Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136451) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Tegyük fel, hogy valaki működtet egy weboldalt. Nyilván valahol tudja csekkolni a látogatottságot. Azt meg tudja-e nézni, hogy a weboldalra milyen formában jutottak el a felhasználók? Tehát látja-e, hogy a google-ön keresett rá, beírta az URL-sávba a konkrét címet, Facebook/Instagram posztból navigált oda stb. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#136452) Cs1csó válasza tylerddd (#136451) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tipp, de a google meg hasonló oldalakkal kell felvenni a kapcsolatot hogy monitorozzák az oldalt.

(#136453) Aryes válasza tylerddd (#136451) üzenetére


Aryes
nagyúr

A google analytics pont ezt a célt szolgálja. :K

(#136454) Dency01


Dency01
aktív tag

Üdv újra.
Adott egy alaplap: Asus Prime Z390-A és a videókártya : GTX 1080ti, i9-9900k processzorral.
Az alaplap csak úgy ismeri fel a videókártyát ha biosban a CSM-et enabled-re veszem, uefi módban nem ad képet és az alaplapon világít a gpu debug led. Próbáltam legfrissebb biossal is. Jó sokáig szarakodtam mire erre rájöttem. Kikellett vennem a videókártyát, bedugni az alaplapi kivezetésbe úgy adott képet és átvettem CSM-re a biosban, aztán videókártya berak és van kép. De nem értem hogy uefi módban miért nem ismeri fel. Valakinek valami ötlet?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#136455) tylerddd válasza Aryes (#136453) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, ránézek!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#136456) Top cat válasza Dency01 (#136454) üzenetére


Top cat
őstag

DisplayPorton próbáltad? HDMI-n sem megy?

(#136457) Dency01 válasza Top cat (#136456) üzenetére


Dency01
aktív tag

Persze, összes portot próbáltam.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#136458) Top cat válasza Dency01 (#136457) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy ez lesz a gond. Bár HDMI-n elvileg mennie kellene.

(#136459) Pyttawrx válasza Dency01 (#136457) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És bios reset volt? Átnéztél minden beállítást? Ennek simán mennie kellene uefiben is.

(#136460) Doky586 válasza Dency01 (#136457) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

GTX 1000+ sorozat biztos ad képet uefi módban hdmi-n.
Szerintem tesztek közt nem állítottad le a gépet. (újraindítás néha kevés)
Bios csak bekapcsolás után vizsgálja hol adjon képet, utána hiába dugod át.

(#136461) Geller72 válasza Aryes (#136446) üzenetére


Geller72
veterán

Ezzel a progival oldottam meg a problémát. Mivel, mint írtam is, a drive-ot látta a rendszer, látszólag sértetlennek mutatta, de a kusza meghajtó, file és mappanevekből gondoltam, hogy maga a file allokációs tábla (is) megsérülhetett, ezért az adatok visszanyerése lehetséges .(Korábbi tapasztalatok is ezt mutatták). A progival beolvastattam a drive-ot, kiválasztottam a nekem fontos, mentendő fileformátumokat, majd megkezdte a mentést egy előre definiált helyre. Lementette az összes képet. Természetesen, mint minden más progi esetében, itt is találtam olyan képfájloka, amik valamilyen módon sérültek voltak. Volt, amiket meg sem tudtam nyitni és volt olyan kép, aminek egy része hiányzott, de alapjaiban a közel 2000 képből a legtöbb használható állapotban van. A drive-ot utána formáztam, amit el is végzett hiba nélkül, használható maradt. A progi csak egy a sok közül, erre a feladatra van sok program, ami ugyanezt tudja.
Ha valakinek ezzel kapcsolatban van kérdése, ha tudok válaszolok rá. Még egyszer köszi a segítséget.
:R

(#136462) Dency01


Dency01
aktív tag

@Pyttawrx:
Volt minden, elem ki 2-3 perc várás, vissza be, jumpert is rányomtam a clear RTC-re.

@Doky586:
Hmmm, lehet hogy akkor csak a 2 Displayportot próbáltam? :F Megnézem majd mégegyszer.

@top cat:
Ez jellemző amit leír , kipróbáltam ezt a programot viszont ezt kaptam "Your graphics card no need to update VBIOS"

Viszont mindenképp a displayportra lenne szükségem ugyanis itt tud a monitor 240hz-et kipréselni magából, hdmin marad a 144.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#136463) Dency01 válasza Top cat (#136458) üzenetére


Dency01
aktív tag

Hoppá. Még is csak ez volt a probléma, az előbb nem tudom mit töltöttem le. :W
Ki írta hogy need update, rányomtam, lefrissítette. Kipróbáltam és most már ad képet uefi-ben is dp-porton. Köszi a segítséget mindenkinek. :R

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#136464) József99


József99
friss újonc

Gép indulás után ezt mutatja és nem reagàl semmire

(#136465) Pyttawrx válasza József99 (#136464) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Azért ez így kevés infó, meg mi szeretnél mi a kérdésed?
de:
- húzz le minden háttértárat,
- ram ki meg vissza
- nézz át minden kábelt.

Lássuk mit mutat

(#136466) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

A segitségetekre lenne szükségem, kicsit elakadtam.
Adott egy laptop, rajta egy linux ext4 partició.
Bootolható pendriveon Win10, ha jól emlékszem ntfs.
Szeretném làtni windows alól a laptop hdd-n levö cuccaimat.
Próbàltam Total Commanderrel és az ext4 pluginnal, de nem müködik, vagy elbénàztam valamit.

(#136467) King Unique válasza onkelz (#136466) üzenetére


King Unique
titán

"Bootolható pendriveon Win10, ha jól emlékszem ntfs."

Ha már pendrive-ról van bootolva egy OS, akkor Ext4 fájlrendszerű linuxos partíció kezeléséhez miért nem egy Linux live rendszer, ami eleve natívan olvassa és írja az Ext4-et? :F

A Windows 10 alapesetben eleve nem kezeli az Ext 2/3/4 fájlrendszereket, max. WSL 2 formában képes rá, valamint olyan 3rd party programok segítségével, mint pl. a Linux Reader, Paragon Linux File Systems for Windows, stb.

[ Szerkesztve ]

(#136468) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Nem indul a PC-m.
Bekapcsolás után az alaplap világít, a ventillátorok járnak, de az alaplap hibajelző ledje VGA-hibát jelez. Se kép, se hang.

Nincs a gépben külön VGA, csak a proci.

A gép:
Gigabyte B450 AORUS ELITE
AMD Ryzen 5 3400G
Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 XMP HyperX Predator Black
Samsung 1TB 860 EVO MZ-76E1T0B/EU

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#136469) varmi2 válasza FordFair (#136468) üzenetére


varmi2
nagyúr

Eddig ment? Vagy most raktad össze, és nem szűnik megy?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#136470) FordFair válasza varmi2 (#136469) üzenetére


FordFair
tag

Eddig ment vagy 3 évet.

Ma reggel azzal nyitott a gép, hogy proci cserét érzékelt. Nem igazán olvastam végig, de valami olyasmi volt utána a szöveg, hogy maradjon így valami, vagy állítson át valamit a biosban. A maradjon így nem működött, a változásra kattintva elindult a gép. Aztán ment is, majd kikapcsoltuk.
Most délután nem indul.
Ez a korábbi fenti dolog már mintha lett volna korábban 1-2-szer, de aztán ment minden rendben.

(#136471) Csupingo válasza FordFair (#136470) üzenetére


Csupingo
veterán

Sata ssd nincs a gépben? Engem az tréfált meg. Meghalt és miatta nem indult a gép, csak a vga hibajelző világított, mint nálad. Esetleg minden háttértárat húzzál le a lapról és nézd meg úgy, hogy ad e képet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#136472) FordFair válasza Csupingo (#136471) üzenetére


FordFair
tag

de, 1 db sata ssd van a gépben: Samsung 1TB 860 EVO

kivettem az elemet, erre megint az említett képernyő fogad:

Szerk: a VGA led most is világít

Mit javasoltok?

Megpróbálom lehúzni az SSD-t, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#136473) Csupingo válasza FordFair (#136472) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán nem az ssd, mert nálam olyankor képet se adott. Valamiért tpm gondja lett, de furcsa, hogy csak úgy a semmiből. Talán yes-t kéne nyomnod, ha nem használsz bitlockert, de előbb azért a win topikba is bekérdeznék, hogy milyen következményekkel jár ez. Úgy rémlik, hogy bekavarhat, ha aktív volt a tpm és nem lett kikapcsolva procicsere előtt és ki tudja mennyire viseli meg a win-t.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#136474) FordFair válasza FordFair (#136472) üzenetére


FordFair
tag

Utánaolvasva: kikapcsoltam az fTPM-et a BIOS-ban:
Security device support: disabled

Ez úgy tűnik megoldotta a problémát.
Ja, WIN11-en vagyok, nem tudom számít-e...

(#136475) Top cat válasza FordFair (#136474) üzenetére


Top cat
őstag

Merül az elem, nem ártana cserélni. Ez az alaplapod, vagy ez? Szerintem inkább az előbbi.

A képen F64b BIOS-od van. Törölve lett és F64c van helyette. Nem ártana frissíteni.

(#136476) Doky586 válasza FordFair (#136472) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem min aggódtál (teljesen feleslegesen).
Azért világított mert még nem lépett tül rajta, várta a képernyőn feltett egyértelmű kérdésre a válaszod. Válasz után továbblépett volna a led is. Új proci vagy bios frissítés után ezt írja ki. Jóváhagyod Yes (Z)-el aztán maradhat a TPM.

(#136477) FordFair válasza Top cat (#136475) üzenetére


FordFair
tag

Az elem maxon van, mértem.

az alaplapom: B450 AORUS ELITE (rev. 1.x)
(nem a v2)

Frissítettem a biost F64c-re. Uggyanaz a hiba fogadott, mivel a biosban visszaállt az előző beállítás.
A biosba belépve megint kikapcsoltam Security device support-ot, most megint működik.

#136476Doky586
Nem ez volt a probléma, hanem az, hogy be sem kapcsolt, nem jelent meg semmi a képernyőn, nem volt mire válaszolni.
Kivettem az elemet, erre jött a képernyő. Ha válaszoltam, akkor rendben volt, egészen újraindításig, amikor megint nem volt kép.
A biosban a Security device support kikapcsolása oldotta meg a problémát.

Köszi mindenkinek, egyelőre működik :)

[ Szerkesztve ]

(#136478) titetoyz


titetoyz
tag

adott egy gép, teljesen új minden komponense
ryzen 5 5500
msi b550m pro
16gb hyperx 3400 mhz
1gb dedikált vga - ez használt

összeraktam, minden kábel a helyén, bekapcsol, semmi beep, de rohadtul nem ad képet.
gondoltam nem jó a használt VGA, tettem bele másikat, azzal sem jó
gondoltam nem ismeri fel a 3400-as ramot bios ugprade nélkül, raktam bele 2400-at
semmi beep, ha kiveszem ramot sípol egyből.

mi az isten lehet? valakinek bármi ötlet? kezdek megőrülni

(#136479) varmi2 válasza titetoyz (#136478) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bios reset volt?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#136480) titetoyz válasza varmi2 (#136479) üzenetére


titetoyz
tag

cmos elem ki/be igen

(#136481) varmi2 válasza titetoyz (#136480) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet a cpu-t nem ismeri fel a bios.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#136482) Csupingo válasza titetoyz (#136478) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha jót nézek, akkor a legújabb bios kell ahhoz a procihoz. Azt kéne frissíteni előbb az alaplapon, ha régebbi és talán működne.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#136483) Top cat válasza FordFair (#136477) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy a feszültség megvan az elemben, de nem biztos, hogy áramot is tud elegendőt adni.

Azért nem akart elindulni mert törlődtek a CMOS beállítások és alap beállítással indult.

titetoyz
Ahogy a többiek is írják, ehhez a procihoz 7D14v27 BIOS kell legalább.
De sajnos ez az alaplap nem frissíthető proci nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#136484) FordFair válasza Top cat (#136483) üzenetére


FordFair
tag

Ok, köszi, cserélek elemet

(#136485) Dzsekó válasza FordFair (#136484) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mérhetsz áramot is gombelemen. 10A-be teszed a multimétert, és egy pillanatra rámérsz, nem lesz baja. Ceruzaelemeket is lehet így mérni.

[ Szerkesztve ]

(#136486) Lenry


Lenry
félisten

ötletem nincs ez milyen topik témája, de hátha itt is lesz valakinek tapasztalata.

a kocsimban Androidos fejegység van, amiben sajnos nincs SIM foglalat, USB viszont van, ezért olyan 4G sticket keresek, ami minél kisebb és felismeri illetve kezeli az Android (gyárilag Android 6 van a fejegységen, ezt idővel frissíteni tervezem)
a cél, hogy legyen mobilnet a kocsiban.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#136487) varmi2 válasza Lenry (#136486) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egyáltalán az a fejegység támogatja az usb-n érkező netet? Mert ez nem evidens. Nem szabad össze téveszteni a pc-s usb portal.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#136488) Lenry válasza varmi2 (#136487) üzenetére


Lenry
félisten

jó kérdés...
ilyen típus (bár a 4GB RAM-ban hirtelen nem vagyok biztos, annyira azért nem gyors, meg az enyémen csak 6-os droid van, bár az xda szerint frissíthető)
saját aboutja szerint A-MEDIA AUTO (1024x600) W

a fenti weboldalon azt írják, hogy
4G internet: Támogatott külső USB hardverkulcsok: WCDMA, EVDO, TD-SCDMA
de ez nem sokat segít, a felsorolt szabványok egyrészt a 3G-t takarják, másrészt nem hiszem, hogy ennek így van értelme

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#136489) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Tegyük fel, hogy egy filmklub tagjai értékelnék a látott filmeket 1-5 között*. Az értékeléseket szeretnék valahol begyűjteni és megosztani egymással az átlagokat. Készítenek egy Excel dokumentumot, amit megosztanak egymással Google Drive-on és mindenki a lenyíló lehetőségek közül választ. A kérdésem: van-e erre valami egyszerű, de kinézetében pofásabb megoldás (nyilván van, ha mondjuk le tudod programozni app formájában vagy csinálsz egy weboldalt ennek)? A Google űrlapoknál sehogy nem találtam olyan formát, ami tetszett volna. Köszönöm!

* csak példa, lehetett volna felettes értékelése beosztottakról vagy bármi átlagolós téma

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#136490) Aryes válasza Lenry (#136486) üzenetére


Aryes
nagyúr

Telefonról megosztott net nem jöhet szóba? Ha wifi nincs is a fejegységben, Bluetooth szinte biztosan van, és Bluetooth-on lehet internetet megosztani. Ha nincs más megoldás.
Vagy usb wifi stick, azt az Android valószínűleg kernel szinten támogatja.

(#136491) Lenry válasza Aryes (#136490) üzenetére


Lenry
félisten

Van wifi, most is telefonról osztom meg neki a netet, de azt kapcsolgatni kell a telefonon, így meg csak kérnék egy multiSIMet, bedobnám a kocsiban a stickbe és meg van oldva.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#136492) Aryes válasza Lenry (#136491) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ja értem. Lehet, hogy az LTE modemeket is támogatja kernel szinten, a 6-os Android nem annyira régi.

(#136493) FordFair válasza Dzsekó (#136485) üzenetére


FordFair
tag

köszi, kipróbálom

(#136494) FordFair válasza Dzsekó (#136485) üzenetére


FordFair
tag

+ Top cat #136483:
Köszi, tényleg az elem volt a ludas, a korábbi elemmel nem tartotta meg a bios-beállításokat, az új elemmel igen.
Miközben a feszültség a régi elemben maxon volt...

(#136495) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dell Optiplex 3000 MT-3 irodai gép és egy Dell E2311H monitor, amit a számítógép DisplayPort kimenetén, monitor DVI bemenetével kéne összekötnöm. Egy Gembird CC-DPM-DVIM-6 kábel jó lesz hozzá?

Köszi: sinick

[ Szerkesztve ]

(#136496) Csupingo válasza FordFair (#136494) üzenetére


Csupingo
veterán

Érdekes, pedig elég új gép. Talán inkább 6-8 év után szoktak problémát okozni a merülő elemek. Persze az csak jó, hogy pár száz forintból orvosolható a gond.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#136497) titetoyz


titetoyz
tag

Msi b550m pro nem latja biosban a snvs/500g m2 ssd-t. Nem kompatibilis vele? Én annak nézem.. win10 látja, de nem formázható.

(#136498) Lenry válasza titetoyz (#136497) üzenetére


Lenry
félisten

az NVME menüben sem látszik?
nincs RAID módba kapcsolva?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#136499) titetoyz válasza Lenry (#136498) üzenetére


titetoyz
tag

Nincs RAID-ben, ott sem látszik :(

(#136500) Csupingo válasza titetoyz (#136499) üzenetére


Csupingo
veterán

Használt ssd? Néha akkor se látszik, ha a win tárolóhelynek állítja be.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.