Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Sianis válasza Side_ (#150) üzenetére


Sianis
addikt

Link??? Mert ez így tényleg jónak hangzik nagyon!

(#152) bundaas válasza Jim Tonic (#141) üzenetére

Valahogy nem találom, hol írtam hogy 13-as elég :F

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#153) bundaas válasza onlysony (#145) üzenetére

Ezeket már meg is kell tudni fizetni :)

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#154) Side_ válasza Sianis (#151) üzenetére


Side_
aktív tag

privi

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#155) Beri válasza Roxeus (#1) üzenetére


Beri
addikt

Hello!
Az én véleményem szerint a Clarion nagyon jó választás, a SONY-nál fényévekkel jobb, össze sem lehet hasonlítani a kettőt, nem egy kategória.
Magam is egy Clarion DXZ558RMP boldog tulajdonosa vagyok. Nagyon tetszik, minden funkciója rendben van és a lényeg: istenien szól! Én csak ajánlani tudom.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#156) Sianis válasza Side_ (#154) üzenetére


Sianis
addikt

Itt is köszi!

Ez a 20k-s szett milyen tudással rendelkezik? Ezt a fajta membránt nem ismerem, mit lehet ezekről tudni?

(#157) Side_ válasza Sianis (#156) üzenetére


Side_
aktív tag

Elég ha annyit tudsz róla, h jó! De tényleg! (Egyébként most így bővebbet nemtudnék írni a membránról, mert ennyire mély részletességgel nem mélyültem még el a témában.)

Más 20k-s hangszóróhoz képest meg főleg jó.
Hallgasd meg, és majd 'meglátod'. Ezt így most nem lehet elmondani, h milyen.
Szerintem zenei, pontos. Főleg, ha a többi komponensed is megfelelő lesz.

Milyen autóba megy majd?
Erősítőről fogod hajtani?
Milyen fejegységed van/lesz?
...


[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#158) Sianis válasza Side_ (#157) üzenetére


Sianis
addikt

Egy Renault Twingo-ba megy majd esetleg. Egy JVC fejegséget gondoltam: [link] , sőt ezt most már biztos. Egyenlőre nem terveztem erősítőt, de az ajtókba hangszórót mindenképpen gondoltam valamit.

(#159) bundaas válasza Sianis (#156) üzenetére

Ugy van ahogy SIDE_ kolega irja ''halgasd meg és majd meglátod''

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#160) Side_ válasza Sianis (#158) üzenetére


Side_
aktív tag

Azért a JVC-t is próbáld ki!
(Valahol föntebb írtam egy hszt neked - keresd meg, olvasd el, mert asszem volt benne vlami értelmes is :) - már nemtom holvan.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#161) Sianis válasza bundaas (#159) üzenetére


Sianis
addikt

Csak én sajnos nem a raktárvilgban ''Budapest'' élek, Nyíregyházán nem sűrűn lehet ilyet meghallgatni, kénytelen vagyok mások véleményére támaszkodni. Sajnos ez van, ezért érdeklődöm annyira, a fejegységben biztos vagyok, a többi összetevő kérdéses.

(#162) Side_


Side_
aktív tag

Azt mondjuk mindenképp érdemes tudnod, hogy erősítőről szebben, jobban fog szólni a szett.
(És nem kicsit.) De majd ha meghallgatod, akkor úgyis ki tudod próbálni erősítőről és fejről is. És akkor majd elkap a gépszíj :D

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#163) Sianis válasza Side_ (#162) üzenetére


Sianis
addikt

Először fejegység + esetleg hangszórók. JVC-ben bízok, mert tudásban senki nem ér nyomában, szóval a kérdés el van döntve részemről. Hangszórót, hogy hol fogom meghallgatani egy erősítővel ez egy LOL dolog, mert, hogy itt felénk szinte minden csak rendelésre van az is tuti. Ez sajnos kelet....hiába kap el a gépszíj, ha nincs mire továbbhajtani...

Amúgy erősítőről úgy gondolkodtam, hogy talán Lighthning Audio... :F

[Szerkesztve]

(#164) Side_ válasza Sianis (#163) üzenetére


Side_
aktív tag

Hát igen, ez így nem kellemes...
Viszont ahol meg tudod venni a cuccot - ott postázzák is, tehát legalább nem kell feljönnöd érte.
Viszont ha feljössz érte, akkor meg is tudod hallgatni - erősítőről is.

Tudásban nyilván jó...sokaknak hangban is tetszik. (Persze ezt a típust konkrétan nem ismerem.)
És az egy általánosan elfogadott dolog, h a zenét a hangja miatt veszi az ember, nem a kinézete, tudása miatt.
De nem lebeszélni akarlak, hanem informálni. Mondjuk ahol kevés a lehetőség meghallgatásra, ott sajnos vagy rizikózni kell, vagy mások tapasztalataira támaszkodni.
(Namost az a baj, h ilyen tudással, ennyiért nem tudok olyan fejet mondani, ami biztosan jobb lenne.) Persze lenne 1-2 ajánlatom, de azok lehet kevesebbet tudnak. Pl usb tuti nincs rajtuk.

Mibe kerülne egy olyan Lighting?

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#165) Sianis válasza Side_ (#164) üzenetére


Sianis
addikt

Igen, jól látod az USB az egyik legfontosabb része, hiszen azon is lehet tárolni wav-ot, tehát veszteségmentesen is tudok zenét hallgatni, nem kell CD-ket írni össze vissza, és persze a tárolási méret is kissebb. Amúgy van itt nálunk bolt ahol mindent lehet rendelni, azzal nincs gond, csak raktáron nincs minden mindíg. Viszont értik a dolgukat és azért lehet próbálgatni.

Nem tudom amúgy, de 30k-tól mozognak, mármint amiket eddig láttam, de idehaza nem nagyon árlistáznak.

[Szerkesztve]

(#166) bundaas válasza Sianis (#161) üzenetére

Ha az adataimat megnézted volna tudnád ,hogy én sem Bp.lakom sőt Miskolctól is ~50 Km-re. Igy én még nehezebb helyzetben voltam mint te,de egy szakértőre halgattam.De végül élőben is megtudtam halgatni,és nem csalódtam.

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#167) Side_


Side_
aktív tag

Talán 1x hallottam 1 Lightingot...szóval nemtudom.
De mi lenne az ára? Mert egy adott ársávban tudok mondani 1-2 olyat, amin érdemes elgondolkozni, érdemes kipróbálni - ha lehet. :)

Ja, igen...elég Miskolcig elmenni a 'tudásért' - és 1-2 jó, olcsó, kipróbálható cuccért!

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#168) Sianis válasza bundaas (#166) üzenetére


Sianis
addikt

Diák vagyok...nem vagyok idővel sem istenien elengedve, esetleg 2 hét múlva lenne időm, de útmutatás nélkül BP-n azt sem tudnám, hogy merre kell indulni. Meg pofátlanságnak érzem, hogy meghallgatom rábólintok, és nem veszem meg...

(#169) Sianis válasza Side_ (#167) üzenetére


Sianis
addikt

Miskolcon tanulok, hát ott talán már megoldható lenne, csak oda is kell egy kis útmutató, mert nem ismerek senkit az egyetemen kívül... :)

(#170) Side_ válasza Sianis (#169) üzenetére


Side_
aktív tag

Ha érdekel akkor +adom majd egy ottani hozzáértő elérhetőségeit.
Ő mindenképp tud segíteni.
De sztem ez a szett most ennyiért nagyon nagy vétel.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#171) Jim Tonic válasza Sianis (#149) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ár/teljesítmény arányban nehéz a MacAudio-ra ráverni. A Premium S egy olcsóbb kategória, az Audio DVD-től kezdve viszont már nagyon csúcs hangzás van.
A tied olyan 16k körül van, ha jól rémlik, annyiért nehéz lenne annál jobbat találni. Majdnem kizárt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#172) Sianis válasza Side_ (#170) üzenetére


Sianis
addikt

''De sztem ez a szett most ennyiért nagyon nagy vétel.'' - Nem tudom, hogy akkor van-e értelme tovább ezen vitatkozni. Meg van rá a pénzem, holnap becsoszogok a helyi börzébe és rákérdezek...reménykedem, ha nem akkor gondolom neten is megrendelhető.

(#173) bundaas válasza Sianis (#169) üzenetére

Ha odaküld SIDE_ kolega ahonnan én is informálódtam,nem fogsz rosszul járni.

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#174) Side_ válasza Sianis (#172) üzenetére


Side_
aktív tag

A honlapon van elérhetőség, telefonálj oda, és mondd meg, h küldjenek neked egyet - így lesz a legolcsóbb sztem.
Aztán érdeklődd meg azért, h fejről hajtva milyen lenne - de én úgy emléxem, h fejről is jó volt.

Még mindíg nem írtad, h mennyit szánnál majd erősítőre...

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#175) Sianis válasza Side_ (#174) üzenetére


Sianis
addikt

Egyenlőre várom, hogy jöjjön egy kis ösztöndíj, de szerintem ha értelmeset akarok akkor 30-40 körül szánnék rá...gondolom ennyiért kapok olyat ami megfelelő.

(#176) Side_ válasza Sianis (#175) üzenetére


Side_
aktív tag

2csatornás v 4es kellene?
(Ha szubot is akarsz vele hajtani akkor nyilván 4es. Ha nem, akkor 2es.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#177) Beri


Beri
addikt

Az imént írtam, h van egy Clarion fejegységem, amire szeretnék minél költséghatékonyabb módon pár zajkeltő elemet drótozni. :D
Nézegettem az árakat, paramétereket a neten és válogattam:
macAudio MX 2.16 ---- 2 komponenses szett
Magnat Thunderbull 3000XL sub egy BOA MVU 6060-al hajtva.
Ehhez jönne még valami ovál a kalaptartóba, ha lesz rá keret. Mit szóltok?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#178) Sianis válasza Side_ (#176) üzenetére


Sianis
addikt

Egy subláda majdan kerül bele...akkor gondolom, hogy érdemes 4-est nézni...

(#179) Side_ válasza Beri (#177) üzenetére


Side_
aktív tag

Miért is a mac?
Jó, nyilván hallgasd meg, de másokat is!
Sztem sok jobb van ilyen árkategóriában.
Ha lesz szubod, ne vegyél ovált - mert tiszta fölösleges.
Persze elektronikus zenénél talán beleférhet...talán.
Szubot pedig a meglévő rendszerelemekhez illesztve, próbálgatva lehet jót venni.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#180) Side_ válasza Sianis (#178) üzenetére


Side_
aktív tag

Igen.
De 4chsba 40eig jelenleg a Xetec Vector a legjobb választás, amit mondani tudok.
(JBL GTO az 60...a CS 30, viszont annál talán jobb a Xetec.)
De olcsóbb erősítőkben majd eligazít az akinek az elérhetőségét elküldtem.
Akár használtat is érdemes, mert sokkal jobbat kapsz ugyanannyiért!
(És neki van sok használt cucca is.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#181) Sianis válasza Side_ (#179) üzenetére


Sianis
addikt

Holnap összeül az itthoni ''Vitassuk meg az audiórendszer jövőjét'' tanács, aztán meglátom, hogy nyitva vannake, reménykedem, mert akkor megbeszélem velük, hogy hogy fog szólni kezdetben erősítő nélkül. Köszi a help-et, remélem, hogy így már könnyebben mennek majd a dolgok.

(#182) Beri válasza Side_ (#179) üzenetére


Beri
addikt

Paraméterei alapján a mac tűnt egy hajszálnyival jobbnak... Mi az ami szerinted jobb ebben az árban kb.?
Nem elektronikus zenét hallgatok, az ovál csak a magasak - középhangok miatt kéne. Vagy rakjam hátra a mac-ot (vagy valami másat)? Jut eszembe, elöl már van egy Pioneer 17centisem az első ajtókban. De az kidobható szükség szerint....

eladó Aromamizer RDTA V1

(#183) Side_ válasza Sianis (#181) üzenetére


Side_
aktív tag

Örülök, ha tudtam segíteni. (De asszem tényleg a honlapon található telszámon érdemes felvenni majd a kontaktot a BP-i bolttal - talán úgy jössz ki legolcsóbban.) Bár ha 30k felett rendelnél valamit, akkor ingyenesen szállítanák - de sztem így sem lesz nagyon durva.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#184) Side_ válasza Beri (#182) üzenetére


Side_
aktív tag

Éppen ez a poénos, h a paraméterek nem jelentenek semmit.
Egy hangszóró nem a paraméterektől szól. És az, h mennyire szól jól, nem attól függ, h akár én mit mondok, hanem attól, h neked mennyire tetszik.
És sztem most pl az akciós JBL GTO szett a legjobb vétel. Ennyiért jelenleg nincs jobb (sztem).

Az ovál - ha van láda is, akkor tökfölösleges sztem...de visszább bővebben megtalálhatod, h miért.
De leírhatom mégegyszer kedvelt idézetemet: ''A koncerten sem a hátad mögül zenélnek!''

1 fontos dolog - erősítőről mindíg minden szebben fog szólni. Szóval a szettet is érdemes előbb-utóbb (ahogy a pénztárca engedi) erősítőről hajtani.



''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#185) Beri válasza Side_ (#184) üzenetére


Beri
addikt

Szeretném a szettet is majd erősítőről hajtani, ez nem kérdés, csak kezdésnek szeretnék valamit, ami jól szól, de mégis a magamfajta egyszerű halandó is meg tudja fizetni :)
Hallottam már JBL szettet (80 vagy 85W RMS), valami elképesztő volt a méretéhez képest. Gondoltam rá, hogy beruházok egy olyanba, de aztán ez a mac jobb vételnek tűnt. Most újra a JBL a cél :)
Úgy ahogy van, jó lehet az a cucc, amit leírtam (mac módosítva JBL-re)?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#186) Side_ válasza Beri (#185) üzenetére


Side_
aktív tag

''Magnat Thunderbull 3000XL sub egy BOA MVU 6060-al hajtva''
Őszöntén szólva egyiket se ismerem.
Először vennék egy erősítőt (már a szett után) - de valami olyat, ami tetszik, és meg tudom fizetni.
Aztán egy olyan szubot, ami passzol a rendszerbe. (Mert sok olyan van, h egyszerűen nem illik bele.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#187) Beri válasza Side_ (#186) üzenetére


Beri
addikt

Az erősítő tetszik, meg is tudnám fizetni. A gond azzal van, h a szubot nem tudnám a kocsiban kipróbálni, mivel a környéken nem tudok boltot, ahol kapni lehetne. Ha vennék olyat, rendelésre lenne. Akkor meg már nincs visszaút, ha nem tetszik...
Ezért is kérdezősködöm itt, hátha valakinek van/valaki hallott már pár Magnat szubot...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#188) Side_ válasza Beri (#187) üzenetére


Side_
aktív tag

Hallotam én magnatot - de ez nagyon autófüggő, meg erősítőfüggő, h most mennyire lesz jó az adott rendszerben. Mondjuk ha olcsó, akkor meg kő venni, aztán ha nem elég jó, akkor eladni.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#189) Sianis válasza Side_ (#183) üzenetére


Sianis
addikt

Meglátom, hogy az itthoni boltban tudnak-e szerezni ennyiért, ha nem akkor hívopm őket.

(#190) Side_ válasza Sianis (#189) üzenetére


Side_
aktív tag

Megjósolom neked - nem fognak tudni.
Max ha jófejek és ők rendelik meg onnan...

Bár még azis lehet, h nincs igazam. Mindíg a legeggyszerűbb megoldással érdemes kezdeni :)

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#191) Sianis válasza Side_ (#190) üzenetére


Sianis
addikt

A cég AUTOHIFISTUDIO néven fut körbe az országon. Elég régi banda, értik is a dolgukat, szóval nem aggódom semmi miatt, max tényleg telefon a másikhoz, és max tesóm lehozza Bp-ről mikor jön haza...

(#192) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ami nekem van:
Kenwood fejegység, valamelyik a 7-es szériából, sajna fejből nem tudom, és esik az eső...
MacAudio MP4000+MP2000
MacAudio Audio DVD 69.3 oval hátul, és 16.2 komponens elől. Erősítőkben lenne mit fejleszteni, bár így is elégedett vagyok teljesen velük.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#193) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#192) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Uppsz, szóval saját készítésű plexis reflexláda + Mac ABSOLUTE 304

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#194) nagash


nagash
senior tag

Üdv emberek!

Nekem is van egy kazettás Pio fejegység, Pio cd-tár és Pio erősító kombó a verdában Magnat (ne kérdezzétek milyen) hangszórókkal megtámogatva. Kicsit öregecske és a cd-tárat valahogy nem teljesen szereti, de a lényeg, hogy az előző tulaj egy csatornáról hajtotta a magasat, ajtókat, kalaptartót és a mélyládát. Az erősítő ennyit tud. Mit lenne esetleg érdemes a fejről hajtani? Láda jön kifele mert az én izlésemhez (Metál, Metál hátán) nem annyira passzol szerintem. Nem nagyon értek a dologhoz és a lényeg hogy a jelenlegit akarom bütykölni, mert újra nincs keret (gagyit meg nem is vennék). Segítsegeteket előre is köszönöm!

Knoblauch macht einsam.

(#195) x5000 válasza golyani (#69) üzenetére


x5000
csendes tag

Nem azt mondtam hogy kell a 4rca hanem azt hogy ha kötsz erősítőt is a rendszerbe akkor érdemes olyat venni mert akkor a faderrel tudod szabályozni a mély és magas arányát. Ez egy egyszerű és jó megoldás szerintem

CTRL+ALT+RESET

(#196) Side_ válasza x5000 (#195) üzenetére


Side_
aktív tag

A mély és a magas arányának szabályzására találták ki a bass és a treble állítási lehetőséget. Jobb helyeken az EQ-t.

A 2 pár rca az arra jó, h a szett és a szub arányát lehessen állítani!
De egy jól beállított rendszerben úgysem állítgatja senki ezeket.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#197) x5000 válasza Side_ (#196) üzenetére


x5000
csendes tag

Én is erre gondoltam csak egy kicsit hülyén irtam le,

CTRL+ALT+RESET

(#198) Side_ válasza x5000 (#197) üzenetére


Side_
aktív tag

Mondjuk aktív hajtásnál állítható ilyen módon a mélyközépre és a magasra jutó hang aránya...de ott sem szokás ilyeneket csinálni.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#199) Gismo


Gismo
addikt

Hi!
Unokatesómnak kéne maaajd 1x összerakni 1 hifit 1 A Vectrába (Márkák közül csak a JBL,DLS,HERTZ és SOLID AUDIO jöhet szóba!) Szereléssel 1ütt akar 150K-t költeni rá!
Elektronikust, techno-t trance-t és rap-et hallgat!
Ajánljatok vmit!
Köcce!

(#200) Side_ válasza Gismo (#199) üzenetére


Side_
aktív tag

Én a JBL-t ajánlom :)
Full GTO rendszer.
Szett - 20-30k
Erősítő-60k
Szub-25-35k
kábelezés-20-40k
beszerelés-15-től

A DLS túl meleg hangú ezekhez a műfajokhoz.
A Hertznek sztem csak a szettje az ami passzolhat, de a többi árértékben nem éri meg.
A SOLIDnak vannak bika modelljei, de olcsóbban is vannak erős gépek.

A JBL-ben pedig őserő lakozik ;]
És a dinamizmusa miatt még erősíebbnek tűnik, mint amilyen valójában.

Dörrenteni esetleg lehetne DLD-szubbal - olcsóbban.


[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.