Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76201) CJ4567


CJ4567
veterán

Windows 7-nél miért van, hogy új install után a PS2 gamepad átalakítómat amit USB Gamepadnak ismert fel most 5 tengelyű 12 gombos botkormánynak ismeri fel?

No Sana No Life

(#76202) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Hogy tudnék belenézni és esetleg szerkeszteni egy .exe fájlt?
Milyen programmal?

Pl: egy magyarítást, ami .exe telepítős.

Köszi!!

(#76203) HoaryFox válasza aftercooler (#76202) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Sehogy :)

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#76204) Mustármag válasza philoxenia (#76196) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm

(#76205) divaio82


divaio82
csendes tag

Sziasztok! Màr írtam ide most újabb kérdéssel jönnék. Az USB billentyüzetem tovàbbra sem teszi a dolgàt rendesen pedig màr Dell fórumot mindent néztem ( àllítottam a Boot Sequencen ) visszaraktam a Win8at ahol jobban működött de itt sem működik màr. Gyakorlatilag feladtam a próbàlkozàst vagyis olvastam az USB PS/2 àtalakítókról és 1000Ft nem tétel most màr és vissza is térek a régi PS2 billemhez. Csak hasznâlható legyen a gépem mert az őrületbe kerget. Szóval ajànljàtok az említett àtalakító kâbelt?

(#76206) Rivaul válasza aftercooler (#76202) üzenetére


Rivaul
addikt

Magát az exét nem tudod megnyitni és szerkeszteni az író program nélkül. Vissza kéne fejteni és utána se azt kapnád amire számítasz. ha a magyarosítást akarod akkor a kicsomagolás/telepítés után keresd meg a szövegfájlt és azt szerkeszd.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#76207) CJ4567


CJ4567
veterán

Ebayon néztem DDR2 2GB ramokat, és soknál van ott hogy for AMD motherboards only. Ilyen tényleg létezik hogy csak AMD-vel működik, vagy ez nettó hülyeség? Én úgy tudom hogy a DDR az egy szabvány.

No Sana No Life

(#76208) Rivaul válasza CJ4567 (#76207) üzenetére


Rivaul
addikt

Az ebay meg az itthoni dolgok azok mások. Ott van valóban ilyen típusspecifikus alkatrész. Mindemellett hogy az amd intel fronton kívül is vannak gyártók windows pc felhasználásra is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#76209) sqpp válasza aftercooler (#76202) üzenetére


sqpp
őstag

Pedig néha lehet, nézd meg ezt a programot

http://www.angusj.com/resourcehacker/

(#76210) assemble válasza assemble (#75664) üzenetére


assemble
addikt

Idokozben kuldtek egy csere SATA circuit board-ot az adapterhez. Szerintetek hogy tudom letesztelni, hogy igy mar jo lesz-e?
Nyilvan eloszor kicserelem az alkatreszt, aztan
-futtatnek egy chkdsk-t (a korabban kijott hibak orvoslasara, szerintem vannak inkonzisztens adatok rajta emiatt)
-vagy formazzam ujra az egesz vinyot? (ez kicsit kenyelmetlen lenne, mert nem egy particio van rajta, hanem vannak peldaul ext4-es particiok is rajta, sokat kene backupolni - raadasul serult file-ok is lehetnek ott igy nem is tudom hogy kene nekiallni a dolognak - talan meg elotte chkdsk-t futtatva...)
Aztan meg imadkozzak, hogy ne legyen tobb gond? Vagy van valami jobb otletetek? :)

(#76211) unravel


unravel
őstag

Hi

Van valaki akinek sikerült Paypallal Spotify Premiumra előfizetni?

¯\_(ツ)_/¯

(#76212) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Nem tud valaki valami oldalt ahol a most aktuálisan játszott natgeo dokumentum filmeket lehet megnézni/letöltetni esetleg?
Tegnap láttam egyet de nem teljesen és kíváncsi vagyok rá.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#76213) vitemerius válasza seederking (#76212) üzenetére


vitemerius
tag

Ha nem találsz oldalt, akkor sincs veszve minden, mert elég sokszor ismétlik az adásaikat. A port.hu ki is írja, hogy mostanában mikor vetítik még.

(#76214) spidersoft válasza vitemerius (#76213) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ráadásnak a port.hu tud email értesítést küldeni, ha egy adott film menni fog valahol ;)

up :U

(#76215) Thunderzolee

Üdv!

Logitech EX110-es vezeték nélküli bill-egér kombóval van probléma.
Az ASDF, és a JKLÉ billentyűk nem működnek, valamint a numerikus részen az 123 billentyű sem reagál. Ha átkapcsolom a numerikus részt nem numerikus módba, ugye ilyenkor a 4 nyíl működik például, nos ebben az állásban a lefelé mutató nyíl nem reagál (ez van a 2-es billentyűn).

Mi lehet a probléma? :F

Eddig nem volt fent a Logitech szoftvere, de most felraktam a Logi oldaláról a Setpiontot.
Sajnos a hiba ezzel sem oldódott meg.

Érdekes a hiba, pont a vakírás alapértelmezett felállásához szükséges 2×4 bill. nem megy.

Ötlet?

Átraktam másik géphez, ott is ugyanez a hibajelenség.

Még nem szedtem szét, de nem tudom, azt gondoltam, szoftveres a hiba, vagy valahogy a bill. belül az elektronika összekapcsolja pont ezeket a billentyűket, és valami elromlott, és akkor ez most már kuka is lesz?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#76216) Lompos48 válasza Thunderzolee (#76215) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szalagkábel szakadása vagy nemérintkezése a csatlakozóban lehet az ok. Kimondottan hardveres.

(#76217) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Ti melyik webkamerát ajánlanátok a 4 közül?

- Logitech C270
- Logitech C310
- Microsoft LifeCam HD-3000
- Microsoft LifeCam HD-3000 L2?

Illetve nem tudjátok esetleg, hogy mit jelent a Landscape 2.0 a Microsoft kamera esetében? Mert elvileg az L2 ezt jelenti a végén.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#76218) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Nem tudom megoldani windows 8 alatt a HP 1022n nyomtató működését, routeren keresztül. Amikor bedugom USB-n akkor megy, amikor leszedem a netről a teljes drivert, akkor a varázsló látja, rá is nyomok, hogy azt telepítem, de amikor a végig megy a telepítő, a tesztoldalt már nem képes nyomtatni.

(#76219) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Mini Displayport - HDMI átalakító csak képet visz át, vagy hangot is? Mire kell figyelni ilyen cucc vásárlásánál, van különbség közöttük?
Néhányat kimondottan Apple Mac termékekhez árulnak, miért, mással nem is működik?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#76220) Vugi


Vugi
csendes tag

Sziasztok afelől érdeklődnék valaki tudna e segíteni ennek a számítógépnek a beállításban és kezelésében ez a gép egy Sampo 1046 X típusú fakitermelő gépben található ha netán valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.
Üdv Vugi
U.i.: A gép Finn gyártmányú
http://www.sampo-rosenlew.fi/en/products/metsakoneet-----/harvesterit--/1046-.html#2

(#76221) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
netgear sc101 régebbi nashoz nem tud vki kezelési utmutatót?magyarul persze..ez a készülék kezeli a a torrentet!?üdv

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#76222) Kékes525 válasza nonee (#76221) üzenetére


Kékes525
félisten

Használati utasítás NETGEAR SC101

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76223) megint én válasza megint én (#76218) üzenetére


megint én
őstag

megvan!

(#76224) Rivaul


Rivaul
addikt

Az alaplapos topic nem pörög így be teszem ide is.

Van egy ilyen lapom, a memória sínek közti alsó kondi hiányzik. Jelenleg telepítek a gépre és nem veszek észre hibát. A memókat a két fekete slotba tettem. Mi lehet a buktató a kondi hiányában? Van egy másik ilyen lapom de azon meg a hang szaraxik...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#76225) nonee válasza Kékes525 (#76222) üzenetére


nonee
aktív tag

Köszönöm szépen!De ez nem jó mert virus!exe.ként jön le...

[ Szerkesztve ]

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#76226) pjen válasza nonee (#76225) üzenetére


pjen
félisten

Az exe file névre sok vírus irtó háklis,át kell nevezni.

(#76227) KTU válasza nonee (#76225) üzenetére


KTU
addikt

Nem tudom miért nem jó a gyártó oldala ,
ugyanúgy nincs benne magyar mint amit a fórumtárs linkelt, szenvedni ilyen szar oldalakon :W

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#76228) nonee válasza KTU (#76227) üzenetére


nonee
aktív tag

Igazad van.azért köszi mindenkinek!

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#76229) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

be lehet illeszteni youtube video -t a ph! -ra?

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#76230) Qru válasza Dreamcaster (#76229) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem.

#nincsbennetarcsi

(#76231) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Nem vagyok ékszer szakértő, de remélem akadnak itt olyanok, akik jobban értenek a témához, mint én.

Szóval... Adott ez a medál, lánccal:

Anyaga: Stainless Steel (rozsdamentes acél)
a lánc hossz 55 cm, vastagsága 8mm.
a medál mérete: 50x75 mm
ára: 18.000 Ft

A kérdés az, hogy ennyi pénzért jó vételnek számít-e ez az ékszer... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#76232) Max V. Power


Max V. Power
csendes tag

Üdv!
Meg tudnátok mondani hogy ez egy gondozásmentes ólom-sav akkumulátor vagy pedig zselés?
Gyártó: Aero Típus: YTR4A-BS
Robogó indító akkumulátora volt, szeretném használni egy nagyon régi riasztó panelhez, amihez szerintem ólom-sav akkumulátor kell.
Ez lenne a második kérdésem, a riasztó egy Everspring HA-25, kb 20 éves, amikor szétszedtem egy HAGEN DRYSAFE HPS-1212 akku volt benne, már nem gyártják, valahol azt olvastam hogy lehet helyettesíteni ezzel: Exide Powerfit S312/12. Ha jól értem ez ólom-sav akku, tehát a riasztó ezt a típust tudja megfelelően kezelni.
Összekapcsolva a kettőt, rakhatom az YTR4A-BS-t a riasztóba?

(#76233) pjen válasza Satyricon (#76231) üzenetére


pjen
félisten

Amennyiben egy rozsda mentes acélból készült lánc és medál ékszernek számít,amit azért kétlek,és neked megér 18000 ezret vedd meg.Szerintem ennyi pénzért igaz kevésbé látványosat,de ékszert vehetsz. :((

(#76234) spidersoft válasza Satyricon (#76231) üzenetére


spidersoft
senior tag

A csüngő Hong Kongból 4300-ba.
A madzag (8mm x 22") Kínából 2200-ba.
Az annyi, mint 6500. Ha kicsit tovább keresed lehet lelsz olcsóbban is.

Hogy létezik-e ebből eredeti, vagy hogy ez eredeti-e, illetve az apródos gyereké az-e (vagy ő is csak dropshipelteti hozzád...), azt nemtom :)

(#76235) GrooveHero


GrooveHero
addikt

sziasztok. Adott egy 1 terás EFI-s vinyó. Win csak úgy látja, hogy a lemezkezelő kiírja, de sajátgépben nem látom. Betűjele sincs. Hogy tudnám elérni az adatokat? köszi előre is. :R :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#76236) cattus válasza GrooveHero (#76235) üzenetére


cattus
őstag

Lemezkezelőben adj neki betűjelet.

Do the thing!

(#76237) GrooveHero válasza cattus (#76236) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem tudok, minden opció szürke :(

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#76238) Simivok


Simivok
senior tag

Honnan tudok szerezni egy kézi kompresszort, amivel ki tudom takarítani a gépet? Sűrített levegő egy kicsit drága.

Galaxy S23 256GB Cream

(#76239) cattus válasza GrooveHero (#76237) üzenetére


cattus
őstag

Akkor esetleg Linux alól próbáld meg elérni.

Do the thing!

(#76240) GrooveHero válasza cattus (#76239) üzenetére


GrooveHero
addikt

Na az sajna nem fog menni, mert csak win van a közelben, ráadásul 10 perc múlva szükség lenne a meghajtóra, és le kellene másolni róla egy 10 megás fájlt. :(

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#76241) STC Speed


STC Speed
őstag

Particionáló programot tudtok mondani? Ami egyszerű és nagyszerű:D
Egy anno több meghajtóvá darabolt hdd-t kellene újra eggyé alakítani.

(#76242) Kékes525 válasza nonee (#76225) üzenetére


Kékes525
félisten

http://hu.diplotop.com/review/NETGEAR/SC101 ellenőrzése a vírustotállal eredmény: 0 / 58

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76243) spiritex válasza STC Speed (#76241) üzenetére


spiritex
veterán

EaseUS Partition Master (Free).

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#76244) STC Speed válasza spiritex (#76243) üzenetére


STC Speed
őstag

:R

(#76245) Satyricon válasza spidersoft (#76234) üzenetére


Satyricon
addikt

Nagyon köszi, sokat segítettél! :K

Üdv! ;)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#76246) Chyks


Chyks
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene. Keresek egy programot, amivel .mjz fájlokat lehet szerkeszteni. A guugle-val nem jártam sikerrel. Nagyon fontos lenne. Ezer köszönet előre is.

---Chyks---

(#76247) STC Speed válasza spiritex (#76243) üzenetére


STC Speed
őstag

Nagyon jó program! :)

(#76248) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Nem tenném fel újra a kérdést itt, már megtettem a win7-es topikban, így csak linkelem. Kérem, aki tud segítsen a másik topicban leírtakban.

Köszönet :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#76249) Chyks


Chyks
csendes tag

Ha a winyó másodlagos, akkor próbáld meg lekötni a telepítés idejére. Ha akkor is ugyanezt adja be, akkor lehet hogy a windows-t kell betallózni?!? Ha akkor sem, akkor passz.

---Chyks---

(#76250) Qru válasza GrooveHero (#76248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Húzd le a hdd-t. SSD-re eleve úgy telepítünk win-t, hogy semmi más hdd/ssd nincs rákötve a gépre.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.