Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Nite válasza Side_ (#1050) üzenetére


Nite
őstag

igen, kulcs nélkül is működik... kösz a tippet, akkor megnézetem a csatlakozót egy amperzsenivel :)

Paid my dues!

(#1052) Side_ válasza Nite (#1051) üzenetére


Side_
aktív tag

Ha azt akarod, h tuti jó legyen a kábelezés, akkor egy hozzáértő nézze meg.
(Ne autóvillamosságis, hanem korrekt autóhifis.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1053) st.hubertus válasza Side_ (#1052) üzenetére


st.hubertus
tag

ja, autóvillamosságist ne engedj a közelébe, nekem hazavágott egy kenwood fejegységet... persze szerinte rossz volt, amikor odavittem :W

(#1054) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Gyári nem cserélhető fejegység lesz a kocsinkban, és nem játszik mp3-at. Állítólag FM modulátorral, vagy FM transzmitterrel (mi a különbség?) nagyon kicsi, szinte nem észrevehető torzulással átvihető a rádióján keresztül is a jel mp3 lejátszóról. Van valakinek tapasztalata ilyen ügyben, esetleg tud megbízható helyet ahol normális minőségű és árú FM-mod./transzm.-t lehet kapni?
Köszi

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1055) Side_ válasza BlacKSouL (#1054) üzenetére


Side_
aktív tag

Igen lehet, de sztem elég gyenge minőség. Jó, mp3-nál talán azért nem lesz akkora veszteség, mert az eleve gyengébben szól.

Azt nemtudom milyet kéne venni belőle, mert soha nem használtam-használnám, de ne legyen túl drága. (Fölöslegesen nem szabad pénzt kiadni ilyenre.)

//biztos nem lehet betenni egy tisztességes fejet valahova? Sokkal többet érne.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1056) Octi válasza BlacKSouL (#1054) üzenetére


Octi
aktív tag

Én a helyedben hanyagolnám a dolgot. Iszonyatos minőségű lesz a hang. Sajnos hallottam már párat. Kiábrándító :O

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1057) st.hubertus válasza BlacKSouL (#1054) üzenetére


st.hubertus
tag

Milyen autóból nem lehet kiszedni?

[Szerkesztve]

(#1058) Beri válasza st.hubertus (#1057) üzenetére


Beri
addikt

Pl. 6os BMW-ből. Annál állítólag a gari is urgik, ha kiszedi valaki a magnót, mert olyan szinten bele van gyúrva a műszerfalba. Ilyenkor szokás egy második fejet használni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1059) Side_ válasza Beri (#1058) üzenetére


Side_
aktív tag

A 'nem lehet' és a 'nem ajánlott' nem ugyanazt jelenti.


[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1060) ArmanD. válasza Nite (#1046) üzenetére


ArmanD.
őstag

Szia

Milyen autód van amiben rossz a vételed?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1061) ArmanD. válasza st.hubertus (#1041) üzenetére


ArmanD.
őstag

Egyszerű megállípítani a polaritást. Fogsz egy ceruzaelemet és a kábel végeit a két pólushoz érinted. Ha kifelé mozdul a hanszoró membránja akkor az elem polarítása megadja választ. A + on lévő a pozitív - on lévő a negatív. HA befelé akkor épp fordított a polarítása. A kábelek csíkozása nem feltétlenül pontos. Egyik gyártónál a csíkos a pozitív másiknál viszont a negatív. Elem segít az a lényeg :R

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1062) ArmanD. válasza !Overdose! (#1044) üzenetére


ArmanD.
őstag

Ha a polarítások elenkezőleg vannak bekötve két hanszórónál akkor membránja az egyiknek befelé mozog, a másiknak pedig kifelé ami gyengítést eredményez a hangzásban és eltűnnek a mélyek, valamint olyan hangot hallasz, mintha 3 dimenziós lenne és távolabbról jönne a hang illetve nem behatárolható a hang helye.

Ha viszont mindkét hangszoró megfelelő polarítással van bekötve akkor erősítik egymást és behatárolható helyről jönnek a hangok és a mély is jobban szól.

Elem segít ahogy lentebb írtam.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1063) Side_ válasza ArmanD. (#1062) üzenetére


Side_
aktív tag

...igaz mindez akkor, ha középen ülsz.
De az autó más világ. Itt könnyen lehet, hogy összevissza forgatva a fázisokat (persze nem rendszertelenül, hasraütve) jobb lesz a hang, mint normál állapotban.
Persze először illik fázishelyes bekötésből indulni, aztán lehet próbálgatni hogy lesz jó.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1064) ArmanD. válasza Side_ (#1063) üzenetére


ArmanD.
őstag

Így van. Kinek hogy tetszik illetve mit kíván a rendszer.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1065) Beri válasza Side_ (#1059) üzenetére


Beri
addikt

Ez mondjuk korrekt, de van olyan autó amiből nem lehet kiszedni a magnót?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1066) GReddy válasza Roxeus (#1) üzenetére


GReddy
tag

Heyho! A Sonyt nagyon felejtsd el. Apróságok. Pl MONO RCA out... :F Ami szóba jöhet 40k ig, szerintem: Nakamichi (használt, mondjuk a Z45-ös 25k HUFF) hangminőség, kompromisszumok és empé3 nélkül. A Kenwood nagyon jó mp3 dekódert tartalmaz, viszont a feature-listája igen rövid. A Pana csicsás, de csúnyán szól, felejtős. A JVC ből csak!!! közép, vagy felső kategóriát, abban nagyon jók, a low-end gagyira sikerült. Clarion, Alpine, nincs is mit írni róluk, egyformán kiválóak. A Clarival (nekem) az a gondom, hogy a low-end ugyanúgy néz ki, mint a legcsúcsabb 9xxx sorozat! Nagyon kell vágni a clarikat, hogy észrevegye az ember, hogy nem egy huszon, hanem százonezres cucc van a kocsiban. Nem toom hogy ki hogy van, én egyébként hangminőségben versenyzem. ;] :C

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#1067) Octi válasza GReddy (#1066) üzenetére


Octi
aktív tag

''MONO RCA out''
Ez milyen :F

''A Pana csicsás, de csúnyán szól, felejtős''
Használtál már hosszú távon? Én nyüstöltem 1 évig egy 7301N-t, és igen csak odaverte sok gyártó ''high end'' fejegységét.

Szerintem ezeket a dolgokat nem lehet így kijelenteni. Különbözik a fejegységek hang karaktere, így mindenkinek más márka, és típus jön be. És ez így is van jól.
Szerintem ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1068) Side_ válasza GReddy (#1066) üzenetére


Side_
aktív tag

''Nem toom hogy ki hogy van, én egyébként hangminőségben versenyzem. ''

Akkor ezért ez a nagy sony-gyűlölet. Pedig nagyonis jó lehet az (főleg felsőbb kategóriákban) - de ízlés dolga.
Egyébként minden gyártó előrukkolt már olyan fejjel, amirá rámondható, h jó - és többeknek tetszik.


Egyébként milyen rendszerrel +autóval illetve eredményekkel?

...ez direkt az 1. hszre volt válasz, vagy csak véletlenül?...így közel 1 éves távlatból

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1069) st.hubertus


st.hubertus
tag

Nem vágom, mi ez a nagy ''ezt felejtsd el - azt ne vedd meg'' szöveg. Érdemes megnézni, mire akarom használni. Nekem egy belépőszintű JVC van az autóban, pedig mindig KENWOOD-ot akartam, és most maximálisan elégedett vagyok vele. Igaz, nem kötöttem rá (még) erősítőt. Hátul egy Magnat ULTRA 690 figyel a kalaptartóban, elől még a gyári hangszórók vannak, de azokat úgysem lehet hallani :C
Ja, és a fejegység nekem nagyon tetszik:
ilyen volt: [link]
és ilyen lett: [link]

annyira különben nem érdekel, hogy mp3 lejátszós, vagy sem, amíg ennyiért lehet CD-t venni...

(#1070) Side_


Side_
aktív tag

De nagy a csend...

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1071) Sianis válasza Side_ (#1070) üzenetére


Sianis
addikt

Esik a hó ... mindenki gyűjt a nyári hangzavarra ... :)

(#1072) golyani


golyani
addikt

hali emberek kéne nekem egy kis ideiglenes megoldás...
kellene nekem egy adapter kazi, amivel mp-ast tudok rányomn ia gyári magnóra csak az a bibh haverét próbáltam az olyan h nem kell szivargyujtóba dugni hanem csak a lejáccóba. és ez zúgott meg halk is volt.
kérdés h amit szivarba kell dugni az jobb-é?

(#1073) golyani válasza golyani (#1072) üzenetére


golyani
addikt

most kerestem ilyen cucost látom h ilyen szivaros nincs is...
pedig én vhol tuti látam...

(#1074) Side_


Side_
aktív tag

De van szivargyújtós!
Konkrétan szivargyújtós-táplálású FM-modulator lenne az - és sztem nem túl jó hangú. Mondjuk egy kaziadapter is hasonlóan xar...csak olcsóbb.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1075) Janesz


Janesz
őstag

üdv!

a napokban történt egy kis gond..lehajtottuk a hátsó ülést amire fel van csavarozva az erősítő (4 csatornás sherwood) és azóta nem szólt az egyik ovál hátul..hiába húzogattam szét a kábeleket stb..viszont van az erősítőn valami kapcsoló ami 3 állású (lehet szarul írom..:) ) van hpl , off meg még valami állás..ezek közül amelyikben volt (asszem hpl) ott nem szólt az egyik csak közelről hallva sistergett..majd átkapcsoltam off-ba és úgy már ment..de valamiért nekem szarabbnak tűnik a hangja..

valakinek valami tipp mi lehet a gond??

(#1076) Janesz válasza Janesz (#1075) üzenetére


Janesz
őstag

senkinek semmi tipp? :U

(#1077) Peter789 válasza Janesz (#1075) üzenetére


Peter789
senior tag

High Pass Filter = felül áteresztő szűrő - a kisebb hangszóróra nem engedi rá a mélyeket
Low Pass Filter = alul áteresztő szűrő - a mélyládára nem engedi rá a magasabb hangokat
normál állásban meg mindent erősít

nagyobb oválokhoz normál vagy HPF állás való, attól függően hogy mennyire bírja torzítás nélkül a mélyeket.

próbáld meg felcserélni a hangszórók vezetékeit, hogy úgy megszólal e ami most néma. ha igen, akkor az erősítőben lesz a gond, ha nem akkor valszeg kábel sérült vagy a hangszóró rossz...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1078) yooccoo


yooccoo
aktív tag

én most is kazit használok és nagyon minimális hangja van, a minőséggel pedig nincs bajom
mondjuk lehet, hogy csak azért, mert szar magnat hangszóróim vannak, de nem biztos :)

más: nem tud valaki jó áron alsó-közép kategóriás, cd-s magnót?

(#1079) kirgiz


kirgiz
csendes tag

Sziasztok!

Bocs ha olyanokat kérdezek ami nektek egyértelmű de nem vagyok járatos autóhifi terén.
A családi autónk 1 Citroen Berlingo, amiben 1 Philips:( kazettás rádió és elől a műszerfalban 1 pár 8 cm-es SAL Boxxer hangfal van:( . Ipod-ról átjátszókazettával hallgatok mp3-at a kocsiban, de a minősége szörnyű, ráadásul 120 nál már alig hallani vmit. Túl sok pénzem nincs egyenlőre, de majd szépen fokozatosan mindent megveszek.
Szal, sztem itt az ideje pénzt fordítani a hangcuccra(a mostani ''csodát'' a kocsival kaptuk)

Kérlek véleményezzétek amit kigondoltam:

Elképzeléseim:
Fejegység:
Sony CDX-GT410U v. CDX-GT414U
Mi a különbség a kettő között? -mert én a leírásukban nem találtam semmilyen különbséget. Hány pár rca kimenet van rajtuk? Nekem nagyon teccenek mert van rajtuk aux bemenet az ipodnak, az USB-ről meg tölthetem is.

Az első ajtókba gondoltam egy 16 cm-es szettet, amit addig amíg nem lesz pénzem erősítőre a fejről hajtanék:
JBL GTO 506Ce [link] v. FLI Audio Integrator 6 Comp [link] v. JBL CS2165c [link]
kérdés: a szettnek a magassugárzóját tehetném a műszerfalban lévő gyári helyre? (10 cm-es hanszórónak van ott hely) mert így nem kellene még többet vágni.

Hátulra a gyári helyre (10 cm-es) szeretnék még 1 pár koaxot:
FLI Audio Integrator 4 [link] v. GTO 427 [link] (na ez tárgytalan mert irreális az ára)

Az erősítőkhöz mégjobban láma vagyok:
4 csatornás erősítőhöz 2 pár rca kell v. csak 1? :) Lécci ajánljatok vmit ezekhez a hangszórókhoz, vmi olcsót.

Ennél összetetteb, komolyabb nem kell, a családnak ez is bőven elég lesz.

Üdv: krigiz

(#1080) kirgiz


kirgiz
csendes tag

Na ez már megfizethetőbb: JBL CS2104 [link]

(#1081) kirgiz


kirgiz
csendes tag

valaki pls help!

(#1082) Rolly


Rolly
veterán

na odáig jutottam, hogy van autó, s kéne bele hangtechnika mármint egyenlőre csak fejegység.

amit kinéztem az egy Panasonic CQ-C5355N
[link]
ára: 42.900 Ft

szerintetek milyen?

(#1083) Rolly válasza Rolly (#1082) üzenetére


Rolly
veterán

up

(#1084) Rolly válasza Rolly (#1083) üzenetére


Rolly
veterán

ma reggeli up

(#1085) Attila_26


Attila_26
aktív tag

Hali ha valakit érdekel a hangcuccom akkor csak nézzen be!!!

[link]


+eladó egy DVD-s Sony Mex R1 fejegység is!

(#1086) kirgiz


kirgiz
csendes tag

pls up!

(#1087) Rolly válasza Rolly (#1082) üzenetére


Rolly
veterán

még mindig várom a véleményeteket :D

(#1088) Rolly válasza Rolly (#1087) üzenetére


Rolly
veterán

valakiiiii

(#1089) kirgiz


kirgiz
csendes tag

segítsetek lécci

(#1090) Rolly


Rolly
veterán

tök jó hogy a kérdésekre 3-4 napig sem érkezik válasz. Mi történt ezzel a topikkal???

(#1091) Moddingfan válasza Rolly (#1090) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Hello!

Sztem jó vételne tűnik, a Panák legendásan megbízhatóak, de hangzás tekintetében szvsz jobban járnál pl egy Blauval, Alpine-nal, stb, árban kb ue, de hihetetlen tud lenni a különbség. Én nemrég váltottam Kenwood-ról Blaura és nem hittem a fülemnek, ég és föld volt a különbség.

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1092) Moddingfan válasza kirgiz (#1079) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Hello!

Na, rövid leszek, mert csak véletlenül vetődtem erre, remélem elnézed, ha kicsit egyszerűen fogalmazok majd :B

Nos, 1.) Sony fejegység felejtős..ratyi optika, hangzás sem egy ász, nézz valami nevesebb autóhifi márkát ilyen áron, Blau, Kenwood, Clarion, stb. Ezek mind-mind megbízható, jó kis cuccok. A Sony se lenne rossz, csak a Sony világ életében gyenge optikákat gyártott, sajnos, tapasztalat.

2.) JBL CS2165c-t venném, ár/érték tekintetében sztem jobb vásárt csinálnál vele, meg hát a JBL név kötelez

3.) Hátulra én inkább kalaptartóba tennék két egalább 22-es ovált, amíg nem lesz erölködő, mert az első komponeses szett sok mélyet nem fog nyomni, az tuti,az ajtó akkuszitkája kb egyenlő a nullával sajnos, a basszusnak igencsak dobozhangja lenne, fadereld le, háutl basszus, elöl pedig hangváltóval középtől felfelé, egész jól fog szólni és későbbiekben is jó kiegészítője lesz eg erölködő+láda kombónak, ann én is dettó így kezdtem és akkor is meg voltam vele elégedve :)

4.) Erősítő 4 csati legyen, 1-1 et kapnak a az első szettek, a másik kettőt bridge-be kapja majd a láda, ha lesz, addig meg 1-1 mehet a hátsó ováloknak, azokat majd szépen meghajtja, az elsőkről meg szépen lekapod a mélyet és szépen fog szólni.

Remélem, amennyire lehet kielégítő votl a válasz :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1093) Octi válasza kirgiz (#1079) üzenetére


Octi
aktív tag

A FLI Audio jó választás. Ár/érték arányban meggyőző. Ha gondolod nálunk meg is nézheted, vagy ha egyeztetünk egy időpontot, meg is hallgathatsz egy komplett FLI rendszert egy 206-ban ;)

A magassugárzó nem éppen egy 10 cm-es koaxra hasonlít :D
Persze befaragható, de jobb helyen lenne a tükörháromszögben vagy az ''A'' oszlopon.

A 4 csatis erölködőhöz a 2 pár RCA az ideális. Le is közösíthetsz 1 párat, de akkor a fader lehetősége elvész.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1094) Octi válasza Rolly (#1082) üzenetére


Octi
aktív tag

Szerintem a Pana egy nagyon jó választás. Én egy évig nyüstöltem egy 7301N-t, és teljesen meg voltam vele elégedve. Azért szerettem mert elég semleges hangja volt. Tehát nem csak egy konkrét zenei irányzathoz volt jól használható.

Pl a pioneer (véleményem szerint) modern, elektronikus zenére való. Abban viszont nagyot alakít.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1095) Octi válasza Moddingfan (#1092) üzenetére


Octi
aktív tag

1., Sony: Ez igaz volt a cég régebbi fejeire. A mostaniak egész jók.
Az hogy kinek mi a jó, izlés kérdése. Én például soha nem tennék Blau vagy Kenwood fejet a kocsimba. Nekem egyszerűen nem jöttek be hangzásilag.

2., Szett: Hallgattál már FLI Comp 6-ost?
Egyébként hangszórót nem név alapján veszünk, hanem megpróbáljuk meghallgatni. A mai világban sajnos semmilyen név nem kötelez (tisztelet a NAGYON kevés kivételnek). Bizony most már a neves gyártók is ontják az olcsó kategóriás, és ennek megfelelő minőségű cuccaikat. Ezeket lehet könnyebben eladni. Ez van sajna.


Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1096) Octi válasza kirgiz (#1079) üzenetére


Octi
aktív tag

Ha email-ben küldesz nekem egy összeget, hogy kb. mennyit szánnál a dologra, össze állítok neked egy pár konfigot ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1097) Rolly


Rolly
veterán

Most találkoztam gy új érdekes darabbal a minap (mármint fejegységgel)
SONY MEX-BT2500
CD/MP3/WMA/Atrac3 lejátszó, RDS/EON rádió, 24bit D/A konverter, 4x52W, CD-R/RW, Drive S, ID3 Tag, CD Text, levehető előlap, fekete előlap, kék gombmegvilágítás, kékesfehér kijelző, AUX bemenet az előlapon, DSO II, tartozék távvezérlő RM-X302, választható távvezérlő RM-X4S, Bluetooth® kommunikáció a mobiltelefonnal az autóban, Előlapon beépített mikrofonnal, Vezeték nélküli audio átvitel (A2DP)
49.990 Ft

szerintetek milyen minőségű a cucc? jobb mint egy hasonló árú panasonic?

(#1098) Rolly válasza Rolly (#1097) üzenetére


Rolly
veterán

up

(#1099) Rolly válasza Rolly (#1098) üzenetére


Rolly
veterán

mai utcsó up :(

(#1100) Rolly válasza Rolly (#1099) üzenetére


Rolly
veterán

szép nUPot :D

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.