Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109251) MrDerekas válasza Intel fan11 (#109249) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor azt vedd amelyik szimpi. Nyugodt szívvel senki sem fog ebben az ársávban ajánlani semmit. Nem azért mert feltétlenül nem jók azok a termékek, csak semmi garancia, hogy problémamentesen fog üzemelni hosszú ideig. (ebay-ról vettem usb 3.0 előlapi panelt, másfél éve megy, működik. Egy később rendelt bővítőn meg meghalt az usb csati. Mivel kispénzről van szó, legközelebb is bevállalom a keleti cuccot.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#109252) Intel fan11 válasza philoxenia (#109250) üzenetére


Intel fan11
őstag

Gondoltam rá, de gépbe szerelhetőt szeretnék, mert amikor kéne pont nem lesz meg. elkallódik stb! Páromnak kéne fényképezőgépbe. Nagy sd kártya megy bele. és onnan szokta gépre másolni a képeket! Lényegében nekem 1 usb kéne 1 sd 1 micro sd. Mást nem igazán olvastatunk be!

Battletag: hojszi#2983

(#109253) Arlekim válasza Arlekim (#109240) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Tényleg újra kell emiatt telepítenem mindent?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#109254) pjen válasza Intel fan11 (#109252) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem teszel bele adapterrel micró sd kártyát?Én is úgy használom és rengeteg kép ráfér,aztán USB-n átmásolom.

(#109255) Intel fan11 válasza MrDerekas (#109251) üzenetére


Intel fan11
őstag

találtam is nekem valót!

[link]

Tflash volna micro sd? Mi ez a halom kártya hely? Mikre valók ezek?

Battletag: hojszi#2983

(#109256) MrDerekas válasza Intel fan11 (#109255) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ilyenem is volt. Az SD nyílásba tudsz micro-sd-t tenni adapterrel, ha jól rémlik még. (Aztán lehet ezen van külön annak is foglalat) A többivel ne foglalkozz :) Vannak ilyen/olyan/amolyan kártyák is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#109257) #65675776 válasza pjen (#109254) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert a megbízhatóságot áldozod fel vele. Minél több kontaktus, annál több hibalehetőség.

(#109258) MrDerekas válasza Arlekim (#109253) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az elérési utakat át lehet variálni. Nem tiszta, hogy egész pontosan mi is a gondod, de ami útvonalat megadsz, érvényes mappával, annak az alkalmazása megkezdésre is kerül egy rendszerindítás után.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#109259) Intel fan11 válasza MrDerekas (#109256) üzenetére


Intel fan11
őstag

Neten azt olvastam tFlash=micro sdvel! szóval van rajta micro sd sd meg usb. 1700 ft teljesen jó. De arra nem jöttem rá hogy alaplapba hova kell ezt dugni, mert azt nem irja!

Battletag: hojszi#2983

(#109260) MrDerekas válasza Intel fan11 (#109259) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az alaplap usb tüskesorára.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#109261) Intel fan11 válasza MrDerekas (#109260) üzenetére


Intel fan11
őstag

értem. Köszönöm a segítséget

Battletag: hojszi#2983

(#109262) pjen válasza #65675776 (#109257) üzenetére


pjen
félisten

Nekem még sosem volt gondom vele,ha bármilyen hiba van a gép úgy is tiltakozik.De azért ez eléggé bevett gyakorlat.Sd kártyában még igazán nagyot nem is láttam,pedig van amikor videózom a fényképezővel és eszi a kártyát.

(#109263) Intel fan11 válasza MrDerekas (#109260) üzenetére


Intel fan11
őstag

még annyi ezt a kártya olvasót összedugom pik-pak megy vagy kell vmi driver is?

Battletag: hojszi#2983

(#109264) Peterhappy


Peterhappy
őstag

sziasztok,

"A gépből" átpakoltam az SSD-t "B gépbe", rendszerrel együtt. Gyönyörűen működik minden, nem volt szükség a rendszer újratelepítésére. Azonban a Win10 aktivációm elszállt.

A gép, amelybe pakoltam, elméletileg rendelkezik Win7 seriallal (Windows 7 PRO OA). Azzal a kóddal azonban nem tudtam újraaktiválni a Win10-t. Gondoltam arra, hogy win7-t teszek fel és onnan upgradelem a Win10-re (míg lehet), azonban az MSDN-t nem tudtam letölteni, az alábbi hibaüzenet jött velem szembe:

"Úgy tűnik, hogy a megadott termékkulcs az eszközgyártó által előtelepített szoftverhez tartozik. Érdeklődjön az eszközgyártónál a szoftver-helyreállítási lehetőségekről."

Mit jelent ez, mi a teendő ilyenkor, mit tudok csinálni?
HP notebookról beszélünk.

Előre is köszönöm a segítséget,
Péter

[ Szerkesztve ]

(#109265) MrDerekas válasza Intel fan11 (#109263) üzenetére


MrDerekas
addikt

A rendszer felismeri majd és telepíti a drivert. Neked semmit nem kell külön csinálni, csak rádugod.

(#109264) vighpeter Az eredeti hardveres környezethez van kötve a licensz aktiváló kulcsa. Mivel OEM, az eredeti gép helyreállító partíciója tárolja az ehhez kapcsolódó adatokat. Ha nem géphez kötött kulcsod lenne, egyszerűen meg lehetne oldani, így viszont bajosan. A win7 telepítés megér egy misét. A windows media creation tool szoftverével próbáld meg letölteni a telepítő médiát. Lényeg hogy módosítás mentes telepítőd legyen. Ha sikerül a telepítés, de az aktiválásnál elutasít, akkor még mindig megpróbálhatod a telefonos aktiválást az eredeti kulcs birtokában. Az aktiváció után pedig frissítesz a 10re.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#109266) Peterhappy válasza MrDerekas (#109265) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia,

Köszönöm a gyors választ!

Windows media creation tool-t próbáltam, csak Win10-t enged kiválasztani. De azt hiszem van valahol elfekvőben egy Win7 telepítő CD-m, megpróbálkozom azzal, köszönöm a tippet!

(#109267) MrDerekas válasza Peterhappy (#109266) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bocs! Tényleg, el is felejtettem, hogy a 10hez való az. Win7- hez is van ilyen letöltő progi. Guglizni kellene, mert nem ugrik be a neve.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#109268) Peterhappy válasza MrDerekas (#109267) üzenetére


Peterhappy
őstag

No para, azért köszönöm szépen :)

(#109269) King Unique válasza Peterhappy (#109266) üzenetére


King Unique
titán

Azért az annyira nem meglepő, hogy ha letöltöd a W10-hez való MCT-t, akkor abban W10-et lehet kiválasztani és olyan ISO-t fog letölteni... Ha W7-es ISO kell, akkor tessék felmenni az MS oldalára, majd bepötyögni a termékkulcsot és máris lehet tölteni! Vagy lehet akár innen és innen is, amelyek szintén az MS-től szedik az ISO-t.

[ Szerkesztve ]

(#109270) Peterhappy válasza King Unique (#109269) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia,

Röstellem, de nem tudtam, hogy az MCT kizárólag Win10-hez való.

Az MS oldalán kezdtem, bepötyögtem a termékkulcsot és azt követően futottam bele a fent említett "hibaüzenetbe".

A tb.rg... oldalról most mászik lefelé a képfájl, köszönöm szépen a segítséget!

Péter

(#109271) ph2012


ph2012
senior tag

Windows 10-nél az őszi alkotói frissítést töröltem mert rosszul működött. Ha kijön a következő alkotói frissítés akkor az települni fog, ha nincs telepítve az őszi alkotói frissítés?

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#109272) ArthurShelby válasza philoxenia (#109084) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A kiskapuk kihasználása szvsz legális. Így működik a világ. Az offshore cégek alapítása/működtetése is az.
(ráadásul erről a gyengénlátós kiskapuról a MS is tud)

"offshore cégek megítélése bár negatív, azok alapítása és működtetése, bármilyen más cégformához hasonlóan nem jogellenes"

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#109273) philoxenia válasza ArthurShelby (#109272) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kívánunk helyt adni az etikátlan kiskapukeresés elősegítésének. Ez is legális. ;)
Ráadásul ezt az oldalt nem is egy offshore cég üzemelteti, aminek jogállását nem is tudom miért kevered ide. :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#109274) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!
PlaysTV-t használok játék közbeni felvételek készítésére, illetve csak azt a részét, amikor megnyomok egy gomb kombinációt és a legutolsó 30 mp-et felveszi. Viszont az a gondom, hogy hetek óta nem működik a FIFA 18-nál a program. Amikor a menüben vagyok jó, viszont ha meccs közben szeretnék rögzíteni, akkor kb. 3-4 naponta egyszer csinálja meg... Mi lehet a gond? :F
Újraraktam már egyszer, a gombokat is próbáltam változtatni.

(#109275) Arlekim válasza MrDerekas (#109258) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Tudom hogy át lehet, pontosan ezt szerettem volna csinálni, azonban :
"Nem sikerült áthelyezni a mappát mert ugyanezen a helyen egy nem átirányítható mappa van. Hozzáférés megtagadva."
Konkrétan ilyen üzenetet még a google sem talál.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#109276) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok

Ennek az oldalnak hogyan tudnám elérni a kínai verzióját?

[link]

Ha legörgettek, akkor ott lehet választani, hogy chinese és english site, de hiába nyomok a chinese-re, automatikusan visszairányít az angolra.

(#109277) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Van kilátás arra, hogy a spoilert a mobil oldalakról is be lehessen biggyeszteni [SP][/SP] taggel?

Üdv. Johnny

(#109278) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Ezt a multi nyomtatót néztük ki!
[link]
Mi erről a vélemény ár érték arányban milyen?
Samsungot szeretnénk mindenképp és wifiset!
Melyik másik samsungot ajánljátok még esetleg ami wifis?
Színes lézeres megér annyival többet? vagy színesben melyik éri meg esetleg?
[link]
Ezt néztük ki színesben!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#109279) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Ez jó power bank?
Ár érték arányba ezt találtam jónak
[link]

風林火山

(#109280) hundai válasza Shingen (#109279) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!

Nagyon jó power bank, nekem is volt ilyen.(igaz másfél évig bírta, behalt az elektronikája. Az akkuk tökéletesek, 4db LG)

-Wake up Neo!

(#109281) Shingen válasza hundai (#109280) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor ajánlod?
Csak a külseje nem a legjobb.
Nem lapos mint többi.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#109282) Dojcs


Dojcs
tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek ötlete, hogy miért tart 15-17 percig amíg elindul a gépem? BIOS kép után csak megjelenik a képernyő közepén a win10 körbeszaladgáló karikája. HDD led nem jelez semmit. Majd egyszercsak beindul.
Gépem adatai az adatlapomon szerepel.

Neten körül nézve annyit találtam, hogy a driverek zavartalak be. Frissítettem is mindent, de így sem jobb.

(#109283) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!

egy alap Lg Gwatch-ot használok. és az a problémám, hogy a párosítás után egy-két napig megkapok minden értesítést, azonban később a gmail/messenger/sms üzenetekek nem jelennek meg. Természetesen nincsenek blokkolva, és semmilyen változtatás nem történt. Van erre valami megoldás? Volt már leválasztás és újra minden, de ugyanez történt.
Köszi ha valaki tud segíteni.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#109284) #65675776 válasza jonnyjoker01 (#109277) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs. Már legalább két éve lel lett döntve, hogy a mobil nézet semmiféle frissítést, javítást, fejlesztést nem fog kapni. Majd lesz reszponzív nézet, talán még ebben az évtizedben.

(#109285) Shingen


Shingen
addikt

Ti melyiket választanátok?

[link]

[link]

風林火山

(#109286) hundai válasza Shingen (#109281) üzenetére


hundai
aktív tag

Igen, nagyon jó akkuk vannak benne.

-Wake up Neo!

(#109287) jonnyjoker01 válasza #65675776 (#109284) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ezt szomorúan hallom :( Akkor marad a kijelzőre optimalizált desktop nézet. Köszi a választ!

Üdv. Johnny

(#109288) ph2012


ph2012
senior tag

Mostanában többször előfordult, hogy Windows 10 használata közben, nem a gép indításakor elindul az OneDrive, ezzel a bejelentkező ablakkal:

Miért indul el? Ki lehet kapcsolni ez az elindulást?

Köszi a választ!

(#109289) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Segítsetek tisztázni nekem ezt a windows kérdést.

Van egy eredeti aktiválatlan WIN 7 OEM lemezem (egyet már sikeresen aktiváltam egy laptopon és frissítettem is WIN 10-re).
A laptopom WIN10-el jött alapból (jelenleg nincs rajta rendszer, így vettem).
A második WIN 7-emet, hogy tudom rárakni, hogy eredeti WIN 10-em legyen?
Mindenképp először a WIN 7-et kell telepíteni, hogy frissíthessem 10-re és ha ez megtörtént utána minden formázásnál újra először 7 és utána 10 (és ha megszánik a 10-re frissítés?)?

Remélem érthető a problémám, zavaros nekem ez a WIN 10-es ingyenes frissítés... :F

Köszi előre is! :R

(#109290) Aryes válasza Daffchy (#109289) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tölts le egy win10 telepítő lemezt, ha eredetileg jogtiszta win10 volt rajta, akkor automatikusan aktiválva lesz. A win7-et pedig inkább add el, ne pocsékold el ilyenekre. :)

(#109291) Daffchy válasza Aryes (#109290) üzenetére


Daffchy
őstag

Azta, ez tényleg így megy? :))

Biztosan az volt, mert csak WIN 10-el együtt árulták, rendszer nélkül sem volt elérhető.

Alaplaphoz van kötve vagy honnan tudja majd?

(#109292) Daffchy válasza Aryes (#109290) üzenetére


Daffchy
őstag

Bocs még annyi, hogy kulcs nem is kell hozzá? :F

(#109293) King Unique válasza Daffchy (#109289) üzenetére


King Unique
titán

"A laptopom WIN10-el jött alapból (jelenleg nincs rajta rendszer, így vettem)."

Ha W10-zel előtelepített gépet vettél, akkor hogyhogy nincsen rajta? Netán másodkézből vetted és az előző tulaj gyalulta le, vagy mi?

Egyébként, ha W10-zel előtelepített gép, akkor azoknál az UEFI-be van "égetve" a termékkulcs és a Windows is onnan olvassa ki. Valamint, ha egyszer telepítve volt azon a gépen a W10, akkor eleve eltárolásra került a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows-kiadás. Vagyis az előbbitől függetlenül sem kell pl. egy újratelepítésnél termékkulcsot megadni, mert ilyenkor automatikusan beaktiválódik a rendszer.

Amúgy a W7 —► W10 upgrade-et ennél a megoldásnál kell végigszenvedni. Ellenben opció kapásból akár a tiszta telepítés is, mivel utóbbi a 1511-es verzió óta eleve elfogadja telepítésnél a W7/8.1 kulcsokat is. Igaz, hivatalosan az 1 éves ingyenes frissítés már rég lejárt, de még cikk is van róla, hogy akár manapság is működik a "kulcsos telepítés".

[ Szerkesztve ]

(#109294) MrDerekas válasza Arlekim (#109275) üzenetére


MrDerekas
addikt

Így már értem. Akkor az átirányítandó helyen már megvan a mappa. Valószínű, hogy előző/régebbi rendszerrel lett létrehozva, így ha használni akarod, akkor be kell állítani a jogokat a mappára. Kicsit piszmognod kell vele és menni fog.

(#109282) Dojcs Megtelt a rendszer lemez, hibás a hdd, elöregedett a táp/alaplap, rossz az érintkezése a sata kábelnek, vírus, sok automatikusan induló szoftver van telepítve, problémás usb periféria csatlakozik a géphez...

(#109292) Daffchy Nem kell. A hardveres konfigurációhoz van rendelve a kulcs. Telepítés után automatikusan aktiválódik.

(#109293) King Unique Olyan sokáig körnöltem, hogy lemaradtam :R

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#109295) Daffchy


Daffchy
őstag

Használtan vettem a laptopot és le van gyalulva mert kapott egy 1 TB-os SSD-t mielőtt megvettem (előző tulajtól).

Azt, hogy WIN10 Home vagy Pro azt megtudom valahonnan?
Csak, hogy melyik telepítőt szedjem le (vagy telepítés közben kiválasztható?
Sosem telepítettem még 10-et.

Köszönöm mindenkinek az infókat! :R

(#109296) MrDerekas válasza Daffchy (#109295) üzenetére


MrDerekas
addikt

Neten nézd meg milyen oprendszerrel került forgalomba és azt szedd le.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#109297) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, van egy Acer Aspire 5745G i3 cpu és Nvidia GT330M vga ezt a hibát produkálja, ujra telepités után is, mi lehet ez? van hogy az ikonok is eltűnek, youtube
köszi

[ Szerkesztve ]

(#109298) Daffchy válasza MrDerekas (#109296) üzenetére


Daffchy
őstag

Közben meg is találtam, hogy WIN 10 Home. Köszönöm még egyszer!:R

[ Szerkesztve ]

(#109299) MrDerekas válasza pimmi (#109297) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elsőre inverter hiba, vagy háttérvilágítás hibának tűnt. De hogy kiürül az asztal... Még szalagkábelre sem tudom fogni. Furmark-ot futtass egyet. Ha ott is hibázik, akkor vga hiba lesz. Talán. (Csak ötletelek.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#109300) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Akad egy GIGABYTE GK-K8100 billentyűzetem. Sikerült ezt működés közben megtisztítanom folyó vízzel (ráöntöttem a vizet :D) Ennek eredményeképp nem mindegyik gomb jó.
Szétszedés, tisztítás, szárítás megvolt.
Van bármi egyéb mód a megjavítására, vagy jól gondolom, hogy ez kuka kategória?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.