Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101851) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Adott egy ilyen gép:

AMD Phenom 9600 X4 2,30 GHz
Gigabyte GA MA 770-UD3 2.0. alaplap
4x1 GB DDR2 800MHz Corsair XMS2 ram
Radeon X600 series vga
Adata SP 900 128 GB SSD

A kérdésem az lenne, miért van az, hogy a windows 7 X64 bebootol gyorsan, viszont a programok betöltődésére és az oldalak betöltődésére 10 másodpercet is kell várni? Driverek fenn vannak, de én nem hinném, hogy a nagyon gyenge vga miatt van ez a hibajelenség! Az SSD-m alig két hetes, zsír újan vásároltam! Csináltam egy tesztet is az SSD-ről, nem tudom, ki mit tud belőle kiolvasni:

szerk.: A BIOS is a legújabb verziójú!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#101852) =HG= válasza Satyricon (#101851) üzenetére


=HG=
addikt

500Mb/s körül kéne lennie az írási és olvasási sebességnek is... Lehet ahhoz sata3 kéne...

[ Szerkesztve ]

(#101853) Reaper04 válasza mezis (#101850) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Hm... oksa.

Ezt hogy tudnám ellenőrizni? (Hogy nem kapcsolja-e szembe a két oldalt)
Multiméter? És azt hogy?

Van multiméterem, de még soha nem használtam. Nem tudom hogy kell :DDD

Villanyt én húztam be a házba, az pite... de ennek nem jártam még utána :)

Most nemrég kipróbáltam egy sima mezei, noname webkamerával is.
Azzal sem megy :(

[ Szerkesztve ]

(#101854) mightymo3


mightymo3
tag

Üdv, mindenkinek.
Adott egy Intel® Dual Band Wireless-AC 7265 ami 4 generációs intel prociktól támogatott.
Nekem csak 3.generációs van, de minden amit használnék meg tud a kártya már ez a generáció is támogatja.
Müködne vagy csak részben vagy semennyire?

(#101855) mezis válasza Reaper04 (#101853) üzenetére


mezis
nagyúr

- Csak a PC-be az egyik USB to UTP csoda kütyü. (PC bekapcsolva.)

- Műszert DC 20 Volt állásba.

- A műszer fekete mérővezetéke (0, GND) az alábbi képen a "Föld" forrszemhez.

- A műszer piros mérővezetéke a +5Volt-hoz. Itt 5 Volt közeli értéket kell mérned.

- A műszer piros vezetéke a képen UTP-vel jelölt forrszemekhez. Egyiknél sem kellene folyamatosan jlene lenni 5 Volt közeli értéknek.

Óvatosan, a +5V-on nehogy zárlatot okozz, mert azt nem minden PC viseli el.
Az UTP kimeneti ponton lehetnek impulzusok, de azok csak időszakosan megjelenő értékeket jelentenek.

A forrszemeken lehet szigetelő réteg (gyanta, lakk), akkor azt le kell kapargatni.

mezis

(#101856) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

A segítségeteket kérném.Adott egy laptop amin nincs hdmi kimenet csak vga és adott egy tv amin csak hdmi van. Viszont a laptopon van s-video kimenet,a tv-n pedig van scart.Emlékeim szerint ezzel a módszerrel kötöttem össze egy régi p4-es gépet egy régi tv-vel.Csak az a gond,hogy a laptopon az s-video kimenet 7 pines/tűs. Viszont neten csak négy pines kábeleket találok.Nem tudom,hogy ez most akkor mégsem a szabványos s-video kimenet lenne?
Egy s-video/rca kábel kellene amivel a képet a laptopról a tv-re tudom vinni.
Ha van esetleg valakinek vagy tud olyan boltról ahol kapható,megköszönném.(nem ali és társaira gondolok,pl bpi. bolt)
Ilyenre lenne szükségem.A kérdés pedig,hogy jól emlékszem-e,ezzel a módszerrel ki lehet vinni a képet a tv-re?

(#101857) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Jobb topicot nem találtam, így itt kérdeznék:

Az lenne a problémám, hogy asztali PCm jellemzően kb 2 perc alatt kapcsol be (néha több, néha kevesebb).
Ez konkrétan úgy néz ki, hogy maga a power up folyamatnál akad meg (NEM bootolásnál). A ventik felpörögnek meg minden, viszont kép nem jön be és az alaplapi power csipogás nem jön, csak az említett kb 2perc után. Innentől a boot tökéletesen megy kb 15mp alatt.

Amit próbáltam:
Tápcsere
Tápkábel csere
Kábelek csekkolása kívül belül
Átdugdostam más aljzatokba is a tápot
BIOS reset (BIOSon belül default)

Egyéb ötletek? (ha releváns, konfigom az adatlapomon) Köszi a segítséget előre is!

ui: ha most kikapcsolom, utána rögtön bekapcsol. olyan mintha idő kéne neki hogy felmelegedjen :D

[ Szerkesztve ]

(#101858) letepem válasza Reaper04 (#101853) üzenetére


letepem
aktív tag

Szia!

Remélem a 10-12 méres kábel(hamár ekkora távban gondolkodsz) minőségi. Elégnek kell lennie egy sima egyszerű usb kábelnek, keress minél vastagabb kábelt, kisebb ellenállás=> kisebb késleltetés, stb.

Megoldás lehet, hogy MINDEN energiagazdálkodást kikapcsolsz, ami az usb-t érinti nyilván a pc biosában.

(Nekem is volt hasonló problémám, csináltam egy feszerősítő kapcsolást és pont emiatt volt instabil a rendszerem. Hiszen a bekapcsolt energiagazdálkodásnál 4.2-5 volton ingadozott az usb fesz. Te esetetben ez a végponton még kevesebb!!)

A Te szempontodból még egy kis feszültség esik a 10 méteren, ezért fontos, hogy minőségibb kábelt vegyél.

Ez az utp usb átalakító pedig lehet vakvágányis, mivel igen speciális igényed van, ezért ott is lehet egy kicsi kontakt-ellenállással is számolni stb(forrasztás esetén kb nincs). Ezek a kis apróságok a rendszer működőképességét befolyásolhatják.

Én egy 10 méteres usbvel probálkoznék.

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#101859) letepem válasza Dronte (#101857) üzenetére


letepem
aktív tag

Szia!
Nincs esetleg az alaplapi elem lemerűlve?

1: lehet valami post probléma
2: fastboot be van állítva a biosban?

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#101860) zka67 válasza Dronte (#101857) üzenetére


zka67
őstag

Szia, szerintem a HDD-d pörög fel lassan.

(#101861) Reaper04 válasza mezis (#101855) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Tyűha ! Köszi az alaposságot!
Holnap reggel lecsekkolom, mi a helyzet a kütyüvel.

letepem:

Szia!
Találtam egy olyat az USB fülnél, hogy "USB szelektív felfüggesztés beállítása"
Eddig ez engedélyezve volt.
Most akkor ezt kikapcsoljam? Erre gondoltál?

Ugye most UTP vel mószerolok. Ez a kábel jó vastag... szerintem minőségibb is.
Hosszú USBvel még nem próbáltam...

Másik ötletem még az volt, ha nem menne ezt az usb-utp átalakítós dolog, hogy vennék egy usb szervert.
Korábban is linkeltem.

A leírás alapján még ezt látom járható útnak. Azért is mert egész pontosan 3 kamerám lenne :B
Az elve hasonló ehhez (azt hiszem), de azért mégsem.... Van külső táp ...stb.
De nem tudom hogy működne e vele :F

Erről vélemény?

Köszönöm!
Szép estét mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#101862) Dronte válasza letepem (#101859) üzenetére


Dronte
aktív tag

Az alaplap olyan 1 éves kb, lehet hogy ennyi idő alatt kimerült? Fastboot be van állítva amúgy.

zka67: ez nem kizárható, az egyetlen darab ami nem volt még cserélve, szerintem jó 8 éves darab (meg már elég fura hangokat ad az elmúlt hetekben). Ez okozhat ilyen problémát? az alaplapi welcome screen nem kéne hogy bejöjjön ígyis egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#101863) letepem válasza Reaper04 (#101861) üzenetére


letepem
aktív tag

Próba szerencse. Mi is építettünk egy ilyen rendszert igaz ehhez egy utp kábel kellett a kamerába+ egy tápkábel.

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#101864) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Most vettem észre, hogy az egyik partíciómon lévő összes mappa és fájl neve kék színű lett. Eddig nem láthattam, mert TC-t használok, de most úgy alakult, hogy az Intézőben nyitottam meg és az így mutatja. Az összes többi partíción fekete. Mit jelent a kék? Régen mintha azt olvastam volna, hogy ilyenkor csak én használhatom a tartalmát, más nem. Ez akkor probléma, ha újratelepíti az ember a Windows-t, mert elzárja magát a saját fájljaitól. Érik a Win újratelepítése sajnos. (8.1, x64)

(#101865) zka67 válasza Dronte (#101862) üzenetére


zka67
őstag

Szia, nem, előbb megvárja, hogy felpörögjön a HDD. De asszem a biosban kikapcsolható...

(#101866) joe-ker válasza seederking (#101856) üzenetére


joe-ker
senior tag

Ha csak a képet akarod kitolni akkor elég a 4 pin-es,ha már hangot is akkor kell a 7 vagy 9 pin-es.

(#101867) seederking válasza joe-ker (#101866) üzenetére


seederking
őstag

Más az elrendezèse a 4 ès 7 pines csatlakozónak. Egy 4 pines-t nem lehet bedugni egy 7 pines csatiba,sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#101868) Reaper04 válasza mezis (#101855) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!

Méricskéltem!

"A műszer fekete mérővezetéke (0, GND) az alábbi képen a "Föld" forrszemhez.
- A műszer piros mérővezetéke a +5Volt-hoz. Itt 5 Volt közeli értéket kell mérned.
"
Így is van 5,03V

" A műszer piros vezetéke a képen UTP-vel jelölt forrszemekhez. Egyiknél sem kellene folyamatosan jlene lenni 5 Volt közeli értéknek."

No ennél pedig ahogy a képen is jelöltem, a jobb felsőn folyamatos stabil 5,03V van.
Az alsó kettőnél meg 0,16 V.

Akkor az van amire gondoltál igaz?
Mit lehetne tenni?

:R

(#101869) Reaper04 válasza mezis (#101855) üzenetére


Reaper04
aktív tag

mégvalami....

Most úgy mértem, hogy:
" PC ből USB-UTP átalakító >>> 10m UTP >>> UTP-USB átlakító >>> majd ismét rátettem egy USB-UTP átalakítót.
Leszedtem a borítását és amit írtál forrszemeket így is lemértem.

Ugyan azok az értékek, mint az előzőnél.
"UTP oldalon"
Jobb felül stabil 5,03V
Alul a 2 szintén 0,16V

:F

(#101870) mezis válasza Reaper04 (#101869) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, az UTP kábelnek két ere is viszi a tápfeszültséget a párjának.
Lehetne még mérni rákapcsolt készülék mellett is. Terheléstől függően csökken ez a feszültség.

A 0,16V körüli értékek csak annyit jelentenek, hogy "működik" az adatátvitel. Pontosabban időnként valamilyen nagyságú feszültség impulzus sorozatok jelennek meg rajtuk.

Még tehetsz olyan kísérletet, hogy beforrasztasz 10 - 100 μF-os elkót (polaritás helyesen !) ahhoz a két forrszemhez (C4) de nem hiszem, hogy javítana az adatátvitelen.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#101871) mezis válasza Reaper04 (#101868) üzenetére


mezis
nagyúr

Az RJ-45-ös csatlakozó két tartó fülét is be lehetne forrasztani. (Zavarokat leárnyékoló lemez.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#101872) Reaper04 válasza mezis (#101870) üzenetére


Reaper04
aktív tag

No így is megmértem. Rádugtam a kamerát a végére.

4,56V volt az USB felöl, amikor nem volt rajt a kamera akkor 5,04V

Az UTP felől jobb felül 4,56V
Az alsó kettő amikor nem volt rádugva a kamera most 0,0 V
Amikor rádugtam 0,05 V

(#101873) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok!

Van egy 32gb-os Maxell HC MicroSD "class 10" kártyám.

A probléma, hogy olyan szinten "írásvédett" státuszt jelez, hogy nem tudok vele semmit kezdeni. Alapvetően FAT32 a fájlrendszer. Parancssorból, továbbá diskpartból sem akarja az igazát. Diskpartból clear readonly, sikeresnek írja, de ugyanúgy megmarad és formázni sem tudom. Valaki tudna segíteni? Előre is köszönöm!

(legelső használat)

[ Szerkesztve ]

(#101874) #33253120 válasza Reaper04 (#101872) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor szerintem a géptől messzebbik végére kell egy aktív hub... De a nálam okosabbak majd kijavítanak ha nem így van. :)

(#101875) mezis válasza csokad (#101873) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Véletlenül nem egy "bővítő" foglalattal használnád ?

mezis

(#101876) csokad válasza mezis (#101875) üzenetére


csokad
senior tag

Dede, erről volna szó.

(#101877) mezis válasza csokad (#101876) üzenetére


mezis
nagyúr

Az adapter oldalán a kis kapcsoló milyen állásban van ?
(RO = Read Only ? és nem Románia ! :DDD )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#101878) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok
egy olyan kérdésem van, hogy milyen hbcd alternatívát ajánlotok ami támogatja már az uefi-s gépeket?

Szépnapot!

(#101879) VoidXs válasza Dexter-2000 (#101878) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pendrive-ra rakd rá Rufusszal, úgy működni fog.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#101880) Dexter-2000 válasza VoidXs (#101879) üzenetére


Dexter-2000
őstag

eddig úgy próbáltam és sajnos nem jó
eddig úgy volt hogy legacy-ra átállítottam ideglenesen a biosban,(meg secureboot off) de jelen helyzetben csak uefi beállítás van :)

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#101881) VoidXs válasza Dexter-2000 (#101880) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van 3 választható MBR típus, az egyik csak jó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#101882) Lacy6


Lacy6
senior tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy meg lehet-e oldani az alábbi problémát?
Szeretnék egy 2.1-es rendszert használni ami a következőkből áll:
Adott egy ASUS XONAR DSX PCI-E hangkártya amire csatlakoztatva van 2 db M-Audio BX5 hangfal 2x6,3 mono Jack kábellel.
Mivel nekem kevés volt a mély, így kaptam egy aktív mélynyomót amit sehogyse tudok rávenni a megfelelő működésre. :W
Vagy én nem értek hozzá, vagy ennyire kevés opció van ebbe a hangkártyába....
Egyszerűen nem értem, milyen csatornába kellene állítani hogy megfelelően működjön.
Meg lehet ezt oldani egyáltalán így, vagy teljesen halott ötlet?

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#101883) =HG= válasza Lacy6 (#101882) üzenetére


=HG=
addikt

Szerintem attól, hogy rádugsz a hangkarira 3 hangszórót nem lesz 2.1-es hangrendszered... A hangkari, az csak megszólaltatja a 2.1/ 5.1/7.1-es hangfal szetteket..... Ahhoz, hogy rendszerben működjenek a hangszórók, különböző hangváltók, stb kellenek...
De itt kérdezz rá, jobban értenek hozzá, és lehet nem nekem van igazam...

(#101884) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Ha megvan nyitva a chrome amikor elindítom a játékot(csgo) akkor ha lerakom a csgot asztalra kicsinyített ablakban van a chrome. A középső kis izére kell kattintsak, attól még kisebb lesz, majd ki teljesre.
Hogy lehetne ezt megoldani? A játék felbontása merőben más mint a monitoré (1024x768 vs 1920x1080)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#101885) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Tudtok olyan oldalt mondani, ahol Samsung TVk generációi vannak felsorolva időrendben és esetleg tudás szerint? Hogy melyik betűjelű mikor jelent meg és mit tud.

Köszönöm!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#101886) Pulsar válasza wolfman (#101885) üzenetére


Pulsar
veterán

A Topik összefoglalóban itt sok infó van :)

[ Szerkesztve ]

(#101887) wolfman válasza Pulsar (#101886) üzenetére


wolfman
veterán

oké, köszi!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#101888) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ha a PC USB 3 portjába dugok USB 2-es dolgokat, mint pendrive, USB 2>microUSB 2 kábel telefon töltésére vagy adatátvitelre, akkor működni fognak? Semmi probléma nem lesz?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#101889) Pulsar válasza tknof1871 (#101888) üzenetére


Pulsar
veterán

Semmi, tökéletesen kompatibilis visszafelé.

(#101890) siebener


siebener
aktív tag

Lenne pár kérdésem. :)

Adott egy számítógép, ami korábban állandóan - randomban - újraindult, a legújabb az, hogy el se indul.
Van, mikor a Win logó még betölt, de aztán leáll.
Máskor meg a "Bad BIOS Checksum. Starting BIOS Recovery" fogad, de nem történik semmi. Elemet kivettem pár percre, utána elindult, de kb. 15 perc után megint leállt. Feszültséget mérve, 2.8, ami elvileg alacsony, tehát a kérdés: milyen problémát orvosolna egy másik elem?

Másik: van valakinek hatékony megoldása CTB-Locker ellen? A neten már vagy 8 megoldást találtam, de még egyikkel sem sikerült leszedni ezt a szemetet. Esetleg valaki, aki hasonló cipőben járt valaha?

(#101891) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok
lenne egy kérdésem amire nem igazán jöttem rá.
adott egy lenovo g575 laptop.
tegnap win10et szerettem volna rá tenni pendrive-ról.
mikor a boot menüben kiválasztottam akkor csak fekete képernyő volt, nem csinált semmit sem.
a saját laptopomon(g580) gond nélkül elindult a telepítés ugyanezzel a pendrive-val.
próbaképp win 7 és 8.1-et simán vitte volna(elindult a setup).
az illetőnek win 10 kellett így kiírtam újraírható dvd-re és láss csodát simán elindult a telepítés.
ez most mi?
mind3 pendrive rufus-sal van megcsinálva és eddig egyikkel sem volt probléma.

csak érdekelne, hogy ez hogyan lehetséges.
köszi előre is.

(#101892) Csupingo válasza siebener (#101890) üzenetére


Csupingo
veterán

Az alaplapi elemet nem ártana kicserélni szerintem, bár attól a működő gépnek nem kéne újraindulnia. Elemcsere után egy másik táppal is ki kéne próbálni, ha van rá lehetőség. Ha régi az alaplap, akkor nézd át, hátha púpos kondenzátorok vannak rajt, azok tudnak még sok furcsaságot okozni.

(#101891) csaba17: a biosban a secure boot ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101893) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a sima egyszerű legót milyen legónak hívják? :)
Unokaöcsém legót kért karácsonyra. És elkezdtem keresgélni, de csak olyan legókat találok, amiből 1 fix dolgot lehet megépíteni! Nekem meg valami olyan kéne, ami a mi gyerekkorunkban is volt, hogy 1 doboz, vagy vödör legó, és azt lehetett belőle építeni, amit a gyerek fantáziája csak elbírt!

Köszönöm :R

(#101894) #65675776 válasza forras2 (#101893) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#101895) csaba17 válasza Csupingo (#101892) üzenetére


csaba17
senior tag

kerestem ezt az opciót de nem találtam(eléggé butított egy asztalihoz képest), illetve ahogy írtam win7 és 8.1-es pendrive-al gond nélkül bejött a setup, 10-nél meg fekete képernyő.
ha jól vagyok informált akkor ezekkel sem kellett volna bejönnie ha ez a mód be van kapcsolva.

(#101896) Csupingo válasza csaba17 (#101895) üzenetére


Csupingo
veterán

Igaz, ezen a részen átsiklottam. Nézted ide-módban és ahci-ben is? A win 10-es topikban talán adnak pár tippet.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101897) Reaper04 válasza mezis (#101870) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!

Leméregettem rákapcsolva is a dolgokat.
Tulajdon képp akkor működik? Csak mégsem?

Áram átmegy ezek szerint, csak az adat nem? :F

(#101898) siebener válasza Csupingo (#101892) üzenetére


siebener
aktív tag

Elemcsere folyamatban.
Kondikat még tegnap átnéztem, nincs púpos. Tápcsere volt, eredmény ugyanaz.

Köszönöm a tippeket. :R

(#101899) RVR400 válasza forras2 (#101893) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem régen is csak olyan Lego volt, viszont összegyűlt minden egybe, a papírok és dobozok meg eltűntek.

(#101900) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

Van egy weblap, amit csak a FF jelenít meg normálisan. Kiraktam az asztalra. Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy azt az egy URL-t a FF nyissa meg, de a többit meg a Chrome?

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.