Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) Lenry válasza DonThomasino (#27150) üzenetére


Lenry
félisten

azt is nagyon visszavágták már.
tavaly még lehetett egy csomó mindent venni egészségkártyával, meg strandra, uszodába menni, aztán kitalálták, hogy idén januártól már nem.
biztos az úszás nem elég egészséges vagy nem tudom... :(((

azóta nekem is leginkább csak gyűlik rajta a pénz, de nem tudok vele mit kezdeni

(#27149) GrandeP boltja válogatja, van ahol megoldják, de ne fűzz sok reményt hozzá

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27152) GrandeP


GrandeP
őstag

Ok.. KÖszi....

Majd azért még benézek 1-2 helyre... hátha.

Igazából ennyit nem fogok üdülni, meg konditermezni sem, strandot meg utálom... és asszem ennyivel ki is fújt a "gyári" használhatósága...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#27153) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv

Tudtok olyan programot ajánlani amivel a képernyőn lévő dolgot tud felvenni videóra, majd ezt megvágni különböző effektekkel és zenét is alá tud tenni?

Üdv: Csabee.

(#27154) barisj válasza Csabee. (#27153) üzenetére


barisj
aktív tag

fraps?:D

fraps kivágja a képernyőn lévő dolgokat videóra,és sony vegassal tudod effektezni stb..:)

[ Szerkesztve ]

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#27155) leslieke válasza Csabee. (#27153) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Képernyőfelvételre, pl.: Camtasia Studio

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27156) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Valaki segitene? Amazon Kindle 4et vennék az amazonról. Végösszegnek 89$ azaz olyan 19.000 Ftot ir. Ez fix? Vagy fizetnem kell késöbb adót? Illetve vám? Szállítási költség? Hogy van ez? Kérlek segítsetek! Előre is kösz!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#27157) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Valaki segitene? Amazon Kindle 4et vennék az amazonról. Végösszegnek 89$ azaz olyan 19.000 Ftot ir. Ez fix? Vagy fizetnem kell késöbb adót? Illetve vám? Szállítási költség? Hogy van ez? Kérlek segítsetek! Előre is kösz!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#27158) Melack válasza freelanced (#27156) üzenetére


Melack
veterán

Esélyes, hogy vám + ÁFA megy rá az összeg miatt. eBay topicban elég sokat beszélgettünk erről,pontos infók itt: NAV Posta

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27159) freelanced


freelanced
addikt

Jó lenne biztosan tudni például olyantól aki rendelt már esetleg. Hallottam olyat is hogy az Amazon átvállalja a dijakat...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#27160) Lompos48 válasza freelanced (#27159) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ezt kétlem. Az Amazon frissítésekhez, appokhoz sincs hozzáférésed Európából, mintha nem is létezne (Európa). Support nulla. De a Kindle egyébként fáin. Mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#27161) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Lehetséges-e hogy régi IDE vinchesterek nem tudnak bejelentkezni mert nem ismerik a 2.0-ás USB-t?Laci. :R

Soha többé ...

(#27162) Csabee. válasza leslieke (#27155) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszike! Próbálom is!

barisj: neked is kösz, a Fraps-ra gondoltam én is.

Üdv: Csabee.

(#27163) barisj válasza Csabee. (#27162) üzenetére


barisj
aktív tag

régebben frapssal vágtam az 1.6muvikat + vegassal effekteztem rendereltem stb:D ma meg már HLAE-val csinálom az 1.6 muvikat:D csak az sajna cska csében jó:P

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#27164) Csabee. válasza barisj (#27163) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lehet nekem is a Fraps marad.!

Üdv: Csabee.

(#27165) sixpack89


sixpack89
tag

üdv! adott két router a házon belül,tesómnak van egy laptopja,nekem gépem,házzal monitorral stb. ezek össze vannak dugva,és így van net. a 2 router,és az egyik internetkábel a gépembe,a másik internetkábel a tesóm routerjébe van dugva.
eddig minden rendben volt,de tegnap este óta váratlanul nincs net,vagy az ő laptopján van valami gond,vagy a kábelekkel. mi lehet a baj? semmihez nem lett nyúlva,vagy változtatva,ha kihúzom a kábeleket az ő routerjéből,és csak a gépembe dugom akkor van net,de amint próbálom vissza csinálni ahogy eredetileg volt megszűnik az internetes kapcsolat.

(#27166) spista222 válasza Elvagyok (#27161) üzenetére


spista222
addikt

:F
Egyik hdd sem ismeri az USB-t.
Ha van neki külön rack-je akkor annak kell tudnia mind a HDD-t kezelni mind a USB-t

"bejelentkezni"?

sixpack89 Halott router?
Be tudsz lépni a routerbe?

[ Szerkesztve ]

(#27167) Dell XPS válasza Elvagyok (#27161) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Fel kell ismernie a HDD-t, hanem, akkor más gond van.

Üdv, Dell XPS

(#27168) antivirtuoz válasza sixpack89 (#27165) üzenetére


antivirtuoz
tag

Miért van szükség két routerre???

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#27169) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Elővettem egy régi játékomat: Hot Rod - Garage to Glory
A gond ott van, hogy előbb-utóbb a kurzor önállósítja magát. Másodpercenként cirka három alkalommal ugrik a következő választható opcióra.
Minden kompatibilitás módot kipróbáltam.
Az egér így néz ki az eszközkezelőben:

Letiltottam a HID szabványút, nem nyert. Ha az A4Tech kerül tiltásra, nincs kurzormozgás.

Van valami gyógyszer, vagy eltehetem emlékbe ezt a jó kis játékot?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27170) Dell XPS válasza sixpack89 (#27165) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Akkor a laptopnál van a probléma. Mit ír ki? Hálózati-kapcsolatok-->helyi kapcsolat..??

Üdv, Dell XPS

(#27171) sixpack89 válasza Dell XPS (#27170) üzenetére


sixpack89
tag

elképzelhető,hogy az internet,vagy egyes hálózati erőforrások nem érhetőek el. a probléma azért merült fel,mert nem sikerült hálózati címet kiosztani a számítógépnek.
ezt írta ki az én gépemen a hálózati kapcsolatoknál.
a laptopnál pedig ezt,miután rámentem a a probléma diagnosztizálása részhez:
nincs bedugva a helyi kapcsolat hálózati adapter kábele.
ami nem tudom mit jelent,mivel minden be van dugva ami eddig is bevolt,mégsincs net.

(#27172) Melack válasza Vakegérke (#27169) üzenetére


Melack
veterán

Másik egérrel is ezt csinálja?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27173) barisj válasza Csabee. (#27164) üzenetére


barisj
aktív tag

a fraps egyszerű és nagyszerű:D egy gombbal lehet ki és bekapcsolni a vevést:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#27174) Dell XPS válasza sixpack89 (#27171) üzenetére


Dell XPS
veterán

ha kihúzom a kábeleket az ő routerjéből,és csak a gépembe dugom akkor van net, ?

A laptopnál távolítsd el az eszközkezelőből a hálózati kártyát, majd indítsd újra....

Szerk: A modem-tól közvetlenül van (IP) internet?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#27175) GrandeP válasza Dell XPS (#27174) üzenetére


GrandeP
őstag

Ez miért is lesz jó?! Csak kérdem, mint hót laikus.... :P ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#27176) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Valaki tudna segíteni VBS programozásban? :R

(#27177) sixpack89 válasza Dell XPS (#27174) üzenetére


sixpack89
tag

köszi,megoldódott úgy tűnik. amit írtál segített. :) a hálózati kártya letiltás újra indítás. meg ami azt illeti a router hátuljából kihúztam egy kábelt,majd vissza,újra indítottam,és úgy tűnik működik. nálam is van már net,meg nála is.

(#27178) Dell XPS válasza GrandeP (#27175) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor már tudsz mindent... ;]

Üdv, Dell XPS

(#27179) sixpack89


sixpack89
tag

Mégse jó!villog az ő routerje,az internet résznél meg mindenhol,továbbra sincs net a laptopon,azt írja ki,jelenleg semmilyen hálózathoz nem kapcsolódik.

(#27180) Vakegérke válasza Melack (#27172) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kipróbáltam. Ugyanez a típus, csak ps2 portos, valamint egy ezer éves, szintén ps2 portos Arowana egérrel.
Az A4Tech esetében ugyanaz a hiba, az Arowana valamiért halott.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27181) Dell XPS válasza sixpack89 (#27179) üzenetére


Dell XPS
veterán

Indítsd újra a router-t is! Milyen típusú a router, ott le van tiltva a DHCP? Gondolom, most már Nálad kap IP - címet a laptop és látja az utp kábelt?

Üdv, Dell XPS

(#27182) sixpack89


sixpack89
tag

belkin 54 típusú

(#27183) sixpack89


sixpack89
tag

Szerintem a laptopon kell állítani valamit,mert a router villog az internet feliratnál.,csak valamit be kell állítani,a gépen,hogy csatlakozzon.

(#27184) Dell XPS válasza sixpack89 (#27183) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elképzelhető, de ahhoz többet kellene tudnom, hogyan épül fel a hálózat Nálatok, és miképpen működik a kettő darab router. Azért kértelek, hogy nézd meg Nálad a laptopot, hogy ott működik, azaz rendben van az internet. Amennyiben Nálad nincs gond az internettel, akkor légy szíves nézzél egy "ipconfig /all" hálózati lekérdezést nekem.

Üdv, Dell XPS

(#27185) malagutif122


malagutif122
tag

Generic usb hub vettem egy ilyet használtan felismeri a gép
rádugok egy pendriveot nem érzékeli.
Mit lehet vele csinalni?

(#27186) Packersbay válasza Melack (#27084) üzenetére


Packersbay
tag

Irtam az NKH-nak a Páv I-ről, gyorsan is válaszoltak,bár okosabb nem lettem. Ezt irták:

A külföldi hatóság gyakorlatával összefüggésben hatóságom - a Nemzeti Közlekedési Hatóság Közúti Gépjármű-közlekedési Hivatal Pályaalkalmasság Vizsgálati Főosztálya - tájékoztatást nem tud adni; hatásköre, illetékessége csak Magyarország területére terjed ki.
A magyar pályaalkalmassági minősítés külföldi elfogadását, honosítását a magyar hatóság nem tudja megítélni egységes európai szabályozás hiányában.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#27187) GrandeP válasza Packersbay (#27186) üzenetére


GrandeP
őstag

Nekem PÁV1-em van...

3 éve csináltam.... kb így ebben a formában csak Hungarisztán ismeri, van a többi országnak is, de ők máshogy hívják, és nem fogadják el a magyart és nem is kérik...

Mi még a kérdés... régen sofőrködtem az euban csak megutáltam....

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#27188) Packersbay válasza GrandeP (#27187) üzenetére


Packersbay
tag

Igazából mentősofőrnek szeretnék majd jelentkezni ezért is gondoltam,hogy leteszem és utána jelentkezek. Ha fölvennének akkor még 1-2 évet itthon dolgoznék és utána mennék külföldre,hátha úgy a munkaerőoiacon előnnyel indulok,de úgy látszik nem.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#27189) GrandeP válasza Packersbay (#27188) üzenetére


GrandeP
őstag

Mentőssofőr még kér ezenkívül igazolt 2-5 év vezetési gyakorlatot, 1 oldalas "miért szeretném én ezt csinálni " pszihopata írásst,, valamilyen egészségügyi iskolai végzést / alapképzést, mert ez nem taxi, neked is ki kell szállni és menteni.

Jelentkeztem annó, mint végső elkeseredés amikor nem találtam x ideje melót, de már akkor is 70-80k-ért kellett volna csinálni...

Amúgy ezzel miért indultál volna előnnyel a külföldi munkaerőpiacon?!
Egy sima furgonos nemzetközi munkával sokkal nagyobb tapasztalatot szerzel...
Én annó 20-30k km-t nyomtam havonta, volt h 6 szor voltam egymás után Angliában... megjöttem és már mehettem is...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#27190) Packersbay válasza GrandeP (#27189) üzenetére


Packersbay
tag

Nekem csak azt mondták,hogy Páv I kell meg vezetési gyakorlat a többit meg megtanítják. Akkor ennek jobban utánanézek,kérdezősködök. Azért gondoltam,hogy előnnyel indulok mert ha az EU-ban is elfogadták volna akkor jelentkezhettem volna már mint gyakorlott sofőr,de mivel nincs egységes szabályozás ez kiesett. A furgonos munka engem is érdekelne csak sajnos ahhoz olyan kategóriát is meg kell csinálnom ami jóval többe kerülne mint a Páv. Ezt még valahogy ki tudom gazdálkodni,de sajnos többet nem,hitelt meg emiatt nem szeretnék fölvenni.

[ Szerkesztve ]

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#27191) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Erre valaki? [HDD Gond]

Köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#27192) sixpack89 válasza Dell XPS (#27184) üzenetére


sixpack89
tag

Pont fordítva működik. :)
A laptopon nincs net,pedig jelzi a router ami van hozzá.
Az én gépemen van net.
Éppen ezért szerintem az ő gépén kell állítani valamit,majd szól valakinek,nekem már van net,a többi nem számít :D

(#27193) bsh válasza Brian_GT (#27191) üzenetére


bsh
őstag

csak épp azt felejtetted el leírni, hogy milyen tápról is van szó... :U de akár okozhatja az is, de akár egy nem megfelelően érintkező táp- vagy adatkábel is.
vinyók fogyasztása közt 1-2 watt különbségek vannak max, az már régen rossz lenne, ha annyira ki lenne terhelve egy táp, hogy 1-2 wattól elhasaljon.

(#27194) Dell XPS válasza sixpack89 (#27192) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok, ez megoldva.. :U

Üdv, Dell XPS

(#27195) Brian_GT válasza bsh (#27193) üzenetére


Brian_GT
őstag

Igen, mert nem emlékeztem milyen tápom van, aztán rálestem, eszembe jutott régi gépemben volt noname...ez egy Thermaltake 550W... szóval akkor nem értem.
Jövő héten beszerzek egy másik sata kábelt megpróbálom hátha az lehet a bibi.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#27196) bsh válasza Brian_GT (#27195) üzenetére


bsh
őstag

azokból voltak ám botrányosan szarok is...

(#27197) Steven88


Steven88
tag

Sziasztok
Valaki tudja milyen hiba forrásból akad ez a probléma " display 4101"?
Csak egy játéknál jelentkezett eddig és nem lép ki csak lefagy/fekete képernyő. Aida64 esemény naplóban tudtam csak megnézni a hiba nevét. Eddig csak a dedikált video karival csinálta, az IGPU-n nem. Win7 64 bit-es rendszer van. Nagyon fontos lenne. Előre is köszönöm.

(#27198) Sub-ZeRo válasza Steven88 (#27197) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha a dedikáltal csinálta, akkor ott van bibi. Nézz meg hozzá egy másik drivert, ha azzal sem jó, akkor lehet a játék a hibás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27199) kjani18 válasza Steven88 (#27197) üzenetére


kjani18
őstag

Display illesztőprogram lefagyott. Próbáld:

- Illesztőprogram csere, vagy/és újratelepítés
- Beállítások megváltoztatása, lehet nem kompatibilis a monitorral/igpuval a beállításod.
- VGA kártya ellenőrzése, tisztítása
- Rendszer újrarakás

Itt nézz körül

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#27200) Steven88


Steven88
tag

Köszönöm a válaszokat :R
Sub-ZeRo: A kari már ki lett cserélve, ezelőtti is ezt csinálta. Driver le lett cserélve maradt a hiba.

kjani18A Kari az új alig 2 hete van benne. A kompatibilitás az még lehetséges, de egy új rendszer is szóba jöhet. Szétnézek a linkelt oldalon.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.