Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104701) C. s. válasza quailstorm (#104700) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen, hogy megnézted. Remélem, ezzel megoldódott a probléma, és sikerül majd átméreteznem. Ha a saját mappák és a telepített programok azon vannak (pl. antivírus, ami mindig fut), akkor is átméretezhetem a Win. lemezkezelőjével?

Megnéztem a Hibanaplót, ugyanaz a C: meghajtónál is, csak itt volume bitmap szerepel:

"CHKDSK discovered free space marked as allocated in the volume bitmap.
Windows has made corrections to the file system.
No further action is required."

És találtam egy tavaly decemberit is, de azt nem én indítottam, automatikus lehetett. Furát ír:

"The volume is dirty.
Windows has scanned the file system and found no problems."

Mi koszolta be? :D Ugyanakkor nincs probléma. Ez mit jelent?

Minden meghajtóval eljátszom ezt hamarosan, mert úgy nézem, nagy a rumli.

[ Szerkesztve ]

(#104702) quailstorm válasza C. s. (#104701) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Helytelen leállítás hibernálás során, vagy gyorsindítás során külső megnyitás. Ilyesmitől lehet dirty.

(#104703) C. s. válasza quailstorm (#104702) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi!
És azt hogyan lehet helyrehozni? Mert azt írta, hogy nem csinált vele semmit. Származhat belőle probléma vagy felejtsem el nyugodtan?

Bocsi, de annyit dumáltam az előbb, hogy eltereltem a figyelmedet, és az első bekezdés végére nem kaptam választ. :B Nem akarom tönkretenni.

[ Szerkesztve ]

(#104704) quailstorm válasza C. s. (#104703) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha nem kellett semmit csinálni, akkor nem csinál semmit. Ez egy rutinellenőrzés mert történhetett baj. Nem kell aggódni meg van ez már csinálva bolondbiztosra.

Igen, afölött átsiklottam. Kicsit kevésbé tiszta de elvileg igen, még mindig jobb mint az error. Olyat is láttam már sikerrel, aki a C-t növelte futás közben (youtube videó), azt is lehet, de én inkább USB-ről szoktam bootolni ezekhez, úgy vagyok nyugodtabb.

[ Szerkesztve ]

(#104705) C. s. válasza quailstorm (#104704) üzenetére


C. s.
addikt

Nagyon köszönöm, sokat segítettél!

(#104706) Lenry


Lenry
félisten

mondjatok nekem olyan, Linuxon futó torrent klienst, aminek van webfelülete és / vagy Windowsos remote kliense, és nem a Transmission az

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#104707) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Melyik topikban lehet segítséget kérni képszerkesztésben?

(#104708) Pulsar válasza spyduck (#104707) üzenetére


Pulsar
veterán

kiindulásnak szerintem ez jó lesz

(#104709) SunyaMacs válasza Lenry (#104706) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

qBittorrent

(#104710) Capricornus válasza Lenry (#104706) üzenetére


Capricornus
aktív tag

deluge

Per aspera ad astra!

(#104711) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok. Pc re létezik Facebook Messenger ? Annyi lenne a lényege hogy különálló program legyen, ami böngésző indítása nélkül is megy. Csak üzenet váltásra kellene semmi extra.

[ Szerkesztve ]

Üdv, István.

(#104712) #77044736


#77044736
törölt tag

Sziasztok!
Újra megpróbálkozok itt a kis gondjaimmal, remélem most elkerülöm a humor heroldokat...
Szóval.
Egy ideje a gépem nem nagyon akar első indításra beindulni. A levegő jobb járása érdekében nincs rajta az oldalfal így LÁTOM AZ ALAPLAPRÓL, hogy a memória melletti DRAM LED mikor világít és mikor nem induláskor. Van amikor egyből elindul, de van amikor nem, ilyenkor ez a LED nem villan fel az alaplapon. (nem még mindig nem a gépház elején, vicces emberkénk múltkor ezen akadt fent).
Ilyenkor általában vagy a RAM-okat cserélem meg vagy 10-20 perc elteltével próbálkozom, hátha beindul, általában ilyenkor felvillan a cucc és már indul is a gép.
Ez lett volna az első probléma.
Második. Indulás után nem egyből indul el a windowsnak a bootja, hanem egyből beugrik az UEFI Bios, ahol a boot résznél rá kell kattintanom a windows bootra ilyenkor indul csak el a betöltés. Bármit bármerre állítok soha nem elsődlegesen kezeli a windowsot és már elég unalmas hónapok óta a biosból bootolni a gépet. Alaplapom ha ez segítene, ASUS m5a97 R2.0.
Előre köszönöm az értelmes válaszokat! :)

(#104713) HoaryFox válasza Istyu74 (#104711) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Volt, most már nincs.

Szerk.: elvileg Pidgin nevű proginak van FB Messenger pluginja

[link]

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#104714) Akos93


Akos93
tag

Sziasztok!
Szeretnek egy kis segitseget/otletet kerni a hozzabb ertoktol. Hogy lehetne egy okos TV t ugy ossze kotni egy szamitogeppel, hogy tudjunk nezni rajta letoltott sorozatokat? Vagy van esetleg olyan megoldas, hogy a gepen mar egybol egy olyan merevlemezre toltok le valamit, amit a TV is lat, es a TV vel is lehetne rola megnyitni filmeket/sorozatokat?
A szokasos "szamitogepre letoltom, pendrivera fel, pendrive be a tv be" ciklust szeretnem egyszerubben megoldani.
Koszonom szepen elore is a valaszokat!
Udv.:
Akos

(#104715) sziszi-fuszi válasza Akos93 (#104714) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Szia! Adhatnál egy kicsivel több információt. Milyen tévéről van szó? Van-e hálózat a lakásban, és ha van, az wifi vagy kábeles? A számítógép és a tv rá van kötve a hálózatra?

Mi alá kell írás?

(#104716) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Két USB-s egér cseréje kikapcsolás nélkül veszélyes, vagy nem problémás?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#104717) Akos93 válasza sziszi-fuszi (#104715) üzenetére


Akos93
tag

Szia!

Lg-uh7707 a TV. Wifi van a lakasban, TV a wifire van racsatlakozva. De utp bemenet is van rajta, usbk is, hdmi is.

(#104718) ph2012


ph2012
senior tag

Frissíteni kellen a Java alkalmazásomat az Oracle letöltési oldaláról: [link].

Honnan tudom eldönteni, hogy 32 bites vagy 64 bites a Windows 10-em? Ez alapján kéne eldöntenem, hogy a Java X86 vagy a Java X64-et kell letöltenem.

Köszi a segítséget.

(#104719) Istyu74 válasza Akos93 (#104717) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Próbáld a Plex Media servert. Nekem azzal tökéletes.

Üdv, István.

(#104720) sziszi-fuszi válasza Akos93 (#104717) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Van egy olyan funkció a tévéden, amit DLNA-nak hívnak. Ezzel minden további nélkül tudsz kapcsolódni a számítógépedhez. Használd a számítógépen pl. a PLEX servert. Javaslom, hogy mindkét eszköz kábellel csatlakozzon és ne wifin. Főleg akkor ha UHD tartalmat is szeretnél nézni. Wifik közül csak a drágább AC-s eszközök tudják azt a sebességet ami UHD-hoz vagy Full HD-hoz kellenének.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#104721) Vakegérke válasza Akos93 (#104717) üzenetére


Vakegérke
veterán

UMS
A gépben lévő összes meghajtódon csemegézhetsz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#104722) cattus válasza Vakegérke (#104716) üzenetére


cattus
őstag

Nem problémás.

Do the thing!

(#104723) Vakegérke válasza cattus (#104722) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#104724) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Azt mi okozhatja, hogy ha behúzok egy parancsikont az asztali mappába, eltűnik az ikonja? Akkor is ezt műveli ha én hozok ott létre egy új parancsikont, és adom meg az ikon elérhetőségét. GIF

4 8 15 16 23 42

(#104725) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

A helyzet az, hogy találtam a garázsban elfekvőben egy régi tápkábelt.
Pont gépet építek, gondoltam felhasználhatnám hozzá, bár nem tudom mennyi idős, de nem mai. Illetve nem úgy néz ki, mint a többi ilyen kábel, van rajta valami dobozka.

Intel Pentium G3250 + GTX 750 Ti + 8GB RAM + HDD + alaplap kerülne rá. Nem lehet baja?
Mérőm nincs hozzá, így max éles tesztben próbálhatnám ki saját géppel, csak gondoltam előtte megkérdezlek Titeket!

[kép]
[kép]
[kép]

Köszi előre is! :R :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#104726) HoaryFox válasza ph2012 (#104718) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Jobb klikk a Start gombra -> Rendszer (System) és a listában ott lesz az oprendszer típusa.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#104727) Seraph 16 válasza quailstorm (#104611) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ez volt az egyik legdrágább megoldás, de megvettem a gyári töltőt. Így nem izgulok, hogy megráz az áram, leég a lakás vagy ne adj Isten tönkremegy a gép.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#104728) AlyrArkhon válasza tonyrulez (#104724) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

A gif szerint athelyezessel pakolgatsz az asztal es a jatekok kozott. Mivel athelyezes, persze, hogy eltunik a masik helyrol. Javaslat: jobbklikk, kuldes, parancsikon az asztalra.
Vakegerke: nyilvan veszelyes, de ezt ugyis csak az hiszi el, akinek bejon az a kb ezerbol egy eset, amikor gondot okoz.
Ha mindenkepp kene, elobb futescso megfog, aztan masik eger bedug masik usb-be, az elsot meg csak akkor huzd ki, ha mar lealltal, addig csak tedd felre.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#104729) Vakegérke válasza AlyrArkhon (#104728) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a jó tanácsot. :)

Szerk: Ha probléma támad, az az egeret teszi tönkre, vagy a gépben valamit?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#104730) Met válasza Vakegérke (#104729) üzenetére


Met
nagyúr

Nem szokott ilyennel gond lenni, az egyiket kihúzod, a másikat bedugod, a win felismeri, telepíti amit kell és kész. Pendrive sem szokott tönkre menni egy ki be dugástól :)

PS2-es cuccoknál kellett gép restart.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#104731) Kube


Kube
senior tag

Naprakész könyvelő kerestetik itt a fórumon! Ha ismertek valakit, írjatok bátran. Van egy kis problémám, nappali tagozatosként szeretnék egyéni vállalkozó lenni, de nem tudom milyen kötelezettséggel jár, milyen formái vannak, és melyik lenne a legmegfelelőbb számomra ezek közül.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#104732) Vakegérke válasza Met (#104730) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Mondjuk én az ilyen akcióknál le szoktam állítani a gépet. Az egyik szomszédom vett még egy egeret, aminek a gombjait másra programozza, mint amire az eredeti van. Tőlem kérdezte, hogy "dugdoshat-e", én meg gondoltam, megkérdem a nálam okosabbakat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#104733) Met válasza Vakegérke (#104732) üzenetére


Met
nagyúr

Nyugodtan maradhat bekapcsolva a gép :K
Állítólag a Sata-s hdd/ssd is hotplug ha az AHCI aktív, persze itt még figyelni kell az írás/olvasásra. Szóval azt le kell választani kihúzás előtt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#104734) Vakegérke válasza Met (#104733) üzenetére


Vakegérke
veterán

A pendrive esetében is adott a leválasztás, egérnél viszont nincs rá lehetőség.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#104735) varmi2 válasza Vakegérke (#104734) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az usb portot úgy tervezték meg, hogy menet közben is le és felcsatlakoztatható legyen, pláne egy egér.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#104736) Vakegérke válasza varmi2 (#104735) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Ezek után tiszta lelkiismerettel mondom a szomszédnak, hogy "dughat" kedvére. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#104737) leslieke válasza Lenry (#104706) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Deluge

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#104738) Lenry válasza Vakegérke (#104734) üzenetére


Lenry
félisten

a pendrive-ot azért kell leválasztani, mert ha másolsz rá valamit, az nem biztos, hogy ténylegesen felírásra is kerül akkor, amikor a másolást jelző csík végigér, ha ezután közvetlenül kihúzod a pendrive-ot, akkor előfordulhat, hogy az adat egy része egyszerűen lemarad. ez nyilván azt eredményezi, hogy a pendrive-on lévő fele használhatatlanná válik.

leválasztáskor a gyorsítótárakban maradt adatok kiírásra kerülnek, és akkor kapod a "mostmár kihúzhatja az eszközt" üzenetet, amikor az op.rendszer megbizonyosodott arról, hogy minden írási és olvasási művelet befejeződött.

egérnél meg nyilván nincs ilyen, ezért sem kell leválasztani.

(#104737) leslieke igen, végül az lett.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#104739) tonyrulez válasza AlyrArkhon (#104728) üzenetére


tonyrulez
őstag

Természetesen nem az a bajom, hogy ha áthúzom egyik helyről a másikra akkor eltűnik :DDD A parancsikon ikonképe tűnik el, és vált át egy fehér lapra. Tehát míg az asztalra téve ott van pl. a Mafia2 ikonképe, mappába behúzva az eltűnik.

4 8 15 16 23 42

(#104740) Vakegérke válasza Lenry (#104738) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Azt tudtam, hogy a pendrive-ot, vagy külső USB HDD-t miért kell leválasztani, de abban nem voltam biztos, hogy az egér üzem közbeni eltávolítása, csatlakoztatása nem okoz-e kárt.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#104741) tonyrulez válasza Lenry (#104706) üzenetére


tonyrulez
őstag

Deluge, qBittorrent

4 8 15 16 23 42

(#104742) Akos93 válasza sziszi-fuszi (#104720) üzenetére


Akos93
tag

Köszönöm a segítséget, megpróbáltam ezt a Plex -et, sokan mondtátok. Érdekes program, kicsit ijesztő, csináltam egy Sorozatok könyvtárat, hozzá adtam a mappát, ahová töltöm le a torrenteket, és kiválogatta melyik a sorozat, képet talált hozzá, leírást. Mondjuk talált egy olyan sorozatot is, ami nincs is benne abba a mappába, nem is hallottam még arról a sorozatról sem, ez kicsit érdekes.
És esetleg azt hogy tudom megcsinálni, hogy a feliratokat is kezelje a TV?
Vagy nincs esetleg olyan megoldás, ami nem ilyen szoftveres, gondolok arra hogy pl egy merevlemezt ha rákötök egy routerre, vagy modemre, akkor azt a merevlemezt látja a gép, tudok rá letölteni dolgokat, és a TV is látná, és mint külső merevlemez érzékelné, és akkor a feliratokat is tudná kezelni. Erre van esetleg valami megoldás? Vagy nagyon nagy hülyeségeket beszélek most?

(#104743) Fecus11


Fecus11
tag

Sziasztok.Asus xonarU7 nél mik a legjobb hangzást adó beállítások?ASIO nál és Db értékeknél.

(#104744) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. A gépemen nem tudok belépni a saját felhasználói fiókomba, csak egy ideiglenes fiók fogad. Mikor beírom a jelszót, akkor egyből kiírja, hogy ""windows előkészítés", majd mikor belépett, akkor írja ki, hogy nem tudott belépni a fiókomba, és hogy csak ez az ideiglenes fiók áll rendelkezésemre, ill. írja, hogy sok esetben megoldódik a probléma, ha ki-, majd újra bejelentkezek. Sajnos nem segít, próbáltam jelszót módosítani, de az új jelszóval se változik a helyzet. Ha jól láttam a rendszer visszaállításom sincs beállítva, úgyogy az az út se opció. Mit lehetne még csinálni? :F

(#104745) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Olyan gondom van, hogy az asztali gépen néha nem indul el a rendszer, "failure fixed disc" hibaüzenetet dob a gép, és olyankor a boot menüben sem látja azt a lemezt, amiről indulnia kellene (jelen esetben egy ssd). Benyúlok a házba, kicsit megmozgatom a kábeleket, és utána jó lesz. Kábelhiba kizárható, mert próbáltam több kábellel is. Alaplapi vagy táp gond lehet ez?

(#104746) ph2012


ph2012
senior tag

Windows 10-ben a Gépház -> Alkalmazások között találom az Microsoft Office 365 és az OneDrive alkalmazásokat: [link].

Ha nem használom őket akkor le lehet törölni? Nem indulnak el a háttérben feleslegesen? Ti szoktátok törölni?

Köszi.

(#104747) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

sziasztok telefonbs szeretnek venni akkumulatort ebayrol. (samsung galaxy s4 nfcs akkumulator) mennyif emegbizhatoak, hallottam h kepesek berobbani, meghibasodni, esetleg belefolyni a telefonba, es ezzel tonkretenni azt. mit gondoltok errol?

(#104748) ph2012


ph2012
senior tag

A Kaspersky Internet Security programom a sebezhetőségi vizsgálata csak az Internet Explorerben talál sebezhetőséget: [link].

Windows 10-ben nem lehet törölni az Internet Explorert. Soha nem használom.

Köszi.

(#104749) #77044736


#77044736
törölt tag

Sziasztok!
Újra megpróbálkozok itt a kis gondjaimmal, remélem most elkerülöm a humor heroldokat...
Szóval.
Egy ideje a gépem nem nagyon akar első indításra beindulni. A levegő jobb járása érdekében nincs rajta az oldalfal így LÁTOM AZ ALAPLAPRÓL, hogy a memória melletti DRAM LED mikor világít és mikor nem induláskor. Van amikor egyből elindul, de van amikor nem, ilyenkor ez a LED nem villan fel az alaplapon. (nem még mindig nem a gépház elején, vicces emberkénk múltkor ezen akadt fent).
Ilyenkor általában vagy a RAM-okat cserélem meg vagy 10-20 perc elteltével próbálkozom, hátha beindul, általában ilyenkor felvillan a cucc és már indul is a gép.
Ez lett volna az első probléma.
Második. Indulás után nem egyből indul el a windowsnak a bootja, hanem egyből beugrik az UEFI Bios, ahol a boot résznél rá kell kattintanom a windows bootra ilyenkor indul csak el a betöltés. Bármit bármerre állítok soha nem elsődlegesen kezeli a windowsot és már elég unalmas hónapok óta a biosból bootolni a gépet. Alaplapom ha ez segítene, ASUS m5a97 R2.0.
Előre köszönöm az értelmes válaszokat! :)

(#104750) SunyaMacs válasza #77044736 (#104749) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Lehet az alaplap rossz.
Nekem nem mindig indult be, csak bekapcsolt, a ventik felpörögtek, kép nem volt, az USB eszközök nem kaptak áramot. Reset gomb és általában elindult normálisan.
Lecseréltem másikra és a probléma megszűnt.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.