Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90401) inf3rno válasza gyuri2008 (#90398) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Eset Smart Security-t tudom ajánlani, ha már vírusirtót akarsz venni. Nem olcsó, de nekem eddig nem volt bajom vele. Meg nem tudom mondani, hogy hány éve használom, régen nod32 néven futott. Az alternatíva meg a Linux, ha zavarnak a vírusok.

Buliban hasznos! =]

(#90402) CartmanLand0 válasza HoaryFox (#90357) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi :R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#90403) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék eligazitást kérni azzal kapcsolatosan hogy mi baja lehet a gépemnek, és hogy mit tegyek/tehetek vele. Ezért kérem a segitségeteket!

-Már lassan 2-3 hónapja folyamatosan van egy olyan problámja a gépnek, hogy teljesen random 1 nap nem de aztán random időben megint egyszercsak kifagy. Úgyértem hogy kifagy, hogy az egér kurzor megakad, a billentyüzetemre egyálltalán nem reagáll, és a gép allján lévő piros kis Led folyamatosan áll, és világit-e folyamat közben.
-Namost én a fagyás beállta után Reset-et szoktam nyomni [ergo van rá gomb a gépem allján], de ezt követő első resetkor az Award Modular BIOS Listázásánál szintén megszokott fagyni, itt nem mindig, viszont az esetek nagy részében igen - szintén a folyton való kis piros Led folyamatos világitásával kisérve.

-Észrevettem még hogy ha jól hallom a Táp a gépben szintén 2-3 vagy már talán több hónapja is néha viszonylag elég ritkán, furcsa hangokat ad ki magából. Úgy értem hogy ilyesfajta recsgős, hörgő hangot ad ki, körülbelül úgy fél percen keresztül. Néha viszont van hogy mintha a Táp ventije Óriása RPM-n elkezd pörögni mint az őrült, szintén kb. 30mp-ig.

Akinek bármi segitséget tudna adni azzal kapcsolatban hogy most mi tévő legyek, lehetőleg felesleges pénzpazarlás nélkül, vagy bármi tippje van annak előre is nagyon köszönöm a segitséget! :R :K ;)

(#90404) mezis válasza Norbi095HUN (#90403) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv!

Porkifújás, púpos elkók keresése, elem ellenőrzése.

mezis

(#90405) #36268800


#36268800
törölt tag

Üdv!

Rendszeresen használok Utorrentet P2P letöltésekhez. Az adatokat egy hordozható HDD-n tárolom. Előfordult már többször az, hogy amikor elvittem itthonról a HDD-t, majd itthon újra bedugtam, más kötetcímkét osztott ki neki a rendszer, ergo az Utorrentben az összes Seed kötelezett torrentem hibát jelzett, mondván hogy nem szerepel a megadott helyen. Hogyan tudom ezt kiküszöbölni, vagy hogyan tudom gyorsan megváltoztatni a kötetcímkét a korábbira? Ha megváltoztatom, az kihatással lesz-e valamilyen működési folyamatokra?

Köszönöm előre is!

(#90406) Kispaprika


Kispaprika
tag

Múltkor a bővítmény miatt nem lehetett megnyitni a citromailt,most mi lehet a gond meg tudja valaki nézni?

(#90407) spista222 válasza Kispaprika (#90406) üzenetére


spista222
addikt

Nálam se megy.

robot21 A Windows mindig a soron következő szabad betűt jelöli hozzá, ha adsz egy távoli betűt akkor az általában üres lesz és nem lesz ilyen problémád.
Módosítani a vezérlőpult-> felügyeleti eszközök-> számítógép-kezelés->lemezkezelésben tudod jobb klikk arra a meghajtóra Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása.

[ Szerkesztve ]

(#90408) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy a Kedvenceim, és az itt szóltam hozzá menüpontban, az új hozzászólások, nem ugyanazt a számot mutatják?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#90409) player2k15 válasza inf3rno (#90400) üzenetére


player2k15
újonc

Igen,néztem azzal is előtte, nem volt idelye melegedni mert kb 10 perc és felakadt a játék.

(#90410) spista222 válasza Norbi095HUN (#90403) üzenetére


spista222
addikt

Milyen tápod van?
A HDD-t nézted már valamilyen programmal hogy milyen állapotban van?
Első ránézésre azt mondanám hogy a HDD haldoklik ezért is fagy ki újraindítás után a felismerésénél.
Másodikra azt hogy a táp miatt a HDD nem működik rendesen.

A tápban a ventilátor a végét járja márkától/típustól függően táp vagy ventilátor csere.
Nincs a tápban bonyolult visszaellenőrző elektronika az esetek 99% ban reménykedj hogy nem a 12V szalad meg ilyenkor amikor gyorsabban forog mint általában.
Ez a gyors forgás ez indításkor van vagy bármikor használat közben?
Indításkor melegen lehet normális.

(#90411) gyuri2008 válasza Vakegérke (#90399) üzenetére


gyuri2008
veterán

Leszedtem az avastot,és felraktam a pandát,1 hónapig ingyenes,ha jó lesz, megveszem.

(#90412) Vakegérke válasza gyuri2008 (#90411) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ingyenes Pandát linkeltem. Szerintem tetszeni fog.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90413) gyuri2008 válasza Vakegérke (#90412) üzenetére


gyuri2008
veterán

Tudom.
De regisztráltam magam így 1 hónap teljes körű a védelem.

(#90414) gyuri2008 válasza Vakegérke (#90399) üzenetére


gyuri2008
veterán

Sikerült a takarítás.
Köszönöm a gyors segítséget.

(#90415) Vakegérke válasza gyuri2008 (#90414) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örülök, hogy hasznos volt a segítségem, szívesen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90416) gyuri2008 válasza Vakegérke (#90415) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ezt most már végkép nem értem.
Lefuttattam újra a hitmanprót ez az eredmény :F :Y

(#90417) Vakegérke válasza gyuri2008 (#90416) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez olyan dolog lehet, mint amikor a vírusírtók tévesen riasztanak. Szedd ki szépen a karanténból, nem hiszem, hogy a Panda rosszalkodna.
Egyébként a Panda Security Toolbar dll-je.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90418) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Üdv!
Bocsi a zavarásért, csak annyit kérdeznék, hogy az mitől lehet, hogy Warface multinál töltenek a játékok a pályára, erre kifagy, ledob a tálcára és kiírja:"A képillesztő nem válaszolt... " Azért érdekes, mert játék közben semmi gond nincs. Előre is köszi. :R

(#90419) Szkipi válasza spista222 (#90366) üzenetére


Szkipi
tag

Köszi a választ.
Akkor rádobok egy 32bites Win7-et mert az előző tulaj 64bites Win8-at tett rá és kicsit döcögősen megy.

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#90420) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! Tudtok olyan ingyenesen letölthető játékot ami elmegy 1 régi pentium 4en! 7 éves kis lánynak kellene! Gyerek játékok! Pl vmi barbi öltöztetős! köszi előre is üdv!

Battletag: hojszi#2983

(#90421) VoidXs válasza IMIIKE1998 (#90418) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egyszerre ne írj három topikba. És adj meg elég infót. [link]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#90422) Vertigo18 válasza IMIIKE1998 (#90418) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az ALAP megoldások nem jöttek be?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#90423) Vakegérke válasza gyuri2008 (#90416) üzenetére


Vakegérke
veterán

Közben utánanéztem, a Panda security toolbar külön progi, uninstallálható.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90424) #36268800 válasza spista222 (#90407) üzenetére


#36268800
törölt tag

Köszönöm! Bevált.

(#90425) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna ajánlani valami olyan programot, amivel facebookról is tudok letölteni a videót?
Lehetőleg olyan kellene, ami HD minőségben is eltudja menteni a videót.

Samsung S9

(#90426) SP4C3 válasza Víz Elek (#90425) üzenetére


SP4C3
veterán

FF - Video Download Helper :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#90427) IMIIKE1998 válasza VoidXs (#90421) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Win 7 64Bit, az "alap" megoldások nem jöttek be.

(#90428) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Egy Abit AN7-es alaplapot tudok szerezni most nagyon olcsón.Olyan kérdésem lenne hogy abban van alaplapi VGA?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#90429) Qru válasza Potyka03 (#90428) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs.

#nincsbennetarcsi

(#90430) alázógyík válasza Potyka03 (#90428) üzenetére


alázógyík
őstag

Ha az ingyenesnél többe kerül, akkor nem olyan olcsó az. :U

(#90431) Víz Elek válasza SP4C3 (#90426) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Közben már megtaláltam, de azért köszi! :R

Samsung S9

(#90432) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne (az adatlapomon szereplő konfig-gal).

Alapjáraton általában minden rendben, ám ha egy játékot megnyitok, ami egy kicsivel jobban meghajtja a gépet a monitor elkezd vibrálni (mintha a régi CRT monitorok esetében), hullámozni igen erősen, illetve mintha emiatt a színmélységet is elveszti a kép. Ez a hiba az új VGA vásárlása óta jelentkezik, ám az előző tulajnál nem jött elő, holott Ő SLI-ben használta a kártyát, illetve szerintem nem feltétlen videokártyára utal ez a hiba.

Próbáltam rákeresni a témára a "flickering" szakszó alatt találtam meg a hibámnak legmegfelelőbb leírást. Ott a földhurokról beszélnek (ha jól értettem a dolgokat), aminek az a biztos megoldása, hogy a gépet és a monitort egy külön falicsatlakozóba dugjuk, ám ez sajnos a ház kialakítása miatt nem lehetséges...

Ami még érdekes, hogy valamikor jóval enyhébben lehet észrevenni, illetve a VGA kábel mozgatásával is lehet "játszani" ezzel (evvel a módszerrel még alapjáraton is elő tudom hozni a problémát), illetve tudom picit enyhíteni is a hullámzást, de így is bántó a szemnek .

VGA kábel volt cserélve.

Valaki találkozott ezzel a problémával és esetleg megoldást is talált rá?

Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#90433) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Arról szeretnék érdeklődni, hátha valaki jártas ez ügyben, hogy lehetséges-e az, hogy a reggel ment adást a Class FM-en valahonnan letölteni és újra meghallgatni. Lehetséges ez?

(#90434) Apollo_21 válasza Atlantisz48 (#90433) üzenetére


Apollo_21
addikt

Youtube illetve facebook elérhetőségeiken/csatornájukon mindíg fent van az aznapi adás...vagy másnapra feltöltik...:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#90435) spista222 válasza napoleon2323 (#90432) üzenetére


spista222
addikt

Milyen táp van a gépedben?
Régi VGA kábellel van összekötve?

(#90436) napoleon2323 válasza spista222 (#90435) üzenetére


napoleon2323
tag

Köszönöm a válaszod. :)

Egy Gigabyte Superb 460W, de korábban HKC-val is produkálta, ezt elfelejtettem megírni az előző hozzászólásban.

Hát viszonylag régivel, esetleg elérhető jobban szigetelt verzió ezeknél a kábeleknél?

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#90437) spista222 válasza napoleon2323 (#90436) üzenetére


spista222
addikt

Láttam már gyenge analóg kábel miatt hasonlót.
Lényegében arra lettem volna kíváncsi hogy DVI vagy VGA kábellel van összekötve a monitorral a videokártya.
Lehet hogy Ő DVI-os monitort használt és az nem ennyire érzékeny a földhurokra,
Esetleg még az segíthet hogy amikor ezt csinálja akkor nyomsz AUTO-t a monitoron talán segít.

(#90438) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Van egy nagyon régóta keresett videó, amit nem találok a neten sehol, melyik topicban érdemes elindulnom a keresésére szerintetek? :)

(#90439) napoleon2323 válasza spista222 (#90437) üzenetére


napoleon2323
tag

Értem, köszönöm. VGA-kábellel van, akkor szerintem beszerzek egy újat, hátha segít. :)

With every conflict I grow stronger!

(#90440) gyuri2008 válasza Vakegérke (#90423) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igen,rájöttem én is. Köszönöm.

(#90441) spista222 válasza napoleon2323 (#90439) üzenetére


spista222
addikt

Ha van lehetőséged másik monitoron is kipróbálni az leszűkítené a hiba lehetőségét.
Lehetőleg VGA-s monitor kellene.
Esetleg még ha van kéznél másik tápkábel akkor az is megér egy próbát.

(#90442) #73959936


#73959936
törölt tag

Segítséget kérek, akár privátban, mert azt biztosan látom...

Van (vagyis lett) 1 lg 24mp55hq-p monitorom. (használt, de gyönyörű kép)

Megtenné valaki, akinek hasonló tipusa van, hogy elküldené hogyan van beállítva fényerő/kontrasz,r,g,b stb.stb...

Nagyon szépen köszönöm

Üdv. Csaba

(#90443) Hulk017


Hulk017
csendes tag

Hali !!

A következő problémával fordulok hozzátok. Ma reggel még ment a gép zokszó nélkül elmentem orvoshoz hazajövök bekapcsolom erre újraindult majd leállt (párszor megismételte ezt a folyamatot ((ezen belül se kép se hang színdroma párosult azaz még kép sem jött be )) most viszont már be sem kapcsol csak villan egyet a az alaplapi led és szevasz ))) tápot cseréltem másikra feltéve az a hiba, de semmit nem ért ugyan úgy be sem kapcsol csak led villanás .....

Alaplapra gyanakszom, de sajna nincs cserére lehetöségem hogy teszteljem más öttlet esetleg ??

Válaszotok előre is köszi !!

üdv.:B.B.

(#90444) H_András


H_András
tag

Sajnos ez a problémám még mindig aktuális, egyéb ötlete valakinek? A kapott tanácsnak megfelelően betettem őket egy gépbe raid 0-ra állítva ugyanúgy ahogy a nasban voltak, mind a win 7, mind a win 10 formázni szeretné azonnal őket, de én meg nem :DDD más oprendszerem egyelőre nincs.. teszek fel ha érdemes, csak jó volna tudni, van-e egyáltalán esély az adatok visszanyerésére.... :F

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#90445) kpal


kpal
veterán

Legolcsóbb SATA kábel is jó a SATA3 SSD-hez vagy inkább drágábbat vegyek ?

(#90446) Vakegérke válasza kpal (#90445) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudom, hogy mekkora a különbség a mezei, és a spéci kábelek közt, ezek SATA3-ként vannak hirdetve. Nem túl magas az áruk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90447) bsh válasza H_András (#90444) üzenetére


bsh
őstag

ki tanácsolta ezt? :U

inkább tedd be a vinyókat egy gépbe, nem kell raid-be konfigurálni a bios-ban, és egy linux rendszerrel nézd meg (mondjuk egy pendrive-ról bootolva). ha szerencséd van, md raid volt a nas-ban és ezt a linuxszal tudod kezelni. esetleg dmraid-del is megnézheted, hátha valami "hardveres" raid volt a nas-ban. hátha felismeri.

(#90448) H_András válasza bsh (#90447) üzenetére


H_András
tag

Kipróbálom, épp most nézegetem a Linux rendszereket, mindegy milyet próbálok ki? Nem gyenge a választék.. :U a második felének a hozzászólásodnak meg utána kell olvassak, mi is az a dmraid :D de nagyon köszönöm, lerágják lassan a fülemet emiatt, kell nekem ígérgetni felelőtlenül segítséget..

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#90449) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali, remélem jó helyre írok. Olyan "gondom" van, h amikor lekapcsolom a gépet, többször magától visszakapcsol, néhány leállítás után általában megszűnik a probléma, nemrég "kezdte" el sűrűbben, előtte ritkábban csinálta, fogalmam sincs mi lehet a gond, gépem az adatlapomon.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#90450) Vakegérke válasza Scholes9 (#90449) üzenetére


Vakegérke
veterán

A BIOS-ban nincs engedélyezve a "wake on" funkció valamelyik eszközre?
Esetleg húzd le a bekapcsológomb csatlakozóját a lapról, és ideiglenesen tedd át rá a reset gombét. Értelemszerűen a reset-tel lesz indítható, de kiderül, hogy a bekapcsoló gomb rosszalkodik-e.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.