Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90301) SP4C3 válasza spista222 (#90299) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha van bad sector akkor a benchmark is félbeszakad. Windows defender?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#90302) Storms


Storms
őstag

Üdv

ImgBurn-al kiírtam egy DVD-re op.rendszert, az írás sikeresen végigment, de a verifynél 25%-nál megáll hibával, (check condition). Ettől még használható lesz a lemez? Telepíthető lesz a rendszer? :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#90303) spista222 válasza SP4C3 (#90301) üzenetére


spista222
addikt

Nem használtam még azt a programot, de a benchmark teljesen végigolvassa a lemezt vagy sem?
Mert ha nem akkor könnyedén kimaradhat a hibás rész ha igen akkor nem szóltam.

Storms Szerintem futtass rajta csak egy visszaellenőrzést ha lehet csak ilyet, és ha hibát dob akkor én nem használnám, de ettől függetlenül még lehet hogy felmegy a win a kérdés az hogy lesz e benne hibás rész vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#90304) SP4C3 válasza spista222 (#90303) üzenetére


SP4C3
veterán

Teljesen végigolvassa és rögtön félbeszakítja a műveletet, ha nem tud olvasni 1 sectorról. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#90305) spista222 válasza SP4C3 (#90304) üzenetére


spista222
addikt

Háát én most az 5.60 PRO-t raktam fel ott benchmark és a terrás HDD-n ami kemény 80MB/s ot tud (nem röhög csak én :DDD ) Akárhogy is számolom ha szektorról szektorra megy az 1000*1000/80/60/60=3,47 óráig kellett volna tartania ezzel szemben ment 5 percig:)
Vagyis ez a rész nem szektorról szektorra megy ellenben az error scan-el.

Egyébként az hogy lassan olvas egy adott szektort (pl 130MB helyett fél MB) még nem egyenlő azzal hogy nem tudja olvasni azt a részt vagyis legfeljebb gyenge szektor lesz.

Windows Defender jó ötlet remélem az is olvassa akinek problémája van.

(#90306) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van ötletetek arról, hogy egy F4 vagy F5d BIOS-os Gigabyte alaplap be tud e bootolni GPT-s lemezről? Próbáltam utánajárni, de nem találtam adatot erre vonatkozólag. Tesztelni előbb vagy utóbb mindenképp letesztelem F4-el, viszont az F5d-re csak akkor váltanék, ha biztosan tudnám, hogy azzal megy és az F4-el nem, mert az egy béta BIOS. Próbáltam utánakérdezni Gigabyte-nál, de lehet inkább a support-ba fogok írni, mint a fórumra, mert ott nem túl segítőkészek.

Buliban hasznos! =]

(#90307) sanyek2


sanyek2
senior tag

Windows indulásakor a rendszer megnyitja autómatikusan a beépített fájlkezelőt.
Miért?
Feladatkezelőben nincs jele az autómatikus indulásnál
Rendszer win 8.1

(#90308) inf3rno válasza sanyek2 (#90307) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy tudom win esetében be lehet állítani, hogy mentse a nyitott ablakokat, és nyissa meg őket újra indulásnál. Nem lehet, hogy erről van szó?

Buliban hasznos! =]

(#90309) Vakegérke válasza sanyek2 (#90307) üzenetére


Vakegérke
veterán

Start, Futtatás, (vagy Windows gomb+r,) msconfig, Automatikus indítás. Ha ott szerepel, kiszeded a pipát, OK, és újraindítás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90310) sanyek2 válasza inf3rno (#90308) üzenetére


sanyek2
senior tag

Előfordulhat.
Nem tudod véletlenül, hogyan tudom kitörölni ezt a mentést?

Vakegérke: Sajnos a feladatkezelőbe navigál ahova magamtól is elatlálok, de lehetséges hogy az alábbi két parancs közül lesz az egyik?
FMAPP Applikation (gyártó nincs)
Delayed launcher Intel corp.

(#90311) Vakegérke válasza sanyek2 (#90310) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amondó lennék, hogy tiltsd le mindkettőt. Ha megszűnik a probléma, akkor egyesével engedélyezheted őket, és kiderül, hogy melyik a hunyó.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90312) Kispaprika


Kispaprika
tag

Sziasztok nálatok se megy a citromail,aki azt használ?

Bővítmény okozta a hibát köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#90313) pjen válasza Kispaprika (#90312) üzenetére


pjen
félisten

Nálam megy,most néztem.

(#90314) inf3rno válasza sanyek2 (#90310) üzenetére


inf3rno
nagyúr

XP alatt még a mappa beállításai néven futott a dolog. Win7-nél van olyan a mappában, hogy rendezés, az alól lehet elérni. Ott, ahol pl a rejtett fájlok mutatását meg ilyesmiket is be lehet állítani, abban a listában megtalálod. Gondolom win8 alatt sem változott sokat a dolog, most nem indítom el a laptopot, hogy megnézzem.

Buliban hasznos! =]

(#90315) meone


meone
tag

Sziasztok!

Egy probléma féleséggel állok szemben.
A kollégám vásárolt egy asus x554la-xx1067b-t [link].
Szeretné bővíteni a RAM-ot egy 4GB DDR3-as memóriával amit egy Asus K55VJ[link]-ből szedtünk ki (az előző notebookja).
Viszont ha kiszedjük a régiből a RAM-ot és belerakjuk az újba nem érzékeli ez mitől van?
Valakinek valami ötlete? :F

Köszönöm előre is.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#90316) nyunyu válasza meone (#90315) üzenetére


nyunyu
félisten

Uj laptop kisebb tapfeszultsegu ramot hasznal, regi ram viszont nem mukodik olyan alacsony tapfesszel?
El kene olvasni a manualokat.

Mobil Broadwellekhez mar 1.35V-s DDR3L kell, mig a regi laptopban levo Ivy Bridge megette a sima 1.5V-s DDR3-akat is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90317) H_András


H_András
tag

Kaptam egy halott NAS-t, de semmi jelzés nincs rajta vagy lekopott már.. :( kettő lemezes, két teljesen egyforma 1 gigás wd blue van benne. A tulaj szerint egyszer csak nem kapcsolt be és kész. Elméleti a kérdés, ha a vinyók még amúgy működőképesek (még nem szedtem szét), akkor adatokat valahogy le tudom rólu szedni? összefűzve voltak persze, raid 0. Bármi esély adatvisszanyerésre? Otthoni környezetben :U

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#90318) torzsa3


torzsa3
csendes tag

Halli mindenkinek,lehet hogy egy kicsit of téma ,van nekem egy asztali gép mikor használat után kikapcsolom és később vagy másnap be akarom kapcsolni akkor midig ki kel huzam a konnektor csak utána indul el addig nem kapcsol be ,de utána szépen megy nincs vele gond mi lehet a probléma a táp esetleg Aline táp van 480W.

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#90319) H_András válasza torzsa3 (#90318) üzenetére


H_András
tag

Én azonnal tápot cserélnék a helyedben... :)

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#90320) torzsa3 válasza H_András (#90319) üzenetére


torzsa3
csendes tag

Ok értem köszi .

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#90321) spista222 válasza H_András (#90317) üzenetére


spista222
addikt

Nem mondom 100%-ra de ha egy másik gépbe ami támogatja a raid 0-át belerakod akkor annak a raid vezérlőjének fel kellene ismernie a tömböt, ha nincs még más csavar is.

(#90322) spanglee001


spanglee001
addikt

Erre valaki?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#90323) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám a CoD Advanced Warfare játékkal. A Problémám a következő:
Mind Single-ben, és mind Mlutiban egy, és ugyanúgy beszaggat a játék nekem minden második másodpercben és soha nem hadja abba.Holott MSI-vel nézem, egyébként pedig 50-60 FPS Fix-en megvan, és hozzá a gép szépen. Akkor most mire fel ez az állandósuló szaggatás. Állandóan beakad a kép pár tized másodpercre, sőt még néha a hang is megakad vele eggyütt.
Amit eddig tutira próbáltam, és egyenlőre semmit nem használt:
-Levenni mindent Lowra, Preload Shaders-t próbáltam On-on/Off-on Semmit sem használt.
-Lehető legkisebb felbontást is próbáltam - 800-600-ig. Semmi.
-Próbáltam a Config.cfg, illetve Config_mp.cfg-t teljesen lowra átirni. Semmi.
Ugyan olyan jól fut Highon! is 50 És afeletti Fps-el, de egyszerüen csak akadásból áll.
Windows 10 van a gépen különben!
Köszi előre is a segitséget! :F

(#90324) VoidXs válasza Norbi095HUN (#90323) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kezdetben ellenőrizd a HDD-t, hogy normális-e az olvasási sebessége.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#90325) torzsa3 válasza H_András (#90319) üzenetére


torzsa3
csendes tag

Szerintetek milyen táp lenne a jó pl:ATX Delux,Floston ,nJoy,Jnc vagy ez min túl gagyi .

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#90326) Norbi095HUN válasza VoidXs (#90324) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Olvasási sebességgel semmi gond :K

(#90327) spista222 válasza torzsa3 (#90325) üzenetére


spista222
addikt

FSP, Chieftec, ezeknek vannak aránylag olcsó és megbízható tápjai.

(#90328) sklopp válasza spanglee001 (#90322) üzenetére


sklopp
őstag

Nem fut valami monitorozó program a háttérben?

(#90329) Kispaprika


Kispaprika
tag

Sziasztok lenne egy tv-s kérdésem hátha tudja valaki:
Lenne egy LG-tv-m és benne az általános menüben van egy olyan hogy visszaállítás alapbeállításokra,fiókjának összes beállítása és a telepített alkalmazások is törlődnek a művelet nem vonható vissza.
Ez mit jelent?Én nem telepítettem fel rá semmit.Csak a képbeállításokat állítgattam.
Ill akkor nem is tudom használni mint tv-t,olyan mintha leformázná?
Van-e jelentősége ennek a funkciónak?

(#90330) Vakegérke válasza Kispaprika (#90329) üzenetére


Vakegérke
veterán

Olyan lesz a tv-d, mintha akkor csomagoltad volna ki a dobozából, minden eddigi beállításod elvész.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90331) Kispaprika válasza Norbi095HUN (#90323) üzenetére


Kispaprika
tag

Szoktam néha kiírni nem vagyok hozzáértő,elképzelhető amikor frissítesz vga drivert akár az is okozhat problémát,pl gepigenyen is olvasgattam játékokról ahol szóba kerültek a driverek.
Ill nekem az új ati driver a hdmi hangot vette el,letöröltem amit feltelepített és ismét jó....
Ez csak 1 lehetőség....
Youtube-os beállítás monitoring és ott tudod mire vagy kíváncsi
Letöltés linkje

Esetleg arra is gondoltam win 10 miatt lenne.
Hardveres cuccra gondolok,elem alaplapi.Amúgy egy új rendszer megoldaná ha nem találsz rá választ,onnantól kezdve figyeld mit telepítesz fel.Ill mit csatlakoztatsz rá a gépre.

Meg van eszembe jutott egér ill billentyűm okozta.

[ Szerkesztve ]

(#90332) spanglee001 válasza sklopp (#90328) üzenetére


spanglee001
addikt

afterburnem, hw info, aida, aquaero? ezekre gondolsz? ez mind fut :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#90333) #73959936


#73959936
törölt tag

Őőőő, valaki segítsen már 1 picit, aki ért hozzá.

fullhd-s tv 1 db hdmi és 1 db dsub csatival...

1 asztali számítógép, 1 db humax ud fox hd-s beltéri.

Össze szeretném kötni a monitort mindkettővel és a legjobb eredményt szeretném elérni. Tanácsokat várnék mit vegyek. (hdmi kábel ok, van 2 is...)

:R

(#90334) sklopp válasza spanglee001 (#90332) üzenetére


sklopp
őstag

Van esélye, hogy valamelyiknek/valamelyikeknek közük van a jelenséghez.

[ Szerkesztve ]

(#90335) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Van egy ATI HD 5450 512MB-os vga a gépemben.
Szeretném egy kicsit OverClock-olni ha lehetséges MSI Afterburnerrel.
A Kérdesem pedig a következő lenne: Van-e valamiféle megoldás hogy ezzel a programmal [MSI Aft.] tovább is OC-zhassam egy kicsit a vga-t mint amennyit alapból enged a Catalyst-ban?
Aztán tudom jönnek majd a kommentek hogy mi értelme lenne, de azért valamennyi csak lenne, lévén elég gyengus a kártya, jól jönne egy ici-pici OC Azért :K ;)
Másik kérdésem még: Hogyha van is erre mód hogy többet adni a Tunning-ra akkoris meddig lenne a maximum Biztonságos hózni rajta? Amit még fontos megemlitenem az az hogy a Hütése Passziv a kártyának.
Köszi előre is mindenkinek! :K

(#90336) HoaryFox válasza Norbi095HUN (#90335) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Passzív hűtés + OC? :F

Hát, ha mielőbb új kártyát akarsz venni, OC-zz nyugodtan, de ebből sok nem fog kijönni, plus eléggé megrövidíted az élettartamot a passzív hűtés miatt.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#90337) forras2


forras2
őstag

(#90338) misztik


misztik
csendes tag

sziasztok miért van az hogy a HD6870 esem GTA5 közbe kb fél órán át vagy 1 órán át tökéletessen megy de utána leesik a gpu clock? mármint nem a 940 es órajel hanem a 90% akár 100% leesik úgy 40-50-60% ra és ezért néha belaggolok mil lehet a baja?

(#90339) spista222 válasza Norbi095HUN (#90335) üzenetére


spista222
addikt

Lenni kell ilyennek a beállítások között hogy "extend official overclocking limits" ez kitolja a határokat.
Passzív kártya-> ha már mindenáron "tuningmesterré" akarsz válni akkor egy ventilátor ami fújja a passzív bordára a friss levegőt sokat segít hogy ne főjön meg.
Meddig lehet húzni? Ameddig nem lesz a képen látható nyoma hogy hibázik. pl pöttyök vagy vonalak amiknek nem kellene ott lenni, rosszabb esetben kékhalál 116-os BCCode al ATIXXX.sys-el:)

(#90340) spista222 válasza misztik (#90338) üzenetére


spista222
addikt

Jelzi hogy eleget játszottál már ;]

Pár lehetőség:
- elfogy a processzorod,
- elfogy a memóriád,
- alaplapod VRM-je miatt kezd el "throttling" -olni a proci
- elfogy a videomemóriád.
- játék/driver bug

Ha nincs kihajtva a VGA-d vagyis leesik a kihasználtsága az legritkábban a VGA hibája kivéve amikor elfogy a memóriája.

[ Szerkesztve ]

(#90341) torzsa3 válasza spista222 (#90327) üzenetére


torzsa3
csendes tag

Halli tudom hogy hü....e kérdés de egy FSP ATX-300PNF 300W menyire bírná el a AMD ATHLON 64 X2 5000+ processzort vagy nyugodtan vehetek kisebbet is 250W ,vagy megyeire elég a 300W

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#90342) varmi2 válasza torzsa3 (#90341) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha ilyen minőségi 250W tápot veszel, akkor az is bőven elég lesz. Milyen videokari menne mellé?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#90343) torzsa3 válasza varmi2 (#90342) üzenetére


torzsa3
csendes tag

Egy Asus 512 MB videó kártya valamit egy 180 gb hárd.Nem nagy tudom de tanuló gépnek van az asszonynak

[ Szerkesztve ]

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#90344) torzsa3 válasza varmi2 (#90342) üzenetére


torzsa3
csendes tag

De lehet a AM2 + Procesor AMD Dual Core X2 5400 és egy Acer RS780M03A1 alaplapal meg 4Gb RAM-mal les az öve

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#90345) spista222 válasza torzsa3 (#90343) üzenetére


spista222
addikt

Ha nincs külső tápcsatlakozó azon a VGA-n akkor bőven elég a 300W-os FSP, Ennél kisebbet már azért nem ajánlanék mert azok nagyon régiek is lehetnek és azzal már lehet baj. A 300PNF tökéletes.

(#90346) csbence94


csbence94
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy miért nem ismeri fel a DVD olvasóm mostanság a lemezeket??
Eddig semmiféle probléma nem volt vele, most pedig már ez a 2. lemez amit nem ismer fel és nem olvas be..:( Mindkét lemez eredeti pedig és szinte új.. Mit lehet tenni?:/
Köszönöm a segítséget!!!

(#90347) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Miért lehet az ha a gamerangerben hostolni vagy joinolni szeretnék feldob egy ablakot ezzel a szöveggel? "port restricted cone nat router " utána olvastam találtam némi leírást a port forwandigal kapcsolatban, de sehogy sem akar működni.

(#90348) mezis válasza csbence94 (#90346) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha poros a "szeme", gumilabdás fújóval lefújni a port vagy óvatosan, nagyon finom szőrű ecsettel tisztítani.

mezis

(#90349) nem_tom


nem_tom
őstag

Sziasztok! Nem 100%-os nálunk a földelés, ami zúgást eredményez ha mikrofonnal veszek fel. Arra gondoltam, hogy leföldelném a PC-met, viszont nem tudom ezt hogyan tehetném meg, mivel nem értek hozzá. (kertes ház, emeleti szoba) Ha valaki tudna segíteni, azért hálás lennék. :R

(#90350) mezis válasza nem_tom (#90349) üzenetére


mezis
nagyúr

Ki kell építtetni a védőföldeléses hálózatot legalább a számítógépig. Szakemberrel.
(Vagy kilógatsz az ablakon egy vezetéket, amit hozzá csatlakoztatsz a földbe legalább 4 m mélyre levert betonacélhoz. :D )

[ Szerkesztve ]

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.