Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) Lenry válasza Scroll Lock (#27550) üzenetére


Lenry
félisten

kinek a facebook üzeneteire vagy kíváncsi?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27552) #65675776 válasza Scroll Lock (#27550) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van hozzá bírói felhatalmazásod? Mert mindössze csak ennyi kell hozzá, hogy ilyesmit használj. Szóval inkább hanyagold a témát...

(#27553) Scroll Lock válasza Lenry (#27551) üzenetére


Scroll Lock
tag

Pusztán van egy ilyen tételem egy tárgyból(biztonság és védelem az informatikában) és ehhez kellene.

[ Szerkesztve ]

(#27554) GrandeP válasza Scroll Lock (#27553) üzenetére


GrandeP
őstag

Miért nem weboldalt hozol létre mint a többi értelmes ember? :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#27555) Csabee. válasza vilmaboy (#27522) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De akkor a gmailes is arrol fog kimenni!

Üdv: Csabee.

(#27556) Realradical válasza Scroll Lock (#27553) üzenetére


Realradical
őstag

[link]
Ez egy felületes "hogyan csináld". Ha nekiállsz ilyet nyomni egy komolyabb hálózaton egy IDS/IPS nyakon csíp és röppen a letöltendő.
Ha tételhez kell akkor ez gondolom nem fog izgatni :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#27557) Geller72 válasza GrandeP (#27524) üzenetére


Geller72
veterán

Az Ubuntu gyári lemezért számlásan is lehet fizetni...és ugye az full legál is egyben. És "solution" is..:DDD.

(#27558) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

WIN 7 64 bit Ultimate az oprendszerem, de SSD-re egy migráló progival lett feltéve a régi HDD-ről.
Namost, egy Logitech Harmony távirányító felkonfigurálásához kellene felraknom a microsoft Silverlightot.
Viszont amikor elkezdem installálni az 5-ös Silverlightot, akkor észreveszi hogy fent volt a 4.1 viszont a telepítő ezen megakad hogy nem találja a régi Silverlight telepítő temporális fájljait és közli velem hogy teegyem be a Microsoft's Silverlight Installation 1 Disk-et. Ilyenem nincs és most momentán WIN 7 CD-m sincs.
Direktbe eltávolítani se engedi a régi 4.1-es Silverlightot ott is ezt a lemezt kérni.
Mit tudok tenni? Emiatt megszakad a Silverlight telepítés és így a Harmony távirányítót nem tudok beállítani :(

Tudnátok segíteni ebben, Valami registry buhera kell? Ugye nem csak egy WIN reinstall segít mert emiatt kicsit túl nagy ár lenne...

Köszi a válaszokat! :R

(#27559) bsh válasza makszi (#27558) üzenetére


bsh
őstag

(#27560) makszi válasza bsh (#27559) üzenetére


makszi
aktív tag

Ezt már próbáltam. Sajna már az első sor sem fut le...
reg delete HKLM\Software\Microsoft\Silverlight /f
Azt mondja " the system was unable to find the specified regisrty key or value" :W

[ Szerkesztve ]

(#27561) Geller72 válasza makszi (#27558) üzenetére


Geller72
veterán

W7 iso bemountol?

(#27562) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

Gyors kérdésem lenne: Live Mail, IMAP, de csak kb. 30 napra visszamenőleg látszanak a levelek. Hol lehet azt beállítani, hogy mekkora mennyiség vagy mettől látszódjanak?

A választ előre is köszönöm!

Üdv.

ferikek

(#27563) freaghill válasza freaghill (#27549) üzenetére


freaghill
őstag

Valakinek van valami ötlete?

(#27564) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel kapcsolatban kérném a tanácsotokat.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27565) freaghill válasza kekkec (#27564) üzenetére


freaghill
őstag

Én is vettem garis cuccot és a számlán garancialevelen volt más is. A srác nem takarta le, ahogy volt bescannelte és elküldte.

[ Szerkesztve ]

(#27566) kjani18 válasza kekkec (#27564) üzenetére


kjani18
őstag

Általában elfogadják a másolatot a garilevélről, esetleg a számláról is kellhet. A többi tételt felesleges kitakarni, vibrit ilyen üzletekben úgy sem árulnak :D

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#27567) Geller72 válasza freaghill (#27563) üzenetére


Geller72
veterán

"Miért van az, hogy a gépem akár másodpercek utána is elfelejti amit ctrl+c-ztem? "

-Az, hogy a gépem, az egy elég tág, pontatlan megfogalmazás, miután minden OS máshogyan kezeli és állítható, avagy sem. És mivel semmi ilyen, fontos infót nem írtál, így elég nehéz segíteni.

(#27568) freaghill válasza Geller72 (#27567) üzenetére


freaghill
őstag

Elnézésedet kérem :)
Win7-et használok

(#27569) kekkec válasza kjani18 (#27566) üzenetére


kekkec
aktív tag

:DDD Nem ilyesmi miatt merült fel, csak van egy túlzott óvatosság bennem. :P

(#27570) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Adott egy gép, amiről jelenleg annyi tudok mondani, hogy egy Asus P5W DH Deluxe alaplap van benne.
A probléma, hogy bekapcosláskor a monitor ledje sárga marad. Mi lehet a gond, miket kéne átnéznem?

(#27571) leslieke válasza W1 (#27570) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vagyis nincs kép a monitoron? Nézd át a kábeleket, hogy rendesen a helyükön vannak-e. Illetve ha van tartalék monitor kábel, akkor cseréld ki.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27572) W1 válasza leslieke (#27571) üzenetére


W1
senior tag

Barátnőméké a gép, a monitor kábelt mindkét oldalon megnéztem, csütörtökön viszek monitorkábelt.
Még mi lehet a gond?

(#27573) Geller72 válasza freaghill (#27568) üzenetére


Geller72
veterán

Ki is jelölöd Ctrl+A-val, (vagy egérrel) amit másolni akarsz a vágólapra? (Tudom, hogy feleslegesnek tűnő kérdés, de kezdjük az elején..;) )

(#27574) macy válasza W1 (#27572) üzenetére


macy
addikt

Win7?

(#27575) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lehet abból gebasz hogyha a videókártyát kiveszem a gépemből és az integráltról megy a rendszer? Csakmert fura módon youtube-on 1-2 videó be-be akadozott illetve film is amit a gépről játszottam le. Illetve a hanggal is szenvedtem mert egyszerűen nemvolt az 5.1-es szettemen meg a fülesemen se hang. Nagy szenvedés árán tudtam csak megoldani a hangot.

Össze vissza állítgattam a kimeneteket aztán egyszer csak jólett. Szerintetek okozhatja ezt a kivett gpu?

iPhone 13 Pro Max

(#27576) leslieke válasza W1 (#27572) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Esetleg meghalhatott a VGA.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27577) Geller72 válasza jozsi252 (#27575) üzenetére


Geller72
veterán

Az int. vga valszeg sokkal gyengébb, mint a natív, ami benne volt, ezért akad. A kép és a hang is akadhat.

(#27578) jozsi252 válasza Geller72 (#27577) üzenetére


jozsi252
veterán

Nos igen mivel a diszkrét kártya egy 560ti az integrált meg ami az i5 2500-ba van Z77Pro4-el párosítva..

Amúgy esténként nektek is elég lassú a PH?

iPhone 13 Pro Max

(#27579) leslieke válasza jozsi252 (#27578) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

PH: igen, előfordul lassulás, meg néha be se tölt az oldal.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27580) Lompos48 válasza Geller72 (#27573) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Ctrl+A a Select All. Utána még kell egy Ctrl+C is, hogy a tartalom a vágólapra kerüljön. :)

(#27581) W1 válasza macy (#27574) üzenetére


W1
senior tag

igen, w7.

(#27582) W1 válasza leslieke (#27576) üzenetére


W1
senior tag

Még esetleg arra gondoltam, hogy egy cmos clr-t tolok, hátha valami el lett véletlen állítva.

(#27583) leslieke válasza W1 (#27582) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egy próbát megér az is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27584) macy válasza W1 (#27582) üzenetére


macy
addikt

Egy próbát megér az is ha elindítod a gépet, vársz pár percet míg elvileg feláll a win, aztán nyomsz egy Win+P billentyű kombót, majd egy jobbra nyilat, és a végén Enter. Nekem volt már ilyen, hogy a másik monitorra rakta volna ki a képet de nem is volt rácsatlakoztatva a gépre. Persze nem tudom milyen videókártya van barátnőd gépében.

(#27585) freaghill válasza Geller72 (#27573) üzenetére


freaghill
őstag

Egér, mivel legtöbbszor nem az egész szöveget akarom másolni, csak egy linket, ilyesmi.

(#27586) W1 válasza macy (#27584) üzenetére


W1
senior tag

Családi gép, és kishuga lehet beleturkált.
Meglesem ezt is, köszi, de az a gond, hogy a BIOS-t sem látom, így ez nem hiszem.
Az a bajom még, hogy a billentyűn nincs Caps, Num visszajelző led, és nem tudom megnézni, hogy kifagy-e esetleg.

(#27587) kjani18


kjani18
őstag

Pici segítség kellene. Eladtam egy HDD -t, 100/100 sentinel szerint. Semmi baja nem volt, még van is majd egy év garija. A vevő 1 hét múlva jelentkezett, hogy a gond van a vinyóval, hol látja a gép, hol nem, stb.
Mivel személyes garanciát vállaltam rá, azonnal visszavettem, visszaküldte, én meg a vételárat.
Azóta is használom, hibátlan, de a sentinel ezt írja ki:

Rákérdeztem telefonon, kiderült, hogy azóta másik vinyót vett, és az is ezt csináljta, de aztán lecserélte a sata drótot, és jó lett.
Most itt vagyok egy szinte eladhatatlan vinyóval, aminek semmi baja, csak "megjegyezte" a hibát, és 60%-ot ír ki,
Tehetek valamit?

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#27588) Csabee. válasza kjani18 (#27587) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ilyen volt nekem is. Szerintem a vásárlódnak volt gáz vagy a kábelével vagy az alaplapi csatijával ami okozta a hibát. Sajnos a sentinel ennyit fog mutatni most már mindig ..

Üdv: Csabee.

(#27589) macy válasza W1 (#27586) üzenetére


macy
addikt

Amit írtam nem BIOS-ban kell. Elvileg ha nincs semmi gebasz a géppel, bejön a win hiába nem látod, ezt a bill kombós dolgot vakon is meg lehet próbálni. Esetleg átdugni a kábelt a kártya másik csatijába, feltéve ha van rajta. Vagy kábel csere, másik monitor, gép kikapcsolt állapotában kártya ki-be, hátha kontakt hiba.

(#27590) W1 válasza macy (#27589) üzenetére


W1
senior tag

De amíg nincs a rendszer belépve addig meg kéne jelennie a biosképnek, nem?

(#27591) fejerm


fejerm
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi lenne a gondom.
Kékhalállal elszállt a Windows és nem tudom életre kelteni. Egy másik géppel szeretném lementeni róla az adatokat, hogy újra tudjam telepíteni, de a jelszóval védett dokumentumok mappához nem tudok hozzáférni. (A hozzáférés megtagadva.) A jelszó megvan. Mit tudnék csinálni?

(#27592) Csabee. válasza fejerm (#27591) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én anno domainbe léptetve tudtam csak így lementeni az adatokat, csak ahhoz kellett egy hálózat..

Üdv: Csabee.

(#27593) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani megbízható rendszertisztító progit ami nem nyúlkál bele a regeditbe?

CCleaner nem jó!

(#27594) freaghill


freaghill
őstag

Ezt mire véljem?
Most néztem a google fiókomban, hogy valaki Kínából akart belépni a gmailembe... :D

(#27595) localhost válasza csibor (#27528) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"A Microsoft Office XP és 2003-as csomagban lévő Word, Excel vagy PowerPoint program használata esetén telepítse az összes fontos frissítést a Microsoft Update webhelyről, mielőtt letöltené a kompatibilitási csomagot.
"

Aztán jöhet a desszert: Microsoft Office kompatibilitási csomag a Word, Excel és PowerPoint fájlformátumokhoz

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27596) Lenry válasza freaghill (#27594) üzenetére


Lenry
félisten

változtass jelszót, mert előbb-utóbb sikerülni fog nekik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27597) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok
Lenne egy olyan gondom, hogy nem bootol be a notim
Hiába megyek rá a normálmódú bekapcsolásra mert bedob egy kék képet ami elkezd számolni aztán kezdi előlről a bootot. Ha rámegyek a legutóbbe helyes konfigra szintén ugyan ez. Csökkentett módban belép de ott nem találom a hiba okát :F win7 van a gépen

(#27598) odrif válasza suspect (#27597) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Vírusra gyanakszom.
Szerintem érdemes lenne lefuttatni ezt.
Vírusadatbázisát azért frissiteni kell.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#27599) Vakegérke válasza W1 (#27590) üzenetére


Vakegérke
veterán

Dugd át a VGA kártyát a másik slotba. Egy próbát megér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27600) Geller72 válasza suspect (#27597) üzenetére


Geller72
veterán

Én meg arra, hogy megborult a W7-ed..gyaníthatóan reinstall lesz a vége..:(

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.