Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76501) Dreamcaster válasza makoss (#76499) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Megfejthetetlen hülyeségek, szvsz a lámpá máshonnan üzemeltesd azt kész. Lehet, hogy a vinyó holnap off -ot mond.

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#76502) makoss válasza Dreamcaster (#76501) üzenetére


makoss
veterán

Köszi az infót, de máshova nem nagyon tudom bedugni, esetleg abba az elosztóban máshova.
Volt már másnak is ilyen fura esete vajon?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#76503) Dreamcaster válasza makoss (#76499) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Máshova kell bedugnod, vagy hamarosan bucsút mondhatsz a vinyónak. Vagy ha lámpázol, akkor előtte szépen állítsd le a vinyót.

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#76504) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gondoltam ide is berakom a kérdésem, mert fast reply kéne rá ;] :R /Nyomtató topikba is feltettem a kérdést/

"Volna egy kérdésem (segítség kellene), HP OfficeJet 4500 (van Win Vista és Win7 Driver lemezem hozzá) not Win 8.1 Pro 64bit -en használva , és letöltve a HP -s Update progi , nincs külön progi amivel tudok scannelni és gépre menti el... mint pl. Win7 Pro 64bit esetén volt, erre van valami megoldás ? /sürgős lenne a gépre scannelni hivatalos dokumentumokat/ :R "

UI.: ja és Win 8 / 8.1 -es Drivert felraktam a HP oldaláról letöltve (hivatalos oldalról persze) :K

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#76505) makoss válasza Dreamcaster (#76503) üzenetére


makoss
veterán

át tettem 2 bemenettel arrébb, most nem csinálja, köszi! :R
Remélem a vinyó nem fog elromlani, nem régi...
Amúgy a lámpával lehet valami?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#76506) Dreamcaster válasza makoss (#76505) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Ha a lámpa olcsó, felejtsd el. Csak úgy mondom, a vinyón vannak a dolgaid, nem a lámpán, szóval ne azzal foglalkozz. Dobd ki.

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#76507) makoss válasza Dreamcaster (#76506) üzenetére


makoss
veterán

Úgy lesz!
Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#76508) pjen válasza DokiBaxxi (#76500) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ha valami elromlott az inkább a venti.Próbáld kézzel megmozgatni,mikor el akar indulni picit segits neki.Esetleg egy csepp olaj sem árthat.Ha másként nem megy cseréld ki a ventit. :)

(#76509) Rivaul válasza Bjørgersson (#76496) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nincs hozzá frissítés akkor nem hiszem hogy rá lehet forrasztani új rendszert. Esetleg a tv/típus/gyártó topicjába bekérdezhetsz hátha van valami megoldás. Inkább egy androidos okosítóba látom a lehetőségeidet vagy egy media boxba mint az asus o!play.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#76510) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Helló kedves kollégák!

Tudom hogy nem a megfelelő topikba írok, de hátha tudtok segíteni (mert sürgős lenne)

Szóval adott egy Epson Photo P50-es nyomtató, beletettem az új tintapatronokat, viszont a feketét 2x tettem bele (először azt hittem nem kattant be,ezért kivettem)

A Gép innentől ugye üresnek titulálja...

Szoftveresen,vagy valamiféle kombinációval tudom reset-elni a nyomtatót, vagy közölni vele hogy az tele van? (annélkül hogy vennék másik patront)

Köszönöm előre is, és bocsánat a nem megfelelő topik-ért! :R

•°o.OO.o°•

(#76511) makoss


makoss
veterán

Tudna valaki ajánlani olcsó alternatívát erősítős USB kábel hosszabbítására?
Logitech c920 webkamerához kellene.
Egy ilyen párban megoldás lehet?
A 2 közzé állítólag akár 50 méteres UTP kábel is dugható, ha USB 2.0-ás
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#76512) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

#76510 -ezt már megoldottam, köszönöm azért.

Viszont: 6 patronos a gép, ha a cián kifogyott (az összes többi fullon van), mi a rákért nem enged sima fekete szöveget nyomtatni? :( nincs erre valami megoldás? :( :R

[ Szerkesztve ]

•°o.OO.o°•

(#76513) dvdbackuper válasza AndrisBoy (#76512) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Nincs, mert epson=hulladék, vagyis nem szabad ilyet venni

(#76514) spiritex válasza AndrisBoy (#76512) üzenetére


spiritex
veterán

Az EPSON hivatalos válasza erre a kérdésre az, hogy ha valamelyik szín üres, akkor fennál a veszélye annak, hogy a nyomtatófej levegőt szív be magába, ami tönkreteszi azt a vákuumot, ami szükséges a festék felszívásához, így az esetleg soha többé nem fog nyomtatni újra. Szerintem vicces ilyen dologra fogni. Egyszerű lehúzás az egész!!!
Mert miért nem lehet nyomtatni feketét színes patron nélkül, amikor fekete patron nélkül lehet nyomtatni feketét a színes patronokkal???

Egyébként nem tudod ugyanazzal módszerrel elhitetni a nyomtatóval, hogy tele van a cyan toner, ahogy a feketéről elhitetted?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#76515) STC Speed


STC Speed
őstag

Tippet kérnék szépen! Megakad a youtube videó lejátszás.

Elkezdődik,de megáll,tölt,és kb fél perc mire folytatódik.
Újraraktam a windowst azóta csinálja.
Firefox böngészőm van!És Win 8.1

(#76516) okipoki


okipoki
aktív tag

Üdv!

Lehet ,hogy hülye kérdés ,de van olyan program amivel ingyen feltudok hívni valakit gépről? Skype kilőve ,mert oda kell kredit.

[ Szerkesztve ]

(#76517) Qru válasza okipoki (#76516) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

FB msg? Viber?

#nincsbennetarcsi

(#76518) okipoki válasza Qru (#76517) üzenetére


okipoki
aktív tag

Ha e két program közül hívok valakit gépről ,akkor a másik félnek is kell lennie ilyen programoknak?

(#76519) spiritex válasza okipoki (#76518) üzenetére


spiritex
veterán

Ha azt szeretnéd, hogy ingyen legyen, akkor igen, és még net is kell a másik fél telefonjára, gépére.
Ha ingyenesen szeretnél vezetékes számokat hívni, akkor a voip szolgáltatók (pl. 12voip.com) adnak 60 vagy 90 nap ingyenes napot (Freedays), amikor több ország (így Magyarország) vezetékes számait ingyen lehet hívni. Hozzátartozik, hogy 12.5 eurót be kell fizetni az account-odra, amit más országok, vagy magyar mobilszámok hívására, vagy sms-re tudsz költeni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#76520) makoss


makoss
veterán

Erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#76521) Qru válasza okipoki (#76518) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Facebook-hoz elég ha van élő regisztrációja a Vibert pedig telepíteni kell arra az eszközre amit hívni akarsz (lehet asztali gép is).

#nincsbennetarcsi

(#76522) okipoki válasza Qru (#76521) üzenetére


okipoki
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

(#76523) drblade


drblade
csendes tag

Sziasztok, a segítségetekre lenne szükségem.

Van egy AMD X4 975 BE processzorom, amit ASUS M4N98TD-EVO lapomban X6 1100T BE-re cseréltem.

(BIOS frissítés, beállítások stb megvolt)

BIOS tulajdonságai:
BIOS típusa AMI
BIOS verzió 1301 (csak ez, a legutolsó támogatja az 1100T-t)
AGESA verzió 3.7.1.0
Rendszer BIOS dátuma 04/14/11
Video BIOS dátuma 03/09/12

BIOS beállítások (ATK):
CPU Voltage 1.3250 V
DRAM Voltage 1.560 V
HT Voltage 1.200 V
NB Voltage 1.100 V
NF200 Voltage 1.200 V
VDDA Voltage 2.500 V
VDDNB Voltage 1.1500 V
CPU Frequency 200.00 MHz
CPU Ratio 16.5x

RAM: 8GB 1333MHz DDR3 (2x4GB)

Bootoláskor a képenyőre kiírja, hogy "6 cores unlocked". Kis kapcsoló enabledre tolva a lapon (unlock cores), BIOS-ban is beállítva minden. A kép rávilágít, mi a bajom. (Windows 7 64 bit Ultimate op. rendszer alatt)

[link]

A programok 4 magosnak látják, holott az intézőben 6 mag szerepel.

Bármilyen ötletet (nem elég a feszültség neki stb) megköszönnék!

Üdv: drblade

[ Szerkesztve ]

(#76524) bsh válasza drblade (#76523) üzenetére


bsh
őstag

ez nem lett elkókányolva esetleg korábban?

(#76525) CJ4567 válasza drblade (#76523) üzenetére


CJ4567
veterán

Hat magosnál minek hat magra unlockolni?

No Sana No Life

(#76526) drblade válasza bsh (#76524) üzenetére


drblade
csendes tag

Nem tudom, megnézem. Köszönöm szépen!

(#76527) drblade válasza CJ4567 (#76525) üzenetére


drblade
csendes tag

Miután csak a 4 magot látta, még a BIOS frissítés után is, gondoltam kipróbálom, de nem jó így sem :)
De rávilágítottál, hogy felesleges, szóval mindjárt visszaállítom.

Köszönöm szépen!

(#76528) CJ4567 válasza drblade (#76527) üzenetére


CJ4567
veterán

Linux Live alatt látja-e a 6 magot?

No Sana No Life

(#76529) Vakegérke válasza drblade (#76527) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha jól értelmezem a problémádat, akkor új telepítés lesz a megoldás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#76530) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Hali!

Bedöglött egyszerre a routerem és a modemem, de már mind a kettőt lecseréltem. A problémám az, hogy ha streamet nézek, akkor laggol, megakad... Ez az előző felszerelésnél nem volt, mivel volt olyan, hogy néztem a streamet, és közben yt videót is, és meg sem akadt...
Mi lehet a megoldás?

Köszi előre is!

(#76531) #65675776 válasza Skinny26 (#76530) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legutóbbi frissítés óta a Flash Player megint érdekes dolgokat művel. Szóval ez alapján elég nehéz azt mondani, hogy a hw-eddel van baj.

(#76532) zalman90


zalman90
őstag

estét

win 8

a gond a következő (nem nálam)

skype megy , viber megy , de weboldalt nem hajlandó betölteni

parancssorból is a pingelésre azt írja h. nincs válasz

mitől lehet ez ?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#76533) Rivaul válasza zalman90 (#76532) üzenetére


Rivaul
addikt

Nincs lekorlátozva a net? A messengerek mennek olyankor is néha de a webhez már nem elég az átcsorgó adatfolyam.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#76534) zalman90 válasza Rivaul (#76533) üzenetére


zalman90
őstag

skype hívás is ment , mobilnet, korlátlan , és 5mb os

böngésző meg kiírja h. nem találja a kiszolgálót stb...

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#76535) Bjørgersson válasza Rivaul (#76509) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jelige "ingyen vagy olcsóbban". :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#76536) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, nagy butaságot csináltam az imént.

Véletlenül rossz kártyáról töröltem a partíciókat és hoztam létre újat minitool partition wizard home edition v8.1.1-el.
Delete, create, apply
Hülye kis pendrive helyet a 64gigás memkártyával csináltam meg, eredetileg azt hiszem exfatra volt formázva (normál sdxc kártya), most meg létrehoztam rajta egy 7,4gigás fat32es partíciót, a többi meg hagyva érintetlenül.

Nem írtam azóta rá semmit.

A nagy kérdés: hogyan tudnám visszacsinálni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#76537) philoxenia válasza Zirowe (#76536) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem ez jol mukodott ilyen celra ellenben sokaig tarthat ilyen nagy kartyanal...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76538) Zirowe válasza philoxenia (#76537) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi, lefuttatom.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#76539) spiritex válasza zalman90 (#76534) üzenetére


spiritex
veterán

Meg kell nézn, hogy a DNS szerverek címei nem lettek-e átírva a router-ben vagy a hálózati kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#76540) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Olyat kérdeznék, hogy tapasztalt-e már valaki olyat, hogy a vinyót az op. rendszer lecsatlakoztatható eszközként ismeri fel? Elég idegesítő, hogy állandóan ez a hülye rendszerhang hallatszik, mint amikor bedugsz egy pendrive-t v. éppen kiveszed. Valakinek valami ötlet? Köszi. :)

(#76541) #65675776 válasza Coccolino_O (#76540) üzenetére


#65675776
törölt tag

BIOS-ban tiltsd le az AHCI-t, akkor nem fogja leválaszthatónak mutatni.

(#76542) Skinny26


Skinny26
aktív tag

DSL modemeknél mit jelent, hogy "A" melléklet?
Köszi

(#76543) #65675776 válasza Skinny26 (#76542) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolom itt az Annex A-ra gondolsz. A frekvenciasávokat egyébként, de mondhatnánk akár azt is, hogy melyik szabványverziót támogatja az eszköz. [link]

(#76544) Coccolino_O válasza #65675776 (#76541) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Köszönöm szépen. :R

(#76545) Coccolino_O válasza #65675776 (#76541) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Tudsz segíteni? Megnéztem bios-ban, ha kikapcsoltam, onnantól nem indult el a rendszer, csak a bios képernyő fogadott újra és újra. Gugliban utánanéztem, de azzal sem lettem okosabb.

(#76546) HoaryFox válasza Coccolino_O (#76545) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nézd meg Eszközkezelőben, hogy a vinyónak a "Házirendek" fülön mik vannak bekapcsolva.

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#76547) Coccolino_O válasza HoaryFox (#76546) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Köszi, meglesem.

(#76548) celafat


celafat
tag

Vettem egy használt 2TB-os WD20EZRX merevlemezt. A HDSentinelben elindítottam egy írás-olvasás tesztet, ahol azt írja ki, hogy kb. 48 óra alatt végez. Ez normális?

(#76549) drblade


drblade
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget az X6 1100T-vel kapcsolatban!
A megoldást bsh kollega szállította, ugyanis az msconfig-ban a 4 magos bootolás elől kivéve a pipát (nem volt permanensre állítva amúgy), majd újraindítva a gépet immár teljes mell(mag)szélességben rendelkezésre áll mind a 6 :)

Köszönöm még egyszer!

drblade

(#76550) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Milyen programmal nézhetném meg a ki és bejövő adatforgalmam?
Úgy értem, hogy pontosan milyen címek vannak épp forgalomban pl. egy program frissítésénél, hogy honnan jön a frissítés (webcím).

Köszi!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.