Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) [HUN]NIMROD válasza Felhőtakaró (#46799) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Viccnek jó volt, de ugye tudod hogy mivel szerezhető a legjobban PR? : forgalmas, sokfrakciós állomáson ahol mindenkivel szövetséges vagy, a küldetéseket kell erre szűrni, és a 7 NPC-t kb 10 percenként végigjárni, mert náluk akár 10 db-ra is fel lehet alkudni ha épp azt adják.

Amúgy mostanában feltűnt hogy nem kapom a hírleveleket, van még egyáltalán, ti kapjátok hetente mint régen?

Boldog Karácsonyt!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46802) duvi válasza [HUN]NIMROD (#46801) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, nekem rendszeresen jön az összes accomra.
Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok 🎄

(#46803) togvau


togvau
senior tag

Valaki próbált már játszani gamepass ultimate cloud gaminggel az elite-t? Az érdekelne, hogy működik-e benne a joystick (x52), ha PC-ről játszom?
Mert a Geforce NOW-nál nincs joystick, csak bill-egér...

hitler, sztálin, micro usb

(#46804) duvi


duvi
nagyúr

Karácsonyi ajándékok vannak szétszórva, amiket ha összegyűjtünk (lezuhant roncsok megkeresése, szkennelése és az adatok leadása), akkor:
- eddig összesen 140 millió creditet
- egy Imperial Courier hajót
- műszerfal dekorációkat
- karácsonyi pulcsikat a pilótánknak
- tűzijáték vető fegyvereket lehet begyűjteni
Elvileg még lesz valami, csak eddig azt nem találták meg.
Itt vannak leírva a rendszer és bolygónevek, ahol a lezuhant roncsokat találjátok, illetve tételesen a rewardok.

(#46805) Snoke válasza duvi (#46804) üzenetére


Snoke
tag

Köszi Duvi!
Csak én vagyok vak, vagy ez az ajándék keresgélés sehol nincs kiírva a hivatalos honlapon?

(#46806) duvi válasza Snoke (#46805) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is csak a Galneten láttam, mint hivatalos anyagot.

(#46807) Snoke válasza duvi (#46806) üzenetére


Snoke
tag

Azért a 100m kredit egy kezdő játékosnak nem piskóta segítség. Nekem is jól jött, már csak 1-2 év és meg lesz az FC. :DDD

(#46808) duvi válasza Snoke (#46807) üzenetére


duvi
nagyúr

Felkerült az utolsó (hatodik) helyszín és reward is:
Location: Dvorsi -> A 12 c
Reward: 10M, Vulture w/ Icarus Red Paint Job

(#46809) Snoke válasza duvi (#46808) üzenetére


Snoke
tag

Köszönöm Duvi. :R

(#46810) Deaxus válasza duvi (#46808) üzenetére


Deaxus
tag

Köszi Duvi,ez tök jó kis feladat.

Más.
Elmentem kicsit xenozni.Nekem teljesen jók a scoutok levadászása,de most olyan szinten kaptak szét,hogy csak pislogtam.Mit csináltak ezekkel?Megerősítették őket?Pillanatok alatt lekapják a prismatic pajzsot a kraitról.

(#46811) Submarine válasza duvi (#46804) üzenetére


Submarine
senior tag

Én is KÖSZI az infót!

(#46812) Snoke


Snoke
tag

6-bók 4 crashed ship-et megtaláltam, 2-t nem. Hiába szkennelem a megadott bolygót, nem jelenik meg a poi. A másiknál meg maga a bolygó nincs meg. Ti megtaláltátok mind?

(#46813) duvi válasza Snoke (#46812) üzenetére


duvi
nagyúr

- Néha a szkennelés után nem mutatja (Odyban) a hajóroncsot. Ilyenkor válassz ki egy tetszőleges objektumot a bolygón és szállj le oda, vagy az is elég, hogy glidera váltsál. Ilyenkor ha megnézed a listát, akkor már látni fogod a crashed shipet is.

- Gondolom ez az amelyiket nem találod, mert olyan gyorsan mozog. Ezért is írják, hogy várj az útvonalán és amikor odaér hozzád, akkor szállj le:
4. Gift from Oscar Goldsun
Location: Epsilon Indi -> Mitterand Hollow -> Crashed ship (exploration icon since there's like 10 of them here) -> Scan SRV. Mitterand Hollow is next to impossible to catch in supercruise, wait on its path and let it come to you

(#46814) Snoke válasza duvi (#46813) üzenetére


Snoke
tag

Igen, tényleg ez az egyik. Itt maga a bolygó nincs meg.
A másik meg ez: Location: Diso -> 5 b -> Crashed Ship -> Scan SRV. Itt nincs poi. Összesen 1 darab felszíni állomás van a bolygón, ahova le is szálltam, hátha, de semmi. Egy darab jelölő van a felszínen, ez az állomás, semmi más. :U

(#46815) Snoke


Snoke
tag

Ma beléptem, és meg lett minden. Nem tudom mi volt tegnap, lehet én halucináltam. Mondjuk az a Mitterland Hollow helyszín elég érdekes volt. Ilyet sem láttam még 900 óra játék alatt. :DDD

(#46816) 5150head válasza duvi (#46804) üzenetére


5150head
senior tag

Köszi! :R Ez jó móka volt, főleg az a gyorsan keringő hold. Ott még sok geoaktivitást is találtam így volt egy kis nyersanyag farmolás is. :C

Más: Skacok! Nálatok is bugos az EDDB Commodities része? A sell price-nál nekem teljesen mást ír max árnak, mint amikor "belemegyek" az adott ásvány menüjébe.
Pl kint a listában a Benitoite-nél a max sell price 966,261, de ha belépek a Benitoite fülre, ott már csak 565,672. Ez mi a tök? :F
Végig kell pötyögni az első 10 ásványt, h megtaláld, hogy éppen melyik a legdrágább. A listaár köszönő viszonyban sincs a tényleges árral... (pl a Void opal is 467,934 VS 945,135)

(#46817) buke válasza 5150head (#46816) üzenetére


buke
tag

5150head: Feltehetően az eddb-n csak a nagyobb igényű állomásokat írják ki. Ha megnézed az inara-t, ott látszik az általad
leírt 966 benitoit ár,de itt láthatod,hogy ezen az áron itt csak 3 tonnát vesznek át. Alatta ott van egy kisebb ár, de ott már 99 tonnát vesznek át. Ha piros ez a szám akkor már kezdik kielégíteni az adott áron a keresletet, tehát csak kevesebbet vesznek át a kiírt áron, az eger kurzort vidd rá a piros számra, ekkor kiír egy kisebb mennyiséget,ami "jelenleg" a valós. Persze mire odaérsz lehet,hogy még kisebb lesz az ár.

(#46818) buke


buke
tag

ODY: "Smear Campaign Plans" nevű adatot hol találok ? nyolcat :) :F A kb. 6 hét alatt még nem sikerült letöltenem sehol, igaz csak 4-5 típusú settlementben jártam eddig. Ez a beugró a mérnökhöz ,aki a fegyver csendesítést mókolja.

[ Szerkesztve ]

(#46819) 5150head válasza buke (#46817) üzenetére


5150head
senior tag

Köszi! Eddig az EDDB is kiírta rendesen, de akkor át kell szoknom inarára.

(#46820) [HUN]NIMROD válasza buke (#46818) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

HAB(itat) épületek, tehát a turistaközpont-farm módszer kell ide.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46821) csigi


csigi
addikt

Mostanában, amikor kivesz SC-ből egy npc és megtámad, nem válik pirossá (vagyis ellenségessé) a radaron. Ezért a vadászom kiengedése felesleges, mert nem támadja meg (defend üzemmódban van).
Nálatok ez jó?

nofene

(#46822) Snoke válasza csigi (#46821) üzenetére


Snoke
tag

Nálam is ilyen. Akkor a legjobb, mikor egy nav beacon körül nézelődöm épp és valaki megtámad. 25 darab sárga jelölő közül keresgélni kell ki lő épp rám, nehogy olyat találjak el, aki nem hostile. Vadásznak parancsot kell adni, hogy támadja a kijelölt célpontot, különben ott nézelődik mellettem.

[ Szerkesztve ]

(#46823) csigi válasza Snoke (#46822) üzenetére


csigi
addikt

De ha akció van nem nagyon van időm parancsokat osztogatni.
Harcon kívül meg nem merem, nehogy elfelejtsem és egy befogott rendőrre támadjon!

Node akkor ez hiba, remélem majd megoldják ezt is szépen...
Köszi, megnyugodtam! :R

nofene

(#46824) VikMorroHun válasza csigi (#46823) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Igen, benne van az ismert hibák listájában.

Megvettem az Odysseyt. Hát, érdekesen indult. Nem a gyakorló küldetésre gondolok, az sima ügy volt, miután délelőtt megnéztem Youtube-on (csak nem tudtam, hogy mindenkinek ezzel kezdődik :) ).
Egyszerűen nem akarta felfogni a játék, hogy ha Analyze Mode-ban van a hajó, és a Discovery Scanner gombját nyomkodom, akkor nem kéne előkészíteni a sugárfegyvereket, hanem indítani kéne a Discovery Scannert. Még azután sem, hogy a fegyvereket teljes mértékben letiltottam a Fire Group panelen. Szerencsére kilépés és újraindítás után megjavult. Illetve a galaxis térképet is alaposan átalakították, ahhoz is hozzá kellett szokni.

Már csak azt nem értem, mi az, hogy csak bizonyos bolygókra lehet leszállni. Mert egy Water world, ahol nincs szilárd felszín, azt még megértem. De pl. egy High Metal Content World esetén, ahol szilárd az egész bolygó felszíne, ugyan miért nem lehet?

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#46825) zolee0307 válasza VikMorroHun (#46824) üzenetére


zolee0307
őstag

A légkörrel rendelkező bolygókra nem lehet leszállni, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#46826) [HUN]NIMROD válasza VikMorroHun (#46824) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Még Ody előtt is voltak olyan légkörtelen bolygók, amikre nem lehetett. Talán mégsem annyira szilárd a felszín, pl ha sok láva van, vagy esetleg túl nagy a gravitáció, egyebek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46827) 5150head


5150head
senior tag

Nah én is összehoztam a Guardian FSD Boostert. Hát egyszer megszopatott a játék, de tanulópénznek végülis jó volt.
Kérdés: a Guardian Commiditie (Tablet, Relic, stb) kell/jó valamire, vagy nyugodtan elpasszolhatom?

(#46828) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Egyszerűen nem tudom kitalálni az E-Breach használatának a logikáját! (LESZÁMÍTVA a számkombinációs ládákat) Azt nem értem ha lehetne vele (én még meg sem próbáltam) reaktor konzolt hekkelni, meg szetlement alarm konzolt hekkelni az zsír faja lenne, de ugyebár ha magánál tartja az ember, akkor egyböl kiszimatolja bárki aki 3 méteren belül van, még biztonsági profil sem kell, azt zeng a légiriadó :)) Olyat meg hogy riadó nélkül szerezzek meg reaktor magot, meg sem próbáltam. Nem tudom mi lenne az akció menete...

huhh

(#46829) [HUN]NIMROD válasza 5150head (#46827) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

A Ram Tah-féle guardian adatgyűjtős küldetéseknél kellenek, de minden helyszínen ott vannak, felesleges őrizgetni.

Felhőtakaró: lehet reaktort és minden mást is törni vele, nem haszontalan. Tény hogy nem kaphatnak el vele, de ez igaz akkor is amikor befelé egy vírust vagy egy szennyező dolgot kell vinni, vagy kifelé valami különleges cuccot. Ha meghallod az őr felszólítását, azonnal spuri a hajóhoz alaphelyzetbe állítani a települést az újrapróbálkozáshoz (ahol a riasztás buktát jelent, ott ennek a küldetésnek annyi). Riadó nélküli műveletsor magától értetődően mindig a riasztó kikapcsolásával kezdődik, ahogy ezt már többször levezettük.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46830) csigi válasza zolee0307 (#46825) üzenetére


csigi
addikt

Egy bizonyos légköri nyomás alatt le tudunk szállni a szilárd bolygóra, felette meg nem alkalmas rá a hajónk. Ebben van is realitás.

nofene

(#46831) 5150head válasza [HUN]NIMROD (#46829) üzenetére


5150head
senior tag

Érdemes azt a küldetést pörgetni? Úgy láttam, hogy csak pénzt ad a kilootolt cuccokon felül.

(#46832) [HUN]NIMROD válasza 5150head (#46831) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Én úgy vagyok minden tartalommal, hogy egyszer feltétlenül megcsinálom az élmény és a tapasztalat miatt. Ismételgetni nem szoktam semmit csak ha egy határozott cél elérése miatt van rá szükség. Egyébként az egy kifejezetten élvezetes küldetés volt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#46833) Leslie33


Leslie33
csendes tag

Játék közben fel lehet ismerni a valódi játékosokat? Van valami megkülönböztető jele, ha egy hajót nem NPC irányít?
Amikor ki akarnak szedni SC-ből és nem sikerül, akkor hová tűnik el a támadó hajó? Nyom nélkül eltűnik.
Köszi!
Kellemes Ünnepeket!

Az igazság odaát van...

(#46834) Raymond válasza Leslie33 (#46833) üzenetére


Raymond
félisten

Ott van a neve elott hogy CMDR es tobbnyire ures a haromszog a radaron.

A sikertelen kiszedeskor a tamado hajo nem eltunik hanem FSD reboot miat kiesik supercruise-bol es mivel te nem igy mar ott nem latod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46835) zolee0307 válasza csigi (#46830) üzenetére


zolee0307
őstag

Akkor légkörös bolygóra is le lehet szálni? Hogy lehet megtudni melyikre lehet?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#46836) Leslie33 válasza Raymond (#46834) üzenetére


Leslie33
csendes tag

Köszi a választ! :R
Tehát a radaron az üres háromszög, vagy négyszög, az valódi játékost jelöl. szkennelés után pedig látom a nevét is.
Még tanulom a játékot és felmerül néha egy-egy kérdés még.

Az igazság odaát van...

(#46837) buke válasza zolee0307 (#46835) üzenetére


buke
tag

zolee0307: Szia, azt lehet látni a system mapon a légkörös bolygók egy burokban vannak, amelyik leszállós,de nincs rajta bázis annál a bolygót körül veszi egy körvonal,ha van bázis is, akkor apró párhuzamos vonalkák láthatók a körvonalból kiindulva.

[ Szerkesztve ]

(#46838) csigi válasza zolee0307 (#46835) üzenetére


csigi
addikt

Igen.
A rendszertérképen a szokásos, ha körbe van karikázva kék csíkkal, akkor leszállható. Ha körben kék "köd" van, az pedig a légkör. Ha mindkettő, akkor leszállhatsz egy vékony, híg légkörben is.
Már ha Odyssey -ben vagyunk! Ott vagyunk? :U

nofene

(#46839) Snoke


Snoke
tag

@Leslie33
Ha azt olvasod a névnél, hogy Numida, akkor menekülj, mert gankerrel futottál össze. :DDD
Tulképp mindig óvatos legyél, ha nem NPC-vel akadsz össze, mert sok a ganker, akik gyűjtik a skalpokat.

[ Szerkesztve ]

(#46840) 5150head válasza [HUN]NIMROD (#46832) üzenetére


5150head
senior tag

Köszi! Végülis van rá egy hónapom, majd néha elugrok egy-egy guardian site-ra.

Elkezdtem kacsingatni a powerplay felé is.
Kérdés: Most Heveriben tárolom a cuccaimat (Felicia Winters). Eddig még senkihez se csatlakoztam. Ha csatlakzom Aisling Duvalhoz, akkor engem abuzálni fognak Heveriben? :F

(#46841) Snoke válasza 5150head (#46840) üzenetére


Snoke
tag

Alapból nem, de ha másik powerbe tartozó játékossal találkozol. akkor esélyes. Én SOL-ban élek alapvetően és már megjártam 5-6 powert a kinyerhető cuccok miatt, de egyszer nem támadtak be emiatt itthon. Van egy "hostile" felirat a hud-on, kb ennyi amit észreveszel.

(#46842) duvi válasza Snoke (#46839) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ha azt olvasod a névnél, hogy Numida, akkor menekülj, mert gankerrel futottál össze. "
Tény és való, hogy openben megtámadhat, mert ő PvP-t játszik. Az is igaz, hogy kemény ellenfél. Ellenben ha feljöttök az EDHU Discordra, akkor találkozhattok vele és ha megismeritek, akkor kiderül, hogy legalább annyit segít a kezdőknek (pl. hogy kell megszökni, ha nem akarsz/tudsz harcolni) mint ahányszor kilövi őket ;)

(#46843) Snoke válasza duvi (#46842) üzenetére


Snoke
tag

Hirtelen az ő neve jutott eszembe az üres háromszög jelölőről. (üres háromszög = ember irányította hajó nyitott hardpointokkal) Nem minősítettem, nem mondtam róla se jót se rosszat. Tudom, hogy nem ő az egyetlen ganker, csak egy kérdésre válaszoltam. :)

(#46844) duvi válasza Snoke (#46843) üzenetére


duvi
nagyúr

Persze, semmi gond ezzel és amúgy nem is csodálom, hogy az ő neve ugrott be először :D

(#46845) zolee0307 válasza csigi (#46838) üzenetére


zolee0307
őstag

Igen, odyssey. Mindig tanul az ember valamit, köszi!

Neked is buke!

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#46846) buke válasza [HUN]NIMROD (#46820) üzenetére


buke
tag

"Smear Campaign PLans"
[HUN]NIMROD: köszi, legalább elindult ennek is a gyűjtése, igaz tegnap kb.5 óra alatt 2 tudtam letölteni, gondolom főként azért,mert minden 3.vagy 4. túrista bázis volt csak élő, a többi nem üzemelt.
Minden második "élő" settlementben találtam egyet.Megpróbáltam azt is, hogy eltávolodom SC-ben, aztán vissza 50km-ről, de nem adott be egyet sem.Lehet az a gond, hogy csak anarchia bázisokat nézem
?

[ Szerkesztve ]

(#46847) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

No, szépen körbe repültem a lakott világokat, feltérképeztem egy csomó rendszert, de valószínűleg még csak az út felénél járok. Viszont kezdem unni. Mondjuk egy Krait II-t már meg tudnék venni, de felszerelni még nem biztos, hogy beleférne a keretbe. Azt tudom, hogy kell majd egy SRV is azokhoz a 10 milliós jutalmakhoz, amiket Duvi írt pár napja. Mennyire bonyolultak ezek a feladatok?

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#46848) csigi válasza VikMorroHun (#46847) üzenetére


csigi
addikt

Semennyire: odamész, leszállsz, átmászol az srv-be, szkenneled -> jutalom.
Olyan 100LY körül kell mozogni a bubin belül. Ez a leghosszabb, a feladat maga pár perc.

nofene

(#46849) duvi válasza VikMorroHun (#46847) üzenetére


duvi
nagyúr

Ami fontos, hogy legyen a hajódon Detailed Surface Scanner és legalább 1db SRV. Mondjuk az nem árt, ha engizett hajóval (FSD) mész, mert akkor 3-4 ugrással eléred a következő helyszínt, de ez nem kötelező.

(#46850) Snoke


Snoke
tag

Most mentem LTD-ot meg void opalt bányászni a patch 9 óta először. Sokat könnyítettek rajta, mert simán szemre látni lehet a robbantható aszteroidákat, idáig meg nagyítóval kellett nézni, ha nem akartál minden sárga darabot meg prospectorozni. Valahogy a fények is jobbak a mezőkön és persze egy új bugot is találtam, de ez kivételesen még jól is jött, mert 2x annyi törmeléket tudtam beszedni robbantás után. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.