanyaggyűjtéshez (ahogy Snoke is írja, ez nem klasszikus bányászat) kelleni fog egy SRV. Itt egy bemutató a használatáról (kicsit régi, de használható): Tutorial: Mineral Gathering Made Easy(er)

[ Szerkesztve ]

(#47278) VikMorroHun válasza Leslie33 (#47275) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Olyan nincs. A felszíni bányászatot aszteroidák felszínén lehet végezni. Kell hozzá egy bányászlézer a hajóra, aztán keresni kell valami tetszetős aszteroidamezőt, és lehet próbálkozni. Vannak olyan limpetek (talán prospector limpet), amik megmondják, milyen összetételű aszteroida van előtted, ebből lehet tudni, hogy érdemes-e foglalkozni vele, vagy célszerű inkább másikat keresni.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47279) iFriend77 válasza Snoke (#47268) üzenetére


iFriend77
csendes tag

…hááát ez a szállítás sem egyszerű. Vettem egy Type7-est kicsit feltuningoltam meg vettem rá 264 tonnányi cargo rack-et majd bevállaltam egy 5.2millás szállítós missziót, kb.2760 egységnyi árút kell egy 13 fényévre lévő szomszédos naprendszerbe vinnem 11 fordulóval. Ez szép is lenne ha a cél naprendszerben nem lenne 2-4 fejvadász aki minden egyes fordulónál ki akar szedni akár többször is a hipertérből és amikor sikerűl neki esélyem sincs megvédeni magam, vagyis visszatámadni hiszen mire ráfordulna ez a lomha csiga a célpontra hogy rálőhessek addigra szétlőnek kb 10-15mp alatt game over és vehetem vissza a hajóm 1.6milláért. Ha ez így megy tovább vissza kell mondjam a küldetést mert nagy nyereség helyett ráfizetés lesz.
Mit lehet tenni ez ügyben?

(#47280) Raymond válasza iFriend77 (#47279) üzenetére


Raymond
félisten

Olyan szallitast kell vallalni ami befer a raktarba. Hiaba adnak 5 millat a kuldetesert a 10x kell fordulni. Maxold ki a rep-et legalabb egy faction-nel, lehetoleg olyanoknak aki a szallitasi kuldiket adjak. Lesz ott olyankor egy masik rivalis is ami szinten adja, sokszor ugyanabba a rendszerbe akar menni mindketto. Es vannak aztan olyan kuldetesek amiket 264T hajoval siman elviszel, sot tobbet is felvehetsz egyszerre. Es akkor ha 4 kuldetesbol osszejob 2 milla es csak egyszer kell menni akkor vilagos hogy a 10 fordulos 5 milla kuldetes miert a rosszabb valasztas :)

Szerk: a hajodra rakj fel A-t truster-eket es akkor egy NPC nem fog kiszedni hiperbol meg ha nem is vagy nagyon rutinos a kikerulesben.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47281) iFriend77 válasza Raymond (#47280) üzenetére


iFriend77
csendes tag

Igen eleinte ezt csináltam egy asp scout-al csak azt akárhogy variáltam 54 tonna cargot tudtam csak elvinni vele és sok szállitás 60-70 tonnás 4-500K CR amiböl megintcsak két forduló lesz (persze tudom jobb mint 10 forduló :) )

(#47282) Raymond válasza iFriend77 (#47281) üzenetére


Raymond
félisten

Egy olyan rendszeben ahol boom van es megy az import/export csinald ugyanazt. Amikor a 2 legfontosabb faction-nel allied vagy akkor lesz egy rakat misszio ahol fizetnek 1-2-3m 36T szallitasert es ilyen alltalaban lesz mintkettotol. Aztan meg ott a 120T korulik amik szinten par milla. Felveszel 3-4 ilyet es 5-10M egy fordulo ugy hogy egy rendszerbe kell csak menni es alltalaban max 2 allomasra a celrendszerben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47283) iFriend77 válasza Raymond (#47282) üzenetére


iFriend77
csendes tag

Köszi a tanácsokat :)
Csak akkor ezt a type7-est közepesre kell cseréljem mivel a min.4-500K-s egy utas friendly fraction missziók többnyire platformos űrálomások közt zajlanak és ezeken ahogy észre vettem többnyire nincs large dock vagy ha van akkor is max 1db amire minimum 5-en várnak rá előttem és mire sorra kerülök megőszülök :D

(#47284) pcnet válasza iFriend77 (#47283) üzenetére


pcnet
addikt

Ha van rá keret, vegyél egy Pythont. A legjobb küldizni, mert outposton is tud dokkolni és relative nagy raktere van a közepes méretéhez.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#47285) Snoke


Snoke
tag

Nem ilyen szállításokra gondoltam. Alapból bányász küldetéseket kell keresni a listában, mondjuk bányássz 600 tonna bertrandite-t. Nem kell bányászni, meg is veheted valahol. Inarán megnézed hol lehet kapni a közelben a legolcsóbban, onnan behordod a megrendelőhöz és kapod az 50 milliót. Indite, bertrandite, gallite, ezüst, arany ami ilyen általában. Utóbbi kettő csak akkor éri meg, ha nem kérnek túl sokat. Van cobalt, rutille, amikkel g5 matikat vagy jó rep-et tudsz szerezni és keveset kérnek, csak 50 tonna alatt.

Javaslom RANA rendszert, én is ott szedtem tele magam, maradtam is ott. Még akkor is vannak ilyen küldetések, ha nem expansion a rendszer. 2 ugrásra van Gareth Edwards park, onnan hordom nekik a cuccot. Pár óra alatt meg van 200 millió.

[ Szerkesztve ]

(#47286) iFriend77 válasza pcnet (#47284) üzenetére


iFriend77
csendes tag

Pyhton-ra még gyúrni kell keményen mert csak 28M CR áll rendelkezésre. Sajnos még csak kb 120órás kicserkész vagyok a játékban :D Ebből az első 100 órám adat szállításból állt illetve vadásztam a sok bolygós naprendszerekre hogy aztán 20Ly+ távolság felett a térképeket eladhassam jó pénzért.

(#47287) duvi válasza iFriend77 (#47286) üzenetére


duvi
nagyúr

Megcsinálhatod az első RamTah küldetést, amiért max. 111 millió a reward. Egy elfogadható ugrótávú hajó (pl. Cobra) és SRV kell csak hozzá.

(#47288) Peppo válasza iFriend77 (#47283) üzenetére


Peppo
őstag

Ha nagyon nem akarnak engedni leszállni, mert nincs hely, egy ki-belépés segít. Utána eltűnnek a sorban előtted állók. Legalábbis solo módban.

Az összes Type hajóval az a baj, hogy lassúak és lassan is fordulnak. Interdictiont kivédeni velük nem könnyű kezdő pilótáknak. Szállítóküldetésekhez tényleg a Python a király, de pl. addig egy AspX is simán jó tud lenni, mert 100 tonna körüli rakteret tudsz benne csinálni úgy, hogy még van pajzsa, és amúgy 20 millából fullra lehet pimpelni. Azzal simán kivédhető bármelyik NPC próbálkozása. Aztán, ha van pénz, akkor jöhet a Python, de arra azért legalább száz millát tervezz. FSD és thruster jó kell bele, a többi már nem annyira fontos.

Aztán később az AspX átépíthető felderítésre, mert az egyik legjobb ugrótávval rendelkező hajó.

(#47289) iFriend77 válasza duvi (#47287) üzenetére


iFriend77
csendes tag

Ez a RamTah végigolvasva a küldetésről szóló szájbarágós instrukciókat elég egyszerűnek tűnik. Köszi a tippet, rárepülök :)

(#47290) duvi válasza iFriend77 (#47289) üzenetére


duvi
nagyúr

Nincs mit. Azért kell hozzá türelem és némi SRV tapasztalat. Sok sikert! :)

(#47291) Snoke válasza iFriend77 (#47289) üzenetére


Snoke
tag

Egyszerűnek tűnik? :DDD Sok sikert!
Írtam, hogy tudod halálra keresni magad gyorsan, egyszerűen, erre rárepülsz egy több hetes (vagy ha jó vagy több napos) küldetésre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47292) iFriend77 válasza Snoke (#47291) üzenetére


iFriend77
csendes tag

Valahol el kell kezdeni, egyszerre csak egy dolgot tudok csinálni úgy is. Ha ezzel guardian relikvia gyűjtögetéssel végeztem vagy ne adj isten nem boldogulnék vele rárepülök a halálra keresős szállítós küldikre amit mondtál :R
SRV tapasztalat szinte nulla. Anno 1x a keelback-re próbából szereltettem SRV-t majd egy kietlen bolygóra leszállva a hajó körül furikáztam náhány percig de ezt nem nevezném tapasztalatnak :D

(#47293) duvi válasza iFriend77 (#47292) üzenetére


duvi
nagyúr

Akkor inkább azt javasolnám, hogy először inkább Snoke módszerét próbáld ki!

(#47294) Snoke válasza duvi (#47293) üzenetére


Snoke
tag

Az a RamTah küldetés sor azért brutál nehéz szerintem. Még a régiek közül sem csinálták meg sokan. Momentán én is feladtam a felénél, hogy majd egyszer megcsinálom, de még nem jött el az "egyszer" egyelőre. :D Egy átlag küldetésre 24 óra van, egy bányászósra 6 nap, erre meg 1 hónap. Ebből is lehet következtetni a nehézségére.

[ Szerkesztve ]

(#47295) pcnet válasza Snoke (#47294) üzenetére


pcnet
addikt

A blast out küldiket is fel lehet venni?

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#47296) duvi válasza Snoke (#47294) üzenetére


duvi
nagyúr

Jó rég csináltam, de pár nap alatt megvolt, hála pho részletes útmutatójának. Mondjuk volt már némi tapasztalatom, mikor belevágtam. Igazad van, kezdőknek nem biztos, hogy ez a legjobb pénzkeresési mód.

[ Szerkesztve ]

(#47297) 42861


42861
senior tag

Akkor már inkáb a road to riches útvonal bejárása lenne a leggyorsabb, ahhoz nem sok minden kell.

(#47298) VikMorroHun válasza 42861 (#47297) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Konkrétan a Road to riches weboldal (pontos címét leírtam itt pár hónapja, de Gugli biztosan kidobja), illetve a kapott táblázatot célszerű elmenteni .csv-be. Pár nap alatt kényelmesen megvan 100-120 millió. Nekem csak azért tartott hetekig, mert 10-20 ugrás után dög unalmas tud lenni, emiatt csak 1-2 órát foglalkoztam vele naponta. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#47299) buke


buke
tag

Sziasztok! ODY-ban a Hero Ferrari gyalogos mérnököt oldanám fel, de a 10 felszíni CZ után sem látom a játékban és a mat. helper-ben sem, hogy kioldotta volna.Van valami külön feltétel, amiről nem tudok nyilván.
Ha elszámoltam magam még plusz egyet megcsináltam, de semmi nem történik. Egy kör a frontline hajóba szállástól a küldi kifizetéséig (zsold) tart. Egyáltalán hol tudom leadni a küldiket ? Az gond lehet,hogy nem low-ban csináltam, hanem high-ban ?

(#47300) VikMorroHun válasza buke (#47299) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Wiki szerint
"Meeting Requirements
Complete 10 low threat Conflict Zones." - Úgyhogy gond lehet, ha magas szintűeket csináltál.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.