Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108051) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

a januárban összerakott gépemen napokkal ezelőttig minden tökéletesen működött.
Manapaság egyre kevésbé sem.

Tevékenység Eddig és Most
Boot max15mp min60mp
Leállás max 5mp miniumum 2-3perc...
programok indulása kevesebb mint 1mp. most 5-10mp
HD film tévére kirakva. Hibátlan, most akadozik
Játékok. Hibátlan most indításonként 1x biztos lefagy.
USB 3 pendrive másik gépen 70mega fölött nálam max 30mega (korábbi adat nincs ma jött)

Minden napon ugyanaz. facebook, forumok, youtube, filmezés, játék, Office. semmi változás nem történt a gépen sem hónapok óta.

ötlet?
vagy haldoklik az m2 sata?

köszi

(#108052) HoaryFox válasza Songo (#108051) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Mindegyik dolognak, amit felsoroltál, sok köze van a háttértárhoz. Szerintem ott kell keresni a probléma okát.
Mennyi az összes adat írás? Milyen idős? Mekkora?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#108053) Aryes válasza mezis (#108041) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már ne haragudj, de jó nagy hülyeséget írtál, pont a NiMh akksiknak van memóriaeffektusa, és érzéketlen a mélykisütésre. Kevered a lítium alapú akksikkal, amire pont a fordítottja igaz. Ha tényleg ilyen cellák vannak a fülesben, ajánlott inkább lemeríteni, és ha van több, inkább cserélni. Vagy használja a leírtak szerint és félévente mehet két akksi a kukába.

(#108054) Songo válasza HoaryFox (#108052) üzenetére


Songo
senior tag

Az összes adat írást nem tudom megmondani. mert a hdd sentinel egyik verziója sem hajlandó most elindulni....
karácsonyra kaptam egy Samsung 256gbos pro m2 sata.

az előbb egy újraindítás eltartott vagy 15percig...

este a leállást nem vártam meg de 10 percig tekert a sima merevlemez az biztos.

(#108055) mezis válasza Aryes (#108053) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem haragszom, de memória effektust az NiCD (Nikkel-kadmium) akkumulátoroknál "fedezték" fel azok az űrhajósok, akik ilyen akkumulátorral működő villanyborotvát használtak. Illetve akkor vált közismertté.
Aztán jöttek az NiMH, Li akkumulátorok...
[link]

mezis

(#108056) Aryes válasza mezis (#108055) üzenetére


Aryes
nagyúr

NiCd 30 éves technológia. Attól valóban fejlettebb a NiMH, és kevésbé érintett a memóriaeffektus által, de érintett. Volt mobilom NiMH akksival, annyi törődést igényelt, mint egy gyerek. :)

(#108057) Kékes525 válasza Aryes (#108056) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#108055) mezis

Akkor most mit tegyek? That is the question! A leírásban ekkorát tévedtek volna?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108058) philoxenia válasza mezis (#108055) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#108059) Kékes525 válasza philoxenia (#108058) üzenetére


Kékes525
félisten

Tégy igazságot. :D Szerinted? [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108060) Songo válasza HoaryFox (#108052) üzenetére


Songo
senior tag

na elindult a sentinel miután dühömben vagy 20x nyomtam meg a leállítás gombot...
Ki is derült a hiba oka :(
a 2tbos wincsim 9%on és max 9 napja van hátra. gyorsan le is húztam. a napokban veszek egy másikat és mentek...
Soha többet wd green

(#108061) HoaryFox válasza Songo (#108060) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Hát igen, nem a top kategória.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#108062) Intel fan11 válasza Songo (#108060) üzenetére


Intel fan11
őstag

Havernak is WD green döglött be a minap! Igazából a gép felismerte csak nem töltődött be a winfos. Próbáltam ujra telepíteni. tudtam is újra particionálni. Felment a win, de mikor be kellett volna töltenie elkezdtett scan diskelni, hogy mindenféle sérült fájl van a winyón mármint a windows telepítés. Na mondom nagy ívbe kuka és vettunk egy terrás toshibát! Ilyen fos lett a wd?

Battletag: hojszi#2983

(#108063) SunyaMacs válasza Intel fan11 (#108062) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

A Green elég tré széria.

(#108064) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,
adott egy monitor, amin csak VGA (D-SUB) bemenet van, így ezt csak alaplapra lehet dugni. Van továbbá egy másik monitor, ami már digitális dugasszal (HDMI/DVI-D/DP) csatlakozik a videokártyához. Azt tudom, hogy megoldható így is a 2 monitor PC-re köttetése, csak be kell kapcsolni az iGPU-t a BIOS-ban. A kérdés itt következik: ha az egyik monitoron elindítok egy alkalmazást, ami használja vagy az iGPU-t vagy dGPU-t, majd áthúzom a másik monitorra, akkor átvált a GPU-k között? Teszem azt windowed módba teszek egy játékot, és középre húzom úgy, hogy fele-fele arányban van az ablak szétosztva, akkor melyik GPU végzi a munkát? Elképzelésem sincs róla :)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#108065) Aryes válasza tonyrulez (#108064) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért, a dgpu-n nincs d-sub, hogy arra dugnád mindkettőt?

(#108066) mezis válasza philoxenia (#108058) üzenetére


mezis
nagyúr

". A hatás amúgy rendkívül kicsi: a feszültség relatív eltérése néhány ezrelék csupán.
A Li-ion-akkumulátoroknál jelentkező memória-hatás azonban nem zárja ki hibridjárművekbe való beépítésüket. Novák szerint elképzelhető, hogy ez a hatás az akkumulátorokat kezelő szoftver megfelelő beállításaival kiküszöbölhető."

Homályos fogalmazás.

És akkor még jöttek a LiPo akkuk....

Savas ólom akkumulátorok élettartamára meg jótékony hatású a ciklikus töltés: töltök valamennyit aztán azonnal kisütök valamennyit....

Ha a Li akkuknál jelentős mértékű, használatot zavaró lenne a memória effektus, akkor az már előjött volna a sok villanyautónál.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#108067) Aryes válasza mezis (#108066) üzenetére


Aryes
nagyúr

Látom, csak nem akarod érteni, ezért kiemelem a második bekezdés első mondatát a linkelt cikkből:

"A memóriahatás régóta ismert a nikkel-kadmium (NiCd) és a nikkel-metál-hidrid (NiMH) akkumulátoroknál"

A fülesben NiMH akksik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#108068) laskr99


laskr99
addikt

Slot1 cpu-t ,hogy lehet kivenni? Nem jövök rá :F

(#108069) alcsa válasza laskr99 (#108068) üzenetére


alcsa
senior tag

Flex? ;]

(#108070) laskr99 válasza alcsa (#108069) üzenetére


laskr99
addikt

Neeem,gyűjtöm. Szóval kell. :DD

[ Szerkesztve ]

(#108071) alcsa válasza laskr99 (#108070) üzenetére


alcsa
senior tag

Ez alapján kétoldalt levő pöcköket kell kinyitni valahogy és utána csak kiemeled a CPUt. Valahogy feszítsd félre őket.

(#108072) laskr99 válasza alcsa (#108071) üzenetére


laskr99
addikt

Befelé nyomva kattan egyet és semmi. Kifele meg feszül csak.

(#108073) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Gépház belsejére mivel lehetne felfogatni egy led szalagot? A gyári 3M-es ragasztó enyhén szólva is gyenge, úgyhogy az használhatatlan. FBS ragasztóra gondoltam rásegítésként, de félek ha esetleg később leszedném, akkor hozná magával a ház gyári festését is. - Cooler Master MasterBox Lite 3

Van valakinek erre esetleg tippje?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#108074) laskr99 válasza sutyesz96 (#108073) üzenetére


laskr99
addikt

Mágnesekkel. Nekem az NZXT HUE úgy van. Neked külsőre kell csak

(#108075) tonyrulez válasza Aryes (#108065) üzenetére


tonyrulez
őstag

dgpu-n csak HDMI, DVI-D, DP van (gtx1060)

4 8 15 16 23 42

(#108076) Kékes525 válasza Aryes (#108067) üzenetére


Kékes525
félisten

A gyakorlati oldalról nézve a kérdés az, hogy a NiMH akkumulátoroknál a memóriahatás mekkora. Lehet, hogy elhanyagolhatóan kicsi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108077) alcsa válasza laskr99 (#108072) üzenetére


alcsa
senior tag

Ennek a fordítottját hajtsd végre, kérlek.

(#108078) laskr99 válasza alcsa (#108077) üzenetére


laskr99
addikt

Kis pöckök a tetején kipdva de oldalt semmi.

(#108079) Aryes válasza Kékes525 (#108076) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mondd el egy év múlva. :DDD

(#108080) Csupingo válasza tonyrulez (#108075) üzenetére


Csupingo
veterán

Mindig az a gpu dolgozik, amelyikre kötött kijelzőt használod. Pl. a dvga-ra kötött monitoron elindítasz egy filmet, azt áthúzod az alaplapra csatlakoztatottra, akkor azt már azután az igp fogja rendezni. (Egy komolyabb játék áthúzását nem tudom hogy kibírná e, hol itt, hol ott kell indítani.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#108081) rii


rii
nagyúr

sziasztok

had'kérdezzem már meg lécci itt is ....

mi lehet az oka, hogy tegnap az SSD mellé bekötöttem még két HDD, egy 2 TB-osat és egy 640 GB-osat, és a POST nagyon sokáig tart, mire eljut a bootig, a HDD led meg nagyon hosszan világít
utána levettem a 2 TB-osat, és csak a 640 GB-os HDD volt már csak, és az SSD, (az elmúlt 3 hétben rengeteget volt ez a két SSD/HDD egyszerre bekötve, és akkor semmi ilyen jelenség nem volt, de most a 640 GB HDD+SSD-vel is sokáig jutott el a boot-ig, ... SSD-vel önmgaában, a 640 GB-os HDD-t is lehúzva a tápról már jól ment.

a gép:
i7700K ---- ASRock Fatal1ty Z270 Gaming K4 ---- Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G ---- Corsair Vengeance LPX DDR4 2400MHz Kit4 CL14 32GB ---- Kingston HyperX Fury SATA 2,5" 240GB ---- 2 TB WD HDD ---- 640 GB Samsung HDD ---- EVGA 450 B3

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#108082) tonyrulez válasza Csupingo (#108080) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hmmm. LTT fórumon is rákérdeztem [link], ott azt a választ kaptam hogy az iGPU csak mintegy "közvetíti" a képet a dGPU felől, ami a számításokat végzi. Leírása szerint húzott át Rainbow 6 Siege-t iGPU monitorra, és ugyanúgy futott mint GTX1060-al, ami csak iGPU-val lehetetlen lenne.

4 8 15 16 23 42

(#108083) Csupingo válasza tonyrulez (#108082) üzenetére


Csupingo
veterán

Laptopoknál van olyan, amiről beszéltek. Asztali gépnél ezek külön vannak választva. Tudtommal nincs olyan, hogy a dgpu számol, és az alaplapi kimeneten kapsz jelet. Az az igp-hez tartozik, a videókártyán lévő kimenetek pedig csak a videókártyához.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#108084) Top cat válasza laskr99 (#108068) üzenetére


Top cat
őstag

Két kis pöckök van a tetején ahogyan itt láthatod. Ezeket kell benyomni és utána felfelé kihúzni.

(#108085) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv. Kolléga vett az új gépéhez egy ilyen ide-sata átalakítót. Az normális, hogy ezeknek botrányos a sebessége? Egy 200-as ide vinyó formázása nem ért véget este 8-tól reggel 6-ig. És előtte a másolás sem volt valami hűde. Azt mondta, hogy a 8 gigás Maxell pendrive gyorsabb volt. :)

(#108086) laskr99 válasza Top cat (#108084) üzenetére


laskr99
addikt

Azt írtam,hogy megvan de bele van gyógyulva. Évek óta nem volt kiszedve.

(#108087) Top cat válasza laskr99 (#108086) üzenetére


Top cat
őstag

Kijön az csak legyél határozott :D

Úgylátom a foglalaton ebbe SEC2 proci is mehetett. Azoknál a foglalaton oldalt látható fület kellett először az egyik majd a másik oldalon lenyomni és kimozdítani a procit. Mozgasd meg azt is hátha segít.

(#108088) laskr99 válasza Top cat (#108087) üzenetére


laskr99
addikt

SL2WB. Húztam mindent csináltam, lassan a lap törik ketté :DDD A lap meg ez:[link]

[ Szerkesztve ]

(#108089) Krogoth válasza laskr99 (#108068) üzenetére


Krogoth
senior tag

Most néztem meg a sajátom. Úgy kell, ahogy írták. A két oldalán a pöcköt benyomni, majd felfele húzni.

[ Szerkesztve ]

(#108090) laskr99 válasza Krogoth (#108089) üzenetére


laskr99
addikt

Na jó, holnap levideózom a szenvedésem :D

(#108091) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Megerősítésre (tėvedédésem vagy igazam) lenne szükségem.
Rendszerem a napokban a szokásos napi netezėsem mellett kėkesszürke ablak mellett megadta magát ės lefagyott. Újraindítást követően nem indult el a rendszer.
Rėszletek amit tudok.
1, 2 db SSD.n win 8.1 ės win 10ek, ės egyik sem indul el (csak bootproblėmát jelezve, illetve fekete kėpernyőn villogó töltėsi kurzor utani visszalėpės biosba manőverek törtėnnek.)
2, A biosba be tudok lėpni, így reset visszaállítás volt már.
3, Optikai meghajtot ės adattarolo merevlemezek szintėn biosban felismerhetőek, de nem tölti be őket,pl optikairól nem indul win telepitő.
4, Míg volt az SSDken rendszer, megszakadt betöltés után a rendszer-visszaállítást és javitó menü megjelent, itt az alapvető rendszerproblėmákat ezzel megpróbáltam orvosolni sikertelenül. (Illetve egyszer beeroltettem magam win10 ala csokkentett modban ugy mukodott)
5, Másik pc.n az ssd.k működnek formataltam és egy alapvető win telepitést kaptak is, ami ott elindult, sajnos a rossz pc.n így sem. (Bootproblema 0xc000014c hibakóddal, ės sėrult rendszer felirattal.)
6, a hardveres dolgokat probaltam tesztelni, memoria mas winyo eszkozok lehuzogatasa, kiveve tap es vga ezeket potolni nem tudtam

Mivel ketlem hogy minden optikai egyszerre adta meg magat, es az osszes problemazo eszkoz sata porton van igy alaplapi sata problemara gondolok, viszont ssd.t friss winnel probaltam usb.n csatlakoztatni rackkel es ugy sem jo (ezt nem tudom hogy csak telepiteni nem enged usb.s eszkozre vagy oprendszert sem kezel), tehat kerem akinek lenne otlete javaslata segitsen. Koszonom.

A pc az adatlapomon de ha szukseges leirom keresre.

Ui bocsi az ekezet nelkuli irasert, telorol irtam.

[ Szerkesztve ]

(#108092) Kékes525 válasza Aryes (#108079) üzenetére


Kékes525
félisten

Kiderül. Ha hamar tönkremegy, akkor már az új akkumulátornál figyelembe veszem. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108093) #33253120 válasza #33253120 (#108085) üzenetére


#33253120
törölt tag

Up. Indokolt az 5Megabyte/sec lassúság az ilyesminél?

(#108094) Krogoth válasza #33253120 (#108093) üzenetére


Krogoth
senior tag

Valami olyasmi rémlik, hogy ide max sebessége 10-15 Mbyte. Átalakító is ront(hat) a sebességén, winyó se 100%os (régi).
A formázás mély vagy gyors volt? Mert gyorsnál a 10 óra eléggé necces valóban.

[ Szerkesztve ]

(#108095) #33253120 válasza Krogoth (#108094) üzenetére


#33253120
törölt tag

Értem, köszi. Nem gyors, teljes volt.
Na mindegy, talán teszünk egy próbát egy másik lappal is.

(#108096) Krogoth válasza #33253120 (#108095) üzenetére


Krogoth
senior tag

Lassú sebesség miatt még valósnak is tűnik az a fél napos mély formázás.
Az 5öt növeljétek és problem solved :DDD

(#108097) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Tiszteletem az Uraknak.
Én lennék aki vett egy ilyen lomot.
Sajnos alig van róla infó nem, hogy valaki akinek lenne ilyennel tapasztalata...
Még a boltos sem használt ilyet így passzolta miért lehet ennyire lassú z adatmozgatás.
Viszont ami formázás óta érdekesség (többször is tesztelve), ha csak 1-2GB-ot másolok akkor annak kb a fele, egy harmada átmegy olyan 100-150Mega/sec alatt.
Majd persze ezután belassul 4-5Mega/sec-re.
Érdekes egy lom az tuti

(#108098) SlyChocolate válasza Krogoth (#108094) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

A régi gépben ez a vinyó olyan 20-40Mega/sec tolta az olvasást...

(#108099) mt33


mt33
csendes tag

Érdemes azonos típusú, de más márkájú Radeon kártyákat Crossfire-be kötni?
3 way Crossfire támogatású az új alaplapom (MSI x370 Krait). Vettem hozzá egy Asus DUAL RX580 OC 8GB-ot. Bővíthetem Asus Strix, MSI, SAPPHIRE RX580 8GB-al, hogy ideális legyen akár 3way Crossfire-hez? (Nem tudom, hogy pl. azonos órajelállítással lehte-e. Tehát nem bányászni, hanem gémelni szeretnék majd ezzel a rendszerrel.)

(#108100) Top cat válasza SlyChocolate (#108097) üzenetére


Top cat
őstag

Az IDE max sebessége UDMA 6 módban = 133MB/s, elméletben. És 80 eres kábel kell hozzá.

Mi indokolta ennek a beszerzését?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.