Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101601) haypro válasza Csupingo (#101599) üzenetére


haypro
senior tag

Na kivettük a VGA-t, és felcseréltük a Power-Reset kábeleket. Most egy pillanatra felpörög a ventilátor, de kb. 3 másodperc után kikapcsol, és ez ismétlődik...

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#101602) varmi2 válasza haypro (#101601) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vegyétek ki a házból, és az asztalon próbáljátok beindítani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#101603) haypro válasza varmi2 (#101602) üzenetére


haypro
senior tag

A házban mi lehetne a hiba? :U
Amúgy hogy lehet ház nélkül beindítani?

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#101604) varmi2 válasza haypro (#101603) üzenetére


varmi2
nagyúr

A lap és a ház közé beszorulhat valami, vagy valami rossz helyen lévő távtartó, ami zárlatot okoz a lapon.
Kiveszed a házból és az asztalon beindítod. Gomb helyett egy csavarhúzóval beindítható a lap.Összeérinted azokat a tüskéket a csavarhúzóval amikre a gomb ment volna.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#101605) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Mi a neve ennek az usb kábelnek?Külső merevlemezhez kell.

A logikában semmi sem véletlen!

(#101606) Csupingo válasza haypro (#101603) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg még egy bios reset se árthat. Vegyétek ki az alaplapból az elemet 1-2 percre. (Áramtalanított gépnél.) A hdd-ket, odd-t, stb. is lehúztátok? Ha több memória van benn, akkor csak egyet hagyjatok a próbához. (Azokat is érdemes kivenni és határozottan visszanyomni a helyére.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101607) varmi2 válasza hoby36 (#101605) üzenetére


varmi2
nagyúr

Usb 3 micro b

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#101608) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Vettem egy parapetes 2 tagú öntvény kovenktort! Régi lemezkonvektor helyére megy! A parapet kivezetésünk magasabban van mint a maga a konvektor csatalkozási pontja, ezért a levegőben lógna! Elbírja azt a súlyt? vagy annak mindenképp a földön kellene lennie? Nem akarom szétbontani a falat miatta!

Battletag: hojszi#2983

(#101609) hoby36 válasza varmi2 (#101607) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszönöm :R

A logikában semmi sem véletlen!

(#101610) Csupingo válasza Intel fan11 (#101608) üzenetére


Csupingo
veterán

Valahogy ízlésesen nem lehet alápakolni valamit?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101611) Intel fan11 válasza Csupingo (#101610) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akár ez is megoldás lehet, de mi jöhet szóba ami bírja a hőt? Meg egyáltalán ha a földön lenne a talpa, hogy rakja be az ember egy szőnyeges szobába?

Battletag: hojszi#2983

(#101612) mezis válasza Intel fan11 (#101611) üzenetére


mezis
nagyúr

Talpa van, ami már nem tűzforró, bármi mehet alá, ami bírja a súlyt.
Ha meg eredetileg is konzolra gondoltad tenni a szőnyeg miatt, akkor olyan konzolt, ami fogja bírni a súlyt.
(Esetleg "csalhatsz" egy 3-szögletű konzollal, aminek a hegye támaszkodik a fal tövében.)

mezis

(#101613) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Mixcloud illetve Soundcloud letöltő szoftvert keresek, hasonlót mint a youtube letöltők.

Tud esetleg valaki ilyet ajánlani? (Webes felületűek nem az igaziak.)

Köszönöm

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#101614) Intel fan11 válasza mezis (#101612) üzenetére


Intel fan11
őstag

3 szögletű konzolon mit értesz?

Battletag: hojszi#2983

(#101615) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata USB kábel hosszabbításával kapcsolatosan?

Szeretném hosszabbítani a hardver usb kábelét egy USB-UTP adapterrel.
(számítógép - usb/utp adapter - utp kábel pl. 15 méter - utp/usb adapter - usb-s hardver )

Kiküszöbölhető így a jelveszteség?
15 méteren működne a kábel végén lévő dolog? (pl. webkamera, scanner, stb ?

Kösziii ! :R

(#101616) iceQ! válasza Reaper04 (#101615) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem!

10 méter a maximu. 10 méterenként kell egy repeater.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#101617) Reaper04 válasza iceQ! (#101616) üzenetére


Reaper04
aktív tag

itt ilyen 50 métereket írnak :F
Magyar oldal, meg íbéjen is.

Akkor ez fals infó? Vagy az nem erre vonatkozik? :R

[ Szerkesztve ]

(#101618) iceQ! válasza Reaper04 (#101617) üzenetére


iceQ!
addikt

Mindig is 10 métert tudtam, de ha ezt írja akkor ezt írja :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#101619) Reaper04 válasza iceQ! (#101618) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Azért kérdem, hogy most akkor mi van :)
Mert én még ennyit sem tudtam hogy 10 méter...

Szerinted lehet valóságalapja az 50 méternek?
Mondjuk ha 15 ig elmegy már szerintem az is jó nekem. Jelveszteség nélkül. :U

(#101620) mezis válasza Reaper04 (#101615) üzenetére


mezis
nagyúr

USB kábelnél (hosszbbító kábelnél) számolnod kell a kábelen bekövetkező feszültség eséssel. Marad elég a készülékeknek ? (Külső tápegységes elosztó....)

mezis

(#101621) mezis válasza Intel fan11 (#101614) üzenetére


mezis
nagyúr

No akkor inkább legyen L alakú. :D ;]

mezis

(#101622) Reaper04 válasza mezis (#101620) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Nem usb toldót szeretnék hanem átalakítót, ilyet: link
+ magyar honban is kapható. Kicsit drágábban persze.

50 méterre írják.
Szerinted? :F

(#101623) mezis válasza Reaper04 (#101622) üzenetére


mezis
nagyúr

Akár működhet is. Majd számolj be róla.

mezis

(#101624) mezis válasza Reaper04 (#101622) üzenetére


mezis
nagyúr

Akár működhet is. Majd számolj be róla.
Ha PC - PC kapcsolatot létesítesz vele, az érthető, PC op rendszere felismeri, driverét, kezelő szoftverét installálja.
De egy szkenner, WEB kamera a maga firmware-jével ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#101625) Reaper04 válasza mezis (#101624) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Valami olyasmit olvastam hogy néhány méterig megy az usb veszteség nélkül.
De az utp kábel gyorsabb sokkal az usb-nél, és 50 méterig jelveszteség nélkül továbbítja a jelet, után vissza alakítja usb-re a másik adapter és be a gépbe.
Elvileg olyan mintha másfél méteres usb je lenne az adott eszköznek és kész.

Valakinél olvastam, hogy nem kamera rendszert vett sok tízezerért, hanem ilyen átalakítóval és webkamerákkal látta el a helységeit megfigyelés céljából.

Azért is gondoltam, hogy jó lehetne :F
Énis elsősorban webkamerának gondoltam.

van egy goprom. Azt kötöttem usb-n hozzá pc-hez. ÉS mint webkamera tudom használni. Nem kellett hozzá semmit telepítenem. Webkamera programot feltettem és látom a képét.

Ugyan erre gondoltam csak hosszabb kábellel :)

Csak hogy lehetséges-e... :F
Valaki azt mondja hogy igen, valaki meg a másik ...

[ Szerkesztve ]

(#101626) entropy


entropy
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az asztali PC-m az utóbbi hónapokban rengetegszer (napi 3-4x) kékhalálozik memory_management hibaüzenettel többnyire, de néha egyéb más üzeneteket is vannak. Chrome ablakok rengetegszer crashelnek és refreshelni kell őket.

Ramom fél éve lett cserélve, de azért lefuttattam egy memtest 86-ot és semmi hibát nem írt ki. A CPU overclocked 4.3 ghz-re. Win 10 reinstallálva lett, OC le lett szedve, semmi sem oldotta meg a gondot. Neten utánaolvasva rátaláltam, hogy párszázan tapasztalták ezt Win10 alatt, de semmi megoldás nem volt rá. Win10 reinstall után manuálisan beállítottam, hogy ne töltődjön semmilyen Win10 frissítés, mert attól lett rosszabb korábban. Egy ideig sokkal jobb is volt így (napi 1-2 kékhalál), de pár hónap után meguntam és gondoltam hátha javították ezt vmi új patchben és frissítettem a rendszert -> újra napi 4-5 kékhalál és rengetegszer chrome crash.

Van valami ötletetek, vagy menjek vissza Win 8.1-re? Alaplap hiba nem lehet esetleg? Hogyan járhatnék utána a problémának, hogy végre meg tudjam oldani rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#101627) Csupingo válasza entropy (#101626) üzenetére


Csupingo
veterán

Próbáld ki, hogy a böngészőben a hardveres gyorsítást kikapcsolod. Vagy használj egy darabig firefoxot.
A sata kábeleket is megnézheted az alaplapon és a meghajtóknál is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101628) =HG= válasza entropy (#101626) üzenetére


=HG=
addikt

Kevés a fesz a procinak...Adj neki 0,05V-ot pluszba.. De lehet például ingadozó tápfesz, meg sok más..

[ Szerkesztve ]

(#101629) Csupingo válasza entropy (#101626) üzenetére


Csupingo
veterán

Vagy a tápegység rakoncátlankodik már.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101630) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Erre tudna valaki válaszolni? (Attól tartok, nem is a megfelelő helyre írtam. :B )

(#101613) iceq9999:

Próbáld meg a JDownloaderrel. Épp most néztem, a Mixcloudról letölti a cuccot, de abban a tempóban, ahogy a rádió leadja. A Soundcloudról nekem csak egy részletet sikerült, de nincs fiókom, a böngészőben is csak annyit játszik le nekem. Ha van bármi, amit Neked végig lejátszik, akkor ez is le fogja szedni. Azért így linkeltem be, mert van ott némi hasznos infó.

[ Szerkesztve ]

(#101631) SP4C3 válasza C. s. (#101630) üzenetére


SP4C3
veterán

Tökmindegy. A kábel ugyanaz. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#101632) C. s. válasza SP4C3 (#101631) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
Akkor ezek a 3 és 6 Gbit/s-ról szóló adatok kimerítik a parasztvakítás fogalmát? Mert nem ragaszkodom az 1400 Forintoshoz, ha megfelel a 450-es is. :D

Szerk.:

Na, csak megtaláltam a kedvencemet! Ez ugye jó lesz? :B (Persze 3Gbps-t ír...)

[ Szerkesztve ]

(#101633) SP4C3 válasza C. s. (#101632) üzenetére


SP4C3
veterán

Retardáltaknak szól az ilyen marketing. Gaymer kispistiknek. :C

Sata adatkábel létezik, sata III / 6Gbps kábel nem.

Régen még ATA-PATA időkben volt 40 eres és 80 eres kábel, ott számított a kábel is.

Edit: A fém zár jó cucc.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#101634) C. s. válasza SP4C3 (#101633) üzenetére


C. s.
addikt

Tiszta mázli, hogy csak félhülye vagyok a témához, mert legalább volt annyi eszem, hogy megkérdezzem. :DDD Köszi szépen!

Igen, én is direkt ilyen fémbigyósat kerestem, mert az alaplaphoz (vagy máshoz) ilyet adtak, és azonnal megtetszett, hogy nem szédül ki magától a foglalatból. Egyszer víruskeresés közben eltűnt a HDD-m, a frász tört ki, mire kiderült, hogy a kábel kirázódott a nagy munkában. :D

[ Szerkesztve ]

(#101635) #73959936


#73959936
törölt tag

Segítség kellene némi fordítást illetően. Aki tud perfekt angolt (és akar is segíteni) írjon már privátot

köszönöm szépen

(#101636) rokendrol


rokendrol
senior tag

hol van olyan videó ahol csak a hóesés van és egy másik videó elé rakom a szerkesztőbe ,, tehát megy a videó ás előtte esik a hó ,,és csak a hó pihe látszik mögötte meg megy a rendesen a videó.. Elég jó szerkesztőm van . Találtam már de a hóesésnél mindég van fekete háttér vagy fefér. Nekem csak a mozgó hópihék kellenének a videóm elé amit több helyre is betudok tenni

(#101637) iceQ! válasza C. s. (#101630) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszönöm :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#101638) entropy válasza Csupingo (#101629) üzenetére


entropy
tag

(#101629) Csupingo
(#101628) =HG=

Koszi a valaszokat, utananezek.

(#101639) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hali.

Az mennyire igaz, hogy a nagyobb képfrissítésű monitorok kevésbé bántják/terhelik a szemet? Gondolok is 60Hz fölötti kategóriákra. Van értelme egészségügyi szempontból?

Előre is köszönöm!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#101640) mezis válasza Reaper04 (#101625) üzenetére


mezis
nagyúr

Elképzelhető, hogy működik. Némi reményt az ad, hogy csak 50m UTP kábelt írnak, ellentétben a routeres, PC-s kapcsolatoknál megengedett 100m-el.
Lehet, hogy a két fekete doboz egymás között elintézi az információ továbbítást, csupán az 5V-ot kell kapnia.
Kameránál is meg fogja kapni vagy az UTP kábelen keresztül a PC-től ?
(Nem láttam különbséget a két kütyü között. A leírás szerint nem kell külső tápegység.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#101641) dunkel


dunkel
őstag

Van egy laptopom HDMI kijárattal (Dell E5570), valamint egy monitorom Displayport és DVI bemenetekkel (HP E241i). Milyen átalakítóra van szükségem ha digi kábellel szeretném összekötni őket? Egy ebay linket is szívesen vennék.

(#101642) varmi2 válasza dunkel (#101641) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mondjuk ez.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#101643) Csupingo válasza dunkel (#101641) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak egy példa. Lehet, hogy egy ilyen kábellal úsznád meg a legolcsóbban. A hdmi - dp aktív átalakítók elég drágák.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101644) dunkel válasza varmi2 (#101642) üzenetére


dunkel
őstag

És (#101643) Csupingo

Köszi!
Elnézést ha hülye a kérdés, de ezeknek ugye nincs iránya? Tehát nem csak úgy jók, ha a kijelző a HDMI hanem fordítva.

(#101645) Csupingo válasza dunkel (#101644) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy tudom, valamelyiknél számít. Ennél nem hiszem. (Figyelni kell a nevét, vagy a leírását elolvasni: pl. hdmi to dvi, vagy dvi to hdmi.) Egy hdmi - dp cikk.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#101646) attiati


attiati
veterán

Mitől lehet, hogy az 1-es számú konfigon akad a netezés, lassan töltődnek be a programok és a win7 is?
A 2-es számú konfigon meg villámgyors minden?

1-es konfignál hardware csere a megoldás a lassulásra, vagy futnia kéne netnek, office-nak, win7-nek villámgyorsan?

1-es konfig
CPU: Athlon II X4 750k
LAP: Asrock FM2A85X Extreme4
RAM: 2*4 GB Kingston LoVo DDR3 1600 KHX1600C9D3LK2/8GX
HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ)
Win7 telepítve 4-5 éve, töredezettségmentesítés szokott lenni. Teljesen belakott gép. Rendszerpartíción 4-5GB szabad hely, lapozófájl korlátlan és másik partíción van. Firefox és Chrome rettentően "kapar".

2-es konfig

CPU: Intel G3258 processzor
LAP: Asrock H87 Performance Fatal1ty alaplap
RAM: Kingston 4GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Black HX318C10FB/4
HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

Szintén win7, 1 éve telepítve, teljesen belakott, de azon kívül semmi nem volt feltelepítve vagy leszedve. Töredezettségmentesítés soha nem volt, igaz ritkán használom ezt a gépet.

(#101647) joe-ker


joe-ker
senior tag

(#101648) C. s. válasza iceQ! (#101637) üzenetére


C. s.
addikt

Szívesen! :)

joe-ker:

Csak gyanú: Ha a gépnél és a lámpánál is okoz tüneteket, inkább az elektromos hálózattal lehet valami.

[ Szerkesztve ]

(#101649) iceQ! válasza joe-ker (#101550) üzenetére


iceQ!
addikt

A házad nem jól szigetel.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#101650) joe-ker


joe-ker
senior tag

C. s.: Elektromos hálózat felújítva nemrég,régi gépemnél sosem vettem észre ilyet.
iceq9999 : Ilyen házam van ,mit értesz rajta hogy nem jól szigetel?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.