Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Roxeus


Roxeus
tag

Hello mindenkinek!!!

Látom szépen pörög a topic. :D

Nos, a szives segitségetekkel kiválasztottam a Clarion fejet, és szépen is szól, olvas mindent, még a 2 gyári hangfalon is szépen szól. Tetszik a fej egyszerűsége, könnyen kezelhetősége. Mindez jól jön vezetés közben. :U

1 hiba merült fel a beépités során:
Amikor beépitettem (saját kezűleg, nem szervizben) megijedtem egy ideig, hogy nem akar bekapcsolni. Aztán egy jó órás hibakeresés után rájöttem hogy csak gyújtáson kap áramot a fej. Ez eddig OK volt, mert úgyis csak autózás közben hallgatom a rádiót. Most már hiányzik az, hogy csak úgy sikerüljön bekapcsolni a rádiót egy kis rádiózás kedvéért. :))

Az előbbiek összefoglalva:
Egy Suzuki-ban láttam, hogy a szintén Clarion fej (ami állitólag gyárilag volt beleépitve, bár kétlem) akkor indult el, tehát kapott áramot, mikor 1-es gyújtási fogokozatra volt állitva.
Én azt szeretém valahogy megcsinálni, hogy nekem egy olyan '98 környéki Opel Astra Caravan-om van, és inditáskor 3+1 fokozatú gyújtás van (1-2 semmi hatás, 3-as gyújtás, 4-es pedig az öninditó). Valahogy rá kéne kötni a megszakitást az 1-es vagy 2-esre. Valahogy van erre esély? Sztem van, mert különben miért lenne 3 fokozat... :C

Szives segitségeteket előre is köszi!!! :R

(#252) Side_ válasza Roxeus (#251) üzenetére


Side_
aktív tag

Nyilván megoldható - de minek? Akkoris kell hozzá a kulcs nem? Akkor meg tök8 :)
Ki kell mérni (ha nem tudod fejből v leírásból) hogy melyik kábelen meg éppen akkor az áram, és ezalapján kell bekötni a kapcsolt 12V-ot.

Ha meg azt akarod, h kulcs se kelljen, akkor vagy állandóra kötni a kapcsoltat is, vagy egy kapcsolóval kell bekötni a kapcsolt 12V-ot.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#253) Sianis


Sianis
addikt

Kép1: [link]
Kép2: [link]
Kép3: [link]

Nagyon köszönöm az eddigi és további segítséget is! :R

(#254) Sianis válasza Side_ (#250) üzenetére


Sianis
addikt

Mit érdemes tenni még az ajtóval? Pl: habbal ilyesmivel kifújni vagy mit?

(#255) Side_ válasza Sianis (#253) üzenetére


Side_
aktív tag

Nos, ha szeretnéd megőrizni a gyári jelleget, akkor rakd be úgy, mint a linken látható.
De sztem a JBL-hangszórórácsa jobb - több hangot is enged át - tehát érdemes lenne felrakni azt. Sztem mindenképp elfér ott. Max annyira emeled ki, hogy szép legyen.
Esetleg ha kiljebb jön az ajró síkjából, akkor dönteni is lehetne - fej-felé.
Ha komolyabban gondolod, akkor rendesen döntött ajtópanel.
(Egyébként ide könnyű építeni, mert egyáltalán nem bonyolult az ajtó.)

Ja, JBL-nél különösen, de más márkáknál is jó szokott lenni, ha a magas a mélyközép fölött, közel ahoz - helyezkedik el. Egységesebb a hangja. (Visszáb már mutattam egy ilyen képet valahol.) Te pl próbáld majd ki, hogy milyen az, hogyha a kilincs és a mélyközép közé rakod.
Ha nem tetszik, akkor rakd fel a tükör3szöghöz, vagy a fenti gyári helyre. (A lényeg, h lehetőleg függőlegesen 1vonalban legyen a mélyközép közepével.)
Próbálgass, tapasztalj!

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#256) Side_ válasza Sianis (#254) üzenetére


Side_
aktív tag

Azt rezgéscsillapítani érdemes. Olcsó formája a bitulap (miskolci-kontaktot tudom ajánlani ismételten) - sőt, Xetec erősítő ügyében is - merthogy ha veszel erősítőt (majd), és olcsón akarsz jót, akkor árértékben az igencsak megéri.
Meg vannak különböző praktikák rezgésmentesítésre polifoammal, keményebb szivacsokkal, ilyesmi. De először a hangszóró kell, mert ha az nincs, akkor fölösleges az egész szigetelés. :)
Sztem amíg nincs erősítőd, addig nem fogsz túl nagy különbséget hallani a jól megcsinált és a gyári ajtó között. Szóval az én véleményem az, h előbb erősítőt vegyél.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#257) Sianis válasza Side_ (#255) üzenetére


Sianis
addikt

A 3. képen látszik bal oldalon a kalaptartó felett lévő szellőző felett van a jelenlegi magas...ott milyen helyen lenne? Mert ha belegondolok ajtót bezárva vízszintesen egy síkban vannak, persze távolságra nem egészen.

(#258) Sianis válasza Side_ (#249) üzenetére


Sianis
addikt

Írtam nekik reggel e-mail-t, de ha hivatkozni kell akkor milyen néven ismernek meg? :) Vagy a Side_ az nekik ismerős? :)

(#259) Side_ válasza Sianis (#258) üzenetére


Side_
aktív tag

Nem kell hivatkozni, de azért mondhatod :)
Side-ot tudják kicsoda. ;)

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#260) Side_ válasza Sianis (#257) üzenetére


Side_
aktív tag

Az a gyári hely nem?
Ottis próbáld ki, de érdemes a kilincs és a mélyközép között is - fejfelé fordítva - kipróbálni.
Föggőlegesen kell egy síkban lenni, nem vízszintesen :) Vagyis nem kell, csak úgy jobb.


[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#261) Sianis válasza Side_ (#260) üzenetére


Sianis
addikt

Gyári hely igen! Azt nem tudom, hogy hogyan lehetne ott rögzíteni a magasat, hogy ne kelljen szétfúrni faragni mindent? :)

(#262) Side_ válasza Sianis (#261) üzenetére


Side_
aktív tag

Először csak próbáld ki!
Ha tetszik, akkor pedig érdemes kicsit faragni. (Egyébként egyszerűen megoldható.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#263) Sianis válasza Side_ (#262) üzenetére


Sianis
addikt

Nem tudom, hogy család mit akar, lehet, hogy kocsi csere lesz...bár én nem szeretném :( Ezért nem akarom szétfaragni a kocsit...keresem a jó hangzás / kevés faragás között az aranyközép utat.

(#264) Side_ válasza Sianis (#263) üzenetére


Side_
aktív tag

Ha nem a gyári rács marad, akkor ott afölé még úgyis fel lehet tenni, hogy nem kell 1 csavart se belefúrni a kárpitba. (Bár úgy jobb lenne, ha lehetne fúrni 1et.)

De úgyis kiderül hol szól jobban...majd akkor ráérsz ezen filózni.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#265) Sianis válasza Side_ (#264) üzenetére


Sianis
addikt

A gyári rács szvsz lekrül, mert csak a sajátjával szebb egy új hangszóró nem? :) Aztán majd a szervízben megmondják a tutit a mesterek, hogy hogyan jobb a beépítés...

(#266) Side_ válasza Sianis (#265) üzenetére


Side_
aktív tag

Annak nem lesz jó vége.
Te próbáld ki, hogy hol tetszik jobban!! Lent, vagy fent v ahol gondolod. A függőleges tengelyre figyelj, az az egyik elgfontosabb. Meg persze alap, h egyforma magasságban legyenek a hangszórók. Óriási különbségek lehetnek az elhelyezésben!!
Ők úgyis azt mondják majd, h csak fent a jó, meg minek veszel szettet, ha lerakod.
De mégegyszer: milyen zenéket is hallgatsz?

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#267) Side_


Side_
aktív tag

Egyébként van úgy, hogy a magas nem fej-felé fordíva lesz a jó. (Ha lent van, akkor fej felé mindenképp - ha fent, akkor próbálgatás.)
Viszont ha fent van, akkor eleve a titán-volta miatt kicsit érces lehet, de nagy hangerőn az üveg miatt durva interferenciák is felléphetnek. Nem biztos, h nem lesz jó - éppen ezért próbáld ki te, hogy hogy tetszik.
(Vagy pedig - megint ismétlem magamat - miskolci emberrel vedd fel a kapcsolatot - ő szívesen segít...bár sztem ő nem tudja elviselni a lenti magasat :) )

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#268) Sianis válasza Side_ (#266) üzenetére


Sianis
addikt

Zene: Főleg rockot, metalt ilyesmiket hallgatok...

(#269) Side_ válasza Sianis (#268) üzenetére


Side_
aktív tag

Hehe - akkor nagyonjó lesz az a GTO szett!!
De a magas próbálgatása nem elhanyagolható. Bár erősítő nélkül nemtudom mennyire lesz nagy a változás, de valamit nyilván lehet majd érzékelni. Ha mégse, akkor majd erősítővételkor lehet újra próbálkozni. (Olyankor úgyis jön az újrakábelezés ilyesmi.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#270) Roxeus válasza Side_ (#252) üzenetére


Roxeus
tag

Részemről fontos lenne hogy működjön...

Hogy kellene ezt kivitelezni? Az Opel ISO csatlakozós, azon kell vmit átkötni hogy a megszakitás jelen legyen az 1-es gyújtási fokozaton? Állandóra nem akarom rakni a 12V-t, csak akkor menjen a fej, ha én is ott vagyok...

Tudnátok segiteni a bekötésben?

(#271) Side_ válasza Roxeus (#270) üzenetére


Side_
aktív tag

Meg kell találnod melyik az a kábel, amire 1-es állásban rak rá 12V-ot. Arra kell rákötnöd az iso-csati kapcsolt 12V-ját.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#272) Roxeus válasza Side_ (#271) üzenetére


Roxeus
tag

Nagyon megköszönném, ha tudna vki adni egy iso-csatlakozó kapcsolási rajzhoz egy linket!!!!
Mivel ISO, ezért sztem minden autónál u.a., de javitsatok ki ha tévedek...

(#273) Side_ válasza Roxeus (#272) üzenetére


Side_
aktív tag

Véletlenül pont tudok :DDD
[link]



[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#274) Sianis válasza Side_ (#269) üzenetére


Sianis
addikt

Én már most újrakábeleztetem...vagy nem érdemes? :F

(#275) Side_ válasza Sianis (#274) üzenetére


Side_
aktív tag

Nem tudod!
Mivel most csak a fejtől meg a hangszóróig a kábel.
Akkor viszont már az erősítőtől fog, ami biztosan nem a fejegység mellett lesz.
Hanem vagy csomagtartó, vagy ülés alatt, v műszerfal alatt.
(És oda ugye hosszabb kábel kell. Meg még azonkívül rca és tápkábel is.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#276) Sianis válasza Side_ (#275) üzenetére


Sianis
addikt

Rendicsek! Amúgy otthon felírtam a pontos típusnevet, fater bemegy a helyiekhez rákérdez, ha nem tudnak hozni 20k-ért, akkor rendelem megfelé a Bp-iektől, remélem még a héten megjön, és akkor péntekre már kérem is az időpontot. Akkor mi is van a csomagban? 1 pár 16,5-es két utas mélyközép, 1 pár magas, 2 db hangváltó?

(#277) Side_ válasza Sianis (#276) üzenetére


Side_
aktív tag

Jah.
Meg a rácsok, és kétfajta magastartópanel.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#278) Sianis válasza Side_ (#277) üzenetére


Sianis
addikt

Hmmm...klafán hangzik! :)

MOD: El kell kezdeni gondolkodni, hogy milyen erősítőre gyűjtsön az ember...

[Szerkesztve]

(#279) Side_ válasza Sianis (#278) üzenetére


Side_
aktív tag

El kell kezdeni gyűjteni, és ha van egy kevés (~20-25e ft), akkor el kell gondolkozni, h megvegye-e a xetecet, vagy gyűjtsön mégtovább...:)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#280) Sianis válasza Side_ (#279) üzenetére


Sianis
addikt

Hát annyi most még semmiképpen sincsen...lesz kb 15k amivel gondolkodhatok...és arra kell gyűjtenem...nem gond, max karácsonyra összejön valamennyi, és akkor veszek egy tényleg faszát! :)

(#281) Side_ válasza Sianis (#280) üzenetére


Side_
aktív tag

Mondjuk ha akarsz mélyet is később, akkor a 4csatis Xetec jó lehet - 30egynéhányezerért. (Persze a 2csatis olcsóbb-25körül.)
Vagy gyűjthetsz 4ch_GTO-ra, ami 60. De ha már ilyet veszel, akkor a szubod is GT4 v GTO legyen majd ;)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#282) Sianis válasza Side_ (#281) üzenetére


Sianis
addikt

Egyenlőre távlatiban még csak egy erősítő szerepel, meg esetleg a kalaptartó kap 2 db 3 csatornásat...hogy hátul se panaszkodjanak az emberek. Ehhez milyen erősítőt érdemes akkor venni, talán még számoljunk bele egy mélyládát is... :B

(#283) Side_ válasza Sianis (#282) üzenetére


Side_
aktív tag

Erősítőnek mindenképp a 4csatisat javaslom. (Árérték ugye.) Aztán pénzfüggő, h Xetec v JBL.
Én nem vennék hátra se koaxot, se ovált. Csak zavarna téged. (Összekuszálja a hangképet meg minden.) Meg minek adjon ki pénzt az ember ilyenre, ha nagyrészt úgyse használja.
Idézzem a régebbi mondatot a koncertről és a hát-mögötti zenélésről?
Inkább egy ládát vegyél. 30ig igen szép a választék és bejöhet 1-2 akció is.
/pl lehet, h a GT4 szub jelenlegi ~30e-res ára csökkenhet valamelyest addig.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#284) Sianis válasza Side_ (#283) üzenetére


Sianis
addikt

Hát akkor tényleg egy 4 csatisra gyűjtök akkor, meglátjuk, hogy mi sül ki majd belőle, hátha akarnak majd karácsonykor kedvezményt! :D

(#285) Sianis válasza Sianis (#284) üzenetére


Sianis
addikt

NA! :) Mammut-éknak van cuccos még, kb 2-3k-ért le is küldik. Holnap mindenképpen kideül, hogy honnan jön... :)

(#286) tomcsi válasza Side_ (#283) üzenetére


tomcsi
senior tag

Látom kicsit jobban benne vagy ebben a Jbl témában. Vennék használtan egy power sorozatú erősítőt, de nem tudom azzal foglalkozzak-e vagy inkább egy Cs60.4-el. A power tipus száma P4040...

Ez elég egy rendszer kiszólgálására? Jellenleg: Audiobank Tc6500 szett elöl és egy Hertz H300 láda hátul. Mindez egy kombiban..:U Most két erősítő van. Egy Hertz H210-es és egy Audiobank Monitor Series.
Az erősítők helyett akarok eggyet és egy kondit. Erősen gondolkodok, hogy legyen az egész rendszer egy fajta és pedig Jbl.. :B

(#287) Roxeus válasza Side_ (#271) üzenetére


Roxeus
tag

Huh, tényleg...
Ha már itt járunk van vkinek Opelje? Nem az új modell, a régiek... Van rajta egy lcd-kijelző, ami kiirja az időt, dátumot, hőmérsékletet... A beépités után egy érdekes jelenség tapasztalható. A fej bekapcsolása után (ha nincs bekapcsolva minden OK) eltűnik a dátum a lcd-ről. Gondolom ez azért van, mert ide is ki tudná irni ami a fej lcd-jén van... Tehát érzékeli is hogy mikor kéne oda kiirni vmit, de erre nem kerül sor.
Tudna ebben vki segiteni?

(#288) Side_ válasza tomcsi (#286) üzenetére


Side_
aktív tag

Ezeket pont nemismerem - nyilván régebbi széria lehet mind2. (Hacsak nem elírás a 60.4 - mert ha 50.4, akkor ar mostani.)
A CS a belépőszint, a power pedig a 2. a lisán a 4-ből.
Sorrend (legjobbtól-visszafelé): GTI, POWER, GTO, CS
Ha mind2 régebbi, akkor a p lehet a jobb. Ha csak a power régebbi, akkoris lehet, hogy ő a jobb.
De mégegyszer mondom, h eezket sajnos nem ismerem.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#289) Side_ válasza Roxeus (#287) üzenetére


Side_
aktív tag

hmm...ez érdekes.
Őssze van kötve valami kommunikáló-kábellel az lcd és a fej? Mert ha nincs, akkor érthetetlen. (Najó, valami tápzavar lehet, de akkor meg mér csak a dátum??)
Ha pedig össze van, akkor minek? - ha úgyse működik :)
Milyen fej ez egyébként? Adapter nélkül igen ritka az, ami tud külső lcd-vel kommunikálni.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#290) bundaas válasza tomcsi (#286) üzenetére

Szerintem jobban jársz 2 db erősítővel mint 1-el,de ez csak az én meglátásom.

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#291) Side_ válasza bundaas (#290) üzenetére


Side_
aktív tag

Nyilvánvaló...de árban gazdaságosabb lehet a 4csatis.
Ezt már az emberenek magának kell eldönteni mi mennyit ér meg neki.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#292) Sianis


Sianis
addikt

Side_ uram! JBL erősítőkből vannak viszonylag olcsók is! Mégis milyet érdemes venni 4 csatornás ügyben?

(#293) Roxeus válasza Side_ (#289) üzenetére


Roxeus
tag

Különösebben nincs összekötve, mert csak az iso-csatira van rákötve a fej. De érzékeli, hogy rá van kötve, mert amikor bekapcsolom elveszi a dátumot (tehát érzékeli hogy be van kapcsolva->össze van kötve), ennek helyébe akarná kiirni azt, ami a fej lcd-jén megy...
A fej ott van az első üziben, de Clarion DXZ558RMP. Támogatja a kormányvezérlést, de sajna nincs olyanom. De ha jól tudom a kormányvezérlés, és az lcd kiirás egy csatornán megy... Sztem igy van, olvastam valahol.

(#294) Sianis


Sianis
addikt

Side_! Látod? [link] A tegnap nézett Twingoban is a gyári helyen van a magas. Mondjuk nem tudom hogyan lehetne oda ízlésesen bepasszintani... :F

(#295) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok.

A közeljövőben szerenték új hangrendszert a kocsimba, most vettem és csak egy gyári kazettás Blaupunkt fejegység van bent ez lenne cserélve.

Két lépésben gondoltam, először egy Kenwood KDC-W4043GY fejegység [link] és mivel a gyári helyre az ajtóba 5''x7''-es ovál megy bele (Mazda 323f) ezért egy olyan kompozit szetet tennék bele.

Itt találtam párat: [link] ezek közül a Fusion meg a Hertz ami szimpatikus és árban még beleférne meg az autohifi.hu-n láttam egy Rainbow setet ami 37k körül volt az már drága. Tudtok még helyet, ahol lehetnek ilyen ovál setek? Esetleg ezek közül melyiket érdemes? Mert én többet nem találtam.

Később majd jönne még hozzá egy erősítő + mélyláda.

Esetleg van valami olyan amire figyelni kell az első lépésnél, hogy később ne kelljen már sokat alakítgatni rajt amikor jönne hozzá az erőlködő meg mélyláda?

[Szerkesztve]

(#296) tomcsi válasza bundaas (#290) üzenetére


tomcsi
senior tag

Köszi a választ de pont a mostani kettöt szeretném megszüntettni mivel sok helyet foglal el..:( Ha lenne 1 darab 4csatisom akkor az pont elég lenne meghajtani a szettet és a ládát.

(#297) tomcsi válasza Side_ (#288) üzenetére


tomcsi
senior tag

A Cs60.4 a tavalyi Cs50.4 utódja valamivel stabilabb táppal és nagyobb teljesítménnyel.
A Power olyan 4-5 éves darab és eddig egy autóban volt..

A Cs60.4 35e újonnan garival mig a másik használtan ''kapugarival'' 20e...
Cs 60.4 - 4 csatornás erősítő, 4x67W sinus, LP/HP filter
P4040 - 4 csatornás erősítő, 4x40w sinus, LP/HP filter

Azért is gondolkodok jobban mert a power lehet kevéske lenne kíhajtani a rendszerem..:U

Most még az Audiobank szett van elöl de megveszem a Gto szettet ami akciós..:)

Aztán lehet a Hertz ládát is lecserélem Jbl ládikára..:)
Jah egy kondi mindenféleképpen lesz a rendszerben, de ez még távlati..:U

(#298) bundaas válasza tomcsi (#297) üzenetére

Kondi helyett én inkább egy jobb spirálcellás aksit vennék... :)

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#299) tomcsi válasza bundaas (#298) üzenetére


tomcsi
senior tag

Lehet, hogy jobb lenne de sajna az drágább mint egy kondi..:(

Meg amugyis mi lesz a következő lépcső??!!..:DDD :C

[Szerkesztve]

(#300) bundaas válasza tomcsi (#299) üzenetére

De ha nem lesz ami táplálja a kondit :DD

[Szerkesztve]

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.